World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ανακοίνωση από την διαχειριστική ομάδα

Πήγαινε κάτω

Ανακοίνωση από την διαχειριστική ομάδα Empty Ανακοίνωση από την διαχειριστική ομάδα

Δημοσίευση από Founder Τρι Ιουν 11, 2013 4:16 am

Τον τελευταίο καιρό παρατηρείται μια ανεξήγητη ένταση στο φόρουμ με προσωπικές επιθέσεις, βρισίδια και πολλά άλλα ευτράπελα. Στην προσπάθεια μου προσωπικά σαν sisifos να κρατήσω κάποιο είδος τάξης εισέπραξα κυρίως μέσω υπαινιγμών αλλά και προσωπικών μηνυμάτων τα παράπονα μερικών μελών ότι δεν είμαι αμερόληπτος κάτι που πιστέψτε με έκανα κάθε δυνατή προσπάθεια να είμαι.
Παρόλα αυτά και επειδή είμαι και ενεργό μέλος σε γνωστή ελληνική ομάδα αποφάσισα για να μην δίνω τέτοια δικαιώματα να παραιτηθώ για λόγους ευθιξίας και το φόρουμ να περάσει στα χέρια κάποιων ανεξάρτητων παικτών ώστε να μην τίθενται τέτοια ζητήματα. Δυστυχώς οι κουβέντες που έκανα με κάποια παιδιά που θεωρούσα ικανά να αναλάβουν δεν ευόδωσαν.
Στο χρονικό διάστημα αυτό της μιας εβδομάδας που απείχα από τις υποχρεώσεις μου ως συντονιστής τα πράγματα έχουν γίνει ακόμα χειρότερα. Δεν σας κρύβω πως κάποια στιγμή και αφού δεν έβρισκα λύση σκέφτηκα ακόμα και να διαγράψω εντελώς το φόρουμ αφού το συγκεκριμένο είδος ιστότοπου το οποίο δίνει το δικαίωμα σε πλήθος χρηστών να αναρτούν ελευθερα ανα πάσα στιγμή ότι θέλουν δεν μπορεί να δουλέψει χωρίς έλεγχο και μπορεί να βάλει ακόμα και σε μεγάλους μπελάδες αυτόν ή αυτούς που το δημιούργησαν ο οποίος και έχει την ευθύνη για το περιεχόμενο του.
Επειδή όμως το φόρουμ αυτό δημιουργήθηκε και απευθύνεται σε όλους τους Έλληνες παίκτες του WoT και επειδή κάποια παιδιά έχουν ρίξει δουλειά εδώ μέσα και θέλουν να προσφέρουν και άλλα και σεβόμενος όλους αυτούς που θα ήθελαν ένα ελληνικό πολιτισμένο φόρουμ για να συζητάνε αποφάσισα αναλαμβάνοντας κάθε ευθύνη και αφού δεν κατάφερα να βρω αντικαταστάτη να επιστρέψω στην ενεργό δράση.
Αφού τελείωσα λοιπόν με τις προσωπικές μου εξηγήσεις ας περάσουμε στην κυρίως ανακοίνωση της διαχειριστικής ομάδας:

Το φόρουμ αυτού ανήκει σε όλα τα μέλη του. Τους δίνει το δικαίωμα να εκφράσουν ελεύθερα τις απόψεις τους όποιες κι αν είναι αυτές εκτός και αν παραβιάζουν τα δικαιώματα των υπόλοιπων μελών. Ταυτόχρονα όμως το φόρουμ αυτό δεν είναι τσιφλίκι κανενός ούτε και αρένα μονομαχιών. Όλοι έχουν δικαίωμα λόγου αλλά και υποχρέωση να τηρούν αυτόν τον λόγο πολιτισμένο. Θα πρέπει να σεβόμαστε την άποψη των άλλων όσο αντίθετη κι αν είναι αυτή με τις δικές μας και έχουμε το δικαίωμα να προσπαθήσουμε να προσπαθήσουμε να πείσουμε γι αυτό με πολιτισμένο πάντα λόγο και σεβόμενοι πάντα τους κανόνες του φόρουμ και την προσπάθεια της συντονιστικής ομάδας να τους εφαρμόζει.

Από αυτή τη στιγμή κάθε μήνυμα που εμπεριέχει προσωπικές επιθέσεις κάθε είδους θα διαγράφεται και θα γίνεται παρατήρηση στον γράφοντα. Επανειλημμένες παρατηρήσεις θα οδηγούν σε μόνιμη διαγραφή του μέλους από το φόρουμ.
Προσωπικές επιθέσεις σε moderators του φόρουμ θα οδηγούν σε αυτόματη διαγραφή. Δεν θα υπάρχει καμία ανοχή σε αυτό. Τα παιδιά αυτά προσπαθούν εθελοντικά να κάνουν την άχαρη δουλειά για όλους εσάς τους υπόλοιπους ώστε το φόρουμ να παραμένει σε πολιτισμένα επίπεδα και σε καμία περίπτωση δεν θα μείνουν απροστάτευτοι και ακάλυπτοι. Αν έχετε κάποιο παράπονο για τον τρόπο που κάποιος moderator χειρίστηκε κάποιο θέμα σας επικοινωνήστε με προσωπικό μήνυμα με κάποιον από μας και θα το ελέγξουμε.
Βεβαιωθείτε όλοι πριν συνεχίσετε να γράφεται σε αυτό το φόρουμ ότι έχετε διαβάσει και κατανοήσει τους κανόνες που το διέπουν. Με το να συμμετάσχετε στις συζητήσεις σημαίνει αυτόματα ότι το έχετε κάνει και άρα τους αποδέχεστε καθώς επίσης αποδέχεστε όλες τις επιπτώσεις που θα σας επιφέρει τυχών παραβίαση τους.
Αυτή θα είναι η τελευταία φορά που η διαχειριστική ομάδα ασχολείται με το όλο θέμα. Όποιος επιθυμεί να παραμείνει στο φόρουμ με τις συνθήκες που περιγράφουν οι κανόνες του είναι καλοδεχούμενος. Για τους υπόλοιπους δεν έχουμε. Καλύτερα να διαγράψουν τους λογαριασμούς τους από τώρα.

Sisifos (Διαχειριστής)
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης