World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

WoT Greek League

+15
panba
ladakis2105
admin
patatomhden
gregorakis
Major_D
Panoswolf
Convii
TakisGoutsis
fc_rex
sisifos
alhueta
Marita89
JDeviant
WoTGreekLeague
19 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από gregorakis Τρι Μαρ 03, 2015 12:49 am

... χθες ήταν ίσως η καλύτερη μέρα του πρωταθλήματος, διότι είδαμε πολύ ωραίες μάχες !!! συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες ... όσοι δεν παρακολούθησαν το livestream μπορούν να δουν το τι έγινε χθες σε video στο κανάλι μας στο hitbox καθώς και κάθε μάχη από το replay της στο κανάλι μας στο youtube ... ευχαριστώ ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από alhueta Τετ Μαρ 04, 2015 3:08 pm

Πολύ ωραίες μάχες και σήμερα,μπράβο σε όλους. Θα ήθελα όμως να παρακαλέσω τους διοργανωτές να ενημερώσουν τα ρόστερ των ομάδων στο σαιτ για να ξέρουμε με ποιούς παίζουμε.
alhueta
alhueta

Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty steppes

Δημοσίευση από ladakis2105 Πεμ Μαρ 05, 2015 5:00 am

Το πρωτάθλημα συνεχίζεται με ολοένα και αυξανόμενο ενδιαφέρον. Σπουδαία δουλειά από τους διοργανωτές που τους αξίζει κάτι παραπάνω από ένα μπράβο. Πιστεύω ότι οι ομάδες που μετέχουν, εις ανταπόδοση, θα πρέπει να προσφέρουν καλό θέαμα σε συνδυασμό με νέες τακτικές (όπου είναι δυνατόν) κεντρίζοντας το ενδιαφέρον και διατηρώντας την ένταση στο κατακόρυφο. Τότε, όλοι έχουμε πετύχει και αν μη τι άλλο έχουμε απολαύσει ένα ενδιαφέρον game, δίνοντας μεγαλύτερη αξία στο πρωτάθλημα.
Η ομάδα στην οποία μετέχω, όπως και οι υπόλοιπες,  έχουν αποδείξει έως τώρα ότι τιμούν το πρωτάθλημα, παρουσιάζοντας τουλάχιστον ενδιαφέροντα παιχνίδια σε ορισμένα από τα οποία πραγματικά κρατάς την ανάσα σου μέχρι το τέλος.
Θα εστιαστώ σε ένα σημείο τώρα, στην απαραίτητη προετοιμασία.  Πρέπει να δεις ξανά και ξανά τα παιχνίδια των αντιπάλων, να καταλάβεις την στρατηγική τους, τα δυνατά και αδύνατα σημεία τους αλλά το πιο σημαντικό να αναγνωρίσεις ξεχωριστά τον κάθε αντίπαλο παίχτη. Έτσι μόνο έχεις μια πλήρη εικόνα. Μετά εξειδικεύεις στον χάρτη που πρέπει να παίξεις και βλέπεις τι μπορείς να παρουσιάσεις με σκοπό φυσικά την νίκη. Τα προαναφερθέντα, είναι πραγματικά επίπονα αλλά όταν έρχεται η νίκη, η απόλαυση είναι μεγαλύτερη.
Ας πάρουμε για παράδειγμα τώρα τις steppes, που παίξαμε εχθές. Δύσκολο παιχνίδι θα έλεγα, ο αντίπαλος παρουσιάστηκε διαβασμένος και με σωστό στήσιμο. Κρίθηκε στις λεπτομέρειες, αν και πιστεύω ότι είχαμε μεγαλύτερα περιθώρια απόδοσης, σε ατομικό και ομαδικό επίπεδο. Δεν μας βγήκε απόλυτα, δεν πειράζει όμως. Συγχαρητήρια στα παιδιά της αντίπαλης ομάδας, θα μπορούσαν άνετα να είναι αυτοί οι νικητές, εμείς σταθήκαμε πιο τυχεροί στο τελευταίο game (το αντίπαλο Τ71 «διάβασε» σωστά την κίνηση του δικού μας ΑΜΧ 1390 καθιστώντας το παθητικό, αλλά, όταν «έφυγε» το destroyer πήραμε ομαδικά βαθιές ανάσες…).
Για να πώ μια πικρή αλήθεια, μετά από 1 εβδομάδα μελέτης του χάρτη, δεν κατέληξα πρακτικά πουθενά. Εκεί που κατέληξα με ασφάλεια είναι ότι  η άμυνα σε αυτή την πίστα είναι προβληματική (δίνει καλές πιθανότητες στον επιτιθέμενο) οπότε έπρεπε να παρουσιάσουμε κάτι νέο. Κάτι το οποίο θα τον «βραχυκυκλώσει». Το νέο ήρθε με τα Heavy στην «λακούβα». Σύστημα όμως το οποίο κατόπιν δοκιμών φάνηκε ότι έχει και τα bug του. Συμπερασματικά, από σύστημα έχουμε μόνο κάτι το οποίο δεν είναι πολύ κακό. Αλλά πρέπει να έχουμε ένα νέο σύστημα. Αρα, πάμε στην σύνθεση της ομάδας. Αναγκαστικά πρέπει, μελετώντας τι μπορεί να σου αντιπαραβάλει ο αντίπαλος (παίκτη και άρμα) να βάλεις άρματα που να ταιριάζουν το δυνατόν καλύτερα στην πίστα αλλά κυρίαρχα να τα ξέρουν καλά οι παίχτες. Το τελευταίο είναι που σου δίνει την απαιτούμενη υπεραξία για να κριθούν οι λεπτομέρειες υπέρ σου. Προετοιμάζεσαι δηλαδή για παιχνίδι που θα κριθεί από την ικανότητα του κάθε παίχτη πάνω στο άρμα του. Αρα σε ένα ομαδικό παιχνίδι πας θεωρητικά, σε ανάλυση ενας εναντίον ενός. Εδώ είναι που έχει πρακτική αξία να γνωρίζεις ποιους έχεις αντιπάλους.
Εάν δεν το γνωρίζεις, μια βδομάδα κόπος πάει στράφι και απογοητεύεσαι ακόμα και εάν κερδίσεις. Ετσι ένιωσα εγώ εχθές, πραγματικά.
Ως αποτέλεσμα, ίσως και να έκανα ένα ατυχές σχόλιο στο chat (σίγουρα μπέρδεψα το 7 με το 8, ήμουν πραγματικά συγχυσμένος) αλλά σε καμία περίπτωση δεν ήθελα να ειρωνευτώ κανένα , ιδιαίτερα τοn Grekorakis που του αξίζουν συγχαρητήρια για τον κόπο που καταβάλει. Και του ζητώ ειλικρινά συγνώμη εάν το εξέλαβε έτσι.
Απλά μου βγήκε η απογοήτευση του να βλέπεις μια προετοιμασία να μην σου βγαίνει (ίσως γιατί ο αντίπαλος άλλαξε την σύνθεση αλλά μπορεί και να είμαι  υπερβολικός ίσως).
Ας το γνωρίζουμε σε οποιαδήποτε περίπτωση έγκαιρα.
Καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα…

ladakis2105

Αριθμός μηνυμάτων : 28

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από Panoswolf Πεμ Μαρ 05, 2015 10:42 pm

Δε ξέρω τι ακριβώς είπες,αλλά το ότι ζητάς συγνώμη είναι κάτι πού μέτραει. Πάντως παιδιά για εμένα και τις 2 ομάδες της PNX-P είναι καθαρά μια διασκεδαστική διoργάνωση! Τι θέλω να πω; Καταρχήν αντί να φτιάξουμε μία ομάδα με τους ''δυνατούς'' παίχτες και να το δούμε εντελώς ανταγωνιστικά, προτιμήσαμε να κατεβάσουμε 2 ομάδες και να βάλουμε και πιο άπειρους παίχτες(κάποιοι πρώτη φόρα έπαιξαν team battle στο Τουρνουά!!) ώστε να πάρουν μία γεύση της όλης διοργάνωσης! Χθες π.χ. χάσαμε με 3-0 και παρόλα αυτά ήταν από τις διασκεδαστικές μέρες μονό και μόνο λόγω της δεύτερης ήττας που δοκιμάσαμε κατί διαφορετικό και παραλίγο να μας βγει απέναντι σε μια πολύ καλύτερα οργανωμένη ομάδα!

Καλώς είναι ο ανταγωνισμός,αλλά μη ξεχνάμε ότι όλοι όσοι συμμετέχουμε ,είμαστε σε ένα game και το σημαντικό είναι να διασκεδάζουμε! Ας μάθουμε να συγχαίρουμε τους αντιπάλους μας όταν νικάνε!Και να μην απογοητευόμαστε όταν χάνουμε! Very Happy

Οσο για τους διοργανωτές,μπόρει να κάνουν κάποιες φόρες κάποια μικρά λάθη,αλλά μη ξεχνάμε ότι χωρίς αυτούς δε θα υπήρχε αυτό το τουρνουά... οπότε όπως έχω ξαναπεί,καλύτερα να φερόμαστε σαν ΕΛΛΗΝΕΣ παρά σαν ''Ελληνάρες''...... Wink
Panoswolf
Panoswolf

Αριθμός μηνυμάτων : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από Major_D Παρ Μαρ 06, 2015 11:38 pm

Δύσκολο παιχνίδι το προχθεσινό με τους 1821Α. Όσον αφορά την SoGA, θέλω να σταθώ στα πλάνα που είδατε και τα συστήματα που παίχτηκαν. Η πρώτη άμυνα, ήταν μια δοκιμή για να δούμε πως θα ήταν να έχουμε ένα γρήγορο και ελαφρύ σχήμα, που αντί να είμαστε παθητικοί, περιμένοντας στα γνωστά σημεία, να πέσουμε στα cap και να κάνουμε συνεχή decap μέχρι να τελειώσει ο χρόνος. Προφανώς και δεν μας βγήκε. Σίγουρα θα μπορούσαμε να εκτελέσουμε μια άμυνα όπως στην δεύτερη μάχη με πολλά heavys στο spawn μας, όπως και κάναμε και πήραμε το 2ο battle, αλλά απο την SoGA θα βλέπετε πάντα κάτι καινούριο. Πάντα θα δοκιμάζουμε διαφορετικούς τρόπους προσέγγισης στα παιχνίδια μας γιατί θέλουμε να είμαστε έτοιμοι για όταν θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα κανονικά. Όσων αφορά τις επιθέσεις, τα συστήματα που χρησιμοποιήθηκαν δεν μας βγήκαν, καθώς εκτελέστηκαν με πολλά λάθη και αυτό οδήγησε στην ήττα μας. Ήταν μια ήττα που κατά κάποιο τρόπο την περιμέναμε γιατί θέλαμε να παίξουμε out of the box και να κάνουμε καινούρια και ενδιαφέροντα πράγματα. Ελπίζω να προσφέραμε θέαμα και να το διασκεδάσατε όσο και εμείς. 

Να πω επίσης συγχαρητήρια στην 1821Α και καλή συνέχεια στο υπόλοιπο του πρωταθλήματος.
Major_D
Major_D

Αριθμός μηνυμάτων : 36
Ηλικία : 43

http://soga.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από panba Δευ Μαρ 09, 2015 11:09 am

Φιλε και συμπαικτη Panoswolf συμφωνω και συγχαιρω απο την πλευρα μου τους διοργανωτες για την καλη προσπαθεια που καταβαλλουν  γι'αυτο το event. Ολα τα "παραπονα" που εγιναν απο τους συμπαιχτες μου εγιναν γιατι ακριβως δεν συμπεριφερθηκαμε ως "Ελληναρες" δηλαδη ακολουθησαμε πιστα τους κανονισμους και τους ορους της διοργανωσης και θελουμε να γινετε απο ολους οσους συμμετεχουν το ιδιο . Δεν παραπονεθηκαμε οταν χασαμε ,δεν ειρωνευτηκαμε ποτε αντιπαλη ομαδα τηρωντας την ευγενη αμμιλα του παιχνιδιου και της ελληνικης μας κουλτουρας  . Στο τουρνουα αυτο
 αν εχω καταλαβει σωστα, δεν συμμετεχουν clan αλλα ομαδες ατομων και ετσι δεν υπαρχει το ενδεχομενο σε μια νικη ή ηττα να αυξηθει ήμειωθει  αντιστοιχα το κυρος μιας clan. Επισης κλεινοντας θα ηθελα να παρακαλεσω τους διοργανωτες να παρουν επιτελους θεση στα "παραπονα" αυτα γιατι οσο δεν το κανουν χανει το τουρνουα την αξιοπιστια του και την καλλη του προθεση να εννοποιηση τις ελληνικες clan.

panba

Αριθμός μηνυμάτων : 2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από Panoswolf Δευ Μαρ 09, 2015 2:34 pm

συμφωνώ μαζί σου απόλυτα. Πράγματι καμία ομάδα δε συμπεριφέρθηκε  σαν ''Ελληναρες''  και αυτό είναι που μου άρεσε πιο πολύ..Ακομα και όταν έγιναν καποια λάθη όλοι πολιτισμένα και χωρις γκρίνια τα προσπεράσανε....

Συμφωνώ και στο θέμα που λέτε για τους διoργανωτές ότι πρεπει να απαντάνε σε όποια ''παράπονα'' αλλά ισως να μη προλαβαίνουνε λόγω του φόρτου εργασίας που χρειάζονται για το τουρνουά...(εχει αρκετή δουλεια εκτός από την αναμετάδοση των αγώνων).Παρόλα αυτά θα πρέπει να απαντάνε σε απορίες και ειδίκα των παιχτών που συμμετέχουν.
Panoswolf
Panoswolf

Αριθμός μηνυμάτων : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από gregorakis Τρι Μαρ 10, 2015 8:05 am

Λοιπόν βλέπω έχουμε ακόμα "θεματάκια" και με βλέπω να απλώνω ολόκληρο σεντόνι ... όταν το portal μας θα είναι έτοιμο θα περιλαμβάνει και ένα forum όπου θα έχουμε ένα admins Q&A για τέτοιες περιπτώσεις ...

1. Ο ανταγωνισμός και το επίπεδο είναι σε συνεχή ανοδική πορεία, κάτι που μας ικανοποιεί ιδιαίτερα.
2. Χθες 9/3 είχαμε σοβαρά προβλήματα με το stream και ζητούμε από όλους συγγνώμη. Αυτός είναι και ο λόγος που δε θα ανεβάσουμε το καθιερωμένο βίντεο στο hitbox, διότι και το βίντεο αυτό θα έχει τα ίδια προβλήματα. Είναι όμως ήδη ανεβασμένα όλα τα replays στο κανάλι μας στο youtube.
3. Η ομάδα των marvins απέσυρε τη συμμετοχή της από το league. Δεν έχουμε αποφασίσει τι ακριβώς σκοπεύουμε να κάνουμε και πως θα καλύψουμε το κενό τους, πάντως το σίγουρο είναι πως οι ομάδες που είναι αντίπαλοί τους θα παίρνουν τη νίκη 3-0 χωρίς αγώνα. Και η 1821Β που είχαν ηττηθεί στο 1ο παιχνίδι από τους marvins πλέον θεωρούνται νικητές της συγκεκριμένης μάχης με σκορ 3-0. Σε περίπτωση που βρεθεί ομάδα να αντικαταστήσει τους marvins ΔΕΝ θα προσμετρώνται οι τυχόν νίκες και πόντοι της. 
4. Τα ροστερ των ομάδων δεν έχουν αναρτηθεί στο site για πρακτικούς λόγους. Από την πρώτη κιόλας μέρα που ξεκίνησε το league δεχτήκαμε και τα πρώτα emails με αιτήσεις των ομάδων για αλλαγές στο roster τους! Να κάνουν δηλαδή χρήση του δικαιώματος που είχαν για μια ή και τις 2 αλλαγές τους! Φανταστείτε λοιπόν τι θα γινόταν αν το δεχόμασταν αυτό κι αν μέναμε στο γράμμα του αυστηρού κανόνα των 2 αλλαγών ανά ομάδα, δε θα τελείωνε το πρωτάθλημα ποτέ. Και δε θα ήταν ευθύνη μόνο των ομάδων αυτό διότι όταν δήλωσαν συμμετοχή ούτε κι εμείς ήμασταν έτοιμοι να τους ενημερώσουμε για το πρόγραμμα, τις ώρες, τις μέρες και τη χρονική διάρκειά του. Καταλάβαμε λοιπόν πως αυτός ο κανόνας (των max 2 αλλαγών ανά ομάδα) ήταν ένας κανόνας που δε θα μπορούσε να ισχύσει σε ένα πρωτάθλημα που έχει πιο σημαντικά θέματα να λύσει καθώς βρίσκεται σε εμβρυικό στάδιο.
5. Τα roster των ομάδων βρίσκονται σε αρχείο που θα αναρτηθεί στο site μέσα στο σαββατοκύριακο. Μέχρι την παρασκευή μπορούν όλες οι ομάδες να κάνουν αν το επιθυμούν κάποιες αλλαγές.
6. Ο κανόνας των αλλαγών θα είναι διαφορετικός και θα ανακοινωθεί άμεσα.
7. Οι admins ουσιαστικά έχουν πάψει να ασχολούνται με το τρέχον πρωτάθλημα. Όλο το βάρος τους το ρίχνουν ήδη στην οργάνωση του δεύτερου. 
8. Μετά την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου, στα μέσα μάλλον του δεύτερου θα υπάρξουν ανακοινώσεις για τον τρόπο διεξαγωγής του επόμενου πρωταθλήματος. Δύο μόνο tips μπορώ να δώσω: α. οι ομάδες θα πρέπει να προσέξουν την κατάταξή τους στο τρέχον πρωτάθλημα β. οι ομάδες που ήδη συμμετέχουν θα έχουν bonus έναντι νέων ομάδων.
9. Το επόμενο πρωτάθλημα θα είναι τελείως διαφορετικό.
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από gregorakis Τρι Μαρ 10, 2015 8:39 am

Πάμε τώρα επί προσωπικού.
panba έγραψε:Επισης κλεινοντας θα ηθελα να παρακαλεσω τους διοργανωτες να παρουν επιτελους θεση στα "παραπονα" αυτα γιατι οσο δεν το κανουν χανει το τουρνουα την αξιοπιστια του

Λοιπόν πρώτα να εξηγήσω σε όποιον δε γνωρίζει από που ξεκίνησε όλη η γκρίνια των Frappedes. Κάποια μέλη των pnx#2 για δικούς τους λόγους αποχώρησαν από την clan και θεώρησαν σκόπιμο να αντικατασταθούν και στην ομάδα του πρωταθλήματος. Ήταν 3 άτομα, αν λάμβανα υπόψη μου των κανόνα των 2 αλλαγών θα είχαμε μια ομάδα με 9 παίκτες και καμία διαθέσιμη αλλαγή!!! Θέλετε την προσωπική μου άποψη σαν νίκος? σκοτίστηκα ας μείνουν με 9 παίκτες κι ας αποχωρίσουν!!! αλλά εδώ δεν έχει σημασία η προσωπική μου γνώμη αλλά το τι μπορώ να κάνω για να προχωρήσει αυτό που όλοι μαζί προσπαθούμε να φτιάξουμε. Για λόγους που έχω αναφέρει εκτενώς και στο προηγούμενο κείμενο αποφάσισα να είμαι πιο ελαστικός και να επιτρέψω την αντικατάσταση και των 3 μελών. Την επόμενη μέρα η pnx#2 έπαιξε με την Frappedes και έγινε το μπάχαλο.

Παίζω WoT σχεδόν τέσσερα χρόνια, γνωρίζω πάρα μα πάρα πολλούς παίκτες. Από όλους όσους δήλωσαν συμμετοχή γνώριζα μόνο έναν, την patatomhden!!! Έχω περάσει από πολλές clans αλλά από τις clans που δήλωσαν συμμετοχή όχι μόνο δεν πέρασα αλλά με εξαίρεση την pnx δε γνώριζα την ύπαρξή τους!!! Το αυτό μπορώ σχεδόν να εγγυηθώ και για τους άλλους 2 admins. Και πραγματικά πιστεύουν κάποιοι πως μπορεί ένα πρωτάθλημα, που σημειωτέον δεν έχει έπαθλα, να χάσει την αξιοπιστία του? Να ευνοήσουμε κάποιον γιατί? Να αδικήσουμε κάποιον γιατί? Όσα προβλήματα έχουν παρουσιαστεί οφείλονται σε λάθη, παραλήψεις και ασάφειες από μέρους μας, ποτέ δεν υπήρχε δόλος. Πάντα προσπαθούμε να εντοπίσουμε τα προβλήματα αυτά και να τα διορθώσουμε.

Σας παρακαλώ λοιπόν όλους να περιορίσουμε τη γκρίνια στο ελάχιστο. Ευχαριστώ.
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από Panoswolf Τρι Μαρ 10, 2015 10:54 am

Είπαμε ότι το πρώτο τουρνουά είναι ''δοκιμαστικό'' για τους διοργανωτές...
Νομίζω ότι δε χρειάζεται γκρίνια...
Τα 3 άτομα αποχώρησαν και από τη clan και από την ομάδα του πρωταθλήματος με ΔΙΚΗ τους θέληση...Και μάλιστα μπήκαν στην clan των FRAPPEDES(HEDFI).Και καλά έκαναν φυσικά δε το κρίνω αυτό. Απλά πιστεύω ότι ο Νίκος καλά έκανε και επίτρεψε την αντικατάσταση τους γιατί θα ήταν δύσκολο να παραμείνει η PNX2 στο τουρνουά με λιγότερους παίχτες. Εξάλλου στην ουσία αντι για 2 μεταγραφές επίτρεψε 3..Δε νομίζω ότι αξίζει γκρίνια για ένα άτομο!Ασε που τώρα επίτρεπει σε όλες τις ομάδες μεταγραφές! Και τελικά,οι Frappedes κερδισαν τους PNX2 απλά είδαμε μια πιο όμορφη μαχη! Very Happy    
Και αν δε κάνω λάθος αρκετές ομάδες αλλάξαν παίχτες όχι μόνο η PNX2...
Και όπως είπε και ο Νίκος δεν υπάρχουν έπαθλα....Ουτε αποκλεισμός σε περίπτωση ήττας(για να πεις ότι αν χάσω θα παίξω λιγοτερα game)..Αρα αύτο το τουρνουά είναι μια καλή ευκαιρία να γνωριστούμε και να περάσουμε ευχάριστα! Στο επόμενο τουρνουά μπορείτε να τροχίσετε τα μαχαίρια σας! Razz Razz
Panoswolf
Panoswolf

Αριθμός μηνυμάτων : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από panba Τρι Μαρ 10, 2015 11:40 pm

Για να απαντησω στα προηγουμενα  "παραπονα"  που μεταφραστηκαν ως "γκρινια" μας, δεν εχουν να κανουν για την αντικατασταση απο την αρχικη ομαδα τριων παιχτων αντι για δυο αλλα για πεντε παιχτων.
Συγκεκριμενα στο συνολο των μαχων που εγιναν την συγκεκριμενη μερα συμπεριληφθησαν επιπλεον οι εξης παιχτες:
α) Sackattack13
β) Greekbrigadier
γ) Ragnaguard
δ) Bouboulina
ε) Apotolas
 αρα, πιστευω οτι αλλαξε η μιση ομαδα.
Οσο αφορα τους παιχτες που αποχωρησαν απο την clan ,δεν εχει καμια σημασια για το συγκεκριμενο τουρνουα διοτι το τουρνουα ειναι μεταξυ ομαδων παιχτων και οχι clan !

panba

Αριθμός μηνυμάτων : 2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Γκρινιάρης 1

Δημοσίευση από ladakis2105 Τετ Μαρ 11, 2015 2:59 am

Είναι αλήθεια ότι με το πρώτο μου post στρογγύλεψα πολύ το θέμα του παραπόνου μας, ώστε να μπορέσουμε να το καταπιούμε και να το χωνέψουμε για να συνεχίσουμε ομαλά το πρωτάθλημα. Ζητώντας συγνώμη από τον Νίκο, άπλωσα γέφυρα και έδωσα στην ουσία την ευκαιρία σε όλους (διοργανωτές και λοιπούς ενδιαφερόμενους) να προβούν σε μια χλιαρή και συναινετική νότα ώστε να λήξει το θέμα ομαλά. Θα περίμενα δηλαδή κάτι σαν: Ναι ρε frappedes έχετε δίκιο γιατί αλλάξαμε τους κανονισμούς χωρίς να σας ενημερώσουμε έγκαιρα, sorry, βάλτε όμως πλάτη να δείξουμε ότι έχουμε καλό πρωτάθλημα. Και όλα θα ήταν καλά από την πλευρά μας. Και αν δεν ήθελε κάποιος να το γράψει ας το έλεγε προφορικά στον αρχηγό της ομάδας μας.
Δυστυχώς όμως επιβεβαιώνεται για άλλη μια φορά ενας μέντοράς μου, που έλεγε: Την ευγένεια και την καλοσύνη σου, ορισμένοι άνθρωποι την εκλαμβάνουν ως αδυναμία.
Ε λοιπόν, εφόσον παρά την καλή μας πρόθεση και θέληση θεωρούμαστε “γκρινιάριδες”, ας δούμε κάποια πράγματα χωρίς την παρεμβολή πρίσματος και κυρίως χωρίς περιστροφές.
 
Panoswolf, δεν διακρίνω κακία στα λόγια σου, μιλάς λογικά και συμφωνώ σε αρκετά μαζί σου, τουλάχιστον οσον αφορά τις προθέσεις σου.
 
Αλλά, σύμφωνα με το κάτωθι
Δημοσίευση από WoTGreekLeague στό Τρι Feb 10, 2015 1:35 am: “Αυτό που μας ενδιαφέρει, ξαναλέω, είναι δύο πράγματα: πρώτον να πάρουν μέρος όλοι όσοι το επιθυμούν και δεύτερο όσοι πάρουν μέρος να είναι τυπικοί και να αντιμετωπίσουν τη διοργάνωση με σεβασμό και σοβαρότητα”. 
 
και σε σχέση με αυτά τα οποία είπες:
Δημοσίευση από Panoswolf στό Πεμ Mar 05, 2015 10:42 pm: ”Πάντως παιδιά για εμένα και τις 2 ομάδες της PNX-P είναι καθαρά μια διασκεδαστική διoργάνωση! Τι θέλω να πω; Καταρχήν αντί να φτιάξουμε μία ομάδα με τους ''δυνατούς'' παίχτες και να το δούμε εντελώς ανταγωνιστικά, προτιμήσαμε να κατεβάσουμε 2 ομάδες και να βάλουμε και πιο άπειρους παίχτες (κάποιοι πρώτη φόρα έπαιξαν team battle στο Τουρνουά!!) ώστε να πάρουν μία γεύση της όλης διοργάνωσης!”. 
 
νομίζω ότι αυτή η διοργάνωση δεν σας ταιριάζει απόλυτα και ίσως πρέπει να διευρύνετε την αναζήτησή σας (θα μπορούσατε να δοκιμάσετε και stronghold). Αντι να κατεβάσετε μια δυνατή ομάδα για να δούμε καλές μάχες, θέλετε να κάνετε πλάκα (δεν είναι κακό αλλά όχι εδώ) κατεβάζοντας 2 ομάδες με άπειρους παίχτες. Πρακτικά όμως τι καταφέρατε; Να διαρκέσει το πρωτάθλημα πολύ παραπάνω από όσο χρειάζεται. Και να μην μπορείτε να διατηρήσετε 2 ομάδες (δεν ευθυνόμαστε εμείς για τα εσωτερικά σας). Και να αλλάζουν οι κανονισμοί μόνο για εσάς, χωρίς να παίρνει μυρωδιά κανένας. Δημιουργείτε προβλήματα και μας λέτε από πάνω και “γκρινιάριδες”? Όχι, δεν είναι δεκτό. Για το λόγο αυτό σε παρακαλώ να ανακαλέσεις.
Δεκτή η προτροπή σου αναφορικά με το «τρόχισμα των μαχαιριών»  και εις ανταπόδοση σε προτρέπω στο επόμενο τουρνουά να πάρετε μέρος μόνο εφόσον είστε σίγουροι ότι θα μπορέσετε να το ολοκληρώσετε επιτυχώς, χωρίς να ξαναδημιουργήσετε προβλήματα.
 
Δεν θα συνεχίσω, εμείς το πρωτάθλημα το αντιμετωπίζουμε με σεβασμό και σοβαρότητα, είμαστε τυπικοί με τους κανονισμούς και απέχουμε πολύ από την θέση σου ότι αποτελεί μια διασκεδαστική διοργάνωση. Ελπίζω να μην παρεξηγηθείς και ξεκινήσουμε χαρτοπόλεμο, σου έχω μιλήσει έως τώρα ευγενικά και με επιχειρήματα. Το ίδιο περιμένω και από εσένα εάν έχεις να προσθέσεις κάτι.
 
Και μη ξεχάσω εγώ να προσθέσω κάτι. Έχουμε αρχίσει και σταδιακά λαμβάνουμε το έπαθλο της διοργάνωσης, γιατί υπάρχει έπαθλο. Έχουμε αυξήσει τις θέσεις στο ts  γιατί έχουμε αρκετά νέα μέλη και παρουσιάζονται συνεχώς καινούριοι ενδιαφερόμενοι οι οποίοι θέλουν να ενταχθούν στην clan μας. Αυτοί προφανώς δεν μας θεωρούν “γκρινιάριδες” αλλά αναγνωρίζουν αν μη τι άλλο, την σοβαρότητά μας.
 

Καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα και καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες.

ladakis2105

Αριθμός μηνυμάτων : 28

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Γκρινιάρης 2

Δημοσίευση από ladakis2105 Τετ Μαρ 11, 2015 3:02 am

Προχθές παίξαμε Prokhorovka. Ενδιαφέροντα games καθώς και οι δυο ομάδες τα έδωσαν όλα. Μπράβο και στους δύο. Για εμάς, νομίζω ότι στην πίστα βγήκε το αποτέλεσμα της καλής προετοιμασίας. Θα έλεγα ότι τα σχέδια της άμυνας και επίθεσης ήταν πραγματικά καλά και ελπίζω το θέαμα να αποζημίωσε αυτούς που παρακολούθησαν τα games στο Tube. Όλα τα παιχνίδια τελείωσαν πρακτικά πριν τα 3 λεπτά κάτι το οποίο φανερώνει την ένταση και  την καταιγιστική δράση που υπήρξε.
 
Θα σταθώ τώρα σε ένα-δυο σημεία.
1) Στην επίθεση, σκεφθήκαμε ότι εάν υπάρχει “συμβατική” (σύμφωνα με τα δικά μας δεδομένα) σύνθεση της αντίπαλης ομάδας, θα βάλουμε arty VI. Στις δοκιμές (training), τα αποτελέσματα ήταν κάτι παραπάνω από ικανοποιητικά (δεν δίνω περισσότερες λεπτομέρειες). Εάν ο αντίπαλος επέλεγε σχετικά ελαφρύ ή ευέλικτο σχήμα, δεν θα έμπαινε arty.
Όντως, ο αντίπαλος επιλέγει “συμβατικό” σχήμα και επιλέγουμε arty VI. Ξαφνικά, ενώ όλοι έχουμε πατήσει ready, γίνεται Η αλλαγή, και το παιχνίδι ξεκινά…
Η αλλαγή συνίσταντο στην μετατροπή ενός Τ34 heavy σε medium (ίσως ο αντίπαλος είδε ότι θα αποτελούσε εύκολο στόχο για το arty και το άλλαξε ή έγινε κάποιο ανθρώπινο λάθος χωρίς πρόθεση).
Σε οποιαδήποτε περίπτωση, πριν ξεκινήσει κάθε game πρέπει να υπάρχει έλεγχος των συνθέσεων ώστε να μην επαναληφθεί τέτοιο γεγονός διότι κάποιος κακοπροαίρετος θα μπορούσε να πει ότι πήγε να γίνει ζαβολιά.
Στην πράξη χάσαμε τον “αιφνιδιασμό” του πρώτου συστήματος (δουλεμένο σε training-πεταμένος χρόνος). Κανονικά νομίζω, έπρεπε να πάρουμε τον 1o αγώνα «στα χαρτιά» και να μην γίνει επανάληψη, αλλά δεν πειράζει, θα μας χαρακτηρίσουν “γκρινιάριδες” εάν το συνεχίσουμε. Όλα καλά.
 
2) Είναι γεγονός ότι με repick στην επίθεση, κατα την δήλωση της 3ης δυάδας, μπορούμε να στήσουμε αποτελεσματικότερα την δική μας ομάδα καθώς ο αντίπαλος έχει είδη δηλώσει 6 άρματα και φυσικά έχουμε το πλεονέκτημα να δηλώσουμε το 70 άρμα, τελευταίο. Ας δούμε κάποιους συνδυασμούς:
 
Ομάδα Α            Ομάδα Β              Ομάδα Β             Ομάδα Β
 
2Χ tier 8            2Χ tier 8              2Χ tier 8             2Χ tier 8
2Χ tier 8           2Χ tier 8               2Χ tier 8             2Χ tier 8
Οτιδήποτε          2Χ tier 8              2Χ tier 7             1Χ tier 8 & 1X tier 7
Οτιδήποτε          1X tier 6              1X tier 8             1X tier 7
 
Η ομάδα Β έχει 3 επιλογές ώστε να επιλέξει τον βέλτιστο συνδυασμό αρμάτων.
 
Εάν αλλάξει ο κανονισμός κατά την διάρκεια της μάχης και δηλωθούν μονοκοπανιά 5 άρματα στην πρώτη επιλογή και τα υπόλοιπα δύο άρματα στο τέλος, ποιος ωφελείται? Ας το δούμε:
 
Ομάδα Α           Ομάδα Β         Ομάδα Β
 
5Χ tier 8           5Χ tier 8          5Χ tier 8  (δεν θέλουμε να δηλώσουμε εάν θα βάλουμε 2Χ tier 7)        
Οτιδήποτε          2Χ tier 7         1Χ tier 8 & 1X tier 6
 
Η ομάδα Β έχει μόνο 2 επιλογές (μία επιλογή λιγότερη σε σχέση με repick) και φυσικά φανερώνει 5 δικά της άρματα από νωρίς…
 
Αυτά για την ιστορία, δεν υπάρχει γκρίνια, όλα και πάλι καλά.
Καλή συνέχεια στις ομάδες που θα συνεχίσουν στο πρωτάθλημα…

ladakis2105

Αριθμός μηνυμάτων : 28

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από ladakis2105 Τετ Μαρ 11, 2015 3:14 am

Κατά την διάρκεια της μάχης στην Prokhorovka είχα την άποψη ότι θα έπρεπε να εγκαταλείψουμε το πρωτάθλημα εκείνη τη στιγμή. Ιδιαίτερα τώρα, μετά τον χαρακτηρισμό μας ως “γκρινιάριδες”. Πιστεύω ότι πρέπει να αποσυρθούμε άμεσα, εφόσον δεν υπάρξει επανόρθωση.
Να καταλάβουν όλοι ότι δεν έχουμε πρόβλημα με τις αλλαγές των κανονισμών (στηρίζουμε το πρωτάθλημα το οποίο είναι μεν δοκιμαστικό αλλά συνάμα σοβαρό) αλλά έχουμε πρόβλημα όταν δεν γνωρίζουμε τις αλλαγές για να προετοιμαστούμε. Πως θα γίνει αυτό κατανοητό?
Πέδες, απλά και σταράτα. Ακολουθούμε τους κανόνες, δεν κάνουμε έγκλημα. Ξοδεύουμε χρόνο σε training για να παρουσιάσουμε καλό θέαμα. Που είναι το κακό? Να ξεκινήσουμε και εμείς «ζαβολιές»?
Τέλος πάντων, αν και μειοψηφία (ακόμα) στην ομάδα μου, πιστεύω ότι πρέπει να αποσυρθούμε άμεσα.
Το επόμενο παιχνίδι στην  Murovanka είναι απέναντι στους  SoGA. Νομίζω ότι η πίστα ταιριάζει στο στυλ παιχνιδιού των SoGA και αναμένω ότι (εάν η ομάδα μου κατέβει τελικά να παίξει) θα δούμε και από τις δύο ομάδες καλές τακτικές με πολύ δράση.
Η τρέχουσα διοργάνωση θα πρέπει να τελειώσει το δυνατόν ομαλότερα, επιτυχέστερα και με τις λιγότερες δυνατόν «απώλειες» ή ατυχείς περιπτώσεις, για να υπάρχει κάτι καλό να διαφημίσει  την επόμενη. Υπάρχουν δυνατά χαρτιά και εργαλεία όπως ο κανονισμός (κάθε  κανονισμός ακόμα και άδικος, όταν εφαρμόζεται για όλους χωρίς εξαιρέσεις, ονομάζεται σκληρός αλλά δίκαιος κανονισμός) και πάθος από τις ομάδες, τουλάχιστον αρκετές. 
Εύχομαι καλή δύναμη στους διοργανωτές γιατί καταλαβαίνω ότι τραβάνε κουπί  αλλά δεν δέχομαι να αποκαλούμαστε γκρινιάριδες. Στηρίζουμε το πρωτάθλημα, είμαστε τυπικοί, παρουσιάζουμε θέαμα και δεν αξίζουμε αυτό τον χαρακτηρισμό…

ladakis2105

Αριθμός μηνυμάτων : 28

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από Panoswolf Τετ Μαρ 11, 2015 3:16 am

Εγραψα ότι αποχώρησαν και από την ομάδα του τουρνουά...Αν είχαν φύγει μόνο από τη clan και ήθελαν να παραμείνουν στη ομάδα του τουρνουά δε θα ζητούσαμε αλλαγές.

Οι αλλαγές που έγιναν ήταν τρεις και όχι πέντε αλλά εσύ σου βλέπεις πέντε. Εξηγούμε.. Οταν δηλώσαμε την αρχική ομάδα δεν είχε βγει το πρόγραμμα αγώνων,οταν βγήκε 5 άτομα δε είχαν φανταστει τοσο μεγάλη διάρκεια και δε μπορούσαν να συμμετέχουν.Τοτε,πριν κλείσουν οι αιτήσεις και φυσικά πολύ πριν το πρώτο αγώνα,ζητησα να αλλάξουμε την ομάδα η να την αποσύρουμε. Ο Νίκος λέει ότι αφού δεν έχουν ξεκινήσει οι αγώνες ας την αλλάξουμε για έχουμε συμμετοχές. Στην ιστοσελίδα ακομα και μέχρι τώρα είναι η πρώτη ομάδα. Ο apotolas και ο sackattack ήταν από το πρωτο αγώνα στο τουρνουά δε μπήκαν στο δικό σας αγώνα. Οι μεταγραφές,που αντί για 2 ήταν 3, έγιναν πριν απο το μεταξύ σας αγωνα. Δεν άλλαξε λοιπόν η μιση ομάδα αλλά τρεις παίχτες.
Θα μου πεις που να το ξερω εγώ όλο αυτό και θα σου πω ότι εχεις απόλυτο δικιο! Απλά σου εξηγώ τη κατασταση για να μη νομίζεις ότι η pnx2 άλλαξε 5 παίκτες πριν από τη μεταξύ σας μαχη.
Γκρινια το είπα λογω του ότι κερδίσατε οπότε πολύ φασαρία για το ιδιο αποτέλεσμα :-). Ζητώ συγνώμη αν ακουστηκα επιθετικός! Καλές μάχες να εχετε
Panoswolf
Panoswolf

Αριθμός μηνυμάτων : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από Panoswolf Τετ Μαρ 11, 2015 3:33 am

Το ότι κατεβάσαμε 2 ομάδες πιο χαλαρές δε σημαίνει ότι δε περνούμε το τουρνουά σοβαρά..απλα παμε πιο πολύ για την εμπειρία παρα για τη νίκη. Επίσης αν δε δεχόταν ο Νίκος τις 3 αλλαγές θα κάναμε 2 χωρίς παράπονο και συνεχίζαμε κανονικά με μειωμένους παίχτες το τουρνουα(7αδα θα έβγαινε). Εξάλου οταν μίλησα με το Νικό μου είπε ότι οι πιο πολλές ομάδες έχουν θέμα με τη διάρκεια και αλλάξουν τις 2 μεταγραφές,όπως και έκανε. Δε άλλαξε κάτι λογω της pnx,εκεί είσαι λάθος
Panoswolf
Panoswolf

Αριθμός μηνυμάτων : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από Major_D Τετ Μαρ 11, 2015 5:30 am

Έτσι όπως παρουσιάζονται τα πράγματα , είναι ξεκάθαρο οτι οι FRAPEDES μόνο γκρινιάρηδες δεν είναι. Όντως, έχουν δίκιο σε πολλά πράγματα και θα άξιζαν μια ενημέρωση απο την διοργάνωση. Όμως, μην παραβλέπεται το γεγονός οτι το πρωτάθλημα στήθηκε απο μια μικρή ομάδα ανθρώπων που ήταν βέβαιο οτι θα έκαναν κάποια λάθη, χωρίς πρόθεση. Προσπαθούν απο οτι φαίνεται να διορθώσουν τα περισσότερα αλλά πάντα κάποιος θα αδηκητε και κάποιος θα ωφελείτε. Ας μην στεκόμαστε στα λάθη και ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί να κάνουμε ένα όμορφο πρωτάθλημα. 
Είναι πολύ στενάχωρο να ακούγεται πως η πρώτη ομάδα του πρωταθλήματος θα αποσυρθεί απο μια άστοχη παρατήρηση (η οποία είναι αλήθεια δεν ήταν επι προσωπικού, απλά έλεγε "να περιορίσουμε την γκρίνια στο ελάχιστο" μιας και η γκρίνια δεν είναι βρισιά αλλα διαπίστωση). Καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σας και την αγανάκτηση και ομολογώ πως θα ένιωθα και εγώ κάπως έτσι. Όμως, για το καλό του πρωταθλήματος, θα έλεγα να δώσετε τόπο στην οργή και να συνεχίσουμε όλοι μαζί μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος. 
Να πω επίσης πως περιμένουμε πως και πως τον αγώνα με τους FRAPEDES μιας και είναι η ομάδα που αποτελείται απο την ποιο cool clan του WoT, και όπου τους συναντάμε στα random πάντα είναι φιλικοί και ευδιάθετοι, που ακόμα και στα πειράγματα μας (λόγο του Hellenic Frappe Division και του οτι μεγάλο μέρος της SoGA είναι από Θεσσαλονίκη), αντιδρούν όμορφα και πάντα με γέλιο. 

Καλές μάχες λοιπόν, κεράστε μας κάνα φραπεδάκι και να έχουμε ενα όμορφο game την Πέμπτη.
Major_D
Major_D

Αριθμός μηνυμάτων : 36
Ηλικία : 43

http://soga.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από JDeviant Τετ Μαρ 11, 2015 5:54 am

WoT Greek League - Σελίδα 3 Scclg1
JDeviant
JDeviant

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ηλικία : 44

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από Panoswolf Τετ Μαρ 11, 2015 6:52 am

 ladakis είπε:

''νομίζω ότι αυτή η διοργάνωση δεν σας ταιριάζει απόλυτα και ίσως πρέπει να διευρύνετε την αναζήτησή σας (θα μπορούσατε να δοκιμάσετε και stronghold). Αντι να κατεβάσετε μια δυνατή ομάδα για να δούμε καλές μάχες, θέλετε να κάνετε πλάκα (δεν είναι κακό αλλά όχι εδώ) κατεβάζοντας 2 ομάδες με άπειρους παίχτες. Πρακτικά όμως τι καταφέρατε; Να διαρκέσει το πρωτάθλημα πολύ παραπάνω από όσο χρειάζεται. Και να μην μπορείτε να διατηρήσετε 2 ομάδες (δεν ευθυνόμαστε εμείς για τα εσωτερικά σας). Και να αλλάζουν οι κανονισμοί μόνο για εσάς, χωρίς να παίρνει μυρωδιά κανένας. Δημιουργείτε προβλήματα και μας λέτε από πάνω και “γκρινιάριδες”? Όχι, δεν είναι δεκτό. Για το λόγο αυτό σε παρακαλώ να ανακαλέσεις.
Δεκτή η προτροπή σου αναφορικά με το «τρόχισμα των μαχαιριών»  και εις ανταπόδοση σε προτρέπω στο επόμενο τουρνουά να πάρετε μέρος μόνο εφόσον είστε σίγουροι ότι θα μπορέσετε να το ολοκληρώσετε επιτυχώς, χωρίς να ξαναδημιουργήσετε προβλήματα. ''
Λοιπόν νομίζω ότι αυτές οι δηλώσεις δεν είναι σε θετικό κλίμα(αλλα μάλλον γιατί δε κατάλαβες ακριβώς τι εγινε)....
1.Το τι ταιριάζει και το τι όχι στην PNX δε νομίζω ότι σε αφόρα,άσε έμας να κρίνουμε για τη clan μας και εσύ για τη δική σου...καλύτερα δεν είναι ετσι;(αυτό ίσχύει για όλες τις clan πιστεύω)
2.Αν ήθελες κάλες μάχες τότε δε θα είχες παράπονο από την PNX.Γιατί η PNX1 από τις 3 μάχες που επαιξε οι δύο είχαν σκορ 3-2 και πολλές όμορφες στιγμές.Και μετα την αλλαγή στη PNX2(αυτή που δικαίως,ξαναλέω,σας ενόχλησε) o αγώνας με εσάς ήταν από τους ομορφότερους του τουρνουά...Αρα μια χαρά καλές μάχες είδαμε..Εκτός αν κάλες μάχες εννοείτε(που δε το νομίζω)να υπάρχει μια υπερομαδα και να κερδίζει όλα τα ματς 3-0.
3.Εμείς δε κατεβήκαμε να κάνουμε πλάκα,ούτε το είπαμε πουθενά αυτό....Εσύ το είπες αυτό για εμάς και μιας και δεν είσαι στη PNX σε ενημερώνω ότι δεν ισχύει.. Και δε μπόρω να καταλάβω γιατί πρεπει να κριθούμε και να απολογηθούμε που δε κατεβάσαμε τους Elite παίχτες μας....Υπηρχε κάποιος όρος που έλεγε οι συμμετοχές να είναι μόνο ''PRO'' και δεν τον έιδα?
4.Το πιο ακυρο τώρα...Είπες ότι εμείς καταφέραμε να διαρκέσει παραπάνω το πρωτάθλημα...Συγνώμη αλλά αύτο μονο οι διοργανωτές το ρυθμίζουν...Εμείς πως το καταφέραμε δηλαδή? Επειδή δηλώσαμε 2 όμαδες? Και οι 1821 το ίδιο έκαναν...Αυτό το κάναμε για να ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ το τουρνουά με συμμετοχες.Στη τελική αν δεν ήθελαν οι διοργανωτες διάρκεια θα έβαζαν π.χ. το όριο των 10 ομάδων.Εμεις δηλαδή που φταίμε? πραγματικα άτοπο αυτό.. (δε θελω να σε προσβάλω αλλα πραγματικά με ξάφνιασε αυτό που εγραψες)
5.Οι κανονισμοί δεν άλλαξαν για την PNX,αλλαξαν επειδή αρκετές ομάδες ήθελαν αλλαγές λόγω της διάρκειας του τουρνουά και τη μέρα που μπήκα να πω στον Νίκο για τις 3 αποχωρήσεις μου είπε ότι οι μεταγραφές δε θα μείνουν ετσι και αλλιως 2...Ειπα ΟΚ του έδωσα τις αλλάγες και τέλος.Το ότι δεν ενημέρωσε τους υπόλοιπους δεν είναι ευθύνη της PNX. Εγώ στη σελίδα μου
το ανέβασα αμέσως μετά την αλλαγή. 
Οποτε συνοπτικά η PNX δε δημιουργησε προβλήματα όπως λες....Αυτό που κάναμε είναι να αλλάξουμε την PNX2 πριν ξεκινησει το πρωτάθλημα και πριν καν κλείσουν οι αιτήσεις(αμέσως μόλις ανακοινώθηκε η διάρκεια του τουρνουά).Οπότε εκεί δεν έγινε κάποια παρατυπία(το λάθος ήταν ότι δεν ενημερώθηκε το ροστερ της ομάδας από τους διοργανωτες. Και μετα που έφυγαν 3 ατόμα από τη PNX2 και ρωτήσαμε αν γίνεται να αλλαξούμε 3 ατομα αντι για 2 μας είπαν ότι ετσι και αλλιώς θα γίνει σε όλους είπαμε ΟΚ και τέλος.(αν δεις τη πρώτη μάχη της PNX2 23/02/2015 συμμετέχουν Apotolas και Sackaatack13.   Δες      ΕΔΩ-LINK 1821Α VS PNX2 )
 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΜΕ???



 O  ladakis είπε:
σε προτρέπω στο επόμενο τουρνουά να πάρετε μέρος μόνο εφόσον είστε σίγουροι ότι θα μπορέσετε να το ολοκληρώσετε επιτυχώς, χωρίς να ξαναδημιουργήσετε προβλήματα
Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δε θα ολοκληρώσουμε αυτό το τουρνουά?




 ladakis είπε:
Να καταλάβουν όλοι ότι δεν έχουμε πρόβλημα με τις αλλαγές των κανονισμών (στηρίζουμε το πρωτάθλημα το οποίο είναι μεν δοκιμαστικό αλλά συνάμα σοβαρό) αλλά έχουμε πρόβλημα όταν δεν γνωρίζουμε τις αλλαγές για να προετοιμαστούμε. Πως θα γίνει αυτό κατανοητό?
Εχεις δίκιο το πρόβλημα είναι στην ενημέρωση και πιστεύω ότι στο επόμενο θα το προσέξουν οι διοργανωτές.Απλά εσύ το ''φόρτωσες'' στην PNX.Και δε σε κατηγορώ ίσως και εγω το ίδιο θα έκανα στη θέση σου (αν και δε σου κρύβω ότι ποτέ δεν έκατσα να δω ποιος είναι στο ροστερ και ποιος στο παιχνιδι). Τωρα που είδες όλη την εικόνα πιστευω να κατάλαβες τι ακριβως έγινε και γιατι έγινε ανάφορα για γκρίνια....Τόση φασαρία για μία αλλάγη(που στα ματια σας ,δικαίως, φαινόταν  μίση ομάδα) και για παιχνιδι που κερδίσατε, και για ''δοκιμαστικο'' τουρνουά,και χωρίς έπαθλα....
Πιστεύω πως ότι είπες για την PNX το είπες λόγω κακης ανάγνωσης της κατάστασης και όχι φυσικα για κάτι άλλο και το αντιλαμβάνομαι αυτό.Και στο κάτω κάτω δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε! Εγω φυσικά δεν κρατάω μούτρα και ισα-ισα χαίρομαι να ξεδιαλύνουμε παρεξηγήσεις. Και για να στο αποδείξω πάρε και ένα βίντεο που έφτιαξα για τη νίκη σας με την PNX2!! Very Happy
Παντα κάλες μάχες και θετικό κλίμα!
Panoswolf
Panoswolf

Αριθμός μηνυμάτων : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από Panoswolf Τετ Μαρ 11, 2015 9:53 am

Επίσης βρήκαμε ένα ''έτοιμο'' Ελληνικο league,που μόνο εύκολη προσπαθεια δεν είναι,και με δήλωση των διοργανωτών ότι είναι ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΟ... Οτάν σου λένε έτσι τι περιμένεις ότι δε θα γίνει κανένα λάθος?


Για αυτό μας το ανάφεραν στην αρχή για να δείξουμε ανοχή και όχι να πέσουμε να τους φάμε! Smile


Θα αναφέρω λίγα πράγματα που κανούν για να καταλάβετε. από αυτό που βλέπω στις σελίδες τους γιατί εγω με τον Νικο πρωτη φόρα μίλησα όταν μας κάλεσε όλους τους αρχηγούς για ενημέρωση(στην όποια όσοι πήγαμε υποσχεθήκαμε ότι θα έχουμε θετικό κλίμα στις αναποδιές).Δε το γνωριζα από πριν το παληκάρι,αλλα γουσταρα τρελα αυτό που ήθελε να κάνει.


1.Κανουν Live αναμετάδωση που σημαίνει αυτές της μέρες είναι τουλάχιστον 5-6 ωρες μπροστα στο PC για να το οργανώσουν.


2.Τρεχουν 2 σελίδες που έχουν σχέση με το τουρνουά  + Facebook


3.Μετατρέπουν τα Replays σε Youtube βιντεα. (πολύ χρονοβόρο)


4.Ετοιμάζουν το επόμενο League


και ότι αλλό που ίσως δε γνωρίζω...

Για αυτό εγώ είμαι της άποψης αντί να τους κρίνουμε να τους υποστηρίζουμε ακόμα και όταν κάνουν σφαλματα,γιατί χωρίς αυτούς δε θα γράφαμε καν εδώ αυτή τη στιγμή...Προσωπική άποψη πάντα, ο καθένας ενεργεί όπως αυτός πιστεύει...

Ελπίζω να μη σας κούρασα και ζητάω συγνώμη για τα μακροσκελές κείμενα...
Panoswolf
Panoswolf

Αριθμός μηνυμάτων : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από imperiumgraecum Τετ Μαρ 11, 2015 2:15 pm

Παίδες επί του παρόντος γίνονται προσομοιώσεις ώστε να επιλεγεί στο τέλος το βέλτιστο format για το league, και ύστερα θα ακολουθήσει το τελικό σχήμα(απ' ότι έχω καταλάβει). Η μουρμούρα πιστεύω είναι περιττή. Τυχούσες παρατηρήσεις είναι φυσικά ευπρόσδεκτες.

Εγώ, με τη σειρά μου να συγχαρώ τα παιδιά για τα εκπληκτικά παιχνίδια, και να ευχηθώ καλή συνέχεια! Smile
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 444

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από Panoswolf Τετ Μαρ 11, 2015 2:26 pm

Σημερα η μάχη της PNX2 με την SOGA ήταν απολαυστική! 2-3 το σκορ με πολύ θέαμα!! ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά! Οι speaker είπαν ότι ίσως ήταν η καλύτερη μάχη μεχρι τώρα...
Panoswolf
Panoswolf

Αριθμός μηνυμάτων : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από Major_D Τετ Μαρ 11, 2015 3:55 pm

Συγχαρητήρια και στις δυο μας ομάδες. Σήμερα, για μια ακόμη φορά κέρδισε η διοργάνωση και το πάθος των παιχτών για ένα καλό παιχνίδι. Η PNX2 ήταν αρκετά δύσκολος αντίπαλος και το αποτέλεσμα κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Καλή συνέχεια στο υπόλοιπο του πρωταθλήματος.

ps. Ευχαριστούμε την μοναδική μας fan, patatomhden, για την υποστήριξη. Razz
Major_D
Major_D

Αριθμός μηνυμάτων : 36
Ηλικία : 43

http://soga.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από alhueta Πεμ Μαρ 12, 2015 1:31 am

Για να ξεκαθαρισουμε λιγο τα πραγματα θα πω δυο λογια. 
Οταν αποφασισαμε να παρουμε μερος στο πρωταθλημα ξεραμε πως θα ηταν δοκιμαστικο και χωρις επαθλο θα ηταν ομως με κανονισμους οι οποιοι θα ισχυαν για ολους. Οταν ειδαμε οτι οι κανονισμοι δεν ισχυουν για καποιους ενοχληθηκαμε και οχι αδικα πιστευω. Απο την στιγμη που μας ξεκαθαριζεται πως ακομη και οι κανονισμοι ειναι σε πειραματικο σταδιο ζηταμε συγνωμη για την "γκρινια" και τα προβληματα που δημιουργησαμε και προχωραμε παρακατω στηριζοντας αυτο το εγχειρημα.

Υγ πολλα μπραβο σε PNX2 και SOGA για το ωραιο θεαμα που μας χαρισαν χθες!!
alhueta
alhueta

Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

WoT Greek League - Σελίδα 3 Empty Απ: WoT Greek League

Δημοσίευση από Panoswolf Πεμ Μαρ 12, 2015 3:15 am

alhueta έγραψε:Για να ξεκαθαρισουμε λιγο τα πραγματα θα πω δυο λογια. 
Οταν αποφασισαμε να παρουμε μερος στο πρωταθλημα ξεραμε πως θα ηταν δοκιμαστικο και χωρις επαθλο θα ηταν ομως με κανονισμους οι οποιοι θα ισχυαν για ολους. Οταν ειδαμε οτι οι κανονισμοι δεν ισχυουν για καποιους ενοχληθηκαμε και οχι αδικα πιστευω. Απο την στιγμη που μας ξεκαθαριζεται πως ακομη και οι κανονισμοι ειναι σε πειραματικο σταδιο ζηταμε συγνωμη για την "γκρινια" και τα προβληματα που δημιουργησαμε και προχωραμε παρακατω στηριζοντας αυτο το εγχειρημα.

Υγ πολλα μπραβο σε PNX2 και SOGA για το ωραιο θεαμα που μας χαρισαν χθες!!

+1000

Πιστεύω ότι καταλάβαμε ότι ήταν θέμα κακής επικοινωνίας και ενημέρωσης παρα οτιδήποτε άλλο! Εγω πραγματικά θέλω και ελπίζω μεσα από το τουρνουά οι Ελληνικές clan να γίνουμε μια γροθιά και να βοηθάμε η μία την αλλή όπου μπορούμε.(π.χ. clan wars)

Χαίρομαι που παρόλο που ανεβάσαμε λιγο τους τόνους, παραμείναμε πολιτισμένοι και το λύσαμε σαν ενήλικες  και όχι σα πεντάχρονα!(που συμβαίνει σύχνα σε forum)

Ένα μεγάλο ΕΥΓΕ σε όλους μας!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Υ.Γ. Πράγματι η χθεσινή μάχη ήταν απολαυστική! (έχω πόλυ ύλικο για το ''Best Of'' βιντεο που θα φτιάξω! Laughing Laughing )
Panoswolf
Panoswolf

Αριθμός μηνυμάτων : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης