World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το STEAM μας

+2
dolofonos
power4
6 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Το STEAM μας

Δημοσίευση από power4 Τετ Δεκ 19, 2012 8:23 am

Το πρόγραμμα steam έχει την μορφή browser και έχει έναν τεράστιο κατάλογο με παιχνίδια ,προσθήκες παιχνιδιών (DLC) και softwares!
Αυτό το πρόγραμμα είναι δωρεάν και έχει φτιαχθεί από την εταιρία παιχνιδιών VALVE ,δημιουργό των counter strike,team fortress και portal !
Το σημερινό αξιοθαύμαστο αποτέλεσμα προκλήθηκε από την απλή ιδέα της δημιουργίας μιας πρακτικής βιβλιοθήκης παιχνιδιών που θα δίνει την δυνατότητα στους χρήστες του να ανταλλαζουν απόψεις και να μοιράζονται της εμπειρίες τους για τα παιχνίδια τους ώστε έτσι να γίνει ο μεγαλύτερος ανταγωνιστής του origin !
Το steam έχει τις δικές του ρυθμίσεις κάνοντας το διαθέσιμο σε πολλές γλώσσα με αποκορύφωμα την Ελληνική , ακόμα υπάρχει η δυνατότητα να σερφαρουμε στο διαδίκτυο μέσο αυτού !
Από την μεγάλη λίστα παιχνιδιών του θα βρούμε δωρεάν και μή παιχνίδια , γι'αυτό χρησιμοποιεί πολλούς τρόπους πληρωμής με sms ,paysafe και πιστωτική . Κάθε παιχνίδι στο steam έχει την δίκη του σελίδα με κείμενο,φωτογραφίες,βίντεο ακόμα και τις απετισεις του τέλος μετά την αγορά μπορείτε στην βιβλιοθήκη σας να δείτε όλα τα παιχνίδια σας ,ποιο έχει ενημέρωση,ποιο κατεβαζετε και πόσες ώρες έχετε παίξει το καθένα .
Τέλος ,είναι καλό να βλέπετε τα νέα του steam κάθε τόσο για τις μεγάλες ημερήσιες ,σαββατοκυριακατικες και εβδομαδιαίες προσφορές ,όλα αυτα βέβαια βασίζονται στο email και το όνομα χρήστη που χρειάζονται για το λογαριασμό του steam ενώ πέρα από τα παιχνίδια που έχει μπορούμε να προσθέσουμε και δικα μας (wot π.χ) ή μέσο του greenlight να ψηφίσουμε για αυτό που θέλουμε !

Σε αυτό το topic θα μιλάμε για το steam και οτιδήποτε σχετικό με αυτό .
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από power4 Τετ Δεκ 19, 2012 8:31 am

Ετοιμαστείτε έρχονται οι χριστουγεννιάτικες προσφορές ,εγώ πάντως δεν βλέπω την ώρα για να δω το civilization 5 και το assassin creed με 5€ santa
Btw το site με τα free code δουλεύει ή τζίφος ;
Όποιος θέλει εχω 3 μέρες για red orchestra 2 !
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από dolofonos Τετ Δεκ 19, 2012 4:37 pm

Οι τιμές τους δεν είναι και τόσο καλές. Εγώ αγοράζω από
αλλού για το steam.
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από The Beast Dam Τετ Δεκ 19, 2012 10:04 pm

Είμαι έτοιμος και για τα Χριστούγεννα... Από το Autumn Sales απέκτησα καμιά 50αριά games και προβλέπω άλλα 10-20 στις επόμενες μέρες (συν την 24άρα οθόνη που έχω βλεφαριάσει από e-shop). Βέβαια κοιτάμε και Gamergate, Greenman Gaming, GOG, Humble Bundle, Indie Royale, Indie Gala, Groupees και Bundle Stars. Very Happy

Σε όσους έχουν steam και τους ενδιαφέρουν τα στατιστικά, δείτε και αυτό: http://www.lambentstew.com/webblog/miniproject/steamanalysis
The Beast Dam
The Beast Dam

Αριθμός μηνυμάτων : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από power4 Τετ Δεκ 19, 2012 11:30 pm

Ε ρε dam κανα παιχνίδι της προκοπής δεν έχεις πάρει να παίξουμε και κάτι μαζί με τον σισιφο, ακόμα και το company of heroes το έχεις παίξει 10' !
Πάρε κανα civilization ,ruse ,men of war !

Αυτό για τις 3 μέρες ισχύει ,το έχει για να το κάνω δώρο ,οπότε όσοι δεν πρόλαβαν ή δεν πρόλαβαν να χορτασουν το red orchestra 2 μου λένε !
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από The Beast Dam Πεμ Δεκ 20, 2012 12:17 am

Δεν έχω προλάβει ακόμα... δεν μου φτάνουν οι 24 ώρες της μέρας να παίξω όλα τα games.... Very Happy το 10' ήταν απλά testing για να δω τι παίζει με το παιχνίδι. Έχω στην wishist το Civilization V και περιμένω τα sales.

Για όσους ενδιαφέρονται σήμερα ξεκινάνε τα Winter Steam Sales στις 8 η ώρα Ελλάδας, απ'όσο ξέρω.
The Beast Dam
The Beast Dam

Αριθμός μηνυμάτων : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από power4 Πεμ Δεκ 20, 2012 1:57 am

Συγκεκριμένα από τις 20 μέχρι 6 γενάρη

Έλεος ρε dam αφού έχεις παίξει 30 ώρες την εβδομάδα και οι 10 από αυτές είναι στο terraria που να προλάβεις τα υπόλοιπα,παιζε ένα παιχνίδι την μέρα όχι 10 διαφορετικά !
Και δες κανα gameplay στην youtubα πριν πάρεις κάποιο παιχνίδι,άντε λες και δεν τα ξέρεις!


Btw υπάρχει mod του β ππ που περιλαμβάνει όλες τις χώρες και γενικά την ιστορία του ππ για το civ 5 και λέγεται red mod !
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από The Beast Dam Πεμ Δεκ 20, 2012 3:45 am

Τα ξέρω όλα αυτά αλλά τα μισά από αυτά ήταν bundles όπως και το company of heroes. Δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με αυτό το παιχνίδι για να ξέρω τι είναι. Γι αυτό το έβαλα 10 λεπτά να το δω. Από εκεί και πέρα δεν ασχολήθηκα γιατί θέλω να τελειώσω άλλα παιχνίδια που έχουν προτεραιότητα και μετά να πιάσω τα επόμενα... Δεν έχω αγγίξει games όπως Saints Row 3, Darksiders, Company Of Heroes, Batman Arkham City, Deus Ex HR γιατί θέλω να τελειώσω με την πρώτη δεκάδα, πριν προχωρήσω στην επόμενη. Όσο για το youtube κατακλύζεται από νέα παιχνίδια κάθε εβδομάδα, που μερικά τα περνάω στο ντούκου αν δεν γίνει σαματάς γύρω από το όνομά τους ή δεν ασχοληθεί ο TB, Jesse, Dodger κτλ. Έχω και τα F2P να γεμίζουν το feed... σχεδόν κάθε βδομάδα και από ένα f2p που φαίνεται αρκετά καλό στο βίντεο να κατεβάσω και να δοκιμάσω... (και τα περισσότερα είναι μάπα) θέλουν χρόνο όλα Very Happy Τα gameplay δεν δείχνουν πάντα την πραγματική πλευρά των παιχνιδιών.
The Beast Dam
The Beast Dam

Αριθμός μηνυμάτων : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από The Beast Dam Πεμ Δεκ 20, 2012 10:54 am

Πολύ ήπια τα πράγματα την πρώτη μέρα του Sale... Πολύ μικρές εκπτώσεις σε πολύ παλιά παιχνίδια.
The Beast Dam
The Beast Dam

Αριθμός μηνυμάτων : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από power4 Πεμ Δεκ 20, 2012 1:38 pm

Όντος από 35-75% έκπτωση σε 5000 χαζοαντικειμενα tongue
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από dolofonos Παρ Δεκ 21, 2012 3:45 am

Πήρα stronghold 3 και Wargame: European Escalation.
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από power4 Παρ Δεκ 21, 2012 4:19 am

Ελα ρε , πάρτε κανείς το men of war ,ruse ή το civ 5 να λιωσουμε drunken

Θωδορα δεν ξέρω αν έχεις δει το ruse αλλά σε σύγκριση με το wargame δεν πιάνεται !

Civ 5+the Mediterranean DLC,section 8 και sniper ghost warrior από μένα!
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από dolofonos Παρ Δεκ 21, 2012 5:39 am

Το ruse μπροστά στο WEE λένε ότι είναι της πλάκας. Το civ 5 το έχω εδώ και καιρό. Κάτω από 10 το είχα πάρει
όπως και το Men of war squad assault game of the year.
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από power4 Παρ Δεκ 21, 2012 5:49 am

......κάνε με add monkey ...
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από dolofonos Παρ Δεκ 21, 2012 6:20 am

Πως σε βρίσκω στο steam? Εγώ είμαι dolofonos
και theodoros318
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από power4 Παρ Δεκ 21, 2012 6:49 am

Πάνω-πάνω κλικ στο φίλοι για να ανοίξει η,λίστα ~> εύρεση φίλων ~> και στο search box βάλε : power4giwrgos και κάπου στην σελίδα του προφίλ μου θα έχει ένα κουμπί που θα λέει πρόσθεση στους φίλους ή κάτι ανάλογο ,βαλε και τον gr sisifos και thebeastdam με τον ίδιο τρόπο από την αρχή !
Αν τα καταφέρεις θα δείς κάτω δεξιά να λέει :2 φίλοι είναι συνδεδεμένοι και αν σου βρίσκονται τίποτε κιάλια θα δείς ένα terraria στα κάρβουνα και ίσως κάποιο παιχνίδι της paradox interactive ,αν τώρα μείνεις μέχρι το βράδυ θα δείς το 2 να γίνεται 3 και μηνύματα από εμένα και τον σισιφο civilκαψιμο bom
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από dolofonos Παρ Δεκ 21, 2012 7:57 am

paradox interactive HOI3???
edit σας βρήκα Smile
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από power4 Παρ Δεκ 21, 2012 8:21 am

Η εταιρία είναι αυτή , πχ ubisoft,activation...
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από dolofonos Παρ Δεκ 21, 2012 8:25 am

Ναι ξέρω την εταιρία πολύ καλά έχω ότι έχει βγει για το Hearts of iron 3 και supreme ruler cold war
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από Founder Παρ Δεκ 21, 2012 8:40 am

Τσιμπησα το Napoleon Total War με 7 ευρουλακια. Μονο το Sogun 2 μου μένει για να έχω όλη τη συλλογή αλλά δεν τους πάω τους γιαπωνέζους.
Για multiplayer ειμαι μεσα για Civ5 και οποιο Τotal War θελετε (Rome, Medieval 2, Empires, Napoleon). Στα Tota War πάντως γίνονται επικές multiplayer μάχες παίδες, αξίζει να έχετε ένα από αυτά. Τώρα μάλιστα τα δίνουν πάμφθηνα. Medieval2, Empires, Napoleon απο 6.99€ και το Rome μόλις 3,99€!

Από Paradox το καλύτερο με διαφορά είναι το Crusader Kings II κατά τη γνώμη μου. Τα έχω όλα βέβαια (ΗοΙ 3, Europa Universalis 3, Victoria 2, Crusader Kings II) αν έχετε κάποιο ψήνομαι να δοκιμάσουμε κάνα Multi και κει καθώς δεν έχω δει πως είναι.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από The Beast Dam Σαβ Δεκ 22, 2012 12:14 am

To terraria το τελείωσα (multi) οπότε δεν θα το ξαναδείτε (τουλάχιστον όχι σύντομα) Very Happy

Θέλω να τελειώσω Torchlight και Portal 2 πριν προχωρήσω στην επόμενη παρτίδα. Το Men Of War (+Redtide) το έχω αλλά δεν το έχω τσεκάρει ακόμα. Θα το κάνω install και βλέπουμε.

Edit: Βρήκα και πήρα το Lord Of The Rings: War In The North με 3.5€ από GMG για Steam. Φοβερό deal. Το πρόλαβα 2 ώρες πριν τελειώσει το deal. Very Happy
The Beast Dam
The Beast Dam

Αριθμός μηνυμάτων : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από Founder Σαβ Δεκ 22, 2012 3:08 am

Παιδες, έχετε πλάκα πλάκα διαθέσιμα παιχνίδια στο steam για trade (gifts)?
Εγώ έχω το Frozen Synapse και το Half Life 2. Αν έχει κανείς τίποτα να αρχίσουμε τα παζάρια Smile
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από power4 Σαβ Δεκ 22, 2012 3:21 am

egw exw 3 meres red orchestra2 , smite beta keys kai ektws steam exw king kong ,fifa 7,lost planet extreme condidion(tou lipei 1 arxio kai den paizei)
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από The Beast Dam Σαβ Δεκ 22, 2012 11:05 pm

Μόνο ένα Metro 2033 key έχω, για κάποιον που δεν πρόλαβε να πάρει τότε που τα δίνανε τζάμπα και το Death Rally.
The Beast Dam
The Beast Dam

Αριθμός μηνυμάτων : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το STEAM μας Empty Απ: Το STEAM μας

Δημοσίευση από Founder Κυρ Δεκ 23, 2012 12:21 am

Αν έχει κανείς κανένα Early Access για το Dota2 το αλλάζω με το Frozen Synapse

Btw σήμερα για 7 ώρες ακόμα από τώρα τα Total War με έκπτωση 75%.
Empires και Napoleon με 3,49€
Rome με 1,99€
Πραγματικά εξευτελιστικές τιμές για τέτοιες παιχνιδάρες. Προλάβετε!!!!
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης