World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Dimstam εισαι θεος,gg

+11
perseas
patatomhden
imperiumgraecum
ee3509
Sanguinius
gr68
Gooakis
Founder
trexas
Kostis_Larsson
Marita89
15 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Dimstam εισαι θεος,gg - Σελίδα 2 Empty Απ: Dimstam εισαι θεος,gg

Δημοσίευση από Founder Δευ Ιουν 02, 2014 10:45 pm

Kostis_Larsson έγραψε:
sisifos έγραψε:Ο dimstam ήταν παικτης της GBOA. Ξεκαθαρίζουμε ότι αυτά που έγραψε ήταν καθαρά προσωπικές του απόψεις.
Εννοείται ότι η GBOA δεν ασπάζεται τέτοιες ιδέες και συμπεριφορές και δεν ανέχεται επίσης οι παίκτες της να συμπεριφέρονται με αυτόν τον τρόπο. Γι' αυτό τον λόγο ο dimstam δεν ανήκει πλέον στην ομάδα μας. Επίσης η GBOA ζήτησε με email συγνώμη από την EFE για την συμπεριφορά του πρώην παίκτη μας.
Οφείλω να ομολογήσω ότι όλη η ομάδα στεναχωρήθηκε που αναγκαστήκαμε να διώξουμε τον συγκεκριμένο παίκτη καθώς ο Δημήτρης ήταν και είναι ένας παλιός και καλός φίλος συμπαθής σε όλη την ομάδα που δυστυχώς εκτέθηκε με αυτήν την αψυχολόγητη κίνηση του.
Η ομάδα μας όμως δεν ξεχωρίζει κανένα όταν πρόκειται για τέτοια σοβαρά θέματα.
Βλέπω μια σταθερότητα στις αποφάσεις της clan...

Μπράβο Kosti. Δεν σου ξεφευγει τίποτα.
Μια και το έθιξες λοιπόν θα δώσω με μικρα στιγμιότυπα-γεγονότα τους λόγους που έκαναν την ομάδα μου να αναθεωρήσει τον τρόπο που θα αντιμετωπίζει πλέον τους παίκτες της. Υπ' όψιν πως στο παρελθόν έχουν φύγει από την ομάδα παίκτες με πολύ μικρότερα παραπτόματα. Πάμε λοιπόν:

Συμβάν 1ο

Ποστ μέλους της PNX σε thread παρουσίασης άλλης ομάδας.
LASKAS έγραψε:
giorgowrc WN8 Rating : 1,065 (Above avg.) τι παράδειγμα δίνεις με τόσο χάλια νούμερα?...ΞΕΡΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΟΙΚΕΙΣ, αλλά δεν ξέρεις να παίζεις το ίδιο το παιχνίδι!Δυσκολεύομαι να το πιστέψω!Μάλλον γουστάρεις αρχηγιλίκια όπως οι περισσότεροι από τους αρχηγούς ελληνικών clan.

Πως γίνεται ο οποιοσδήποτε να νομίζει ότι ξέρει τόσο καλά το παιχνίδι σε βαθμό που να ανοίξει μια καινούρια clan???!!!
Ολοι θέλουν να κάνουν τους αρχηγούς ή νομίζουν ότι ξέρουν το παιχνίδι και μιλάνε για φιλοδοξίες κιόλας... Very Happy

Υ1.ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΚΡΑΖΩ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ...

Πρώτη απάντηση των υπευθύνων της ομάδας όπου ανήκει το παραπάνω μέλος:
cgakis έγραψε:για να μην συνεχιστει αλλο αυτο το θεμα θα πω μονο οτι ο LASKAS γραφει προσωπικες αποψεις (χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι λαθος)  και δεν μιλαει εξ ονοματος τoυ PNX gaming community 

Δεύτερη πιο επίσημη απάντηση:
Υπ' οψιν πως τότε ήμουν ακόμα active admin στο φόρουμ και προσπαθούσα να περάσω μια γραμμή με την οποία οι ομάδες θα σεβόταν η μια την άλλη εδώ μέσα ασχετα από τους στόχους και της ιδέες που είχε η κάθε μια.
mike21 έγραψε:Η επίσημη λοιπόν θέση της PNX είναι ότι δεν έχει ανάγκη να λογοδοτεί στον Sisifo και στον Tarama κάθε φορά που γράφει την άποψή του o Laskas ή οποιοσδήποτε άλλος.Σε 2 άτομα που ξέρουν μόνο  να ειρωνεύονται και να κρίνουν...


Συμβάν 2ο
Παίκτης ελληνικής ομάδας έβρισε ingame παίκτη της ομάδας μας και αναρτήθηκε στα "Μαυρα πρόβατα"
TakisGoutsis έγραψε:Dimstam εισαι θεος,gg - Σελίδα 2 Ulnb4ENAS ELLHNAS PAIXTHS APO THN ANTIPALH OMADA ME EVRISE XWRIS LOGO....APO POIA OMADA EINAI KAI POIOS EINAI MPOREITE NA DEITE TO CHAT STHN FOTO... NTROPH REEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE   ....                Y.Γ.         NA DW AN THA ASXOLHTHEI KANENAS ME AYTO TO POST????!!!!!

....οι υπεύθυνοι της εν λόγω ομάδας δεν ασχολήθηκαν καν με το θέμα. Η μόνη απάντηση που πήρε ο παίκτης της ομάδας μας ήταν από ένα απλό μέλος τους:
TasosHellbound έγραψε:Οταν είχε εκμπομπή ο Τάκης Τσουκαλάς το άκουγε συχνά αυτο οπότε για χαβαλέ το παλικάρι θα έκανε αυτή την σύνδεση του ονόματος!!
Χαριτωμένο δε λέω  Smile 

Συμβάν 3ο

Ευχητήρια Καρτα που πήρα από μέλος ελληνικής ομάδας όταν διαφώνησε με τον τρόπο που έκανα moderation στο forum:

mais13 έγραψε:Τραβα γαμησου σε σισιφε που την ειδες και δικαστης,την εχεις κανει λαστιχο ολη μερα πισω απο μια οθονη(σαν το αβαταρ σου θα εισαι σιγουρα) και κανεις και τον μαγκα πισω απο μια οθονη...ο λασκας φταιει που γραφει και εδωσε αξια στο πεθαμενο το φορουμ σου.Εγω δεν θελω μπαν θελω μονιμη διαγραφη παλιομαλακα!!!

Καμία θέση και καμία αντίδραση από την ομάδα που ανήκε αυτό το μέλος.


Μπορώ να δώσω και άλλα παραδείγματα αλλά αυτά φτάνουν πιστευω.

Μετά από όλα αυτά λοιπόν η GBOA απόφάσισε πως είναι καιρός να σταματήσουμε να είμαστε οι μαλάκες της παρέας και να μην διαθέτουμε τα μέλη μας "ελευθερα συμβολαίου" έτοιμα στο πιάτο για άλλες πιο προχώ ομάδες.
Πλέον υιοθετούμε και μεις την παντος καιρού ατάκα της εποχής μας:
"Η GBOA δεν είναι υπεύθυνη για ότι λένε και κάνουν τα μέλη της, ούτε και οι πράξεις αυτών αντιπροσωπεύουν με κανένα τρόπο την ομάδα"

Κατόπιν αυτής της αλλαγής πλευσης απόφασίσαμε να ενταξουμε ξανά στα μέλη μας τον dimstam καθώς ένοιωθε μοναχούλης και υπήρχε κίνδυνος να του φωνάξουν άλλα πιο έξυπνα παιδάκια να παίξουν μαζί  Twisted Evil 

PS1 Όλα τα παραπάνω είναι δικά μου λόγια και δεν αντιπροσωπεύουν την ομάδα μου καθώς πλέον δεν ασχολουμε με το WoT αλλα με άλλα games της ομαδας και δεν έχω διοικητική θέση.

PS2 Πολύ μου αρέσει αυτή η ατάκα τελικα:
"Η ομάδα καμία ευθύνη δε φέρει για τα λόγια και τις πράξεις των μελών της"
Λέω να την υιοθετήσω Smile 
Μακάρι να μπορούσα να την κάνω: "Ο sisifos δεν φέρει καμια ευθύνη γι' αυτα που λέει και κάνει ο sisifos" αλλά μάλλον δε θα περάσει ε?  Twisted Evil 
Κάτσε όμως κάπου είδα παλιά κάτι παρεμφερές:
"Ο sisifos είναι υπεύθυνος μόνο γι' αυτα που γράφει και όχι γι' αυτά που καταλαβαίνετε"
Ωραίο!!!! Το υιοθετώ και αυτό  Twisted Evil 
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 79

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Dimstam εισαι θεος,gg - Σελίδα 2 Empty Απ: Dimstam εισαι θεος,gg

Δημοσίευση από imperiumgraecum Τρι Ιουν 03, 2014 12:24 am

sisifos έγραψε:
Πλέον υιοθετούμε και μεις την παντος καιρού ατάκα της εποχής μας:
"Η GBOA δεν είναι υπεύθυνη για ότι λένε και κάνουν τα μέλη της, ούτε και οι πράξεις αυτών αντιπροσωπεύουν με κανένα τρόπο την ομάδα"

Κατόπιν αυτής της αλλαγής πλευσης απόφασίσαμε να ενταξουμε ξανά στα μέλη μας τον dimstam καθώς ένοιωθε μοναχούλης και υπήρχε κίνδυνος να του φωνάξουν άλλα πιο έξυπνα παιδάκια να παίξουν μαζί

Δεν καταλαβαίνω γιατί τον kick-άρατε εξ' αρχής΄ έτσι και αλλιώς το κακό είχε ήδη γίνει, οπότε θεωρώ την αρχική αποπομπή ανούσια.
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 444

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Dimstam εισαι θεος,gg - Σελίδα 2 Empty Απ: Dimstam εισαι θεος,gg

Δημοσίευση από Founder Τρι Ιουν 03, 2014 12:40 am

H GBOA είχε εξαρχής μια ευαισθησία σε θέματα ήθους και ηθικής. Στους κανονισμούς της ομάδας υπήρχε ρητή οδηγία προς τα μέλη μας να μην παραφέρονται με κανένα τρόπο όσο φέρουν το TAG της ομάδας και η τιμωρία ήταν διαγραφή από την ομάδα.
Δυστυχώς οι μοντέρνοι καιροί που ζούμε μας έδειξαν πως οι ιδέες μας ήταν μαλλον οπισθοδρομικές και έτσι είπαμε να  εκσυγχρονιστούμε Smile 
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 79

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Dimstam εισαι θεος,gg - Σελίδα 2 Empty Απ: Dimstam εισαι θεος,gg

Δημοσίευση από imperiumgraecum Τρι Ιουν 03, 2014 12:47 am

sisifos έγραψε:οι μοντέρνοι καιροί που ζούμε μας έδειξαν πως οι ιδέες μας ήταν μαλλον οπισθοδρομικές και έτσι είπαμε να  εκσυγχρονιστούμε

Kαιρός ήταν!

Μιας και καταπιανόμαστε με εκσυγχρονισμούς και βλέπω ότι το κατέχετε το πράγμα, δεν βοηθάμε και την κυβερνησούλα μας να εκσυγχρονίσει την Ελλάδα?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την imperiumgraecum στις Τρι Ιουν 03, 2014 12:51 am, 2 φορές συνολικά
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 444

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Dimstam εισαι θεος,gg - Σελίδα 2 Empty Απ: Dimstam εισαι θεος,gg

Δημοσίευση από gregorakis Τρι Ιουν 03, 2014 12:50 am

... τα λάθη ΔΕΝ διορθώνονται με λάθη ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Dimstam εισαι θεος,gg - Σελίδα 2 Empty Απ: Dimstam εισαι θεος,gg

Δημοσίευση από Founder Τρι Ιουν 03, 2014 12:54 am

Ναι δεν ξέραμε τι χάναμε τόσο καιρό!!! Δες ας πούμε εδώ στο φόρουμ. Ζούμε μια πραγματική ουτοπία τις τελευταίες μέρες. Μου 'ρχετε να βάλω τα κλάματα από την πολλή ευτυχία  Smile 
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 79

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Dimstam εισαι θεος,gg - Σελίδα 2 Empty Απ: Dimstam εισαι θεος,gg

Δημοσίευση από imperiumgraecum Τρι Ιουν 03, 2014 12:57 am

sisifos έγραψε:Μου 'ρχεται να βάλω τα κλάματα από την πολλή ευτυχία  

Και μένα μου έρχεται να κλάψω.....απ' τα γέλια  Laughing

Αυτό το forum είναι ατόφιο χρυσάφι. Άνετα θα διέγραφα το bookmark του official WoT forum  cyclops 
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 444

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Dimstam εισαι θεος,gg - Σελίδα 2 Empty Απ: Dimstam εισαι θεος,gg

Δημοσίευση από Marita89 Τρι Ιουν 03, 2014 6:17 am

Τωρα καταλαβα γιατι με βριζει ετσι ο Dimstam!Ουτε καν θυμομουν ποιος ηταν αυτος που ελεγε δημοσια ανακριβιες και προσβολες για την EFE,γιαυτο λοιπον με βριζει ετσι!Που το θυμασαι Dimstam!!Ρε Dimstam δες σε παρακαλω αυτα που εγραψα σε αυτο το thread και πες μου που σε προσβαλω,πες μου ΠΟΥ σε προσβαλω.Το μονο που κανω ειναι να αναδημοσιευσω κατι που εγραψες ΔΗΜΟΣΙΑ σε ενα blog.Επαναλαμβανω το εγραψες ΔΗΜΟΣΙΑ.Πες μου τι σε προσβαλει απο αυτα που γραφω.Επισης αν ημουν στα διοικητικα της GBOA και του καθε clan δεν θα εδιωχνα παιχτη επειδη βριζει(προφανως και δεν αντιπροσωπευει το clan μου αν καποιος βρισει καποιον αλλον),το καθε clan κρινει τι θα κανει δεν κανω υποδειξεις σε κανεναν για τον πως θα διοικει το clan του,εγω ομως δεν θα σε εδιωχνα.Πες μου τωρα Που σε προσβαλω σε παρακαλω.

Marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 230

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Dimstam εισαι θεος,gg - Σελίδα 2 Empty Απ: Dimstam εισαι θεος,gg

Δημοσίευση από Guardianakos Τρι Ιουν 03, 2014 6:37 am

imperiumgraecum έγραψε:
Και μένα μου έρχεται να κλάψω.....απ' τα γέλια  Laughing

Αυτό το forum είναι ατόφιο χρυσάφι. Άνετα θα διέγραφα το bookmark του official WoT forum  cyclops 


This.
Guardianakos
Guardianakos

Αριθμός μηνυμάτων : 17

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης