World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

PNX (Αρχείο)

+10
Kostis_Larsson
dolofonos
gregorakis
ee3509
mementoM0ri
Gooakis
LASKAS
Marita89
cgakis
taramas
14 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από taramas Παρ Απρ 04, 2014 2:58 pm

Marita89 έγραψε:Θα ελεγα να σταματησουμε να ασχολουμαστε με τον ταραμα,ετσι κ αλλιως λεει πραγματα που δεν ισχυουν.Οσο του απανταμε τοσο παιρνει τροφη για να λεει βλακειες.Εγω οτι και να ακουσω απο τον ταραμα ξανα για τους PNX δεν θα το σχολιασω γιατι θα ειναι αβασιμο κατα 99,9%.Φτιαξε το clan σου ταραμα να γινει και αυτο πετυχημενο και να καταφερει να παρει περιοχη και να την κρατησει,επικεντρωσου στο να βοηθησεις το clan σου και ασε εμας να σαρωνουμε την Ευρωπη.Τα λογια ειναι περιτα πλεον. http://worldoftanks.eu/clanwars/maps/globalmap/

Θα σου απαντήσω μια φορά οχι γιατί το θέλω εγώ (ξέρεις πολύ καλά που σε έχω γραμμένο) αλλά γιατί μου το ζήτησαν,
1) οποιος θέλει μπαίνει στα γνωστά site και βλέπει τις 8 αλλαγές commander, τα πήγαινε - έλα κάποιων ακριβώς πριν και μετά τις αλλαγές, αρα λοιπόν αν κάποιος ψεύδεται ειναι τα γνωστά site που μας παραπληροφορούν, κόψε τις παπαριές γιατί γελάει πολυς κόσμος με σένα και κάνε μήνυση στα γνωστά site για ψευδή στοιχεία.
2) οταν λές "ασε εμάς να σαρώνουμε την Ευρώπη" βάζεις και τον εαυτό σου μέσα? εσείς εκτός απο τους 15 βάζετε και την εξέδρα μέσα στην μάχη? με έχεις καταπλήξει, είσαι θεά!!!
3) οταν λές "Φτιαξε το clan σου ταραμα να γινει και αυτο πετυχημενο και να καταφερει να παρει περιοχη και να την κρατησει"  το έχεις ψάξει το θέμα? εδω γελάμε ομαδικά μέχρι πόνου, σκέψου μόνο οτι στις 357 μέρες που εγώ εχω αναλάβει η ΗΕΑΤ ειναι μέσα στον χάρτη 169 μέρες και 37 περιοχές, με αυτούς τους παίχτες που έχει και με τα στατιστικά που έχει, τώρα σκέψου η PNX με τους παίχτες που διαθέτει και τα υπερδιπλάσια στατιστικά σαν ομάδα τι πρέπει να κάνει? αν δεν μπορείς να τα επεξεργαστείς αυτά τα δεδομένα ζήτα λίγη βοήθεια δεν είναι κακό.


Μακάρι να κάνει τα τετραπλάσια απο αυτά που αναλογούν και να συγχαρούμε όλοι ολα τα παιδιά και να τους συγχαρείς και εσύ απο την εξέδρα που βρίσκεσαι και εκεί θα μείνεις να τους βλέπεις με τα κιάλια.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από taramas Παρ Απρ 04, 2014 3:24 pm

gregorakis έγραψε:... νταξ είπα να μη μιλήσω, να μη μιλήσω αλλά όταν γράφονται πίπες κατ' εξακολούθηση δε μπορώ ... οι pnx πήραν το landing στην κριμέα και 2 περιοχές μετά πάνω από αυτό ... όταν οι φιλανδοί έφυγαν από το χάρτη πήραν και τις άλλες περιοχές που ήταν στην εμβέλειά τους ... χθες όπως έμαθα πήραν μάχη απέναντι στους zer0 και έχουν "συμμαχήσει" με σπουδαίες clan όπως η r1s3 ... κάποιοι όλο αυτό το μεταφράζουν ως: μπράβο σε αυτόν που άρπαξε την ευκαιρία με τις άδειες περιοχές   pale  ... 

... και θα το γράψω ωμά για να καταλάβουν όλοι τι θέλω να πω : η pnx-r είναι αυτή τη στιγμή έτη φωτός μακριά από τις άλλες ελληνικές clan κι όποιος δε το βλέπει είναι αφελής ή εμπαθής ή και τα δύο ... αν συνεχίσουν με αυτό το ρυθμό η pnx-a θα είναι σύντομα και αυτή αρκετά μπροστά από τις υπόλοιπες ελληνικές clan (δηλαδή θα "ξεπεράσουν" την greek) ... αντί λοιπόν να προσπαθούμε να βρούμε κάτι να μειώσουμε την προσπάθεια τους ας προσπαθήσουμε απλά να τους ξεπεράσουμε ... αλλιώς μπορούμε, μια και "γευτήκαμε" την επιτυχία (τρομάρα μας "επιτυχία"), να αρκεστούμε στο καλό και φιλικό κλίμα, στην παρεούλα και στη σταθερή μας διοίκηση και να αφήσουμε ήσυχους τους pnx να κάνουν αυτό που οι πραγματικές clan κάνουν ...

... και να μην παρεξηγηθώ δεν εννοώ φύγετε από τις clan σας και μπείτε στην pnx αλλά προσπαθήστε να γίνετε το ίδιο καλοί και καλύτεροι ακόμα ... όμως επιχειρήματα του τύπου: "σιγά μωρέ αυτοί μπαίνουν-βγαίνουν αλλάζουν συνέχεια αρχηγούς" ή "έλα μωρέ κάτι άδειες περιοχές πήραν, σιγά το πράγμα", δε σας επιτρέπουν να δείτε την πραγματικότητα ...

Κοίτα είναι σε όλους γνωστό οτι εξαρχής προσπαθείς να μειώσεις την ΗΕΑΤ και ενίοτε μιλάς σαν να μην υπάρχει, στο είπα ξανά οτι γελάνε πολλοί μαζί σου αλλά δεν το πιάνεις, είμαι σίγουρος οτι παρακολουθείς στενά τις δραστηριότητές μας οπότε δεν χρειάζεται να το σχολιάσω καθόλου, σε ενοχλεί αφόρητα οτι η ΗΕΑΤ με το δυναμικό και τους παίχτες της έχει κάνει τόσα όσα κάποιοι μόνο να τα ονειρεύονται μπορούν αλλά τι μπορώ να κάνω για να σε βοηθήσω? μέχρι πρόταση σου έκανα ναρθεις να μας διδάξεις τις απέραντες γνώσεις σου αλλά δεν τολμάς, πάντως μην ανησυχείς θα προσπαθήσουμε να παραμείνουμε κίτρινοι και πορτοκαλί, ειδικά εγώ καταβάλλω μεγάλη προσπάθεια να αλλάξω το πράσινο χρώμα που μου βάλανε χωρίς να με ρωτήσουν, ρε φίλε λυπάμαι αλλά τα κόμπλεξ σου δεν είναι μαχητά.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από gregorakis Σαβ Απρ 05, 2014 1:25 am

... δεν έχω προσπαθήσει να μειώσω την HEAT ποτέ, υπάρχει και μάλιστα τη γνωρίζω πολύ καλά: είναι η clan με τον μόνιμο εκλεγμένο ακαδημαϊκό commander ...

... δε με απασχολεί αν, ποιοι και πόσοι γελάνε μαζί μου ... υπάρχουν πολλοί που γελούν με το σεφερλή ... το πνευματικό επίπεδο των ελλήνων ήταν πάντα χαμερπές ...

... δεν παρακολουθώ ούτε στενά ούτε φαρδιά τις δραστηριότητες της HEAT, ούτε μέσω γνωστών και αγνώστων ιστοτόπων ... όμως γνωρίζω κάποια πράγματα και έχω την εξής απορία: την ιδέα 5-6 συμμαχικές clan να "κατεβαίνουν" στο ίδιο landing κατ' εξακολούθηση τη συνέλαβες μόνος ή κατόπιν συσκέψεως με άλλους ακαδημαϊκούς ???

... έχω ονειρευτεί τη δούκισσα νομικού να μου κάνει μασάζ, έχω ονειρευτεί ότι μοιάζω στον antonio banderas, έχω ονειρευτεί ένα σωρό πράγματα που ντρέπομαι να αναφέρω ... ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ, δεν έχω ονειρευτεί ποτέ τα επιτεύγματα της HEAT και όντως δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για να με βοηθήσεις ... η δούκισσα ίσως να μπορεί ...

... δε μπορώ να διδάξω σε κανένα και τίποτα ... δεν είχα ποτέ τέτοια πρόθεση ... άλλωστε έχω πειστεί πως τα γνωρίζετε όλα ...

... είναι σχεδόν αδύνατο να αλλάξεις το χρώμα σου ... στο περίφημο wn8 ακόμα κι ένας μονόχειρας που παίζει 10αρι arty ή TD βγάζει ένα 1400-1500 ... η μόνη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω (ξέροντας πως δε δέχεσαι συμβουλές από μένα) στην προσπάθειά σου να "ρίξεις" το rating σου, είναι να μην κόψεις τα νύχια των χεριών σου για 1-2 χρόνια ... ή να βάλεις μανταλάκια στα δάχτυλα ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων ... δε βλέπω άλλη λύση ...

... το ότι η heat, για τα δικά μου δεδομένα, δεν είναι καλή clan δε σημαίνει πως δεν έχει και καλούς παίκτες ... και σίγουρα κάποιοι θα μπορούσαν να γίνουν και πολύ καλύτεροι αν ήταν μέλη των EFE για παράδειγμα ... η συναναστροφή με καλύτερους παίκτες σε κάνει πάντα καλύτερο ... το θέμα είναι τι ζητά κάποιος από το WoT και τι είναι διατεθειμένος να δώσει ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από gr68 Σαβ Απρ 05, 2014 1:35 am

xanarxisate tis mlk.Den pezeste.eiste oloi kakomoirides.o enas mporei na einai loukoumas ,o allos giati apanta?etsi ton dikaionei.
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 170

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από gregorakis Σαβ Απρ 05, 2014 1:38 am

... ααα και μιας και το είδα μόλις ... οι 300GR κρατούν τις "άδειες περιοχές" ακόμα ... μάλιστα είδα πως σήμερα είναι τέσσερις ... ανάμεσα σε pur3 & huns ... δεν ξέρω πόσο μπορεί να κρατήσει αυτό αλλά μπράβο στα παιδιά ... και φυσικά σε καμία περίπτωση δε θεωρώ πως η 300GR είναι καλύτερη clan από τη HEAT ... ίσως όμως αυτοί να βλέπουν το παιχνίδι λίγο διαφορετικά, να τους ενδιαφέρει η πρόοδος και η εξέλιξη κι όχι οι αλλαγές στην ηγεσία άλλων clan και οι "άδειες περιοχές" ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από taramas Σαβ Απρ 05, 2014 7:05 am

gregorakis έγραψε:... δεν έχω προσπαθήσει να μειώσω την HEAT ποτέ, υπάρχει και μάλιστα τη γνωρίζω πολύ καλά: είναι η clan με τον μόνιμο εκλεγμένο ακαδημαϊκό commander ...

... δε με απασχολεί αν, ποιοι και πόσοι γελάνε μαζί μου ... υπάρχουν πολλοί που γελούν με το σεφερλή ... το πνευματικό επίπεδο των ελλήνων ήταν πάντα χαμερπές ...

... δεν παρακολουθώ ούτε στενά ούτε φαρδιά τις δραστηριότητες της HEAT, ούτε μέσω γνωστών και αγνώστων ιστοτόπων ... όμως γνωρίζω κάποια πράγματα και έχω την εξής απορία: την ιδέα 5-6 συμμαχικές clan να "κατεβαίνουν" στο ίδιο landing κατ' εξακολούθηση τη συνέλαβες μόνος ή κατόπιν συσκέψεως με άλλους ακαδημαϊκούς ???

... έχω ονειρευτεί τη δούκισσα νομικού να μου κάνει μασάζ, έχω ονειρευτεί ότι μοιάζω στον antonio banderas, έχω ονειρευτεί ένα σωρό πράγματα που ντρέπομαι να αναφέρω ... ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ, δεν έχω ονειρευτεί ποτέ τα επιτεύγματα της HEAT και όντως δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για να με βοηθήσεις ... η δούκισσα ίσως να μπορεί ...

... δε μπορώ να διδάξω σε κανένα και τίποτα ... δεν είχα ποτέ τέτοια πρόθεση ... άλλωστε έχω πειστεί πως τα γνωρίζετε όλα ...

... είναι σχεδόν αδύνατο να αλλάξεις το χρώμα σου ... στο περίφημο wn8 ακόμα κι ένας μονόχειρας που παίζει 10αρι arty ή TD βγάζει ένα 1400-1500 ... η μόνη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω (ξέροντας πως δε δέχεσαι συμβουλές από μένα) στην προσπάθειά σου να "ρίξεις" το rating σου, είναι να μην κόψεις τα νύχια των χεριών σου για 1-2 χρόνια ... ή να βάλεις μανταλάκια στα δάχτυλα ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων ... δε βλέπω άλλη λύση ...

... το ότι η heat, για τα δικά μου δεδομένα, δεν είναι καλή clan δε σημαίνει πως δεν έχει και καλούς παίκτες ... και σίγουρα κάποιοι θα μπορούσαν να γίνουν και πολύ καλύτεροι αν ήταν μέλη των EFE για παράδειγμα ... η συναναστροφή με καλύτερους παίκτες σε κάνει πάντα καλύτερο ... το θέμα είναι τι ζητά κάποιος από το WoT και τι είναι διατεθειμένος να δώσει ...

Πολλοί διαβάζοντας αυτα που γράφεις θα συμφωνούσαν μαζί σου και δεν θα τους κατηγορούσα γιαυτό, πολύ απλά δεν έχουν ενημέρωση, δεν γνωρίζουν για παράδειγμα οτι σε ξέρω απο παλιά αρα δεν μπορούν να καταλάβουν τι πραγματικά πιστεύεις πίσω απο τα γραφόμενά σου, αρκεί μόνο ενα πράγμα να καταλάβουν και θα το έχουν πιάσει το νόημα, αν στην ΗΕΑΤ ηταν κάποιος άλλος commander και όχι εγώ τότε εσύ και οι 2-3 κολλητοί σου θα λέγατε και θα γράφατε τελείως διαφορετικά πράγματα, ολοι σας λατρεύετε τα στατιστικά αλλά το γεγονός οτι η ΗΕΑΤ ειναι εδω και ενα χρόνο η δεύτερη αμιγώς Ελληνική ομάδα στην λίστα μετά την πολυεθνική HARD τότε και την υπερομάδα PNX-R τώρα, δεν σας λέει απολύτως τίποτα, συνεχίζεται να το αγνοείτε επιδεικτικά, απο την άλλη κάνατε οτι μπορούσατε για να την διαλύσετε αλλά δεν σας έκατσε, καταλαβαίνω οτι δεν μπορείτε ακόμη να πιστέψετε πως ενας νουμπάς σαν και μένα είχε αυτή την πορεία αλλά κάποια στιγμή πρέπει να το πολεμήσετε αυτό το κόμπλεξ, στο κάτω κάτω δεν είναι και τίποτα σημαντικό, ο καθένας θα μπορούσε να είναι στην θέση μου.
Επίσης θα σου πρότεινα να μην λές ψέμματα γιατί οσο και να θεωρείς τον εαυτό σου "θεά" οι υπόλοιποι γύρω δεν είναι πρόβατα, εχεις μόνο σου προτείνει να μας διδάξεις και όποιος το αμφισβητεί μπορει να ανατρέξει σε πρόσφατο post σου, εγω προσωπικά το επιβεβαιώνω οτι μπορείς να μας διδάξεις πως θα φτιάξουμε τέλεια στατιστικά, αυτό το κατέχεις απο πολύ παλιά.
Μπερδεύτηκες παντού, έδωσες απλόχερα τις οδηγίες και απόψεις, κατηγόρησες ανθρώπους και ολόκληρες ομάδες για να στηρίξεις κάποιους, έγινες γελοίος ισχυριζόμενος πράγματα που "ήξερες" ενω τελικά αποδείχτηκε οτι ήσουν άσχετος, αλλά τελικά δεν έπεισες κανέναν και τέλος δεν μας εξήγησες : γιατί δεν ήρθες να συμμετάσχεις και εσύ στην προσπάθεια της PNX? ούτε εσύ ούτε και κάποιοι κολλητοί σου, τι έγινε? φοβάστε μην μαζευτείτε πολλοί στρατηγοί? σε νοιώθω ρε φίλε, το ρημάδι το παιχνίδι επιτρέπει μόνο εναν commander, δυστυχώς.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από gregorakis Σαβ Απρ 05, 2014 9:40 am

... γνωριζόμαστε κάπου 2 χρόνια, από την εποχή της gr-af ... δεν έχω τίποτα προσωπικά με σένα, όπως και με κανένα εδώ ή στο παιχνίδι διότι πολύ απλά ΔΕΝ σας γνωρίζω IRL ... κρίνω και σχολιάζω μόνο ό,τι αφορά στο παιχνίδι και τίποτα παραπάνω ... όποιος κι αν ήταν ο commander της HEAT αν έγραφε αυτά που γράφεις θα απαντούσα με τον ίδιο τρόπο, όπως επίσης θα είχα την ίδια άποψη για την clan που έχω και τώρα ... δεν υπάρχει καμία προκατάληψη από την μεριά μου ... 

... ναι πιστεύω πως είσαι κακός παίκτης, όχι νουμπάς μετά από τόσες χιλιάδες μάχες ... δεν πιστεύω πως η HEAT είναι καλή clan ... δεν πιστεύω πως είναι 2η πίσω από την pnx, έχω την εντύπωση πως η greek είναι καλύτερη αλλά κι αν δεν είναι πάλι η διαφορά ανάμεσα σε 1η και 2η ελληνική clan είναι χαώδης ... και εξακολουθώ να πιστεύω πως σύντομα η pnx-a θα είναι η 2η πίσω από την pnx-r ... αυτή είναι η άποψή μου τι να κάνουμε ... και δεν το γράφω τυχαία, ξέρω τον τρόπο που δουλεύουν ...

... δεν έκανα καμία ενέργεια να διαλύσω την HEAT, δεν είχα κανένα λόγο ...

... δεν έχω γράψει ποτέ πως θέλω να έρθω να σας διδάξω κάτι, έχω γράψει όμως πως όποιος θέλει μπορεί να με ρωτήσει, και συζητήσουμε και να του εξηγήσω πράγματα από τα κείμενα που έχω αναρτήσει σε αυτό το φόρουμ ... κάποια παιδιά το έχουν κάνει ... και φυσικά δεν έχω τέλεια στατιστικά  ... ξέρω κάπου 20 έλληνες παίκτες με καλύτερα στατιστικά από μένα, άρα φαντάσου πόσοι θα υπάρχουν ...

... ανακατεύτηκα σε πολλά πράγματα, αυτό είναι αλήθεια ... είναι ο χαρακτήρας μου τέτοιος και μετά από 39 χρόνια δεν μπορεί να αλλάξει ...

... δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να συμμετέχω στην pnx ... όταν με ρώτησαν τα παιδιά από την pnx τι σκοπεύω να κάνω ξεκαθάρισα από την πρώτη στιγμή τη θέση μου ... η pnx δεν καλύπτει τις φιλοδοξίες μου τη δεδομένη χρονική στιγμή... 

... δεν υπήρξα ποτέ commander σε καμία clan και δε νομίζω πως θα είμαι ποτέ (καλά ας μη λέω και μεγάλες κουβέντες) ... ήμουν πάντα στρατιώτης ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από taramas Σαβ Απρ 05, 2014 2:13 pm

@gregorakis
Το κακό με σένα είναι οτι λές οτι "ξέρεις" ενώ ειναι ολοφάνερο οτι δεν ξέρεις, χαρακτηρίζεις ομάδες χωρίς να έχεις ιδέα τι είναι και όπως εσύ είπες δεν παρακολουθείς και καθόλου τι κάνουν, μια βασική διαφορά μεταξύ μας είναι οτι εσύ μιλάς για την ΗΕΑΤ και την GREEK χωρίς να έχεις την παραμικρή ιδέα, ενώ εγώ γνωρίζω αρκετά καλά και τις δύο ομάδες και δεν μιλάω καθόλου.
Γνωριζόμαστε απο τον Ιανουάριο του 2012, ακόμα απο τότε που δεν είχες καν 10αρι το ονειρό σου ήτανε να φτιάξεις στατιστικά για να πάς στην HARD, μπράβο σου αλλά ο καθένας βλέπει ενα παιχνίδι διαφορετικά, αλαζόνας ήσουν και τότε και τώρα, ο χαρακτήρας δεν αλλάζει. Σαφως είσαι πολύ καλύτερος παίχτης του wot απο εμένα και το ξέρεις, αυτό που δεν ξέρεις είναι οτι εχω πολύ μεγαλύτερο δείκτη νοημοσύνης απο σένα και δεν το λέω τυχαία, φρόντισα να μάθω πληροφορίες για σένα έτσι ώστε να είμαι οσο γίνεται πιο σίγουρος οτι δεν σε αδικώ, εσύ δεν ξέρεις τίποτα για μένα πάραυτα συνεχίζεις το ίδιο τροπάριο.
Χαίρομαι που αναγνωρίζεις έστω και λίγο τον χαρακτήρα σου, καλό για σένα θα ήταν να τον ψάξεις περισσότερο και κυρίως να σκέφτεσαι πριν ανοίγεις το στόμα σου.
Προσωπικά σου εύχομαι να γίνεις commander αν και η άποψή μου είναι οτι μπορεί να γίνεις αλλά καλός commander δεν θα γίνεις ποτέ και ξέρεις γιατί? γιατι δεν ειναι κάτι που το κατέχεις και οσα στατιστικά και να φτιάξεις δεν θα το πετύχεις.

Οσο για το σχόλιο για την συμμαχία των δικών μας ομάδων να είσαι σίγουρος οτι το πρώτο κέρδος το έχουμε ήδη εισπράξει, φίλους, μάλλον δεν σε ενδιαφέρει αυτό και ούτε τους κολλητούς σου γιαυτο μην δοκιμάσετε να πείσετε κανέναν ξανά για το κλίμα του παραδείσου, την θεσπέσια συνεργασία και ολα τα παχιά λόγια, ολοι ξέρουν ποιοι και πόσο φάγατε τις σάρκες σας, λυπάμαι που το λέω αλλά τι να λέμε τώρα, όλοι τα ξέρουν, ας γίνω εγώ ο κακός που τα γράφω.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από gregorakis Σαβ Απρ 05, 2014 11:46 pm

taramas έγραψε: Σαφως είσαι πολύ καλύτερος παίχτης του wot απο εμένα και το ξέρεις, αυτό που δεν ξέρεις είναι οτι εχω πολύ μεγαλύτερο δείκτη νοημοσύνης απο σένα ...
... καλά τώρα κάνεις πλάκα έτσι ??? είναι εύκολο να αποδείξεις πως είσαι καλύτερος παίκτης από μένα (τα στατιστικά δεν κάνουν τον παίκτη όπως τα ράσα δεν κάνουν τον παπά) ενώ εγώ σε καμία περίπτωση δε μπορώ να αμφισβητήσω το IQ σου ... διεθνής μαθηματική ακαδημία είναι αυτή δεν είναι παίξε γέλασε ... το κακό όμως εδώ στο ελλάντα είναι η καχυποψία με την οποία αντιμετωπίζονται όλα τα γνήσια τέκνα της πατρίδος που κάνουν διεθνή καριέρα ... πες μας την αλήθεια, σε υποχρέωσαν να δώσεις ΔΙΚΑΤΣΑ, έτσι δεν είναι ... κωλοέλληνες  Evil or Very Mad ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από taramas Κυρ Απρ 06, 2014 12:00 am

Προσθέτω δύο διευκρινίσεις για όσους θέλουν να καταλάβουν,
1) Η σύγκριση μεταξύ ομάδων ειναι υποκειμενική εκτός αν η δυναμικότητα και ταυτόχρονα ο λόγος ύπαρξής τους εχει τεράστια διαφορά, φαν των στατιστικών δεν ήμουν ούτε είμαι, χρησιμοποίησα αγαπημένα στατιστικά άλλων, οπότε μακριά απο μένα οποιαδήποτε πράξη αλαζονείας.

2) Αν κατανοήσουμε τον ρόλο, τον σκοπό και τις επιδιώξεις κάθε ομάδας θα καταλήξουμε στο κατα πόσο εχει πετύχει ή όχι τους στόχους της, παράδειγμα.. η PNX ειναι μια ομάδα που φτιάχτηκε με σκοπό να κατακτήσει τον χάρτη και να ανέβει στο υψηλότερο επίπεδο ανταγωνιστικότητας, σκεφτείτε τι στόχους έχει και εν καιρώ θα δείτε αν τους πετύχει ή όχι, απο την άλλη η ΗΕΑΤ είναι μια ανοιχτή παρέα απο διαφόρων χρωμάτων και στατιστικών ανθρώπους οπου όλοι γνωρίζονται μεταξύ τους, ενα σύγχρονο καφενείο που μαζευόμαστε όλοι να διασκεδάσουμε και κάθε φορά που μαζευόμαστε βάζουμε ενα στόχο και πάμε για να τον κατακτήσουμε με σοβαρότητα και σταθερότητα στις συνεργασίες και τις συμμαχίες μας, άλλες φορές ο στόχος είναι εύκολος άλλες δύσκολος, το αποτέλεσμα μας έχει δικαιώσει και οι φίλοι αυξάνονται κάθε μέρα, οσοι μας πλησιάζουν τελικά ανακαλύπτουν οτι πανω απο όλα είμαστε σοβαροί στις σχέσεις μας και σταθεροί στην συμπεριφορά μας, αυτοί ήταν οι στόχοι μας και οχι μόνο τους πετύχαμε αλλά τους επιβεβαιώνουμε κάθε μέρα.
Υ.Σ. θέλω να ευχαριστήσω και απο εδώ μέσα τις 4 ομάδες (GREEK-GREAT-COGR-HSD) που μας τιμούν με την φιλία τους και συνέβαλαν να γίνουν πράγματα πρωτοφανή για τα Ελληνικά δεδομένα, το επίπεδο υποστήριξης αυτών των ομάδων μεταξύ τους ήταν πριν λίγο καιρό κάτι αδιανόητο, τους ευχαριστώ ολους μέσα απο την καρδιά μου.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από taramas Κυρ Απρ 06, 2014 12:17 am

gregorakis έγραψε:
taramas έγραψε: Σαφως είσαι πολύ καλύτερος παίχτης του wot απο εμένα και το ξέρεις, αυτό που δεν ξέρεις είναι οτι εχω πολύ μεγαλύτερο δείκτη νοημοσύνης απο σένα ...
... καλά τώρα κάνεις πλάκα έτσι ??? είναι εύκολο να αποδείξεις πως είσαι καλύτερος παίκτης από μένα (τα στατιστικά δεν κάνουν τον παίκτη όπως τα ράσα δεν κάνουν τον παπά) ενώ εγώ σε καμία περίπτωση δε μπορώ να αμφισβητήσω το IQ σου ... διεθνής μαθηματική ακαδημία είναι αυτή δεν είναι παίξε γέλασε ... το κακό όμως εδώ στο ελλάντα είναι η καχυποψία με την οποία αντιμετωπίζονται όλα τα γνήσια τέκνα της πατρίδος που κάνουν διεθνή καριέρα ... πες μας την αλήθεια, σε υποχρέωσαν να δώσεις ΔΙΚΑΤΣΑ, έτσι δεν είναι ... κωλοέλληνες  Evil or Very Mad ...

Δεν σπούδασα στην Ελλάδα, εκανα καριέρα στην Ελλάδα αλλά καμία σχέση με τις σπουδές, ευτυχώς δεν χρειάστηκε να αποδείξω τίποτα στην πατρίδα μου γιατί αλλιώς θα είχα φύγει, σαν μαθητής ήμουν απο τους χειρότερους, δεν πέρασα πουθενά στις πανελλήνιες αφού πάντα έγραφα μόνο 2 μαθήματα και δυστυχώς δεν ήταν αρκετά για να με οδηγήσουν κάπου, οπως μου είπε κάποτε ενας καθηγητής μου και μεγάλος δάσκαλος που δεν υπάρχει πια "δεν είσαι ικανός να αποστηθίσεις ούτε το πυθαγόρειο θεώρημα αλλά είσαι ικανός να το αποδείξεις", δυστυχώς φίλε μου στην πατρίδα μας πρέπει να αποστηθίζεις και να παπαγαλίζεις, κανείς δεν ενδιαφέρεται αν μπορείς να πας ένα βήμα παρακάτω, λυπάμαι για ολους αυτούς που χρόνια τώρα βρίσκονται αντιμέτωποι με το Ελληνικό σύστημα του ΔΙΚΑΤΣΑ και όχι μόνο.

Δεν σε παρακολουθώ στην ειρωνεία σου γιατί δεν έχει να μου προσφέρει τίποτα, αν διακρίνω κάτι χρήσιμο θα το παρακολουθήσω.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από thodorix Κυρ Απρ 06, 2014 5:09 am

1) Ωραία παρουσίαση ομάδας, ειδικά στα τελευταία posts. Όποιος θέλει να μάθει κάτι για την PNX, θα καταλήξει σε μια forumιακή σαπουνόπερα
2)  Τρελαίνομαι με τις προτάσεις 1000+ λέξεων δίχως αύριο, στις οποίες ζήτημα να διαβάσεις μια λέξη από κάθε γραμμή.
 Στο πληκτρολόγιο υπάρχει κ αυτό:   PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Dtaperiod  Laughing 



3) Τετ-α-τετ δεν τα λέτε γιατί το forum δίνει μια αίσθηση παραθύρου σε πολιτική εκπομπή. Πάω πάσο, μαζί σας. 
Εφόσον είναι ελληνικό χόμπι το δημόσιο ξεκατίνιασμα, γιατί δεν φτιάχνετε ένα νέο topic και να μην καταστρέφονται όλα τα υπόλοιπα? Υπάρχουν και άτομα που μπαίνουν εδώ και δεν έχουν όρεξη για ανούσια posts που συνήθως αφορούν 1-2-3 συγκεκριμένα άτομα, με ίδιου τύπου ερωτοαπαντήσεις. 


thodorix
thodorix

Αριθμός μηνυμάτων : 28

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από imperiumgraecum Κυρ Απρ 06, 2014 5:14 am

thodorix έγραψε: Στο πληκτρολόγιο υπάρχει κ αυτό:   PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Dtaperiod




*ΜINDBLOW* OMG σοβαρά Shocked  Shocked ??

 lol!
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 444

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από taramas Κυρ Απρ 06, 2014 6:16 am

@thodorix

Συμφωνώ σε γενικές γραμμές, ας επανέλθουμε στο θέμα, βάλε και εσύ ενα λιθαράκι στην παρουσίαση, εχει ενδιαφέρον να δούμε τι έχεις να πείς, τουλάχιστον να επανέλθουμε στο θέμα γιατί έχουμε ξεφύγει.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από Sanguinius Κυρ Απρ 06, 2014 1:52 pm

Κι έρχεται άλλος και τολμάει να ζητά να σταματήσουν οι τσακωμοί μεταξύ Γρηγοράκη και ταραμά και όσων άλλων εμπλέκονται περιστασιακά.Ουσιαστικά προτείνει να νεκρώσουμε το φόρουμ,περμα μπαν στον thodorix απειλή την εύρυθμη λειτουργία του φόρουμ
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από LASKAS Κυρ Απρ 06, 2014 3:55 pm

Θα γράψω την γνώμη μου και ας πονάει...και αν θέλουν οι υπεύθυνοι του forum ας την σβήσουν!
Αναρωτιέμαι καμιά φορά αν είμαστε πραγματικά έξυπνος λαός.Παίζουμε ένα γ... παιχνίδι με tanks και τρωγόμαστε μεταξύ μας χωρίς λόγο κ αιτία.Ακόμα και αν ο καθένας μας έχει διαφορετική άποψη για το οτιδήποτε μιλάμε πάντα για ένα γ... παιχνίδι.Φτιάχτηκε μια ελληνική κοινότητα και θα έπρεπε όλοι να κοιτάξουν να βοηθήσουν. Έχω ακούσει διάφορα από αρχηγούς  << η δική μου η clan έχει όνομα και ιστορία >>, << η δική μου η clan παίζει και άλλα παιχνίδια εκτός από WOT >>, <<  δεν χαλάω την clan μου που με τόσο κόπο έφτιαξα >>, << οι υπόλοιπες ομάδες της κοινότητας δεν έχουν δραστηριότητες ή δεν έχουν καλούς παίχτες >> , << δεν έρχομαι γιατί δεν γουστάρω τον τάδε  >> και άλλα πολλά...
Μπορώ να απαντήσω στην κάθε δικαιολογία που βρίσκει ο κάθε nooboαρχηγό σας, αρκεί να μην θεωρεί την ομάδα του ιδιοκτησία του και τους παίκτες του πρόβατα( και δεν αναφέρομαι σε Tarama ).
Το παιχνίδι είναι δύσκολο ...πολύ δύσκολο.Δέχομαι ότι  πρέπει να έχεις γνώσεις  και ηγετικές ικανότητες, αλλά τι εικόνα δείχνεις στους παίκτες σου όταν διοικείς και είσαι πορτοκαλοκόκκινος???
Οι διοικήσεις των περισσότερων ελληνικών clan έχουν αστεία άτομα.Κατακόκκινοι αρχηγοί, διπλωμάτες που δεν πάτησαν ποτέ το πόδι τους σε άλλο ts...recruiters με άθλια στατιστικά και χωρίς 10αρι.Οι περισσότεροι θέλουν να έχουν έναν τίτλο μπροστά από το όνομα τους και  στα αρχ... τους, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ...
Αν οι διοικήσεις είναι άσχετες από ποιόν θα μάθουν οι παίκτες το παιχνίδι???
Εξαιρώ από την κουβέντα τους χαβαλέδες που παίζουν για την πλάκα τους το παιχνίδι και τις  clan που δεν παίζουν CW...
Αναλύοντας την κατάσταση υπάρχουν 2-3 ελληνικές clan  που έχουν ένα καλό επίπεδο ( μέσα ο Ταραμάς ) αλλά κατά την γνώμη μου δεν μπορούν να ανέβουν και άλλο.Αναγνωρίζω τα επιτεύγματα τους συγκριτικά με το υλικό τους και τους στόχους τους.Λέτε πολλά για τον Ταραμά, όμως μην ξεχνάτε ότι είναι εκλεγμένος και για πολύ μεγάλο διάστημα αρχηγός.Εχετε δει τι υπάρχει μετά από αυτές τις 2-3 clan????Το χάος...Εχω να πω ότι  μαθαίνεις δίπλα σε καλύτερους από εσένα.Μέσα στο ts της κοινότητας προσπαθούμε να μαζέψουμε τους καλύτερους έλληνες οι οποίοι με τη σειρά τους θα βοηθήσουν τους υπόλοιπους.
Πόσο πιο απλά μπορείς να πεις σε κάποιον έλα να παίξουμε μαζί το παιχνίδι  και να γίνουμε φίλοι ή ότι μπορούμε πολλά περισσότερα όλοι μαζί παρά μόνοι μας ο καθένας?Απλά πράγματα...
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από thodorix Κυρ Απρ 06, 2014 5:37 pm

+1

(Επιτέλους κάποιος βρήκε το κουμπί με την τελεία  cheers )
thodorix
thodorix

Αριθμός μηνυμάτων : 28

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από thodorix Κυρ Απρ 06, 2014 5:56 pm

@Mr.Taramas σας παραθέτω το λιθαράκι μου.

Στην PNX, απολαμβάνω φιλικό κλίμα σε συνδυασμό με ανταγωνιστικό περιβάλλον. Platoons με τους φίλους μου αλλά και με παίκτες πολύ καλύτερους. Κατά συνέπεια, βελτίωση στατιστικών και κατανόηση του game. 
Αυτά με ενδιαφέρουν, με αυτά ασχολούμαι.
(Λακωνίζω λόγω καταγωγής, σόρρυ.  Cool )
thodorix
thodorix

Αριθμός μηνυμάτων : 28

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από LASKAS Κυρ Απρ 06, 2014 11:09 pm

LASKAS έγραψε:Θα γράψω την γνώμη μου και ας πονάει...και αν θέλουν οι υπεύθυνοι του forum ας την σβήσουν!
Αναρωτιέμαι καμιά φορά αν είμαστε πραγματικά έξυπνος λαός.Παίζουμε ένα γ... παιχνίδι με tanks και τρωγόμαστε μεταξύ μας χωρίς λόγο κ αιτία.Ακόμα και αν ο καθένας μας έχει διαφορετική άποψη για το οτιδήποτε μιλάμε πάντα για ένα γ... παιχνίδι.Φτιάχτηκε μια ελληνική κοινότητα και θα έπρεπε όλοι να κοιτάξουν να βοηθήσουν. Έχω ακούσει διάφορα από αρχηγούς  << η δική μου η clan έχει όνομα και ιστορία >>, << η δική μου η clan παίζει και άλλα παιχνίδια εκτός από WOT >>, <<  δεν χαλάω την clan μου που με τόσο κόπο έφτιαξα >>, << οι υπόλοιπες ομάδες της κοινότητας δεν έχουν δραστηριότητες ή δεν έχουν καλούς παίχτες >> , << δεν έρχομαι γιατί δεν γουστάρω τον τάδε  >> και άλλα πολλά...
Μπορώ να απαντήσω στην κάθε δικαιολογία που βρίσκει ο κάθε nooboαρχηγό σας, αρκεί να μην θεωρεί την ομάδα του ιδιοκτησία του και τους παίκτες του πρόβατα( και δεν αναφέρομαι σε Tarama ).
Το παιχνίδι είναι δύσκολο ...πολύ δύσκολο.Δέχομαι ότι  πρέπει να έχεις γνώσεις  και ηγετικές ικανότητες, αλλά τι εικόνα δείχνεις στους παίκτες σου όταν διοικείς και είσαι πορτοκαλοκόκκινος???
Οι διοικήσεις των περισσότερων ελληνικών clan έχουν αστεία άτομα.Κατακόκκινοι αρχηγοί, διπλωμάτες που δεν πάτησαν ποτέ το πόδι τους σε άλλο ts...recruiters με άθλια στατιστικά και χωρίς 10αρι.Οι περισσότεροι θέλουν να έχουν έναν τίτλο μπροστά από το όνομα τους και  στα αρχ... τους, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ...
Αν οι διοικήσεις είναι άσχετες από ποιόν θα μάθουν οι παίκτες το παιχνίδι???
Εξαιρώ από την κουβέντα τους χαβαλέδες που παίζουν για την πλάκα τους το παιχνίδι και τις  clan που δεν παίζουν CW...
Αναλύοντας την κατάσταση υπάρχουν 2-3 ελληνικές clan  που έχουν ένα καλό επίπεδο ( μέσα ο Ταραμάς ) αλλά κατά την γνώμη μου δεν μπορούν να ανέβουν και άλλο.Αναγνωρίζω τα επιτεύγματα τους συγκριτικά με το υλικό τους και τους στόχους τους.Λέτε πολλά για τον Ταραμά, όμως μην ξεχνάτε ότι είναι εκλεγμένος και για πολύ μεγάλο διάστημα αρχηγός.Εχετε δει τι υπάρχει μετά από αυτές τις 2-3 clan????Το χάος...Εχω να πω ότι  μαθαίνεις δίπλα σε καλύτερους από εσένα.Μέσα στο ts της κοινότητας προσπαθούμε να μαζέψουμε τους καλύτερους έλληνες οι οποίοι με τη σειρά τους θα βοηθήσουν τους υπόλοιπους.
Πόσο πιο απλά μπορείς να πεις σε κάποιον έλα να παίξουμε μαζί το παιχνίδι  και να γίνουμε φίλοι ή ότι μπορούμε πολλά περισσότερα όλοι μαζί παρά μόνοι μας ο καθένας?Απλά πράγματα...
Για την Greek λυπάμαι πραγματικά...Ενώ είσαι τόσο καλό παιδί Άρη δεν σκέφτηκες να κάνεις αυτό που οι άλλοι κάνανε ήδη για εσένα.Οπως οι άλλοι αφήσανε τις clan τους (ASPIS, GREED , GAMAW και δεν θυμάμαι ποιός άλλος ) για να σε ενισχύσουν, μήπως κάποτε να κάνεις και εσύ κάτι για τους άλλους???Μήπως να σκεφτείς και εσύ όπως σκέφτηκαν οι άλλοι και να βοηθήσεις την κοινότητα?Παρακολουθώ πως τα πάτε,χαίρομαι πάντως που μαθαίνω ότι υπάρχει καλό κλίμα.
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από taramas Δευ Απρ 07, 2014 1:00 am

@laskas
Κώστα, ξέρεις πολύ καλά οτι εγώ προσωπικά σέβομαι κάθε άποψη απο όποιον και να προέρχεται ακόμη και απο κάποιον που μπορεί να έχουμε βριστεί, επίσης δεν εχω διστάσει ποτέ να συμφωνήσω με όποια άποψη θεωρώ σωστή, αυτό που δεν μπορώ να ανεχτώ είναι αυτά που λέει κάποιος να μην συμβαδίζουν με τις πράξεις του, πες το όπως θέλεις αλλά έτσι είμαι εγώ.
Πάμε λοιπόν στο προκείμενο, 
1) για τον commander μιας ομάδας είναι ανάμεσα στα άλλα το τελευταίο "προσόν" που πρέπει να έχει τα στατιστικά σε αντίθεση με τους CC & DC, πρέπει να είναι αποδεκτός, ενωτικός, να φροντίζει για το καλό κλίμα και το περιβάλλον μέσα στο οποίο δρουν όλοι οι υπόλοιποι και επίσης να έχει καλή γνώση της στρατηγικής του παιχνιδιού.
Αυτό που βλέπουμε στην πραγματικότητα είναι : η ματαιοδοξία κάποιων για επιβεβαίωση του εαυτού τους, η προσπάθεια να πετύχουν κάτι που στην πραγματική ζωή τους δεν πέτυχαν και πολλά άλλα που δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που εγώ θεωρώ προσόντα, σημειώνω οτι αυτό που λέω δεν αφορά όλους και δεν θα μπορούσε να αφορά όλους γιατί δεν έχω άποψη για τους περισσότερους.
2) Το κομβικό σημείο της διαφοράς μας είναι οτι οι περισσότεροι δεν αντιλαμβάνεστε το γεγονός οτι υπάρχουν παίχτες που εχουν άλλους στόχους και βλέπουν το παιχνίδι απο διαφορετική οπτική γωνία, αυτή η έλλειψη αντίληψης οδηγεί σε ένα  ιδιόμορφο ρατσισμό απο τους μεν στους δε και καταλήγει στον αλληλοσπαραγμό. Σέβομαι την κάθε προσπάθεια και τον τρόπο που ο καθένας επιλέγει να ασχοληθεί, απαιτώ το ίδιο να κάνετε και εσείς και όσο δεν το κάνετε θα με βρίσκεται μπροστά σας.
3) Συμφωνώ οτι εχουμε ενα επίπεδο και πρακτικά δεν μπορούμε να πάμε πολύ παραπάνω, αυτό που μονίμως δεν θέλεις να ακούσεις είναι το γεγονός οτι "δεν θέλουμε να πάμε παραπάνω" για ενα απλό λόγο, δεν θέλουμε να χαλάσουμε αυτό που έχουμε, ειναι αυτό που θέλαμε και μας αρκεί που το πετύχαμε και το πετυχαίνουμε κάθε μέρα, το επόμενο βήμα-στόχος για εμάς ήταν να κάνουμε φίλους και να μεγαλώσουμε το "καφενείο" μας με άλλους που "βλέπουν" το παιχνίδι με τον ίδιο τρόπο με εμάς, να το πώ με λίγο χαζό τρόπο, φτιάχνουμε ενα καφενείο που πίνουν φραπεδιά και παίζουν ταβλάκι βάζελοι, γαύροι, παοκτζήδες και αεκτζήδες και ενίοτε παίζουν και μπάλα μαζί χωρις να χαλάσει κανείς την αγάπη που έχει στην ομάδα του, αν κάποιος θέλει να κάνει πρωταθλητισμό με οτι αυτό συνεπάγεται τότε το καλύτερο για αυτόν είναι να πάει στην PNX-R (ειναι καλύτερη επιλογή κατα την άποψή μου παρά οποιαδήποτε ξένη ομάδα) και τέλος, αυτή είναι η πραγματικότητα όσο απλή και να φαίνεται.

Υ.Σ.(Α) η πρακτική του να πιάνουμε κάποιον απο μια άλλη ομάδα και να του λέμε "ελα σε εμάς και αν φέρεις και 20-30 άτομα μαζί σου θα σε κάνουμε DC ή FC μου θυμίζει τον άρχοντα άδωνι και μόνο γέλια μου προκαλεί, θα πρότεινα σε αυτό το σχόλιο να μην πεί κανείς οτι κάνω λάθος γιατί θα γελάσουμε πολύ, το ξανάείπα ειμαστε λίγοι και γνωστοί και αυτός που μιλάει σήμερα με σένα μίλαγε χθές με μένα και θα ξαναμιλήσει αύριο.

Υ.Σ. (Β) η μετριοφροσύνη και η ταπεινότητα πρέπει να μας διακρίνει, αλλιώς καταλήγουμε γελοίοι οπως κάποιοι που σπεύδουν να γράψουν ύμνους γεμάτους ειρωνεία "είμαστε οι γαμάω και δέρνω" και την επόμενη μέρα οταν έρθει ή ήττα χάνονται στο πουθενά.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από taramas Δευ Απρ 07, 2014 1:08 am

@laskas

Επίσης Κώστα, θα σου έλεγα να μην εκτίθεσαι, το μόνο που καταφέρνεις είναι να γίνεσαι αντιπαθής σε πολλούς και εν τέλει δεν βρίσκω το λόγο που μπαίνεις μπροστά οσο αγαθούς σκοπούς και να έχεις, δεν βλέπεις οτι η διχόνοια που σπέρνεις θα γυρίσει πάνω σου? στο τέλος θα θερίσεις θύελλες και μην μου πείς μετά οτι δεν σου το είπα?

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από LASKAS Δευ Απρ 07, 2014 2:36 am

Εγώ δεν βρίσκω κάτι παράλογο σε αυτά που γράφεις και σέβομαι τις απόψεις σου.Από την πλευρά μου η εκτίμηση προς το προσωπό σου είναι δεδομένη.Είναι μια διαφορετική οπτική γωνία που πρέπει να είναι σεβαστή από όλους.Για να είσαι εκλεγμένος αρχηγός για τόσο πολύ καιρό και να μπαίνεις στον χάρτη κάτι σημαίνει.
Απλά αναρωτιέμαι αν θα μπορούσαμε να παίζουμε το παιχνίδι όλοι μαζί...  και απευθύνομαι σε όλους!

Πέρα απο την heat και 2-3 ακόμη, τι υπάρχει???Και μη μου πεις ότι όλοι οι άλλοι είναι αδιάφοροι και δεν τους ενδιαφέρει αν κερδίζουν ή όχι.

ΥΓ1.Δεν με ενδιαφέρει να είμαι συμπαθητικός σε κανέναν...με ενδιαφέρει να μπορώ ελεύθερα και πολιτισμένα να λέω την γνώμη μου.

ΥΓ2.Μιλάω για commanders με πολύ χειρότερα στατιστικά από τα δικά σου.Πράγματι οι ηγετικές ικανότητες και να κρατάς ισορροπίες σε μια ομάδα είναι το Α και το Ω...όμως αν έχεις πράγματι γνώσεις πάνω στο παιχνίδι δεν θα πρέπει να φαίνεται στοιχειωδώς και μέσα στις μάχες???Νομίζω Γιώργο είσαι μια εξαίρεση...
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PNX (Αρχείο) - Σελίδα 2 Empty Απ: PNX (Αρχείο)

Δημοσίευση από taramas Δευ Απρ 07, 2014 8:00 am

@ laskas

Τώρα Κώστα μου θύμισες την πρώτη κουβέντα που κάναμε, θυμάσαι τι σου είπα οταν μου είπες την "ιδέα σου"? άσχετα αν την πήραν άλλοι αυτή την ιδέα την κάνανε λάστιχο .... αστο να μην αρχίσω δεν αξίζει, θα σου θυμίσω μόνο τι σου είπα : αυτή η ιδέα μπορεί να είναι μέσα στο μυαλό όλων αλλά αν δεν μάθουν ολοι να σέβονται τον άλλο αυτό που θα γίνει είναι να χωριστούμε σε 3,4...10 μέρη και θα χτυπιόμαστε χειρότερα απο πριν, η κουβέντα που λένε οτι ειπώθηκε απο τον κωνσταντίνο καραμανλή πριν πολά χρόνια οταν μας έβαλε στην ΕΟΚ "εγω θα ριξω τους Ελληνες στην θάλασσα και αυτοί τι θα κάνουν? θα μάθουν να κολυμπάνε" ο χρόνος έδειξε οτι δεν ισχυει, τι κάναμε σαν Ελληνες? πνιγήκαμε, κατα τον ίδιο ακριβώς τρόπο πας να μαζέψεις 400 Ελληνες να τους ρίξεις ολους μαζί μέσα σε ενα TS ελπίζοντας οτι θα μάθουν να σέβονται ο ενας τον άλλο, λάθος, μεγάλο λάθος, πρώτα θα μάθουν να σέβονται και να εκτιμούν τον διπλανό τους και μετά θα μπούνε απο μόνοι τους μέσα δεν θα χρειαστεί να κάνεις τιποτα απολύτως.

Οταν λέω να μην εκτίθεσαι το λέω γιατί ορμώμενος απο την επιθυμία σου να προχωρήσει κάτι μπαίνεις μπροστά να παρουσιάσεις κάτι έτσι οπως δεν είναι και μόνο γιαυτό σου λέω οτι δεν αξίζει, ας δείξουν οτι μπορούν να καταφέρουν πράγματα (και δεν εννοώ νίκες) και τότε θα κερδίσουν την εμπιστοσύνη όλων, δεν χρειάζεται ούτε διαφήμιση ούτε προπαγάνδα.
Σαν παράδειγμα σου λέω μόνο οτι τον τελευταίο καιρό πολλές φορές συναντάμε και εγώ και τα πολλά απο τα παιδιά της ομάδας μας μέλη απο την PNX σε random battles και αντιμετωπίζουμε τις περισσότερες φορές μια ειρωνεία χωρίς όρια, εμείς σε μεγάλο βαθμό έχουμε καταφέρει να εξαλείψουμε αυτό το φαινόμενο γιατί το έκανα στόχο μου και το έδωσα και στους υπόλοιπους, ρώτα αν θέλεις τους συμπαίκτες σου εκεί στην PNX αν το έχουν θέσει καν σαν στόχο, εγώ σου λέω οτι δεν τους ενδιαφέρει καθόλου, δικό τους θέμα αλλά σκέψου το εσύ για να καταλάβεις γιατί ολοι εμείς βρισκόμαστε στην απέναντι όχθη και εκεί θα μείνουμε.

Καλή επιτυχία

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης