World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

+11
Quickyelder
Marita89
imperiumgraecum
chritank
gr68
sisifos
mementoM0ri
ee3509
gregorakis
Sanguinius
Founder
15 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από imperiumgraecum Πεμ Ιουλ 17, 2014 3:49 pm

imperiumgraecum έγραψε:Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Im5ws8

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 1394137913477

To συγκεκριμένο post το έκανα γιατί είχαν ήδη αρχίσει κάποιοι να γράφουν πράγματα του στυλ "μην σε νοιάζουν τα stats, κοίτα να περνάς καλά", οπότε είπα να κρούσω κώδωνα κινδύνου
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 444

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από mementoM0ri Πεμ Ιουλ 17, 2014 4:17 pm

sisifos έγραψε:Ερώτηση quiz:

Tον admin που ρίχνει ban τον λέμε φασίστα.
Toν χρήστη που δεν σέβεται τους κανόνες του φόρουμ που τον φιλοξενει και του δίνει ένα βήμα να μιλήσει, αλλά αντίθετα τους καταπατά επανειλειμένα και εν γνώση του, πως τον λέμε οεο?

PS Περιμένω πάντα να ξεκινήσει η κουβέντα με τους κανόνες.
 Προσωπικα δεν ειπα ποτε τον admin  φασιστα ουτε του κλαφτηκα ποτε για το ban που μου εριξε , ουτε μπηκα με δευτερο account να γραψω σε thread . 

 Οταν δε μπορει καποιος να γραψει η να ρωτησει κατι για της ελληνικες κλαν ποιο το νοημα του forum ? να γραφουν οι 3-4 γραφικοι για τα ιδια θεματα (βλεπε εδω
 Καλοι οι κανονες , βεβαια πρεπει να υπαρχουν αλλα με λογικη, οσο για εμας που οπως θα πεις δε τους σεβομαστε να σου θυμησω πως ουτε μανες εχουμε βρισει ουτε απειλες να βαρεσουμε κοσμακι εχουμε κανει ουτε εχουμε φερει την προσωπικη μας ζωη στο forum απλα εχουμε διαφορετικες αποψεις (αθλιες για εσενα) και τις συζηταμε εδω. 
 Αρα τον ανθρωπο που καταπατα αυτους τους βασικους κανονες τον λεμε (σορυ κιολας) βλαμμενο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την mementoM0ri στις Πεμ Ιουλ 17, 2014 4:24 pm, 1 φορά
mementoM0ri
mementoM0ri

Αριθμός μηνυμάτων : 206

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από sisifos Πεμ Ιουλ 17, 2014 4:21 pm

ee3509 έγραψε:
chritank έγραψε:Καλησπέρα, περίμενα πως και πως να δω εδω μέσα μαθήματα δημοκρατίας και επανάστασης με την "ελαφρή" χρησιμοποίηση του πληκτρολογίου μας για να δείξουμε κάτι. ο θιγμένος δημοκράτης - επαναστάτης πρέπει να γνωρίζει ότι το φόρουμ διαθέτει κανόνες τους οποίους είναι και υποχρεωμένος να τηρεί εκτός αν εντάσετε στον αναρχικό χώρο που δεν τηρούμε νόμους και κανόνες, οπότε εκεί του δίνω δίκιο. Ας μας το παραδεχτεί δημοσίος οπότε να του συστήσουμε άλλο φόρουμ για να εκφραστεί (indymedia). Στην απλή λοιπόν καθωμηλουμένη περισσότερο σας πειράζει που κάνετε λάθη και μπανάρεστε παρά η δουλειά του admin που είναι και υποχρέωσή του να τηρει τους κανόνες και να επιβλέπει ότι το φόρουμ λειτουργεί σωστά. ξέρεις καμμία φορά όταν αυτό που έχουμε ως στόχο και σκοπό δεν μας βγαίνει τότε μηχανευόμαστε άλλες μεθόδους για να πλήξουμε κάτι που μας ενοχλεί. εν κατακλείδι σας προτρέπω να τηρείτε τους κανόνες και να σέβεστε τους πάντες και κανείς δεν θα σας στερήσει τον λόγο και το γράψιμο. Αγαπητέ δημοκράτη - επαναστάτη , θα σε παρακαλούσα λοιπόν να είσαι προσεκτικότερος πριν ξεκινήσεις τα μαθήματα δημοκρατίας και ελευθερίας του λόγου σε άλλους. Αφήστε τον admin να κάνει την δουλεία του και εμείς την δική μας. Σε όποιον δεν αρέσει και τον ενοχλεί μπορεί να αποχωρήσει και να  εκφραστεί οπουδήπωτε αλλού.

Αφού δεν το κατέχεις το αντικείμενο, γιατί πας και μου μπλέκεις την αναρχία ?

Η γνώμη σου εν ολίγοις είναι οτι όλοι οι κανόνες είναι καλός καμωμένοι, η διαχείριση βέλτιστη και το forum λειτουργεί σωστά.

Σε άλλη χώρα ζούμε ! (το πιο πιθανό Smile )

Γιατί με παρακαλείς να είμαι προσεκτικός στα μαθήματα δημοκρατίας, θεωρείς την πρακτική του μέλους σας που διαχειρίζεται το forum δημοκρατική ?

Ξέρεις πολύ καλά γιατίσ ου λέει να είσαι προσεχτικός. Γιατί εδώ μπορεί να εισαι λίγο ποιο μαζεμένος, αλλα στο δίπλα μαγαζάκι έχεις βγαλει από το πουθενά ολη την GBOA φασίστες.

Λοιπον μεγάλε δημοκράτη, η προκληση είναι εδώ. Ξέχνα τον νεο admin και το ban που σου έδωσε, μελέτησε τους κανονισμούς ομάδων σοβαρα και έλα να μας πεις που θα σε περιόριζαν να γράψεις αυτά που θες στο φόρουμ αν αυτα δεν είχαν ως σκοπο το flaming-trolling αλλά ήταν μια καθημερινή ηρεμη συμμετοχή ενος απλού μέλους στο φόρουμ.
Και να μας εξηγήσεις επίσης πόσο τυχαία ήταν η επιλογή σου, το πρώτο ποστ που έκανες μετά από αρκετες ημέρες αποχής σου από το φόρουμ να αφορά ένα θέμα που είχε δημιουργήσει μεγάλη φασαρία στο φόρουμ στο παρελθόν και που μόλις ειχαν ηρεμήσει τα πράγματα από αυτό και να μπει σε ένα σημείο που αν θεωρήσουμε πως δεν είσαι βλάκας, ήξερες πως ήταν σίγουρο πως θα δημιουργούσε θέμα καθως δεν συμφωνούσε με τους κανόνες του φόρουμ. (Η περίτεχνη μεταμόρφωση του σε μια δήθεν αφέλη ερώτηση γιατί ενδιαφερόσουν για να βρεις ομάδα δε νομίζω να έπεισε κανένα νοήμον όν εδω μέσα)
sisifos
sisifos
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ηλικία : 56

http://wotgr.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από sisifos Πεμ Ιουλ 17, 2014 4:31 pm

mementoM0ri έγραψε:
sisifos έγραψε:Ερώτηση quiz:

Tον admin που ρίχνει ban τον λέμε φασίστα.
Toν χρήστη που δεν σέβεται τους κανόνες του φόρουμ που τον φιλοξενει και του δίνει ένα βήμα να μιλήσει, αλλά αντίθετα τους καταπατά επανειλειμένα και εν γνώση του, πως τον λέμε οεο?

PS Περιμένω πάντα να ξεκινήσει η κουβέντα με τους κανόνες.
 Προσωπικα δεν ειπα ποτε τον admin  φασιστα ουτε του κλαφτηκα ποτε για το ban που μου εριξε , ουτε μπηκα με δευτερο account να γραψω σε thread . 

 Οταν δε μπορει καποιος να γραψει η να ρωτησει κατι για της ελληνικες κλαν ποιο το νοημα του forum ? να γραφουν οι 3-4 γραφικοι για τα ιδια θεματα (βλεπε εδω
 Καλοι οι κανονες , βεβαια πρεπει να υπαρχουν αλλα με λογικη, οσο για εμας που οπως θα πεις δε τους σεβομαστε να σου θυμησω πως ουτε μανες εχουμε βρισει ουτε απειλες να βαρεσουμε κοσμακι εχουμε κανει ουτε εχουμε φερει την προσωπικη μας ζωη στο forum απλα εχουμε διαφορετικες αποψεις (αθλιες για εσενα) και τις συζηταμε εδω. 
 Αρα τον ανθρωπο που καταπατα αυτους τους βασικους κανονες τον λεμε (σορυ κιολας) βλαμμενο.

Αφού δεν ειπες τον admin φασίστα γιατί αγχώνεσε? Ασε να αγχωθούν αυτοί που τον λένε έτσι.
Γιατί δεν μπορεις να γράψεις και να ρωτήσεις ότι θες τις ελληνικές κλαν? Μπήκες στον κόπο να διαβάσεις τους κανόνες που είπαμε ή απλα λέμε πάλι ότι να ναι? Φύσικα και μπορείς να ρωτήσεις ότι θες κάθε ελληνικη κλαν που έχει παρουσία εδώ. Εχεις δικαίωμα να το κάνεις στα ποστ παρουσιάσεων της και να ανοίξεις ολοκληρη κουβέντα με την κάθε ομάδα αλλά βέβαια είναι και στο ΄χερι της κάθε όμαδας να κρίνει αν αυτό που κάνεις είναι σοβαρό ή πας να βάλεις φυτιλιες. Σε τέτοια περίπτωση η ίδια η ομάδα έχει δικαίωμα να ζητήσει από τον admin να σβηστούν τα ποστ σου από το thread της.

Άλλη απορία?
sisifos
sisifos
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ηλικία : 56

http://wotgr.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από mementoM0ri Πεμ Ιουλ 17, 2014 4:49 pm

Σου απαντησα πως λενε τον χρηστη που περιεγραψες.

 Πχ θελω να δω σε τι κατασταση ειναι οι ελληνικες κλαν που θα το δω ? μπορουν οι κλαν να γραψουν για ποσες περιοχες εχουν  ,ποσα γκολντ , αν θα παρουν μερος σε campaign ? η πρεπει να περασω απο το πρωτοκολλο για σφραγιδα ?
mementoM0ri
mementoM0ri

Αριθμός μηνυμάτων : 206

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από sisifos Πεμ Ιουλ 17, 2014 10:09 pm

Αν οι ομάδες επιθυμούν έχουν το δικαίωμα να δημιουργήσουν thread παρουσίασης μέσα από το οποίο θα μπορουν να ενημερώνουν συνεχώς τον κόσμο για την πορεία τους. Εσυ σαν απλό μελος το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να παρακολουθείς αυτά τα thread και θα είσαι πλήρως ενημερωμένος. Αν κάποια πληροφορία σου λείπει από κάποια ομάδα, μπορείς να την ζητήσεις στην παρουσίαση της και είναι στην διακριτική ευκαίρια αυτής της ομάδας να στην δώσει ή οχι.

Άλλη απορία.
sisifos
sisifos
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ηλικία : 56

http://wotgr.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από gregorakis Παρ Ιουλ 18, 2014 12:47 am

... ρε παιδιά κοροϊδεύουμε τους εαυτούς μας εδώ πέρα ... όταν εγώ έκανα το λογαριασμό μου σε αυτό το forum ποιοι κανόνες, από αυτούς που υπάρχουν σήμερα, υπήρχαν ??? κάθεστε και βάζετε νέους κανόνες καθημερινά και αλλάζετε άλλους πάντα στην κατεύθυνση που θέλετε ... και κατηγορείτε μέλη που βρήκαν "παραθυράκια" για να τους παρακάμψουν, τα μπανάρετε και ξανά μανά αλλάζετε τους κανόνες ... τραγικό ... 

... το άλλο το τραγικό, οι τίτλοι!!!! ο ένας υπογράφει "διπλωμάτης", ο άλλος "community commander" και το αποκορύφωμα "CEO" ... εεε πεθαίνω λέμε ... μόνο ο επίτιμος λείπει και ο κωνσταντίνος de grecia ... 

... founder, HeeroYuy997, founder777 ή ό,τι άλλο τέλος πάντων, έχεις τα κλειδιά του φόρουμ και τυπικά σου ανήκει ... μπορείς να κάνεις ό,τι θες, να βάλεις όσους κανόνες θες και να διώξεις όποιους δε θες ... το να ανοίγεις αυτό το topic και να προσπαθείς να μας πείσεις πως αυτά που έκανες και κάνεις είναι "για το καλό μας" είναι τραγικό ... το να ζητάς "συνενόχους" είναι επίσης τραγικό ... όπως έστρωσες θα κοιμηθείς, έχοντας κάποια μέλη των gboa να σου τινάζουν που και που τα σεντόνια ... 

... και δε μπα να λέτε ό,τι θέλετε, την κόντρα μεταξύ pnx και gboa μόνο ένας τυφλός δεν τη βλέπει ... άλλωστε είναι οι μόνες clan που "ακούγονται" μέσα στο forum (η pnx βέβαια σα φάντασμα καθώς είναι μπαναρισμένη) ... δε ξέρω πως ξεκίνησε η κόντρα, υποθέτω λόγω μετακινήσεων μελών ... αλλά και γενικά οι κόντρες μεταξύ των ελληνικών ομάδων καλά κρατούν ... με υπονοούμενα μόνο και κούφιες απειλές του τύπου: "αν ανοίξω το στόμα μου θα πω πράγματα που δε σας συμφέρουν" ... οι διαμάχες έχουν έναν κοινό παρομομαστή την pnx (φρόντισε και ο laskas γιαυτό) ... είναι από τη μία σχεδόν όλες οι clan και από την άλλη η pnx ... δηλαδή έχουμε από τη μια μεριά την εντελώς αποτυχημένη προσπάθεια συγκρότησης μιας ισχυρής clan και από την άλλη ένα τσούρμο clan που δεν μπορούν να θεωρηθούν αποτυχημένες καθώς από τη στιγμή της δημιουργίας τους δεν είχαν καμία ελπίδα να πετύχουν κάτι ... τέτοια κόντρα??? εεε δεν είναι τραγικό ???

... και έχεις τον άλλο να κλαίγεται διότι λέει σκότωσε τον πατέρα του, παντρεύτηκε τη μάνα του, έβγαλε τα μάτια του και κάτι τέτοια ... γατάκι οιδίποδα !!!
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από sisifos Παρ Ιουλ 18, 2014 1:00 am

gregoraki λες λες αλλά δεν μας είπες ακόμα ποιοι κανόνες σε περιορίζουν εσένα προσωπικά εδώ μέσα να συμμετάσχεις στο φόρουμ. Πες μας που δυσκολευεσαι με τους κανονισμούς και μπορεί να σε βοηθήσουμε. Αν θες να κάνουμε κουβέντα που θα βγει σε κάτι.
Από αερολογίες και γενικότητες έχουμε μπουχτήσει τον τελευταίο καιρό.
Και ασε την PNX και την GBOA να λύσουν όποια προβλήματα έχουν μόνες τους. Δεν σου πέφτει λόγος και δεν βοηθάς πουθενά.

PS. Ceo (Corporation Executive Officer) ονομάζεται ο αρχηγός μιας ομάδας (corporation) στο Eve Online. Δεν το έβαλα για να σας εντυπωσιάσω. Μου αρέσει που ασχολείστε με όποια λεπτομέρεια βρείτε (και πραγματικά δεν σας ξεφεύγει καμία) εκτός από την ουσία.
sisifos
sisifos
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ηλικία : 56

http://wotgr.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από Founder Παρ Ιουλ 18, 2014 1:15 am

mementoM0ri έγραψε:Σου απαντησα πως λενε τον χρηστη που περιεγραψες.

 Πχ θελω να δω σε τι κατασταση ειναι οι ελληνικες κλαν που θα το δω ? μπορουν οι κλαν να γραψουν για ποσες περιοχες εχουν  ,ποσα γκολντ , αν θα παρουν μερος σε campaign ? η πρεπει να περασω απο το πρωτοκολλο για σφραγιδα ?

Αυτό είναι στο χέρι της κάθε clan ανοίγει μια παρουσίαση και να βάζει μέσα και για τις περιοχές της και για το GOLD της αν οι ομάδες δεν ενδιαφέρονται να το κάνουν δεν είναι δικό μου πρόβλημα. Το ίδιο ισχύει και για το σηματάκι τους στο πλάι. Αν δεν ενδιαφέρονται να το βάλουν οι ίδιοι μάλλον δεν ενδιαφέρονται και για τους παίκτες που είναι στο forum.


Edit: Κομμάτι του κανόνα 2 για ομάδες.(Από την εποχή του sisifou)
Κάθε ομάδα έχει το δικαίωμα να δημιουργήσει και να συντηρεί ένα θέμα στην κατηγορία "Παρουσιάσεις Ομάδων" του τμήματος CLANS, στο οποίο θα παρουσιάζει την ομάδα, τους στόχους της, της απαιτήσεις από υποψήφια μέλη και όποια άλλη πληροφορία θέλει. Το ίδιο θέμα θα χρησιμοποιείται από την ομάδα για να παρουσιάζει νέα για την πορεία της στο παιχνίδι. Το θέμα για κάθε ομάδα θα πρέπει να δημιουργείτε από κάποιο διοικητικό στέλεχος της και μόνο. Το θέμα θα παραμένει ανοικτό αλλά θα επιτρέπονται μόνο διευκρινιστικές ερωτήσεις από ενδιαφερόμενους.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
@gregorakis
sisifos έγραψε:gregoraki λες λες αλλά δεν μας είπες ακόμα ποιοι κανόνες σε περιορίζουν εσένα προσωπικά εδώ μέσα να συμμετάσχεις στο φόρουμ. Πες μας που δυσκολευεσαι με τους κανονισμούς και μπορεί να σε βοηθήσουμε. Αν θες να κάνουμε κουβέντα που θα βγει σε κάτι.
Από αερολογίες και γενικότητες έχουμε μπουχτήσει τον τελευταίο καιρό.
Και ασε την PNX και την GBOA να λύσουν όποια προβλήματα έχουν μόνες τους. Δεν σου πέφτει λόγος και δεν βοηθάς πουθενά.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από gregorakis Παρ Ιουλ 18, 2014 1:45 am

... ποιοι κανόνες περιορίζουν εμένα να γράψω στο forum??? ΚΑΝΕΝΑΣ ... ούτε καν τους έχω διαβάσει, δε με αφορούν ... τους κανόνες στο τι σκέφτομαι και γράφω τους βάζω εγώ και μόνο εγώ ... εγώ θα γράψω αυτά που θα θέλω να πω, αν αυτά είναι ενάντια στους κανόνες σας διαγράψτε τα ή μπανάρετέ με ή κάντε ό,τι νομίζετε πως είναι "δουλειά" σας ... το να προσπαθείτε εξωραΐσετε την κατάσταση με "διαλόγους", από σαθρή όμως αφετηρία, είναι ανόητο ...

... για το μόνο που δε μπορεί να με κατηγορήσει κάποιος είναι πως γράφω αερολογίες και γενικότητες ... ό,τι έχω γράψει έχει ονόματα, καταστάσεις και παραδείγματα ... στα 2 χρόνια που γράφω εδώ μόνο μία φορά άφησα κάτι ξεκρέμαστο, κάτι που αφορούσε ένα riot στο 1ο campaign και το έχω μετανοιώσει ... ή θα έπρεπε να μη το αναφέρω ή θα έπρεπε να το ολοκληρώσω (τώρα πια είναι αργά και για τα δύο) ...

... και για την pnx θα γράφω αν θέλω και για την gboa και για τη θεία του φούφουτου ... κατόπιν εσείς κάντε τη "δουλειά" σας ... βέβαια πλέον κρατώ screenshot από τις αναρτήσεις μου καθώς όπως καταλαβαίνω έχει βγει το μακρύ ψαλίδι ...

... δεν ήξερα πως το ceo σαν όρος χρησιμοποιείται στο eve ... πάντως η αναγραφή "τίτλου", άσχετη με το φόρουμ, δίπλα στο όνομα μέλους εξακολουθεί να είναι τραγικό (νταξ όχι τόσο τραγικό όσο το community commander)... 
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από Founder Παρ Ιουλ 18, 2014 1:57 am

@gregorakis
Εφόσον δεν σε ενδιαφέρουν οι κανόνες δεν χρειάζεται να γράφεις και εδώ.
Όσον αφορά τους τίτλους του κάθε community ενημερωτικά να ξέρεις ότι στα community υπάρχουν βαθμοί που δεν έχουν σχέση με το παιχνίδι αλλά με το ίδιο το community σαν οντότητα.
παράδειγμα είναι ο community Commander που μπορεί να είναι κάτι σαν γενικός αρχηγός και να οργανώνει τις ομάδες , TS, Forum etc. Εσένα σου φαίνεται γελοίο μάλλον όπως και οι κανόνες.

Εφόσον δεν ενδιαφέρεσαι και ούτε τους έχεις διαβάσει δεν χρειάζεται να ξανακάνεις post εδώ και αν κάνεις θα διαγραφεί και μαζί και το quote άμα έχεις γίνει.

Όσοι ενδιαφέρονται εγώ περιμένω να δω ποιόν αδίκησα και ποιος από αυτούς:
sisifos έγραψε:Ερώτηση quiz:
Toν χρήστη που δεν σέβεται τους κανόνες του φόρουμ που τον φιλοξενει και του δίνει ένα βήμα να μιλήσει, αλλά αντίθετα τους καταπατά επανειλειμένα και εν γνώση του, πως τον λέμε οεο?
έχει να προτείνει κάτι χειροπιαστό.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από sisifos Παρ Ιουλ 18, 2014 2:06 am

@gregorakis
Σεβαστό το πνευμα ελευθερίας που σε διακατέχει και μαγκιά σου. Όμως σου διαφεύγει κάτι σημαντικό. Τα πάντα σε μια δημοκρατικη κοινωνία λειτουργούν κάτω από κανόνες. Το εγώ είμαι ελευθερος, κάνω και λεω ότι γουστάρω και πρόβλημα σας, δεν ανηκει στην δημοκρατία αλλά στην αναρχία.
Όταν δηλώνεις πως δεν σεβεσαι τους κανόνες ενός μέρους που σε φιλοξενεί, και ένα φόρουμ φιλοξενεί τα μελη του, δεν τους ανήκει όπως λενε μερικοί, σημαίνει πως δεν σέβεσαι αυτό το μέρος οπότε μην περιμένεις να σε σεβαστεί και αυτό.
Με την δικιά σου λογική θα βγει ένας άλλος που νιώθει να τον διακατέχει ένα δυνατό συναίσθημα ελευθερίας και θα δηλώσει πως δεν τον ενδιαφέρουν οι κανόνες του φόρουμ και θα αρχίσει να βρίζει ασύστολα τους πάντες θα ανεβάζει πορνογραφικό υλικο κλπ κλπ. Πιστευω να καταλαβαίνεις που οδηγεί η λογική σου.

Τώρα σου ξαναλέω. Αν θες να κουβεντιάσουμε για τους κανόνες που έχει το φόρουμ και στο που επιρεάζουν την ελευθερία του λογου σου (στα πλαίσια πάντα της δημοκρατίας και της ευρυθμης λειτουργίας του φόρουμ) ήμαστε εδώ και περιμένουμε.

PS. μου αρέσει επίσης πως δηλώνεις ευθαρσώς πως δεν διάβασες καν τους κανόνες, αλλά παρόλα αυτά τους απαξιώνεις και τους κατηγορείς. Τι να πω!
sisifos
sisifos
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ηλικία : 56

http://wotgr.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από ee3509 Παρ Ιουλ 18, 2014 2:47 am

Ο mementomori το εξέφρασε πολύ καλά.

Ο gregorakis επίσης πολύ εύστοχος.

Νομίζω μια θεμελιώδης διαφορά είναι οτι εσείς αντιλαμβάνεστε το forum σαν ιδιοκτησία που μπορείτε αυθαίρετα (χωρίς να έχει σημασία το πόσοι διαφωνούν) να αλλάζετε κανόνες.

Άλλοι θεωρούμε τα fora σαν πεδία έκφρασης που ανήκουν στο κοινό τους. Ιστορικά ήταν μέρη που ο κόσμος μαζευόταν και έλεγε τις απόψεις του. Δεν είχε λογοκρισία και ιδιοκτήτες - ήταν δημόσιος χώρος, συχνά η αγορά της περιοχής. Ο admin στο ιντερνετ σχετίζεται με το τεχνικό διαχειριστικό κομμάτι και όχι με το να καθορίζει τι θα λέει ο καθένας και που.

Φυσικά μπορεί ο καθένας να έχει την δική του γνώμη. Πάντως ένα forum χωρίς admin συνεχίζει να δουλεύει, ένα forum χωρίς μέλη δεν έχει νόημα.

Επίσης, το να θεωρεί κάποιος οτι η ελευθερία του λόγου μου είναι ελεημοσύνη, είναι φασιστικό, δεν ξέρω πως να το χαρακτηρίσω πιο μαζεμένα, απλά αυτό είναι.
Το να το βλέπετε να συμβαίνει μπροστά σας και να σφυρίζετε αδιάφορα, είναι ανοχή στον φασισμό, δεν το λέω με σκοπό την πρόκληση, το λέω γιατί έτσι είναι.

Ποια είναι η λύση ?

Οι δημοκρατικοί κανόνες που διέπουν κάθε εθελοντική καθημερινή δραστηριότητα. Οτι όλοι έχουν λόγο στις αποφάσεις.

Συγκεκριμένα :

1. Unban όλων των banned.
2. Εκλογή νέου admin με βάση την αποδοχή απο τον κόσμο. Προτείνω τον Kostis_Larsson που έχει προσφέρει ήδη πολλά.
3. Ψηφοφορία για την αποδοχή των κανόνων με βάση σημεία.
4. Προκαθορισμός διαδικασιών αμφισβήτησης για να αποφεύγεται η αυθαιρεσία

Αυτά είναι σημεία που αποσκοπούν στην δημιουργία forum για όλους τους παίκτες, με βάση αυτά που θέλουν οι παίκτες.

Αυτή τη στιγμή το forum έχει άρωμα GBOA, δεν έχει άρωμα κοινότητας που κρατάει ίσες αποστάσεις απο όλους.
ee3509
ee3509

Αριθμός μηνυμάτων : 253

http://unregulatedwotgr.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από Sanguinius Παρ Ιουλ 18, 2014 2:54 am

@ee3509 Καλά όλα αυτά,αλλά πιστεύεις πως είναι ικανοί να εκλέξουν νέο αδμιν και νέους κανόνες;Εδώ δεν μπορούν να αποφασίσουν για άλλα πράγματα συν πως η μειοψηφία θα αντιδράσει,ποιος εγγυάται πως δεν θα έχουμε νέα έκτροπα από την μειοψηφία η οποία διαφωνεί με τα νέα μέτρα και τον νέο αδμιν;
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από Marita89 Παρ Ιουλ 18, 2014 2:57 am

Θεωρω πως θα επρεπε να λεμε οτι θελουμε στο φορουμ χωρις κανονες μονο να μην βριζουμε(αυτος ειναι και ο σκοπος ενος οποιουδηποτε φορουμ,η ανταλλαγη αποψεων).Ο σισιφος ηταν αδικος για μενα αλλα τον σεβομασταν ολες,ο heeroy δεν μου φαινεται αδικος προς το παρον αλλα δεν τον σεβονται πολλοι(ουτε εγω) διοτι χαιρεται(χωρις λογο) και διατυμπανιζει οταν banarei καποιον,για μενα ειναι λαθος εξουσια σε λαθος ατομο,προσπαθω να τον ανεχτω.Παρολα αυτα παραμενω στο φορουμ και αποδεχομαι τους αδικους και περιτους(για μενα) κανονες που υπαρχουν σε αυτο.Ολα τα υπολοιπα δεν εχουν ουσια.

Υ.Γ Θα γραψω και εγω διπλα στο ονομα μου οτι ημανε guild leader στο wow απο το 2009 και αρχηγος ομαδας βολει στην 6η δημοτικου.  Razz

Marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 230

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από ee3509 Παρ Ιουλ 18, 2014 3:02 am

η αντίδραση είναι στα όρια ανοχής μιας κοινωνίας.

όσο αυτή είναι νόμιμη (δεν έχει εξύβριση, απειλή βίας κλπ) αφήνεις την κοινωνία να την διαχειριστεί.

όταν αυτή γίνει παράνομη επεμβαίνεις. 

ή άλλη λύση είναι να φιμώνεις, αλλά δε νομίζω ότι έχει κανείς το ηθικό δικαίωμα να φιμώνει.

Το θέμα είναι οι επιλογές σου να έχουν την μικρότερη δυνατή αντίδραση, να μην είναι δυσαρεστημένη η ίδια η κοινότητα με τον τρόπο που λειτουργεί.
ee3509
ee3509

Αριθμός μηνυμάτων : 253

http://unregulatedwotgr.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από sisifos Παρ Ιουλ 18, 2014 3:12 am

Τελικά ρε συ ee δεν μας έχεις εξηγήσει ακόμα. Εσύ τελικά τα έχεις με τους κανόνες του φόρουμ ή με τον admin που σε εξόργησε επειδή σου την είπε λίγο άτσαλα?

Οι κανόνες του φόρουμ εφαρμόζονται για όλους το ίδιο. Τώρα αν η πλειονότητα αυτών που επιλέγουν να τους καταπατούν και τρώνε bans ανήκουν σε μια ομάδα ανθρώπων αυτό δεν καθιστα τον admin μονόπλευρο. Αντίθετα οι κανόνες καταπατούνται μονόπλευρα.
Γι αυτό κόψε αυτήν την καραμελίτσα με την GBOA γιατί το έχεις παρακάνει πλέον.
Ειμαστε εδώ όλοι και δίνεται η ευκαιρία σε όλους να πουν τα προβλήματα που έχουν με τους κανονισμους και να τα συζητήσουμε. Αντί να βλέπω λοιπόν τέτοια ποστ με συγκεκριμένες αναφορες σε προβλήματα που σας δημιουργούν οι κανόνες συνεχίζω να βλέπω αερολογίες, γενικότητες και κατηγορίες. Περα από κανα δύο παιδια που ρώτησαν κάτι συγκεκριμένο οι υπόλοιποι γιατί δεν μιλατε συγκεκριμένα αφού έχετε τόσο μεγάλο πρόβλημα με τους κανονες?
Έχετε διαθεση να επαναφέρουμε το φόρουμ σε φυσιολογική μορφή ή απλά τελικα γκρινιάζεται μόνο για τις εντυπώσεις?

PS Εγώ προσωπικα δεν έχω κανένα θέμα για την πρόταση σου για εκλογές admin (βέβαια τον τελευταίο λογο τον έχει αυτός που το διευθύνει τώρα), αλλά πριν φτάσει η κουβέντα σε αυτό καλό είναι να κάτσουμε σαν ώριμοι άνθρωποι και να δούμε με απλές κουβέντες τι τελικα είναι αυτό που μας ενοχλει στους κανόνες και τι μας δημιουργεί πρόβλημα καθώς και το αντίθετο, που αποσκοπουν στην πραγματικότητα και σε τι βοηθούν.
sisifos
sisifos
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ηλικία : 56

http://wotgr.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από Sanguinius Παρ Ιουλ 18, 2014 3:24 am

@marita Γιατί ήταν άδικος ο σισιφος;Αν θέλεις απαντάς
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από Marita89 Παρ Ιουλ 18, 2014 3:27 am

Σισιφε,απλα τα πραγματα ο καθενας γραφει οτι θελει,οποιος βριζει,προσβαλει,απειλει τρωει ban.Εσυ δεν το εκανες αυτο,αφηνες κατι ταραμαδες να βριζουν και να απειλουν οτι θα με δειρουν.Μην μου λες λοιπον οτι πρεπει να τηρουμε τους κανονες,εσυ πρωτος δεν τηρουσες την εφαρμογη τους.Εγω πως μπορω να προστατευθω απεναντι σε ταραμαδες?Εσυ επρεπε να με προστατεψεις(και εμενα και το φορουμ απο τετοιες συμπεριφορες) και καθοσουν με τα χερια σταυρωμενα,επειδη δεν το εκανες σε θεωρω αδικο απεναντι μου τουλαχιστον.Καλα τα γραφει ο ee,εκφραζει την κοινη λογικη.

Marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 230

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από sisifos Παρ Ιουλ 18, 2014 3:31 am

Marita89 έγραψε:Θεωρω πως θα επρεπε να λεμε οτι θελουμε στο φορουμ χωρις κανονες μονο να μην βριζουμε(αυτος ειναι και ο σκοπος ενος οποιουδηποτε φορουμ,η ανταλλαγη αποψεων).Ο σισιφος ηταν αδικος για μενα αλλα τον σεβομασταν ολες,ο heeroy δεν μου φαινεται αδικος προς το παρον αλλα δεν τον σεβονται πολλοι(ουτε εγω) διοτι χαιρεται(χωρις λογο) και διατυμπανιζει οταν banarei καποιον,για μενα ειναι λαθος εξουσια σε λαθος ατομο,προσπαθω να τον ανεχτω.Παρολα αυτα παραμενω στο φορουμ και αποδεχομαι τους αδικους και περιτους(για μενα) κανονες που υπαρχουν σε αυτο.Ολα τα υπολοιπα δεν εχουν ουσια.

Υ.Γ Θα γραψω και εγω διπλα στο ονομα μου οτι ημανε guild leader στο wow απο το 2009 και αρχηγος ομαδας βολει στην 6η δημοτικου.  Razz

Παρόλα αυτά δεν ανέφερες κανένα συγκεκριμένο παράδειγμα από αυτούς τους άδικους κανόνες για να το συζητήσουμε. Να δουμε τελικα ποιους αδικούν και γιατί.

Για το υστερογραφο σου ένα έχω να πω. Να βάλεις καλύτερα ότι είσουν αρχηγός βολευ στην 6η δημοτικού. Ετσι θα μπαινεις ελευθερα στην διπλωματια να κοροιδευεις και να ειρωνευεσαι τον ταραμα σαν παιδάκι της 6ης δημοτικου και κανεις δε θα σου κρατα κακια
sisifos
sisifos
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ηλικία : 56

http://wotgr.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από sisifos Παρ Ιουλ 18, 2014 3:42 am

Marita89 έγραψε:Σισιφε,απλα τα πραγματα ο καθενας γραφει οτι θελει,οποιος βριζει,προσβαλει,απειλει τρωει ban.Εσυ δεν το εκανες αυτο,αφηνες κατι ταραμαδες να βριζουν και να απειλουν οτι θα με δειρουν.Μην μου λες λοιπον οτι πρεπει να τηρουμε τους κανονες,εσυ πρωτος δεν τηρουσες την εφαρμογη τους.Εγω πως μπορω να προστατευθω απεναντι σε ταραμαδες?Εσυ επρεπε να με προστατεψεις(και εμενα και το φορουμ απο τετοιες συμπεριφορες) και καθοσουν με τα χερια σταυρωμενα,επειδη δεν το εκανες σε θεωρω αδικο απεναντι μου τουλαχιστον.Καλα τα γραφει ο ee,εκφραζει την κοινη λογικη.

Συγνώμη, τώρα μίλαγες για ελευθερα φόρουμ και ελευθερία του λογου και άδικους και άσκοπους κανόνες και τώρα παραπονιέσαι που άφηνα τον ταραμα να σου την λέει? Δε νομίζω να αφησα κανενα να βρίσει, τα βρισίδια τα έσβηνα. Με τον ταραμα ήταν αμοιβαιες οι συμπεριφορες αν θυμαμε καλα. Και συ δεν έχανες ευκαιρία να τον ειρωνευτείς και να τον κοροιδεψεις. Ακομα και αβαταρ με ταραμοσαλατα είχες βάλει αν θυμασαι.

Τωρα το αυτό το οποιος βρίζει, προσβάλει απειλεί είναι δικός σου κανόνας? Για να δουμε θα χρειαζόμαστε καθε φορά δικηγόρο για να αποτείνεται αν κατι είναι προσβολή ή όχι? Γιατί με την λύσσα που έχετε με τους admin ότι και να κάνει ο κακομοίρης τον μπελα του θα βρει σε τέτοια περίπτωση.Βλέπεις πως δεν είναι τόσο απλά τα πραγματα με τους κανονισμους. Εσύ σαν δικηγόρος θα έπρεπε να το ξερεις καλύτερα.
sisifos
sisifos
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ηλικία : 56

http://wotgr.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από mementoM0ri Παρ Ιουλ 18, 2014 3:44 am

ee3509 έγραψε:η αντίδραση είναι στα όρια ανοχής μιας κοινωνίας.

όσο αυτή είναι νόμιμη (δεν έχει εξύβριση, απειλή βίας κλπ) αφήνεις την κοινωνία να την διαχειριστεί.

όταν αυτή γίνει παράνομη επεμβαίνεις. 

ή άλλη λύση είναι να φιμώνεις, αλλά δε νομίζω ότι έχει κανείς το ηθικό δικαίωμα να φιμώνει.

Το θέμα είναι οι επιλογές σου να έχουν την μικρότερη δυνατή αντίδραση, να μην είναι δυσαρεστημένη η ίδια η κοινότητα με τον τρόπο που λειτουργεί.
 Οι βασικοι κανονες ειναι παντου ιδιοι , πχ βρισιμο μανας, απειλες για ξυλο κτλ.ειχαν γινει και εδω καποτε αυτα αλλα 0 αντιδραση.
 Το θεμα δεν ειναι να ειναι η "κοινοτητα" ευχαριστημενη το θεμα ειναι να λειτουργει σωστα , αμα εχεις τους ιδιους να ασχολουντε με τα ιδια θεματα που ανακατονουν την κοινοτητα (βλεπε εδω), δε νομιζω να φταιει ο founder ουτε οι κανονες. 
 Και στην τελικη εδω θεωρητικα ειναι ενα forum για το game που λεγεται WΟΤ και οχι παραθυρο sτο star channel. Περαν απο καποια ποστ του yanis τπτ αλλο σε αυτο το φορουμ δε θυμιζει WOT. Τα στατς ειναι ταμπου, τα γκολντ των κλαν επισης , το ρεκρουτινκ μεταξυ ελληνικων κλαν ισουται με 30 σελιδες αερολογιες ,πολλα μπαν και ψυχολογους. 
 Δηλαδη μονο εγω το βλεπω ετσι οι αλλοι γουσταρετε τετοια φαση ? 
mementoM0ri
mementoM0ri

Αριθμός μηνυμάτων : 206

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από Marita89 Παρ Ιουλ 18, 2014 3:47 am

sisifos έγραψε:
Marita89 έγραψε:Θεωρω πως θα επρεπε να λεμε οτι θελουμε στο φορουμ χωρις κανονες μονο να μην βριζουμε(αυτος ειναι και ο σκοπος ενος οποιουδηποτε φορουμ,η ανταλλαγη αποψεων).Ο σισιφος ηταν αδικος για μενα αλλα τον σεβομασταν ολες,ο heeroy δεν μου φαινεται αδικος προς το παρον αλλα δεν τον σεβονται πολλοι(ουτε εγω) διοτι χαιρεται(χωρις λογο) και διατυμπανιζει οταν banarei καποιον,για μενα ειναι λαθος εξουσια σε λαθος ατομο,προσπαθω να τον ανεχτω.Παρολα αυτα παραμενω στο φορουμ και αποδεχομαι τους αδικους και περιτους(για μενα) κανονες που υπαρχουν σε αυτο.Ολα τα υπολοιπα δεν εχουν ουσια.

Υ.Γ Θα γραψω και εγω διπλα στο ονομα μου οτι ημανε guild leader στο wow απο το 2009 και αρχηγος ομαδας βολει στην 6η δημοτικου.  Razz

Παρόλα αυτά δεν ανέφερες κανένα συγκεκριμένο παράδειγμα από αυτούς τους άδικους κανόνες για να το συζητήσουμε. Να δουμε τελικα ποιους αδικούν και γιατί.

Για το υστερογραφο σου ένα έχω να πω. Να βάλεις καλύτερα ότι είσουν αρχηγός βολευ στην 6η δημοτικού. Ετσι θα μπαινεις ελευθερα στην διπλωματια να κοροιδευεις και να ειρωνευεσαι τον ταραμα σαν παιδάκι της 6ης δημοτικου και κανεις δε θα σου κρατα κακια
ΔΕΝ απαντας σε αυτα που σου γραφω(εγω απαντω σε ολα),ενα παραδειγμα ειναι οτι δεν δεχομαστε υποδειξεις στους Mods,ειναι λογικος κανονας??Ισα ισα προσφερει κατι δημοκρατικο στο φορουμ,κανω μια προταση σε εναν διαχειριστη και αυτος θα κρινει αν ειναι σωστη η οχι και θα την εφαρμοσει(η οχι) οπως θελει αυτος,το να banareis καποιον που σου προτεινε κατι δεν ειναι ακυρο?Ειναι κ αλλα,βαριεμαι να ψαξω να τα βρω(δεν εχει νοημα για μενα,θεωρω και το πιστευω ακομα οτι εισαι σοβαρος,ξερεις που ησουν αδικος και που δικαιος).Επισης ναι μ'αρεσει να τρολλαρω,ειδικα τυπους σαν τον Ταραμα,κανω κακο στο φορουμ?Δεν θυμαμαι να εβρισα κανεναν και αν το εκανα να ετρωγα ban γιατι το αξιζα!Το τρολλινγ δεν ειναι κακο εφοσον δεν βριζεις κ δεν απειλεις ειδικα στα ατομα που θεωρουν οτι το παιχνιδι ειναι τοσο σημαντικο ωστε να θελουν να με δειρουν.Τελος αν μαζευοταν μια μεγαλη μεριδα του φορουμ και εγραφαν οτι το τρολλινγ ειναι απαραδεκτο και να σταματησει θεωρω οτι θα το σταματουσαμε,το αστειο ειναι οτι δεν εφαγα ποτε ban για τρολλινγ.

Marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 230

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από chritank Παρ Ιουλ 18, 2014 3:48 am

Καλσπέρα φίλε Δημοκράτη - επαναστάτη, ξέρεις μου είναι πολύ εύκολο να ακολουθήσω την τακτική σου με την γενικόλογη εστίαση στην κοινωνία, τις αντοχές, την πίεση και κ.α. όμως θα αρκεστώ να σχολιάσω την ανάρτησή σου σε δυο σκέλη. Πάμε λοιπόν να σου ΄δωσουμε μερικές ξεκάθαρες απαντήσεις και να σε προτρέψουμε πριν γράφεις να σκέφτεσαι λίγο περισότερο. Ξέρεις στην δημοκρατία που μας αναλύεις ο κάθε πολίτης έχει δικαιώματα και υποχρεώσεις, τα οπόια εσύ και οι υποστηρικτές σου- συνεργάτες σου δείχνετε είτε σκοπίμως να προσπερνάτε είτε από αφέλεια να μην βλέπετε. επίσης ξέρεις στην δημοκρατία το να κρίνεις είναι εύκολο όμως πρωτίστος καλό είναι να κοιτάξεις πρώτα την πρακτική από μέρους σου, καθώς στο "διπλανό σου μαγαζί" στάζεις χολή μονόπλευρα και μονομερώς για την ομάδα μου, τακτική που δείχνει υπέρτατο φασισμό για τον οποίο κατηγορείς εδώ κόσμο που ούτε γνωρίζεις καν. Στο δεύτερο σκέλος της απάντήσης μου φίλε δημοκράτη - επαναστάτη σε προκαλώ να μου πεις δημόσια αν με γνωρίζεις για να κρίνεις τις γνώσεις μου στην πολιτική και δη τον αναρχισμό, άλλο ένα δείγμα σου για την ποιότητα της δημοκρατίας που σου "στερούν" εδώ κοινός παίζεις με την λογική ότι με ενοχλεί του δίνω την ταμπέλα του "φασίστα" και ότι είναι μαζί μου ξεχιλίζει από δημοκρατικές αντιλήψεις, θα σε κρίνει το κοινό για τα λεγόμενα και τις πρακτικές σου. Για εσένα αγαπητέ μαρίτα σε καλώ να διαβάσεις προσεκτικά τους κανόνες άλλη μια φορά πριν αποφασίσεις να γίνεις η ουρά του "συνεργάτη" έχει μεγάλη πλάκα φίλοι μου όλος τυχέως στο "διπλανό μαγαζι" να χλευάζετε παρέα και εδώ να συμφωνείτε πάντα μετα λεγόμενά σας σαν δυο ξένοι μεταξύ σας.....

chritank

Αριθμός μηνυμάτων : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Επειδή είμαι χουντικός και εννοήτε ότι μισό την PNX για να δούμε πόσο άδικος είμαι.

Δημοσίευση από Marita89 Παρ Ιουλ 18, 2014 3:54 am

chritank έγραψε:Καλσπέρα φίλε Δημοκράτη - επαναστάτη, ξέρεις μου είναι πολύ εύκολο να ακολουθήσω την τακτική σου με την γενικόλογη εστίαση στην κοινωνία, τις αντοχές, την πίεση και κ.α. όμως θα αρκεστώ να σχολιάσω την ανάρτησή σου σε δυο σκέλη. Πάμε λοιπόν να σου ΄δωσουμε μερικές ξεκάθαρες απαντήσεις και να σε προτρέψουμε πριν γράφεις να σκέφτεσαι λίγο περισότερο. Ξέρεις στην δημοκρατία που μας αναλύεις ο κάθε πολίτης έχει δικαιώματα και υποχρεώσεις, τα οπόια εσύ και οι υποστηρικτές σου- συνεργάτες σου δείχνετε είτε σκοπίμως να προσπερνάτε είτε από αφέλεια να μην βλέπετε. επίσης ξέρεις στην δημοκρατία το να κρίνεις είναι εύκολο όμως πρωτίστος καλό είναι να κοιτάξεις πρώτα την πρακτική από μέρους σου, καθώς στο "διπλανό σου μαγαζί" στάζεις χολή μονόπλευρα και μονομερώς για την ομάδα μου, τακτική που δείχνει υπέρτατο φασισμό για τον οποίο κατηγορείς εδώ κόσμο που ούτε γνωρίζεις καν. Στο δεύτερο σκέλος της απάντήσης μου φίλε δημοκράτη - επαναστάτη σε προκαλώ να μου πεις δημόσια αν με γνωρίζεις για να κρίνεις τις γνώσεις μου στην πολιτική και δη τον αναρχισμό, άλλο ένα δείγμα σου για την ποιότητα της δημοκρατίας που σου "στερούν" εδώ κοινός παίζεις με την λογική ότι με ενοχλεί του δίνω την ταμπέλα του "φασίστα" και ότι είναι μαζί μου ξεχιλίζει από δημοκρατικές αντιλήψεις, θα σε κρίνει το κοινό για τα λεγόμενα και τις πρακτικές σου. Για εσένα αγαπητέ μαρίτα σε καλώ να διαβάσεις προσεκτικά τους κανόνες άλλη μια φορά πριν αποφασίσεις να γίνεις η ουρά του "συνεργάτη" έχει μεγάλη πλάκα φίλοι μου όλος τυχέως στο "διπλανό μαγαζι" να χλευάζετε παρέα και εδώ να συμφωνείτε πάντα μετα λεγόμενά σας σαν δυο ξένοι μεταξύ σας.....
Σεβομαι την ομαδα σου ειλικρινα και θα προσπαθησω να ειμαι σωστος απεναντι σου,θεωρεις οτι αυτα που γραφω ειναι παραλογα?Απαντησε μου σε αυτο και ασε διπλανο μαγαζι και συνεργατη,ουτε τον ξερω τον ee,ουτε εχω παιξει μαζι του.Αυτα που γραφει μου φαινονται λογικα και συμφωνω μαζι του.Πιθανον να κανω λαθος αλλα αν κανω εξηγησε μου με επιχειρηματα,ατακες διπλανο μαγαζι κτλ πραγματικα δεν μου εξηγουν κατι.Φαινεσαι σοβαρος,απαντησε μου σοβαρα  Smile

Marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 230

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης