World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

+3
Founder
Sanguinius
gregorakis
7 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από Sanguinius Τρι Ιουν 11, 2013 2:51 am

gregorakis έγραψε:... ο παίκτης από μόνος του, και ειδικά ο αρχάριος παίκτης, θέλει να ανέβει tier να grindαρει που λέμε όσο πιο γρήγορα μπορεί ... αυτό είναι λογικό ... είναι η WG είναι αυτή που για μένα θα έπρεπε να βάζει κάποιους περιορισμούς, αλλά η εταιρία ενδιαφέρεται μόνο για το κέρδος της φυσικά ... για παράδειγμα μέχρι το 5-6 tier πας εύκολα κι αέρα, μετά χρειάζεσαι prem acc σιγά σιγά και αν φτάσεις να παίρνεις 10αρια θα χρειαστείς και prem άρματα, απλά πράγματα δηλαδή ... πάντως επειδή μου έβαλες ιδέα, θα μιλήσω με ένα παιδί που γνώρισα in game χθες κι αν μου επιτρέψει να χρησιμοποιήσω το όνομα και τα stats του θα φτιάξω ένα θεματάκι ...
Συμφωνώ πιστεύω πως όλοι κάναμε αυτο τ λάθος
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Τρι Ιουν 11, 2013 5:18 am

taramas έγραψε:....ενω οι άλλοι χρησιμοποιούν gold ammo με καλύτερα αποτελέσματα, οτι και να συμβαίνει απλά δεν μπορούν να μας το πούν τα στατιστικά.
Προσωπικά εγώ όταν έχω φορτωμένο χρυσό βλήμα σκέφτομαι πάρα πολύ καλά που και πως θα το ρίξω μιας και κοστίζει, δεν τα σκορπάω άνευ λόγου. Το αποτέλεσμα είναι τα χρυσά βλήματα να έχουν πολύ υψηλότερο "hit ratio" από τα απλά.
Για παράδειγμα δες εδώ τα νούμερά μου με το T-69, το 90% των βολών που έκανα ήταν χρυσές όμως έχει πολύ υψηλότερο "hit ratio" από τα υπόλοιπα άρματά μου.
Και συνολικά με το Τ69 έκανα λιγότερες βολές έχωντας και περισσότερες μάχες από ότι έχω κάνει μέχρι στιγμής με το Indien.
στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 623ed0ffd541dbae7893a3f28c409e95

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από taramas Τρι Ιουν 11, 2013 7:15 am

dolofonos έγραψε:Και ξανά μπας και πάρω απάντηση. Δηλαδή αν βγάζουμε damage είμαστε είτε καμπέρηδες είτε παίζουμε με χρυσές?????? Δηλαδή αν έχεις κάποιος hit ratio και όχι damage φταίει ότι δεν παίζει χρυσές???? Δηλ ένας νουμπας με χρυσές γίνεται καλύτερος παίκτης???? Γιατί τότε δεν είναι μωβ και έχει άλλο χρώμα????

Την πήρες την απάντηση αλλα επιμένεις, πάμε αλλη μια φορά... δεν αναφέρω τίποτα απο αυτά που λές και δεν καταλαβαίνω τι απάντηση θέλεις, ξανά μανά που λένε λέω : πολλά μπορεί να συμβαίνουν και αναφέρω 2 περιπτώσεις ενδεικτικά, στην μια περίπτωση ο ενας ειναι περισσότερο προσεκτικός και καλύτερος γνώστης του που ακριβώς μπορεί να κανει damage, οπότε δικαιολογείται η διαφορά του damage στα στατιστικά του και στην δεύτερη περίπτωση παίζει με gold ammo που και πάλι δικαιολογείται αυτή η διαφορά, μπορεί να συμβαίνει το πρώτο μπορεί και το δεύτερο μπορεί και κάτι άλλο, δεν το ξέρω και δεν το ξέρεις ούτε και εσύ, αρα δεν μπορούμε να βγάλουμε ακριβη συμπερασματα, ομως το γεγονός οτι ο 1ος με τον 3ο εχουν το ίδιο hit ratio δεν είναι λίγο παράξενο? και σε heavy tank και μάλιστα Μ103 που δεν εχει κακό accuracy αντιθέτως μάλιστα.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από Sanguinius Τρι Ιουν 11, 2013 7:33 am

taramas έγραψε:
dolofonos έγραψε:Και ξανά μπας και πάρω απάντηση. Δηλαδή αν βγάζουμε damage είμαστε είτε καμπέρηδες είτε παίζουμε με χρυσές?????? Δηλαδή αν έχεις κάποιος hit ratio και όχι damage φταίει ότι δεν παίζει χρυσές???? Δηλ ένας νουμπας με χρυσές γίνεται καλύτερος παίκτης???? Γιατί τότε δεν είναι μωβ και έχει άλλο χρώμα????

Την πήρες την απάντηση αλλα επιμένεις, πάμε αλλη μια φορά... δεν αναφέρω τίποτα απο αυτά που λές και δεν καταλαβαίνω τι απάντηση θέλεις, ξανά μανά που λένε λέω : πολλά μπορεί να συμβαίνουν και αναφέρω 2 περιπτώσεις ενδεικτικά, στην μια περίπτωση ο ενας ειναι περισσότερο προσεκτικός και καλύτερος γνώστης του που ακριβώς μπορεί να κανει damage, οπότε δικαιολογείται η διαφορά του damage στα στατιστικά του και στην δεύτερη περίπτωση παίζει με gold ammo που και πάλι δικαιολογείται αυτή η διαφορά, μπορεί να συμβαίνει το πρώτο μπορεί και το δεύτερο μπορεί και κάτι άλλο, δεν το ξέρω και δεν το ξέρεις ούτε και εσύ, αρα δεν μπορούμε να βγάλουμε ακριβη συμπερασματα, ομως το γεγονός οτι ο 1ος με τον 3ο εχουν το ίδιο hit ratio δεν είναι λίγο παράξενο? και σε heavy tank και μάλιστα Μ103 που δεν εχει κακό accuracy αντιθέτως μάλιστα.
Τ κακό θα ήταν να μν έχουν τ ιδιο hit ratio γτ αν ο 3ος είχε χειρότερο hit ratio σημαίνει πως ειναι βλακας και δν μπορεί να σημαδέψει ένα τανκ και βαράει στ περιστέρια,είναι bot ή απλά τρολαρει
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από taramas Τρι Ιουν 11, 2013 8:04 am

Sanguinius έγραψε:
taramas έγραψε:
dolofonos έγραψε:Και ξανά μπας και πάρω απάντηση. Δηλαδή αν βγάζουμε damage είμαστε είτε καμπέρηδες είτε παίζουμε με χρυσές?????? Δηλαδή αν έχεις κάποιος hit ratio και όχι damage φταίει ότι δεν παίζει χρυσές???? Δηλ ένας νουμπας με χρυσές γίνεται καλύτερος παίκτης???? Γιατί τότε δεν είναι μωβ και έχει άλλο χρώμα????

Την πήρες την απάντηση αλλα επιμένεις, πάμε αλλη μια φορά... δεν αναφέρω τίποτα απο αυτά που λές και δεν καταλαβαίνω τι απάντηση θέλεις, ξανά μανά που λένε λέω : πολλά μπορεί να συμβαίνουν και αναφέρω 2 περιπτώσεις ενδεικτικά, στην μια περίπτωση ο ενας ειναι περισσότερο προσεκτικός και καλύτερος γνώστης του που ακριβώς μπορεί να κανει damage, οπότε δικαιολογείται η διαφορά του damage στα στατιστικά του και στην δεύτερη περίπτωση παίζει με gold ammo που και πάλι δικαιολογείται αυτή η διαφορά, μπορεί να συμβαίνει το πρώτο μπορεί και το δεύτερο μπορεί και κάτι άλλο, δεν το ξέρω και δεν το ξέρεις ούτε και εσύ, αρα δεν μπορούμε να βγάλουμε ακριβη συμπερασματα, ομως το γεγονός οτι ο 1ος με τον 3ο εχουν το ίδιο hit ratio δεν είναι λίγο παράξενο? και σε heavy tank και μάλιστα Μ103 που δεν εχει κακό accuracy αντιθέτως μάλιστα.
Τ κακό θα ήταν να μν έχουν τ ιδιο hit ratio γτ αν ο 3ος είχε χειρότερο hit ratio σημαίνει πως ειναι βλακας και δν μπορεί να σημαδέψει ένα τανκ και βαράει στ περιστέρια,είναι bot ή απλά τρολαρει

Σωστός, εχεις δίκηο, αυτό είναι ενα σημείο που εμένα μου προξενεί περιέργεια, απο την μιά δεν είναι κακό αυτό το νούμερο για τον 3ο παίχτη και ειναι απορίας άξιον αφού πετυχαίνει το στόχο γιατί δεν κάνει καλύτερο damage και απο την άλλη ο 1ος παίχτης με τόσο καλά στατιστικά μάλλον θα μπορούσε να έχει κάτι παραπάνω, αυτά ομως είναι θεωρία γιατί απλά δεν ξέρουμε τι γίνεται και οι αριθμοί δεν βοηθούν και πολύ.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από Sanguinius Τρι Ιουν 11, 2013 9:07 am

taramas έγραψε:
Sanguinius έγραψε:
taramas έγραψε:
dolofonos έγραψε:Και ξανά μπας και πάρω απάντηση. Δηλαδή αν βγάζουμε damage είμαστε είτε καμπέρηδες είτε παίζουμε με χρυσές?????? Δηλαδή αν έχεις κάποιος hit ratio και όχι damage φταίει ότι δεν παίζει χρυσές???? Δηλ ένας νουμπας με χρυσές γίνεται καλύτερος παίκτης???? Γιατί τότε δεν είναι μωβ και έχει άλλο χρώμα????

Την πήρες την απάντηση αλλα επιμένεις, πάμε αλλη μια φορά... δεν αναφέρω τίποτα απο αυτά που λές και δεν καταλαβαίνω τι απάντηση θέλεις, ξανά μανά που λένε λέω : πολλά μπορεί να συμβαίνουν και αναφέρω 2 περιπτώσεις ενδεικτικά, στην μια περίπτωση ο ενας ειναι περισσότερο προσεκτικός και καλύτερος γνώστης του που ακριβώς μπορεί να κανει damage, οπότε δικαιολογείται η διαφορά του damage στα στατιστικά του και στην δεύτερη περίπτωση παίζει με gold ammo που και πάλι δικαιολογείται αυτή η διαφορά, μπορεί να συμβαίνει το πρώτο μπορεί και το δεύτερο μπορεί και κάτι άλλο, δεν το ξέρω και δεν το ξέρεις ούτε και εσύ, αρα δεν μπορούμε να βγάλουμε ακριβη συμπερασματα, ομως το γεγονός οτι ο 1ος με τον 3ο εχουν το ίδιο hit ratio δεν είναι λίγο παράξενο? και σε heavy tank και μάλιστα Μ103 που δεν εχει κακό accuracy αντιθέτως μάλιστα.
Τ κακό θα ήταν να μν έχουν τ ιδιο hit ratio γτ αν ο 3ος είχε χειρότερο hit ratio σημαίνει πως ειναι βλακας και δν μπορεί να σημαδέψει ένα τανκ και βαράει στ περιστέρια,είναι bot ή απλά τρολαρει

Σωστός, εχεις δίκηο, αυτό είναι ενα σημείο που εμένα μου προξενεί περιέργεια, απο την μιά δεν είναι κακό αυτό το νούμερο για τον 3ο παίχτη και ειναι απορίας άξιον αφού πετυχαίνει το στόχο γιατί δεν κάνει καλύτερο damage και απο την άλλη ο 1ος παίχτης με τόσο καλά στατιστικά μάλλον θα μπορούσε να έχει κάτι παραπάνω, αυτά ομως είναι θεωρία γιατί απλά δεν ξέρουμε τι γίνεται και οι αριθμοί δεν βοηθούν και πολύ.
Είναι πολύ απλό,ο ένας έχει γνώση τν weakspots,εχει υπομονή,δν παίρνει παρορμητικες βολές,και καθώς εχει ανώτερη αντίληψη ξέρει ποιες βολές θα κάνουν ζημια και ποιες όχι,ο κακός παίχτης πχ όταν εγώ θα παω να κανω facehug με KT κι αυτός ειναι με τ t32 αντί να περιμένει να πετύχει weakspot απλά θα ρίξει κατά βούληση και λογικά θα εξοστρακιστει η βολή τ κι αυτό συμβαινει πάντα με τς κακούς παίχτες
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από ???????? Τρι Ιουν 11, 2013 12:26 pm

Χαρακτηριζετε τους παικτες του παραδειγματος ασυστολα εφοσον σας εχει δηλωθει οτι ειναι μελη του φορουμ. Θα το συνεχισετε πολυ ακομα αυτο ή θα μαθετε επιτελους καποιοι να χρησιμοποιητε σωστο λεξιλογιο?? Γιατι θα συνεχισουμε τα παρατραγουδα αν καποιοι δεν συνετισθειτε και θα παραπονιεστε παλι. Μαθετε επιτελους να σεβεστε πραγματα και καταστασεις.
Ευχαριστω.

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από taramas Πεμ Ιουν 13, 2013 12:03 am

danaos130GR έγραψε:Χαρακτηριζετε τους παικτες του παραδειγματος ασυστολα εφοσον σας εχει δηλωθει οτι ειναι μελη του φορουμ. Θα το συνεχισετε πολυ ακομα αυτο ή θα μαθετε επιτελους καποιοι να χρησιμοποιητε σωστο λεξιλογιο?? Γιατι θα συνεχισουμε τα παρατραγουδα αν καποιοι δεν συνετισθειτε και θα παραπονιεστε παλι. Μαθετε επιτελους να σεβεστε πραγματα και καταστασεις.
Ευχαριστω.

Ζητώ συγγνώμη δεν γνωρίζω σε ποιούς ανήκουν και δεν το πρόσεξα καθόλου οτι είναι μέλη του φόρουμ, τέλος πάντων ούτως ή άλλως εγω προσωπικά μάλλον έχω χειρότερα.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από Sanguinius Πεμ Ιουν 13, 2013 1:34 am

Γτ ποιός εκφράστηκε ασύστολα για τ δείγματα και τς παίχτες;
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Πεμ Ιουν 13, 2013 4:05 am

taramas έγραψε:
πολλά μπορεί να συμβαίνουν και αναφέρω 2 περιπτώσεις ενδεικτικά, στην μια περίπτωση ο ενας ειναι περισσότερο προσεκτικός και καλύτερος γνώστης του που ακριβώς μπορεί να κανει damage, οπότε δικαιολογείται η διαφορά του damage στα στατιστικά του και στην δεύτερη περίπτωση παίζει με gold ammo που και πάλι δικαιολογείται αυτή η διαφορά, μπορεί να συμβαίνει το πρώτο μπορεί και το δεύτερο μπορεί και κάτι άλλο, δεν το ξέρω και δεν το ξέρεις ούτε και εσύ, αρα δεν μπορούμε να βγάλουμε ακριβη συμπερασματα, ομως το γεγονός οτι ο 1ος με τον 3ο εχουν το ίδιο hit ratio δεν είναι λίγο παράξενο? και σε heavy tank και μάλιστα Μ103 που δεν εχει κακό accuracy αντιθέτως μάλιστα.
Υπάρχει και μια 3η περίπτωση... που συνήθως αυτή ισχύει.
Και οι 2 έχουν το ίδιο "hit ratio" αλλά ο ένας έχει κάνει περισσότερες βολές με αποτέλεσμα να έχει πιο πολύ damage.
πχ. ο ένας να έχει 3 στις 6 βολές και ο άλλος 6 στις 12, και οι 2 έχουν 50% ευστοχία αλλά ο δεύτερος είναι πιο πιθανό να έχει περισσότερο damage.

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από ???????? Πεμ Ιουν 13, 2013 4:07 am

taramas έγραψε:
danaos130GR έγραψε:Χαρακτηριζετε τους παικτες του παραδειγματος ασυστολα εφοσον σας εχει δηλωθει οτι ειναι μελη του φορουμ. Θα το συνεχισετε πολυ ακομα αυτο ή θα μαθετε επιτελους καποιοι να χρησιμοποιητε σωστο λεξιλογιο?? Γιατι θα συνεχισουμε τα παρατραγουδα αν καποιοι δεν συνετισθειτε και θα παραπονιεστε παλι. Μαθετε επιτελους να σεβεστε πραγματα και καταστασεις.
Ευχαριστω.



Ζητώ συγγνώμη δεν γνωρίζω σε ποιούς ανήκουν και δεν το πρόσεξα καθόλου οτι είναι μέλη του φόρουμ, τέλος πάντων ούτως ή άλλως εγω προσωπικά μάλλον έχω χειρότερα.
tarama  δεν ηταν για σενα. απλα αυτος που το εκανε ακομα να το καταλαβει.

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από ???????? Πεμ Ιουν 13, 2013 4:11 am

Sanguinius έγραψε:Γτ ποιός εκφράστηκε ασύστολα για τ δείγματα και τς παίχτες;


Θα σε παρακαλεσω (και ειναι η πρωτη και τελευταια φορα που το κανω) να μην σχολιαζεις δικα μου μηνυματα με κανενα τροπο αν δεν σε αφορα προσωπικα, γιατι θα το γυρισω το τροπαριο παλι και θα σε αρχισω στα βρισιδια.
Το εγραψα απλα Ελληνικα, ελπιζω να το καταλαβες.
Μην παραπονεθει κανεις οτι βριζω κανω κλπ κλπ. εγω προειδοποιησα, ευθυνη δεν φερω.
(ειμαι απολυτα σιγουρος οτι θα κανεις το αντιθετο-οποτε μην εχεις απορια μετα ποιος χαλαει το φορουμ)

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Πεμ Ιουν 13, 2013 4:19 am

danaos130GR έγραψε:Μην παραπονεθει κανεις οτι βριζω κανω κλπ κλπ. εγω προειδοποιησα, ευθυνη δεν φερω.
(ειμαι απολυτα σιγουρος οτι θα κανεις το αντιθετο-οποτε μην εχεις απορια μετα ποιος χαλαει το φορουμ)
Η ευθύνη θα είναι δική σου αν παραβείς τους κανονισμούς του forum και κανενός άλλου.

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από ee3509 Πεμ Ιουν 13, 2013 4:24 am

danaos130GR έγραψε:
Sanguinius έγραψε:Γτ ποιός εκφράστηκε ασύστολα για τ δείγματα και τς παίχτες;




Θα σε παρακαλεσω (και ειναι η πρωτη και τελευταια φορα που το κανω) να μην σχολιαζεις δικα μου μηνυματα με κανενα τροπο αν δεν σε αφορα προσωπικα, γιατι θα το γυρισω το τροπαριο παλι και θα σε αρχισω στα βρισιδια.
Το εγραψα απλα Ελληνικα, ελπιζω να το καταλαβες.
Μην παραπονεθει κανεις οτι βριζω κανω κλπ κλπ. εγω προειδοποιησα, ευθυνη δεν φερω.
(ειμαι απολυτα σιγουρος οτι θα κανεις το αντιθετο-οποτε μην εχεις απορια μετα ποιος χαλαει το φορουμ).

Αν θεωρείς οτι υπάρχει συνθήκη που σου επιτρέπει να βρίζεις επειδή προειδοποίησες κάνεις λάθος και σύμφωνα με τους κανόνες επιφέρει διαγραφή.

Σε ένα ανοικτό φορουμ οι απόψεις σχολιάζονται απο όλους ελεύθερα, αν διαφωνείς πρέπει να κάνεις ιδιωτικές συζητήσεις.

Επίσης εάν ξεκινάς κάνοντας μια γενική αναφορά (χωρίς να μας λες ποιος έκανε τι) είναι αναμενόμενο να πάρεις απαντήσεις απο κόσμο που δεν ξέρει ποιον εννοούσες (ούτε και εγώ ξέρω)

Τέλος, δεν κατάλαβα καν για ποιο λόγο παρεξηγήθηκες, ο καθένας παραθέτει απόψεις που αξιολογούνται.
ee3509
ee3509

Αριθμός μηνυμάτων : 253

http://unregulatedwotgr.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από ???????? Πεμ Ιουν 13, 2013 7:46 am

Kostis_Larsson έγραψε:
danaos130GR έγραψε:Μην παραπονεθει κανεις οτι βριζω κανω κλπ κλπ. εγω προειδοποιησα, ευθυνη δεν φερω.
(ειμαι απολυτα σιγουρος οτι θα κανεις το αντιθετο-οποτε μην εχεις απορια μετα ποιος χαλαει το φορουμ)


Η ευθύνη θα είναι δική σου αν παραβείς τους κανονισμούς του forum και κανενός άλλου.
Τοτε να διαβαζετε τα ποστ και να επεμβενετε αναλογα. Οχι οποτε μας συμφερει.

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από ???????? Πεμ Ιουν 13, 2013 7:51 am

ee3509 έγραψε:
danaos130GR έγραψε:
Sanguinius έγραψε:Γτ ποιός εκφράστηκε ασύστολα για τ δείγματα και τς παίχτες;






Θα σε παρακαλεσω (και ειναι η πρωτη και τελευταια φορα που το κανω) να μην σχολιαζεις δικα μου μηνυματα με κανενα τροπο αν δεν σε αφορα προσωπικα, γιατι θα το γυρισω το τροπαριο παλι και θα σε αρχισω στα βρισιδια.
Το εγραψα απλα Ελληνικα, ελπιζω να το καταλαβες.
Μην παραπονεθει κανεις οτι βριζω κανω κλπ κλπ. εγω προειδοποιησα, ευθυνη δεν φερω.
(ειμαι απολυτα σιγουρος οτι θα κανεις το αντιθετο-οποτε μην εχεις απορια μετα ποιος χαλαει το φορουμ).



Αν θεωρείς οτι υπάρχει συνθήκη που σου επιτρέπει να βρίζεις επειδή προειδοποίησες κάνεις λάθος και σύμφωνα με τους κανόνες επιφέρει διαγραφή.

Σε ένα ανοικτό φορουμ οι απόψεις σχολιάζονται απο όλους ελεύθερα, αν διαφωνείς πρέπει να κάνεις ιδιωτικές συζητήσεις.

Επίσης εάν ξεκινάς κάνοντας μια γενική αναφορά (χωρίς να μας λες ποιος έκανε τι) είναι αναμενόμενο να πάρεις απαντήσεις απο κόσμο που δεν ξέρει ποιον εννοούσες (ούτε και εγώ ξέρω)

Τέλος, δεν κατάλαβα καν για ποιο λόγο παρεξηγήθηκες, ο καθένας παραθέτει απόψεις που αξιολογούνται.
Υπαρχει συνθηκη που μπορει ο αλλος να προσβαλλει??

Δεν απαγορευσα τον σχολιασμο τον ανθρωπινο. Απλα καποιοι πρεπει να προσεχουν τι και πως το γραφουν.

Αν την κανω ειδικη την αναφορα θα τον προσβαλλω αφου δεν το καταλαβενει απο μονος του. (και δεν βλεπουν οι moderator)

Αλλο αποψη, αλλο κριση με χαρακτηρισμους.

Και στο κατω-κατω αν εσυ νομιζεις οτι εισαι οκ με αυτα που γραφεις γιατι θιχτηκες?? Εχεις γραψει κατι για το οποιο νομιζεις οτι εχεις χαρακτηρισει καποιον με ασχημο τροπο???

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από Επισκέπτης Πεμ Ιουν 13, 2013 7:54 am

μα τι ζόρι τραβάς επιτέλους ... 
έκαναν μια αναφορα σε 3 τυχαια προφίλ με καλυμμένα τα ονόματα ... 
αν κατάφερες να βρεις πια ειανι αυτά τα προφίλ σημαίνει οτι το εψαξες , που σημαίνει οτι (για άλλη μια φορά) ΨΑΧΝΕΙΣ για καυγά ... 
μήπως να χαλάρωνες επιτέλους λίγο ???? 
Δεν είναι όλα προσωπικές προσβολές για σένα ούτε σε όρισε κανείς θεματοφύλακα της τιμής του άγνωστου-μουγκού παίκτη WOT ...

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από ee3509 Πεμ Ιουν 13, 2013 8:29 am

@danaos

 Δεν θίχτηκα, υπερασπίζομαι το δικαίωμά μου να εκφέρω γνώμη χωρίς κάποιος άλλος να πιστεύει οτι υπάρχουν καταστάσεις που τον δικαιολογούν να με βρίσει.

 Ιδεολογική είναι η διαφορά μας, όχι προσωπική.

 Η προσβολή είναι κάτι σχετικό γιατί έχει να κάνει με το πως το αντιλαμβάνεται κανείς. Οπότε το αφήνεις και ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του. Η ύβρις είναι συγκεκριμένη, γενικά κατακριτέα και ειδικά εδώ μη αποδεκτή.
ee3509
ee3509

Αριθμός μηνυμάτων : 253

http://unregulatedwotgr.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από Founder Πεμ Ιουν 13, 2013 8:38 am

Ο χρήστης danaos κατόπιν και δικής του επιθυμίας διαγράφηκε από μέλος του φόρουμ. Όποτε το θέμα τελειώνει εδώ και επιστρέφουμε στην συζήτηση του thread


Ευχαριστώ
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από taramas Πεμ Ιουν 13, 2013 2:40 pm

Kostis_Larsson έγραψε:
taramas έγραψε:
πολλά μπορεί να συμβαίνουν και αναφέρω 2 περιπτώσεις ενδεικτικά, στην μια περίπτωση ο ενας ειναι περισσότερο προσεκτικός και καλύτερος γνώστης του που ακριβώς μπορεί να κανει damage, οπότε δικαιολογείται η διαφορά του damage στα στατιστικά του και στην δεύτερη περίπτωση παίζει με gold ammo που και πάλι δικαιολογείται αυτή η διαφορά, μπορεί να συμβαίνει το πρώτο μπορεί και το δεύτερο μπορεί και κάτι άλλο, δεν το ξέρω και δεν το ξέρεις ούτε και εσύ, αρα δεν μπορούμε να βγάλουμε ακριβη συμπερασματα, ομως το γεγονός οτι ο 1ος με τον 3ο εχουν το ίδιο hit ratio δεν είναι λίγο παράξενο? και σε heavy tank και μάλιστα Μ103 που δεν εχει κακό accuracy αντιθέτως μάλιστα.


Υπάρχει και μια 3η περίπτωση... που συνήθως αυτή ισχύει.
Και οι 2 έχουν το ίδιο "hit ratio" αλλά ο ένας έχει κάνει περισσότερες βολές με αποτέλεσμα να έχει πιο πολύ damage.
πχ. ο ένας να έχει 3 στις 6 βολές και ο άλλος 6 στις 12, και οι 2 έχουν 50% ευστοχία αλλά ο δεύτερος είναι πιο πιθανό να έχει περισσότερο damage.

Σωστό κι αυτό, ειναι αυτό που έλεγα πρίν, μπορεί να υπάρχουν πολλά πίσω απο τα νούμερα και δεν μπορούν να υπολογιστούν, γιαυτό λέω πάντα, καλά τα νούμερα, κάτι δείχνουν σίγουρα, αλλά δεν παυει να είναι μια προσπάθεια προσέγγισης της πραγματικότητας με τα λάθη της και τους συμβιβασμούς αναγκαστικούς και μη.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Παρ Ιουν 21, 2013 5:01 pm

Ανακάλυψα και αυτό το site που βγάζει στατιστικά με όμορφα γραφήματα:
http://www.vbaddict.net

Κάποια από τα γραφήματα είναι πράγματι διαφορετικά από ότι έχω δει μέχρι στιγμής, να δείτε αυτό για παράδειγμα
στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 293aa9d70cb0847cf8de323ddbb2cef9_skill_0_0_-1_-1
Δεν ξέρω πως προκύπτουν τα νούμερα αλλά σίγουρα είναι όμορφο και θέλει λίγο ψάξιμο.

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από taramas Σαβ Ιουν 22, 2013 6:35 pm

Εγω ανακάλυψα οτι αν αυξήσω το kills/battle κατά 0,16 θα γίνω πράσινος, γιαυτό θα βγω στην γύρα να θερίσω κόσμο, και κανέναν δικό μου αμα λάχει, μετράει κι αυτός ή όχι?
Βέβαια το πράσινο δεν μου αρέσει γιατί μου θυμίζει εναν πράσινο ήλιο και τα πράσινα άλογα αλλά τελος πάντων εστω προσωρινά θα το ανεχτώ.
Αλλά μετά πάλι τι χρώμα υπάρχει? λές να είναι μπλέ? οχι ρε την ατυχία μου. αυτό θα μου θυμίζει κάτι μπλέ εξωγήινους και το "βάφτω μπλέ και πέτα το στην θάλασσα", τι να κάνω ρε γαμ@το, δεν υπάρχει σωτηρία.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από gregorakis Δευ Ιουν 24, 2013 12:13 am

Kostis_Larsson έγραψε:στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 293aa9d70cb0847cf8de323ddbb2cef9_skill_0_0_-1_-1
Δεν ξέρω πως προκύπτουν τα νούμερα αλλά σίγουρα είναι όμορφο και θέλει λίγο ψάξιμο.
... αν κατάλαβα καλά τοποθετεί τον μέσο όρο του σέρβερ στη θέση "100", άρα το 110 για παράδειγμα σημαίνει πως έχεις 10% καλύτερο αποτέλεσμα από το μέσο όρο, το 90 10% χειρότερο κ.ο.κ. ...χρησιμοποιεί αυτό το εξάγωνο γράφημα για να αποτυπώσει πόσο "ισορροπημένος" ή όχι είναι ένας παίκτης ... αν έχεις την ίδια επιτυχία και στους έξι προς ανάλυση τομείς τότε το αποτέλεσμα θα είναι ένα κανονικό εξάγωνο ...

... το site είναι "ταμάμ" για όποιον θέλει να παρακολουθεί την εξέλιξή του, έχει δικό του dossier uploader που συλλέγει σε πραγματικό χρόνο όλα τα δεδομένα και αρχειοθετεί όλες τις μάχες που έδωσες τις προηγούμενες μέρες, έχει δηλαδή τα details όλων των μαχών που έχεις δώσει από τη στιγμή που έκανες το πρώτο upload ...

... επίσης έχει στατιστικά όλων των servers και όλων των αρμάτων ανά server, καθώς και όσων παικτών έχουν κάνει εγγραφή στο site ...
 
νταξ όμως ... too much information ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Τετ Ιουλ 03, 2013 1:31 pm

Λοιπόν βάζω αυτή την εικόνα γιατί έχω μια μεγάλη απορία... confused
στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 8f8ae6f7109c48335fba7ba8309d999f
Το Obj.268 γιατί πήρε τόσο λίγο exp ενώ έκανε κανονικό damage ?
Με νοιάζει γιατί grindάρω προς τα εκεί...

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 Empty Απ: στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη

Δημοσίευση από Sanguinius Πεμ Ιουλ 04, 2013 3:35 am

Kostis_Larsson έγραψε:Λοιπόν βάζω αυτή την εικόνα γιατί έχω μια μεγάλη απορία... confused
στατιστικα, πως διαβαζονται, τι σημασια εχουν και πως μεταφραζονται στη μαχη  - Σελίδα 2 8f8ae6f7109c48335fba7ba8309d999f
Το Obj.268 γιατί πήρε τόσο λίγο exp ενώ έκανε κανονικό damage ?
Με νοιάζει γιατί grindάρω προς τα εκεί...
Εμ ίσως γιατί έκανε ζημιά στα 8ρια της ομάδας σου και δεν εντόπισε κανέναν εχθρό,αλλά και πάλι πολύ λίγο exp πήρε :/
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης