World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού

+6
ee3509
cgakis
Arxiereas_
Ghostalker
gregorakis
yanis
10 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού - Σελίδα 3 Empty Απ: Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού

Δημοσίευση από yanis Δευ Ιουλ 14, 2014 5:57 am

gregorakis έγραψε:
... νομίζω πως σε γενικές γραμμές καταλήγουμε στο συμπέρασμα πως δεν είναι ιδιαιτέρως δύσκολο για την εταιρεία να επέμβει στην "τύχη" του παίκτη ... για να κάνω πιο κατανοητό αυτό που περιγράφει ο ee3509 (να το κατανοήσω κι εγώ) θα πω πως η WG μπορεί να αντιστοιχεί στον παίκτη ένα συντελεστή ανάλογα με το πόσο θέλει να μειώσει ή να αυξήσει την απόδοσή του ... αυτό θα γίνεται πριν ξεκινήσει η μάχη ή ίσως ακόμα καλύτερα όταν κάνει log in στον server ... ο συντελεστής αυτός θα προκύπτει από το "στατιστικό ιστορικό" του παίκτη κάτι που η WG μελετά έτσι κι αλλιώς ... αν λοιπόν θέλει να μειώσει την απόδοσή μου θα μπορεί να μου δώσει ένα συντελεστή 0,9 για παράδειγμα μειώνοντας με αυτό τον τρόπο βασικά χαρακτηριστικά του παιχνιδιού (dmg, acc etc) κατά 10% ... το MM είναι κάτι διαφορετικό αλλά κι αυτό δύναται να "πειραχτεί" με παρόμοιους τρόπους ...


χμμμμμ θα σας πω μία μικρή ιστορία...... Σε μία Clan πολύ παλαιότερα, όταν το Ε100 ήταν στις δόξες του, μπαίνουμε να παίξουμε CW. Δύο από τους παίκτες, εγώ και ακόμα ένας και οι δύο με Ε100, επιλεγόμαστε από τον FC να φυλάξουμε στον χάρτη ABBEY  τον δρόμο "8" σε ένα προχωρημένο σημείο του. Ενώ εγώ είχα κάνει spawn πιο πίσω από εκείνον, ως προς την στροφή για νότια πορεία, τον έφτασα και μάλιστα πέρασα και λίγο μπροστά του. Όπως καταλαβαίνετε (ήμουν και DC) του έβαλα τις φωνές διότι έβγαλα το συμπέρασμα ότι πρώτον δεν είχε πάρει "σοκολάτα" και δεύτερον ότι δεν είχε 100% πλήρωμα. Το αποτέλεσμα ήταν να του ζητήσω συγνώμη διότι σε 2 ss που μου έστειλε ο παίκτης και σοκολάτα είχε και 100% πλήρωμα. Υπόψη τα skill δεν υπήρχαν τότε πέραν των βασικών (repair, camo, fire ext) και οι χάρτες δεν είχαν αλλάξει ακόμα ώστε να έχουν τα πολύ μικρά βουναλάκια.

yanis

Αριθμός μηνυμάτων : 117

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού - Σελίδα 3 Empty Απ: Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού

Δημοσίευση από yanis Δευ Ιουλ 14, 2014 6:41 am

θαυμάστε τα έργα της WG
[url=Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού - Σελίδα 3 2hxugdz][/url]
Η ομάδα μου έχει μεγαλύτερο άρμα Τ8 και η αντίπαλη Τ9 πυροβολικό

yanis

Αριθμός μηνυμάτων : 117

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού - Σελίδα 3 Empty Απ: Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού

Δημοσίευση από taramas Δευ Ιουλ 14, 2014 7:01 am

Η WG θέλει τους μωβ παίχτες και είναι λογικό να τους σπρώχνει σε κάποιο σημείο γιατί είναι κράχτες, άλλωστε ολο το σκηνικό με τα στατιστικά για τον λόγο αυτό στήθηκε και βασιλεύει, απο την αλλη θέλει να δίνει και την ευκαιρία να πάρει λίγη χαρά και ο υπόλοιπος κόσμος για να διατηρήσει το ενδιαφέρον, καλώς τα κάνει για μένα, αν υποθέσουμε οτι όλα ήταν μετρημένα και φυσιολογικά χωρίς εκπλήξεις και αλλαγές τότε το μόνο ενδιαφέρον θα ήταν να πάρεις οσα 10αρια σου αρέσουν και μετά τίποτα, για μένα το μόνο σίγουρο είναι οτι με διάφορους τρόπους φροντίζει να μου κρατάει το ενδιαφέρον έστω και αν γκρινιάζω κάποια στιγμή, αν κέρδιζα συνεχώς θα είχα φύγει, το ίδιο θα συνέβαινε αν έχανα συνεχώς, γιαυτό εγώ θα το πω και το εννοώ σε αντίθεση με κάποιους που δεν το εννοούν, χαρείτε το παιχνίδι όπως νομίζετε καλύτερα για τον εαυτό σας με τους φίλους σας, αυτή είναι η ουσία.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού - Σελίδα 3 Empty Απ: Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού

Δημοσίευση από gregorakis Δευ Ιουλ 14, 2014 7:37 am

taramas έγραψε:... Η WG θέλει τους μωβ παίχτες και είναι λογικό να τους σπρώχνει σε κάποιο σημείο γιατί είναι κράχτες, άλλωστε ολο το σκηνικό με τα στατιστικά για τον λόγο αυτό στήθηκε και βασιλεύει ...
... μόνο το πότε θα πεθάνω δεν ξέρω Cool ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού - Σελίδα 3 Empty Απ: Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού

Δημοσίευση από yanis Δευ Ιουλ 14, 2014 7:39 am

Εγώ θα σου πω ότι η WG δεν θέλει τους μωβ παίκτες  και θα σου εξηγήσω το γιατί. Πρώτον ένας μωβ παίκτης δεν της αποφέρει έσοδο διότι η συμμετοχή του σε CW τον καλύπτει και δεύτερον ένας μωβ παίκτης προκαλεί δυσφορία στους κάτω του μετρίου παίκτες καθαρίζοντας τους μισούς σχεδόν σε κάθε μάχη.
Στη συνέχεια, αν είσαι τόσο καλός/κακός ώστε να κερδίζεις/χάνεις συνεχώς ασχέτως με το αν παρατήσεις το παιχνίδι να είναι γιατί τέτοιες είναι οι επιδόσεις σου και όχι γιατί έτσι μπορεί, λέω μπορεί, να το κάνει η WG.
Τέλος θα ευχαριστιόμουν το παιχνίδι πιο πολύ αν η WG με τα κρυφά στατιστικά και τα RNG δεν μου δημιουργούσε αμφιβολίες για το κατά πόσο παίζω με ίσους όρους με τον αντίπαλο.

Τώρα σχετικά με το SS  που έχω δημοσιεύσει, σε συζήτηση που είχα με 2 -3 παίκτες μου είπαν ότι αυτό συμβαίνει διότι η ομάδα μου έχει 2 πυροβολικά ενώ η αντίπαλη 1, οπότε για να ισορροπήσει το "βάρος" έγινε αυτό που έγινε. Η φίλοι συμπαίκτες έχουν ένα δίκιο ως ένα σημείο μιας και το "βάρος" των δυο ομάδων είναι σχεδόν ίδιο 640-637 και η αντιστοίχισή τους γίνεται, σύμφωνα με την WG, βάση του "βάρους" και όχι του "επιπέδου" αλλά λέει επίσης ότι υπάρχει κανόνας ότι τα "Top Tanks" των ομάδων πρέπει να είναι του ίδιου "επιπέδου"

http://wiki.wargaming.net/en/Matchmaker_(WoT)

yanis

Αριθμός μηνυμάτων : 117

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού - Σελίδα 3 Empty Απ: Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού

Δημοσίευση από taramas Δευ Ιουλ 14, 2014 12:41 pm

Κοίτα, για τους μωβ παίχτες υπόθεση κάνω γιατί δεν ήμουν ποτέ μωβ οπότε δεν εχω δεί τι γίνεται, γνωρίζω ομως κάποιους μωβ και απο τα λεγόμενά τους συμπεραίνω αυτά που λέω, απο την άλλη όμως αν η wg δεν τους ήθελε θα ήταν πολύ εύκολο να μην υπάρχουν wr 70% και το μόνο σίγουρο είναι οτι θα την είχαν κοπανήσει για άλλες παραλίες.

anyway που λένε η άποψή μου είναι οτι χρειάζονται όλοι στο παιχνίδι και τους χρειάζεται και το παιχνίδι.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού - Σελίδα 3 Empty Απ: Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού

Δημοσίευση από taramas Δευ Ιουλ 14, 2014 12:44 pm

gregorakis έγραψε:
taramas έγραψε:... Η WG θέλει τους μωβ παίχτες και είναι λογικό να τους σπρώχνει σε κάποιο σημείο γιατί είναι κράχτες, άλλωστε ολο το σκηνικό με τα στατιστικά για τον λόγο αυτό στήθηκε και βασιλεύει ...
... μόνο το πότε θα πεθάνω δεν ξέρω Cool ...

Θές να μας πείς δηλαδή οτι τα στατιστικά και όλη η πιάτσα που έχει στηθεί γύρω απο αυτά έγιναν για να δώσουν χαρά στους κόκκινους? τρέλανε μας κι άλλο

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού - Σελίδα 3 Empty Απ: Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού

Δημοσίευση από Arxiereas_ Δευ Ιουλ 14, 2014 12:53 pm

Αυτό πάντως που σίγουρα ισχύει είναι ότι το παιχνίδι κάνει τα δικά του για όλους, είτε κόκκινους είτε μωβ. Έβλεπα τις προάλλες straming embryonic journey (platoon με τον Ectar-το γνωστό mod στο επίσημο forum) και ο άνθρωπος παράτησε το Ε100 στη μάχη και έφυγε από το δωμάτιο μετά από 5 (ΠΕΝΤΕ) απανωτά ding στα πλάγια ενός Τ57 και Centurion που ήθελαν από 1 βολή για να τεζάρουν.
Arxiereas_
Arxiereas_

Αριθμός μηνυμάτων : 197

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού - Σελίδα 3 Empty Απ: Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού

Δημοσίευση από imperiumgraecum Δευ Ιουλ 14, 2014 1:08 pm

Arxiereas_ έγραψε:Έβλεπα τις προάλλες straming embryonic journey και ο άνθρωπος παράτησε το Ε100 στη μάχη και έφυγε από το δωμάτιο μετά από 5 (ΠΕΝΤΕ) απανωτά ding στα πλάγια ενός Τ57 και Centurion που ήθελαν από 1 βολή για να τεζάρουν.

Χαχαχαχα, ε, δεν έχει την τύχη να είναι Ελληνας, ώστε να εκτονωθεί με χριστοπαναγίες  Razz Razz Razz 
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 444

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού - Σελίδα 3 Empty Απ: Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού

Δημοσίευση από taramas Δευ Ιουλ 14, 2014 1:36 pm

Arxiereas_ έγραψε:Αυτό πάντως που σίγουρα ισχύει είναι ότι το παιχνίδι κάνει τα δικά του για όλους, είτε κόκκινους είτε μωβ. Έβλεπα τις προάλλες straming embryonic journey (platoon με τον Ectar-το γνωστό mod στο επίσημο forum) και ο άνθρωπος παράτησε το Ε100 στη μάχη και έφυγε από το δωμάτιο μετά από 5 (ΠΕΝΤΕ) απανωτά ding στα πλάγια ενός Τ57 και Centurion που ήθελαν από 1 βολή για να τεζάρουν.

Με καλύπτεις απόλυτα, και μετά απο μέρες και ώρες συζήτησης εκεί θα καταλήγαμε είναι η δική μου άποψη.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού - Σελίδα 3 Empty Απ: Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού

Δημοσίευση από Arxiereas_ Δευ Ιουλ 14, 2014 4:24 pm

imperiumgraecum έγραψε:
Χαχαχαχα, ε, δεν έχει την τύχη να είναι Ελληνας, ώστε να εκτονωθεί με χριστοπαναγίες  Razz Razz Razz 
να σε πω, κάτι νταπα ντούπα ακούγονταν από το βάθος οπότε μπορεί να την πλήρωσε με κλωτσομπουνίδια καμιά πόρτα  tongue

Παρήγορο πάντως το ότι συμβαίνει και στα καλύτερα σπίτια...
Arxiereas_
Arxiereas_

Αριθμός μηνυμάτων : 197

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού - Σελίδα 3 Empty Απ: Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού

Δημοσίευση από gregorakis Δευ Ιουλ 14, 2014 11:32 pm

Arxiereas_ έγραψε:... παράτησε το Ε100 στη μάχη και έφυγε από το δωμάτιο μετά από 5 (ΠΕΝΤΕ) απανωτά ding στα πλάγια ενός Τ57 και Centurion ...
... πες του να χρησιμοποιεί AP αντί για HEAT  Razz ... 

... πάντως το rng με πάει αίμα τις 3-4 τελευταίες μέρες ... πάνω που αποφάσισα να "γίνω" 62% μέσα στο καλοκαίρι, κάποιος από τη WG έμαθε τις προθέσεις μου και με τιμωρεί  Evil or Very Mad ... πρέπει να προβώ σε αναθεώρηση μεσοπρόθεσμων στόχων  Embarassed ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού - Σελίδα 3 Empty Απ: Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού

Δημοσίευση από Arxiereas_ Τρι Ιουλ 15, 2014 5:23 am

ΑΡ έριχνε... μόνο standard ammo σε όλες τις μάχες
Arxiereas_
Arxiereas_

Αριθμός μηνυμάτων : 197

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού - Σελίδα 3 Empty Απ: Γεννήτρια Τυχαίου Αριθμού

Δημοσίευση από Arxiereas_ Τετ Αυγ 27, 2014 9:31 am

Πώς το βλέπετε το T34? Θα βαράει 300άρια μέχρι τα Χριστούγεννα?

avg dmg 400/βολή λέει και την τελευταία εβδομάδα ζήτημα να περνούσα μία πάνω από 400 σε κάθε μάχη. 

Χαρακτηριστικά, ένα Τ29 το βάρεσα 3 φορές στη σειρά από 362 αλλά εδώ και πάρα πολύ καιρό δεν θυμάμαι να πέρασα 3 βολές σερί πάνω από 400 ή έστω 390.
Arxiereas_
Arxiereas_

Αριθμός μηνυμάτων : 197

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης