World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

BDR G1B.Των αποτυχημένων γαλλικών αρμάτων συνέχεια ή το αυγό.

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

BDR G1B.Των αποτυχημένων γαλλικών αρμάτων συνέχεια ή το αυγό. Empty BDR G1B.Των αποτυχημένων γαλλικών αρμάτων συνέχεια ή το αυγό.

Δημοσίευση από Λονγκ Μήτσος Σαβ Μαρ 24, 2012 12:09 pm

Ιστορικά το G1B ήταν ένα αποτυχημένο σχέδιο που το καλύτερο που κατάφερε ήταν ένα ξύλινο πρωτότυπο.Αυτά.
Στο παιχνίδι το όχημα(που είναι καθαρά αποκύημα φαντασίας της WG) θέλει να κλέψει την δόξα του ιστορικού ανάλογου.Το μόνο απλά καλό είναι ο οπλισμός του.

BDR G1B.Των αποτυχημένων γαλλικών αρμάτων συνέχεια ή το αυγό. 19032_S_rie_G1

Θετικά:
-Οπλισμός.Είναι το πρώτο βαρύ γαλλικό με οπλισμό μεγαλύτερο από 47mm.Το 90αρι κάνει αρκετή ζημιά με μέτρια διατρητική ικανότητα και καλή ευστοχία.

Αρνητικά:
-Θωράκιση.Ο θώρακας είναι λεπτός και στα πλευρά τελείως κάθετος.Το AMX-38 είναι καλύτερα θωρακισμένο από αυτό το όχημα.Γενικά καλύτερη τακτική είναι η αποφυγή οποιανδήποτε πλήγματος,ακόμη και από αναιμικά πυροβόλα.
-Μέγεθος.Είναι ένα αυγό με ερπύστριες.Ψηλό και αρκετά πλατύ.Τέλειος στόχος.
-Ευελιξία/ταχύτητα. Σίγουρα δεν μετράει στα προσόντα του αλλά δεν είναι και στα επίπεδα του παγετώνα-AMX-40.
-ΜΜ.Για κάποιο λόγο το θεωρεί KV και έτσι βρίσκεσαι σε πολλές μάχες με άρματα 8 ή 9ου επιπέδου.Περιττό να πω ότι είναι πολύ σύντομα και βαρετά παιχνίδια με μια κατάληξη για το άρμα,το scrap.


Γενικά είναι ένα όχημα με λίγα καλά σημεία όμως ένας ικανός παίκτης μπορεί να κάνει αρκετή ζημιά με το πυροβόλο των 90mm.Από εκεί και πέρα είναι τυπικό γαλλικό όχημα ξοδέματος τζάμπα exp.

Λονγκ Μήτσος

Αριθμός μηνυμάτων : 86

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

BDR G1B.Των αποτυχημένων γαλλικών αρμάτων συνέχεια ή το αυγό. Empty Απ: BDR G1B.Των αποτυχημένων γαλλικών αρμάτων συνέχεια ή το αυγό.

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Τρι Ιαν 29, 2013 12:21 pm

Πρόσφατα απέκτησα αυτό το άρμα, έχω λίγες μάχες αλλά έχω βγάλει κάποια συμπεράσματα:
- Έχει καλό κανόνι, κάνει αρκετό damage για 5αρι και τρυπάει καλά όποτε βρίσκω κάνα heavy 6άρι ή7αρι ρίχνω και καμιά χρυσούλα.
- Δεν κάνει bounce... ότι πάει προς τα πάνω του είναι γκολ.
- Φοβερά δυσκίνητο, οπότε ηγούμαι των επιθέσεων από πίσω Razz
- Όταν περνάει γραμμές τραίνων κουνάει πάρα πολύ και ζαλίζομαι...

Παρόλα αυτά αν και με λίγες μάχες και ποσοστό νικών χαμηλό (μιας και δεν μπορώ να επέμβω όπως θα ήθελα και να αλλάξω τη ροή της μάχης) έχω εκπληκτικό efficiency. Ποτέ δεν είχα ξαναδεί νούμερο πάνω από 4000, πολύ περίεργος ο τρόπος υπολογισμού απορώ τι λαμβάνει υπόψιν και έχει ανέβει τόσο πολύ.
BDR G1B.Των αποτυχημένων γαλλικών αρμάτων συνέχεια ή το αυγό. B935fd8b2e1c82eb953a0a54f5f7a46e

Γενικά δεν είναι άρμα που το κρατάς, δεν είναι διασκεδαστικό.

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

BDR G1B.Των αποτυχημένων γαλλικών αρμάτων συνέχεια ή το αυγό. Empty Απ: BDR G1B.Των αποτυχημένων γαλλικών αρμάτων συνέχεια ή το αυγό.

Δημοσίευση από The Judge Τετ Ιαν 30, 2013 12:31 am

εγώ κώστα το κρατάω και το θεωρό διασκεδαστικό. Για 5αρι το κανόνι του γ...μάει!
The Judge
The Judge

Αριθμός μηνυμάτων : 35

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

BDR G1B.Των αποτυχημένων γαλλικών αρμάτων συνέχεια ή το αυγό. Empty Απ: BDR G1B.Των αποτυχημένων γαλλικών αρμάτων συνέχεια ή το αυγό.

Δημοσίευση από Sanguinius Τετ Απρ 24, 2013 2:38 pm

Και το arl44 είναι ακόμα χειρότερο αλλά μετά από αυτό τα ΑΜΧ είναι απλά τέλεια
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

BDR G1B.Των αποτυχημένων γαλλικών αρμάτων συνέχεια ή το αυγό. Empty Απ: BDR G1B.Των αποτυχημένων γαλλικών αρμάτων συνέχεια ή το αυγό.

Δημοσίευση από power4 Τετ Απρ 24, 2013 10:29 pm

Εμένα θα άρεσε μια heavy γραμμή με πραγματικούς απογόνους των arl 44 και amx m4
δηλαδή με στοιχειώδη θωράκιση και ίσως χωρίς autoloader !
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

BDR G1B.Των αποτυχημένων γαλλικών αρμάτων συνέχεια ή το αυγό. Empty Απ: BDR G1B.Των αποτυχημένων γαλλικών αρμάτων συνέχεια ή το αυγό.

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Πεμ Απρ 25, 2013 3:16 am

power4 έγραψε:Εμένα θα άρεσε μια heavy γραμμή με πραγματικούς απογόνους των arl 44 και amx m4
δηλαδή με στοιχειώδη θωράκιση και ίσως χωρίς autoloader !
Στο δρόμο είναι
http://3.bp.blogspot.com/-QyNAk2KR9pE/UXekw0QZqlI/AAAAAAAAAqs/SRl6o-yS9bU/s1600/french_tree_full(eng)-for-book_true_com.jpg

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης