World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

+6
ee3509
JDeviant
gregorakis
Sanguinius
Founder
Arxiereas_
10 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Αυγ 30, 2014 3:11 am

Arxiereas_ έγραψε:
Founder έγραψε:Όσον αφορά τις πάστες Smile και εγώ σαν τον arxierea βάζω συνήθως αν και έχω έναν φίλο που βάζει όπως περιέγραψε ο taramas με κάρτα.  


Κύριε sanguinius και arxierea σας εκτιμώ και τους δύο ωραίο είναι το ποστ αλλά ήρεμα με τις προσβολές γιατί αν ξεφύγετε θα έρθει ο παλιός καλός μου εαυτός στην επιφάνεια(Και δεν το λέω σαν απειλή αλλά σαν προειδοποίηση) γιατί δεν πρόκειται να αφήσω την κουβέντα να επεκταθεί όπως δίπλα. Sad
Προσπαθώ να γράψω 5 πράγματα, να ρθει να προσθέσει άλλα 5 όποιος γνωρίζει περισσότερα να κάνουμε ένα ωραίο πλήρες thread και έρχεται κάθε λίγο να το γεμίζει παράσιτα χωρίς την παραμικρή ουσιαστική συνεισφορά στο θέμα μόνο και μόνο για να δημιουργήσει εντυπώσεις. 
Έχοντας πλήρη επίγνωση για τις συνέπειες της όποιας υπερβολής εκ μέρους μου, δεν θα σταματήσω μέχρι να φύγουν τα παράσιτα γιατί το thread έχει δρόμο ακόμα αφού μέχρι τώρα δεν πιάσαμε καθόλου τα notebooks.
Κι εγώ δεν θα σταματήσω να σε κυνηγάω μέχρι να σταματήσεις να γράφεις ηλιθιότητες,γιατί μόνο αυτό ξέρεις να κάνεις στην μίζερη ζωή σου
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από Founder Σαβ Αυγ 30, 2014 3:31 am

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Tactical_20547d_374251

πάω πάσο εσείς είστε σαν την νότια με βόρεια Κορέα..... ούτε με τον ΟΗΕ δεν σώζεται.

@imperium η αλήθεια είναι ότι και εγώ είμαι λίγο δεινόσαυρος σε αυτό το θέμα τα tablet - notebook μου δημιουργούν εξανθήματα Sad  Αν και τα laptop αν έχουν την κατάλληλη υποδομή μπορεί να είναι αρκετά ωραία. 

Το χειρότερο όμως είναι όταν ακούω άτομο να λέει έχω να διαθέσω καμιά 300-400 θα τσιμπήσω ένα notebook και θα παίζω μ@μ@τ@. Και εσύ του λες θα παίζεις μ@μ@τ@ μόνο το pak-man. 
Μία εβδομάδα μετά ακούς τον ίδιο να κλαίγεται για το πως κολάει στα παιχνίδια και δεν μπορεί να παίξει ούτε με low graphics. 

όποιος πιστεύει ότι τα desktop, notebook, laptop είναι για την ίδια δουλειά τότε κάνει μεγάλο λάθος.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty apantisi

Δημοσίευση από cgakis Σαβ Αυγ 30, 2014 3:55 am

Founder έγραψε:
cgakis έγραψε:παντως το ματι παντα διπλα ειναι, διπλα στη γκομενα του αλλου διπλα στη διπλα γειτονια , γενικως διπλα

@Cgakis Να σου πω την αλήθεια δεν έρχομαι ποια δίπλα αλλά άλλοι που έρχονται στέλνουν PM και γελάμε Smile η αλήθεια είναι ότι οι δημοκρατικές μάνες και οικογένειες δείχνουν ένα επίπεδο .. ειδικά των διαχειριστών. Άντε λοιπόν πάλι εκεί δίπλα και άσε μας εμάς να συζητάμε εδώ για βαρετά θέματα όπως το πως να φτιάξουμε το pc μας. BTW εσύ πως και είδες το post μου. Εσύ όλο φεύγεις και πάλι εδώ είσαι και μου φορτώνεσαι.

@Arxiereas είτε συμφωνώ με τον sanguinius ή με εσένα δεν μπορώ να πω σε κανέναν μην γράφεις γιατί δεν συμφωνώ μαζί σου. Οπότε τις διαφορές σας θα πρέπει να τις λύσετε μόνοι σας. Απλά όπως είπα και ποιο παλιά μπορείτε να τις λύσετε είτε  με PM ή αν θέλετε να διαφωνήσετε στο forum απλά κρατήστε το κόσμιο. 


BTW ποια από τι πάστες θεωρείται καλύτερη ? Γιατί κυκλοφορούν 200 μάρκες και εγώ συνήθως παίρνω όποια βρω στο κατάστημα  Sad silver,coolermaster,oem αυτές τις τρεις έχει το κατάστημα που πηγαίνω.
ελα τωρα που δεν πηγαινεις διπλα μεταξυ μας τετοια πραγματα δεν κανει εισαι ο καλυτερος πελατης του διπλα αλλα σαν herooyuy το γνωστο το παραμυθι καλα κανετε και γελατε εμεις φαντασου εχουμε κατουρηθει απο τα γελια και μονο βλεπωντας σας διπλα οταν δε γραφετε στο νοσοκομειο παμε με ριξεις στην κοιλιακη χωρα Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από taramas Σαβ Αυγ 30, 2014 4:11 am

Για πάστα εγω προτείνω την arctic silver 5 για διάρκεια και για τους φαν του προσωρινού overclocking arctic silver ceramique.

Τα λαπτοπ κλπ να τα πιάσουμε ευχαρίστως, προς το παρόν θα πώ απλά οτι δεν είναι η συμπάθειά μου, πίστευα και πιστεύω οτι ποτέ δεν άξιζαν τα λεφτά τους.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από ee3509 Σαβ Αυγ 30, 2014 4:14 am

Την arctic silver 5 χρησιμοποιούσα και εγώ, αλλα μετα το γύρισα σε Shin-Etsu
ee3509
ee3509

Αριθμός μηνυμάτων : 253

http://unregulatedwotgr.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από Founder Σαβ Αυγ 30, 2014 4:26 am

Μου φαίνεται θα ψάξω και εγώ να ξαναπάρω silver. Έτσι κι αλλιώς πρέπει να καθαρίσω 3 υπολογιστές αυτήν την εβδομάδα οπότε σίγουρα θα χρειαστώ.

@cagkis πραγματικά όπως σου έχω πει πιστεύω ότι έχεις θέματα γι αυτό δεν σε παίρνω και στα σοβαρά. Όταν δε γράφει κανείς δίπλα πας από ρίξεις ? να το κοιτάξεις μαζί με τα ψυχολογικά. Βάλτο στην λίστα. Άντε τώρα δίπλα να αλληλοβρίσετε τις μάνες σας και άσε μας εμάς.  

P.S με το που έγραψες απλά έγραψες offtopic..... Είσαι πραγματικά off...reality... Άντε λοιπόν φύγε πάλι και έλα σε καμιά δεκαριά μέρες να γράψεις άλλο ένα offtopic. Και φώναξε και τον marita γιατί μας έληψε  Twisted Evil
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Αυγ 30, 2014 4:38 am

Founder έγραψε:Μου φαίνεται θα ψάξω και εγώ να ξαναπάρω silver. Έτσι κι αλλιώς πρέπει να καθαρίσω 3 υπολογιστές αυτήν την εβδομάδα οπότε σίγουρα θα χρειαστώ.

@cagkis πραγματικά όπως σου έχω πει πιστεύω ότι έχεις θέματα γι αυτό δεν σε παίρνω και στα σοβαρά. Όταν δε γράφει κανείς δίπλα πας από ρίξεις ? να το κοιτάξεις μαζί με τα ψυχολογικά. Βάλτο στην λίστα. Άντε τώρα δίπλα να αλληλοβρίσετε τις μάνες σας και άσε μας εμάς.  

P.S με το που έγραψες απλά έγραψες offtopic..... Είσαι πραγματικά off...reality... Άντε λοιπόν φύγε πάλι και έλα σε καμιά δεκαριά μέρες να γράψεις άλλο ένα offtopic. Και φώναξε και τον marita γιατί μας έληψε  Twisted Evil
Θες να σου δώσω να καθαρίσεις και το δικό μου;
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από imperiumgraecum Σαβ Αυγ 30, 2014 5:48 am

Και το δικό μου, μιας και έχει το κολλάει, καταπώς φαίνεται Razz
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 444

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από Arxiereas_ Σαβ Αυγ 30, 2014 6:20 am

@founder 
Έχω χρησιμοποιήσει Arctic silver 5 και Arctic MX-2 πολύ καλές και οι δυο. 

Όσο για το άλλο, μάλλον δεν του φτάνει η δόση που παίρνει δίπλα και ψάχνεται κι εδώ. Τον βλέπεις ακόμη και τώρα. Report-->insults and provocation από 'μένα και κάνε ό,τι νομίζεις.

@imperium
Notebooks = αναγκαίο κακό, γι' αυτούς που χρειάζονται και φορητότητα.

@sykofantius
το ποιος γράφει βλακείες είναι ηλίου φαεινότερο. Για να με κυνηγήσεις όμως θα πρέπει να βρεις κάτι σωστό να πεις ή να με διορθώσεις με επιχειρήματα και αποδείξεις, όχι να συκοφαντείς για δημιουργία εντυπώσεων λες και οι υπόλοιποι είναι χαζοί και δεν βλέπουν ότι δε λες τίποτα όχι μόνο σωστό, αλλά δε λες κυριολεκτικά τίποτα παρά προσπαθείς με τρόπο παιδαριώδη να υποβαθμίσεις τα όσα λέω. Αν όμως έμαθες ό,τι έμαθες από καθηγητές που έχουν μείνει στην εποχή του 386 δεν περιμένουμε να ακούσουμε και τίποτα σωστό. 
Μέχρι τότε συνέχισε απλά να κυνηγάς την ουρά σου, αλεπουδίτσα
Arxiereas_
Arxiereas_

Αριθμός μηνυμάτων : 197

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Αυγ 30, 2014 6:44 am

Arxiereas_ έγραψε:@founder 
Έχω χρησιμοποιήσει Arctic silver 5 και Arctic MX-2 πολύ καλές και οι δυο. 

Όσο για το άλλο, μάλλον δεν του φτάνει η δόση που παίρνει δίπλα και ψάχνεται κι εδώ. Τον βλέπεις ακόμη και τώρα. Report-->insults and provocation από 'μένα και κάνε ό,τι νομίζεις.

@imperium
Notebooks = αναγκαίο κακό, γι' αυτούς που χρειάζονται και φορητότητα.

@sykofantius
το ποιος γράφει βλακείες είναι ηλίου φαεινότερο. Για να με κυνηγήσεις όμως θα πρέπει να βρεις κάτι σωστό να πεις ή να με διορθώσεις με επιχειρήματα και αποδείξεις, όχι να συκοφαντείς για δημιουργία εντυπώσεων λες και οι υπόλοιποι είναι χαζοί και δεν βλέπουν ότι δε λες τίποτα όχι μόνο σωστό, αλλά δε λες κυριολεκτικά τίποτα παρά προσπαθείς με τρόπο παιδαριώδη να υποβαθμίσεις τα όσα λέω. Αν όμως έμαθες ό,τι έμαθες από καθηγητές που έχουν μείνει στην εποχή του 386 δεν περιμένουμε να ακούσουμε και τίποτα σωστό. 
Μέχρι τότε συνέχισε απλά να κυνηγάς την ουρά σου, αλεπουδίτσα
Ο μόνος που προσπαθεί να δημιουργήσει εντυπώσεις είσαι εσύ,και προσπαθείς να πείσεις για το αντίθετο.Επιπλέον δεν βλέπω να φέρνεις και καμία απόδειξη,όλο μπουρδολογείς ακατάσχετα.Έκανε και report o μπέμπης και μετά θα πάει να κλάψει στην μάνα του
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από imperiumgraecum Σαβ Αυγ 30, 2014 7:24 am

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Safe_image.php?d=AQDci8LfCmob_kWs&w=470&h=246&url=http%3A%2F%2Ffreemind.gr%2Fwp-content%2Fuploads%2F2014%2F03%2F%25CE%25B8%25CE%25B1%25CF%2585%25CE%25BC%25CE%25AC%25CE%25B6%25CF%2589
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 444

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από Founder Σαβ Αυγ 30, 2014 1:01 pm

@sanguinius με το κατάλληλο ποσό όλα γίνονται απλά να ξέρεις επειδή τα άλλα τρία θα τα κάνω αναγκαστικά free θα πληρώσεις χ4 Sad
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από taramas Σαβ Αυγ 30, 2014 1:06 pm

Η ARCTIC SILVER 5 μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σαν πάστα-κόλλα οταν βάζουμε ψυκτράκια παθητικής ψύξης σε μνήμες και bridge πάντα πάνω σε pcb και χωρίς ανεμιστήρα.
Αν και η σύνθεση της πάστας αυτής σπάνια δημιουργεί πρόβλημα οταν κυλήσει έξω απο την επιφάνεια καλό είναι να το αποφεύγουμε, σαν συμπέρασμα θα έλεγα οτι κυκλοφορούν αρκετές καλές πάστες για όλα τα γούστα και τις ανάγκες, διαλέξτε οποια σας εξυπηρετεί αλλά δείξτε την προσοχή σας στην τοποθέτηση του μπλόκ, είναι σημαντικό να μπεί αργά, σταθερά και τόσο σφιχτό όσο πρέπει, αν έχετε την ευκαιρία προτιμήστε να κάνετε αυτή την εργασία με την μητρική έξω απο το κουτί.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Αυγ 30, 2014 2:25 pm

Founder έγραψε:@sanguinius με το κατάλληλο ποσό όλα γίνονται απλά να ξέρεις επειδή τα άλλα τρία θα τα κάνω αναγκαστικά free θα πληρώσεις χ4 Sad
Για πάρτη σου χαλάλι τα λεφτά ΑΧΘ0ΑΧΘ0ΑΧΘ0ΑΧΘ0ΑΧΘ0ΑΧΑΧΘ0ΑΧΘ0
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από Founder Σαβ Αυγ 30, 2014 3:05 pm

Sanguinius έγραψε:
Founder έγραψε:@sanguinius με το κατάλληλο ποσό όλα γίνονται απλά να ξέρεις επειδή τα άλλα τρία θα τα κάνω αναγκαστικά free θα πληρώσεις χ4 Sad
Για πάρτη σου χαλάλι τα λεφτά ΑΧΘ0ΑΧΘ0ΑΧΘ0ΑΧΘ0ΑΧΘ0ΑΧΑΧΘ0ΑΧΘ0
Smile Smile Smile  NICE  Smile Smile Smile

Εχτές είδα το νέο προτσεκτάκι της razer για ένα εντελώς modular pc που απλά τραβάς το χαλασμένο κομμάτι έξω και βάζεις το καινούριο πάνω κατευθείαν. Αλλά επειδή τα parts είναι κλειστά αν πάθει κάποιο οτιδήποτε θα πρέπει να αγοράσεις καινούριο δεν παίρνει επισκευές.... +mini Οθόνη ενσωματωμένη στο tower για να διαλέγεις O.S στο άνοιγμα και να ελέγχεις θερμοκρασίες.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Αυγ 30, 2014 3:19 pm

Founder έγραψε:
Sanguinius έγραψε:
Founder έγραψε:@sanguinius με το κατάλληλο ποσό όλα γίνονται απλά να ξέρεις επειδή τα άλλα τρία θα τα κάνω αναγκαστικά free θα πληρώσεις χ4 Sad
Για πάρτη σου χαλάλι τα λεφτά ΑΧΘ0ΑΧΘ0ΑΧΘ0ΑΧΘ0ΑΧΘ0ΑΧΑΧΘ0ΑΧΘ0
Smile Smile Smile  NICE  Smile Smile Smile

Εχτές είδα το νέο προτσεκτάκι της razer για ένα εντελώς modular pc που απλά τραβάς το χαλασμένο κομμάτι έξω και βάζεις το καινούριο πάνω κατευθείαν. Αλλά επειδή τα parts είναι κλειστά αν πάθει κάποιο οτιδήποτε θα πρέπει να αγοράσεις καινούριο δεν παίρνει επισκευές.... +mini Οθόνη ενσωματωμένη στο tower για να διαλέγεις O.S στο άνοιγμα και να ελέγχεις θερμοκρασίες.
Αρκεί να κάνεις μπάνικη δουλειά έτσι; :Ρ Ναι το έχω μπανίσει αν εννοείς το christine jacqueline πως λέγεται.
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από Founder Σαβ Αυγ 30, 2014 3:35 pm

ναι το christine εννοώ..... Και εγώ το έχω βάλει στο μάτι και απ ότι λένε οι testers κρατάει πολύ χαμηλές θερμοκρασίες και λόγο υδρόψυκτης δεν ακούς τίποτα.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Αυγ 30, 2014 3:49 pm

Founder έγραψε:ναι το christine εννοώ..... Και εγώ το έχω βάλει στο μάτι και απ ότι λένε οι testers κρατάει πολύ χαμηλές θερμοκρασίες και λόγο υδρόψυκτης δεν ακούς τίποτα.
Ναι φαίνεται ελκυστικό,ο χρόνος θα δείξει,πάντως αν δημιουργηθούν τέτοια pc,θα εκλείψει η χαρά του να χτίζεις το δικό σου και να το μοντάρεις ο ίδιος
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από imperiumgraecum Σαβ Αυγ 30, 2014 3:57 pm

Aν συμβάλει στη μείωση των τιμών των προσωπικών υπολογιστών, ας βγάλουν ό,τι αγαπάνε. Η τσέπη μου να 'ναι καλά.
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 444

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από taramas Σαβ Αυγ 30, 2014 4:28 pm

Θυμίζει πολύ το thermaltake level 10, η φιλοσοφία είναι ή ίδια ακριβώς, το christine δεν το ξέρω αλλά μπορώ να σας πώ την εμπειρία μου απο το thermaltake level 10.

Το σχέδιο είναι φανταστικό, είναι πραγματικά κάτι εντελώς διαφορετικό απο τα συνηθισμένα απο όλες τις πλευρές, πάμε στα θετικά και αρνητικά,

ΘΕΤΙΚΑ
1) Ο σχεδιασμός του μας επιτρέπει να εξαφανίσουμε καλώδια και οτιδήποτε άλλο αφού όλα πάνε απευθείας στο πίσω μέρος.
2) τα υποσυστήματα εχουν τον δικό τους χώρο και δεν επηρεάζονται απο τις θερμοκρασίες μεταξύ τους.
3) ολα σχεδόν τα κομμάτια είναι αποσπώμενα και η αντικατάσταση τους είναι πραγματικά εύκολη δουλειά.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ
1) Μια τέτοια κατασκευή προϋποθέτει το καλλίτερο δυνατόν φινίρισμα του αλουμινίου και οπωσδήποτε την καλύτερη ποιότητα, θα προτιμούσα να είχε φτιαχτεί απο την lian li.
2) Το θετικό του χωρισμού των υποσυστημάτων γίνεται αρνητικό αν δεν φροντίσεις την καλή ψύξη τους, η πανάκριβη έκδοση του level 10 είναι καλή σε αυτό, η πρώτη έκδοση είναι φτωχή παρά το μεγάλο κόστος.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από Founder Κυρ Αυγ 31, 2014 3:42 am

@taramas το christine θα βγει με υδρόψυξη οπότε οι θερμοκρασίες δεν θα είναι θέμα λογικά. Εγώ αυτό που περιμένω είναι να πουν μια τιμή για να δω αν θα πρέπει να ξηλωθώ.....
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από Arxiereas_ Τετ Σεπ 03, 2014 1:17 am

Λοιπόν, για όποιον έχει στα σχέδια repasting CPU, στο παρακάτω site η Arctic δίνει οδηγίες ως προς τον τρόπο που πρέπει να εφαρμοστεί η πάστα της ανάλογα με τον επεξεργαστή. 
http://www.arcticsilver.com/instructions.htm

Επιλέγουμε πάστα, στη συνέχεια μάρκα επεξεργαστή και στη λίστα όπου εμφανίζεται το κάθε μοντέλο αναφέρει στα δεξιά και τον τρόπο (spread, line, dot - άπλωμα, γραμμή, κουκκίδα). Αν κάνουμε click εκεί πάνω έχει αναλυτικές οδηγίες.
Arxiereas_
Arxiereas_

Αριθμός μηνυμάτων : 197

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης