World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

+4
Kostis_Larsson
power4
Founder
Λονγκ Μήτσος
8 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από Λονγκ Μήτσος Τετ Μαρ 14, 2012 11:23 pm

Λοιπόν τις τελευταίες μέρες έμαθα ότι η WG θα βγάλει το World of Warplanes:


To World of Battleships:



Τέλος η Gaijin θα βγάλει το World of Planes:



Το καλύτερο είναι ότι επιτέλους η WG θα έχει ανταγωνισμό σε έναν τομέα που έπαιζε ουσιαστικά μόνη.Προσωπικά αναμένω με αγωνία να δω τα 2 με τα αεροσκάφη.Με τέτοιον ανταγωνισμό σίγουρα θα είναι ποιοτικότερα προϊόντα από το WoT. Very Happy

Για το Battleships δεν τρελαίνομαι κιόλας γιατί για έναν φανατικό sub simmer SH=naval Sim,βέβαια ελπίζω να μάθανε κάτι από το ιστορικό Great Naval Battles μπας και δούμε δράση της προκοπής.

Λονγκ Μήτσος

Αριθμός μηνυμάτων : 86

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από Founder Πεμ Μαρ 15, 2012 1:23 am

To World of Planes της Gaijin θα τείνει πιο πολύ προς sim μεριά καθώς τα αεροσκάφη θα τα οδηγείς κανόνικά μέσα από το πιλοτήριο σε αντιθεση με το ξενέρωτο arcade στύλ του World of Warplanes της WG. Θα είναι μάλλον κάτι παρόμοιο με το Aces High II αλλά δωρεάν. Το περιμένω πως και πως bounce
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από Λονγκ Μήτσος Πεμ Μαρ 15, 2012 1:48 am

sisifos έγραψε:To World of Planes της Gaijin θα τείνει πιο πολύ προς sim μεριά καθώς τα αεροσκάφη θα τα οδηγείς κανόνικά μέσα από το πιλοτήριο σε αντιθεση με το ξενέρωτο arcade στύλ του World of Warplanes της WG. Θα είναι μάλλον κάτι παρόμοιο με το Aces High II αλλά δωρεάν. Το περιμένω πως και πως bounce

Γενικά το 2012 προβλέπεται συναπαρστικό από άποψη flight MMOs.Να δούμε βέβαια τι πουλιά πιάνουν.

Λονγκ Μήτσος

Αριθμός μηνυμάτων : 86

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από power4 Πεμ Μαρ 15, 2012 3:12 am

Στο wowp λένε ότι αντί να βάλουν το πιλοτήριο θα βάλουν σκόπευτρο δικό του όπως δηλαδή στο wot
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Τετ Οκτ 17, 2012 3:28 am

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό εδώ ?
http://warthunder.com/en/

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από dolofonos Τετ Οκτ 17, 2012 3:53 am

Ναι είμαι beta tester.
Παρά πολύ καλό, καμία σχέση με της WG. Φοβερά γραφικά καλύτερες μάχες και γενικά είναι ένα καλοστημένο
παιχνίδι.
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από power4 Τετ Οκτ 17, 2012 11:02 am

και εγω, και συμφωνω με τον dolofono
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από Founder Δευ Οκτ 22, 2012 4:49 am

Εγκυκλοπαιδικά το War Thunder είναι το προαναφερθέν World of Planes της Gaijin. Απλά στην πορεία του άλλαξαν όνομα. Είμαι και γω closed beta tester και σε αυτό και στο World of War Planes της Wargaming και σας λέω με βεβαιότητα πως το War Thunder απλά δεν πιάνεται. Σε όλους τους τομείς.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από power4 Δευ Οκτ 22, 2012 10:33 am

ektos apo ta fps Rolling Eyes
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Δευ Οκτ 22, 2012 3:15 pm

sisifos έγραψε:Εγκυκλοπαιδικά το War Thunder είναι το προαναφερθέν World of Planes της Gaijin.
Είχα δοκιμάσει παλαιότερα ένα simulator της Gaijin το "Wings of Prey" αν θυμάμαι καλά τον τίτλο, εκεί πετούσα με Hurricane και ήταν αρκετά συμπαθητικό παιχνίδι.
Οπότε ίσως δοκιμάσω και αυτό.

Αν και μου έχει λείψει ένα simulator υποβρυχίου... στο τσακ είμαι να ξαναβάλω το Silent Hunter III

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από Founder Πεμ Οκτ 25, 2012 10:13 pm

power4 έγραψε:ektos apo ta fps Rolling Eyes
Γιατί το λες αυτό? Εμένα μου φαίνεται πιο optimized το War Thunder που είναι και Closed Beta ακόμα και από το WoT. Εχω μόνιμα πάνω από 50 fps ενώ στο WoT μετά βίας πιάνω τα 40

Kostis_Larsson έγραψε:
Είχα δοκιμάσει παλαιότερα ένα simulator της Gaijin το "Wings of Prey" αν θυμάμαι καλά τον τίτλο, εκεί πετούσα με Hurricane και ήταν αρκετά συμπαθητικό παιχνίδι.
Οπότε ίσως δοκιμάσω και αυτό.

Αν και μου έχει λείψει ένα simulator υποβρυχίου... στο τσακ είμαι να ξαναβάλω το Silent Hunter III

To War Thunder έχει παρόμοια γραφικά με το Wings of Pray αλλά είναι ποιο optimized.
Silent Hunter III και Grey Wolves Expansion --> Όλα τα λεφτά !!!
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από Founder Πεμ Οκτ 25, 2012 10:23 pm

Ας προσθέσω και ένα ακόμα που έχει κυκλοφορήσει σχετικά πρόσφατα σε open beta.
Ghost Recon Online

Αρκετά συμπαθητικό. Απόγονος της πασίγνωστης σειράς του Tom Clancy. Ναι είναι shooter αλλά σίγουρα δεν είναι run & gun. Απαιτεί υπομονή και μεγάλες δόσεις team tactics.

Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από Founder Πεμ Νοε 15, 2012 1:23 am

Πάρτε 2 ακόμα:

MechWarrior Online : Στο στυλ του WoT αλλά μας τοποθετεί στο μακρινό μέλλον και τα τανκς γίνονται Εξωσκελετοί (ρομπότ?) με πολύ σύγχρονα οπλικά και ηλεκτρονικά συστήματα.

Planetside 2: Στο στυλ των παιχνιδιών της γνωστής σειράς Battlefield αλλά πάλι στο μέλλον και με μόνιμο τεράστιο χάρτη πάνω στον οποίο εξελίσσεται μόνιμα πόλεμος μεταξύ 3 παρατάξεων με κατάληψη περιοχών και εγκαταστάσεων, διαχείριση resourses και γραμμές ανεφοδιασμού και πολλά άλλα. Μπορείτε να παίξετε σαν πεζικάριοι αλλά και να οδηγήσετε διάφορα οχήματα εδάφους και αεροσκάφη. Είναι ακόμα closed beta αλλά ανοίγει στις 20 του Νοέμβρη. Για όποιον βιάζεται να το δοκιμάσει έχω μερικά κλειδιά santa Πολύ καλό!
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από power4 Πεμ Νοε 15, 2012 2:05 pm

Μια σημείωση ,σας συμβουλεύω να μην παίξετε την σειρά EA free to play games αφού αν και διασκεδαστικα χαλάνε σχεδόν κάθε μήνα λόγο του φριχτου launcher οποίος βέβαια είναι προγραμματιστής-πληροφορικός μπορεί άνετα να καταφέρνει να παίζει τα συγκεκριμένα παιχνίδια .
Σισιφε εμένα στο wot το laptop φτανει τώρα το πολύ 40 FPS ,εσένα 70+ γιατί λες να γίνετε αυτό ; μήπως είναι το δικό μου παλιότερο;

ΚΑΙ ΝΑΙ !!! Βρήκα site με τα απανταχού mmo το

mmofront
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από Founder Πεμ Νοε 15, 2012 11:15 pm

power4 έγραψε:
Σισιφε εμένα στο wot το laptop φτανει τώρα το πολύ 40 FPS ,εσένα 70+ γιατί λες να γίνετε αυτό ; μήπως είναι το δικό μου παλιότερο;
mmofront

Ρε συ δεν κοκορεύτηκα για το μηχάνημα μου αν εννοείς αυτό. Ίσα-ίσα και το δικό μου μηχάνημα αρχαιολογία είναι. Απλά ανέφερα τα fps που πιάνω στο WoT (που το έχουμε όλοι) και στο War Thunder για να καταλάβουμε την διαφορά.
Και ξαναλέω ενώ στο WoT πιάνω μετά βίας 40fps στο War Thunder πιάνω άνετα 50+. Στον ίδιο υπολογιστή. Και επειδή τα γραφικά φαίνονται ίδιας ποιότητας (μην πω πως στο War Thunder είναι καλύτερα) με το φτωχό μου το μυαλό συμπεραίνω πως το παιχνίδι είναι πιο optimized.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από power4 Πεμ Νοε 15, 2012 11:40 pm

Εγώ στο war thunder πιανω με το ζόρι 20 FPS με minimum settings(πολύ min όμως) ,πριν μου έδωσες την αίσθηση ότι κατάλαβες πως τα pc μας έχουν την ίδια απόδοση γιαυτό σου έβαλα το παράδειγμα με το wot για να καταλάβεις την διαφορά! Συνενόηση φουντουκι πάντως geek
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από Founder Παρ Νοε 16, 2012 12:19 am

Lol!!! Very Happy Μήπως είναι ρε συ θέμα κάρτας? Εγώ έχω nVidia 430GT ή κάτι τέτοιο. Μήπως έχεις τπτ ATI και δεν τα πάει καλά με το συγκεκριμένο game?

EDIT: Όσο για το Planetside 2 έχεις ένα δίκιο με τον launcher αλλά η λύση είναι απλή και δεν χρειάζεται καμία γνώση Smile Απλά τρέχεις τον launcher μέσα από τον φάκελο του παιχνιδιού και όχι από το εικονίδιο του desktop και είσαι οκ Cool
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από power4 Παρ Νοε 16, 2012 1:27 am

Εχω ati radeon 34** hd και pentium 5 2.2 dual core,ναι η κάρτα είναι για τα μπάζα αλλά αυτό το πρόβλημα σχεδιάζω να το λύσω του χρόνου σε κανα κοτσοβολο,multirama .... Twisted Evil ,συγκεκριμένα για το planetside δεν είπα ,είπα για battlefield heroes και battlefield online που εχω παίξει και έγινα επαγγελματίας στην αλλαγή λαμπιονιων(αν καταλαβαίνεις τι εννοώ),το mech warrior πάντως αν και μου κολαγε επικά λόγο κάρτας δεν του άρεσε καθόλου γιατί είναι σαν να έχεις καμία δεκαριά αργοκινητους ράμπο με όπλα λέιζερ ,το planetside από βίντεο που είδα είναι πολύ καλό (παναθεμασε κάρτα γραφικών!!!) ,ακόμα παίζω πολλά ωραία παιχνίδια στο STEAM που είναι σαν το origin αλλά καλύτερο ,η λίστα μου λοιπόν για να με ρωτήσετε την γνώμη μου για αυτα που εχω παίξει αν θέλετε και εσείς να τα παίξετε.



PC FREE:
Team fortress 2,BF heroes,BF online,blacklight,champions online,age of empires online , league of legends,smite,world of warplanes,war thunder,gotham city impostors,world of battles, AVA,apb reloaded,


PC BUY:
Men of war,company of heroes,painkiller(παλιό),killing floor, civilization 4,



XBOX 360:
Halo 3/reach/4,BF bad company 2,COD modern warfare 2, spec ops the line.

Υ.Γ.Θα προσθέσω αν ξέχασα τίποτε άλλο
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από Founder Παρ Νοε 16, 2012 1:46 am

Το Planetside 2 είναι epic. Υπόψιν πως το πρώτο Planetside ήταν συνδρομητικό. Δυστυχώς όμως έχει όντως αρκετά υψηλές απαιτήσεις. Εγώ με τον τενεκέ μου ευτυχώς καταφέρνω να το παίξω αρκετά ικανοποιητικά με τέρμα low ρυθμίσεις.
Το ωραίο σε αυτό το παιχνίδι είναι ότι συνδυάζει από την μια την ποικιλία gameplay με πεζικό, οχήματα και αεροσκάφη που βρίσκουμε και στα παιχνίδια Battlefield και από την άλλη τα χαρακτηριστικά των MMO με συνεχείς πολέμους σε τεράστιους χάρτες, κατάληψη εδαφών και εννοείτε ανέβασμα του χαρακτήρα μας και των όπλων του.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από power4 Παρ Νοε 16, 2012 2:17 am

Αμα έχει κανείς είδη κάποιο από αυτα που έγραψα να μου πει να παίζουμε μαζί γιατί ψάχνω εδώ και πολύ καιρό ελληνες παίκτες αλλά δεν βρίσκω,αυτα που παίζω περισσότερο είναι τα men of war ,killing floor(αυτό έχει λίγους ελληνες αλλά δεν τους βρίσκεις εύκολα,υπάρχει βίντεο στο youtube με ελληνες από το ultimatepczone),company of heroes(εχω ανεβάσει δικό μου βίντεο αλλά δεν μιλάω μόνο παίζω)
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από Astronautis Παρ Νοε 16, 2012 4:27 am

Σπόιλερ:
Astronautis
Astronautis

Αριθμός μηνυμάτων : 433

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από Founder Παρ Νοε 16, 2012 5:07 am

Πάνο το έχω βάλει εγώ και μου ανέβασε τα fps κατά μέσω όρο από 30 σε 40. Το έβαλε όμως και κάποιος γνωστός μου και δεν είδε διαφορά. Υποθέτω πρέπει να παίζει ρόλο και η κάρτα που έχει ο καθένας. Πάντως πληροφοριακά το mod αυτό δεν κατεβάζει την ποιότητα των γραφικών. Βγάζει απλά το bloom κάτι που σε πολλούς δεν αρέσει ούτως ή άλλως.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από power4 Τετ Νοε 21, 2012 3:59 am

Λέω να δοκιμάσω το heroes and generals που είναι τζάμπα και έχει να παίζεις είτε πεζικό είτε με άρματα ,τζιπ,αεροπλάνα,πυροβολικό,ποδήλατα και αντιαεροπορικά !
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από Founder Πεμ Νοε 22, 2012 1:47 am

Ενημέρωση
Το Planetside2 από τις 20 Νοεμβρίου έχει ανοίξει τις πύλες του για όλους (μέχρι τώρα ήταν closed beta). Οπότε...όσοι πιστοί προσέλθετε Smile

http://www.planetside2.com
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's Empty Απ: Άλλα free-to-play arcade/sim MMO's

Δημοσίευση από power4 Πεμ Νοε 22, 2012 3:02 am

Τελεικα όλοι σε αυτό το φόρουμ πέρα από της WG το warthander και το eve δεν πεζουν τίποτε άλλο; τόση ποικιλία;
ΥΓ φουλη δες κανένα από αυτα που εχω πει ,να εχω και εγώ κανα γνωστό σε κάποιο παιχνίδι!
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης