World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Περί World of Warplanes

+7
gregorakis
dimstam
Sanguinius
gr1gorious
Founder
stratos
imperiumgraecum
11 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Περί World of Warplanes - Σελίδα 3 Empty Απ: Περί World of Warplanes

Δημοσίευση από Veyder Δευ Ιουλ 07, 2014 4:51 am

Λοιπόν Βασίλη χθες που μιλούσαμε πέρα από τις απόψεις περί εκπαιδευτικού συστήματος (ελπίζω να μην σε προβλημάτισα) δοκίμασα να ξαναπαίξω WoWp. Πριν από 2-3 βδομάδες έπαιξα War Thunder επίσης και οφείλω να παραδεχτώ πως σαν παιχνίδι και gameplay είναι σαφώς ανώτερο. Το μόνο που δε μου άρεσε στο War Thunder και που με έκανε να δοκιμάσω πάλι το WoWp είναι το γεγονός ότι στο War Thunder ακόμα και όλα τα tier 4-5 να ξεκλειδώσεις δεν υπάρχει κάποιος απώτερος στόχος μιας και ακόμα ούτε clan wars υπάρχουν ούτε κάποιου είδους tournament. Επομένως grindareis απλά για να βγάλεις τα high tiers και να τα έχεις στο garage σου. Εύλογα βέβαια μπορεί κάποιος να πει ότι ούτε το WoWp έχει clan wars (νομίζω tournament υπάρχουν) αλλά ξέρουμε πως αυτά αν όχι στο επόμενο update στο μεθεπόμενο θα μπουν. Πράγμα που σημαίνει ότι το να έχεις ένα tier 10 έχει αντικειμενικό σκοπό. Όταν χθες δοκίμασα WoWp για πρώτη φορά μετά από καιρό στην αρχή δυσκολεύτηκα να το ξανασυνηθίσω μιας και το WT είναι πολύ ποιο εύκολο στο χειρισμό αλλά μετά από μερικά games μπορούσα να παίξω αξιοπρεπώς και νομίζω από την τελευταία φορά  που έπαιξα WoWp το διασκέδασα περισσότερο. Έχουν γίνει αρκετές αλλαγές νομίζω υπάρχει βελτίωση όμως σίγουρα δεν είναι στο επίπεδο του WT. Βέβαια πιστεύω με ένα τόσο άσχημο ξεκίνημα μόνο καλύτερα μπορούν να τα πάνε στα επόμενα update. Άποψή μου και κλείνω αν μπουν clan wars στο WoWp τότε ίσως αξίζει να ασχοληθεί κάποιος ειδικά από τη στιγμή που οι ίδιες clan που υπάρχουν στο WOT θα υπάρχουν και στο WoWp ενώ στο clan status του WOT θα μπορείς να βλέπει κάποιος και τα αεροπλάνα του χρήστη στο WoWp ή τους χρήστες που παίζουν μόνο WoWp και όχι WOT.
Veyder
Veyder

Αριθμός μηνυμάτων : 59
Ηλικία : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί World of Warplanes - Σελίδα 3 Empty Απ: Περί World of Warplanes

Δημοσίευση από dimstam Τετ Ιουλ 09, 2014 10:43 am

@Veyder συμφωνώ σε κάποια που λες.Απλά το WT είναι πιο νέο από το WOT.
World Wars (clan wars) θα βγουν σύντομα.Για τώρα υπάρχουν events και γίνονται μάχες και squad με squad.
Αποψή μου έχοντας παίξει wowp αλλά και wt(παίζω ακόμη) είναι πως το wowp δεν θα γίνει ποτέ wt και θα κυμαίνεται από μέτριο εως χάλι σε πολλούς τομείς.Τώρα αν αλλάξει κάτι στο μέλλον δεν το γνωρίζω.
Σκέψου μόνο τι στρατηγική θα χρειάζεται στα world wars όταν κάθε ομάδα θα μπορεί να έχει ταυτόχρονα αεροπλάνα(πραγματικά)-άρματα(πραγματικά)-πλοία(πραγματικά) σε real time μάχες.
Γενικά αν κάποιος θέλει να παίξει αεροπλάνα θα πάει στο WT αλλά και άρματα με realistic style.
Εκεί πρέπει να μάθεις και τα 4-5 διαφορετικά είδη βλημάτων που έχεις.Το κάθε ένα διαφορετικό ρόλο και το χρησιμοποιείς σε διαφορετική περίσταση.
Πολλά μπορώ να πω θετικά και αρνητικά για το WT σε σχέση με το WOT έχοντας πια δεκάρια στο wot, έχοντας παίξει CW αλλά και έχοντας φτάσει 1 tier μακρυά στο WT από τα Jets και 1 tier από τα κορυφαία άρματα.Γερμανικά και Ρώσικα. Αναμένονται τα Αμερικάνικα.
Απλά βαριέμαι να γράψω ολόκληρο άρθρο.Συνήθως σε παιδιά που με έχουν ρωτήσει τους τα έχω πει μέσω TS ή Skype


Έχει επεξεργασθεί από τον/την dimstam στις Τετ Ιουλ 09, 2014 10:45 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : ορθογραφικό λάθος)
dimstam
dimstam

Αριθμός μηνυμάτων : 99
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης