World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Clan gold income

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Clan gold income Empty Clan gold income

Δημοσίευση από ee3509 Σαβ Ιουλ 12, 2014 1:56 pm

Τελικά είναι αντικείμενο ban η συζήτηση γύρω απο το clan income ?

Post εξαφανίζονται, μαζί και με ένα δικό μου νομίζω. Παραβιάζει κάποιον κανονισμό η σχετική συζήτηση ?


Warning:
Wrong Section
ee3509
ee3509

Αριθμός μηνυμάτων : 253

http://unregulatedwotgr.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Clan gold income Empty Απ: Clan gold income

Δημοσίευση από taramas Σαβ Ιουλ 12, 2014 3:53 pm

Εγω προσωπικά δεν έχω κανενα πρόβλημα, εχω μια απορία όμως : που βρίσκεται το ενδιαφέρον στο θέμα? ειναι απλά κάτι για να έχουμε να λέμε ή υπάρχει και κάποιος σκοπός να υπηρετήσουμε? το λέω με όλη την καλή διάθεση για να ξέρω αν θα είμαι θετικός.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Clan gold income Empty Απ: Clan gold income

Δημοσίευση από ee3509 Σαβ Ιουλ 12, 2014 3:57 pm

Άπτεται της ελεύθερης διακίνησης της πληροφορίας και της διαφάνειας.

Επίσης είναι στοιχείο που κάποιος μπορεί να αναζητά για επιλογή clan.

Ακόμα δείχνει την σχετική διάθεση και την επιτυχία της clan σε επίπεδο cw.

Γενικά δεν υπάρχει κανένας λόγος να αποκρύπτονται στοιχεία, ενώ υπάρχουν λόγοι για να είναι στο φως.
ee3509
ee3509

Αριθμός μηνυμάτων : 253

http://unregulatedwotgr.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Clan gold income Empty Απ: Clan gold income

Δημοσίευση από taramas Σαβ Ιουλ 12, 2014 5:00 pm

Στην ελεύθερη διακίνηση της πληροφορίας συμφωνούμε απόλυτα, μέσα σε αυτήν περιλαμβάνονται και πολλά άλλα που δεν βλέπω κανέναν να ενδιαφέρεται να τα μεταδώσει.
Είναι στοιχεία που προέρχονται απο ενα site το οποίο μπορεί όποιος θέλει να επισκεφθεί και να πληροφορηθεί, προς τι η αναδημοσίευση? η διαφάνεια έχει αποδοθεί ούτως ή άλλως.
Δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να αποκρύψει αυτά τα στοιχεία κάποιος την στιγμή που είναι εύκολα προσβάσιμα στον καθένα, ακόμα και να δεχτούμε οτι δεν το ξέρουν όλοι το συγκεκριμένο site δεν αρκεί να παραθέσουμε το link και να αφήσουμε οποιον ενδιαφέρεται να πληροφορηθεί? 
Βασικά μας μένει ενας λόγος που είναι η διαφήμιση, ούτε με αυτό εχω πρόβλημα, απο την στιγμή όμως που δημοσιεύει κάποιος στοιχεία θα σχολιάζονται και επειδή οι ανακοινώσεις αυτές συνήθως συνοδεύονται και με απόψεις και αυθαίρετα συμπεράσματα θα πρέπει να απαντώνται κιόλας, αυτό επιβάλλει η ελεύθερη διακίνηση της πληροφορίας, επίσης επιβάλλει να συνεχίσετε να παρουσιάζετε αυτά τα στοιχεία ακόμη κι όταν δεν θα αποτελούν διαφήμιση, αλλιώς ο καθένας θα συμπεράνει οτι πρόκειται για μια προπαγάνδα και τίποτα παραπάνω.

Ενα παράδειγμα για να γίνω κατανοητός, διαφημίζεται με διθυράμβους η κατάκτηση μιας περιοχής και την επόμενη που χάνεται η περιοχή χάνονται και οι διαφημιστές, δικαίωμά τους βέβαια να εξαφανίζονται αλλά δικαίωμα και των υπολοίπων να βγάζουν συμπεράσματα.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Clan gold income Empty Απ: Clan gold income

Δημοσίευση από ee3509 Σαβ Ιουλ 12, 2014 6:22 pm

Ενα παράδειγμα για να γίνω κατανοητός, διαφημίζεται με διθυράμβους η κατάκτηση μιας περιοχής και την επόμενη που χάνεται η περιοχή χάνονται και οι διαφημιστές, δικαίωμά τους βέβαια να εξαφανίζονται αλλά δικαίωμα και των υπολοίπων να βγάζουν συμπεράσματα.

Αυτό είναι όλη η ουσία, όλα να δημοσιεύονται χωρίς λογοκρισία και ο καθένας να βγάζει τα συμπεράσματά του.

Δεν νιώθω την ανάγκη να τεκμηριώσω γιατί κάτι που είναι ελεύθερα προσβάσιμο πρέπει η δεν πρέπει να παρατεθεί εδώ.
Ο καθένας μπορεί να το βλέπει διαφορετικά, και έχει κάθε δικαίωμα να το κάνει.
Και εγώ κανένα δικαίωμα να το περιορίσω...
ee3509
ee3509

Αριθμός μηνυμάτων : 253

http://unregulatedwotgr.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Clan gold income Empty Απ: Clan gold income

Δημοσίευση από taramas Σαβ Ιουλ 12, 2014 6:39 pm

ee3509 έγραψε:
Ενα παράδειγμα για να γίνω κατανοητός, διαφημίζεται με διθυράμβους η κατάκτηση μιας περιοχής και την επόμενη που χάνεται η περιοχή χάνονται και οι διαφημιστές, δικαίωμά τους βέβαια να εξαφανίζονται αλλά δικαίωμα και των υπολοίπων να βγάζουν συμπεράσματα.

Αυτό είναι όλη η ουσία, όλα να δημοσιεύονται χωρίς λογοκρισία και ο καθένας να βγάζει τα συμπεράσματά του.

Δεν νιώθω την ανάγκη να τεκμηριώσω γιατί κάτι που είναι ελεύθερα προσβάσιμο πρέπει η δεν πρέπει να παρατεθεί εδώ.
Ο καθένας μπορεί να το βλέπει διαφορετικά, και έχει κάθε δικαίωμα να το κάνει.
Και εγώ κανένα δικαίωμα να το περιορίσω...

Συμφωνώ, εχεις κάθε δικαίωμα να βάλεις οτι στοιχεία θέλεις και εγώ κάθε δικαίωμα να απαντώ με στοιχεία οπως και κάθε άλλος, οι προθέσεις δεν απαγορεύονται, απλά μας χαρακτηρίζουν.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Clan gold income Empty Απ: Clan gold income

Δημοσίευση από sisifos Κυρ Ιουλ 13, 2014 1:08 am

https://wotgr.forumgreek.com/t622-topic

Δεν μου πέφτει πλέον λόγος, αλλά όπως βλέπεις όταν αποφάσισαν κάποιοι να ακολουθήσουν επιτέλους τους κανόνες του φόρουμ, τα στοιχεία παρέμειναν διαθέσιμα για όλους.
Αν αυτό δεν αποδεικνείει ότι δεν υπήρχε τελικα θέμα λογοκρισίας από τους υπεύθυνους του φόρουμ αλλά περισσότερο θέμα στενοκεφαλιας από μερικούς και επιμονή στο να παραβιάζουν κάποιους κανόνες για δικούς τους λόγους, δεν ξερω τι να πω.
sisifos
sisifos
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ηλικία : 56

http://wotgr.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Clan gold income Empty Απ: Clan gold income

Δημοσίευση από Founder Κυρ Ιουλ 13, 2014 2:04 am

ee3509 
1. Το topic θα διαγραφεί.
2. Οι υπόλοιποι διάβασαν τους κανόνες και προφανώς είδαν ότι το θέμα αυτό είναι tabbou.
3. Όταν ένα post δεν είναι σύμφωνο με τους κανόνες εξαφανίζεται χωρίς προειδοποίηση.
4. Επειδή είναι το η πρώτη σου φορά θα πάρεις μόνο Warning αλλά το επόμενο θα είναι ban και από τα καλά.

Tip: read the rules. 
Tip:Δεν έχεις δικαιώματα να γράφεις στις ομάδες.


Υ.Σ όπως ξαναέγραψα άμα θέλετε ελευθερία στο φιλελεύθερο. Εδώ μέχρι να βγούνε οι περισσότεροι από την interneto-εφηβεία τους θα υπάρχει "χούντα". Απ' ότι βλέπω τουλάχιστον γίνεται πολιτισμένοι συζήτηση στην διπλωματία. Ίσως και να υπάρχει ελπίδα σωτηρίας.
Υ.Σ2 PM του τύπου δεν έκανα τίποτα πάρε πίσω το Warning δεν υφίστανται. Για να πήρε κάποιος Warning το αξίζει δεν του το έδωσα γιατί είμαι κακός άνθρωπος ούτε γιατί τα έχω μαζί του.
(εκτός αν είναι ο sisifos όπου είναι noobas και ψάχνω λόγο να του ρίχνω warning.) lol!
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης