World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

+14
Kostis_Larsson
Sanguinius
Kokos78
gregorakis
mparek4
taramas
dolofonos
giorgosaxis
LicenseToKill
3ise3ise
LASKAS
Marita89
Gathunter
cgakis
18 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 5 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από cgakis Παρ Ιαν 31, 2014 2:11 am


Συνενωση Ελληνικων clan
Σκεψη – Προταση


(συγνωμη για τα ορθρογραφικα και τις ατονες λεξεις)


Μετα απο τον χαμο που επικρατει στο forum και ευκαιρειας δοθησεις της συναντισης που προτεινε ο LASKAS (GREEK) θα ηθελα να καταθεσω μια προταση η οποια εχει γινει απο αρκετους συμπεκτες μας αλλα μεσα απο τον γραπτο λογο ελπιζω να παρουσιασω κατι ολοκληρομενο ωστε να γινει μια βαση συζητησης και προτασεων απο ολους μας
Οτι θα διαβασετε παρακατω θα ειναι και η προφορικη μου προταση στη συναντηση της Δευτερας
Μπορει σε ορισμενους συμπεκτες να μην αρεσει αλλα θα παρακαλεσω πολυ οσους θελουν να γραψουν την γνωμη τους
ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΜΩΣ ΚΟΣΜΙΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ – ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ
Ακομα θα παρακαλεσω να μεινουν μονο στη προταση κρινωντας την σωστη – λαθος, αν μπορει να ειναι βιωσιμη και τι αντιπροτεινουν ή προσθετουν


ΠΡΟΤΑΣΗ
α) δημειουργεια νεων clan στα προτυπα BIA – SBP – BABA κτλ και συνενωση ολων των clan στις νεοιδριθυσες με αντικοιμενικο σκοπο τα CLAN WAR – TANK COMPANYS
υποχρεωση του καθε μελους το λιγοτερο 3 φορες την εβδομαδα συμμετοχη σε CW και συμμετοχη στο team speak οποτε ειναι on line στο παιχνιδι


β) μεταβαση των παιχτων στις νεες clan βασει συγκεκριμενων χαρακτηριστικων (WN6 – WN7 -WN8 – AVARAGE DAMAGE)
απο την συμετοχη θα προκειψει και ο αριθμος των clan που θα ιδρυθουν
στην clan Α θα συμμετεχουν οσοι παιχτες ειναι απο 1600 WN7 και επανω (τα νουμερα ειναι υπο συζητηση)*
στην clan Β θα συμμετεχουν οσοι παιχτες ειναι απο 1400 WN7 εως 1600*
στην clan Γ θα συμμετεχουν οσοι παιχτες ειναι απο 1200 WN7 εως 1400*
στην clan Δ θα συμμετεχουν οσοι παιχτες ειναι απο 1000 WN7 εως 1200*


γ) οι παιχτες που εχουν πιο κατω χαρακτηριστικα απο τα παραπανω* παραμενουν στις υπαρχουσες clan
οταν βελτιωθουν και υπο την προυποθεση οτι θελουν να παιζουν CW μπαινουν στην αναλογη clan βασει των παραπανω χαρακτηριστικων
οι παιχτες που θα ενσωματοθουν απο την αρχη στις νεες clan, οταν πιανουν τον στοχο για την επομενη δυναμηκοτητας clan θα στρατολογουνται απο την μεγαλυτερη δυναμηκοτητας clan. με αυτο τον τροπο οι ιδιες οι νεοιδρυθισες clan θα ειναι και ακαδημιες


δ) ιδρυτες των νεων clan θα ειναι οι administrator αυτου εδω του forum (αν το δεχτουν) με τους προσωπικους ή δευτερους λογαριασμους . μετα απο 1 μηνα λειτουργειας της καθε clan θα οριστουνε εκλογες με ψηφοφορια στο forum για καθε clan ξεχωριστα για αρχηγο 3 υπαρχηγους 2 διπλωματες 2 θησαυροφυλακες
η διαδικασια αυτη θα επαναλαμβανετε καθε 6 μηνες και συγκεκριμενα καθε Μαρτιο και Σεπτεμβριο ωστε οι νεκρες περιοδοι του παιχνιδιου (καλοκαιρι – χριστουγεννα- πασχα) να μοιραζωνται
καθε μελος θα μπορει να επανεκλεγει 2 φορες για αρχηγος στα υπολοιπα αξιωματα μπορει να ειναι συνεχεις η επανεκλογη
για το δυσκολο ποστο του FC θα υπαρξει πρωτα εντολη στους FC των υπαρχοντων clan να αναλαβουν αναλογα με την clan δυναμηκοτητας που θα ειναι. αν φερουν τα επιθυμιτα αποτελεσματα θα παραμεινουν FC αλλιως θα γινουν στρατιωτες


ε) αποκλειστηκα υπευθεινοι για να γινει η συνενωση των clan και η μεταβαση των παιχτων στις αναλογης δυναμηκοτητας clan θα ειναι οι αρχηγοι των υπαρχοντων clan μαζι με μια επιτροπη απο 5 παιχτες υψηλων στατιστικων που δεν θα ειναι σε καμια ελληνικη clan αλλα θα θελησουν να ειναι μελη αυτου του εγχειρηματος δηλωνοντας πρωτοι απο ολους leave απο τις clan που ειναι


στ) αρχηγος ολης της συμαχιας θα ειναι ο αρχηγος της Α clan με συμβουλιο του μονο τους αρχηγους των υπολοιπων clan


ζ) θα θεσπιστει ενιαιος κανονισμος για ολες τις clan


η) το ονομα της συμμαχιας θα βγει μετα απο ψηφοφορια σε αυτο το forum 
η καθε clan θα μπορει να συμετασχει στην ψηφοφορια με ενα ονομα (οχι τα υπαρχοντα)
αυτο που θα λαβει τις περισσοτερες ψηφους θα γινει και το ονομα της συμμαχιας (το ονομα θα πρεπει να εχει μεγιστο 5 γραμματα μαζι και τον αυξοντα αριθμο της clan)
η ψηφοφορια θα ειναι ονομαστικη για να ξερουμε ολοι οτι δεν ψηφησανε οι κουνιαδοι και τα μπατζανακια μας αλλα μονο τα μελη των clan που θα συμετασχουν


θ) θα ανοιχτει νεο forum για την συμμαχια και μεσω αυτου θα γινει συγκεντρωση χρηματων για την δημειουργεια των clan και ενοικειαση team speak αναλογο με το πληθος των μελων της συνενωσης


ι) οι υπαρχουσες clan δεν θα κλεισουν αλλα θα συνεχισουν να δουλευουν βρισκωντας νεους ελληνες παιχτες ασχετως δυναμηκοτητας που θα τους στρατολογουν και θα ειναι το πρωτο σταδιο εκμαθησης και βελτιωσης των παιχτων ωστε να εχουμε συννεχη εισροη ικανων και ενεργων παιχτων στην συμμαχια


κ) μεταξυ των clan θα υπαρχει ισοτητα χωρις εγωπαθειες και εγωισμους
ολοι θελουμε να χαρουμε το παιχνιδι και αυτο θα επιτευχθει μονο μεσω ψηφοφοριων για ολα τα θεματα που θα προκειπτουν στο συμβουλιο της συμμαχιας
ελπιζω να μην σας κουρασα και μεσω της συζητησης να δουμε οσοι ενδιαφερωμαστε αν μπορει να περπατισει ενα τετοιο ή αλλο αναλογο σχεδιο 
για το καλο της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ WORLD OF TANKS




με εκτιμιση προς ολους
        cgakis

HERD clan commander

cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από Επισκέπτης Παρ Ιαν 31, 2014 2:31 am

+10000000


Έχει επεξεργασθεί από τον/την xiale στις Παρ Ιαν 31, 2014 9:30 am, 1 φορά

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από Gathunter Παρ Ιαν 31, 2014 3:14 am

Είναι μια πρόταση που με κάνει να θέλω να είμαι παρόν στην συνάντηση της Δευτέρας ασχέτου αποτελεσματος.
Gathunter
Gathunter

Αριθμός μηνυμάτων : 32
Ηλικία : 43

http://wotlabs.net/sig_dark/eu/gathunter/signature.png

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από Marita89 Παρ Ιαν 31, 2014 3:25 am

Φιλε μου αυτο ΑΝ γινει ποτε θα ειναι το καλυτερο για την Ελληνικη κοινοτητα του παιχνιδιου Διοτι με τον τροπο που λειτουργουν αυτα τα κλαν BIA,SBP ειναι
1.Πολυ πολυ πολυ παρα παρα πολυ πολυ πετυχημενη συνταγη για τα clan wars,tank companies.
2.Προωθουν ενα "εθνικο" πνευμα με αποτελεσμα να γινονται αμεσα αναγνωρισμενες απο την κοινοτητα του Wot(ολοι ξερουν οτι οι BABA ειναι οι καλυτεροι των Τουρκων κτλ και ακομα πολλοι ξενοι που παιζουν απο παλια οταν ακουν HARD εχουν κατι να πουν για την ελληνικη ομαδα).
3.Η οργανωση των clan αυτων με καλο<καλυτερο<το καλυτερο προωθει συνεργασια μεταξυ τους και "ανταγωνιστηκοτητα για τους παιχτες να βελτιωθουν και να ανεβουν στο καλυτερο αδερφο clan.
Μακαρι να γινει κ θα παρατησω το clan μου και θα μπω κ εγω.Αλλα το βρισκω δυσκολο,αποκλειεται να αφησουν τις clan τους αυτοι που εχουν εξουσια σε αυτες οπως commanders,dep commanders κτλ για να πανε σε μια πιο πετυχημενη clan ως στρατιωτες η κατι κατωτερο απο αυτο που ειναι τωρα και να χασουν τις στρατιες των μετριων minion που διοικουν.ΑΝ το κανουν πραγματικα θα ειναι μεγαλη εκπληξη και σιγουρα τεραστια επιτυχια.Πολυ καλη ιδεα +1 για την προταση και την ανοιχτο τροπο σκεψης!Το ξαναλεω,αν γινει τα παραταω ολα,ερχομαι και εγω να σκισουμε τους παντες.

Υ.Γ Παρακαλω,ειλικρινα δεν θελω να θιξω κανεναν,μη μαλωσουμε παλι και εδω  Smile

Marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 230

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από LASKAS Παρ Ιαν 31, 2014 3:37 am

+++
Είναι ρεαλιστικό μοντέλο για μεγάλες επτυχίες Very Happy.Εμένα μου αρέσει...Σκεφτειτε καλά και μελετήστε την πρόταση του Χρήστου.Απορίες:
1)Θα έχει ξένους μέσα?
2)Εχεις σκεφτεί πως θα πείσουμε έναν παίχτη να αφήσει την παρέα του επειδή έχει διαφορετικό wn7 από τους άλλους φίλους του? ( εδώ κολάει το μεγάλο ts που θα είναι και οι 4 ομάδες εκεί μέσα για να μην χωριστούν παρέες )

Κάθε πρόταση θα συζητηθεί τη Δευτέρα.

ΠΡΟΣΟΧΗ
Οι προτάσεις δεν είναι και αποφάσεις!!!
ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΤΑΡΑΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΛΟΤΗΤΑ ΣΤΙΣ CLAN...ΟΤΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΦΩΝΗ ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΑΣ
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από cgakis Παρ Ιαν 31, 2014 3:54 am

LASKAS έγραψε:+++
Είναι ρεαλιστικό μοντέλο για μεγάλες επτυχίες Very Happy.Εμένα μου αρέσει...Σκεφτειτε καλά και μελετήστε την πρόταση του Χρήστου.Απορίες:
1)Θα έχει ξένους μέσα?
2)Εχεις σκεφτεί πως θα πείσουμε έναν παίχτη να αφήσει την παρέα του επειδή έχει διαφορετικό wn7 από τους άλλους φίλους του? ( εδώ κολάει το μεγάλο ts που θα είναι και οι 4 ομάδες εκεί μέσα για να μην χωριστούν παρέες )

Κάθε πρόταση θα συζητηθεί τη Δευτέρα.

ΠΡΟΣΟΧΗ
Οι προτάσεις δεν είναι και αποφάσεις!!!
ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΤΑΡΑΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΛΟΤΗΤΑ ΣΤΙΣ CLAN...ΟΤΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΦΩΝΗ ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΑΣ
1) οταν λεμε συνενωση ελληνικων clan τι ενοουμε ? ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΕΣ
2) το απαντησες μονος σου μεγαλο ts οσα και τα μελη των clan

νομιζω οτι ο καθε αρχηγος μπορει να συζητησει με τα μελη της clan τις προτασεις και με δημοκρατια να παρθει αποφαση για την καθε clan
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από 3ise3ise Παρ Ιαν 31, 2014 4:24 am

Twisted Evil gia to teamspeak exo lisi.
mporo na paraxoriso to dikomoy teamspeak server me 400 thesis stis kenoyries clan poy tha dimioyrgithoyn. mazi kai me efethriko mipos gini kamia stravi kai pesi o server Evil or Very Mad  den xriazete na petame lefta.

3ise3ise

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ηλικία : 42

http://www.gamers-alliance.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από cgakis Παρ Ιαν 31, 2014 4:30 am

πολυ ωραια +1
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από LicenseToKill Παρ Ιαν 31, 2014 4:30 am

Χαίρομαι που θυμάσαι τα όσα είχαμε κουβεντιάσει/ονειρευτεί παρέα κάποια στιγμή στο απώτερο παρελθόν Χρήστο. Αλλά πρέπει να σιγουρευτείς πως θα ξέρουν όλοι πως δεν χωράνε εγωισμοί σε ένα τέτοιο εγχείρημα. Όπως το είχαμε κουβεντιάσει η επιτυχία της CLAN A είναι επιτυχία όλης της CLAN και αυτό θα πρέπει να το καταλάβουν και αυτοί που θα βρίσκονται στην CLAN Z.
Να προσθέσω ότι είναι επιτακτικό πλέον να βρεθούν εθελοντές moderators για να λειτουργήσει επιτέλους ελληνικό section στο επίσημο forum του παιχνιδιού.

Long live WarThunder!!! Razz
LicenseToKill
LicenseToKill

Αριθμός μηνυμάτων : 21

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από LASKAS Παρ Ιαν 31, 2014 4:38 am

cgakis έγραψε:
LASKAS έγραψε:+++
Είναι ρεαλιστικό μοντέλο για μεγάλες επτυχίες Very Happy.Εμένα μου αρέσει...Σκεφτειτε καλά και μελετήστε την πρόταση του Χρήστου.Απορίες:
1)Θα έχει ξένους μέσα?
2)Εχεις σκεφτεί πως θα πείσουμε έναν παίχτη να αφήσει την παρέα του επειδή έχει διαφορετικό wn7 από τους άλλους φίλους του? ( εδώ κολάει το μεγάλο ts που θα είναι και οι 4 ομάδες εκεί μέσα για να μην χωριστούν παρέες )

Κάθε πρόταση θα συζητηθεί τη Δευτέρα.

ΠΡΟΣΟΧΗ
Οι προτάσεις δεν είναι και αποφάσεις!!!
ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΤΑΡΑΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΛΟΤΗΤΑ ΣΤΙΣ CLAN...ΟΤΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΦΩΝΗ ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΑΣ
1) οταν λεμε συνενωση ελληνικων clan τι ενοουμε ? ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΕΣ
2) το απαντησες μονος σου μεγαλο ts οσα και τα μελη των clan

νομιζω οτι ο καθε αρχηγος μπορει να συζητησει με τα μελη της clan τις προτασεις και με δημοκρατια να παρθει αποφαση για την καθε clan
ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!
Το WN7 1600 που βάζεις είναι πολύ ψηλό.Δεν έχουν πολλοί έλληνες παίκτες τόσο πολύ ....και από αυτούς μην έχεις την εντύπωση ότι όλοι θα δεχτούν να έρθουν.Αρα μιλάμε για λίγα άτομα, η γνώμη μου είναι  wn7 1400 κ λιγότερες ομάδες.4 είναι πολλές... 2 ή 3 για αρχή!
Επίσης η πρόταση να πάει στους παίκτες απευθείας και όχι στους αρχηγούς.Γιατί πολλοί αρχηγοί δεν θέλουν χάσουν το αξίωμα τους και την αίγλη τους και ας είναι εντελώς άσχετοι...οπότε αυτούς τους έχεις αντίπαλους σου Χρήστο.
Προσωπικά θα ήθελα να ξέρω ότι συνυπογράφουν και 70 - 80 παίκτες ...να ξέρω ποιοί είναι αυτοί ( έναν έναν θα τους ρωτούσα...μπαίνεις στην προσπάθεια ? ) ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ γιατί πολλές clan έχουν καεί λόγω ηλίθιου αρχηγού.Γιατί τα λέω όλα αυτά...γιατί εμείς στην GREEK έχουμε φτύσει αίμα για να φτάσουμε μέχρι εδώ και έχουμε πολύ καλές σχέσεις μεταξύ μας...
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από LicenseToKill Παρ Ιαν 31, 2014 4:55 am

Το WN7 δεν είναι αποκλειστικό κριτήριο για την αξιολόγηση ενός παίκτη φίλε LASKA. Υπάρχουν οι πρόσφατες επιδόσεις που σου δείχνουν σε τι επίπεδο βρίσκεται την δεδομένη στιγμή κάποιος που εξαρχής δεν σου γεμίζει το μάτι όπως και διάφορα άλλα χαρακτηριστικά (hit ratio, average damage κλπ).
Επειδή τυγχάνει να ήμουν για μεγάλο διάστημα recruiter στην παλιά HARD2 (έως Νοέμβρη του 2012 όταν και μετακινήθηκε κατά 60-70% στην HARD) πρέπει να σου πω πως θα βρεθείς έκπληκτος το πόσοι Έλληνες παίκτες υπάρχουν με τέτοια νούμερα στα στατιστικά τους (οι λίστες μας τότε αριθμούσαν 300-400 άτομα για να καταλάβεις την κλίμακα, όχι όλοι το ίδιο καλοί φυσικά).
LicenseToKill
LicenseToKill

Αριθμός μηνυμάτων : 21

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από giorgosaxis Παρ Ιαν 31, 2014 5:02 am

Αυτο νομιζω ειναι που χρειαζεται,μπας και καμια μερα γινουμε ανταγωνιστικοι εναντιον των ξενων clan που ειναι σαφως οι περισοτερες σε καλυτερα επιπεδα απο τις δικες μας.Εγω απο την δικια μου μερια υποστηριζω την σκεψη αυτη και συμφωνω να το δοκιμασουμε και οτι βγει.


Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Sig


Έχει επεξεργασθεί από τον/την giorgosaxis στις Παρ Ιαν 31, 2014 5:03 am, 1 φορά
giorgosaxis
giorgosaxis

Αριθμός μηνυμάτων : 7

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από LASKAS Παρ Ιαν 31, 2014 5:02 am

LicenseToKill έγραψε:Το WN7 δεν είναι αποκλειστικό κριτήριο για την αξιολόγηση ενός παίκτη φίλε LASKA. Υπάρχουν οι πρόσφατες επιδόσεις που σου δείχνουν σε τι επίπεδο βρίσκεται την δεδομένη στιγμή κάποιος που εξαρχής δεν σου γεμίζει το μάτι όπως και διάφορα άλλα χαρακτηριστικά (hit ratio, average damage κλπ).
Επειδή τυγχάνει να ήμουν για μεγάλο διάστημα recruiter στην παλιά HARD2 (έως Νοέμβρη του 2012 όταν και μετακινήθηκε κατά 60-70% στην HARD) πρέπει να σου πω πως θα βρεθείς έκπληκτος το πόσοι Έλληνες παίκτες υπάρχουν με τέτοια νούμερα στα στατιστικά τους (οι λίστες μας τότε αριθμούσαν 300-400 άτομα για να καταλάβεις την κλίμακα, όχι όλοι το ίδιο καλοί φυσικά).
Mα ο Χρήστος πρότεινε το wn7...σχολιάζω την πρόταση του! Very Happy
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από cgakis Παρ Ιαν 31, 2014 5:07 am

προτεινα κατοπιν συζητησεως ως κριτηρια WN6 - WN7 - WN8 - AVARAGE DAMAGE
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από dolofonos Παρ Ιαν 31, 2014 5:15 am

+1914
Τώρα αντιρρήσεις προτάσεις κτλ δεν τις γράφω αφού θα συζητηθεί το θέμα
Α και Έλληνες παίκτες με υψηλά στατιστικά έχει πάρα πολλούς.
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από taramas Παρ Ιαν 31, 2014 6:25 am

3ise3ise έγραψε:Twisted Evil gia to teamspeak exo lisi.
mporo na paraxoriso to dikomoy teamspeak server me 400 thesis stis kenoyries clan poy tha dimioyrgithoyn. mazi kai me efethriko mipos gini kamia stravi kai pesi o server Evil or Very Mad  den xriazete na petame lefta.

Κουρέα που είσαι ωρέ? ρε φίλε τι μου θύνησες τώρα... νάσαι καλά, πάντα ο ιδιος, μόνο να δίνεις ξέρεις, οσοι σε ξέρουν...ξέρουν.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από taramas Παρ Ιαν 31, 2014 6:44 am

Για αρχή ενδιαφέρουσα η πρόταση του Χρήστου, υπάρχει όμως ενα θέμα πολύ σημαντικό, δεν νομίζω οτι μπορεί κανένας απο εμάς να πάρει μια τέτοια απόφαση εκ μέρους μιας ολόκληρης ομάδας, εγώ τουλάχιστον δεν το σκέφτομαι καν, εκείνο που μπορεί να γίνει είναι να ρωτηθεί το κάθε μέλος αν συμφωνεί ή όχι.
Επίσης η άποψή μου ήταν και είναι οτι τα συγκεκριμένα στατιστικά δεν αποδίδουν σε πολλές περιπτώσεις την προσπάθεια που κάνει ενας παίχτης, βέβαια απο κάπου πρέπει να πιαστείς για να κάνεις επιλογή οπότε θα έλεγα οτι τουλάχιστον ας δοθεί η αξία που αναλογεί στους αιρθμούς αυτούς και να μην γίνουν τελικά τροχοπέδη σε οποιαδήποτε προσπάθεια.
Η πρόταση του Χρήστου ειναι καλή μέχρι την δημιουργία της Α κλαν και ισως και της Β, απο εκεί και πέρα υπάρχει το χάος και το μη εφικτό, προσωπικά δεν με αφορά γιατί δεν εχω αυτα τα νουμεράκια και δεν με ενδιαφέρει να μπώ στον αγώνα να τα αλλάξω μετά απο 30κ μάχες, το ίδιο συμβαίνει με πολλούς άλλους, εκ των πραγμάτων λοιπόν μονο την άποψή μας μπορούμε να πούμε και τίποτα παραπάνω.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από LASKAS Παρ Ιαν 31, 2014 6:49 am

Σωστός ο Γιώργος σε ότι είπε...
1)Πρέπει να δεις και πως παίζει τώρα ο παίκτης...μπορείς να πάρεις όμως το << Last ~1,000 battles >> του noobmeter!
2)Κανένας αρχηγός ακόμα και αν έχει καλή θέληση με το σχέδιο cgakis δεν μπορεί να υποχρεώσει τους παίκτες του σε οτιδήποτε.
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από mparek4 Παρ Ιαν 31, 2014 6:54 am

ante na doume kali skepsi pantos +1000000
mparek4
mparek4

Αριθμός μηνυμάτων : 106
Ηλικία : 41

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από Gathunter Παρ Ιαν 31, 2014 7:00 am

Δεν μπορεί να υποχρεώσει κανένας κανέναν...
Αλλά έχει μεγάλη σημασία πως ο κάθε ένας από εμάς, θα μεταφέρει την όποια συζήτηση κάνουμε την Δευτέρα στους συμπαίκτες του, στην clan του.
Gathunter
Gathunter

Αριθμός μηνυμάτων : 32
Ηλικία : 43

http://wotlabs.net/sig_dark/eu/gathunter/signature.png

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από gregorakis Παρ Ιαν 31, 2014 7:27 am

... εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως γίνεται να θέλουμε να πάμε από το τίποτα στο όλον ... από εκεί που δε μπορούμε να συμφωνήσουμε σε μικρά και απλά πράγματα όσον αφορά συγχωνεύσεις - συμμαχίες - συνεργασίες κλπ, να αποφασίσουμε να κάνουμε την υπέρβαση και σε μια νύχτα να δημιουργήσουμε τη μητέρα όλων των ελληνικών clan ... από εκεί που κουβεντιάζουν 4 και έχουν 5 απόψεις ξαφνικά 200-300 άτομα θα μπουν στη σειρά και από το χάος θα φτάσουμε στο φως ... εγώ ξέρω πως τα αποτελέσματα έρχονται σίγα σιγά, ένα βήμα τη φορά και γιαυτό το λόγο θεωρώ το εγχείρημα, αν όχι καταδικασμένο, τουλάχιστο φιλόδοξο ... 

... μακάρι να γίνει κάτι τέτοιο και να πετύχει ... όσο μπορώ θα συμβάλλω ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από taramas Παρ Ιαν 31, 2014 9:22 am

Η πρόταση του Χρήστου είναι μια πρόταση, και αν μη τι άλλο αξίζει συζήτησης, εχω διαφορετική εντελώς άποψη και η αλήθεια είναι οτι η άποψή μου την οποία στα βασικά σημεία την έχω ξαναπεί στηρίζεται σε αυτά ακριβώς που έγραψε ο gregorakis με τα οποία συμφωνώ απόλυτα, τέτοιες προτάσεις σαν του Χρήστου ανεξάρτητα αν ειναι καλές ή κακές χρειάζονται γερές βάσεις που να αποτελούνται απο γνωριμία, σεβασμό και εμπιστοσύνη για να προχωρήσουν, και τα τρία όμως αυτά δεν γίνονται σε μια μέρα, θέλουν χρόνο και κόπο για να κατακτηθούν, πολύ φοβάμαι οτι πηγαίνοντας για την κορυφή της πυραμίδας θα πέσουμε χαμηλότερα απο εκεί που είμαστε.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από Kokos78 Παρ Ιαν 31, 2014 3:20 pm

@Marita89 εκ μέρους όλων των μέτριων μίνιονς σου έχω μια πρόταση. ΤΡΑΒΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΑ!

Kokos78

Αριθμός μηνυμάτων : 5

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από Gathunter Παρ Ιαν 31, 2014 4:16 pm

Kokos78 έγραψε:@Marita89 εκ μέρους όλων των μέτριων μίνιονς σου έχω μια πρόταση. ΤΡΑΒΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΑ!


Μπέικες στον κόπο και έκανες join σε αυτό το forum.....ok
Και στο πρώτο σου μήνυμα έγραψες σε κάποιον, που έκανε τον κόπο να απαντήσει μέσα απο 5-7 αράδες (πράγμα που σημαίνει οτι μπέικε στον κόπο να σκεφτεί και να γράψει) να πάει να αυτοκτονήσει....Μάλιστα....
Και εάν μπω στην λογική να προσπεράσω την αγένεια σου, θα μας έκανες την τιμή να γράψεις την αντίθετη άποψη που προφανώς έχεις σε σχέση με τον χρήστη του λογαριασμού Μarita89?


Υ.Γ
   
Δεν είναι κακό να γίνει αντίλογος, άλλα για ποια συμμαχία μπορούμε να μιλήσουμε όταν ο κάθε ένας μπαίνει και προσβάλει χρήστες αυτού του forum χωρίς να ελέγχετε τουλάχιστον,  από κανέναν?
Gathunter
Gathunter

Αριθμός μηνυμάτων : 32
Ηλικία : 43

http://wotlabs.net/sig_dark/eu/gathunter/signature.png

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση Empty Απ: Συνενωση Ελληνικων clan Σκεψη - Προταση

Δημοσίευση από taramas Σαβ Φεβ 01, 2014 1:39 am

@gathunter

Για αρχή τι είναι αυτό που κάνει εσένα ή τον προηγούμενο "χρήστη" αυτού του forum και τον άλλο τον κάνει "ο κάθε ενας", μήπως τούτο εδω το forum ειναι για ολίγους και εκλεκτούς? αν είναι έτσι τότε να το ανακοινώσετε να το ξέρει και "ο κάθε ενας".

Υ.Σ. Σκόπιμα θεωρείς οτι το να προσβάλλεις ανθρώπους είναι πρόταση ή απλά δεν το κατανοείς? σκέψου το λίγο γιατί προσβολές τέτοιου είδους που δεν σε ενδιαφέρει να ελέγχονται κιόλας θ φέρουν δεκάδες "μέτρια μίνιονς" εδω μέσα.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 5 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης