World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

+6
ee3509
JDeviant
gregorakis
Sanguinius
Founder
Arxiereas_
10 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Αυγ 30, 2014 3:19 pm

Founder έγραψε:
Sanguinius έγραψε:
Founder έγραψε:@sanguinius με το κατάλληλο ποσό όλα γίνονται απλά να ξέρεις επειδή τα άλλα τρία θα τα κάνω αναγκαστικά free θα πληρώσεις χ4 Sad
Για πάρτη σου χαλάλι τα λεφτά ΑΧΘ0ΑΧΘ0ΑΧΘ0ΑΧΘ0ΑΧΘ0ΑΧΑΧΘ0ΑΧΘ0
Smile Smile Smile  NICE  Smile Smile Smile

Εχτές είδα το νέο προτσεκτάκι της razer για ένα εντελώς modular pc που απλά τραβάς το χαλασμένο κομμάτι έξω και βάζεις το καινούριο πάνω κατευθείαν. Αλλά επειδή τα parts είναι κλειστά αν πάθει κάποιο οτιδήποτε θα πρέπει να αγοράσεις καινούριο δεν παίρνει επισκευές.... +mini Οθόνη ενσωματωμένη στο tower για να διαλέγεις O.S στο άνοιγμα και να ελέγχεις θερμοκρασίες.
Αρκεί να κάνεις μπάνικη δουλειά έτσι; :Ρ Ναι το έχω μπανίσει αν εννοείς το christine jacqueline πως λέγεται.
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από Founder Σαβ Αυγ 30, 2014 3:35 pm

ναι το christine εννοώ..... Και εγώ το έχω βάλει στο μάτι και απ ότι λένε οι testers κρατάει πολύ χαμηλές θερμοκρασίες και λόγο υδρόψυκτης δεν ακούς τίποτα.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Αυγ 30, 2014 3:49 pm

Founder έγραψε:ναι το christine εννοώ..... Και εγώ το έχω βάλει στο μάτι και απ ότι λένε οι testers κρατάει πολύ χαμηλές θερμοκρασίες και λόγο υδρόψυκτης δεν ακούς τίποτα.
Ναι φαίνεται ελκυστικό,ο χρόνος θα δείξει,πάντως αν δημιουργηθούν τέτοια pc,θα εκλείψει η χαρά του να χτίζεις το δικό σου και να το μοντάρεις ο ίδιος
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από imperiumgraecum Σαβ Αυγ 30, 2014 3:57 pm

Aν συμβάλει στη μείωση των τιμών των προσωπικών υπολογιστών, ας βγάλουν ό,τι αγαπάνε. Η τσέπη μου να 'ναι καλά.
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 444

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από taramas Σαβ Αυγ 30, 2014 4:28 pm

Θυμίζει πολύ το thermaltake level 10, η φιλοσοφία είναι ή ίδια ακριβώς, το christine δεν το ξέρω αλλά μπορώ να σας πώ την εμπειρία μου απο το thermaltake level 10.

Το σχέδιο είναι φανταστικό, είναι πραγματικά κάτι εντελώς διαφορετικό απο τα συνηθισμένα απο όλες τις πλευρές, πάμε στα θετικά και αρνητικά,

ΘΕΤΙΚΑ
1) Ο σχεδιασμός του μας επιτρέπει να εξαφανίσουμε καλώδια και οτιδήποτε άλλο αφού όλα πάνε απευθείας στο πίσω μέρος.
2) τα υποσυστήματα εχουν τον δικό τους χώρο και δεν επηρεάζονται απο τις θερμοκρασίες μεταξύ τους.
3) ολα σχεδόν τα κομμάτια είναι αποσπώμενα και η αντικατάσταση τους είναι πραγματικά εύκολη δουλειά.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ
1) Μια τέτοια κατασκευή προϋποθέτει το καλλίτερο δυνατόν φινίρισμα του αλουμινίου και οπωσδήποτε την καλύτερη ποιότητα, θα προτιμούσα να είχε φτιαχτεί απο την lian li.
2) Το θετικό του χωρισμού των υποσυστημάτων γίνεται αρνητικό αν δεν φροντίσεις την καλή ψύξη τους, η πανάκριβη έκδοση του level 10 είναι καλή σε αυτό, η πρώτη έκδοση είναι φτωχή παρά το μεγάλο κόστος.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από Founder Κυρ Αυγ 31, 2014 3:42 am

@taramas το christine θα βγει με υδρόψυξη οπότε οι θερμοκρασίες δεν θα είναι θέμα λογικά. Εγώ αυτό που περιμένω είναι να πουν μια τιμή για να δω αν θα πρέπει να ξηλωθώ.....
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γραφικά στο WoT - συνθέσεις PC - ρυθμίσεις

Δημοσίευση από Arxiereas_ Τετ Σεπ 03, 2014 1:17 am

Λοιπόν, για όποιον έχει στα σχέδια repasting CPU, στο παρακάτω site η Arctic δίνει οδηγίες ως προς τον τρόπο που πρέπει να εφαρμοστεί η πάστα της ανάλογα με τον επεξεργαστή. 
http://www.arcticsilver.com/instructions.htm

Επιλέγουμε πάστα, στη συνέχεια μάρκα επεξεργαστή και στη λίστα όπου εμφανίζεται το κάθε μοντέλο αναφέρει στα δεξιά και τον τρόπο (spread, line, dot - άπλωμα, γραμμή, κουκκίδα). Αν κάνουμε click εκεί πάνω έχει αναλυτικές οδηγίες.
Arxiereas_
Arxiereas_

Αριθμός μηνυμάτων : 197

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης