World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ποιές γραμμές θα προχωρήσετε πρώτες στο open beta?

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ποιές γραμμές θα προχωρήσετε πρώτες στο open beta? Empty Ποιές γραμμές θα προχωρήσετε πρώτες στο open beta?

Δημοσίευση από sisifos Τετ Ιουν 24, 2015 1:34 am

Η ερώτηση αφορά κυρίως όσους συμμετείχαν στο CBT και έχουν δει ήδη τι παίζει με τα πλοία των 2 χωρών που υπάρχουν για την ώρα στο παιχνίδι.

Εγώ σκέφτομαι να προχωρήσω αμερικάνικα battleships και cruisers και γιαπωνέζικα destroyers.
Στα ΒΒ κατάφερα να φτάσω μέχρι tier 5 και ενώ στην αρχή ενθουσιάστικα με τα 21,5km εμβέλειας του γιαπωνέζικου Kongo, πολύ γρήγορα συνειδητοποίησα πως σε απόσταση πάνω από 15km δεν μπορούσα να πετύχω τίποτα (ισως και να φταίει η νουμπιά μου δεν ξερω). Έτσι θα προτιμήσω το πιο close & personal των αμερικάνων για αρχή.
Στα cruisers επίσης για κάποιο λόγο τα πήγα ποιό καλά με τους αμερικάνους (εφτασα μέχρι το Clevelant tier 6) και μου άρεσαν όλα τα tier μέχρι εκεί.
Στα DD τωρα, τζαπώνια και πάλι τζαπώνια! Μου αρέσει περισσότερο η φιλοσοφία τους. Η πολύ μικρή εμβέλεια εντοπισμού που πάντα είναι μικρότερη από την εμβέλεια των τορπιλών τους τα κανουν ιδανικά για hit & run και ambusses. Το στυλ των αμερικάνικων αν και δεν τα προχώρησα πολύ μου φέρνει πιο πολύ σε εφόδους αυτοκτονίας (πολύ μικρό range στις τορπίλες και χειρότερη κάλυψη).

Για τα carriers δεν θα πω τίποτα. Ισα που τα δοκίμασα. Θα πώ μόνο μια λέξη. ΒΑΡΕΤΑ!!!!!
sisifos
sisifos
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ηλικία : 56

http://wotgr.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές γραμμές θα προχωρήσετε πρώτες στο open beta? Empty Απ: Ποιές γραμμές θα προχωρήσετε πρώτες στο open beta?

Δημοσίευση από Sanguinius Τετ Ιουν 24, 2015 3:05 am

sisifos έγραψε:Η ερώτηση αφορά κυρίως όσους συμμετείχαν στο CBT και έχουν δει ήδη τι παίζει με τα πλοία των 2 χωρών που υπάρχουν για την ώρα στο παιχνίδι.

Εγώ σκέφτομαι να προχωρήσω αμερικάνικα battleships και cruisers και γιαπωνέζικα destroyers.
Στα ΒΒ κατάφερα να φτάσω μέχρι tier 5 και ενώ στην αρχή ενθουσιάστικα με τα 21,5km εμβέλειας του γιαπωνέζικου Kongo, πολύ γρήγορα συνειδητοποίησα πως σε απόσταση πάνω από 15km δεν μπορούσα να πετύχω τίποτα (ισως και να φταίει η νουμπιά μου δεν ξερω). Έτσι θα προτιμήσω το πιο close & personal των αμερικάνων για αρχή.
Στα cruisers επίσης για κάποιο λόγο τα πήγα ποιό καλά με τους αμερικάνους (εφτασα μέχρι το Clevelant tier 6) και μου άρεσαν όλα τα tier μέχρι εκεί.
Στα DD τωρα, τζαπώνια και πάλι τζαπώνια! Μου αρέσει περισσότερο η φιλοσοφία τους. Η πολύ μικρή εμβέλεια εντοπισμού που πάντα είναι μικρότερη από την εμβέλεια των τορπιλών τους τα κανουν ιδανικά για hit & run και ambusses. Το στυλ των αμερικάνικων αν και δεν τα προχώρησα πολύ μου φέρνει πιο πολύ σε εφόδους αυτοκτονίας (πολύ μικρό range στις τορπίλες και χειρότερη κάλυψη).

Για τα carriers δεν θα πω τίποτα. Ισα που τα δοκίμασα. Θα πώ μόνο μια λέξη. ΒΑΡΕΤΑ!!!!!
Πιό* συμφωνώ σε όλα εκτός από τα ΒΒ των Ιαπώνων,τα προτιμώ από τα αμερικάνικα
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές γραμμές θα προχωρήσετε πρώτες στο open beta? Empty Απ: Ποιές γραμμές θα προχωρήσετε πρώτες στο open beta?

Δημοσίευση από sisifos Τετ Ιουν 24, 2015 3:28 am

Δεν λέω πως είναι κατώτερα...ίσα-ίσα. Απλά δεν μπορώ να έχω αποτελεσματικές βολές σε μεγάλες αποστάσεις, οπότε αυτομάτως χάνω το ένα από τα δύο ατού τους (εμβέλεια και ταχύτητα). Αν μπορούσα να έχω καλή ευστοχία σε τόσο μεγάλες αποστάσεις θα τα προτιμούσα και γω.
sisifos
sisifos
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ηλικία : 56

http://wotgr.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές γραμμές θα προχωρήσετε πρώτες στο open beta? Empty Απ: Ποιές γραμμές θα προχωρήσετε πρώτες στο open beta?

Δημοσίευση από cgakis Τετ Ιουν 24, 2015 8:07 am

θα παιξω με ιαπωνικα πλοια 
japan cruisers καλυτερο reload time, aiming time, speed υστερουν εναντι των αμερικανικων μονο στα αντιεροπορικα  
εχουν τορπιλες μεχρι και το tier10 αν και ειναι στην πρυμη του πλοιου και αυτο συνεπαγεται μεγαλες γωνιες στροφης ωστε να σημεδεψεις κατι που υπαρχει απεναντι σου και σου ερχεται ελπιζω μεχρι αυριο να εχω αγορασει το Ibuki
japan batleships μεγαλυτερο range οπλων (στα μεγαλα range 15km και επανω προσωπικη γνωμη μονο HE) ταχυτητα αντιεροπορικη καλυψη εχω το Izumo
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ηλικία : 48

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές γραμμές θα προχωρήσετε πρώτες στο open beta? Empty Απ: Ποιές γραμμές θα προχωρήσετε πρώτες στο open beta?

Δημοσίευση από perseas Τετ Ιουν 24, 2015 8:27 am

Αρχικά US Cruisers (Des Moines) 5.9sec reload και high AA cover, ακολούθως IJN Cruisers (Zao) torps και concealment. Τέλος US/IJN Battlesships. Για CV δεν έχω σκεφτεί τουλάχιστον τίποτα ακόμη.
perseas
perseas

Αριθμός μηνυμάτων : 176

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές γραμμές θα προχωρήσετε πρώτες στο open beta? Empty Απ: Ποιές γραμμές θα προχωρήσετε πρώτες στο open beta?

Δημοσίευση από falakros Κυρ Ιαν 10, 2016 12:47 am

ομορφιες, εχει παρει κανενας 10αρi το γερμανικο cruiser??
και αν ναι αν του ειναι ευκολο να πει εντυπωσεις Basketball
falakros
falakros

Αριθμός μηνυμάτων : 108

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης