World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Steel Armor - Blaze of War

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Steel Armor - Blaze of War Empty Steel Armor - Blaze of War

Δημοσίευση από Λονγκ Μήτσος Τετ Μαρ 28, 2012 9:45 pm

Ένα πολύ ωραίο και ρεαλιστικό παιχνίδι για τους πολέμους των 70s-80s.





Είναι σαν και τα Τ-72,Kharkov 1942 έτσι δεν έχει hit points και όλα στο όχημα είναι όπως στην ιστορική πραγματικότητα(δηλαδή δεν έχει αναβαθμίσεις και λοιπά γελοία).
Ομολογουμένως λίγο δύσκολο να το μάθει κανείς,αλλά αποζημιώνει με το παραπάνω όταν πάρεις το κολάι.

Προσωπικά το ξανάρχισα εδώ και λίγο καιρό μετά από μερικά ευτράπελα που έζησα στο WoT(π.χ 6 συνεχόμενα 0hp crits, ΜΜ με 8 tier 8 arti κ.ο.κ) και με ανάγκασαν να το παρατήσω για 2η φορά. Rolling Eyes

Λονγκ Μήτσος

Αριθμός μηνυμάτων : 86

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Steel Armor - Blaze of War Empty Απ: Steel Armor - Blaze of War

Δημοσίευση από Founder Πεμ Μαρ 29, 2012 12:43 am

Όντως πολύ καλά αυτά τα games αλλά απ' όσο ξέρω δεν πρέπει να χουν multiplayer (το δυνατό σημείο του WoT). Κρίμα Crying or Very sad
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Steel Armor - Blaze of War Empty Απ: Steel Armor - Blaze of War

Δημοσίευση από Λονγκ Μήτσος Πεμ Μαρ 29, 2012 12:54 am

sisifos έγραψε:Όντως πολύ καλά αυτά τα games αλλά απ' όσο ξέρω δεν πρέπει να χουν multiplayer (το δυνατό σημείο του WoT). Κρίμα Crying or Very sad

Δυστυχώς δεν έχει(όχι ότι θα μπορούσα να παίξω ακόμη και να είχε, είναι του "θείου" βλέπεις Laughing),αλλά είναι μια καλή εναλλακτική εάν θέλεις ένα προσεγμένο παιχνίδι με εύκολο και γρήγορο skirmish,γρήγορες και μικρές ή μεγάλες μάχες(ανάλογα τι θέσεις στις επιλογές) και όμορφα γραφικά.

Λονγκ Μήτσος

Αριθμός μηνυμάτων : 86

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Steel Armor - Blaze of War Empty Απ: Steel Armor - Blaze of War

Δημοσίευση από power4 Πεμ Μαρ 29, 2012 8:33 am

Το red orchestra έχει τέτοιο GAMEPLAY αλλά και ως πεζικαριος στην εποχή του δεύτερου παγκοσμίου,έχει multiplayer αλλά ως καινούριο πρέπει να ΠΛΗΡΏΣΕΙΣ!!!
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Steel Armor - Blaze of War Empty Απ: Steel Armor - Blaze of War

Δημοσίευση από Λονγκ Μήτσος Παρ Μαρ 30, 2012 3:11 am

Με αφορμή το Steel armor και το ότι έχει μόνο 2 άρματα που μπορεί να χειριστεί ο παίκτης(M60,T-62) θεώρησα καλό να προτείνω ένα βιβλίο για όσους θέλουν να εντρυφήσουν παραπάνω στο θέμα.

Steel Armor - Blaze of War M60vst62
Μ-60 vs T-62,Duel 30,osprey publications.

Εξαιρετικό βιβλίο με απόλυτα πιστές αναπαραστάσεις που εξηγούν πότε,που και τι αποτέλεσμα είχαν οι που έλαβαν μέρος αυτά τα 2 ιστορικά οχήματα.
Πολλές τεχνικές λεπτομέρειες και καλογραμμένο κείμενο.

Το βιβλίο μπορεί κάποιος να το βρει εύκολα παντού στο νετ(για να δει τι παίρνει πριν το αγοράσει πάντα Wink ).

Λονγκ Μήτσος

Αριθμός μηνυμάτων : 86

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Steel Armor - Blaze of War Empty Απ: Steel Armor - Blaze of War

Δημοσίευση από Founder Παρ Μαρ 30, 2012 4:43 am

Μήτσο το T-34 vs Tiger το έχεις δοκιμάσει? Φαίνεται παρόμοιο και έχει και multiplayer που δεν ξερω όμως κατα πόσο είναι λειτουργικό (το έχω αλλά δεν εχω δοκιμάσει ποτέ mp)
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Steel Armor - Blaze of War Empty Απ: Steel Armor - Blaze of War

Δημοσίευση από Λονγκ Μήτσος Παρ Μαρ 30, 2012 6:27 am

sisifos έγραψε:Μήτσο το T-34 vs Tiger το έχεις δοκιμάσει? Φαίνεται παρόμοιο και έχει και multiplayer που δεν ξερω όμως κατα πόσο είναι λειτουργικό (το έχω αλλά δεν εχω δοκιμάσει ποτέ mp)

Ιδέα δεν έχω,το έχω και εγώ αλλά το άφησα μετά από λίγο γιατί είχε πολύ περιορισμένο single(άρχισα τότε πρώτη φορά το Kharkov 1942 και ξαναέπιασα το Τ-72 balkans on fire).

Από ότι διάβασα όμως το multi είχε πολλά προβλήματα και bugs(όπως και το παιχνίδι δηλαδή).

Λονγκ Μήτσος

Αριθμός μηνυμάτων : 86

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης