World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

+17
statsforever
sisifos
Guardianakos
LASKAS
avacus
Crazy_Tiger
dolofonos
taramas
gr68
mementoM0ri
dimstam
ee3509
perseas
Ghostalker
imperiumgraecum
mapoueimai
gregorakis
21 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βγάζετε νόημα από τη φράση: " τα στατιστικά μετράνε σε αυτούς που τα μετράνε"?

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Vote_lcap35%Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Vote_rcap 35% 
[ 9 ]
Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Vote_lcap54%Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Vote_rcap 54% 
[ 14 ]
Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 26
 
 

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από mementoM0ri Παρ Ιουν 27, 2014 7:43 am

O taramas thelei na mas afierosei auto to tragoudaki
mementoM0ri
mementoM0ri

Αριθμός μηνυμάτων : 206

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από taramas Παρ Ιουν 27, 2014 8:14 am

Κανονικά θα έπρεπε να είστε ευτυχείς που εδώ μέσα βρίσκετε πρόσφορο έδαφος να ανταλλάξετε φιλοφρονήσεις του τύπου "τι παιχταράς που είσαι" "και εσύ αγόρι μου τα σπάς" κλπ
Αυτοικανοποιηθείτε λοιπόν και οργανώστε το σωστά για ενα κοινό οργασμό, οσο για την ψυχική υγεία γνωστέ ξερόλα σου απάντησα στο άλλο.

Υ.Σ. ο αυνανισμός δεν είναι κακό πράγμα αρκεί βέβαια να γίνεται με μέτρο.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από dolofonos Παρ Ιουν 27, 2014 11:44 am

dimstam έγραψε:@memento τα δικά μου είναι μόνο randoms και κάνα cw όταν με χρειάζεται η ομάδα.
Όλα τα νούμερα γίνονται σε ραντομς.- (μόνο το W/R ίσως και σε άλλα μοντς)
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 44

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από Crazy_Tiger Παρ Ιουν 27, 2014 12:49 pm

Υπάρχουν ομάδες που βάζουν όριο στατιστικών .
Υπάρχουν ομάδες που δε βάζουν.
Υπάρχουν ομάδες χωρίς λόγο ύπαρξης απλά για να έχω μία ομάδα και να είμαι αρχηγός.


Υπάρχουν παίκτες που τους αρέσει να είναι οι καλύτεροι.
Υπάρχουν παίκτες που είναι καλύτεροι από άλλους στα στατιστικά.
Υπάρχουν παίκτες που είναι καλοί χωρίς να έχουν τα καλύτερα στατιστικά.
Υπάρχουν παίκτες που δεν ξέρουν που πάνε τα 4.
Υπάρχουν παίκτες που είναι καλύτεροι από τους υπόλοιπους και βοηθάνε τους υπόλοιπους.

Παράδειγμα :
Η αντίπαλη ομάδα έχει ουλαμό με 3 μωβ παίκτες.
Από την ομάδα σου λένε ότι τα στατιστικά είναι 32-68 κατά σου και ότι ο ουλαμός τον αντιπάλων θα μας διαλύσει.
Σαφώς έχουμε δει να νικάει το 32% ,όχι πολλές φορές αλλά μπορεί να γίνει.


Παράδειγμα :
Βλέπεις αντίπαλο μωβ παίκτη ,τον σκοτώνεις πρώτο για να αλλάξει η ροή του αγώνα (RB).(σίγουρα δεν είναι εύκολο αλλά και αυτό έχει συμβεί)

Παράδειγμα :
Στην ομάδα σου έχεις 2 μωβ παίκτες ,δεν πας μπροστά σαν μάτι τους αλλά τους αφήνεις να πάνε αυτοί ,συνήθως φωνάζουν ,βρίζουν,σου ζητάνε σποτάρισμα κτλ...

Παράδειγμα :
Σαν ντομάτα με σκοτώνουν και αρχίζω να βρίζω και να κάνω αναφορές στον αντίπαλο για cheat.

Παράδειγμα :
Φτιάχνω ένα σούπερ λογαριασμό και τον πουλάω στο ebay.

Παραδείγματα υπάρχουν πολλά ,δεν υπάρχουν μονάχα αυτοί που δεν μετράνε τα στατιστικά,υπάρχουν και αυτοί που τα μετράνε όπως και αυτοί που δεν τους νοιάζουν τα στατιστικά όπως και αυτοί που δεν έχουν ιδέα τι πάει να πει έχω καλά στατιστικά.


Το θέμα είναι ότι το παιγνίδι δεν είναι κανενός από αυτό εδώ το φόρουμ και όλοι το παίζουν ο καθένας για το δικό του λόγο.

HF & GL
Crazy_Tiger
Crazy_Tiger

Αριθμός μηνυμάτων : 6

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από avacus Παρ Ιουν 27, 2014 1:03 pm

Φίλε Crazy_Tiger δεν προσπαθεί κανενας να ιδιωτικοποιηθεί το παιχνίδι και βεβαίως υπάρχουν όλα αυτα τα παραδείγματα. Με τα στατιστικά όμως, οπως προσπαθουν να γράψουν και οι αποπάνω και δυστηχώς πολύ λιγοι καταλαβαίνουν, μπορούν να σου δείξουν και ποιός ειναι ο καμπέρης και ποιός θα αλλάξει μονος του έναν αγώνα και ποιός έχει αγορασμένο λογαριασμό .... αρκεί να κάτσεις να τα δείς με ενα πράσινο IQ και γνώσεις δημοτικού... και να μήν μείνεις μονο στο χρωμα που θα δείς. Άλλο τα στατιστικά αλλο η φόρμουλα υπολογισμού των στατιστικών ( που βοηθούν αν και όλες εχουν αδυναμίες).
avacus
avacus

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ηλικία : 44

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από gr68 Παρ Ιουν 27, 2014 1:35 pm

gia na mhn to kourazoyme poly.opoios thelei ,as parei 10kokkinoys kai 5 prasinoys,ego ua dialexo 10 ellines mov apo ta paidia poy grafoyn sto foroum(ypopsin den xero kanenan prosopika pos pezei)kai as kontraristeitai se opoion xarth thelete.h issopalia omos yper ton mov.ennoeitai pos oloi me ta idia tank.opoios leei oti den pezoyn rolo ta statistika pedio doxis lampro.----------------------------------kai ego kokkinos eimai kai moy thn spaei kamia fora i eironeia kapoioy mov ekei poy den prepei,alla mhn leme kai koyfa pragmata.oi arithmoi mporei na poune psemata se mikro deigma,oso megalonei ginetai pio antikeimeniko.me kapoia armata pou pezo kalytera kano kati kala kollita paixnidia kai blepo sto noobmeter 1800-1900.alla to kano meliga armata kai spania,an to ekana suxna ua eixa kai ego allo xroma,den exoun tipota prosopiko mazi mou kai den moy to allazoun.oti axizo pairno.TO XANALEO.OSO PIO POLLES MAXES KANEIS ME MAPA XROMA,TOSO SIGOYRO EINAI POS PAIZEIS LATHOS
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 170

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από LASKAS Παρ Ιουν 27, 2014 2:32 pm

Έπαιξα platoon με τα παιδιά από την cogr, με αυτούς που τσακωνόμασταν...Αποδείχτηκε ότι δεν έχουμε τίποτα να μοιράσουμε!Πάμε στο θέμα τώρα...Δεν είχαν καλά στατιστικά και περίμενα να δω τα χειρότερα.Και όμως έπαιξαν καλά.Αρκετά καλύτερα από αυτό που δείχνουν τα στατιστικά τους.Τα λάθη τους ήταν πάνω σε τακτική και timing να καλύψεις συμπαίκτη, που χαλαρά τα βλέπεις σε παίκτες μωβ και μπλε.Ηταν μια ευχάριστη έκπληξη γιατί άλλη μια φορά αποδείχτηκε ότι τσάμπα μαλώνουμε εδώ μέσα αλλά και παικτικά με διαψεύσανε!
Ομως ο ένας από τους δύο, είπε ότι παίζει από την δουλειά και μέσα στη μάχη σταμάτησε να κάνει κάτι για λίγα δευτερόλεπτα...ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΓΑΜ...ΕΙ ΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ???Άρα να ένας λόγος που μπορεί να έχει κάποιος άσχημα στατιστικα.Μπορεί στις 2-3 μάχες που παίξαμε να προσπαθήσανε να παίξουν όσο γίνεται καλύτερα για να αποδείξουν ότι έχω λάθος, αν και δεν το θεωρώ πολύ πιθανό αυτό το σενάριο.
Υπάρχουν περιπτώσεις παικτών με τρομερά στατιστικά και να τους δεις να παίζουν χάλια και να αναρωτιέσαι..είναι δυνατόν???Και περιπτώσεις παικτών με άσχημα στατιστικά που να παίξουν πάρα πολύ καλά.Το θέμα δεν είναι η μια μάχη ή μια μέρα, σημασία έχει η διάρκεια!Για να μην παρξηγηθεί κανείς παίρνω παράδειγμα τον εαυτό μου.Μου έχει συμβεί αρκετές φορές να βγω από μια μάχη λίγο ή και καθόλου damage,όμως πολύ περισσότερες φορές έχει συμβεί να πάρω μια μάχη μόνος μου.Με 5-6 χιλιάρικα damage επηρεάζεις το αποτέλεσμα της μάχης αρκετά.Το θέμα είναι λοιπόν να έχεις πολλές καλές μάχες και λιγότερες κακές και έτσι διαμορφώνονται τα στατιστικά.

Θα αναφέρω τους λόγους ΕΓΩ πιστεύω ότι τα στατιστικά έχουν σημασία.
α)Η ίδια η εταιρία έχει βγάλει ένα κάρο φόρμουλες eff,wn6,wn7,wn8, έχει μέσα στο παιχνίδι ένα κάρο μετάλια, μια καρτέλα με τα στατιστικά σου που καταγράφει το wr, το av. damage, το av.exp και τα ρεκόρ σου.ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΓΝΟΗΣΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ...???ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΕΝΑΝ ΠΑΙΧΤΗ???ή όλοι είμαστε το ίδιο καλοί και σε όλα τα άρματα?!χαχαχααχαχ
β)Ολες οι καλές ομάδες ζητάνε συγκεκριμένα νούμερα για να σε πάρουν στην ομάδα τους.
γ)Τις καλές περιοχές στον χάρτη τις έχουν ομάδες με παίχτες χρώματος πράσινου και πάνω.Δεν είδα ποτέ ομάδα με πορτοκαλοκόκκινους να κάθεται μέρες στην ευρώπη.lol Very Happy 
δ)Οι fc σας μπορεί να λένε την γνωστή φράση << θα παίξουν όλοι ...>> αλλά παρατηρείστε ποιός παίζει πιο συχνά.Δύσκολα να αφήσει έξω πολλές φορές έναν παίκτη με καλά νούμερα, ενώ αντίθετα έναν κόκκινο παίχτη δεν λέω ότι δεν θα τον βάλει αλλά όχι στην ίδια συχνότητα.
ε)Bάζω xvm μετά από χρόνια με to wn8.To chance της μάχης δύσκολα πέφτει έξω.Οι μάχες 45-55% κοντράρονται...αν σου δίνει chance 30% είναι πάρα πάρα πολύ δύσκολο να κερδίσεις.

Μην είμαστε υποκριτές...αυτοί που λένε ότι δεν έχουν σημασία τα στατιστικά, άμα κουβεντιάσεις μαζί τους σου λένε ότι έχουν βάλει xvm.Και αν παίξεις μαζί τους μέσα στη μάχη ακούς...ωχ αυτός είναι μωβ ή αυτός είναι κόκκινος νουμπάς.
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από imperiumgraecum Παρ Ιουν 27, 2014 2:36 pm

Εγώ πάλι δεν έχω xvm, οπότε δεν πρόκειται να με ακούσεις να γκρινιάζω....αν και πιθανότατα θα ρίξω καρκινοκατάρες αν δω κάποιον σύμμαχο να το πνίγει άγρια
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 444

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από Guardianakos Παρ Ιουν 27, 2014 9:35 pm

Αυτές οι κουβέντες γίνονται μόνο στην Ελλάδα απο ότι φαίνεται και δείχνουν πόσο πίσω είναι το community από όλλες τις απόψεις.
Είναι γελείο να συζητάμε για τα στατιστικά απο τη στιγμη που όλοι οι παίκτες και οι κοφυφαίες clans τα χρησιμοποιούν σαν πολύτιμο εργαλείο για να αξιολογήσουν υποψήφια μέλη που κάνουν apply κλπ..
Απο την αλλη μεριά σημαντικό ειναι να βλέπεις και την εξέλιξη(εαν υπάρχει) απο κάθε παίκτη.Εαν φτάσει κάποιος στις 15-20κ μάχες και παίζει σαν ντομάτα τότε δεν υπάρχει ελπίδα..Και εαν καταφέρει να γίνει unicum στις 40k δεν αποτελεί κανένα κατόρθωμα,πως γίνεται να μην μπορείς να βελτιωθείς σε 40k(!!!!) μάχες...
Εγω προσοπικά δεν χρησιμοποιώ xvm μέσα στο game ούτε win chance(%) και δεν με ενδιαφέρει να δω τι χρώμα είναι ο άλλος αλλα απο κινήσεις στο map και την αποτελεσματικότητα του φαίνεται εύκολα τι αξίζει.
Όσο για το άλλο που ακούω ότι ο πορτοκαλί παίκτης έκανε ''παπάδες'' σε ένα game,αυτό αποτελεί 1 στα 200 που θα παίζει και αυτό θα περιλαμβάνει πολύ τύχη επίσης.Πιθανότατα κιόλας αυτός που θα έχει 1500 av damage με το 10αρι του όταν θα κάνει ένα game με 3-4k θα είναι το καλύτερο της ζωής του(save replay,screenshots και δεν συμαζεύεται) οπότε give that man a cookie.
Guardianakos
Guardianakos

Αριθμός μηνυμάτων : 17

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από gr68 Σαβ Ιουν 28, 2014 12:05 am

pros laska.ta paidia apo thn cogr eixan pei oti epaizan apo magazi kai oxi panta oli thn maxh(peritto na po oti to brady poy brizosastan ego htela nikh toy babiskoy-panta me ton adunato eimaste einai grammeno sto petsi mas,alla xairomai poy ta brhkate.).dystyxos aytoi einai oi ejairesh ston kanona kai einai ligoi.to xanaleo kai den xanamilao gia to uema.ego leo pos ama sta idia armata esy eisai mov kai ego red kai ayto ginetai sxedon pantoy eisai kalyteros re file pos na to kanoyme.prosfereis pio poly sto apotelesma.(tora gia ta xvm,klr mercentes den exo apopsh den exo balei tpt,tha htela na balo zoum(gia tous dikous mou logous)alla den exo akomh.
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 170

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από taramas Σαβ Ιουν 28, 2014 3:26 pm

mapoueimai έγραψε:poli apla ennoei oti ta stats metrane (exoun simasia,dixnoun kati) se autous pou tous endiaferoun (metrane).... auto 8elei na pei mallon o taramas. etsi to katalavenw egw...

Να είσαι σίγουρος οτι το καταλαβαίνει και ο ξερόλας, αν μη τι άλλο είναι και μορφωμένο παιδί αλλά άλλο πράγμα να καταλαβαίνεις και άλλο να δέχεσαι, θα συνεχίσει λοιπόν το γνωστό τροπάριο και θα προσπαθήσει να περιθωριοποιήσει αυτούς που έχουν άλλη άποψη όπως κάνει πάντα σαν παντογνώστης, τώρα αν δεί οτι δεν του "βγαίνει" στην ψηφοφορία θα την κάνει γαργάρα και θα βρει κάτι άλλο.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από taramas Σαβ Ιουν 28, 2014 4:00 pm

ee3509 έγραψε:@dimstam

Tα stats δεν έχουν σχέση με το αν ευχαριστιέσαι το παιχνίδι. Δείχνουν όμως κάτι για το πόσο καλά αποδίδεις στο γήπεδο.
Μπορείς να είσαι καρα noob και να το ευχαριστιέσαι μια χάρα. Η ευχαρίστηση δεν σε κάνει καλύτερο παίκτη.
Διαφορετικά πράγματα.

in short,
Οι stat fans, λένε οτι τα stats περιέχουν πληροφορία για το πόσο καλός παίκτης είναι κάποιος.
Οι stat haters, λένε οτι είναι γαμάτοι παίκτες και τα stats τους αδικούν, ή δεν τους νοιάζουν τα stats που είναι εκτός θέματος...

Το έχουμε κουράσει προ πολλού το θέμα αλλά φαίνεται οτι κάποιοι είναι κολλημένοι στην βλακεία που είναι ανίκητη και συμπληρώνω είναι και ακούνητη, και εξηγούμαι για άλλη μια φορά μπας και το σπρώξουμε αν και δεν το ελπίζω..
α) τα στατιστικά που χρησιμοποιεί το xvm είναι υποκειμενικά γιατί δεν μπορεί να είναι αλλιώς, θα δείξουν τι έχεις κάνει (και αυτό κατα προσέγγιση) αλλά δεν μπορούν να μετρήσουν ούτε τις συνθήκες στις οποιες εκανες αυτά που έκανες ούτε την πρόθεση που είχες να κάνεις ή όχι κάποια πράγματα, τελικά είναι ένα χρήσιμο εργαλείο που μπορεί να βοηθήσει τις ομάδες αρκεί να εξετάζονται με προσοχή και να βγαίνουν συμπεράσματα που να πλησιάζουν την πραγματικότητα.
β) αλλη μια απόδειξη οτι είναι υποκειμενικά είναι οτι τα κριτήρια κάθε τόσο αλλάζουν και αν δείτε στην πορεία πολλοί παίχτες αλλάζουν χρώματα κάθε φορά, αν θέλετε απτή απόδειξη πάρτε τον τύπο υπολογισμού, αλλάξτε την ποσοστώσα σε κάποια απο αυτά και θα δείτε πως θα αλλάξει το χρώμα σας είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω.
γ) ο μέχρι σήμερα ισχύων τρόπος των στατιστικών έχει ενα μεγάλο ποσοστό προσέγγισης το οποίο όμως δεν φτάνει στα άκρα και δεν μας επιτρέπει βέβαια να δεχτούμε οτι ενας κόκκινος παίχτης μπορεί να είναι το ίδιο με εναν μωβ στον ίδιο αριθμό μαχών περίπου και κάτω απο βασικές παρόμοιες συνθήκες δηλαδή για παράδειγμα αν και οι δύο παίζουν σε κάποια ομάδα το περισσότερο διάστημα που σημαίνει οτι εχουν δραστηριότητα ομαδική.
δ) κατά κόρον έχετε χρησιμοποιήσει την φράση "ελάτε σε εμάς γιατί ανάμεσα σε καλούς παίχτες θα μπορέσετε να βελτιωθείτε σαν παίχτες που σημαίνει θα ανεβάσετε τα στατιστικά σας" αυτή τη φράση την δέχεστε σαν πραγματικότητα όπου σας συμφέρει, οι περισσότεροι (οχι όλοι) από εμάς γνωρίζουμε πολύ καλά τους τρόπους να φτιάξουμε τα στατιστικά μας και έχουμε ήδη πεί πολλά στο θέμα αυτό, η διαφορά ειναι οτι δεν θέλουμε να παίξουμε με τον ίδιο τρόπο του ξερόλα που έχει βρει και την παραμικρή τρύπα για να κρύβεται και δεν βγαίνει απο αυτήν παρά μόνο αν η μάχη εχει ήδη γυρίσει προς την νίκη και πολλά άλλα που δεν θέλω να τα επαναλάβω.
ε) οτι κάνει κάποιος μέσα στο παιχνίδι θέλει τον ανάλογο χρόνο και κόπο, και αυτός που "χτίζει" στατιστικά έχει κάνει κόπο και έχει δώσει χρόνο, αυτό δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς, απο αυτό μέχρι να κάνουμε σημαία και λάβαρο τα στατιστικά είναι μεγάλη απόσταση και δεν δικαιολογεί κανενός είδους ρατσιστική συμπεριφορά ούτε απο τους μεν ούτε απο τους δε.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από taramas Σαβ Ιουν 28, 2014 4:20 pm

@ laskas

Εγω θα προσθέσω μερικά,
1) υπάρχουν παίχτες που παίχουν άρματα χωρίς 100% πλήρωμα και χωρίς skills, δεν χρησιμοποιούν gold ammo (πχ εγώ) γιατί δεν θέλω να ξοδεύω credits, μέχρι πριν απο μερικούς μήνες έπαιζα σε υπολογιστή που μου έδινε 12-28 fps και οσοι εχουν παίξει με αυτές τις συνθήκες ξέρουν τι γίνεται.
2) υπάρχουν άλλοι που παίζουν άρματα λιγότερο δυνατά να το πούμε επειδή τους αρέσουν (πχ εγώ) σε αντίθεση με κάποιους που παίζουν bat chat-T57-T62A παλαιότερα foch155 και πρόσφατα το WTF.
3) υπάρχουν πολλοί που δεν χρησιμοποιούν τα διάφορα βοηθήματα που υπάρχουν (νόμιμα ή παράνομα), εγώ ας πούμε δεν χρησιμοποιώ ποτέ zoom γιατί δεν μου αρέσει.

Πολλά θα μπορούσα να πώ αλλά οι περισσότεροι τα γνωρίζουν δεν εχει νόημα να τα αραδιάζουμε εδώ, οσο για το φαινόμενο του να παίζεις με κάποιον που δεν έχει καλά στατιστικά και να βλέπεις οτι ο τρόπος που παίζει δεν συμφωνεί με αυτά συμβαίνει συχνά, εχει συμβεί σε μένα πολλές φορές και ο κύριος λόγος είναι οτι οταν θα παίξουμε μαζί θα παίζω συγκεντρωμένα, το πρωί μετά την δουλειά θα βάλω τον καφέ μπροστά μου θα ανάψω το τσιγάρο και θα αρχίσω να παίζω μόνος μου για να νυστάξω να πάω για ύπνο, τι στατιστικά θέλεις να φτιάξω? 
Αφήστε λοιπόν τα παχιά λόγια και αφοσιωθείτε στο να διασκεδάσετε το παιχνίδι ο καθένας με τον τρόπο του και να τελειώνουν αυτές οι κουραστικές και αδιέξοδες συζητήσεις.

Υ.Σ. σε αυτό που μου είπες σου απάντησα στο ποστ

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από LASKAS Σαβ Ιουν 28, 2014 9:55 pm

taramas έγραψε:@ laskas

Εγω θα προσθέσω μερικά,
1) υπάρχουν παίχτες που παίχουν άρματα χωρίς 100% πλήρωμα και χωρίς skills, δεν χρησιμοποιούν gold ammo (πχ εγώ) γιατί δεν θέλω να ξοδεύω credits, μέχρι πριν απο μερικούς μήνες έπαιζα σε υπολογιστή που μου έδινε 12-28 fps και οσοι εχουν παίξει με αυτές τις συνθήκες ξέρουν τι γίνεται.
2) υπάρχουν άλλοι που παίζουν άρματα λιγότερο δυνατά να το πούμε επειδή τους αρέσουν (πχ εγώ) σε αντίθεση με κάποιους που παίζουν bat chat-T57-T62A παλαιότερα foch155 και πρόσφατα το WTF.
3) υπάρχουν πολλοί που δεν χρησιμοποιούν τα διάφορα βοηθήματα που υπάρχουν (νόμιμα ή παράνομα), εγώ ας πούμε δεν χρησιμοποιώ ποτέ zoom γιατί δεν μου αρέσει.

Πολλά θα μπορούσα να πώ αλλά οι περισσότεροι τα γνωρίζουν δεν εχει νόημα να τα αραδιάζουμε εδώ, οσο για το φαινόμενο του να παίζεις με κάποιον που δεν έχει καλά στατιστικά και να βλέπεις οτι ο τρόπος που παίζει δεν συμφωνεί με αυτά συμβαίνει συχνά, εχει συμβεί σε μένα πολλές φορές και ο κύριος λόγος είναι οτι οταν θα παίξουμε μαζί θα παίζω συγκεντρωμένα, το πρωί μετά την δουλειά θα βάλω τον καφέ μπροστά μου θα ανάψω το τσιγάρο και θα αρχίσω να παίζω μόνος μου για να νυστάξω να πάω για ύπνο, τι στατιστικά θέλεις να φτιάξω? 
Αφήστε λοιπόν τα παχιά λόγια και αφοσιωθείτε στο να διασκεδάσετε το παιχνίδι ο καθένας με τον τρόπο του και να τελειώνουν αυτές οι κουραστικές και αδιέξοδες συζητήσεις.

Υ.Σ. σε αυτό που μου είπες σου απάντησα στο ποστ
Nαι το είδα...τα είπαμε και στο chat.Γιώργο είσαι φίλος και αυτό δεν αλλάζει, αλλά να ξέρεις ότι δεν θα σταματήσω να πιστεύω στις δικές μου θεωρίες.Δηλαδή το απλό ...ότι ενωμένοι είμαστε πιο δυνατοί και οργανωμένοι.Δεν πρέπει να υπάρχει κάποια έχθρα μεταξύ παικτών και ομάδων.Δεν είναι ο σκοπός μας να διαλύσουμε ομάδες, ο σκοπός μας είναι να ενώσουμε ομάδες.Είναι περίεργο να λες στον άλλον έλα και ο άλλος να αντιδράει άσχημα.Δεν είδα κανέναν μα κανέναν από όλες τις ομάδες της pnx, να αναφέρουν την λέξη TSSR ( εκτός από εμένα που έκανα απλή αναφορά στην λίστα με τον χρυσό, όπως έκανα για όλες τις ομάδες ) ειδικά με την δική σου ομάδα δεν ασχολήθηκε κανείς.Να μιλάς γενικά και να λες μια θεωρία δεν νομίζω να βλάπτει κανέναν...
Σαν φίλος σου λέω και ένα τελευταίο που δεν το έχεις αναγνωρίσει και θα έπρεπε.Οταν έγινε η συγκέντρωση των αρχηγών πριν μήνες, υπήρχαν 2 προτάσεις. Η δικιά σου που έλεγε να μην αλλάξει τίποτα στις ομάδες και να υπάρχει μια απλή συμμαχία στον χάρτη και η πρόταση cgakis ένωση ομάδων - δημιουργία κοινότητας.Σε βάθος χρόνου φάνηκε ότι η πρόταση σου δεν άλλαξε κάτι στην πραγματικότητα των ελληνικών ομάδων.Η άλλη πρόταση όμως έφτιαχε κάτι που ξεχωρίζει και είναι πολλά βήματα μπροστά από τις υπόλοιπες ομάδες.Οι κόντρες...ο αντίλογος... οι αντιπροτάσεις...οι τσακωμοί έρχονατι γιατί ο καθένας το βλέπει διαφορετικά, αλλά σε βάθος χρόνου κρίνονται οι θεωρίες του καθενός!Βλέπεις τι οφέλησε, τι έφερε αποτέλεσμα και τι δεν περπάτησε.
Ενα παράδειγμα: οταν ήμουνα στην greek σου είχα πει τα ίδια και για πλάκα σου είχα πει να ενώσουμε heat - greek.Τι θα γινότανε αν το κάναμε????Και τι έγινε τώρα η heat????Αντιλαμβάνεσαι αυτά που λέω?
Δεν μπορεί να κατακρίνεις τις απόψεις των άλλων αλλά να μην σχολιάζει κανείς τις δικές σου απόψεις και αποφάσεις και τα αποτελέσματα τους.( γιατί ήσουν και αρχηγός σε μεγάλη clan ).

Ολα αυτά φιλικά και μην δείχνεις ότι σε πειράζει η επιτυχία των άλλων!Δεν έγραψε κανείς για την δική σου ομάδα ειδικά.Κανένας δεν σε θεωρεί εχθρό του και είσαι ευπρόσδεκτος εσύ και η παρέα σου αν και όποτε το θελήσετε να έρθετε στην παρέα μας όπως ισχύει για όλους τους έλληνες παίκτες.

ΥΓ.Πέρασα τις 100 μέρες στην κοινότητα pnx και δεν είδα τσακωμούς, το αντίθετο!
ΥΓ.Τουλάχιστον εμείς οι δύο πρέπει να είμαστε το παράδειγμα για τους άλλους πως γίνεται να διαφωνείς με τον άλλον αλλά πολιτισμένα.
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από gregorakis Κυρ Ιουν 29, 2014 12:23 am

taramas έγραψε:... τώρα αν δεί οτι δεν του "βγαίνει" στην ψηφοφορία θα την κάνει γαργάρα και θα βρει κάτι άλλο ...

... οκτώ δεν έχουν καταλάβει κι ένας εγώ εννιά ... δεν είμαι μόνος μου, υπάρχουν κι άλλοι ηλίθιοι ... πάντως θεωρώ πως δε μου βγήκε η ψηφοφορία καθώς οι έξι που είπαν ναι στα μάτια μου είναι πάρα μα πάρα πολλοί ... 

... για μένα το "τα στατιστικά μετράνε γι αυτούς που τα μετράνε" είναι ένα απόφθεγμα που άνετα παίρνει θέση δίπλα στο "το WoT είναι RNG και paysafe" ... λόγια σοφών ανδρών (πρέπει να ψάξω να βρω ποιος ήταν ο εμπνευστής της δεύτερης φράσης μη μείνει στη ιστορία ως παρ ανωνύμω) ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από sisifos Κυρ Ιουν 29, 2014 1:45 am

Η φράση "Τα στατιστικά μετράνε γι' αυτους που τα μετράνε" σημαίνει πολύ απλά πως τα στατιστικά έχουν νόημα και είναι χρήσιμα μόνο σε αυτούς που δίνουν σημασία σε αυτά.
Πιστεύω αυτό το έχουν καταλάβει ακόμα και το 99,9% αυτών που ψήφισαν πως δεν κατάλαβαν.
Απλά η ψηφοφορία μετατράπηκε σε υποστηρικτές των στατιστικών και μη.
Κατ' εμέ υπάρχουν 3 κατηγορίες παικτών στο wot.
1) Αυτοί που παίζουν απλά γιατί τους αρέσουν τα τανκσακια και το πιου πιου και αρκούνται σε αυτό. Δεν τους ενδιαφέρει ποσο καλοί είναι. Απλά ευχαριστιούνται τις μάχες τους όσο κακοί ή καλοί κι αν είναι.
2) Οι πιο ψαγμένοι που δέχονται τα στατιστικά, ξέρουν πως παρέχουν πολλές πληροφορίες και βοηθούν να μετράς την εξελιξη σου σαν παίκτης στο game, αλλά δεν τρελαίνονται κιόλας
3) Οι παθιασμένοι με τα στατιστικά που κυνηγάνε το τέλειο

Εγώ σέβομαι και τις 3 κατηγορίες και κατατάσσω (κατάτασσα μαλλον γιατί δεν παίζω πλεον) τον εαυτό μου μάλλον στην δευτερη.

Αν ήθελες ένα πιο χρήσιμο poll θα έπρεπε να βάλεις τις 3 παραπάνω κατηγορίες για να δούμε τα ποσοστά των παικτών που ανήκουν σε κάθε κατηγορία μεσα στην ελληνική κοινότητα.
sisifos
sisifos
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ηλικία : 56

http://wotgr.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από LASKAS Κυρ Ιουν 29, 2014 2:11 am

sisifos έγραψε:Η φράση "Τα στατιστικά μετράνε γι' αυτους που τα μετράνε" σημαίνει πολύ απλά πως τα στατιστικά έχουν νόημα και είναι χρήσιμα μόνο σε αυτούς που δίνουν σημασία σε αυτά.
Πιστεύω αυτό το έχουν καταλάβει ακόμα και το 99,9% αυτών που ψήφισαν πως δεν κατάλαβαν.
Απλά η ψηφοφορία μετατράπηκε σε υποστηρικτές των στατιστικών και μη.
Κατ' εμέ υπάρχουν 3 κατηγορίες παικτών στο wot.
1) Αυτοί που παίζουν απλά γιατί τους αρέσουν τα τανκσακια και το πιου πιου και αρκούνται σε αυτό. Δεν τους ενδιαφέρει ποσο καλοί είναι. Απλά ευχαριστιούνται τις μάχες τους όσο κακοί ή καλοί κι αν είναι.
2) Οι πιο ψαγμένοι που δέχονται τα στατιστικά, ξέρουν πως παρέχουν πολλές πληροφορίες και βοηθούν να μετράς την εξελιξη σου σαν παίκτης στο game, αλλά δεν τρελαίνονται κιόλας
3) Οι παθιασμένοι με τα στατιστικά που κυνηγάνε το τέλειο

Εγώ σέβομαι και τις 3 κατηγορίες και κατατάσσω (κατάτασσα μαλλον γιατί δεν παίζω πλεον) τον εαυτό μου μάλλον στην δευτερη.

Αν ήθελες ένα πιο χρήσιμο poll θα έπρεπε να βάλεις τις 3 παραπάνω κατηγορίες για να δούμε τα ποσοστά των παικτών που ανήκουν σε κάθε κατηγορία μεσα στην ελληνική κοινότητα.
συμφωνώ ... το πράγμα μπερδεύει όταν η πρώτη κατηγορία αρχίζει να εκφράζει απόψεις και να το βλέπει ανταγωνιστικά.
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από sisifos Κυρ Ιουν 29, 2014 3:01 am

...και όταν η τελευταία προσπαθεί να την πει στην πρώτη παρόλο που δεν την ενδιαφέρει να συμπληρώσω εγώ και να έχουμε ολοκληρωμένο πόρισμα  Smile
sisifos
sisifos
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ηλικία : 56

http://wotgr.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από statsforever Δευ Ιουν 30, 2014 3:37 pm

LASKAS έγραψε:
taramas έγραψε:@ laskas

Εγω θα προσθέσω μερικά,
1) υπάρχουν παίχτες που παίχουν άρματα χωρίς 100% πλήρωμα και χωρίς skills, δεν χρησιμοποιούν gold ammo (πχ εγώ) γιατί δεν θέλω να ξοδεύω credits, μέχρι πριν απο μερικούς μήνες έπαιζα σε υπολογιστή που μου έδινε 12-28 fps και οσοι εχουν παίξει με αυτές τις συνθήκες ξέρουν τι γίνεται.
2) υπάρχουν άλλοι που παίζουν άρματα λιγότερο δυνατά να το πούμε επειδή τους αρέσουν (πχ εγώ) σε αντίθεση με κάποιους που παίζουν bat chat-T57-T62A παλαιότερα foch155 και πρόσφατα το WTF.
3) υπάρχουν πολλοί που δεν χρησιμοποιούν τα διάφορα βοηθήματα που υπάρχουν (νόμιμα ή παράνομα), εγώ ας πούμε δεν χρησιμοποιώ ποτέ zoom γιατί δεν μου αρέσει.

Πολλά θα μπορούσα να πώ αλλά οι περισσότεροι τα γνωρίζουν δεν εχει νόημα να τα αραδιάζουμε εδώ, οσο για το φαινόμενο του να παίζεις με κάποιον που δεν έχει καλά στατιστικά και να βλέπεις οτι ο τρόπος που παίζει δεν συμφωνεί με αυτά συμβαίνει συχνά, εχει συμβεί σε μένα πολλές φορές και ο κύριος λόγος είναι οτι οταν θα παίξουμε μαζί θα παίζω συγκεντρωμένα, το πρωί μετά την δουλειά θα βάλω τον καφέ μπροστά μου θα ανάψω το τσιγάρο και θα αρχίσω να παίζω μόνος μου για να νυστάξω να πάω για ύπνο, τι στατιστικά θέλεις να φτιάξω? 
Αφήστε λοιπόν τα παχιά λόγια και αφοσιωθείτε στο να διασκεδάσετε το παιχνίδι ο καθένας με τον τρόπο του και να τελειώνουν αυτές οι κουραστικές και αδιέξοδες συζητήσεις.

Υ.Σ. σε αυτό που μου είπες σου απάντησα στο ποστ
Nαι το είδα...τα είπαμε και στο chat.Γιώργο είσαι φίλος και αυτό δεν αλλάζει, αλλά να ξέρεις ότι δεν θα σταματήσω να πιστεύω στις δικές μου θεωρίες.Δηλαδή το απλό ...ότι ενωμένοι είμαστε πιο δυνατοί και οργανωμένοι.Δεν πρέπει να υπάρχει κάποια έχθρα μεταξύ παικτών και ομάδων.Δεν είναι ο σκοπός μας να διαλύσουμε ομάδες, ο σκοπός μας είναι να ενώσουμε ομάδες.Είναι περίεργο να λες στον άλλον έλα και ο άλλος να αντιδράει άσχημα.Δεν είδα κανέναν μα κανέναν από όλες τις ομάδες της pnx, να αναφέρουν την λέξη TSSR ( εκτός από εμένα που έκανα απλή αναφορά στην λίστα με τον χρυσό, όπως έκανα για όλες τις ομάδες ) ειδικά με την δική σου ομάδα δεν ασχολήθηκε κανείς.Να μιλάς γενικά και να λες μια θεωρία δεν νομίζω να βλάπτει κανέναν...
Σαν φίλος σου λέω και ένα τελευταίο που δεν το έχεις αναγνωρίσει και θα έπρεπε.Οταν έγινε η συγκέντρωση των αρχηγών πριν μήνες, υπήρχαν 2 προτάσεις. Η δικιά σου που έλεγε να μην αλλάξει τίποτα στις ομάδες και να υπάρχει μια απλή συμμαχία στον χάρτη και η πρόταση cgakis ένωση ομάδων - δημιουργία κοινότητας.Σε βάθος χρόνου φάνηκε ότι η πρόταση σου δεν άλλαξε κάτι στην πραγματικότητα των ελληνικών ομάδων.Η άλλη πρόταση όμως έφτιαχε κάτι που ξεχωρίζει και είναι πολλά βήματα μπροστά από τις υπόλοιπες ομάδες.Οι κόντρες...ο αντίλογος... οι αντιπροτάσεις...οι τσακωμοί έρχονατι γιατί ο καθένας το βλέπει διαφορετικά, αλλά σε βάθος χρόνου κρίνονται οι θεωρίες του καθενός!Βλέπεις τι οφέλησε, τι έφερε αποτέλεσμα και τι δεν περπάτησε.
Ενα παράδειγμα: οταν ήμουνα στην greek σου είχα πει τα ίδια και για πλάκα σου είχα πει να ενώσουμε heat - greek.Τι θα γινότανε αν το κάναμε????Και τι έγινε τώρα η heat????Αντιλαμβάνεσαι αυτά που λέω?
Δεν μπορεί να κατακρίνεις τις απόψεις των άλλων αλλά να μην σχολιάζει κανείς τις δικές σου απόψεις και αποφάσεις και τα αποτελέσματα τους.( γιατί ήσουν και αρχηγός σε μεγάλη clan ).

Ολα αυτά φιλικά και μην δείχνεις ότι σε πειράζει η επιτυχία των άλλων!Δεν έγραψε κανείς για την δική σου ομάδα ειδικά.Κανένας δεν σε θεωρεί εχθρό του και είσαι ευπρόσδεκτος εσύ και η παρέα σου αν και όποτε το θελήσετε να έρθετε στην παρέα μας όπως ισχύει για όλους τους έλληνες παίκτες.

ΥΓ.Πέρασα τις 100 μέρες στην κοινότητα pnx και δεν είδα τσακωμούς, το αντίθετο!
ΥΓ.Τουλάχιστον εμείς οι δύο πρέπει να είμαστε το παράδειγμα για τους άλλους πως γίνεται να διαφωνείς με τον άλλον αλλά πολιτισμένα.

Κώστα
λυπάμαι που θα στο πώ αλλά λες μερικά πράγματα που δεν στέκουν και απορώ γιατί το κάνεις αφού ξέρεις την πραγματικότητα, ενα απο αυτά είναι η αναφορά σου στο για πλάκα είχες πεί την ένωση HEAT-GREEK, ξέρεις πολύ καλά οτι δεν ήταν στο χέρι μου να κάνω κάτι τέτοιο ακόμη και αν το ήθελα οπότε το να το αναφέρεις είναι άσκοπο και άστοχο.
Το να λές για μένα οτι με πειράζει η επιτυχία άλλων δείχνει ή οτι δεν με ξέρεις καθόλου ή οτι το κάνεις εσκεμμένα, διάλεξε και πάρε, επίσης παραβλέπεις εσκεμμένα τις συμπεριφορές και τις πράξεις αυτών που τώρα βρίσκεσαι μαζί τους και μάλιστα μπαίνεις και μπροστά να τους προστατεύσεις απο τα τραγικά τους λάθη, θέμα δικό σου αλλά μην περιμένεις οτι θα μείνουμε απαθείς.
Οσο για τα αποτελέσματα δεν χρειάζεται να περιγράψεις τίποτα, τα βλέπουμε, τουλάχιστον μην μας θεωρείς βλάκες.
taramas

statsforever

Αριθμός μηνυμάτων : 7

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από LASKAS Τετ Ιουλ 02, 2014 4:21 am

Δεν το διατύπωσα σωστά και πρέπει να το διευκρινίσω...δεν ήθελα να πω ότι πραγματικά σε πειράζει η επιτυχία των άλλων.Αλλά η εικόνα που αφήνεις είναι σαν να σε πειράζει..σαν να προσπαθείς να υποτιμήσεις...σαν να το πολεμάς!Ενώ πιστεύω ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα.Όσο για τα τραγικά λάθη της διοίκησης δεν τα γνωρίζω και δεν μου πέφτει λόγος.Σαν παίκτης είμαι ευχαριστημένος από την αγωνιστικότητα, το καλό κλίμα και την τιμιότητα.Ο Περσέας με μεγάλη τυπικότητα μοίρασε τον χρυσό ανάλογα με τις παρουσίες. Πως γίνεται εσύ που είσαι απ'έξω να βλέπεις τόσα στραβά..και εγώ να μην τα βλέπω?!
Γιώργο κριτική δεν κάνεις όταν γράφεις πιο πάνω << τραγικά λάθη >> κ << άσχημα αποτελέσματα >>??????

Κάπου αλλού έγραψα...διάβασε το και αν νομίζεις ότι έχει νόημα σχολίασε το...

Αν ήμουνα στην διοίκηση της pnx θα πρότεινα να ανοίξει μια ακόμη pnx με τον τρόπο ακριβώς που περιγράφει ο Ταραμάς.Και αν έχει όρεξη ο ίδιος ας την αναλάβει.Με αυτό τον τρόπο δείχνουμε ότι σεβόμαστε και τον άλλο τρόπο σκέψης του παιχνιδιού που δεν βασίζεται << στα στατιστικά >> όπως λέτε.Ας την λειτουργήσει όπως έχει στο μυαλό του και εμείς θα τον στηρίξουμε.Ας πάρει όσους παίκτες σκέφτονται με τον ίδιο τρόπο και καλή επιτυχία.
Είναι ένας τρόπος που δείχνει αλληλοσεβασμό και θα φέρνει πιο κοντά και άλλους έλληνες παίκτες στο ίδιο ts.
Ας δείξει η κάθε πλεύρα με πράξεις τις καλές προθέσεις της.Όσες άλλες ελληνικές ομάδες συμφωνούν με το << σκεπτικό Ταραμά >> ας έρθουν να βοηθήσουν.
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από Founder Τετ Ιουλ 02, 2014 10:09 am

Παίδες επειδή γυρνάει πάλι σε ομάδες στο diplomacy ή locked.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από Marita89 Τετ Ιουλ 02, 2014 10:26 am

Οταν οι κορυφαιες ομαδες στον κοσμο θετουν κριτηρια εισοδου με βαση τα στατιστικα τι να αντιταξει κανεις??Τα στατιστικα δειχνουν ποσο καλος ησουν και εισαι,τελος.Ολα τα υπολοιπα ειναι μπαρουφες για αυτους που δεν θελουν να κατανοησουν οτι δεν παιζουν καλα:οπως ο ταραμας που οσο πιο γρηγορα το κατανοησει τοσο πιο γρηγορα θα αρχισει να βελτιωνεται.

Marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 230

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από LASKAS Τετ Ιουλ 02, 2014 10:47 am

Founder έγραψε:Παίδες επειδή γυρνάει πάλι σε ομάδες στο diplomacy ή locked.
Τι θα γίνει με εσένα?Θα μας αφήσεις να κάνουμε καμιά κουβέντα? Very Happy
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από cgakis Τετ Ιουλ 02, 2014 11:03 am

για να καταλαβουμε κατι τα στατιστικα δεν ειναι τιποτα παραπανω απο το να παιζεις το παιχνιδι και εξηγω αποτερος σκοπος του παιχνιδιου ειναι να προκαλεσεις φθορα στον αντιπαλο (damage) και στο τελος να τον σκοτωσεις αν λοιπον αυτο το καταφερνεις σε καθε μαχη σου (ιδιετερα αν προκαλεις μεγαλη φθορα στα αντιπαλα αρματα) αποκτας και στατιστικα αν αυτοκτονεις δεν προκειται ποτε να κανεις στατιστικα αρα δεν παιζεις το παιχνιδι αλλα παιζεις κατι αλλο
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικά Εγώ Είμαι Ο Κουτός ?

Δημοσίευση από Founder Τετ Ιουλ 02, 2014 2:01 pm

LASKAS έγραψε:
Founder έγραψε:Παίδες επειδή γυρνάει πάλι σε ομάδες στο diplomacy ή locked.
Τι θα γίνει με εσένα?Θα μας αφήσεις να κάνουμε καμιά κουβέντα? Very Happy

Nop. Not really Smile
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης