World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

xrhsh καθετου σταθεροποιητη

+7
gregorakis
cgakis
avacus
imperiumgraecum
taramas
JDeviant
gr68
11 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από gr68 Πεμ Αυγ 14, 2014 1:32 am

εχω μια ερωτηση να κανω,τι χρειαζεται ο καθ.σταθεροποιητησ στα χεβυ?στην μεταφραση λεει πωσ αυξανει 20%την σκοπευση κατα την διαρκεια κινησησ του αρματοσ και περιστροφησ του πυργου.αν πυροβολησω ομωσ κατα την κινηση η την περιστροφη ο κυκλοσ σκοπευσησ ειναι μεγαλοσ και το αποτελεσμα επιτυχιασ γνωστο(συνηθωσ δεν πετυχαινει ουτε γαιδαρο που λεμε στην Καλαματα)αρα προσ τι η χρηση?δεν ειναι προτιμοτερο η χρησιμοποιηση αυτου του εργαλειου που κλεινει πιο γρηγορα τον κυκλο?Για να το χρησιμοποιουν οι περισσοτεροι(αν οχι ολοι)μαλον κατι δεν εχω παρει χαμπαριλογω μεταφρασησ.
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 170

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από JDeviant Πεμ Αυγ 14, 2014 1:49 am

Enhanced Gun Laying Drive: -10% aim time while starting from the standard gun

Vertical Stabilizer: -20% starting spread but standard aim time

Αυτο σημαινει οτι με το EGLD το οπλο σου θα παρει λιγοτερο χρονο για να σημαδευσει πληρως ενω με το VS ο 'κυκλος' θα ξεκινησει να μικραινει απο πιο μικρος. Δηλαδη εαν κανεις snipe απο μακρια και εχεις 'χρονο' συμφερει να εχεις το EGLD αλλα οταν εισαι σε κοντινες αποστασεις και μαχεσε , ο κυκλος σου θα ειναι 'ετοιμος να ριξει' πιο γρηγορα (οχι πληρως κλειστος αλλα αρκετα)
Γιαυτο και το προτιμαμε το VS στα βαρια αρματα γιατι κατα 80% μαχεσε σε αποστασεις 50-150μ

Δες και σχετικο Λινκ
JDeviant
JDeviant

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ηλικία : 44

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από gr68 Πεμ Αυγ 14, 2014 1:56 am

οκ,σευχαριστω φιλε  JDeviant
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 170

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από taramas Πεμ Αυγ 14, 2014 1:14 pm

Βασικά εγώ έχω κρίνει το VS απαραίτητο στα medium άρματα παρά στα heavy εχεις άλλη άποψη?

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από imperiumgraecum Πεμ Αυγ 14, 2014 2:12 pm

Γενικά, VS>EGLD κατ' εμέ, λόγω του τεράστιου ποσοστού μείωσης του πλήρως διεσταλμένου κύκλου κατά 20%

EGLD, κατά προτίμηση, στα arties.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την imperiumgraecum στις Πεμ Αυγ 14, 2014 2:16 pm, 1 φορά
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 444

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από avacus Πεμ Αυγ 14, 2014 2:14 pm

Medium και heavy VS ενω αρματα που μενουν ακινητα EGLD. Σε γεμιστηρες που δεν πέρνουν rammer υπάρχουν setup που βαζεις και τα 2 (VS-EGLD)
avacus
avacus

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ηλικία : 44

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από cgakis Πεμ Αυγ 14, 2014 5:33 pm

στο AMX 50B εγω εχω και τα 2 VS και EGLD τωρα που ετοιμαζω το Τ57 το ιδιο setup θα χρησιμοποιησω σιγουρα
αλλα για παραδειγμα στο IS7 εχω VS λογω επιθετηκοτητας RUSH αρα βολες εν κινηση ενω στο IS4 αμυντικο αρμα EGLD
στα medium VS εκτος απο το Patton (τρομερη ευστοχια εν κινηση χωρις τιποτα)
βεβαια αν θες να δουλεψουν τα equipment καλα θελουν και τα αναλογα skills στο πληρωμα. 
ενα VS μονο του θα σου κανει δουλεια μεχρι ενος σημειου αλλα ενα VS την ωρα που ο gunner εχει snap shot και o driver smouth ride εκει θα στα δωσει ολα
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ηλικία : 48

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από gregorakis Πεμ Αυγ 14, 2014 11:31 pm

... EGLD μόνο σε γεμιστήρες για τις ενδιάμεσες βολές ... ααα και σε arties και στο FV(183) που είναι σαν arty ... δε βλέπω άλλη χρησιμότητα, -10% aiming time αφού όποιο άρμα και να έχεις μέχρι να γεμίσεις έχεις κάνει full aim ... τον συνδυασμό των VS & EGLD δεν τον έχω δοκιμάσει, κάποιοι τον προτείνουν για το is7 αλλά μέχρι τώρα δεν έχω αποχωριστεί σε κανένα μου άρμα το vent ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από Sanguinius Πεμ Αυγ 14, 2014 11:36 pm

Στα γαλλικά heavies vs+egld είναι απαραίτητα
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από TYRAELL75 Σαβ Αυγ 16, 2014 11:00 am

παντα προτιματε το vs απο egld 20% μικροτερος κυκλος σου δινει πιο γρηγορο κλεισιμο κυκλου
απο το -10% στον χρονο aiming.και εξηγω 
 ¨οδηγεις ενα αμαξι με 100χλμ την ωρα και θες να διανυσεις 1000χλμ.(1000χλμ= ο κυκλος σκοπευσης 100χλμ= ι ταχυτητα σκοπευσης)
με το vs 1000-20%=800 δια 100 = 8 ωρες
με το egld 100+10%=110χλμ δλδ θες 9 ωρεςγια να διανυσεις τα 1000χλμ.
ελπιζω να εγινα κατανοητος
vs λοιπον σε ολα εκτος apo arty oπou βαζουμε egld.και egld αναγκαστικα στα μικρα που δεν περνουν ακομα vs.
και τα 2 μαζι σε αρματα που εχουν 2.9 sec aiming time και πανω e100,t34.is7,is4 κτλ
το vents ειναι το πιο αχρηστο equipment που μπορεις να φορτωσεις στο αρμα σου.
5% στο crew skill μεταφραζετε σε 2% bonus στο καθε skill. πχ 100% cammo + vents =105% cammo αυξηση μολις 2% και 2.7% στα skill του commander.
χρισιμο σε μερικα αρματα που απλα δεν εχει κατι αλλο να βαλεις σε συνδιασμο με bia gia na pame sto +4%.

TYRAELL75

Αριθμός μηνυμάτων : 256

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Αυγ 16, 2014 11:23 am

TYRAELL75 έγραψε:παντα προτιματε το vs απο egld 20% μικροτερος κυκλος σου δινει πιο γρηγορο κλεισιμο κυκλου
απο το -10% στον χρονο aiming.και εξηγω 
 ¨οδηγεις ενα αμαξι με 100χλμ την ωρα και θες να διανυσεις 1000χλμ.(1000χλμ= ο κυκλος σκοπευσης 100χλμ= ι ταχυτητα σκοπευσης)
με το vs 1000-20%=800 δια 100 = 8 ωρες
με το egld 100+10%=110χλμ δλδ θες 9 ωρεςγια να διανυσεις τα 1000χλμ.
ελπιζω να εγινα κατανοητος
vs λοιπον σε ολα εκτος apo arty oπou βαζουμε egld.και egld αναγκαστικα στα μικρα που δεν περνουν ακομα vs.
και τα 2 μαζι σε αρματα που εχουν 2.9 sec aiming time και πανω e100,t34.is7,is4 κτλ
το vents ειναι το πιο αχρηστο equipment που μπορεις να φορτωσεις στο αρμα σου.
5% στο crew skill μεταφραζετε σε 2% bonus στο καθε skill. πχ 100% cammo + vents =105% cammo αυξηση μολις 2% και 2.7% στα skill του commander.
χρισιμο σε μερικα αρματα που απλα δεν εχει κατι αλλο να βαλεις σε συνδιασμο με bia gia na pame sto +4%.
Το vents δεν είναι άχρηστο σε όλα τα άρματα
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από TYRAELL75 Σαβ Αυγ 16, 2014 11:25 am

για διευκρινισε
και πες μου σε παρακαλω πως βαζεις υπογραφη

TYRAELL75

Αριθμός μηνυμάτων : 256

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Αυγ 16, 2014 11:28 am

TYRAELL75 έγραψε:για διευκρινισε
και πες μου σε παρακαλω πως βαζεις υπογραφη
Στα γαλλικά heavies είναι απαραίτητο,αλλά και σε άλλα άρματα,ας πούμε στο tiger 1 που έχω vents είναι πολύ αποτελεσματικό
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από TYRAELL75 Σαβ Αυγ 16, 2014 11:40 am

το εγραψα και πιο πανω σε μερικα αρματα ειναι αποτελεσματικο με bia για να πας στο 4%,πως ακριβως καταλαβενεις αυτην την διαφορα του 2%?
εγω ας πουμε το χρησιμοποιω στο 1390 αντι για cammo net σε setup egld,optics,vents 
πως κανω την υπογραφη να φαινεται κανονικα και οχι σαν link?

TYRAELL75

Αριθμός μηνυμάτων : 256

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από JDeviant Σαβ Αυγ 16, 2014 11:48 am

πατα 'insert image' οχι insert link
JDeviant
JDeviant

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ηλικία : 44

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από TYRAELL75 Σαβ Αυγ 16, 2014 11:51 am

danke φιλε μου

TYRAELL75

Αριθμός μηνυμάτων : 256

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Αυγ 16, 2014 11:51 am

TYRAELL75 έγραψε:το εγραψα και πιο πανω σε μερικα αρματα ειναι αποτελεσματικο με bia για να πας στο 4%,πως ακριβως καταλαβενεις αυτην την διαφορα του 2%?
εγω ας πουμε το χρησιμοποιω στο 1390 αντι για cammo net σε setup egld,optics,vents 
πως κανω την υπογραφη να φαινεται κανονικα και οχι σαν link?
Πας στο insert image,αν θυμάμαι καλά.Έχοντας 1000+ μάχες με το Tiger1,εντοπίζω την διαφορά στον χρόνο αναγόμωσης,στην ευστοχία και ίσως στο spotting
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από TYRAELL75 Σαβ Αυγ 16, 2014 11:52 am

θελεις να μου πεις οτι καταλαβενεις διαφορα 2% στα 7 δευτερολεπτα?κανε την πραξη να δεις ποσο πιο γρηγορα γεμιζεις.
spoting??τι ακριβως spotareis με το tiger? και τυφλο ειναι με 370 μετρα view range και χωρις cammo value ουτε καν mouse  κανεις outspot.
τι setup χρησιμοποιεις?
δεν διαφωνω με την επιλογη σου καθως τα tiger ειναι στην κατηγορια αρματων που δεν εχει τπτ αλλο να τους βαλεις απανω και εγω vents τουσ φορουσα.
και τωρα στο tigerp vents εχω αλλα κανει πολυ μικρη διαφορα

TYRAELL75

Αριθμός μηνυμάτων : 256

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Αυγ 16, 2014 12:39 pm

TYRAELL75 έγραψε:θελεις να μου πεις οτι καταλαβενεις διαφορα 2% στα 7 δευτερολεπτα?κανε την πραξη να δεις ποσο πιο γρηγορα γεμιζεις.
spoting??τι ακριβως spotareis με το tiger? και τυφλο ειναι με 370 μετρα view range και χωρις cammo value ουτε καν mouse  κανεις outspot.
τι setup χρησιμοποιεις?
δεν διαφωνω με την επιλογη σου καθως τα tiger ειναι στην κατηγορια αρματων που δεν εχει τπτ αλλο να τους βαλεις απανω και εγω vents τουσ φορουσα.
και τωρα στο tigerp vents εχω αλλα κανει πολυ μικρη διαφορα
Δεν χρειάζεται,έχω το jimbo,από τα μειώνει 0,2,αν θυμάμαι καλά είναι 5,2 secs η αναγόμωση στο tiger μου.Βάζω vents egld rammer,συν το bias,που έχω.Αυτά τα δευτερόλεπτα που spotαρω πιο γρήγορα τα αντίπαλα heavies,συνήθως,για μένα είναι πολύτιμα,ειδικά με τον σύντομο χρόνο αναγόμωσης,ρίχνω 1 βολή και μέχρι να λάβουν θέση,είμαι έτοιμος να ρίξω και 2η
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από TYRAELL75 Σαβ Αυγ 16, 2014 12:53 pm

ωραια και που διαφωνεις με αυτα που λεω?αυτα ειπα και εγω σε καπια αρματα που δεν υπαρχει κατι αλλο χρησιμο βαζεις vents σε συνδιασμο με bia.για το egld  τα λεω στο αρχικο μου σποτ.διαβασε το σωστα πριν απαντησεις.0.2 μαζι με to bia  σκετο vents 0.1 sec.

TYRAELL75

Αριθμός μηνυμάτων : 256

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Αυγ 16, 2014 1:19 pm

TYRAELL75 έγραψε:ωραια και που διαφωνεις με αυτα που λεω?αυτα ειπα και εγω σε καπια αρματα που δεν υπαρχει κατι αλλο χρησιμο βαζεις vents σε συνδιασμο με bia.για το egld  τα λεω στο αρχικο μου σποτ.διαβασε το σωστα πριν απαντησεις.0.2 μαζι με to bia  σκετο vents 0.1 sec.
Nah το bia δεν έχει ανοίξει ακόμα
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από TYRAELL75 Σαβ Αυγ 16, 2014 4:36 pm

Sanguinius έγραψε:
TYRAELL75 έγραψε:ωραια και που διαφωνεις με αυτα που λεω?αυτα ειπα και εγω σε καπια αρματα που δεν υπαρχει κατι αλλο χρησιμο βαζεις vents σε συνδιασμο με bia.για το egld  τα λεω στο αρχικο μου σποτ.διαβασε το σωστα πριν απαντησεις.0.2 μαζι με to bia  σκετο vents 0.1 sec.
Nah το bia δεν έχει ανοίξει ακόμα
5,5 sec reload  με 100% crew kai rammer.
5.5χ2%=0,1 και αλλο 0,1 το bia=0,2 απο 5.5 σε 5.3.
αν εδινε το vent μονο του 0,2 στα 5.5 και αλλα τοσα το bia συνολο 0.4sec  στα 5,5
δλδ στα 11 δευτερολεπτα περιπου 1 δευτερολεπτο ολοι στα heavy μας θα ειχαμε vents.
νομιζω τα εγραψα αρκετα απλα να τα καταλαβεις.αν εσυ κρινεις τωρα χρησιμο το vents και καλυτερο το egld απο το  stabilizer
βαζε αυτα επανω. εγω την ενημερωση σου την εκανα.

TYRAELL75

Αριθμός μηνυμάτων : 256

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Αυγ 16, 2014 6:55 pm

Δεν νομίζω να παίρνει vs το tiger
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από gregorakis Σαβ Αυγ 16, 2014 11:00 pm

... ο τίγρης δεν παίρνει vs και ο δικός μου έχει 461m actual view range, μόνο "τυφλό" δεν τον λες ... βάζω vents σε όλα σχεδόν τα άρματά μου ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

xrhsh καθετου σταθεροποιητη Empty Απ: xrhsh καθετου σταθεροποιητη

Δημοσίευση από TYRAELL75 Κυρ Αυγ 17, 2014 6:06 am

gregorakis έγραψε:... ο τίγρης δεν παίρνει vs και ο δικός μου έχει 461m actual view range, μόνο "τυφλό" δεν τον λες ... βάζω vents σε όλα σχεδόν τα άρματά μου ..
εχεις δικιο ειχα στο μυαλο μου το tiger2 το εχω πουλησει εδω και καιρο. ναι το ξερω οτι αγαπας vents εγραψες και σε αλλο post.
ι διαφωνια μου δεν ειναι το vents  στο tiger 1 αλλα το οτι γενικα ειναι απο τα χειροτερα equipment που μπορεις να βαλεις πανω σε αρμα γενικα.οπως ειπα και πριν υπαρχουν αρματα
που βαζεις αναγκαστικα vents γιατι δεν εχει κατι αλλο να βαλεις.
τυφλο ναι ειναι με 370 base view range αμα του βαλεις και κυαλλια απανω και κατσεις ακινιτος θα παει παραπανω δεν μου λεει κατι αυτο.
εχεις vents σε ολα σου τα αρματα, σε πιανου την θεση?δεν βαζεις rammer i vertical σε medium για να βαλεις  vents?kai den βαζεις egld sta heavy για το vents?

TYRAELL75

Αριθμός μηνυμάτων : 256

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης