World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ferdinand vs JPanther II

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ferdinand vs JPanther II Empty Ferdinand vs JPanther II

Δημοσίευση από Founder Τρι Απρ 22, 2014 11:23 pm

Πριν ξεκινήσω να ζητήσω συγνώμη που ο τίτλος δεν περιγράφει ακριβώς αυτά που θέλω να πω αλλά έτσι κι αλλιώς είναι μια ευκαιρία για να πούμε την γνώμη μας γι αυτά τα δύο άρματα. Πάμε λοιπόν...

Ενώ το  Ferdinand το έχω ανοίξει πάρα πολύ καιρό τώρα και του είχα βάλει ερπύστριες και την καλή μηχανή, σκονιζόταν στο γκαράζ μου χωρίς το καλό του κανόνι καθώς την προσοχή μου είχαν τραβήξει άλλα άρματα και δεν είχα την υπομονή να το γκριντάρω.
Προσφάτως άνοιξα το Rhm-Borsing (πάρα πολύ καλό ακόμα και στοκ), το 8αράκι της άλλης γραμμής (άλλο επικό γκριντ) το οποίο έχει το ίδιο 12,8cm κανόνι με το Ferdinand και όταν διαπίστωσα πόσο καλό είναι αποφάσισα να το ανοίξω και σε αυτό.
Έτσι πλέον το Ferdi μου είναι πλήρως εξοπλισμένο και ετοιμοπόλεμο  Cool 
Η ερώτηση μου τώρα είναι η εξής: Αξίζει να ξανά αγοράσω το JdPanther για να ανοίξω και το JPanther II? Προσέξτε το JP2 το θέλω απλά για να το έχω και όχι για να προχωρήσω την γραμμή καθώς το Ferdi είναι πιο κατάλληλο γι αυτό το σκοπό (ίδιος αριθμός πληρώματος). Απλά επειδή μου αρέσει πολύ το κανόνι τους και αφού πλέον το έχω ανοικτό, όταν το ξεκλειδώσω θα είναι σχεδόν έτοιμο. Ο κινητήρας είναι επίσης ανοικτός και θα λείπουν μόνο οι ερπύστριες.
Αξίζει ο χρόνος μου και τα credits για να αποκτήσω και το JPanther II?
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ferdinand vs JPanther II Empty Απ: Ferdinand vs JPanther II

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Τετ Απρ 23, 2014 1:44 am

Αν θες απλά να δοκιμάσεις και να κρατήσεις το JPII τότε ναι, αξίζει να παίξεις με το Jagdpanther... δε λέει να ξοδέψεις free exp.
Επίσης το JP είναι και αρκετά καλό για το Tier του, είναι και πολύ πιο κοντά στον τρόπο παιχνιδιού του JPII παρά στο Ferdi.

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ferdinand vs JPanther II Empty Απ: Ferdinand vs JPanther II

Δημοσίευση από imperiumgraecum Τετ Απρ 23, 2014 3:08 am

Κατ' αρχάς, να πω Χριστός ανέστη μιας και ήμουν εκτός Αθηνών και δεν έτυχε να ανταλλάξουμε ευχές  Smile

Στο θέμα μας τώρα: πλέον, JP2>Ferdi (αν και Βorsig>>όλα τα τ8 td)

Γενικά το jp2 έχει πολύ ανθεκτικότερο superstructure(κάνεις άνετα bounce βλήματα από 10αρια td), είναι ΠΟΛΥ γρηγορότερο του Ferdi, και έχει και ελαφρώς καλύτερο reload από το Ferdi(μην φανταστείς κάτι special, 0.2-0.3s)

Eπίσης, παρ' όλο που δεν φαίνεται, έχει παρόμοιο depression με το ferdi(δηλαδή ικανοποιητικό)
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 444

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης