World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

T 34-85 vs Cromwell

+3
gr68
mementoM0ri
sisifos
7 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ποιο θεωρείτε καλύτερο για Stronghold Skirmishes?

T 34-85 vs Cromwell Vote_lcap14%T 34-85 vs Cromwell Vote_rcap 14% 
[ 1 ]
T 34-85 vs Cromwell Vote_lcap86%T 34-85 vs Cromwell Vote_rcap 86% 
[ 6 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 7
 
 

T 34-85 vs Cromwell Empty T 34-85 vs Cromwell

Δημοσίευση από sisifos Τετ Αυγ 06, 2014 1:31 am

Θα ήθελα τη γνώμη σας για την χρησιμότητα αυτών των δύο αρμάτων στα Stronghold Skirmishes. Ξέρω πως τα φαβορί είναι KV-1S και Hellcat αλλά θα ήθελα κάτι διαφορετικό.
Έχω ήδη δοκιμάσει με αρκετά ικανοποιητικά αποτελέσματα το T 34-85, το οποίο και έχω full researched, αλλά έχω δει πως το Cromwell (το οποίο δεν έχω ανοίξει ακόμα) είναι πιο γρήγορο, πιο ευέλικτο και με πιο γρήγορο και εύστοχο κανόνι. Το ανύπαρκτο armor του δεν με προβληματίζει ιδιαίτερα γιατί όλοι χρησιμοποιούν χρυσά πυρομαχικά στα skirmishes από όσο έχω δει μέχρι τώρα οπότε καλύτερη προστασία είναι η ταχύτητα και η ευκινησία κατά τη γνώμη μου.
Αξίζει λοιπόν να ανοίξω το Cromwell (είμαι στο προηγούμενο και σχετικά κοντά) ή να μείνω στο T 34-85?
sisifos
sisifos
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ηλικία : 56

http://wotgr.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

T 34-85 vs Cromwell Empty Απ: T 34-85 vs Cromwell

Δημοσίευση από mementoM0ri Τετ Αυγ 06, 2014 1:41 am

Ειναι απο τα καλυτερα στο τιερ του, κατα την γνωμη μου πολυ ανωτερο απο το 34-85. Οπως τα λες ειναι,  γρηγορο, πολυ  ευελικτο 0 αρμορ αλλα απολαυστικο! 
go for it
mementoM0ri
mementoM0ri

Αριθμός μηνυμάτων : 206

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

T 34-85 vs Cromwell Empty Απ: T 34-85 vs Cromwell

Δημοσίευση από gr68 Τετ Αυγ 06, 2014 3:03 am

sisife,poly kalytero to agkliko(gia thn xrisimotita toy ston neo typo game,den xero)
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 170

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

T 34-85 vs Cromwell Empty Απ: T 34-85 vs Cromwell

Δημοσίευση από gregorakis Τετ Αυγ 06, 2014 3:31 am

... το T-34-85 είναι άχρηστο στα skirmishes ... αυτή τη στιγμή το tier 6 set up είναι chaffee, 4 kv1s & 2 hellcats imho ... εναλλακτικά θα μπορούσε το 1 hellcat να αντικατασταθεί από ένα crom ... 
... δεν έχω χρησιμοποιήσει prem ammo σε skirmish αλλά και σπάνια έχουν χρησιμοποιήσει εναντίων μου ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

T 34-85 vs Cromwell Empty Απ: T 34-85 vs Cromwell

Δημοσίευση από sisifos Τετ Αυγ 06, 2014 3:43 am

gregorakis έγραψε:
... δεν έχω χρησιμοποιήσει prem ammo σε skirmish αλλά και σπάνια έχουν χρησιμοποιήσει εναντίων μου ...
Εμένα πάλι διαρκώς το damage log μου γεμίζει με gold χαρακτήρες  Shocked  Τι να πω μπορεί να είμαι και γκαντέμης  Crying or Very sad 
Και γω δεν έχω χρησιμοποιήσει χρυσά πυρομαχικά ακόμα καθώς το θεωρούσα περιττό, αλλά δε σας κρύβω πως μετά από κάποια troll bounce που βίωσα από κάποια KV1s και μάλιστα σε πολύ κρίσιμες στιγμές (να είναι ο άλλος με 10hp, σιγουράκι και να σου κάνει bounce σε βολή στην κοιλιά στα 50 μέτρα) έχω μπει στον πειρασμό  Smile
sisifos
sisifos
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ηλικία : 56

http://wotgr.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

T 34-85 vs Cromwell Empty Απ: T 34-85 vs Cromwell

Δημοσίευση από Arxiereas_ Πεμ Αυγ 07, 2014 2:27 am

sisifos έγραψε:σε πολύ κρίσιμες στιγμές (να είναι ο άλλος με 10hp, σιγουράκι και να σου κάνει bounce σε βολή στην κοιλιά στα 50 μέτρα) έχω μπει στον πειρασμό  Smile
σ' αυτές τις περιπτώσεις ΗΕ ftw. 

Όσο για το πρώτο σου ερώτημα, νομίζω το cromwell παίζει χωρίς αντίπαλο στα tier 6 med
Arxiereas_
Arxiereas_

Αριθμός μηνυμάτων : 197

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

T 34-85 vs Cromwell Empty Απ: T 34-85 vs Cromwell

Δημοσίευση από TYRAELL75 Σαβ Αυγ 16, 2014 4:06 pm

To cromwell κορυφαιο medium αλλα πολυ δυσκολο τροπο παιχνιδιου.
πολυ γρηγορο πολυ ευελικτο μικρη αντισταση εδαφους ανεβαινει πολυ καλα τις ανηφορες.
το μοναδικο αρνητικο ειναι οτι ειναι πολυ μεγαλο για medium και δεν εχει καθολου cammo.
ξεχνας το spoting με cromwell, sniping στο πρωτο μισο της μαχης και μετα εκμεταλευωμενος την ταχυτητα σου 
αποτελειωνεις τα αρματα με λιγα hitpoins

TYRAELL75

Αριθμός μηνυμάτων : 256

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

T 34-85 vs Cromwell Empty Απ: T 34-85 vs Cromwell

Δημοσίευση από gregorakis Σαβ Αυγ 16, 2014 10:13 pm

... το snipin' με το crom είναι μια εμπειρία, έχει απίστευτη πλάκα να πατάς το LMB και να βάζεις στοιχήματα με τον εαυτό σου τι τροχιά θα ακολουθήσει το βλήμα ... το ίδιο ισχύει με όλα τα μικρού διαμετρήματος βρετανικά κανόνια, ρίχνουν φαλτσαριστά  Laughing ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

T 34-85 vs Cromwell Empty Απ: T 34-85 vs Cromwell

Δημοσίευση από TYRAELL75 Κυρ Αυγ 17, 2014 6:27 am

gregorakis έγραψε:... το snipin' με το crom είναι μια εμπειρία, έχει απίστευτη πλάκα να πατάς το LMB και να βάζεις στοιχήματα με τον εαυτό σου τι τροχιά θα ακολουθήσει το βλήμα ... το ίδιο ισχύει με όλα τα μικρού διαμετρήματος βρετανικά κανόνια, ρίχνουν φαλτσαριστά  Laughing ...
εχεις καλυτερη συμβουλη να δωσεις για τον τροπο παιχνιδιου του? η μονο τετοιες παπαριες γραφεις?

TYRAELL75

Αριθμός μηνυμάτων : 256

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

T 34-85 vs Cromwell Empty Απ: T 34-85 vs Cromwell

Δημοσίευση από gregorakis Κυρ Αυγ 17, 2014 6:50 am

... μόνο τέτοιες παπαριές γράφω ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

T 34-85 vs Cromwell Empty Απ: T 34-85 vs Cromwell

Δημοσίευση από TYRAELL75 Κυρ Αυγ 17, 2014 7:04 am

gregorakis έγραψε:... μόνο τέτοιες παπαριές γράφω ...
diavasa arketa post soy sto forum kai ayto katalava kai egw na sigoureyto ithela

TYRAELL75

Αριθμός μηνυμάτων : 256

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

T 34-85 vs Cromwell Empty Απ: T 34-85 vs Cromwell

Δημοσίευση από Marita89 Κυρ Αυγ 17, 2014 7:19 am

TYRAELL75 έγραψε:
gregorakis έγραψε:... το snipin' με το crom είναι μια εμπειρία, έχει απίστευτη πλάκα να πατάς το LMB και να βάζεις στοιχήματα με τον εαυτό σου τι τροχιά θα ακολουθήσει το βλήμα ... το ίδιο ισχύει με όλα τα μικρού διαμετρήματος βρετανικά κανόνια, ρίχνουν φαλτσαριστά  Laughing ...
εχεις καλυτερη συμβουλη να δωσεις για τον τροπο παιχνιδιου του? η μονο τετοιες παπαριες γραφεις?
Ετσι ακριβως ξεκινανε το 100% των αντιπαραθεσεων(ΧΑΟΣ) στο φορουμ,καποιος θελει να την πει σε αλλον με βρισιες(παιρνει και like) σε ακυρες στιγμες για ακυρο θεμα.Γιατι?  Mad

Marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 230

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης