World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

+10
TasosHellbound
Arxiereas_
DeadlySin
perseas
cgakis
billys07
panos13
gregorakis
Sanguinius
BLACK72
14 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από BLACK72 Κυρ Ιουν 16, 2013 8:04 am

Χρειάζομαι ένα ποντίκι για το παιχνίδι μας αλλά όχι ακριβό, θα σας δείξω ένα που έχει προσφορά το eshop  να μου πείτε τη γνώμη σας. http://www.e-shop.gr/product?id=PER.806344&sid=1

BLACK72
BLACK72

Αριθμός μηνυμάτων : 57

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από Sanguinius Κυρ Ιουν 16, 2013 9:42 am

BLACK72 έγραψε:Χρειάζομαι ένα ποντίκι για το παιχνίδι μας αλλά όχι ακριβό, θα σας δείξω ένα που έχει προσφορά το eshop  να μου πείτε τη γνώμη σας. http://www.e-shop.gr/product?id=PER.806344&sid=1



Αν σκοπεύεις να παίξεις στο ΕSL μέσω του wot ή άλλων παιχνιδιών ναι τ πάρεις τ συγκεκριμένο,αλλιώς δεν αξίζει τον κόπο πάρε ένα απλό ποντικάκι με 3000 dpi να κάνεις την δουλειά σου
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από gregorakis Κυρ Ιουν 16, 2013 10:15 am

... έχω ένα απλό gaming mouse με έξτρα πλήκτρα δηλαδή δίπλα στον αντίχειρα ... η υψηλή ανάλυση δε παίζει κάποιο ρόλο στο WoT κατά την άποψή μου, εγώ στα 800dpi το έχω ρυθμισμένο, καθώς δεν είναι fps ... τα πλήκτρα όμως είναι πολύ βολικά γιατί μπορείς να φτιάχνεις τα tracks με ένα double click και γενικά να μη χρειάζεται να αφήνεις το ποντίκι για να φτιάξεις crew ή να χρησιμοποιήσεις τον πυροσβεστήρα ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από panos13 Κυρ Ιουν 16, 2013 9:50 pm

εχω την καλυτερη λυση:ομονοια.
εκει βρισκεις ανετα ποντικι με 1 ευρω.την κανει την δουλεια του αριστα.βαλε και αλλο 1 ευρω και παιρνεις και 1 ανεμιστηρακι που συνδεεται σε θυρα usb του Η/Υ για τις ζεστες.
panos13
panos13

Αριθμός μηνυμάτων : 30

https://www.youtube.com/channel/UCMgBArS-4eo6DOthNHtHf2g

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από billys07 Κυρ Ιουν 16, 2013 11:55 pm

panos13 έγραψε:εχω την καλυτερη λυση:ομονοια.
εκει βρισκεις ανετα ποντικι με 1 ευρω.την κανει την δουλεια του αριστα.βαλε και αλλο 1 ευρω και παιρνεις και 1 ανεμιστηρακι που συνδεεται σε θυρα usb του Η/Υ για τις ζεστες.

με μπαλα απο κατω?(απο το ποντικι) αχαχ Razz
billys07
billys07

Αριθμός μηνυμάτων : 259

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από panos13 Τρι Ιουν 18, 2013 8:23 am

υπαρχουν πολλα ''μοντελα'' για ολα τα γουστα.Embarassedtonguetongue
panos13
panos13

Αριθμός μηνυμάτων : 30

https://www.youtube.com/channel/UCMgBArS-4eo6DOthNHtHf2g

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από cgakis Τρι Ιουν 18, 2013 10:48 pm

για να γλιστραει χρησιμοποιω logitech MX518 και μετα ΒΕΝΤΟΥΖΑΑΑΑΑΑ
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από perseas Τετ Ιουν 19, 2013 3:07 am

Logitech MX620 cordless laser mouse
perseas
perseas

Αριθμός μηνυμάτων : 176

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από BLACK72 Τετ Ιουν 19, 2013 4:25 am

Ρε απατεώνες κάτι φθηνό ζήτησα , μέχρι το πολύ 20 ευρώ , εγώ τώρα έχω αυτό :
http://www.trust.com/products/product.aspx?artnr=18307 αλλά είναι μια μαλακία , θέλω κάτι που να μην χρειάζεται να ψάχνω το πληκτρολόγιο για επισκευές ερπύστριες , φωτιές και ζούμ , γιαυτό ρωτάω για αυτό μήπος και το έχει κάποιος.
Αν έχετε και κάτι άλλο στο μυαλό σας είναι καλοδεχούμενο .
BLACK72
BLACK72

Αριθμός μηνυμάτων : 57

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από Επισκέπτης Τετ Ιουν 19, 2013 4:44 am


Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από DeadlySin Δευ Αυγ 25, 2014 6:45 am

Aς ξεθαψω αυτο το θεμα γιατι ειναι ενδιαφερον πιστευω.

Το καλο με το wot ειναι οτι δεν σε ενδιαφερει πολυ η ταχυτητα του ποντικιου μιας και παντα περιμενεις να γυρισει ο πυργος του αρματος. Αυτο που εχει περισσοτερη σημασια ειναι το ποντικι να ειναι φτιαγμενο με τροπο που να σε βολευει αναλογα με το πως το πιανεις. Υπαρχουν 3 ειδη: palm grip, claw grip, fingertip grip. Ενα πολυ μεγαλο ποντικι βολευει περισσοτερο καποιον με palm grip φυσικα και θα δυσκολευτει αυτος με το fingertip grip.
Πολλοι παιρνουν ενα ποντικι που το θεωρουν εντυπωσιακο αλλά μετα βλεπουν οτι δεν τους βολευει και τοσο, μεγαλο ξενερωμα αν υπολογισουμε οτι πολλες φορες τα gaming peripherals ειναι ακριβα (επειδη οτι εχει το "gaming" μπροστα αυτο σημαινει αρμεγμα).
Προσωπικα ο τροπος που προτιμω ειναι fingertip και claw ενιοτε, με το πισω μερος της παλαμης σταθερο και κινηση του ποντικιου με τα δαχτυλα. Το να εχω ολη τη παλαμη στο ποντικι και να κουναω ολοκληρο το χερι δεν με βολευει. Αυτος ηταν ο λογος που σαν ποντικι διαλεξα το coolermaster spawn http://gaming.coolermaster.com/en/products/mice/spawn/  . Κοντο και πλατυ, προσωπικα το θεωρω απο τα πιο βολικα ποντικια που ειχα. Οι διακοπτες εχουν πολυ  ικανοποιητικο "κλικ" ακομα και μετα απο τοσο καιρο και περα απο κατι σημαδια που απεκτησε με το καιρο δεν ειχα κανενα προβλημα.  

Το ποντικι στο 1ο ποστ μονο σαν αστειο μπορω να το εκλαβω γιατι δειχνει τρομερα αβολο Smile
DeadlySin
DeadlySin

Αριθμός μηνυμάτων : 56

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από Arxiereas_ Δευ Αυγ 25, 2014 10:54 am

Αυτό:
http://www.e-shop.gr/natec-nmg-0375-genesis-gx55-usb-gaming-mouse-p-PER.571748

To έχω 1 χρόνο και το πλήρωσα σε προσφορά 12 ή 13Ε. Μου έκατσε πολύ καλά στο χέρι, παίζεται όπως θες με τους τρόπους που περιγράφει παραπάνω ο DeadlySin, είτε με τα δάχτυλα είτε όλη την παλάμη. Λαμπάκια, χρώματα, χαμός! Υπερπαραγωγή λέμε. GAMING χωρίς να πληρώνεις το κάθε γράμμα 10Ε. Στα αρνητικά, τελευταία αν κάνω κλικ χαλαρά στην άκρη του πλήκτρου καμιά φορά δεν το πιάνει. Στο παιχνίδι np μέχρι τώρα. 

Αφήνω το καλύτερο για το τέλος. ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΠΟΙΗΣΗΜΑ όλα τα πλήκτρα. Όχι απλά προγραμματιζόμενα. Τι ειν' τούτο? Στο συνοδευτικό software έχω ορίσει macro εντολές και έτσι το ένα πλαϊνό κουμπί μου φτιάχνει ερπύστρια (με 1 κλικ), το διπλανό ammorack και κάνω σκέψεις να αξιοποιήσω και τα 2 που είναι για αυξομείωση DPI και το κλικ της ροδέλας να φτιάχνουν και από κάποιο μέλος του πληρώματος που χτυπήθηκε, πάντα με 1 κλικ. Μετά θα πρέπει βέβαια να εμφυτεύσω και ένα χταπόδι στο χέρι για να τα πατάω όλα αυτά αλλά τέσπα.

Αν χαλάσει θα το ξαναγοράσω και θα το ξαναγοράζω μέχρι να μου πάρει κάποιος δώρο το Deathadder της Razer 

Μαζί είχα αγοράσει και αυτό:
http://www.e-shop.gr/natec-nkg-0377-genesis-rx33-usb-gaming-keyboard-p-PER.571747

το οποίο αν εξαιρέσουμε τα φωτιζόμενα πλήκτρα που βοηθάνε στο σκοτάδι ή το ημίφως. μόνο gaming δεν είναι αφού δεν έχει καθόλου επιπλέον πλήκτρα και σα να μην έφτανε αυτό είναι by far το χειρότερο πληκτρολόγιο που έχω χρησιμοποιήσει αφού πατώντας 2 πλήκτρα αν πατήσεις και 3ο δεν πιάνει (κάπως λέγεται αυτό το χαρακτηριστικό αλλά δε θυμάμαι την ορολογία). Σε πρακτικό επίπεδο πάω μπροστά, κάνω ζιγκ ζαγκ και πατάω να μιλήσω TS. Έφυγα καρφί ευθεία μιλώντας στο TS. Left-right τσουκ!

Μείνετε μακρυά γιατί δεν είναι και φθηνό εκτός αν είναι τόσο σημαντικός ο φωτισμός οπότε είναι μονόδρομος για οικονομικό φωτιζόμενο keyboard. Υπ' όψιν το βγάζει συχνά σε προσφορά.

Έχω κι 2 Razer mousepads που αν και ιδρώνω φουλ και μαζεύουν βρωμιά, δεν εμποδίζουν σε τίποτα την ομαλότατη λειτουργία του mouse. Tα έχω πλύνει άπειρες φορές και παραμένουν σαν καινούρια. Εbay για καλές τιμές

A, έχω κι ακόμα ένα για λαπτοπ
http://www.e-shop.gr/natec-nmg-0280-genesis-v55-usb-gaming-mouse-p-PER.572051

12Ε σε προσφορά, έχει nano receiver (προεξέχει ελάχιστα ο δέκτης από τη θύρα USB) οπότε τον έχω κουμπωμένο συνέχεια, απενεργοποιείται με το σβήσιμο του υπολογιστή άρα και κουμπιά να πατιούνται δεν τρώει μπαταρία, έχει τρελή εμβέλεια (το δοκίμασα σε HTPC από τα 5 μέτρα αν ενδιαφέρει κανέναν) και δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει η μπαταρία. Μια επαναφορτιζόμενη από lidl του έβαλα και δουλεύει 1 μήνα με αυτήν. Παραμετροποιήσιμα κουμπιά δεν έχει αυτό αλλά κουμπώνει πολύ καλά στην παλάμη. Θα το προτιμούσα πιο βαρύ βέβαια αλλά και φορητότητα, και gaming σε αυτά τα χρήματα, δεν παίζει.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Arxiereas_ στις Δευ Αυγ 25, 2014 11:05 am, 1 φορά
Arxiereas_
Arxiereas_

Αριθμός μηνυμάτων : 197

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από TasosHellbound Δευ Αυγ 25, 2014 11:04 am

http://www.msystems.gr/index.php?product=18296
Το συγκεκριμενο ποντικι γαμαει,το πηρα απο το msystems 15ευρα,τωρα το χει μαζι με πληκτρολογιο
TasosHellbound
TasosHellbound

Αριθμός μηνυμάτων : 29

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από Founder Δευ Αυγ 25, 2014 11:19 am

Εγώ έχω ένα logitech M705 το οποίο το είχα πάρει πριν 4-5 χρόνια και ακόμα βαστάει αν και τον τελευταίο καιρό(2 μήνες) έχει αρχίσει και τα αργοπεθαίνει (ίσως να είναι και οι μπαταρίες γιατί τις άλλαξα πριν 2-3 χρόνια). Το επόμενο που θα πάρω είναι το Ouroboros. Ναι είναι πολύ ακριβό αλλά το έχω δοκιμάσει σε φίλο και είναι κάτι παραπάνω από εκπληκτικό. Όσον αφορά τα πληκτρολόγια: 
microsoft x6 και αυτό είναι 2-3 χρονών αλλά και τα κουμπιά φαίνονται και τέλεια λειτουργεί και έχει και μια 30ρια προγραμματιζόμενα πλήκτρα και πολλά άλλα καλούδια.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από Sanguinius Δευ Αυγ 25, 2014 1:53 pm

Το καλύτερο ποντίκι για το WoT,θα ήταν το abyssus αν είχε πλαϊνά πλήκτρα.Το σύστημα πρόβλεψης ευθείας για γραφίστες,σε βοηθάει να κάνεις τρέλα lead,χωρίς να ξεφεύγει από την ευθεία ο κερσορας.Είναι ποντίκι φαινόμενο,κρίμα που δεν έχει πλαϊνά πλήκτρα,το χαντακωνουν πολύ
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από Founder Δευ Αυγ 25, 2014 1:58 pm

Καλό είναι αλλα προσωπικά θέλω wireless και με πλαϊνά. Εκτός αυτού συνήθως παίζω με palm grip εκτός των FPS οπότε το ouroboros είναι ότι πρέπει γιατί αλλάζει ανάλογα με το grip σου.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από Sanguinius Δευ Αυγ 25, 2014 3:48 pm

Founder έγραψε:Καλό είναι αλλα προσωπικά θέλω wireless και με πλαϊνά. Εκτός αυτού συνήθως παίζω με palm grip εκτός των FPS οπότε το ouroboros είναι ότι πρέπει γιατί αλλάζει ανάλογα με το grip σου.
Συμφωνώ κι εγώ όταν παίζω LoL,αλλάζω ποντίκι για να castάρω τις active των items
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από billys07 Τρι Αυγ 26, 2014 12:01 am

Εγω εχω το Razer Deathadder 2013 βεβαια δν μ αρεσει η ροδελα αλλα λογικα θα το συνηθισω Razz
billys07
billys07

Αριθμός μηνυμάτων : 259

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από gregorakis Τρι Αυγ 26, 2014 12:12 am

... να το πουλήσεις και να πάρεις την έκδοση WoT (με το αρματάκι "δώρο" 10ε) ... ααα και να κάνεις το WoT install, άντε ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από taramas Τρι Αυγ 26, 2014 12:40 am

Για πληκτρολόγιο το logitech G15, το βαράω εδώ και 3 χρόνια χωρίς να διαμαρτύρεται, ποντίκι έπαιζα το logitech MX1000 για χρόνια μέχρι που μου τελείωσε, τώρα βολεύτηκα με το NATEK GENESIS GX77 γιατί αναγκάστηκα να δώσω στον γιό το roccat kone xtd που είχα πάρει, βολεύτηκα με το genesis για τα macros στα πλήκτρα για να μπορώ να τραβάω και την ρουφηξιά του καφέ.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από billys07 Τρι Αυγ 26, 2014 12:55 am

gregorakis έγραψε:... να το πουλήσεις και να πάρεις την έκδοση WoT (με το αρματάκι "δώρο" 10ε) ... ααα και να κάνεις το WoT install, άντε ...

θα έπαιρνα την έκδοση του WoT αλλα τλκ δν το είχαν στο κατάστημα και βιαζόμουν να πάρω ποντίκι Razz Θα το κανω install οταν παρω καρτα γραφικων να παιζω τωρα με 10-15fps δν λεει   Basketball

Το ίδιο Πληκτρολόγιο έχουμε ταραμά G15 θηρίο! Wink
billys07
billys07

Αριθμός μηνυμάτων : 259

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από JDeviant Τρι Αυγ 26, 2014 1:23 am

Εχω δοκιμασει καποια εργαλεια και μπορω να πω οτι με εχουν αφησει ικανοποιημενο. Αρχικα το G9 LOGITECH δεν προκειται να σε απογοητευσει ποτε. Ενα MICROSOFT SIDEWINDER με 15ε , αντεξε 1 χρονο , ωσπου μια νυχτα με πολλες τοματες κετσαπ .. εφαγε μπουνια και εσπασε η ροδελα...
Και τωρα , εδω και 8 μηνες υπαρχει το
Sharkoon Rush FireGlider

http://www.e-shop.gr/sharkoon-fireglider-laser-mouse-black-p-PER.804581

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Sharkoon-Rush-FireGlider-Black-Edition-Mouse
VERY VERY HAPPY WITH IT ! ( + to mousepad RUSH MAT)
JDeviant
JDeviant

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ηλικία : 44

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από 37EMA Τρι Αυγ 26, 2014 3:01 am

http://www.maxxter.biz/default.aspx?ref=ACT-MUSG-001-B&op=products&op2=item&id=8192
4.5 Evra
και δουλεύει μια χαρά το πήρα από βενζινάδικο γιατί το παλιό χάλασε και χρειαζόμουν καινούριο βραδιάτικα
37EMA
37EMA

Αριθμός μηνυμάτων : 250

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ? Empty Απ: Τι εργαλεία χρεισημοποιήτε στο sex ?

Δημοσίευση από DeadlySin Πεμ Αυγ 28, 2014 8:17 am

Tελευταια κοιταω το redragon mammoth, εχει καλη τιμη και γενικα παιρνει καλα reviews. Επισης για οσους θελουν πολλα κουμπια υπαρχει το redragon perdition https://www.youtube.com/watch?v=87BpIz31cv8
DeadlySin
DeadlySin

Αριθμός μηνυμάτων : 56

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης