World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελληνικά tournaments WoT

+3
Sanguinius
Marita89
mparek4
7 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ελληνικά tournaments WoT Empty Ελληνικά tournaments WoT

Δημοσίευση από d1af Τρι Δεκ 29, 2015 6:24 am

Καλησπέρα σε όλους,
είμαι ο Βασίλης, υπεύθυνος gaming στην αλυσίδα internet cafe inSpot. Κάποιοι θα μας ξέρετε, κάποιοι όχι (κακώς geek ).

Το WoT είναι ένα παιχνίδι που μας αρέσει, το κοινό είναι πιο όριμο και πιστεύω μπορεί να έρθει στα καταστήματα μας, είναι αρκετά φιλόξενα. Διαφέρουν από τα net cafe στις αρχές του 2000, που ήταν απλά υπόγεια με υπολογιστές. Αυτό που ψάχνω και θα ήθελα τη βοήθεια σας είναι άτομα ενεργά στο community του WoT για να στήσουμε τουρνουά και events για το παιχνίδι. Επίσης, υπάρχουν άτομα στη διοίκηση της inSpot που είναι παίκτες WoT και θέλουν να το κάνουμε Twisted Evil

Έχω προσπαθήσει πολλές φορές να έρθω σε επαφή με την Wargaming, αλλά δεν δείχνουν ενδιαφέρον για την Ελλάδα. Επόμενο βήμα είναι να τους στείλω mail στα Ρώσικα!

Ξέρω ότι έχετε θέμα με της paysafe (όλοι έχουν) και αυτός ήταν και ένας λόγος που προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί τους, για να πουλάμε prepaid cards του παιχνιδιού (χωρίς κέρδος), αλλά δεν μου απάντησαν…

Τέλος πάντων, σημασία έχει τι μπορούμε να κάνουμε εμείς και αν υπάρχει ενδιαφέρον. Εμείς θέλουμε να κάνουμε tournaments. Από εσάς θέλω να μου πείτε αν θα υπήρχε ενδιαφέρον για κάποιες δραστηριότητες όπως:
-να κάνουμε πανελλήνια τουρνουά, όπου οι παίκτες θα παίζουν από καταστήματα inSpot (έχουμε πολλά: www.inspot.gr/καταστηματα/).
-ένα πρωτάθλημα με αγωνιστικές και τελικούς σε κατάστημα inSpot;
-κάποια άλλη ιδέα;

Επίσης, τι θα σας άρεσε να είναι τα έπαθλα; Gold, χρηματικά έπαθλα, Ρωσίδες, κάτι άλλο;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας Smile

d1af

Αριθμός μηνυμάτων : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνικά tournaments WoT Empty Απ: Ελληνικά tournaments WoT

Δημοσίευση από gregorakis Τρι Δεκ 29, 2015 7:38 am

... γεια σου Βασίλη και καλώς ήλθες ... έχω μεγάλη εμπειρία από WoT και από WoT tournaments αλλά καμία από netcafe ... έτσι λοιπόν δεν μπορώ να γνωρίζω που μπορεί μια αλυσίδα net να βοηθήσει την WoT κοινότητα και ούτε πως μπορεί η κοινότητα να βοηθήσει την αλυσίδα ... θα πρέπει να μου δώσεις κάποιες ιδέες για το τι σκέφτεστε για να απαντήσω αν κατά τη γνώμη μου θα μπορούσε να "περπατήσει" ... πάντως δεν υπάρχουν competitive teams ελληνικές στο WoT και το έδαφος είναι "παρθένο" (καλό για σας) αν και δεν είμαι σίγουρος πως έχουν οι έλληνες τέτοιους στόχους (κακό για σας) ... εδώ με τα capital controls που δεν μπορούν να βάλουν χρήματα στο game σχεδόν τους παρακαλάω να έρθουν να διαγωνιστούν στα cups του esl και σφυρίζουν κλέφτικα, πάλι 3-4 ομάδες θα είμαστε σήμερα ... καλή επιτυχία πάντως σε ό,τι κάνετε !!!
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνικά tournaments WoT Empty Απ: Ελληνικά tournaments WoT

Δημοσίευση από Sanguinius Τρι Δεκ 29, 2015 4:06 pm

d1af έγραψε:Καλησπέρα σε όλους,
είμαι ο Βασίλης, υπεύθυνος gaming στην αλυσίδα internet cafe inSpot. Κάποιοι θα μας ξέρετε, κάποιοι όχι (κακώς geek ).

Το WoT είναι ένα παιχνίδι που μας αρέσει, το κοινό είναι πιο όριμο και πιστεύω μπορεί να έρθει στα καταστήματα μας, είναι αρκετά φιλόξενα. Διαφέρουν από τα net cafe στις αρχές του 2000, που ήταν απλά υπόγεια με υπολογιστές. Αυτό που ψάχνω και θα ήθελα τη βοήθεια σας είναι άτομα ενεργά στο community του WoT για να στήσουμε τουρνουά και events για το παιχνίδι. Επίσης, υπάρχουν άτομα στη διοίκηση της inSpot που είναι παίκτες WoT και θέλουν να το κάνουμε Twisted Evil

Έχω προσπαθήσει πολλές φορές να έρθω σε επαφή με την Wargaming, αλλά δεν δείχνουν ενδιαφέρον για την Ελλάδα. Επόμενο βήμα είναι να τους στείλω mail στα Ρώσικα!

Ξέρω ότι έχετε θέμα με της paysafe (όλοι έχουν) και αυτός ήταν και ένας λόγος που προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί τους, για να πουλάμε prepaid cards του παιχνιδιού (χωρίς κέρδος), αλλά δεν μου απάντησαν…

Τέλος πάντων, σημασία έχει τι μπορούμε να κάνουμε εμείς και αν υπάρχει ενδιαφέρον. Εμείς θέλουμε να κάνουμε tournaments. Από εσάς θέλω να μου πείτε αν θα υπήρχε ενδιαφέρον για κάποιες δραστηριότητες όπως:
-να κάνουμε πανελλήνια τουρνουά, όπου οι παίκτες θα παίζουν από καταστήματα inSpot (έχουμε πολλά: www.inspot.gr/καταστηματα/).
-ένα πρωτάθλημα με αγωνιστικές και τελικούς σε κατάστημα inSpot;
-κάποια άλλη ιδέα;

Επίσης, τι θα σας άρεσε να είναι τα έπαθλα; Gold, χρηματικά έπαθλα, Ρωσίδες, κάτι άλλο;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας Smile
Μην περιμένεις και πολλά.Το χρόνιο πρόβλημα με την κοινότητα του WoT,είναι η μικρή απήχηση που έχει στην Ελλάδα.Σίγουρα θα μπορέσετε να κάνετε κάποια μικρά τουρνουά,αλλά σε καμία περίπτωση,δεν θα έχουν την ίδια αποδοχή με τα αντίστοιχα του LoL που κάνετε
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνικά tournaments WoT Empty Απ: Ελληνικά tournaments WoT

Δημοσίευση από d1af Δευ Ιαν 04, 2016 1:20 am

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους,

σίγουρα δεν περιμένουμε τα νούμερα του LoL από την κοινότητα του WoT. Αυτό που θέλουμε να δούμε είναι αν υπάρχουν άτομα με ενδιαφέρον για το παιχνίδι και πως μπορούμε να κάνουμε κάτι μαζί.

Ένα μικρό τουρνουά (με λίγη βοήθεια από εσάς) δεν είναι δύσκολο να στηθεί και δεν θα βγει κανένας χαμένος.

Για αρχή κάτι που μπορούμε να κάνουμε, για να γνωριστούμε και καλύτερα, μιας και μπήκε και ο νέος χρόνος, είναι να κανονίσουμε μια κοπή πίτας για το ελληνικό community του WoT σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη. Θα βάλουμε εμείς την πίτα και θα κλείσουμε φωτογράφο. Εσείς απλά ελάτε! Τι λέτε;

d1af

Αριθμός μηνυμάτων : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνικά tournaments WoT Empty Απ: Ελληνικά tournaments WoT

Δημοσίευση από mparek4 Τρι Ιαν 05, 2016 5:41 am

d1af έγραψε:
Για αρχή κάτι που μπορούμε να κάνουμε, για να γνωριστούμε και καλύτερα, μιας και μπήκε και ο νέος χρόνος, είναι να κανονίσουμε μια κοπή πίτας για το ελληνικό community του WoT σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη. Θα βάλουμε εμείς την πίτα και θα κλείσουμε φωτογράφο. Εσείς απλά ελάτε! Τι λέτε;
+
mparek4
mparek4

Αριθμός μηνυμάτων : 106
Ηλικία : 41

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνικά tournaments WoT Empty Απ: Ελληνικά tournaments WoT

Δημοσίευση από Marita89 Τρι Ιαν 05, 2016 1:11 pm

Φιλε μου εγω για μια κοπη πιτας ψηνομαι,καλη ιδεα να αρχισει απο εκει το πραγμα και βλεπουμε και για τουρνουα.

Marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 230

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνικά tournaments WoT Empty Απ: Ελληνικά tournaments WoT

Δημοσίευση από Sanguinius Τρι Ιαν 05, 2016 2:26 pm

Why not
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνικά tournaments WoT Empty Απ: Ελληνικά tournaments WoT

Δημοσίευση από taramas Τρι Ιαν 05, 2016 4:22 pm

Ενδιαφέροντα όλα αυτά που προτείνεις, δυστυχώς δεν έχετε κατάστημα στη Ρόδο οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω, απάντησέ μου όμως αν θέλεις σε μια απορία που έχω : έχετε προσπαθήσει να κάνετε sponsoring σε καμιά Ελληνική ομάδα του WOT? 

Εχει ενα ενδιαφέρον το θέμα.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνικά tournaments WoT Empty Απ: Ελληνικά tournaments WoT

Δημοσίευση από TYRAELL75 Τετ Ιαν 06, 2016 6:33 am

se elliniki clan an ayto ennoeis omada den iparxei logos pisteyo na kanei sponsoring kapia etairia an kai tha itan fysika poli voliko gia tin ekastote clan.
pio fysiologiko tha evriska na ekane omos sponsoring se esl teams

TYRAELL75

Αριθμός μηνυμάτων : 256

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνικά tournaments WoT Empty Απ: Ελληνικά tournaments WoT

Δημοσίευση από taramas Τετ Ιαν 06, 2016 7:51 am

TYRAELL75 έγραψε:se elliniki clan an ayto ennoeis omada den iparxei logos pisteyo na kanei sponsoring kapia etairia an kai tha itan fysika poli voliko gia tin ekastote clan.
pio fysiologiko tha evriska na ekane omos sponsoring se esl teams

Ας δούμε αν υπάρχει απάντηση και ποια θα είναι, δεν έχω εκφράσει άποψη, απορία έχω και περιμένω μια απάντηση, κάνε υπομονή μπορεί να ανοίξει ενα kinder έκπληξη.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνικά tournaments WoT Empty Απ: Ελληνικά tournaments WoT

Δημοσίευση από TYRAELL75 Τετ Ιαν 06, 2016 8:36 am

milas me grifous geronta Wink

TYRAELL75

Αριθμός μηνυμάτων : 256

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνικά tournaments WoT Empty Απ: Ελληνικά tournaments WoT

Δημοσίευση από d1af Πεμ Ιαν 07, 2016 12:56 am

Καλημέρα παιδιά,

τι ακριβώς εννοείς sponsoring σε clan; Δωρεάν χρήση υπολογιστών; Κάλυψη κόστους συμμετοχής σε τουρνουά;

Επίσης ποια η διαφορά clan με esl team; Συνήθως μια ομάδα στο ESL δεν είναι και ομάδα πριν γραφτεί στα τουρνουά του ESL;

d1af

Αριθμός μηνυμάτων : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνικά tournaments WoT Empty Απ: Ελληνικά tournaments WoT

Δημοσίευση από gregorakis Πεμ Ιαν 07, 2016 2:40 am

... το WoT, στα πρότυπα των κλασικών mmorpg's, έχει clans ... οι clans αυτές είναι ομάδες παικτών (100 max) με όνομα και έμβλημα ... έχουν μια βάση (stronghold) και μέσω ομαδικών δραστηριοτήτων (clan wars, stronghold battles) μπορούν και προσφέρουν στα μέλη τους κάποια ingame bonus ... ομάδα στο esl είναι κάτι τελείως διαφορετικό, αποτελείται από λιγότερα άτομα (μέχρι 12 για τα major tournaments του WoT) ανεξαρτήτως clan και έχουν δικούς τους κανόνες, όνομα έμβλημα κτλ... για παράδειγμα εγώ είμαι μέλος σε μια clan ενώ ταυτόχρονα είμαι μέλος σε αρκετές ομάδες στο esl (ανάλογα με τα tournaments και τους περιορισμούς που έχουν αυτά) με συμπαίκτες από διαφορετικές clans, και επίσης μέλος σε διάφορες ομάδες σε πολλές gaming πλατφόρμες ανά την υφήλιο ...

... όσον αφορά το θέμα των χορηγιών που αναφέρθηκε, δε βρίσκω πραγματικά για πιο λόγο θα γινόταν κάποιος χορηγός σε clan (όχι μόνο στο WoT αλλά σε οποιοδήποτε παιχνίδι) ... μόνο από χόμπι ίσως ... από την άλλη μεριά θα μπορούσε να έχει κάποια οφέλη το sponsoring σε κάποιο competitive team, πράγμα δύσκολο όμως όταν αναφερόμαστε στο WoT και στην ελλάδα ... ΔΕΝ υπάρχει ελληνικό competitive team στο WoT, δεν υπάρχει θέληση και μεράκι για κάτι τέτοιο ... μιλώ διότι το γνωρίζω πολύ καλά το θέμα ...

... αλλά ακόμα και σε απλό αγωνιστικό gaming (esport) πάλι δε βλέπω ποιο θα ήταν το ανταποδοτικό όφελος για τις δύο πλευρές ... για να μη μιλάμε αόριστα ας πούμε πως μια εταιρία (εν προκειμένω η inspot) χορηγεί την ομάδα μου ... αλλάζω λοιπόν το όνομα της ελληνικής ομάδας μου στο esl από "bubble bobble' σε "inspot gaming" και κατεβαίνουμε  έτσι στα διάφορα cups, ποιο θα είναι το κέρδος της εταιρίας και τι θα μας δώσει? και άντε σου λέω εγώ είμαστε η καλύτερη ελληνική ομάδα (λες και υπάρχουν άλλες) και εκπροσωπούμε τη χώρα και ανεβάζουμε το prestige της εταιρίας, τι μπορεί να μας προσφέρει? 

... είμαστε πολύ πίσω σε αυτόν τον τομέα στην ελλάδα ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης