World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ...

+3
DocMustang
giannis71
trexas
7 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ... Empty ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ...

Δημοσίευση από ???????? Πεμ Μάης 17, 2012 2:28 am

Χαιρετώ όλους τους Ελληναραδες του WOT μετά από ένα χρόνο συμμετοχής μου σε αυτό το παιχνίδι και έχοντας πλέον μια σχετική γνώση θα ήθελα να καταθέσω τον προβληματισμό μου και την πρόταση μου σχετικά με ένα θέμα που θεωρό ότι είναι σημαντικό από άποψη γοήτρου για όλους τους έλληνες..
Ξεκινώ λοιπόν αναφέροντας ότι σαν χώρα η Ελλάδα διαθέτη τις περισσότερες CLAN

(300GR) We guarding Thermopylae Created: 29.02.2012 Commander: salma Military Personnel 06
(ARGO) Argonauts Created: 23.05.2011 Commander: drypes Military Personnel 4
(BOHH) Brotherhood of Hellenic Heroes Created: 27.09.2011 Commander: Strman Military personnel: 96
(BBGR) Brazen Bull - GR Created: 11.03.2012 Commander: Keykeeper Military Personnel 22
(EHP) Elite Hellas Players Created: 28.12.2011 Commander: elefantakias Military personnel: 42
(GBOA) Greek Brothers Of Arms Created: 19.05.2011 Commander: DocMustang Military personnel: 32
(GF1) GREEK FORCE NO1 Created: 25.04.2012 Commander: MINOTAYROS1 Military Personnel 1
(GR-AF) Greek Army Forces Created: 12.06.2011 Commander: makisvar Military personnel: 97
(GRAC) GREEK ALLIANCES CLAN Created: 30.03.2012 Commander: St3lios Military Personnel 38
(GRC) GREEK COMMANDERS Created: 08.04.2012 Commander: sotoswr Military Personnel 28
(GRF) Greek Rebel Force Created: 24.03.2011 Commander: pantelis2704 Military personnel: 88
(GWD) Greek Warriors Division Created: 01.06.2011 Commander: DarkShotter Military personnel: 27
(HARD) Hellenic Armored Division Created: 25.03.2011 Commander: VonK Military personnel: 100
& (HARD2) Hellenic Armored Division 2 Created: 02.04.2011 Commander: Perseas Military personnel: 96
& (HARD3) Hellenic Armored Division 3 Created: 02.04.2011 Commander: Molon__Labe Military personnel: 97
& (HARD4) Hellenic Armored Division 4 Created: 18.05.2011 Commander: perikles Military personnel: 25
& (HARDS)Hellenic Armored Division Strike Force Created: 12.12.2011 Commander: madkax Military personnel: 100
(HE_LE) Hellenic Legend Created: 17.11.2011 Commander: dpforex74 Military personnel: 33
(HELAS) Hellenic Armored Squad Created: 24.04.2012 Commander: giannis71 Military Personnel 10
(HELL-) Hellenic Tank Battalion Created: 01.03.2012 Commander: lampadas Military Personnel 39
(HESC) Hellenic Sacred Company -XX- Armored Division Created: 11.05.2011 Commander: SiegfriedGR Military personnel: 13
(LTGR) Looney Toons Created: 17.09.2011 Commander: rav3n7 Military personnel: 15
(MAD) Mutual Assured Destruction Created: 13.04.2011 Commander: ab1normal Military personnel: 30
(MIRMI) Μirmidones Created: 04.04.2011 Commander: spartan1974 Military personnel: 31
(IROC) The Iron Centaurs Created: 18.06.2011 Commander: psychopan Military personnel: 35
(SOGA) Soldiers Of GREEK Anarchy Created: 08.03.2012 Commander: lappas85 Military Personnel 33 )
στο παιχνίδι από ότι όλες οι άλλες χώρες(αυτό είναι ένα δείγμα τις ιδιοσυγκρασίας του λάου μας)αλλά παρ ότι είμαστε τόσοι πολύ στο CLOBAL MAP η Ελλάδα μας εδώ και ένα χρόνο που ασχολούμαι εγώ βρίσκετε συνεχώς σε χέρια διαφόρων άλλον ξένων CLAN (σε αντίθεση με τους γείτονες μας εξ ανατολάς που η χώρα τους βρίσκετε σε δικά τους χέρια CLAN)αυτό το θεωρώ ένα θέμα γοήτρου που θα πρέπει όλους (ανεξαρτήτως του ότι πρόκειται για ένα παιχνίδι)να μας κάνει να μην νιώθουμε και πολύ βολικά και προσωπικά έμενα με κάνει να ντρέπομαι ,και εδώ επάνω έρχεται η σκέψη που έχω κάνει και θέλω να καταθέσω σαν πρόταση..
Προτείνω λοιπόν σε όλες τις ελληνικές CLAN (όσο μικρές και όσο μεγάλες να είναι )να κάνουμε μια ιδιότυπη συμμαχία σύμπραξη αφήνοντας τα προσωπικά και μικροκομματικά συμφέροντα μας στην άκρη (ανεξάρτητα αν κάποιες ανήκουν σε κάποιες συμμαχίες) και να έχουμε μια σύσκεψη μεταξύ μας σε ένα TS μιας ομάδας(διαθέτουμε και το δικό μας για αυτή την συνάντηση)με σκοπό να καταστρωθεί ένα σχέδιο για ομαδική επιχείρηση Landing… στην Κρήτη από όλες τις Ελληνικές CLAN επαναλαμβάνω όσο μικρές και όσο μεγάλες και να είναι να καταληφτεί η Κρήτη από την πρώτη που θα το καταφέρει η υπόλοιπες θα την υποστηρίζουν στο Landing.. έως ότου περάσει στην Πελοπόννησο και στην συνεχεία παραχωρεί το Landing… στην επόμενη και ούτος καθ εξής ούτος ώστε η χώρα μας να περάσει σε Ελληνικά χέρια…..
Αυτή είναι η πρόταση μου σε μια αρχική ιδέα πιστεύω ότι μέσα από κουβέντα που μπορούμε τουλάχιστον αυτό να το κάνουμε να το βελτιώσουμε ακόμα περισσότερο…
ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ και περιμένω τις άποψης σας και την συμμετοχή σας

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ... Empty Απ: ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ...

Δημοσίευση από trexas Πεμ Μάης 17, 2012 3:04 am

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ.

Γιατί είμαστε Ελληνάρες φίλε μου....
Αυτό που πρότεινες το έχουν κάνει πρόταση πάρα πολλά παιδιά κ εδώ κ στο φόρουμ του παιχνιδιού.

Όμως τίποτα....

Καμία clan ουσιαστικά δεν συνεργάζεται με κάποια άλλη.

Το λέω αυτό γιατί παρακολουθώ τα λεγόμενα/γινόμενα από διάφορες clans.
Οι μόνοι που έχουν καταφέρει να συμπράξουν είναι οι BOHH με τους GR-AF για προπονήσεις καθώς κ με κάποιους άλλους (δεν το λέω γιατί τώρα είμαι στη BOHH, αλλά γιατί έτσι είναι. Πριν ήμουν στην HARD κ έβλεπα/άκουγα.
Συν ότι μιλούσα κ μιλάω με πολλά παιδιά από τις περισσότερες παρέες/clan).

Επίσης μερικές clan είναι ανενεργές ή υπό διάλυση (π.χ ARGO)
Επίσης κάποιες clan φτιάχτηκαν για την "πάρτη" τους κατά την γνώμη μου.
Κάποιες φτιάχτηκαν με σκοπό μόνο την παρέα που τις δημιούργησε κ τίποτε άλλο και πάει λέγοντας....
Αν βάλεις τέλος ότι κάποιες δημιουργήθηκαν γιατί υπήρχαν κόντρες σε παλιότερες clan καταλαβαίνεις που πάμε!
trexas
trexas

Αριθμός μηνυμάτων : 337

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ... Empty Απ: ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ...

Δημοσίευση από ???????? Πεμ Μάης 17, 2012 6:08 am

ΚΛΑΣΙΚΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΓΩ ΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΕΝΤΡΙΣΜΟΣ ΛΟΙΠΟΝ???ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ,ΤΟΤΕ ΤΡΕΧΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΙΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΣΑΝ ΕΘΝΟΣ....

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ... Empty Απ: ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ...

Δημοσίευση από trexas Πεμ Μάης 17, 2012 9:42 pm

Εγωπάθεια, εγωκεντρισμός, ΕΓΩ, ΕΓΩ.....

Δυστυχώς οι Έλληνες δεν φημίζονται για την οργάνωση τους.

Ο καθένας θέλει να είναι ο αρχηγός, ο Διοικητής, ο πρόεδρος, ο προπονητής ή ότι άλλο θες.....
Πάντα οι άλλοι φταίνε κ ποτέ ο ίδιος....
Όπως το είπες... ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ...

Όλες οι Ελληνικές clan έχουν δηλώσει ότι θέλουν να συνεργαστούν με τις υπόλοιπες, ΑΛΛΑ διάβασε μέσα στο φόρουμ του παιχνιδιού κ θα καταλάβεις τι είμαστε...
Σου παραθέτω μερικά από τα ποστ των clans

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/99533-25-march-1821-greek-alliances-clan/

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/109076-h-hellenic-armored-division2-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%BB%CE%B1%CE%BC%CE%B2%CE%AC%CE%BD%CE%B5%CE%B9-%CE%B5%CF%80%CE%AF%CE%B4%CE%BF%CE%BE%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%82/page__fromsearch__1

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/70265-hellenic-players-of-wot/page__fromsearch__1

Δεν θέλω να αναρτήσω κ άλλους διαλόγους/ποστ που έχω ακούσει/διαβάσει κατά καιρούς γιατί εξαγριώνομαι κ μόνο που τα θυμάμαι....

Τέλος με βρίσκεις δυστυχώς σύμφωνο και πάλι...
Το παιχνίδι όντας μία μικρή κοινωνία που αντικατοπτρίζει την πραγματική ζωή δείχνει κ την κατάντια της πατρίδας μας.
trexas
trexas

Αριθμός μηνυμάτων : 337

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ... Empty Απ: ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ...

Δημοσίευση από Επισκέπτης Παρ Μάης 18, 2012 4:30 am

στο χέρι μας ειναι να κανουμε μια προσπάθεια και να τα ξεπεράσουμε ...

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ... Empty Απ: ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ...

Δημοσίευση από trexas Παρ Μάης 18, 2012 6:24 am

Αμήν φίλε μου! Από το στόμα σου κ στου Θεού το αυτί!!
trexas
trexas

Αριθμός μηνυμάτων : 337

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ... Empty Απ: ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ...

Δημοσίευση από giannis71 Κυρ Μάης 20, 2012 3:15 am

Να χαιρετίσω το θέμα που ανέβασε ο φίλος μου ο τασος και να συμφωνήσω στα όσα ανέφερε περί κατάκτησης της ελλάδας η HELLAS είναι πρόθυμη να συμμετάσχει σε αυτή την πανελλαδική προσπάθεια αν και ακόμα είμαστε σαν clan σε αρχικά στάδια προετοιμασίας clan war



Giannis71 o διοικητής των Hellenic Armored Squad [HELAS]
giannis71
giannis71

Αριθμός μηνυμάτων : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ... Empty Απ: ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ...

Δημοσίευση από DocMustang Πεμ Μάης 24, 2012 9:32 am

Καταρχήν Καλησπέρα και απο εμένα σε όλους τους Έλληνες Ήρωες που είτε παίζουν μόνοι τους είτε σε Ελληνικές Ομάδες.

Είναι σημαντικό το γεγονός ότι υπάρχουν Έλληνες παίκτες που καταθέτουν προτάσεις και που εμείς οι υπόλοιποι απλά ακούμε η εκφράζουμε τις απόψεις μας για να ακουστούμε. Η παραπάνω πρόταση που διατυπώθηκε θεωρητικά είναι πολύ καλή αλλά μέχρι την υλοποίηση της είμαστε πολλά βήματα πίσω.

Αξίζει να σας ενημερώσω ότι ιστορικά οι Ελληνικές στρατιωτικές ομάδες δύσκολα έως καθόλου συνεργάστηκαν απο κοινού στην αποτίναξη ενός καθεστώτος ή στην εκπλήρωση ενός κοινού στρατιωτικού αποτελέσματος. Και εάν πάλι συνεργάστηκαν το έκαναν κάτω απο την υπακοή μιας ξένης δύναμης.

Αυτό δεν σημαίνει ότι ΕΜΕΙΣ δεν μπορούμε να συνεργαστούμε, αλλά για να το πετύχουμε πρέπει να καθήσουμε κάτω απο την ίδια σκεπή, στο ίδιο τραπέζι και με τα χαρτιά μας ανοιχτά να αφήσουμε τους εγωισμούς μας και να προχωρήσουμε ως μια ΕΝΩΜΕΝΗ ΔΥΝΑΜΗ, με κοινό σκοπό και κοινούς στόχους.

Εώς τότε όμως η ΜΕΓΑΛΗ ΙΔΕΑ που παρουσιάστηκε απέχει πολύ απο τα θέλω μας και τα εγώ μας.

Σας ευχαριστώ όλους.

Μετά τιμής
DocMustang Διοικητής της Greek Brothers of Arms.

DocMustang
DocMustang

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ... Empty Απ: ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ...

Δημοσίευση από Επισκέπτης Παρ Μάης 25, 2012 1:52 am

πάλι στο μπλα μπλα θα μείνουμε μου φαίνεται ... όλοι κάνουν δηλώσεις για το πόσο καλή ιδέα είναι αλλά όταν φτάνει η συζήτηση στο πρακτικό στρίβουν δια του αρραβώνος ...
Χρειαζόμαστε:
1) συνενώσεις μικρών κλαν
2) απορροφήσεις μικρών κλαν από μεγάλες
3) Training sessions Μεταξύ κλαν σε συγκεκριμένη πίστα
4) Προγραμματισμός landing.
Ελάτε παιδιά , ας γίνουμε συγκεκριμένοι ώστε να προχωρήσει το θέμα ...

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ... Empty Απ: ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ...

Δημοσίευση από =GR=Tiger Σαβ Μάης 26, 2012 10:30 am

είναι απλά τα πράγματα.......

....πάνε σε ένα χωριό και φώναξε...."Πρόοοεεδρεεε"....

....όλοι θα γυρίσουν κεφάλι....
....συμπέρασμα.....

...όλοι θέλουν να γίνουν πρόεδροι. study
=GR=Tiger
=GR=Tiger

Αριθμός μηνυμάτων : 29

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ... Empty Απ: ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ...

Δημοσίευση από giannis71 Δευ Αυγ 27, 2012 1:20 pm

Χερετώ και πάλι ... ξεκινήσαμε τις μάχες για Ελλάδα με σκοπό την κατάκτηση και απόβαση στην κρήτη για αρχή ..... στην προσπάθεια αυτή είναι η ΒΟΗΗ - HELAS - BBGR .... περιμένουμε και άλλες clan στην προσπάθεια αυτή
giannis71
giannis71

Αριθμός μηνυμάτων : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ... Empty Απ: ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ...

Δημοσίευση από spatharios Τρι Σεπ 11, 2012 11:08 pm

Καλά πληροφορημένες πηγες αναφέρουν οτι η Ελλάδα τις τελευταίες μέρες μεταφέρθηκε στην Βορ. Ευρώπη και η Κρήτη στη θάλασσα Barents.

spatharios

Αριθμός μηνυμάτων : 24

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ... Empty Απ: ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ...

Δημοσίευση από giannis71 Τετ Σεπ 12, 2012 2:40 am

καλές πηγές έχεις μπράβο σου
giannis71
giannis71

Αριθμός μηνυμάτων : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ... Empty Απ: ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ...

Δημοσίευση από spatharios Τετ Σεπ 12, 2012 3:33 am

Ευχαριστώ για την ενημέρωση, αν και μου είναι γνωστό ότι οι
νέες πηγές μου, εν αντιθέσει με τις προηγούμενες, είναι καλά πληροφορημένες και
κυρίως διακρίνονται για την ειλικρίνεια τους.Επειδή λοιπόν είναι παρόντες οι 3 αλλά απουσιάζει ο κούκος φρονώ ότι πρέπει να ενημερωθεί για τις γεωγραφικές μετακινήσεις ώστε να μη περιμένει στην παλιά τοποθεσία και τον τρώει το αγιάζι και η μοναξιά.

Υ.Γ Η ετυμολογία της λέξεως
διά παν ενδεχόμενο :

Επίθετο

ειλικρινής, -ής, -ές

  1. (για πρόσωπο) που
    λέει την αλήθεια, που εκφράζει τις πραγματικές σκέψεις και συναισθήματά
    του

  1. (για ενέργεια) που
    εκφράζει τις πραγματικές σκέψεις και συναισθήματα κάποιου

spatharios

Αριθμός μηνυμάτων : 24

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ... Empty Απ: ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ...

Δημοσίευση από dolofonos Δευ Σεπ 24, 2012 5:04 am

Εγώ από την πλευρά μου (και σαν HARD2) έκανα τις κινήσεις που πίστευα
ότι μπορούν να βοηθήσουν αλλά δεν βλέπω και σε γενικές γραμμές πολύ ενδιαφέρων.
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ... Empty Απ: ΣΚΕΨΗ ΠΡΟΤΑΣΗ...

Δημοσίευση από billys07 Τρι Μάης 21, 2013 1:27 pm

Ανακοίνωση

Μετά από απαίτηση το παρών άρθρο Κλειδώνεται και Διαγράφεται.

Η διαχειριστικη ομάδα.
billys07
billys07

Αριθμός μηνυμάτων : 259

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης