World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

+7
Sanguinius
imperiumgraecum
DeadlySin
Arxiereas_
imortall11
Founder
yanis
11 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από DeadlySin Δευ Αυγ 25, 2014 3:04 am

Arxiereas_ έγραψε:Φυσικά σου διαφεύγει η αρχιτεκτονική κάθε επεξεργαστή, το πόση και τι είδους μνήμη μπορεί να σηκώσει ένα σύστημα P4 τι VGA μπορεί να πάρει και πόσα άλλα πράγματα τρέχουν στο παρασκήνιο.

Όταν τελειώσεις την μπουρδολογία ανέβασε μου SS με περισσότερα FPS από μηχάνημα P4.

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 35mdrpl

i7 @2.4 
gt755 
4gbDDR3 (εκ των οποίων τα 2 δεσμευμένα από την vga του ι7, όταν μπουν άλλα 4 θα γελάσει και το παρδαλό τζατζίκι)
και το καλύτερο απ' όλα, είναι NOTEBOOK!

Πι.Ες. Και σταμάτα να κάνεις σαν μυξοπαρθένα με το τι γράφω στο forum του wot. Μας διαβάζει ο κόσμος εδώ και κρίνει τι είμαστε ο καθένας. Τόσο ποδοσφαιρικό το επίπεδό σου πια!?

Νot bad, σε τι αναλυση οθονης το τρεχεις και σε τι ρυθμισεις γραφικων?
DeadlySin
DeadlySin

Αριθμός μηνυμάτων : 56

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από Sanguinius Δευ Αυγ 25, 2014 3:11 am

Arxiereas_ έγραψε:Το θέμα, γελοίο άτομο, είναι Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΣΤΟ ΠΑΧΝΙΔΙ που ΕΣΥ ΛΕΣ οτι σε Ρ4 ειναι καλύτερη.
SS or stfu και τράβα να τακιμιάσεις με τα υπόλοιπα καραγκιοζάκια σαν του λόγου σου που κοροιδευουν τους Έλληνες μονο κ μονο επειδη ειναι Έλληνες.
Συκοφάντη της κακομοιριάς και της μιζέριας
Αποδίδει καλύτερα;Ένα σύστημα p4 με την ίδια ram που έχεις εσύ,με μητρική που το sb της είναι στα 800Mhz,και με κάρτα πολύ παλαιότερη,πιάνει 100 fps max.Το μόνο πράγμα που σώζει το σύστημά σου από την απόλυτη ξεφτίλα είναι η ανώτερη κάρτα γραφικών που έχεις.Αν δε,συγκρίνεις τις αποδόσεις που έχει το σύστημά σου σε άλλα σύγχρονα παιχνίδια σε σύγκριση με αυτή που έχει ένα σύστημα βασισμένο στον p4,η πλάστιγγα γέρνει προς τον i7,προφανώς,με τεράστια διαφορά.Η μικρή διαφορά απόδοσης που εντοπίζεται στο WoTπαρόλο που έχεις ένα σύστημα κατά 10+ χρόνια νεώτερο οφείλεται,μάντεψε που,ΠΩΣ Ο Ρ4 ΑΠΟΔΙΔΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟ ΣΤΟ WOT ΓΙΑΤΙ  Η BIG WORLD ΕΥΝΟΕΙ ΤΟΥΣ ΜΟΝΟΠΥΡΗΝΟΥΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΕΣ.Θες να στο ζωγραφίσω μήπως έτσι είναι πιο εύκολο να το κατανοήσεις;Γυσικά και γελάμε,όχι με τους Έλληνες,αλλά με τους νεο-<<Έλληνες>> που το μόνο που ξέρετε,είναι να καμαρώνετε για τα επιτεύγματα των προγόνων,χωρίς να τα γνωρίζετε και χωρίς,το κυριότερο,να τα καταλαβαίνετε.Ε ναι λοιπόν είμαι περήφανος που είμαι συκοφάντης της νεο-ελληνικής μιζεριάς,κακομοιριάς,παρακμής,αηδίας,μούχλας και τα λοιπά και τα λοιπά.Μετά αναρωτιόμαστε γιατί μας κάνουν ρόμπα οι ξένοι
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από gregorakis Δευ Αυγ 25, 2014 3:45 am

... δεν είμαι computerακιας αλλά δε νομίζω πως μπορεί ο πυρήνας ενός pentium να αποδώσει καλύτερα από τον πυρήνα ενός i7 ... εγώ έφερα το παράδειγμα του g3258 μόνο και μόνο γιατί στοιχίζει 60ε και όχι 300 ... Πάνο προφανώς είσαι χωρίς vertical sync και αυτό είναι ένα στιγμιαίο αποτέλεσμα, δηλαδή τι με νοιάζει εμένα αν το παιχνίδι πιάνει max 122 fps αν σε 2-3 δευτερόλεπτα πέσει στα 40 ... πάντως φίλος με gtx780ti (όσο κοστίζει ολόκληρο το pc μου δηλαδή) δεν έχει 60 fps σταθερά, το optimization του WoT είναι για γέλια ... εγώ παίζω BF4 high sets με 60 "καρφωτά" (λόγω και του mantle φυσικά) και σε high αλλά σε stnd graphics το WoT παίζει από 40-60 fps (πάντα v. sync on)...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από Sanguinius Δευ Αυγ 25, 2014 3:55 am

gregorakis έγραψε:... δεν είμαι computerακιας αλλά δε νομίζω πως μπορεί ο πυρήνας ενός pentium να αποδώσει καλύτερα από τον πυρήνα ενός i7 ... εγώ έφερα το παράδειγμα του g3258 μόνο και μόνο γιατί στοιχίζει 60ε και όχι 300 ... Πάνο προφανώς είσαι χωρίς vertical sync και αυτό είναι ένα στιγμιαίο αποτέλεσμα, δηλαδή τι με νοιάζει εμένα αν το παιχνίδι πιάνει max 122 fps αν σε 2-3 δευτερόλεπτα πέσει στα 40 ... πάντως φίλος με gtx780ti (όσο κοστίζει ολόκληρο το pc μου δηλαδή) δεν έχει 60 fps σταθερά, το optimization του WoT είναι για γέλια ... εγώ παίζω BF4 high sets με 60 "καρφωτά" (λόγω και του mantle φυσικά) και σε high αλλά σε stnd graphics το WoT παίζει από 40-60 fps (πάντα v. sync on)...
Αν συγκρίνουμε τον ένα πυρήνα του i7 με έναν πυρήνα p4 ΣΤΑ ΙΔΙΑ Ghz,τότε στα προγράμματα που έχουν σχεδιαστεί για μονοπύρηνους επεξεργαστές ο p4,αποδίδει καλύτερα,λόγω αρχιτεκτονικής.Είναι σαν να βάλεις τον Δήμα(p4) να σηκώνει βάρη,σε σύγρκιση με εμένα (i7).Αν όμως εγώ φέρω άλλους 5 σαν εμένα τότε θα σηκώνουμε το ίδιο βάρος πολύ πιο εύκολα από τον Δήμα.Φυσικά αυτό ισχύει για τον κάθε πολυπύρηνο cpu,είτε είναι inovator ή fx ή duo/quatro core και τα λοιπά
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από Arxiereas_ Δευ Αυγ 25, 2014 5:19 am

Σαγκούνι πιο άσχετος πεθαίνεις. SS τώρα γιατί όσο το αργείς με παπαρολογίες τόσο ξεφτυλίζεσαι αφού κ η κουτσή μαρία ξέρει ότι στο gaming τη διαφορά θα στην κάνει η vga.

Το σύστημα i7 με αυτές τις ρυθμίσεις έδωσε κορυφή στα 150 fps και πήρα τυχαίο SS από πλάνο με δέντρα, φυτά, κτήρια και πολλά άρματα στην οθόνη. Να σαι σίγουρος Νίκο ότι δεν έπεσε ούτε για πλάκα από τα 110 και ότι αυτό που μετράει είναι πόσες πράξεις/δευτερόλεπτο μπορεί να κάνει μια CPU πράγμα που εξαρτάται από την αρχιτεκτονική της, μαθηματικό συνεπεξεργαστή κτλ, παρά από την ονομαστική ταχύτητα που δείχνει διεργασίες-κύκλους /s

Είναι σε ανάλυση 1920x1080 (τρέχα γύρευε κάρτα για Ρ4 ικανή να παίξει αυτή την ανάλυση αλλά να μην είναι και πολύ δυνατή και κάνει bottlenecks), με τον standard renderer, x2 antialising και όλα στο low εκτός obj LOD και draw distance που είναι φουλ. Σε P4 που λέει ο άσχετος και ασχολούμαι μόνο κ μόνο για να μην τον ακούσει κανείς και δώσει φράγκα για καβουρδιστήρι, θα τα κλείσεις όλα κ θα πάρεις στην καλύτερη ένα 40άρι που μόλις μπεις στο δάσος της murovanka θα γίνει 10 και αν έχεις κ κάνα περίεργο μοντάκι.... καληνύχτα! Δεν συζητάμε αν ανεξαρτήτως τοπίου βαράνε γεμιστήρες στο πλάνο σου ή πολλά κανόνια μαζι.

Επειδή όμως τα 100+ fps είναι πρακτικά άχρηστα, παίζω με improved renderer, όλα medium-full και είμαι έως 70 fps, στη χειρότερη 38-40 αλλά βλεπω σαλτανάτια κ γουστάρω.
Σε άλλο λαπτοπ με i5 @2.27 4gb ddr3 και ati 5145 όλα κλειστά 40-50 fps αλλά μπορεί να πέσει και στα 15-20 σε dogfights (1366x768).
Σε σταθερό c2d @3.4 με ati 5850 και 8gb ddr3, παρόμοιες ρυθμίσεις και ίδια ανάλυση με το i7 βγάζει 10 περίπου λιγότερα fps αλλά έχει τύχει να πέσει κ λιγο κάτω από 30

Εμένα μια χαρά μου έκατσαν και οι ati πάντως και οποιαδήποτε ρύθμιση δε σε ρίχνει από τα 30fps στη χειρότερη, είναι ok
Arxiereas_
Arxiereas_

Αριθμός μηνυμάτων : 197

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από Sanguinius Δευ Αυγ 25, 2014 5:30 am

Arxiereas_ έγραψε:Σαγκούνι πιο άσχετος πεθαίνεις. SS τώρα γιατί όσο το αργείς με παπαρολογίες τόσο ξεφτυλίζεσαι αφού κ η κουτσή μαρία ξέρει ότι στο gaming τη διαφορά θα στην κάνει η vga.

Το σύστημα i7 με αυτές τις ρυθμίσεις έδωσε κορυφή στα 150 fps και πήρα τυχαίο SS από πλάνο με δέντρα, φυτά, κτήρια και πολλά άρματα στην οθόνη. Να σαι σίγουρος Νίκο ότι δεν έπεσε ούτε για πλάκα από τα 110 και ότι αυτό που μετράει είναι πόσες πράξεις/δευτερόλεπτο μπορεί να κάνει μια CPU πράγμα που εξαρτάται από την αρχιτεκτονική της, μαθηματικό συνεπεξεργαστή κτλ, παρά από την ονομαστική ταχύτητα που δείχνει διεργασίες-κύκλους /s

Είναι σε ανάλυση 1920x1080 (τρέχα γύρευε κάρτα για Ρ4 ικανή να παίξει αυτή την ανάλυση αλλά να μην είναι και πολύ δυνατή και κάνει bottlenecks), με τον standard renderer, x2 antialising και όλα στο low εκτός obj LOD και draw distance που είναι φουλ. Σε P4 που λέει ο άσχετος και ασχολούμαι μόνο κ μόνο για να μην τον ακούσει κανείς και δώσει φράγκα για καβουρδιστήρι, θα τα κλείσεις όλα κ θα πάρεις στην καλύτερη ένα 40άρι που μόλις μπεις στο δάσος της murovanka θα γίνει 10 και αν έχεις κ κάνα περίεργο μοντάκι.... καληνύχτα! Δεν συζητάμε αν ανεξαρτήτως τοπίου βαράνε γεμιστήρες στο πλάνο σου ή πολλά κανόνια μαζι.

Επειδή όμως τα 100+ fps είναι πρακτικά άχρηστα, παίζω με improved renderer, όλα medium-full και είμαι έως 70 fps, στη χειρότερη 38-40 αλλά βλεπω σαλτανάτια κ γουστάρω.
Σε άλλο λαπτοπ με i5 @2.27 4gb ddr3 και ati 5145 όλα κλειστά 40-50 fps αλλά μπορεί να πέσει και στα 15-20 σε dogfights (1366x768).
Σε σταθερό c2d @3.4 με ati 5850 και 8gb ddr3, παρόμοιες ρυθμίσεις και ίδια ανάλυση με το i7 βγάζει 10 περίπου λιγότερα fps αλλά έχει τύχει να πέσει κ λιγο κάτω από 30

Εμένα μια χαρά μου έκατσαν και οι ati πάντως και οποιαδήποτε ρύθμιση δε σε ρίχνει από τα 30fps στη χειρότερη, είναι ok
Όπως είπες,είσαι εντελώς,άσχετος.Την διαφορά στο gaming,την κάνει την έκανε και θα την κάνει η cpu με την ram,και ο p4 όποιος,κατέχει το αντικείμενο,προφανώς,εσύ,όχι,με p4 σύστημα,πιάνεις,άνετα 100 fps max,σταθερά κιόλας,γιατί,πολύ απλά στο WoT,αποδίδει καλύτερα ο p4.Εσύ έδωσες ένα κάρο λεφτά και πιάνεις 122 με τον p4 να πιάνει μόνο 22 fps,λιγότερα,με χειρότερη κάρτα γραφικών,από την δική σου.Δεν χρειάζεται να σου δώσω ss,δες τις αποδόσεις των συστημάτων και πολύ,εύκολα θα βρεις τα fps
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από imperiumgraecum Δευ Αυγ 25, 2014 5:37 am

100+fps δεν έχω δει ούτε στον ύπνο μου....Κάποιο φεγγάρι είχα ένα σταθερό 60αρι, αλλά μετά από κάποιο update(νομίζω 9.0) αποσταθεροποιήθηκε και έκτοτε παίζω 45-65, ανάλογα με τη βλάστηση του χάρτη(π.χ. murovanka είναι από τις χειρότερές μου)

Επίσης παρακαλώ να αποφεύγονται τυχόν προσβλητικές εκφράσεις.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 444

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από Sanguinius Δευ Αυγ 25, 2014 5:50 am

imperiumgraecum έγραψε:100+fps δεν έχω δει ούτε στον ύπνο μου....Κάποιο φεγγάρι είχα ένα σταθερό 60αρι, αλλά μετά από κάποιο update(νομίζω 9.0) αποσταθεροποιήθηκε και έκτοτε παίζω 45-65, ανάλογα με τη βλάστηση του χάρτη(π.χ. murovanka είναι από τις χειρότερές μου)

Επίσης παρακαλώ να αποφεύγονται τυχόν προσβλητικές εκφράσεις.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Ή θα σκάσεις χοντρά λεφτά για αυτό ή θα πάρεις ένα παλιό,αλλά θα σου είναι χρήσιμο μόνο στο WoT
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από DeadlySin Δευ Αυγ 25, 2014 5:50 am

Ενταξει νομιζω ειναι πολυ θεωρητικη η διαμαχη σας μιας και δεν νομιζω αν καποιος παει να αγορασει σημερα pc θα παρει pentium 4.

Κι εγω σε λαπτοπ παιζω ( i7 2720qm, amd radeon 6970m, 8gb ram,1920χ1080 resolution) και εχω πανω κατω ιδια αποδοση με αυτη που περιγραφει ο αρχιερεας. Sniper mode στο μαγικο δασος της murovanka μου κανει κατι περιεργα ωρες ωρες αλλά οχι παντα. Συνηθως εχω ανοιχτο και το firefox με καμια 15αρια καρτελες αλλά σε murovanka φασεις το κλεινω.
DeadlySin
DeadlySin

Αριθμός μηνυμάτων : 56

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από Sanguinius Δευ Αυγ 25, 2014 5:52 am

DeadlySin έγραψε:Ενταξει νομιζω ειναι πολυ θεωρητικη η διαμαχη σας μιας και δεν νομιζω αν καποιος παει να αγορασει σημερα pc θα παρει pentium 4.

Κι εγω σε λαπτοπ παιζω ( i7 2720qm, amd radeon 6970m, 8gb ram,1920χ1080 resolution) και εχω πανω κατω ιδια αποδοση με αυτη που περιγραφει ο αρχιερεας. Sniper mode στο μαγικο δασος της murovanka μου κανει κατι περιεργα ωρες ωρες αλλά οχι παντα. Συνηθως εχω ανοιχτο και το firefox με καμια 15αρια καρτελες αλλά σε murovanka φασεις το κλεινω.
όχι μόνο αυτό,αλλά είναι και άλλοι παράμετροι που καθορίζουν την απόδοση,ενός συστήματος.Είναι εντελώς θεωρητική η συζήτηση και πρέπει να έχεις γνώσεις σε αυτόν τον τομέα γιατί θα μπουρδολογείς ακατάσχετα
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από DeadlySin Δευ Αυγ 25, 2014 6:05 am

Ειναι κριμα παντως γιατι δοκιμασα το war thunder που μπορει να μην μου αρεσε τοσο σαν παιχνιδι αλλά εντυπωσιαστηκα με τα γραφικα και την αποδοση ενω ολα τα ειχα σε high. Στο wot πλησιαζει (?) η ωρα που θα υποστηριζει multicore και ελπιζω πως θα υπαρξει μια αρκετα μεγαλη βελτιωση.

Γενικα πολλα προβληματα που εχει το παιχνιδι μπορω να τα παραβλεψω σχετικα πιο ανετα (bots, arty, εξαφανισμενα βληματα κτλ) αλλά μου τη σπαει που ενω εχω ενα ικανοποιητικο σχετικα μηχανημα το wot το κανει καβουρδιστιρι και μαλιστα χωρις λογο αφου τα γραφικα ειναι δεκαετιας.
DeadlySin
DeadlySin

Αριθμός μηνυμάτων : 56

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από Sanguinius Δευ Αυγ 25, 2014 6:07 am

Θα συμφωνήσω.Κακά τα ψέματα,το WT σε θέμα γραφικών,είναι πολύ ανώτερο του WoT
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από Arxiereas_ Δευ Αυγ 25, 2014 6:33 am

σανγκουίνε:
SS από P4 με 100fps αλλιώς δεν το σώζεις με θεωρίες και άρες μάρες για το πόσα έσταξα. Μάσαγε όσο θες τα λόγια σου, η μπάλα σ' εσένα είναι. Εσύ μπουρδολογείς ακατάπαυστα χωρίς την παραμικρή απόδειξη, εγώ τα 122 fps στα έδειξα και έχω και περισσότερα να δείξω αλλά δεν αντέχω την κλάψα σου. 
Αν δεν βάλεις SS ζήτα συγνώμη για την παραπληροφόρηση αν και η κατινίστικη ιδιοσυγκρασία σου δεν βλέπω να σε αφήνει.

@Imperium, 
γιατί νομίζεις ο άλλος είδε?
θα το παλέψω από δω και πέρα, αλλά δεν είναι και κατάσταση αυτή με την πάρτη του.

Τι 45 τι 60 τι 100, το ίδιο είναι. Πρόβλημα έχεις από 30 και κάτω. Από την 9.0, παλιότερα ή/και πιο αδύναμα μηχανάκια βάζουν standard renderer, κλειστά antialising και settings και ίσως το παλέψουν. Τώρα το πού θα σου κάνει fps drop ποτέ δεν μπορείς να το ξέρεις αφού είναι πολλά. Σε ραντομ, όπως είπαμε η murovanka είναι απ' τις ζόρικες. Έλα που το χειρότερο όμως το είχα σε CW el haluf (ξεραήλα σκέτη) που άναψαν ΟΛΟΙ με τη μία και έπεσα 5 fps (με τον c2d) και μέχρι να αρχίσει να καθαρίζει η κατάσταση ήμουν κάτω από 15 (με bc κιόλας).

@DeadlySin 
έτυχε στην περίπτωση ο φίλος Planitarxhs13 παίκτης του wot να με ρωτήσει προχθες για να πάρει ένα μηχάνημα με P4. Ε ρε και να διάβαζε τι γράφει ο άλλος εδώ μέσα να σε πω μετά ποιος θα έκλαιγε τα λεφτά του. Απίστευτο κι όμως πουλιούνται ακόμα φίλε μου.
Δεν είναι καθόλου θεωρητική η κουβέντα, ΑΝ δεν σκάσει ο P4 π.χ. @3.0 που έχει throttling στους 90oC και shutdown στους 95οC με stock ψύξη, στην καλύτερη θα είναι βάστα τούρκο να φορτώσω το παιχνίδι και με το ζόρι θα κουνιέται το ποντίκι στο garage. Γιατί ούτε πολλή μνήμη μπορούν να πάρουν τα 478 socket mb, ούτε καλές vga ούτε τίποτα αφού μιλάμε για 10+ χρονών μηχανήματα. ffs δηλαδή! 
Μη σκας για το αν το WoT αξιοποιεί το μηχάνημά σου. Πρόβλημά δικό τους (ένα από τα πολλά) που όταν αρχίσουν να σκάνε σιγά σιγά θα γελάσει κι ο κάθε πικραμένος.
Arxiereas_
Arxiereas_

Αριθμός μηνυμάτων : 197

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από Sanguinius Δευ Αυγ 25, 2014 6:46 am

Arxiereas_ έγραψε:σανγκουίνε:
SS από P4 με 100fps αλλιώς δεν το σώζεις με θεωρίες και άρες μάρες για το πόσα έσταξα. Μάσαγε όσο θες τα λόγια σου, η μπάλα σ' εσένα είναι. Εσύ μπουρδολογείς ακατάπαυστα χωρίς την παραμικρή απόδειξη, εγώ τα 122 fps στα έδειξα και έχω και περισσότερα να δείξω αλλά δεν αντέχω την κλάψα σου. 
Αν δεν βάλεις SS ζήτα συγνώμη για την παραπληροφόρηση αν και η κατινίστικη ιδιοσυγκρασία σου δεν βλέπω να σε αφήνει.

@Imperium, 
γιατί νομίζεις ο άλλος είδε?
θα το παλέψω από δω και πέρα, αλλά δεν είναι και κατάσταση αυτή με την πάρτη του.

Τι 45 τι 60 τι 100, το ίδιο είναι. Πρόβλημα έχεις από 30 και κάτω. Από την 9.0, παλιότερα ή/και πιο αδύναμα μηχανάκια βάζουν standard renderer, κλειστά antialising και settings και ίσως το παλέψουν. Τώρα το πού θα σου κάνει fps drop ποτέ δεν μπορείς να το ξέρεις αφού είναι πολλά. Σε ραντομ, όπως είπαμε η murovanka είναι απ' τις ζόρικες. Έλα που το χειρότερο όμως το είχα σε CW el haluf (ξεραήλα σκέτη) που άναψαν ΟΛΟΙ με τη μία και έπεσα 5 fps (με τον c2d) και μέχρι να αρχίσει να καθαρίζει η κατάσταση ήμουν κάτω από 15 (με bc κιόλας).

@DeadlySin 
έτυχε στην περίπτωση ο φίλος Planitarxhs13 παίκτης του wot να με ρωτήσει προχθες για να πάρει ένα μηχάνημα με P4. Ε ρε και να διάβαζε τι γράφει ο άλλος εδώ μέσα να σε πω μετά ποιος θα έκλαιγε τα λεφτά του. Απίστευτο κι όμως πουλιούνται ακόμα φίλε μου.
Δεν είναι καθόλου θεωρητική η κουβέντα, ΑΝ δεν σκάσει ο P4 π.χ. @3.0 που έχει throttling στους 90oC και shutdown στους 95οC με stock ψύξη, στην καλύτερη θα είναι βάστα τούρκο να φορτώσω το παιχνίδι και με το ζόρι θα κουνιέται το ποντίκι στο garage. Γιατί ούτε πολλή μνήμη μπορούν να πάρουν τα 478 socket mb, ούτε καλές vga ούτε τίποτα αφού μιλάμε για 10+ χρονών μηχανήματα. ffs δηλαδή! 
Μη σκας για το αν το WoT αξιοποιεί το μηχάνημά σου. Πρόβλημά δικό τους (ένα από τα πολλά) που όταν αρχίσουν να σκάνε σιγά σιγά θα γελάσει κι ο κάθε πικραμένος.
0' οι γνώσεις σου πάνω στα pc.Ο p4 τρέχει αεράτα το WoT,καλύτερα από οποιονδήποτε πολυπύρηνο cpu deal with it,για αυτό άσε τις μπουρδολογίες και μην αναγκάζεις τους παίχτες να σκάνε φράγκα για να πιάνουν 122 fps ενώ με το 1/4 πιάνουν 100 σταθερά
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από yanis Δευ Αυγ 25, 2014 7:53 am

imperiumgraecum έγραψε:
Οσο και να γκρινιάζουμε και να απαιτούμε μπανάρισμα των άθλιων παικτών, η WG δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνει, διότι είναι εντελώς αντιδεοντολογικό(δεν μπορείς να μπανάρεις παίκτες απλά και μόνο από την απόδοσή τους), αντιοικονομικό(κάθε παίκτης είναι εν δυνάμει πελάτης) και αντιδημοκρατικό(μια μερίδα παικτών επιβάλλεται κάποιων άλλων παικτών). Και ας είναι κάποιοι παίκτες για το....όσχεο μετά περιφερειακών  Razz Razz
Περί ενός skill-MM
Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 0004298_241

Και για να επιστρέψουμε στο θέμα της συζήτησης..........
Σχετικά με την δεοντολογία, δεν νομίζω ότι σαν ιδιωτική εταιρεία την ενδιαφέρει η δική σου αρκεί να είναι συμφέρουσα με αυτήν μας το έχει αποδείξει πολλές φορές στο παρελθόν,
Όσο για το αντιοικονομικό, πιστεύεις ότι εάν ήταν αν η διαφορά είναι πολύ μεγάλη δεν θα δίσταζε να πάρει μέτρα;;;
και τέλος το αντιδημοκρατικό (όπως το εννοείς εσύ), ήδη για το Stronghold έχει αποτανθεί σε μεγάλες (ισχυρές) Ομάδες προκειμένου να βγάλει συμπεράσματα ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΌΤΕΡΟ όταν αποφασίζει να νερφάρει άρματα συνήθως λαμβάνει υπόψη τα στοιχεία των πρώτων 1-2 μηνών που σημαίνει ότι κατά κύριο λόγο είναι τα στατιστικά στοιχεία, ως επί των πλείστων, των καλών παικτών.

Την δημοσίευση την ξεκίνησα διότι την βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα και μόνο, για αυτό και δεν συμπεριέλαβα την προσωπική μου άποψη. Το μόνο που θα πω, ως προσωπικό συμπέρασμα, είναι ότι εάν αυτά τα στοιχεία είναι αληθινά τότε η όλη ιστορία που ονομάζεται F2P επιβεβαιώνεται ότι είναι ένα φιάσκο όσον αφορά στο οικονομικό θέμα και η επιτυχία το WoT δεν στηρίζεται σε αυτό αλλά σ' αυτό καθεαυτό το παιχνίδι.

ΥΓ. Θα παρακαλούσα τους 2 φίλους που διαπληκτίζονται για την ισχύ των PC τους να το κάνουν σε κάποια άλλη δημοσίευση

yanis

Αριθμός μηνυμάτων : 117

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από Arxiereas_ Δευ Αυγ 25, 2014 7:59 am

Go cry to wg που προτείνει i5 λολολολολ!!!! Μα τι άσχετοι, ούτε καν dual core, c2d κάτι λαϊκό τεσπα λολολολ ακούστε την εγκυκλοπέδια του RAM με πόδια, τον ρομπέν των φτωχών, τον τρισδιάστατο master σαγκούινι και σηκωθείτε τώρα από ντιβάνια κ καναπέδες και ψάξτε P4 για να παίζετε με 100fps. Εγγυητής ο σαγκουίνης. Τώρα αν θα παίζει wot ή pacman με 100fps δεν έχει σημασία αφού σε ένα φόρουμ ό,τι του φανεί του χαζοοστεφανή.

SS περιμένουμε. Αλλιώς τράβα αλλού να το παίξεις ξύπνιος ή απλά stfu!
Όχι το τελευταίο μην το κάνεις, έχω να γελάσω τόσο από τότε που κάποιος στο moto.gr πρότεινε να χρησιμοποιούμε τρακτερόλαδα στα 1000άρια supersport
Arxiereas_
Arxiereas_

Αριθμός μηνυμάτων : 197

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από Arxiereas_ Δευ Αυγ 25, 2014 8:05 am

Οκ Γιάννη, ζητώ από έναν mod να μεταφέρει την κουβέντα σε νέο thread με τίτλο "Τι είπε το ποιητή". Κρίμα να χάνονται τέτοια μαργαριτάρια.
Arxiereas_
Arxiereas_

Αριθμός μηνυμάτων : 197

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από Founder Δευ Αυγ 25, 2014 8:09 am

Καταρχάς θα σας παρακαλέσω να μην flamarete (π@π@ρι@ , Μα... etc ) ή μειώστε τοSmile Άλλο είναι να μας ξεφύγει και άλλο να εμφανίζεται σε κάθε post Sad 

Για να ξεκαθαρίσουμε το θέμα όσον αφορά το Hardware που θέλει το wot

Επεξεργαστής: 
Δεν χρησιμοποιεί όλους τους πυρήνες αλλά μόνο έναν. Καλό είναι να έχεις 2-4-6 για να βοηθάνε στην λειτουργεί του υπόλοιπου συστήματος αλλά στο ίδιο το wot δεν θα βοηθήσουν. Επίσης χρειάζεται να είναι με αρκετά ghz. Ο μόνος είναι φτηνός οι 4-6 ακριβοί αλλά ένας μονός στα 4.2 με ένα εξαπύρηνο στα 4.2 θα έχει την ίδια απόδοση στο WOT.

Ram: όσο τον δυνατό περισσότερη(Γιατί τρώει ελεεινά πολύ) (προφανώς 64bit σύστημα για να μπορείς να βάλεις πάνω από 4giga)

Κάρτα γραφικών θα πρότεινα nvidia γιατί στις ATI ξήλωσαν το CrossFire. Αν και ενώ λένε ότι υποστηρίζουν nvidia που και που έχει κάτι ασυμβατότητες.

Και αν είστε εντελώς καμένοι με το WOT το περνάς σε ένα μικρό SSD και συγχαρητήρια μόλις κέρδισες από 10-30 fps

Tip:
όσοι βγάζετε πάνω από 60fps και πάνω ή ανεβάστε γραφικά ή βάλτε v sync για να μην κουράζεται την κάρτα σας με τα άχρηστα fps (το μάτι βλέπει 30 τα υπόλοιπα περιττά)
tip2: 
FPS = Frames Per Second (για να μην μπερδευτούμαι με το FPS = First Person Shooter)



Edit: Όσοι θέλουν να μιλήσουν περί hardware μπορούμε να ανοίξουμε ένα thread για Hardware.
Όσον αφορά την πολιτική της WG για εμένα είναι απλή. Η WG είναι εταιρία και στόχος είναι το χρήμα. Έφτιαξαν ένα MM εκπληκτικό στο να αποσπά χρήμα όπως και το όλο οικονομικό μοντέλο που είναι ευφυέστατο. Τώρα ο κύριος που απολύθηκε αποφάσισε να βγάλει λίγο βρώμα και απλά επιβεβαίωσε πράγματα που οι ψαγμένοι ήδη ξέρουν χωρίς όμως να δώσει συγκεκριμένες πληροφορίες για να μην φάει μηνύσεις σαν τον καημένο που έκανε upload τον κώδικα του MM και σε 1 ώρα το είχαν κάνει download + μήνυση.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Founder στις Δευ Αυγ 25, 2014 8:16 am, 1 φορά
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από gr68 Δευ Αυγ 25, 2014 8:14 am

εμπλεξεs και εσυ τωρα?κονομησεs αντμιν.
lol!
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 170

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από Founder Δευ Αυγ 25, 2014 8:17 am

Είχα μπλέξει από την αρχή του thread Sad  Αλλά και πάλι καλή συζήτηση είναι. Λέω να να ανοίξω ένα thread ξεχωριστώ για το hardware όπως είπαν και ποιο πάνω.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από Arxiereas_ Δευ Αυγ 25, 2014 10:18 am

ό,τι πεις αφεντικό, ας κάνουμε άλλο thread να τα πούμε αναλυτικότερα. 

Για να τελειώνει όμως εδώ η αερολογία και αφού δεν βάζει αυτός SS και δεν πάω στο υπόγειο να ξεθάψω τον P4, βρήκα video για να δει ο λαός τι πσάργια πχιάνει στο wot ένας P4 (σε προ-9.0 patch, γιατί μετά... τα LOLZ πάνε x10). 

Δεν θα το τραβήξω άλλο, και τόσο που το πήγα είναι γιατί γίνομαι ταύρος σε υαλοπωλείο με τέτοιους εξυπνάκηδες @!^#@%λόγους των forum.

VOILA!



Και έναν πύραυλο επίσης P4 που στα σχόλια γράφει ότι πιάνει τα απλησίαστα για έναν ταπεινό i7... 28fps ΜΑΧ (δηλαδή στο garage)



Σύμπτωση: και οι 2 ανέβασαν video από την πιο FPS-friendly πίστα. Τυχαίο..

Παρατήρηση: λείπουν καμιά 90αριά FPS για να πιάσουν την απόδοση που υπόσχεται ο έταιρος Καππαδόκης αλλά αφού το λέει αυτός, με κανα 2 καρατιές θα βγάλει +90. 

Απ' ό,τι βλέπω πάντως, όχι απλά δεν παίζεται σε P4, ούτε καν βλέπεται  Cool
Arxiereas_
Arxiereas_

Αριθμός μηνυμάτων : 197

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από Sanguinius Δευ Αυγ 25, 2014 1:47 pm

Όπως είπε κι ο founder ο μονοπυρηνος δουλεύει καλύτερα στο wot,από τον πολυπυρηνο.Η διάφορα υπάρχει στην κάρτα γραφικών.Αν ο τύπος στο βίντεο χρησιμοποιεί για το πεος κάρτα,απόλυτα λογικό να πιάνει 28 fps.Αλλά είσαι τοσο ημιμαθής που δεν μπορείς να ξεχωρίσεις την διάφορα.Δεν έχεις την παραμικρή ιδέα από υπολογιστές,όπως ειναι ξεκάθαρο,αμφιβάλω κι αν ξέρεις πόση ram σηκώνει ένας p4.Για να σε βγάλω από την δύσκολη θέση μέχρι 4 GB.
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από Arxiereas_ Δευ Αυγ 25, 2014 1:56 pm

Όπως λανθασμένα πιστεύει κι ο founder, πάρε ένα benchmark γιατί με τέτοια μιλάμε και όχι με αέρα κοπανιστό, από σύγκριση διαφόρων επεξεργαστών ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΩΝ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΩΝ, χρονισμένων στα 3Ghz, μετρημένα σε επιδόσεις εφαρμογής ΜΟΝΟΥ ΠΥΡΗΝΑ, από ένα από τα ΕΓΚΥΡΟΤΕΡΑ SITE, και καμάρωσε TON P4 σου ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΘΕΣΗ ΑΣΤΟΙΧΕΙΩΤΕ

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 2dkikx3

Πεταμένο troll του κερατά όσο μιλάς χωρίς ίχνος αποδείξεων τόσο θα σε προσβάλω κι ας με μπανάρουν. Να πας να κοροιδέψεις άλλους αμπελοφιλόσοφε της δεκάρας
Arxiereas_
Arxiereas_

Αριθμός μηνυμάτων : 197

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από Sanguinius Δευ Αυγ 25, 2014 2:13 pm

Arxiereas_ έγραψε:Όπως λανθασμένα πιστεύει κι ο founder, πάρε ένα benchmark γιατί με τέτοια μιλάμε και όχι με αέρα κοπανιστό, από σύγκριση διαφόρων επεξεργαστών ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΩΝ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΩΝ, χρονισμένων στα 3Ghz, μετρημένα σε επιδόσεις εφαρμογής ΜΟΝΟΥ ΠΥΡΗΝΑ, από ένα από τα ΕΓΚΥΡΟΤΕΡΑ SITE, και καμάρωσε TON P4 σου ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΘΕΣΗ ΑΣΤΟΙΧΕΙΩΤΕ

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 2dkikx3

Πεταμένο troll του κερατά όσο μιλάς χωρίς ίχνος αποδείξεων τόσο θα σε προσβάλω κι ας με μπανάρουν. Να πας να κοροιδέψεις άλλους αμπελοφιλόσοφε της δεκάρας
Benchamrks  τα οποία έγιναν με βάση τι;Γιατί λες μόνο τα μισά,άσχετε και ημιμαθή τύπε;Δεν μπορείς να φανταστείς ΠΟΣΕΣ ώρες περίμενα να βγάλεις αυτό το benchmark,είχα αρχίσει να απελπίζομε
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG - Σελίδα 2 Empty Απ: Διαπιστώσεις πρώην Εργαζομένου της WG

Δημοσίευση από Arxiereas_ Δευ Αυγ 25, 2014 2:22 pm

Είσαι φρούτο, όνομα και πράγμα. end of discussion τράβα αλλού να τρολάρεις-ψωλάρεις όπως θες πες το
Arxiereas_
Arxiereas_

Αριθμός μηνυμάτων : 197

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης