World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Jagdpanther II

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Jagdpanther II Empty Jagdpanther II

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Σαβ Ιαν 26, 2013 6:25 am

Jagdpanther II JAG2
Το Jagdpanther II είναι Γερμανικό tier 8 tank destroyer.
Στην πραγματικότητα δεν μπήκε ποτέ σε παραγωγή, μόνο ένα πρωτότυπο πρόλαβε να κατασκευαστεί, κάτι που κάνει δύσκολη την ανεύρεση περισσότερων ιστορικών στοιχείων.

Το JP2 είναι ένα αρκετά ευέλικτο TD που σε θέμα ευελιξίας θα σας θυμίσει το StugIII,και αυτή την ευελιξία είναι που πρέπει να εκμεταλλευτείτε για να κάνετε καλές μάχες.
Διαθέτει ελαφριά θωράκιση (100/60/40) όμως το ψηλό μέρος όπου βρίσκεται το κανόνι έχει υψηλότερη θωράκιση. Στην παρακάτω φωτογραφία μπορείτε να δείτε τις τιμές στα διάφορα σημεία όπου λαμβάνονται υπόψιν και οι κλίσεις.
Σπόιλερ:
Το μπροστινό τμήμα θέλει προσοχή μιας και εκεί βρίσκεται η μηχανή με αποτέλεσμα να πιάνει φωτιά από μετωπικές βολές. Γι' αυτό φροντίστε να κρύβετε το μπροστινό μέρος πίσω από διάφορα εμπόδια ή άλλα άρματα. Το ότι είναι αρκετό "ψηλό" άρμα του δίνει πλεονέκτημα στο να κρύβεται πίσω από ψηλά εμπόδια (βράχους, σπίτια, κλπ) και να πυροβολεί εμφανίζοντας μόνο το καλά θωρακισμένο τμήμα του. Από την άλλη αυτό το ύψος κάνει το άρμα να φαίνεται πιο εύκολα μιας και τα ψηλά έχουν χειρότερο συντελεστή camouflage.
Στα αρνητικά είναι το ότι δεν μπορεί να κατεβάσει κανόνι και η χαμηλή όπισθεν ταχύτητα. Θα πρέπει να είστε πολύ προσεκτικοί σε λόφους και σε ανωμαλίες του εδάφους μιας και θα πρέπει να εμφανιστεί πολύ μεγάλο μέρος του άρματος για να έχετε δυνατότητα βολής λόγω του ότι δεν κατεβαίνει το πυροβόλο.

Γενικά είναι ένα TD που μπορεί να flankάρει σα medium αλλά και να αντιμετωπίσει τα αντίπαλα lights. Προσωπικά μου αρέσει να υποστηρίζω τα mediums και δεν είναι λίγες οι φορές που το υψηλό damage του κανονιού τα κρατάει ζωντανά ή καθηλώνει τους αντιπάλους για να μπορέσουν τα mediums να ελιχθούν.

Από equipments τα TDs γενικά έχουν rammer, binocs, camouflage net αλλά λόγω του τρόπου που παίζω έχω επιλέξει:
ventilation, rammer, gun laying drive

Επίσης είναι πολύ χρήσιμο το "clutch braking" στον οδηγό όπως και σε όλα τα TDs για να περιστρέφεται το άρμα πιο γρήγορα.

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jagdpanther II Empty Απ: Jagdpanther II

Δημοσίευση από Astronautis Σαβ Ιαν 26, 2013 9:25 am

Θα με κάνεις τώρα να χαλάσω credits και δε θέλω.... το βλέπω εγώ...
Το βλέπω σου λέω... όλο και περισσότερο πλησιάζει στο γκαράζ μου... όλο και πιο κοντά έρχεται....
Astronautis
Astronautis

Αριθμός μηνυμάτων : 433

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jagdpanther II Empty Απ: Jagdpanther II

Δημοσίευση από trexas Κυρ Ιαν 27, 2013 3:39 am

+1 από μένα Smile
Εγώ το έχω με: ventilation, rammer,binocs,
Συμφωνώ με το "clutch braking"
Άντε να τελειώσει κ το 2ο skill, έχω κολλήσει στο 99%...
trexas
trexas

Αριθμός μηνυμάτων : 337

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jagdpanther II Empty Απ: Jagdpanther II

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Κυρ Ιαν 27, 2013 5:32 am

trexas έγραψε:
Άντε να τελειώσει κ το 2ο skill, έχω κολλήσει στο 99%...
Καλή ιδέα τα skills... αυτά είναι τα skills που έχω επιλέξει.
Jagdpanther II 02b4904426160ea4db5efc4ca8d2b332

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jagdpanther II Empty Απ: Jagdpanther II

Δημοσίευση από trexas Κυρ Ιαν 27, 2013 8:36 am

Αυτά είναι τα δικά μου skills

Jagdpanther II Shot017n

Για 3ο skill θα βάλω ή παραλλαγή ή repair.
trexas
trexas

Αριθμός μηνυμάτων : 337

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jagdpanther II Empty Απ: Jagdpanther II

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Κυρ Νοε 24, 2013 2:11 pm

Μόλις το πούλησα...

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης