World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Διαδικτυο (προβληματα,εταιριες,συνδεση)

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Διαδικτυο (προβληματα,εταιριες,συνδεση) Empty Διαδικτυο (προβληματα,εταιριες,συνδεση)

Δημοσίευση από power4 Τετ Μάης 16, 2012 1:25 am

Στα διαδικτυακα παιχνίδια όπως και το wot βασίζονται στην σύνδεση και την αξιοπιστία του ίντερνετ που έχουμε !
Μιλήστε μας για προβλήματα συνδέσεις που λυσατε ή έχετε ακομα,εμπειρίες που έχετε με βάση την εταιρία και την περιοχή που χρησιμοποιείται το διαδίκτυο και τις γενικές σας γνώσεις πάνω σε αυτό το θέμα !

(πως τα λέω ο υπέρτατος Smile !!!)
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαδικτυο (προβληματα,εταιριες,συνδεση) Empty Απ: Διαδικτυο (προβληματα,εταιριες,συνδεση)

Δημοσίευση από power4 Τετ Μάης 16, 2012 1:30 am

Εγώ εδώ και.πολύ καιρό εχω συνδρομή στην forthnet και εχω παρατηρήσει πως όταν χρησιμοποιώ για πολλή ώρα ίντερνετ κάποια στιγμή πέφτει και ξανάρχεται μετά από λίγο ,τι μπορεί να φταίει ;
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαδικτυο (προβληματα,εταιριες,συνδεση) Empty Απ: Διαδικτυο (προβληματα,εταιριες,συνδεση)

Δημοσίευση από Founder Τετ Μάης 16, 2012 1:59 am

Πολλά μπορεί να φταίνε. Κυρίως όμως μπορεί να είναι θόρυβος στην γραμμή σου ο ποίος κάνει το router να ξεκλειδώνει. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να φέρεις έναν τεχνικό και να ελέγξει την τηλεφωνική καλωδίωση. Αν το πρόβλημα είναι από το κουτι του ΟΤΕ και μετά (μέσα στο σπίτι σου δλδ) απλά θα χρειαστεί να αλλάξεις καλωδιώσεις. Αν όμως είσαι άτυχος και απλά η γραμμή του ΟΤΕ που έρχεται σπίτι σου έχει πρόβλημα κλάψτα. Δεν μπορείς να κανεις τπτ πέρα από το να τους ζητήσεις να σου κατεβάσουν λίγο την ταχύτητα της συνδεσης σου ώστε να μην επιρεάζεται τόσο από τον θόρυβο.
Πριν κάνεις όμως όλα τα παραπάνω δραστικά θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις με ένα άλλο router. Αν δεν έχει πρόβλημα τότε σημαίνει πως το router σου ετοιμάζεται να τα παίξει ή θέλει αναβάθμιση το firmware του.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης