World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Crew skills για Γαλλικό Heavy

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Crew skills για Γαλλικό Heavy Empty Crew skills για Γαλλικό Heavy

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Τρι Ιαν 22, 2013 11:56 am

Αποφάσισα να ανοίξω τη σειρά με τα Γαλλικά Heavy άρματα, μόλις αγόρασα το B1 (tier 4) και ξεκίνησα να δίνω επικές μάχες αν και κινούμαι με ταχύτητα σαλιγκαριού.

Crew skills για Γαλλικό Heavy 6652037327_32c022e19a
Έχω σκοπό να φτάσω μέχρι το tier 8 (ΑΜΧ 50 100) και εκεί να σταματήσω, για να έχω ένα heavy άρμα να χρησιμοποιώ στα champion companies.
Θα ήθελα να ρωτήσω τι skills χρειάζεται το πλήρωμα ενός Γαλλικού heavy.
Ακούω απόψεις.

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Crew skills για Γαλλικό Heavy Empty Απ: Crew skills για Γαλλικό Heavy

Δημοσίευση από dolofonos Τρι Ιαν 22, 2013 12:11 pm

BIA θα είναι στάνταρ το πρώτο. Μετά λαμπάκι smooth ride snap shoot ε κανα repair.
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Crew skills για Γαλλικό Heavy Empty Απ: Crew skills για Γαλλικό Heavy

Δημοσίευση από Founder Τρι Ιαν 22, 2013 11:47 pm

Το AMX 50 100 στο οποίο στοχεύεις έχει ένα πολύ καλό κανόνι με ένα όμως μειονέκτημα. Πολύ αργό χρόνο στόχευσης. Κάτι που πρέπει να βελτιώσεις οπωσδήποτε. Άρα στα skills όπως σου λέει ο Θοδωρής (ΒΙΑ να ανεβάσεις τα πάντα, Smooth Ride και Snap Shoot για να ρίξεις το χρόνο στόχευσης και λάμπα μπας και γλυτώνεις από κανένα arty γιατί θα είσαι one shoot).
Στα Equipments Ventilation και V.Stabilizer οπωσδήποτε για ακόμα καλύτερη βελτίωση του χρόνου στόχευσης (δυστυχώς ta ΑΜX δεν φοράνε GLD αν θυμάμαι καλά αλλιώς θα σου πρότεινα και αυτό)
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Crew skills για Γαλλικό Heavy Empty Απ: Crew skills για Γαλλικό Heavy

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Τετ Ιαν 23, 2013 6:54 am

Ευχαριστώ πολύ και τους δυο σας για τις απαντήσεις Smile
Κάτι ακόμα, λόγω της μη ύπαρξης θωράκισης θα βασίζομαι στην ευελιξία μήπως ο οδηγός χρειάζεται "off road driving" αντί για "snap shot" ή το 50 100 είναι αρκετά ευέλικτο ?

Τέλος sisife από ότι είδα στο wiki το ΑΜΧ 50 100 μπορεί να πάρει GLD.

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Crew skills για Γαλλικό Heavy Empty Απ: Crew skills για Γαλλικό Heavy

Δημοσίευση από Founder Τετ Ιαν 23, 2013 11:34 pm

Κοιτά δεν το έχω παίξει το άρμα. Ότι σου λέω είναι ότι έχω ακούσει και έχω διαβάσει σε φόρουμ. Απ' όσο έχω καταλάβει πάντως τα γαλικά heavies από το 50 100 και πάνω δεν είναι ούτε άρματα πρώτης γραμμής ούτε καθαρόαιμα flankers όπως τα ρώσσικα μεσαία ας πούμε. Ποιο πολύ είναι support-assasins.
Στο πρώτο κομμάτι της μάχης μένεις σχετικά πίσω και snipάρεις. Το κανόνι του βοηθάει σε αυτό. Αφού έχει εξελιχθεί η μάχη και έχει αναπτυχθεί-απλωθεί ο εχθρός βρίσκεις ξεμοναχιασμένους στόχους και τους εκτελείς ή αν έχεις την δυνατότητα βοηθάς την επίθεση των δικών σου με πλαγιοκοπήματα με το γρήγορο dmg που μοιράζεις.
Για μένα η γρήγορη στόχευση είναι πολύ σημαντική, ειδικά σε άρματα που δεν επιτρέπετε να φάνε έστω και μία βολή. Όσο μένεις εκτεθειμένος περιμένοντας να κλείσει ο κυκλος για να ρίξεις, ανεβάζεις τον κίνδυνο. Άρα θα προτιμούσα να βελτιώσω το κανόνι όσο γίνετε. Αυτά όμως είναι και υποκειμενικά καμιά φορά και εξαρτάται και από το στυλ του παιχνιδιού που κάνει ο καθένας.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Crew skills για Γαλλικό Heavy Empty Απ: Crew skills για Γαλλικό Heavy

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Δευ Μαρ 18, 2013 5:41 pm

Τελικά κατάφερα να αποκτήσω το ΑΜΧ 50 100, αυτό το Σ/Κ που ήταν με έκπτωση 30%. Άκουσα τις συμβουλές σας και να το πλήρωμά του... ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Crew skills για Γαλλικό Heavy Fbc7a6da11f89789a63175888aead64c
Τώρα μένει να ανακαλύψω κανόνι και ερπύστριες και θα είναι έτοιμο για τα companies, να ξεφορτωθώ το IS-3 που το βαριέμαι bounce

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Crew skills για Γαλλικό Heavy Empty Απ: Crew skills για Γαλλικό Heavy

Δημοσίευση από Midblue Πεμ Μαρ 28, 2013 11:50 pm

Προσωπικά σε όλα τα άρματα ξεκινάω το πρώτο skill με 6th Sense και δεύτερο BIA καθώς θεωρώ πιο σημαντικό να ξέρω αν έχω σποταριστεί παρά το 0.17sec reload time που δίνει το BIA στον loader πχ.
Midblue
Midblue

Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Crew skills για Γαλλικό Heavy Empty Απ: Crew skills για Γαλλικό Heavy

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Τετ Απρ 03, 2013 6:55 am

1. Δε νομίζω να είναι μόνο 0.17sec η μείωση του χρόνου φόρτωσης μιας και με το BIA έχω κάπου 45 δευτερόλεπτα...
2. Το BiA δεν βελτιώνει μόνο το χρόνο φόρτωσης αλλά όλα τα χαρακτηριστικά του άρματος από το view range και την περιστροφή του πύργου μέχρι που ενισχύει και άλλα υπάρχοντα skills του πληρώματος.

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Crew skills για Γαλλικό Heavy Empty Απ: Crew skills για Γαλλικό Heavy

Δημοσίευση από ee3509 Τετ Απρ 03, 2013 7:49 am

Και γω παίζω με sixth sense πρώτο, σώζει ζωές !

O piccard είναι απο το enterprise?
ee3509
ee3509

Αριθμός μηνυμάτων : 253

http://unregulatedwotgr.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Crew skills για Γαλλικό Heavy Empty Απ: Crew skills για Γαλλικό Heavy

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Τετ Απρ 03, 2013 10:24 am

ee3509 έγραψε:O piccard είναι απο το enterprise?
Wink
https://wotgr.forumgreek.com/t291-topic#2433

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης