World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

WAR THUNDER

+8
HeeroYuy997
Founder
SiegfriedGR
Glaros
Evzonas
Midblue
dimstam
power4
12 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

WAR THUNDER - Σελίδα 2 Empty Απ: WAR THUNDER

Δημοσίευση από HeeroYuy997 Τετ Μάης 22, 2013 10:56 pm

power4 έγραψε:Οι φωτογραφίες είναι ψεύτικες αλλά είναι αρκετά κοντά στα κρυφά για τώρα δέντρα !
Για Το war thunder vs wot πιστεύω ότι ξέρουμε όλοι ότι η gaijin θα βγει νικήτρια μιας και επενδύει στην πραγματικότητα και τον αντικαπιταλισμο ενώ φτιάχνει με συχνά μικροupdate ότι πρόβλημα υπάρξει ....όχι σαν κάτι άλλους που μόνο να τρολαρουν ξέρουν !!!

OK ένα ένα τα πράγματα πρώτον οι photo των tech tree είναι λιθηνές απλά οχι με την σειρά και δημοσιεύτικαν σε Γερμανικο περιοδικό μετα απο συνεντευξη και μαζί δοθηκε και η ημερωμηνία οτι βγαίνουν τα άρματα μεσα αυγούστου.
Σε οτι άλλο γράφεις συμφωνώ μαζί σου και όσον αφορα το wot θα αρχίσει να πέρνει π... σύντομα.

Για τα παιδειά που ρώτησαν για paysafe να σας πω ότι ι gajin χρησιμοποιεί την ukash που την βρίσκεις στα περίπτερα εξίσου εύκολα με την paysafe, δεν έχω βάλει ακόμα αλλά απ όσο μου έχουν πει είναι ίδιοι σύστημα με της paysafe.

ingame name:
ZGMF_X20
HeeroYuy997
HeeroYuy997

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ηλικία : 33

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WAR THUNDER - Σελίδα 2 Empty Απ: WAR THUNDER

Δημοσίευση από power4 Πεμ Μάης 23, 2013 1:47 am

Για τις φωτογραφίες στο news discussion στο topic ground forces ένας dev δήλωσε ότι είναι ψεύτικες και τα πραγματικά δέντρα είναι πιο "ενδιαφέροντα" !

Από ότι ξέρω τις ukash τις ενεργοποιείς από ένα site και επιβαρύνεσαι με -7% (αλλά δεν είμαι σίγουρος)!
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WAR THUNDER - Σελίδα 2 Empty Απ: WAR THUNDER

Δημοσίευση από power4 Πεμ Μάης 23, 2013 3:42 am

Evzona ποιο spit έχεις στο βίντεο ;
Εγώ εχω μέχρι 7αρια αγγλικά και μέχρι 12αρια γιαπωνέζικα ! (πάλι τα nerfαρισμενα πήρα :p)
Μπείτε στο φόρουμ,missions and maps ,εχω κάνει topic για χάρτη της γραμμής Μεταξά !
Btw τα αγαπημένα μου αεροπλάνα είναι : hurricane, spit Mk 1 & 2 ,zero m2&m3 και το h6k4 (banana bomber) !
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WAR THUNDER - Σελίδα 2 Empty Απ: WAR THUNDER

Δημοσίευση από Evzonas Πεμ Μάης 23, 2013 1:07 pm

Ελα power, το MK II ειναι, φιλε θεριζει για τα καλα. Γενικως ολα τα spit ειναι δυνατα οπως τα zero και τα BF109 μεχρι το G2 οσο αφορα τις κλειστες στροφες. το ειδα αυτο που εγραψες φιλε και σ εβαλα και 1+ πρεπει πρεπει για α γινει χαμος

Evzonas

Αριθμός μηνυμάτων : 6

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WAR THUNDER - Σελίδα 2 Empty Απ: WAR THUNDER

Δημοσίευση από Midblue Πεμ Μάης 23, 2013 11:42 pm

Είδα το βιντεάκι σου και κατάλαβα ότι είμαι σε καλό δρόμο... τα flaps τα ρημάζω και εγώ συνέχεια raise-combat και χαμήλωμα το throttle για να παίρνει κλειστά τις στροφές.
Αναρωτιέμαι όμως αν με ποντίκι οι fr είναι εφικτές μιας και εκεί πρώτα κοιτάς να μην χάσεις τον έλεγχο και μετά τα υπόλοιπα....
Midblue
Midblue

Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WAR THUNDER - Σελίδα 2 Empty Απ: WAR THUNDER

Δημοσίευση από Evzonas Παρ Μάης 24, 2013 1:09 am

mid με ποντικι δεν ειναι εφικτο αυτο το πραγμα πκανω στο βιντεο Evil or Very Mad

Evzonas

Αριθμός μηνυμάτων : 6

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WAR THUNDER - Σελίδα 2 Empty Απ: WAR THUNDER

Δημοσίευση από power4 Παρ Μάης 24, 2013 1:16 am

Όχι ,είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα απλά υπάρχουν λιγότεροι νουμπαδες !
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WAR THUNDER - Σελίδα 2 Empty Απ: WAR THUNDER

Δημοσίευση από Midblue Παρ Μάης 24, 2013 1:44 am

Αν έχετε να προτείνετε κάποιο joystick που συμπαθεί το WT ακούω Wink
Midblue
Midblue

Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WAR THUNDER - Σελίδα 2 Empty Απ: WAR THUNDER

Δημοσίευση από perseas Παρ Οκτ 04, 2013 11:19 am



Tank+Planes στο ίδιο game
perseas
perseas

Αριθμός μηνυμάτων : 176

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WAR THUNDER - Σελίδα 2 Empty Απ: WAR THUNDER

Δημοσίευση από dolofonos Σαβ Οκτ 05, 2013 9:12 am

dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WAR THUNDER - Σελίδα 2 Empty Απ: WAR THUNDER

Δημοσίευση από Λονγκ Μήτσος Σαβ Οκτ 12, 2013 9:58 pm

WAR THUNDER - Σελίδα 2 !ger_tank_tree_eng




WAR THUNDER - Σελίδα 2 !ussr_tank_tree_eng




Καλημέρα στην κοινότητα μετά από πολύ καιρό.Η Gaijin ανακοίνωσε τα tech trees για το νέο παιχνίδι,θα κυκλοφορήσει στις 15 Νοέμβρη ως open beta(εάν δεν απατώμαι).

Είπα να το ποστάρω εδώ για να έρθουν όσοι ενδιαφέρονται.Προσωπικά μάλλον λίγο αργότερα θα ξεκινήσω(κατά Δεκέμβρη)λόγω προβλημάτων με την σύνδεση.

Τα λέμε και καλή συνέχεια.

Λονγκ Μήτσος

Αριθμός μηνυμάτων : 86

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WAR THUNDER - Σελίδα 2 Empty Απ: WAR THUNDER

Δημοσίευση από dolofonos Πεμ Νοε 07, 2013 3:35 am

Αφού έχω κάνει αρκετές πλέον μάχες μπορώ να πω 2 λόγια παραπάνω. Υπήρχαν διαμαρτυρίες ότι το WOT ήταν(είναι) pay 2 win, ε αυτοί καλύτερα να μην ακουμπήσουν το WT. Βέβαια στο WT αν είσαι κουλός όσο χρήμα και να ρίξεις δεν πρόκειται να κάνεις τίποτα. Απλά τα πάντα κινούνται με χρυσό. Πχ ρίχνεις χρυσό φτιάχνεις πλήρωμα ρίχνεις χρυσό κάνεις elite ένα αεροπλάνο οπότε έχεις ένα πλεονέκτημα, αλλά ξαναλέω αν είσαι κουλός δεν σου δίνει τίποτα. Έχει και εδώ θέμα με το balance αλλά ακόμη και με το tier 1 μπορείς να ρίξεις και μεγάλα tier, επίσης είναι beta που σημαίνει δεν έχει και πολύ κόσμο για να δουλέψει σωστά. Τα πτητικά μοντέλα δεν είναι σωστά ή απλά δεν υπάρχουν. Πάντως σε γενικές γραμμές είναι πολύ ανώτερο από το WOT αλλά έχει θέματα που ελπίζω να τα λύσουν σύντομα. Σε λίγο καιρό μπαίνουν τα άρματα και επιτέλους θα παίζουμε με tiger και δεν το τρυπάνε από παντού(έτσι ελπίζω). Ένα ακόμη καλό είναι ότι δεν πάνε να το ισορροπήσουν αλλά να βάλουν τα πάντα σύμφωνα με το πως ήταν στην πραγματικότητα.
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WAR THUNDER - Σελίδα 2 Empty Απ: WAR THUNDER

Δημοσίευση από dimstam Σαβ Ιουν 07, 2014 11:23 pm

dolofonos έγραψε:Αφού έχω κάνει αρκετές πλέον μάχες μπορώ να πω 2 λόγια παραπάνω. Υπήρχαν διαμαρτυρίες ότι το WOT ήταν(είναι) pay 2 win, ε αυτοί καλύτερα να μην ακουμπήσουν το WT. Βέβαια στο WT αν είσαι κουλός όσο χρήμα και να ρίξεις δεν πρόκειται να κάνεις τίποτα. Απλά τα πάντα κινούνται με χρυσό. Πχ ρίχνεις χρυσό φτιάχνεις πλήρωμα ρίχνεις χρυσό κάνεις elite ένα αεροπλάνο οπότε έχεις ένα πλεονέκτημα, αλλά ξαναλέω αν είσαι κουλός δεν σου δίνει τίποτα. Έχει και εδώ θέμα με το balance αλλά ακόμη και με το tier 1 μπορείς να ρίξεις και μεγάλα tier, επίσης είναι beta που σημαίνει δεν έχει και πολύ κόσμο για να δουλέψει σωστά. Τα πτητικά μοντέλα δεν είναι σωστά ή απλά δεν υπάρχουν. Πάντως σε γενικές γραμμές είναι πολύ ανώτερο από το WOT αλλά έχει θέματα που ελπίζω να τα λύσουν σύντομα. Σε λίγο καιρό μπαίνουν τα άρματα και επιτέλους θα παίζουμε με tiger και δεν το τρυπάνε από παντού(έτσι ελπίζω). Ένα ακόμη καλό είναι ότι δεν πάνε να το ισορροπήσουν αλλά να βάλουν τα πάντα σύμφωνα με το πως ήταν στην πραγματικότητα.
Δεν ξέρω αν συνεχίζεις wt-tanks αλλά χτες ήμουν σε μάχη με ενα pz το τελευταίο πριν το πρώτο tiger. Μέσα στην μάχη λοιπόν ακολουθούσα ένα Tiger σκεφτόμενος αυτο που είπες, δεν το τρυπάνε εύκολα, και ξαφνικά εμφανίζετε ένα Τ-34 tier2 και το παίρνει μονόχιτο μούρη με μούρη.Δεν φαντάζεσαι τι μπινελίκια κατέβασε ο άλλος.
Ενώ έχουν σωστή αντιγραφή των βλήμάτων και δει τών ρώσικων HE, αντιθέτως το armor στα γερμανικά το έχουν ξεσκίσει!!!!!!!!!!!
Από του διαόλου την μάνα σου ρίχνουν=μονόχιτος, απο κοντά=μονόχιτος.Τα ρώσικα δεν χρειάζεται να σημαδεύουν. Οταν ρίχνεις σε ένα big ammorack box το αποτέλεσμα είναι BOOOOOOOOOM
dimstam
dimstam

Αριθμός μηνυμάτων : 99
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WAR THUNDER - Σελίδα 2 Empty Απ: WAR THUNDER

Δημοσίευση από gr68 Σαβ Νοε 29, 2014 7:41 am

kaλησπερα.
στο war thunder,μπορειs ενα πληρωμα που το εχειs εκπαιδευσει σε καποιο βαθμο,να το βαλειs σε αλλο αεροπλανο μεγαλυτερου τιερ?
Αν ναι ,πωs το κανειs?
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 170

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WAR THUNDER - Σελίδα 2 Empty Απ: WAR THUNDER

Δημοσίευση από Founder Δευ Δεκ 01, 2014 11:38 am

Τα πληρώματα όσο ανεβαίνουν lvl ανεβαίνουν για για όλα τα αεροπλάνα το μόνο που έχεις να κάνεις είναι train το αεροπλάνο για το πλήρωμα.

Πχ
αν έχεις ένα spitfire mk IX και το πλήρωμα 1 είναι 20 lvl και το πλήρωμα 2 500lvl μπορείς απλά να κάνεις train το αεροπλάνο για το 2 πλήρωμα.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WAR THUNDER - Σελίδα 2 Empty Απ: WAR THUNDER

Δημοσίευση από gr68 Τρι Δεκ 02, 2014 3:26 am

to katalaba,euxaristo
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 170

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WAR THUNDER - Σελίδα 2 Empty Απ: WAR THUNDER

Δημοσίευση από gr68 Πεμ Δεκ 04, 2014 1:59 am

μια ερωτηση ακομα.(μιλαω για τα αεροπλανα μαχη).
Ποια ειναι οιποντοι που μειωνουν τη δυναμη του εχθρου?
Απο οτι εχω δει,τρωs αεροπλανο και δεν μειωνεται.
Τα τροχοφορα και  τανκ και τα πυροβολεια αφαιρουν ποντουs απο τον εχθρο?(ενταξει σε βασειs Α,Β με αεροδρομια me βομβεs ,αυτο το εχω παρει χαμπαρι οτι μειωνει.)
(den xero agklika kai pelagodromo sunhtos:()
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 170

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WAR THUNDER - Σελίδα 2 Empty Απ: WAR THUNDER

Δημοσίευση από gr68 Πεμ Δεκ 04, 2014 4:41 am

ακυρο,βρηκα ενα σαιτ που εχει πολλεs εξηγησειs για το παιχνιδι.
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 170

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WAR THUNDER - Σελίδα 2 Empty Απ: WAR THUNDER

Δημοσίευση από gr68 Πεμ Δεκ 04, 2014 4:43 am

gr68 έγραψε:ακυρο,βρηκα ενα σαιτ που εχει πολλεs εξηγησειs για το παιχνιδι.
kiasa.org
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 170

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WAR THUNDER - Σελίδα 2 Empty Απ: WAR THUNDER

Δημοσίευση από Founder Κυρ Δεκ 07, 2014 4:16 pm

Συγνώμη αλλά δεν πρόσεξα το post... Κάτω αριστερά στην οθόνη έχει κάτι σηματάκια tank, πυροβόλα etc με αριθμό από δίπλα αν αυτά φτάσουν στο 0 συνήθως χάνεις και το game. Να ξέρεις ότι αν φας συνήθως τα spoter η εχθρική ομάδα χάνει ποιο γρήγορα ground targets. Spotter είναι συνήθως bf110 etc που πετάν πολύ ψιλά και δεν έχουν όνομα όπως τα bot.


TIP:
Τα πυροβολεία και Τανκ αν τα χτυπήσεις από πίσω μπορείς να τους κάνεις ζημιά και με κανόνια.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης