World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Απάντηση προς cgaki

+18
LicenseToKill
dimstam
dolofonos
imperiumgraecum
taramas
mementoM0ri
Ghostalker
gregorakis
perseas
billys07
fotis12345
gr68
Veyder
cgakis4
37EMA
HeeroYuy997
cgakis3
sisifos
22 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Απάντηση προς cgaki - Σελίδα 4 Empty Απ: Απάντηση προς cgaki

Δημοσίευση από statsforever Δευ Ιουν 30, 2014 3:17 pm

taramas
Για να μην γίνει καμία παρεξήγηση λέω οτι ειμαι banned χωρίς να έχω καταλάβει γιατί και δεν είχα σκοπό να το παραβιάσω, βλέπω όμως οτι πέρασαν 3 μέρες και μερικοί έχουν ξεσαλώσει, σύντομη απάντηση και τα υπόλοιπα οταν τελειώσει το μακρύ μπανάρισμα.

Οταν αναφέρθηκα στο av. tier εννοούσα τις τελευταίες μάχες και όχι το σύνολο, οπότε το σκεπτικό του κυρίου ξερόλα πάει για βρούβες, οταν πας να βγάλεις 10αρι και παίζεις απο τα μικρά είναι λογικό, οταν έχεις τα 10αρια αλλά κρατάς το helcat πχ και εξακολουθείς να παίζεις με το 6αρι τότε καλά κάνεις αλλά τις π@π@ριες να τις λές αλλού που πιάνουν.

statsforever

Αριθμός μηνυμάτων : 7

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απάντηση προς cgaki - Σελίδα 4 Empty Απ: Απάντηση προς cgaki

Δημοσίευση από statsforever Δευ Ιουν 30, 2014 3:26 pm

perseas έγραψε:Όπως λέει και το αρχαίο ρητό ''Εν τη ενώσει η ισχύς'' πράγμα μη αντιλυπτό για τους νεοέλληνες. 
Η ιστορία έχει δείξει ότι όταν οι Έλληνες λειτούργησαν ενωμένοι και βάζοντας το γενικό καλό πάνω από το ιδίον όφελος τότε αυτός ο τόπος όχι μόνο παρέμεινε ελεύθερος αλλά πήγε και μπροστά.
Ο κατακερματισμός σε ομάδες (ή κράτη πόλεις κατά την αρχαιότητα), όπως αναφέρεις κι εσύ τους μετέτρεπε κατά καιρούς σε σάκους του μποξ.
Ο μόνος τρόπος συνεπώς για να αποφευχθούν τα άσχημα αποτελέσματα και να υπερνικηθούν οι αδυναμίες είναι η ένωση.

Όσον αφορά το παιχνίδι αυτό πρεσβεύει και η PNX, η οποία δεν λέει δε και καλά να έρθουν όλοι στην παράταξή της. Ας μην έρθει ούτε ένας. Αυτό που λέει είναι να βάλουν αυτοί που αποτελούν τους σάκους του μποξ την κοινή λογική σε λειτουργία και να κάνουν το βήμα κάποια στιγμή προς τη σωστή κατεύθυνση. Να αφήσουν τα ηγετηλίκια και να συνυπάρξουν σε μια κοινή ομάδα που θα μπορεί να σταθεί, να κρατήσει περιοχή/ες για πάνω από δύο ημέρες.

Επειδή εμείς αυτό το έχουμε κάνει αυτό προτείνουμε και προς όλους όσους τους ενδιαφέρει το παιχνίδι μέσα υπό το πνεύμα του ανταγωνισμού. Το φόρουμ αυτό αν δεν κάνω λάθως φτιάχτηκε με σκοπό να βοηθήσει ο ένας τον άλλο έτσι ώστε να γίνουμε καλύτεροι, άρα εφόσον μιλάμε για βελτίωση αυτή μπορεί να συνδιαστεί με βάση τον ανταγωνισμό και με τίποτε άλλο.

Ωραία λόγια και παχιά σαν τις τρελλές αγελάδες, αλλά για να δείς οτι εχω την διάθεση να συμβάλλω στις σκέψεις σου θα κάνω μια πρόταση :

Τόσο καιρό κόπτεστε την ισχύ με την ένωση, κατηγορείτε όλους τους υπόλοιπους για καρεκλομανείς και ηγετηλίκια, εγώ θα το δεχτώ και θα κάνω την πρόταση (ειναι δική μου και δεν ειναι υποχρεωμένος κανείς άλλος να την ασπαστεί)
Θα παρατήσουμε τις ομάδες μας (οσοι θέλουν) και θα έρθουμε στη PNX υπο εναν και μοναδικό όρο, κανείς απο όλους εμάς που συμμετείχαν ή συμμετέχουν σε αυτές τις συζητήσεις και είχαν ή έχουν θέση σε διοίκηση δεν θα έχει καμία θέση, θα μπούν άτομα ουδέτερα κοινής αποδοχής, για να δούμε τι απαντάτε σε αυτό? να δούμε επιτέλους ποιός κρατάει ηγετηλίκια?

Λυπάμαι που χρειαστηκε να παραβιάσω το μπανάρισμά μου αλλά πέρα απο αυτό θα ήθελα και μια εξήγηση γιατί μπαναρίστικα.
taramas

statsforever

Αριθμός μηνυμάτων : 7

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απάντηση προς cgaki - Σελίδα 4 Empty Απ: Απάντηση προς cgaki

Δημοσίευση από perseas Δευ Ιουν 30, 2014 5:55 pm

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Αυτό που προτείνεις για τα step down έγινε σε πρώτο στάδιο όταν δημιουργήθηκε η PNX και από κει και πέρα με ψηφοφορία βγήκαν αυτοί που έφτιαξαν τις clan που την απαρτίζουν. 
Προσωπικά εγώ έκανα το πρώτο δικό μου step down όταν ήμουν υπεύθυνος για την HARD όταν αυτή κατείχε την Αγγλία και Ιρλανδία, το δεύτερο step down ήταν μετά το πρώτο campaign από τη HARD-5.

Αυτό είναι διατεθιμένες να το κάνουν όλες οι Ελληνικές Clan;
perseas
perseas

Αριθμός μηνυμάτων : 176

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απάντηση προς cgaki - Σελίδα 4 Empty Απ: Απάντηση προς cgaki

Δημοσίευση από statsforever Δευ Ιουν 30, 2014 6:16 pm

perseas έγραψε:Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Αυτό που προτείνεις για τα step down έγινε σε πρώτο στάδιο όταν δημιουργήθηκε η PNX και από κει και πέρα με ψηφοφορία βγήκαν αυτοί που έφτιαξαν τις clan που την απαρτίζουν. 
Προσωπικά εγώ έκανα το πρώτο δικό μου step down όταν ήμουν υπεύθυνος για την HARD όταν αυτή κατείχε την Αγγλία και Ιρλανδία, το δεύτερο step down ήταν μετά το πρώτο campaign από τη HARD-5.

Αυτό είναι διατεθιμένες να το κάνουν όλες οι Ελληνικές Clan;

Ωραία τα λέμε αλλά η πραγματικότητα είναι οτι με τον ενα ή με τον άλλο τρόπο τελικά βρεθήκατε τα ίδια άτομα στις ίδιες θέσεις, δεν εξετάζω αν κάποιοι το αξίζουν ή όχι αυτό είναι θέμα άλλης συζήτησης, αυτό που λέω είναι οτι τελικά δεν έγινε καμία αλλαγή και τίποτα καινούργιο, τα ίδια άτομα που είχαν θέσεις έχουν και τώρα και μερικοί απο αυτούς έχουν και ιστορικό διάλυσης άλλων ομάδων, και το κερασάκι στην τούρτα είναι και οι συμφωνίες που έγιναν για μεταγραφές με θέσεις, ολα αυτά δεν συνάδουν με το πνεύμα που θέλατε να δείξετε ούτε και ενώνουν, αντίθετα διχάζουν και τα αποτελέσματα το δείχνουν ξεκάθαρα, το χειρότερο όμως απο όλα είναι οτι φαίνεται δεν διδαχτήκατε τίποτα απο τα λάθη που έγιναν στην περίπτωση της HARD & HARD1,2,3,4,5 και αυτό δεν το λέω εγώ, το λένε πολλοί που γνωρίζουν καλύτερα απο μένα.
Σκέψου μόνο το εξής που αποτελεί γεγονός, τι καταφέρατε να κάνετε? μια ιδέα που σαν αρχική ιδέα η συντριπτική πλειοψηφία την δεχότανε τελικά στην πράξη οι πλειοψηφία να απέχει ή και να είναι εχθρική, αν υποθέσουμε οτι τα συστατικά για την ολοκλήρωση αυτής της ιδέας είναι : η ιδέα, οι άνθρωποι, ο τρόπος και η διαδικασία, τότε το πρόβλημα φαίνεται να υπάρχει όχι στην ιδέα αλλά στα δύο άλλα.

statsforever

Αριθμός μηνυμάτων : 7

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απάντηση προς cgaki - Σελίδα 4 Empty Απ: Απάντηση προς cgaki

Δημοσίευση από statsforever Δευ Ιουν 30, 2014 6:52 pm

@ perseas

στην συνέχεια θα σου δώσω και την δική μου ιδέα όπως ήταν εξ'αρχής και η οποία διαστρεβλώθηκε, παραβλέφθηκε και εν μέρει δεν ακούστηκε, υπάρχει όμως και σε λίγο καιρό αν ολα πάνε καλά θα μπεί μπροστά,
Είχα πει :
1) να γίνει μια ευρύτερη συμμαχία ελληνικών ομάδων για να δοθεί ο χρόνος σε παίχτες και διοικήσεις να έρθουν κοντά, να γνωριστούν, να αγωνιστούν δίπλα δίπλα, να μάθουν να εμπιστεύονται ο ενας τον άλλο και να αντιμετωπίσουν τα οποιαδήποτε προβλήματα.
2) σε μερικούς μήνες μετά απο την επιτυχία της συνεργασίας να ενωθούν όλοι σε μία clan με ανάλογες ομάδες με κριτήριο όχι τα στατιστικά αλλά το κατα πόσο ενεργός είναι ο καθένας, δηλαδή οσοι είναι 5-7 μέρες/εβδομάδα ενεργοί στην α ομάδα κλπ, αυτό είναι ενα κριτήριο που ο καθένας και το ξέρει για τον εαυτό του και το δέχεται σαν φυσιολογικό χωρίς να υπάρχουν ούτε παρεξηγήσεις ούτε ρατσιστικές εκδηλώσεις.
3) Κοινή πολιτική στον χάρτη και την διπλωματία.
και μερικά άλλα να μην κουράσω, η ουσία πάντως είναι οτι ξεκινάς με ορους που ενώνουν και έχεις και την εμπειρία της συνεργασίας, νασαι σίγουρος οτι πολλοί θα άφηναν τις θέσεις τους για να πάνε με φίλους.

Βλέπεις λοιπον οτι υπάρχουν σημαντικές διαφορές στον τρόπο και την διαδικασία αλλά και στα άτομα μιας και ορισμένοι που λατρεύουν τα στατιστικά τους δεν θα δεχτούν ποτέ να συνυπάρξουν στην πραγματικότητα με άλλου χρώματος παίχτες παρά τα ωραία και παχιά λόγια που λένε κατα καιρούς, για αυτό ακριβώς τον λόγο σας είχα πεί και τότε να φτιάξετε μια επίλεκτη ομάδα με ολους τους μπλέ και μωβ και να προσπαθήσετε να συνυπάρξετε μεταξύ σας, ούτε αυτό καταφέρατε να κάνετε οποτε μην μιλάτε για αποτελέσματα και ειδικά μην συνεχίζετε την κακή διαφήμιση, οταν θα έχετε αποτελέσματα θα το καταλάβουν όλοι δεν χρειάζεται διαφήμιση.

statsforever

Αριθμός μηνυμάτων : 7

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απάντηση προς cgaki - Σελίδα 4 Empty Απ: Απάντηση προς cgaki

Δημοσίευση από perseas Δευ Ιουν 30, 2014 8:57 pm

Συνεπώς τα steps που προτείνεις είναι:

1) Να γνωριστούν διοικήσεις και παίκτες για ένα διάστημα μερικών μηνών. Άρα κοινό ts.
2) Να κάνουν κοινή δραστηριότητα και κατόπιν συνεννόησης στον χάρτη.
3) Να ενωθούν με βάση το activity και όχι τα stats σε συνδιασμό με το activity.

Όσον αφορά τη HARD. Επειδή ήμουν στην HARD από την πρώτη μέρα της δημιουργίας της έως και την τελευταία και επειδή ξέρω πως λειτουργούσε σε αντίθεση με αρκετούς που ήταν απλά επισκέπτες ή έχουν ακούσει ιστορίες για αγρίους και μάγισσες ας βρεθεί έστω ένας, ακόμη και από αυτούς που γνωρίζεις τους πολλούς και ξέρει καλύτερα από εσένα, να βγει και να πει δημόσια τι είδε και τι αντιλήφθηκε όσο καιρό ήταν μέλος της.
Δεν μπορεί και δεν είναι λογικό κάτι που ήταν επιτυχημένο και που περπάτησε τόσο καλά σε όλους τους τομείς να είναι βδέλυγμα για αρκετούς Έλληνες και συναρπαστικό για άλλους τόσους. Ας βρεθεί έστω και ένας για να δούμε τι θα ισχυριστεί.
perseas
perseas

Αριθμός μηνυμάτων : 176

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απάντηση προς cgaki - Σελίδα 4 Empty Απ: Απάντηση προς cgaki

Δημοσίευση από dolofonos Τρι Ιουλ 01, 2014 12:23 am

Μου αρέσει πολύ που έχουμε άποψη για όλα από αυτά βέβαια που ακούσαμε από τον μπάμπη τον σουγιά..... Όταν η πνξ επαιρνε σαρκα και οστά κάποιοι σφυριζαν αδιάφορα.. Μ αρέσει που ακόμη αναφέρετε το αποτυχημένο μοντέλο της HARD που για χρόνια ήταν στην κορυφή και μόνο όταν ο περσέας παραιτήθηκε από κομαντερ κλείσαμε το μαγαζί αλλά κάτι παραπάνω ξέρουν οι απ έξω.
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απάντηση προς cgaki - Σελίδα 4 Empty Απ: Απάντηση προς cgaki

Δημοσίευση από LASKAS Τρι Ιουλ 01, 2014 3:11 am

Αν ήμουνα στην διοίκηση της pnx θα πρότεινα να ανοίξει μια ακόμη pnx με τον τρόπο ακριβώς που περιγράφει ο Ταραμάς.Και αν έχει όρεξη ο ίδιος ας την αναλάβει.Με αυτό τον τρόπο δείχνουμε ότι σεβόμαστε και τον άλλο τρόπο σκέψης του παιχνιδιού που δεν βασίζεται << στα στατιστικά >> όπως λέτε.Ας την λειτουργήσει όπως έχει στο μυαλό του και εμείς θα τον στηρίξουμε.Ας πάρει όσους παίκτες σκέφτονται με τον ίδιο τρόπο και καλή επιτυχία.
Είναι ένας τρόπος που δείχνει αλληλοσεβασμό και θα φέρνει πιο κοντά και άλλους έλληνες παίκτες στο ίδιο ts.
Ας δείξει η κάθε πλεύρα με πράξεις τις καλές προθέσεις της.Όσες άλλες ελληνικές ομάδες συμφωνούν με το << σκεπτικό Ταραμά >> ας έρθουν να βοηθήσουν.
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απάντηση προς cgaki - Σελίδα 4 Empty Απ: Απάντηση προς cgaki

Δημοσίευση από Founder Τρι Ιουλ 01, 2014 10:56 am

2 σελίδες on - 4 offtopic

Topic LOCKED.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης