World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Win Rate.....Έχει σημασία;;;

+7
Marita89
Gooakis
Founder
gr68
Sanguinius
gregorakis
yanis
11 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Win Rate.....Έχει σημασία;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Win Rate.....Έχει σημασία;;;

Δημοσίευση από HeeroYuy997 Κυρ Μάης 18, 2014 11:24 am

Με την ίδια λογική και που ξέρεις οτι ο άλλος θα σταματήσει να ανεβαίνει ο 1200??
HeeroYuy997
HeeroYuy997

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ηλικία : 33

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Win Rate.....Έχει σημασία;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Win Rate.....Έχει σημασία;;;

Δημοσίευση από yanis Κυρ Μάης 18, 2014 11:24 am

Heero το πως αξιολογεί ο κάθε στρατολόγος των Ομάδων τα στατιστικά των παικτών είναι υποκειμενικό. Υπάρχουν Ομάδες που ασχέτως W/R ή WN8 αν δεν σε εξετάσουν για κάποιο χρονικό διάστημα δεν μπαίνεις σε αυτές, άλλες κοιτάνε τις τελευταίες 1000 μάχες, άλλες τις 5000 μάχες, άλλες με το τι επιδόσεις έχεις στα 10αρια σου και πόσα έχεις. Μην ξεχνάς όμως ότι όλοι μας έχουμε γκριντάρει για να βγάλουμε τα άρματα μας, δες για παράδειγμα στην υπογραφή του gregoraki avg tier 7.36, τα 10αρια του δεν ήρθαν ουρανοκατέβατα ούτε του τα χάρισε η WG. Αυτό σημαίνει για εμένα ότι πρώτον έχει γκριντάρει από χαμηλά επίπεδα, δεύτερον ακόμα και στα χαμηλά απέδωσε και τρίτον του πήρε λιγότερο χρόνο (μάχες) να αντιληφθεί το παιχνίδι από κάποιους άλλους όπως εμένα.

yanis

Αριθμός μηνυμάτων : 117

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Win Rate.....Έχει σημασία;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Win Rate.....Έχει σημασία;;;

Δημοσίευση από gregorakis Κυρ Μάης 18, 2014 11:32 am

... όταν ο 2ος ξεπεράσει τον πρώτο σε wn6 τότε θα διώξω τον πρώτο και θα πάρω αυτόν ... μέχρι τότε θα είναι κατώτερος παίκτης ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Win Rate.....Έχει σημασία;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Win Rate.....Έχει σημασία;;;

Δημοσίευση από HeeroYuy997 Κυρ Μάης 18, 2014 11:35 am

Σωστός Yanis απλα στο τέλος βαλε και οτι υπάρχουν αυτοι οι οποίοι δεν εχουν gridari ποτέ αφου πείραν ενα premium και έκαναν convert απλά ή ανοιξαν ενα δευτερο account και παλι απο την αρχή και πιστεψέμε ξέρω αρκετούς αν όχι παρα πολλούς.

και απλα γιατί το έχω απορία. πρώτο account 6000-7000 μάχες 1100 wn8. Νέο account 6000-7000  μάχες 1600wn8. Είναι ο ίδιος παίχτης ??? που απλα ήξερε τα ασχημα τανκ και τα απέφηγε και ήξερε το game ??
(Ξέρω πάνω απο 3-4 παίχτες που το έκαναν αυτό)

Καληνύχτα.
HeeroYuy997
HeeroYuy997

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ηλικία : 33

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Win Rate.....Έχει σημασία;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Win Rate.....Έχει σημασία;;;

Δημοσίευση από Sanguinius Κυρ Μάης 18, 2014 2:19 pm

Επειδή έχω δει πολλούς τύπους με 1000 wn8!! ούτε καν wn7 με 65% και 70% win rate έχω κοιτάξει τα στατιστικά τους στο noobmeter και έχουν τουλάχιστον 500 μάχες σε tc,όταν πετύχω θα τραβήξω screenshot
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Win Rate.....Έχει σημασία;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Win Rate.....Έχει σημασία;;;

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Κυρ Μάης 18, 2014 3:18 pm

HeeroYuy997 έγραψε:Σωστός Yanis απλα στο τέλος βαλε και οτι υπάρχουν αυτοι οι οποίοι δεν εχουν gridari ποτέ αφου πείραν ενα premium και έκαναν convert απλά ή ανοιξαν ενα δευτερο account και παλι απο την αρχή και πιστεψέμε ξέρω αρκετούς αν όχι παρα πολλούς.

και απλα γιατί το έχω απορία. πρώτο account 6000-7000 μάχες 1100 wn8. Νέο account 6000-7000  μάχες 1600wn8. Είναι ο ίδιος παίχτης ??? που απλα ήξερε τα ασχημα τανκ και τα απέφηγε και ήξερε το game ??
(Ξέρω πάνω απο 3-4 παίχτες που το έκαναν αυτό)

Καληνύχτα.

Sanguinius έγραψε:Επειδή έχω δει πολλούς τύπους με 1000 wn8!! ούτε καν wn7 με 65% και 70% win rate έχω κοιτάξει τα στατιστικά τους στο noobmeter και έχουν τουλάχιστον 500 μάχες σε tc,όταν πετύχω θα τραβήξω screenshot
Νομίζω ότι οι περιπτώσεις που αναφέρετε είναι οι εξαιρέσεις και για να βγάλουμε γενικό συμπέρασμα δεν θα πρέπει να επικεντρωθούμε εκεί.

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Win Rate.....Έχει σημασία;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Win Rate.....Έχει σημασία;;;

Δημοσίευση από gregorakis Κυρ Μάης 18, 2014 10:58 pm

Sanguinius έγραψε:Επειδή έχω δει πολλούς τύπους με 1000 wn8!! ούτε καν wn7 με 65% και 70% win rate έχω κοιτάξει τα στατιστικά τους στο noobmeter και έχουν τουλάχιστον 500 μάχες σε tc,όταν πετύχω θα τραβήξω screenshot
... δε χρειάζεται να τραβήξεις ss, δεν υπάρχει κάποιος που να το αμφισβητεί αυτό (αν και το έχεις τεντώσει λίγο) ... άλλο σου είπα εγώ, άλλο ... να διαβάζεις πιο προσεκτικά, αν είναι δυνατόν ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Win Rate.....Έχει σημασία;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Win Rate.....Έχει σημασία;;;

Δημοσίευση από Marita89 Δευ Μάης 19, 2014 2:40 am

Τεσπα Win rate= η ικανοτητα σου να κερδιζεις μαχες.Οσο μεγαλη την εχεις τοσο καλυτερος εισαι,στο κατω κατω ετσι δεν ειναι?

Marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 230

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Win Rate.....Έχει σημασία;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Win Rate.....Έχει σημασία;;;

Δημοσίευση από yanis Δευ Μάης 19, 2014 5:29 am

Laughing μπορείς να το πεις και έτσι Μαριτα89, δυστυχώς ή ευτυχώς αποτελεί τον Γενικό Κανόνα, υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις στις οποίες αναφέρονται οι Heero και Sang.
 Στην αρχική μου δημοσίευση κάνω λόγο ότι υπάρχουν και εξαιρέσεις και φέρνω συγκεκριμένα ως παράδειγμα τον, σε πολλούς γνωστό, ΗΑΜΙ, ο εν λόγω παίκτης έχει πολύ υψηλό W/R χωρίς να διαθέτει αξιόλογα στατιστικά. Αυτό συμβαίνει διότι παίζει μόνο TCs (15/20k είναι TCs) με αποτέλεσμα τα στατιστικά του να "κρύβονται" πίσω από τις επιδόσεις των συμπαικτών του, θεωρείτε όμως από τους πάρα πολύ καλούς FCs.

Την συγκεκριμένη συζήτηση την ξεκίνησα προκειμένου να αναλυθεί το W/R μόνο και όχι τα λοιπά στατιστικά αλλά επειδή βλέπω να γίνεται λόγος για γνωστές φόρμουλες θα ξεκινήσω μια νέα με αυτό το θέμα.

yanis

Αριθμός μηνυμάτων : 117

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Win Rate.....Έχει σημασία;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Win Rate.....Έχει σημασία;;;

Δημοσίευση από Founder Δευ Μάης 19, 2014 5:59 am

Πάντως θα ήταν πολύ ενδιαφέρον και επιμορφωτικό αν κάποιος από τους καλούς παίκτες με WR 60 φευγα, είχε την σύνδεση και την διάθεση να μας streamάρει για μία εβδομάδα τις solo μάχες του σχολιάζοντας ταυτόχρονα, ώστε να δούμε πως καταφέρνουν και συγκρατούν αυτό το καταπληκτηκό κατ' εμέ νούμερο.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Win Rate.....Έχει σημασία;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Win Rate.....Έχει σημασία;;;

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Δευ Μάης 19, 2014 6:01 am

yanis έγραψε:Την συγκεκριμένη συζήτηση την ξεκίνησα προκειμένου να αναλυθεί το W/R μόνο και όχι τα λοιπά στατιστικά αλλά επειδή βλέπω να γίνεται λόγος για γνωστές φόρμουλες θα ξεκινήσω μια νέα με αυτό το θέμα.
Μιας και τα συνέδεσες έχω παρατηρήσει το εξής:
Μάλλον και η WG (για δικούς της λόγους) προσπαθεί να υποβαθμίσει τη σημασία του ποσοστού νίκης, και αναφέρομαι ότι στο προφιλ του καθενός μας το πιο έντονο και μεγάλο (σε μέγεθος) νούμερο είναι το "personal rating"
Win Rate.....Έχει σημασία;;; - Σελίδα 2 Dd419f971c7a4e75b22c0c331c5b50c6
Μέχρι πριν 2-3 patches ήταν το ποσοστό νίκης αυτό που βρισκόταν στο κέντρο και με μεγάλη γραμματοσειρά.

sisifos έγραψε:Πάντως θα ήταν πολύ ενδιαφέρον και επιμορφωτικό αν κάποιος από τους καλούς παίκτες με WR 60 φευγα, είχε την σύνδεση και την διάθεση να μας streamάρει για μία εβδομάδα τις solo μάχες του σχολιάζοντας ταυτόχρονα, ώστε να δούμε πως καταφέρνουν και συγκρατούν αυτό το καταπληκτηκό κατ' εμέ νούμερο.
Αλήθεια τώρα... δεν γνωρίζεις ότι υπάρχουν καλοί παίκτες που παίζουν live ?

http://www.twitch.tv/embryonicjourney
http://www.twitch.tv/zerontv
Και άλλοι πολλοί...

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Win Rate.....Έχει σημασία;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Win Rate.....Έχει σημασία;;;

Δημοσίευση από imperiumgraecum Δευ Μάης 19, 2014 6:06 am

sisifos έγραψε:Πάντως θα ήταν πολύ ενδιαφέρον και επιμορφωτικό αν κάποιος από τους καλούς παίκτες με WR 60 φευγα, είχε την σύνδεση και την διάθεση να μας streamάρει για μία εβδομάδα τις solo μάχες του σχολιάζοντας ταυτόχρονα, ώστε να δούμε πως καταφέρνουν και συγκρατούν αυτό το καταπληκτηκό κατ' εμέ νούμερο.

Είχα σκεφτεί στο (κοντινό) παρελθόν να κάνω ένα stream, μέσω twitch, αλλά εσχάτως, με το πανεπιστήμιο, τα σκαμπανεβάσματα του internet μου και το event με το SP, δεν το συνέχισα

Το πρόβλημα με τον EJ είναι ότι παίζει σχεδόν αποκλειστικώς OP άρματα(t49, hellcat). Νομίζω, άλλως τε, όλοι θυμούνται με ποια συγκεκριμένα άρματα( Rolling Eyes  Rolling Eyes ), έκανε αυτά τα κωλόφαρδα games και κέρδισε 15 χρόνια(!!!!!) premium  lol! 


Έχει επεξεργασθεί από τον/την imperiumgraecum στις Δευ Μάης 19, 2014 6:14 am, 1 φορά
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 444

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Win Rate.....Έχει σημασία;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Win Rate.....Έχει σημασία;;;

Δημοσίευση από Founder Δευ Μάης 19, 2014 6:12 am

Καλή φάση θα ήταν. Αν πάντως κάποια στιγμή αποφασίσεις εσύ ή κάποιος άλλος να το κάνετε, το φόρουμ εδώ θα στηρίξει όσο μπορεί την προσπάθεια.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Win Rate.....Έχει σημασία;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Win Rate.....Έχει σημασία;;;

Δημοσίευση από Quickyelder Δευ Μάης 19, 2014 9:14 am

Ο EJ ειναι ο καλυτερος παιχτης που streamarei wot στον EU server.Οσοι ενδιαφερεστε για streams δειτε αυτο  http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/383101-the-definitive-guide-to-world-of-tanks-on-twitch/#topmost

Quickyelder

Αριθμός μηνυμάτων : 11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης