World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

+19
Sanguinius
Founder
DocMustang
HeeroYuy997
Ghostalker
=GR=Tiger
spartakos
billys07
gregorakis
cgakis
taramas
lerovith
ee3509
Midblue
LASKAS
trexas
perseas
dolofonos
Astronautis
23 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 5 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από LASKAS Τετ Μάης 29, 2013 2:06 pm

amauro
(Updated 2 hours ago)


Efficiency:
1009.18

WN7:
781.2

Win Ratio:
44.08%

Damage:
828.31

Score:
700.57

Battles:
4728

AV. DAMAGE E5 970
AV DAMAGE E100 1000
AV DAMAGE PATTON 600

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
ΘΕΛΕΙ ΜΕΓΑΛΗ
ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ !!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


X
ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 5 Usa-t110
(375;42.7%)
ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 5 Germany-e-100
(225;40.4%)

X
ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 5 Usa-m48a1
(62;43.5%)

V
ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 5 Germany-hummel
(15;33.3%)

IX
ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 5 Usa-t30
(87;41.4%)


Έχει επεξεργασθεί από τον/την LASKAS στις Τετ Μάης 29, 2013 3:15 pm, 2 φορές συνολικά
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 5 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από LASKAS Τετ Μάης 29, 2013 2:22 pm

ΡΕ laska πιέζω τον εαυτόν μου τόσες μέρες για να μην σου απαντήσω αλλα τελικά δεν γίνετε.
Το μόνο που κάνεις τόσες μέρες εδώ είναι να κατηγορείς τους αλλους να τους ειρωνεύεσαι και να λες ΜΠΟΥΡΔΕΣ.
εισαι
πολύ μικρός και ασήμαντος για να πιάνεις στο στόμα σου ΚΥΡΙΟΥΣ οπως ο
Γιάννης71,Δήμος GBOA,Χρήστο,Κώστα Dedriboy γιατι θα κάτσω να γράψω
πολλές σελιδες εδώ για το πως εγινες FC,Πως εφυγες απο FC γιατι ηταν
βαριά η ΚΑΛΟΓΕΡΙΚΗ KAI Αρρώστησες και γιατι σε πετάξαμε με τις κλοτσιές
απο την HELAS και θα ξεφτιληστής πιο πολύ . Γ Ε Λ Ο Ι Ε , ΣΤΑΜΑΤΑ ΠΙΑ κατάντησες κατιναριό.Τα παιδιά της greed δεν μπορούν να σε συμπληρώσουν γιατί δεν σε ξέρουν τόσο καλά οσο εμείς της HELAS

amauroΑΝΔΡΕΑΣ

ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΔΩ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ 50 ΧΡΟΝΩΝ...

πρέπει να απαντήσω?εδώ δεν λύνουμε προσωπικές διαφορές μιλάμε για συγχωνευσεις ελληνικών clan...
Παρόλα αυτά εγώ έφυγα αμέσως μόλις είδα ότι κάποια άτομα τα βάλανε μαζί μου γιατί δεν τους διάλεγα να παίξουνε Very Happy χαχαχααχχα
κάποια παιδια μάλιστα μου είχαν πει << αυτόν κ αυτόν μην τους βάζεις γιατί πολλές φορές μέσα στην μάχη αντί να ρίξουν σε αντίπαλο καταλαθος έχουν ρίξει σε εμάς >> τι να έκανα????να σε έβαζα????
δεν είναι από την φαντασία μου αυτά...αλλά αφού πας γυρεύοντας δεν φταίω εγω!
Φυσικά μέσα από το ιντερνετ όλοι μάγκες γινόμαστε αλλά πραγματικά θα ήθελα να σε δω απο κοντά κάποια στιγμή και να μου τα πεις απο κοντά όλα αυτά...να το αναλυσουμε καλύτερα το θέμα!Είναι από τις στιγμές που πραγματικά μισείς το ιντερνετ γιατί δεν μπορείς να τον έχεις μπροστά σου τον άλλον να δεις αν θα βρει το κουράγιο να στα πει κατάμουτρα.Και αν τολμήσει να τα πει να τον στείλεις αμέσως να φτιάξει μασέλα...αν μπορεί να περπατήσει φυσικά!


ΑΦΟΥ ΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΤΗΝ HELAS ΠΗΡΑ 3 ΦΟΡΕΣ ΧΡΥΣΟ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗ CLAN ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΚΤΗΣΑΜΕ!ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ 2 ΩΡΕΣ TEST ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΙΤΑΛΙΚΗ CLAN...κατανοώ πόσο άσχημα αισθάνεται κάποιος που δεν έχει καμία εξέλιξη στο παιχνίδι.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την LASKAS στις Τετ Μάης 29, 2013 3:27 pm, 2 φορές συνολικά
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 5 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από Sanguinius Τετ Μάης 29, 2013 2:36 pm

starhidistis1 έγραψε:
Sanguinius έγραψε:
starhidistis1 έγραψε:
LASKAS έγραψε:Και όσο για τα στατιστικά, όποιος έχει σπουδάσει η στατιστική είναι η επιστήμη που σου δείχνει την πιθανότητα και την συχνότητα ένα φαινόμενο να επαναλαμβάνεται...
έαν ο laskas σε 1000 μάχες με το Ε100 έχει μέσο όρο damage 500 είναι πολύ πιθανό αυτό το φαινόμενο να επαναληφθεί.Αυτά τα γράφω για αυτούς που καταργούν τα πάντα σε ότι έχει σχέση με την στατιστική.
Υπογραμμίζω όμως ότι το πρόβλημα δεν είναι τα στατιστικά που έχει ο καθένας μας αλλά ότι έχουμε σπάσει σε πάρα πολλές clan και πολλές clan ( και λόγο καλοκαιριού ) αντιμετωπίζουν πρόβλημα συμμετοχής...

TA ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ ΑΓΩΝΕΣ ΚΩΣΤΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΘΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (ΤΟ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ) ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΡΩΜΟ ΠΑΙΧΝΙΔΟ)
τα στατιστικά κερδίζουν αγώνες σε αυτό το παιχνίδι όσο και να το αρνείσαι,γιατί τα στατιστικά υποδεικνύουν τις ικανότητες του παίχτη
ΑΣΕ ΜΕ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΠΗΚΑ ΕΥΡΩΠΗ ΜΕ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΤΟ 1000 EFF...
2 στις πόσες;
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 5 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από perseas Τετ Μάης 29, 2013 3:38 pm

Που είναι η μπάλα;
perseas
perseas

Αριθμός μηνυμάτων : 176

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 5 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από ee3509 Τετ Μάης 29, 2013 4:08 pm

starhidistis1 έγραψε:
ΑΣΕ ΜΕ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΠΗΚΑ ΕΥΡΩΠΗ ΜΕ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΤΟ 1000 EFF...

Πράγματι δύο στις πόσες ?
Με ποια clan ?
Και πόσο καιρό κρατήσατε περιοχή ?

/stays tuned watching

P.S.
1800 μάχες type59, 0.62 kill ratio
2200 μάχες Lowe 0.62 kill ratio

Πως το κεντράρεις στο 0.62 κάθε φορά ?
ee3509
ee3509

Αριθμός μηνυμάτων : 253

http://unregulatedwotgr.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 5 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από giannis71 Τετ Μάης 29, 2013 8:48 pm

LASKAS έγραψε: ότι και ο ΓΙΑΝΝΗΣ 71 κάτι τέτοια έκανε και τώρα από αρχηγός της helas παίζει στην ομάδα hellenic noobs.O Γιαννάκης έπαιρνε αποφάσεις και κανέναν δεν ρωτούσε...ΔΙΩΧΝΩ ΤΟΝ CGAKIS ΤΕΛΟΣ.ΦΕΡΝΩ ΠΙΣΩ ΤΟΝ CGAKIS ΤΕΛΟΣ.ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ DEDRIBOY.ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ C.W ΓΙΑΤΊ ΈΤΣΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ.

φιλε κωστα ελπιζω να εισαι καλα και σε ευχαριστω για τα καλα λογια σου ...δεν θεωρω σωστο να αναφερεις το ονομα μου εδω μεσα ,απο τη στιγμη που βλεπεις οτι δεν συμετεχω σε τιποτα ουτε καν στο παιχνιδι επειδη βλεπεις τα στατιστικα παικτων για δες απο ποτε εχω να μπω στο παιχνιδι και βαλε με το μυαλο σου να σκεφτεις γιατι πηγα σε μια κλαν που δεν εχει συμμετοχη σε τιποτα .... κωστα θα σε παρακαλεσω να ξεχασεις το γιαννης71 εστω και αν σου φερνει δυσαρεστες αναμνησεις το ονομα αυτο που σε εκανε εναν παικτη κοινωνικο γιατι αν θυμασαι καλα εγω σε ανεστησα απο εναν νεκρο παικτη σε ενεργο παικτη επαιζες για την παρτη σου σε ενα δωματιο και τοτε πριν ανακατευτης με τα διηκητικα τις κλαν ελεγες οτι παιρνας καλα εδω και εχουμε καλο κλιμα ...αυτα και τελος κραταω τις καλες και ομορφες στιγμες που περασαμε .... σε παρακαλω τον γιαννακη ξεχασετον ΚΩΣΤΑΚΗ
giannis71
giannis71

Αριθμός μηνυμάτων : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 5 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από LASKAS Τετ Μάης 29, 2013 9:29 pm

Κάνουμε μεγάλο λάθος να συνεχίζουμε εδώ μέσα αυτήν την κουβέντα γιατί εδώ γράφουμε για συγχωνευσεις ελληνικών clan...
Σαν παίχτης τα έδινα όλα κάθε βράδυ, αυτό τουλάχιστον δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς!Εφυγε η παρέα μου ( greed ) και πάλι σας στήριξα!Διοικητικά σου θυμίζω συγχώνευση HELL.
Τι νόμιζες ...?Μετά από τόσα που έκανα για την Ηelas επι μήνες χωρίς κανένα αντίκρισμα ...να έρθει ο πρώτος noobas να μου μιλήσει άσχημα και να μην αντιδράσεις καθόλου???Και μάλιστα για πράγματα που είχαμε αποφασίσει μαζί.Είχαμε πει μέρα παρά μέρα θα διαλέγω τους καλύτερους...Με πιάνανε παίκτες σε δωμάτια και γελάγανε με τις επιδόσεις του Αμαουρο και 3 ακόμα παικτών.Μπορώ να αναφέρω τα ονόματα όλων χωρίς κανένα πρόβλημα.
ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΕΙΣ CLAN
ΤΕΛΟΣ


Έχει επεξεργασθεί από τον/την LASKAS στις Τετ Μάης 29, 2013 10:26 pm, 1 φορά
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 5 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από giannis71 Τετ Μάης 29, 2013 10:16 pm

Εγω ανεφερα να μην ασχολεισε με το ονομα μου και εσυ αρχισες τα παραπονα ...οταν θα γινεις διηκητης μιας ομαδας απο ιντερνετ ,ελπιζω να τους εχεις ολους ευχαριστημενους και οχι οπως εγω που δυσαρεστησα εστω εσενα απο τα 300 ατομα .... οι 299 ευχαρηστημενοι
giannis71
giannis71

Αριθμός μηνυμάτων : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 5 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από ???????? Τετ Μάης 29, 2013 11:36 pm

ee3509 έγραψε:
starhidistis1 έγραψε:
ΑΣΕ ΜΕ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΠΗΚΑ ΕΥΡΩΠΗ ΜΕ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΤΟ 1000 EFF...

Πράγματι δύο στις πόσες ?
Με ποια clan ?
Και πόσο καιρό κρατήσατε περιοχή ?

/stays tuned watching

P.S.
1800 μάχες type59, 0.62 kill ratio
2200 μάχες Lowe 0.62 kill ratio

Πως το κεντράρεις στο 0.62 κάθε φορά ?

RE PAIKTARA ME TIN MAKRIA TSAPOU POU PETAGESE PANTOU XORIS NA EXEIS POUTHENA SIMETOXI ANTE PARATA MAS ISIXOUS ...EISAI PEXTOURA MEGALI ENTAXI IKANOPOIITHIKES TORA GIATI KATH TETOIOI GIA AFTO EISTE STA FORUM RE ALLA SE KAMIA ELLINIKI DEN SE XEROUN KAI DEN EXEIS PERASI APLA GRAFIS MPLA MPLA MPLA........OSO GIA TO SE POSES FORES GORES MPIKAME TOTE EVROPI XORIS NA EXOUME SIMAXIES STON ENA MINA MPIKAME 3 FORES KAI KATSAME APO APO 2 EOS 4 MERRES KAI FTASAME TOULAXISTON 15 FORES BATLE WITH OWNERME OMADA ME MESO ORO 1000 EFF ENTAXI PAIKTARA MEGALE TITANOTERASTIE....

KAI XEREIS KATH RE ALANI STA PAPARIA MOU TA STATS SOU OPOS LEEI KAI O MEGAS GEORGIOU

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 5 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από ???????? Τετ Μάης 29, 2013 11:51 pm

OUPS SORY FILOS TORA SE EIDA TI EISE http://wotcs.com/player.php?wid=501680572 EISE MALON KATHARA PAIKTIS POU PEZI GIA STATS KAI KATHETE NA DIAFIMIZETE KAI NA EMFANIZETE STA FORUM OS KRITIS TON PANTON GIATI DEN EXIGITE DIAFORETIKA OTI DEN EXEIS ANAPTIXI KAI EISE ME ENA 10ARI MONO....OPOTE DEN THA SE XANAPANTISO GIATI KATI TETOIOI GIA EMENA EISTE MIRODIES H KALITERA O POUTHENAS OPOTE

ANTE GIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Laughing Laughing Laughing

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 5 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από LASKAS Τετ Μάης 29, 2013 11:53 pm

δυστυχώς το επιπεδό ΜΑΣ είναι πολύ πιο χαμηλό από τα στατιστικά μας και μιλάω ΣΧΕΔΟΝ για
όλους ( όχι για όλους ...γιατί έχει και σοβαρά παιδιά ).Ελπίζω κάποτε
αυτό που υποστηρίζω φανατικά ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΔΩ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΑΡΕΕΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΜΕ
ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΝΕΡΓΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ κάποτε να το δω να
γίνεται πράξη...
Δεν θα ξαναγράψω εδώ μέσα ...ελπίζω όλοι ( ακόμα
και αυτοί που δεν με συμπαθούν ) να είσαστε καλά κ να περνάτε καλά μέσα
απο το παιχνίδι χωρίς τσακωμούς
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 5 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από Επισκέπτης Πεμ Μάης 30, 2013 12:08 am

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 5 JiFfM

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 5 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από Founder Πεμ Μάης 30, 2013 12:49 am

Το θέμα κλειδώνεται καθώς θεωρώ πως έχει χαθεί εντελώς η ψυχραιμία, η συζήτηση έχει παρεκτραπεί προς ανούσιες κατευθύνσεις και δεν υπάρχει πλέον ελπίδα επαναφοράς της τάξης.

Αν κάποια στιγμή αποφασίσετε πως έχει ανακτηθεί το κατάλληλο επίπεδο και ωριμότητα για να συζητηθεί ένα τόσο σοβαρό θέμα όπως αυτό μπορείτε να ανοίξετε ένα καινούριο thread.


Διαχειριστική Ομάδα
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης