World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

+19
Sanguinius
Founder
DocMustang
HeeroYuy997
Ghostalker
=GR=Tiger
spartakos
billys07
gregorakis
cgakis
taramas
lerovith
ee3509
Midblue
LASKAS
trexas
perseas
dolofonos
Astronautis
23 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από LASKAS Δευ Μάης 27, 2013 10:45 am

Ε ΤΟΤΕ ΤΙ ΑΠΑΝΤΑΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ?
ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ ΕΙΣΑΙ

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ FC ΣΤΗΝ HELAS KAI 5-6 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΗΕΑΤ.Πως ξέρεις ότι έχω κάνει και Fc?????
lol είμαι διάσημος Very Happy

25000 μάχες :1 χρονο hard2, 1 χρόνο στην helas, 2 εβδομάδες πάλι hard2, 3 μήνες Heat και τώρα στην καλύτερη ιταλική ( που δεν έχει περιοχές τώρα )...
σου φαινεται να αλλάζω clan ανάλογα με τις περιοχές??????????????


Δεν θα σχολιάσω τισ επιδόσεις σου στο παιχνίδι...όποιος ενδιαφέρεται ας μπει να δει με ποιόν κάθομαι και ασχολούμαι τόση ώρα.
Μπήκες κ σε στρατιωτική ομάδα τρομάρα σου...Αυτοί που σου είπαν ότι έκανα fc δεν σου είπαν ότι είμαι αξιωματικός τεθορακισμένων του ελληνικου στρατού???
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από ???????? Δευ Μάης 27, 2013 11:31 am

IT'S ONLY ONE FUCKING GAME.
NOTHING ELSE


ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ DIRTY GAME

TΩΡΑ ΑΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΜΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΔΙΞΙΟΜΑΝΕΙΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΔΗΚΝΕΙΟΥΝ ΤΑ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΥΘΕΡΕΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΩΣ ΕΚΕΙ....ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ Η ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΗ (ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ)ΚΑΙ ΣΤΑ COHONES MOY ΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ Η ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΠΛΕΟΝ ΑΝ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΛΑ Η ΚΑΚΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ.(ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΡΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ)
ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΤΕΛΙΚΗ ΟΤΑΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΕ ΜΕ ΧΑΛΟΥΣΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ #ΑΜΩ WARGAMING ΠΟΙΟ ΠΛΟΥΣΙΑ..

ΧΑΡΙΣΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ LANDING ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟ ΙΔΕΑΤΙΣΜΟΙ......


IT'S ONLY ONE FUCKING GAME.
NOTHING ELSE


"ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΤΡΑΤΗΓΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ"
ΚΑΙ ΚΑΛΑ LANDING


????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από DocMustang Δευ Μάης 27, 2013 11:37 am


Αγαπητέ Λάσκα,

Σέβομαι το δικαιωμά σου να εκφράζεις την άποψη σου ελέυθερα όπως και σέβομαι αυτά που γράφεις.Δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να είμαι σύμφωνως με αυτά που εκφράζεις.
Όσον αφορά για νούμερα που λές, οι παίκτες έχουν την ελέυθερη βούληση να αποφασίσουν τι θέλουν και που θέλουν να πάνε. Εγώ δεν πρόκειται να σταθώ εμπόδιο σε κανέναν.Όλοι οι παίκτες να φύγουν όπως επιθυμείς να θέλεις εγώ θα συνεχίσω να παίζω μόνος μου στην ομάδα μου.
Το παιχνίδι το ίδιο δεν μου απαγορέυει να μην δημιουργήσω ομάδα, εάν θέλω να παίξω clan wars πάλι θα παίξω όποτε το θελήσω εγώ.
Η διασκέδαση που εκφράζετε είναι διαφορετική για κάθε παίκτη, κάποιοι διασκεδάζουν μόνο με τα platoon άλλοι πάλι μόνο με τα clan wars, τέλος οι τελευταίοι και με τα δύο.Αποφασίζουν που θέλουν να πάνε κανένας αρχηγός δεν μπορεί να τους σταματήσει.

Τέλος πάντων..
Να είσαι καλά όμως που το αναφέρεις και που γράφεις για αυτά.

Με εκτίμηση
DocMustang Greek Brothers of Arms
DocMustang
DocMustang

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από LASKAS Δευ Μάης 27, 2013 11:57 am

αξιοπρεπέστατος...όταν έχεις αρχηγό ένα τόσο σοβαρό παιδί χαλάλι και αν έχεις περιοχή και αν δεν έχεις!Μέσα από αυτά που έγραψα πιο πάνω εκφράζω την πίκρα μου που δεν υπάρχουν δυνατές ελληνικές ομάδες ( ειδικά μέσα στο καλοκαίρι ) να παιξει κάποιος cw σε ψηλό επίπεδο.Οσο ήμουνα χωρις clan με πλησίασαν κάτι τυχάρπαστες ελληνικές ομάδες που με έκαναν να εκνευριστώ πάρα πολυ.Ο κάθε άσχετος ιδρύει clan και παίρνει στον λαιμό του παίκτες.Και έτσι είμαστε με 300 ελληνικεσ clan από 15-20 ενεργούς η κάθε μια.
Εύχομαι ότι καλύτερο Δήμο...
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από gregorakis Δευ Μάης 27, 2013 12:18 pm

... δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω τί σχέση έχει το παιχνίδι με τη ζωή και οι άνθρωποι με τα avatars ... πολλοί εδώ μέσα πραγματικά βρίσκονται σε σύγχυση ... φίλε starhidistis1 φυσικά και κρίνω κάποιον με βάση τα στατιστικά του ΑΛΛΑ τον κρίνω μόνο ως παίκτη και όχι ως άνθρωπο ... όταν παίζω όμως WoT ή και όποιο άλλο MMO με ενδιαφέρει μόνο το avatar και όχι το πρόσωπο πίσω από αυτό π.χ. στο παιχνίδι θα κάνω platoon με έναν παίκτη που θεωρώ καλό, το avatar του φυσικά γιατί ο ίδιος μπορεί να είναι νεοναζί, να είναι δολοφόνος (πραγματικός όχι ντεμέκ σαν το θοδωρή) ή τι άλλο ... αυτό όμως δε με ενδιαφέρει ... άλλο η ζωή άλλο το παιχνίδι, αν δε μπορούμε να τα διαχωρίζουμε μάλλον χρειαζόμαστε ψυχανάλυση ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από taramas Δευ Μάης 27, 2013 3:24 pm

Εγω θα συμφωνήσω με τον grigorakis, πολλοί βρίσκεστε σε σύγχυση (αυτός το είπε οχι εγω), για μένα τα πράγματα ειναι ξεκάθαρα,
1) αυτο ειναι παιχνίδι
2) ο καθένας το παίζει με τον τρόπο που θέλει
3) τα στατιστικά στα οποία αναφέρεστε δεν καθορίζουν ποτέ τον καλό ή κακό παίχτη παραμόνο με τι τρόπο ασχολήθηκε και αυτό κατα προσέγγιση, αν βάλεις κάποιον παίχτη να παίξει 10 clan wars με την σοβαρότητα που απαιτείται και πάρεις τα στατιστικά αυτων των μαχών τότε θα πλησιάσεις στην πραγματικότητα και βέβαια το καλύτερο πάντα ειναι να τον δείς στην πράξη.
4) ειναι μεγάλο ώς πολύ μεγάλο το ποσοστό των παιχτών με τρελλά στατιστικά που σε μια clan εχουν αποδειχθεί απο αχρηστοι εως ζημιογόνοι για την ομάδα τους (ονοματα διευθυνσεις και τηλέφωνα υπάρχουν αλλά δεν είναι προς ανακοίνωση) και αυτό έχει την λογική του εξήγηση.
5) ειναι σίγουρο και αποδεδειγμένο πολλάκις οτι παίρνοντας το οποιοδήποτε άρμα σου και παίζοντας 10000 μάχες σε random δεν πρόκειται να βγάλεις το win ratio που εχουν μερικοί, ετσι απλά, και αυτό δεν το λέω μόνο εγώ το λένε και πολλοί που έχουν χρώμα μωβ και λιλά, και ειδικά αν εχεις το συνήθειο να παίζεις με (πολλά οχι ενα ή δυο) TIER10 οπως εγώ για παράδειγμα ακόμα χειρότερα.
6) ειναι παντα και απόλυτα σεβαστό ο καθένας να παίζει με τον τρόπο που γουστάρει και με αυτούς που γουστάρει γιαυτό και μαθήματα τύπου στατιστικών εμένα με αφήνουν παγερά αδιάφορο ειδικά απο παίχτες που ψάχνεις στην μάχη να βρείς πίσω απο ποιο βράχο, βουνό, σπίτι κλπ είναι κρυμμένοι και περιμένουν να περάσει ο κάθε τελειωμένος για να πάρουν το kill, damage κλπ κλπ.

Τώρα για όσα είπε ο φίλος laskas σε κάποια συμφωνώ σε κάποια διαφωνώ αλλά δεν εχει και μεγάλη σημασία, εγώ θα έλεγα όλοι εμείς που αυτή τη στιγμή είμαστε leaders που λένε ας φροντίσουμε να γίνουμε καλύτεροι στην στρατηγική του χάρτη που για μένα είναι το μισό της επιτυχίας μιας clan και συνάμα ο ρόλος του leader-commander, ας κοιτάξουμε σαν ομάδες πως θα πάμε καλύτερα και τα στατιστικά του καθενός είναι δικό του πρόβλημα και δική του υπόθεση.
Εγώ πάντως παίζω platoon με όλο τον κόσμο, δεν επιλέγω με κριτήριο τα στατιστικά γιατί πολύ απλά δεν με ενδιαφέρουν τα δικά μου.
καλές μάχες

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από dolofonos Δευ Μάης 27, 2013 4:46 pm

Αυτό με το για τα πάντα να βρίσκουμε μια δικαιολογία πολύ μου αρέσει. Έχουμε 65959656 Ελληνικές clan διότι δεν θέλουν όλοι CW αλλά την παρέα ωραία ας γεμίσουν μια και 2 και 3 που θα παίζουν για τον χαβαλέ τους . Παίζουμε ένα online παιχνίδι και η διασκέδαση είναι να παίζω μόνος................ Ο παίκτης του 1700wn6 είναι το ίδιο με έναν που έχει 900......... Εμείς τα άρματα μας που τα παίζουμε για να βγάλουμε το win ratio???? Απλά όμορφα και ωραία ένας παίκτης σαν τον gregorakis μπορεί μια μάχη χαμένη να την κερδίσει μόνος του περισσότερο από κάποιον που ακόμη και τώρα δεν θέλει να δει την πραγματικότητα. Υπάρχουν παίκτες που τους λες 2-3 πραγματάκια και προσπαθούν να βελτιωθούν ώστε να γίνουν καλύτεροι και να απολαύσουν περισσότερο το παιχνίδι και υπάρχουν και αυτοί που θα βρίσκουν δικαιολογίες για τα πάντα.
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από taramas Δευ Μάης 27, 2013 8:57 pm

dolofonos έγραψε:Αυτό με το για τα πάντα να βρίσκουμε μια δικαιολογία πολύ μου αρέσει. Έχουμε 65959656 Ελληνικές clan διότι δεν θέλουν όλοι CW αλλά την παρέα ωραία ας γεμίσουν μια και 2 και 3 που θα παίζουν για τον χαβαλέ τους . Παίζουμε ένα online παιχνίδι και η διασκέδαση είναι να παίζω μόνος................ Ο παίκτης του 1700wn6 είναι το ίδιο με έναν που έχει 900......... Εμείς τα άρματα μας που τα παίζουμε για να βγάλουμε το win ratio???? Απλά όμορφα και ωραία ένας παίκτης σαν τον gregorakis μπορεί μια μάχη χαμένη να την κερδίσει μόνος του περισσότερο από κάποιον που ακόμη και τώρα δεν θέλει να δει την πραγματικότητα. Υπάρχουν παίκτες που τους λες 2-3 πραγματάκια και προσπαθούν να βελτιωθούν ώστε να γίνουν καλύτεροι και να απολαύσουν περισσότερο το παιχνίδι και υπάρχουν και αυτοί που θα βρίσκουν δικαιολογίες για τα πάντα.

Καλά εντάξει κόψε και κάτι, η έπαρση δεν κάνει ποτέ καλό, κανένας δεν μιλάει τουλάχιστον εγώ για παίχτες που δεν θέλουν, αυτοί ειναι σεβαστοί αλλά επίσης είναι και εκτός κουβέντας που λένε, τώρα αν προσπαθείτε να μας πείτε οτι εσείς με το EFF/WN6 γυρνάτε τις μάχες μόνοι σας εγώ καλοπροαίρετα να το δεχτώ, η απορία είναι γιατί δεν σας βλέπουμε να το κάνετε? δόξα τω θεώ μπόλικοι είστε οι μωβ και λιλά γιατί δεν σκίζετε τον χάρτη να τελειώνουμε? τι συμβαίνει? πως γίνεται να σας παίρνουν μάχες κατι πορτοκαλιοί σαν και εμάς? αφού αρκεί ενας απο εσας για να πάρει τη μάχη οταν μαζεύεστε 15 τι παθαίνετε? μηπως ειστε ολοι μωβ και δεν εχει κανέναν να κανει την λαντζα στην μάχη? δεν εχετε κανεναν να ρίξει μια βολή χαμένη να σπάσει το οχημα που εμποδίζει την ορατότητα στους υπόλοιπους? γιατί η χαμένη βολή μειώνει και το ρημάδι το hit ratio, λέω τώρα εγώ, λιγο χοντρά τα λέω αλλά μάλλον χρειάζεται.
Επαναλαμβάνω σεβαστοί όλοι με οποιο τρόπο και να παίζουν, σεβαστοί και εσείς που κυνηγάτε τα χρώματα αλλά να υπάρχει και ενα μέτρο, προσγειώστε το καλάμι και κάντε σοβαρή δουλειά, οι μάχες κερδίζονται απο αυτούς που ματώνουν και οπως λέω πάντα "ειναι τιμή για μένα που παίζω με ανθρώπους που ξέρουν οτι πάνε για να θυσιάσουν τα άρματά τους χωρίς να πάρουν ούτε damage, kill, xp, eff, wn6 και οτι αλλο θέλετε" και το κάνουν για να κερδίσει η ομάδα χωρίς δισταγμό, για μενα αυτοί κερδίζουν την μάχη αρχικά και μετά ολοι εμείς οι υπόλοιποι, αν χρειάζεστε κανέναν τέτοιο εχουμε μπόλικους.
Και για να τελειώνει το παραμύθι με τα νούμερα ολοι μπορούμε να διακρίνουμε αυτούς που φτιάχνουν νούμερα, τους βλέπουμε κάθε μέρα στις μάχες, τους ξέρουμε, ξεχωρίζουνε, ξέρουμε το παιχνίδι τους και βλέπουμε και ποιά άρματα παίζουνε και πώς τα παίζουνε, τον τρόπο να στήνουν το άρμα τους τον ξέρουν πολλοί, τον τρόπο να παίρνουν WN6 το ξέρουν πάλι πολλοί αλλά τον κάνουν λιγότεροι γιατί οπως και να το κάνουμε θέλει πρώτα τρόπο και μετά κόπο.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από taramas Δευ Μάης 27, 2013 9:02 pm

Παρεπιμπτώντως μόλις τώρα είδα το reputation μου εδω στο φορουμ "-2", εντάξει δεν το γνωριζω πως φτιάχνεται και αυτό το νούμερο αλλά μάλλον δείχνει οτι ειμαι και εδώ με απαράδεκτο χρώμα.
Επειδή μπορεί να βγει κανένας και να πεί "εγω δεν παίζω με αυτόν που έχει reputation -2" σας χαιρετώ και σας εύχομαι τα καλύτερα.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από gregorakis Τρι Μάης 28, 2013 1:20 am

... εγώ ΔΕΝ μπορώ να διακρίνω αυτούς που "φτιάχνουν νούμερα", μπορώ μόνο να διαβάζω τα νούμερα αυτών που τα έχουν...
... όποιος ξέρει κάποιον τρόπο να ανεβάζεις WN6 ας τον πει και σε μένα παρακαλώ ...
... τιμή και δόξα σε όσους θυσιάζουν τα άρματά τους χωρίς να πάρουν ούτε damage, kill, xp, eff, wn6... παρακαλώ τον Άρη το θεό του πολέμου να τους έχει πάντα στην ΑΝΤΙΠΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ Evil or Very Mad ...
... υπάρχουν μερικές χιλιάδες παίκτες καλύτεροι ή έστω με καλύτερα στατιστικά από τα μέλη του "ομίλου" HARD, δε μπορούν λοιπόν να σκίσουν το χάρτη, δεν παίζουν μόνοι έχουν αντιπάλους ...
... ούτε ο dolofonos ούτε φυσικά εγώ είμαστε οι καλύτεροι παίκτες στο server, υπάρχουν χιλιάδες καλύτεροι... ο EU server έχει πάνω από 1 εκατομμύριο παίκτες, μπορείς να είσαι πρώτος στο χωριό σου αλλά όχι στην πόλη ...
... καμιά "πορτοκαλί" ομάδα δεν μπορεί να νικήσει μια "μωβ", αυτό είναι κανόνας και ΔΕΝ ασχολούμαι με "εξαιρέσεις" για να τον επιβεβαιώσω...
... το μωβ δεν ταιριάζει με το κόκκινο ή το πορτοκαλί ... με κανένα πρασινάκι είναι ΟΚ ...
... πραγματικά ελπίζω πως ό,τι γράφω εδώ δεν είναι χαμένος χρόνος, ας μη διαψευστώ ...


... tamamas σου έβαλα δύο + όχι φυσικά επειδή συμφωνώ με ό,τι γράφεις, το αντίθετο μάλιστα, αλλά για να μην έχεις αρνητικό πρόσημο και στο παιχνίδι και στο φόρουμ Razz ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από =GR=Tiger Τρι Μάης 28, 2013 1:31 am

ειμαστε απιθανος λαος......και με πινεζες βγαζουμε τα ματια μας.....
=GR=Tiger
=GR=Tiger

Αριθμός μηνυμάτων : 29

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από Founder Τρι Μάης 28, 2013 1:35 am

+1 και απο μένα tarama όχι απαραίτητα για αυτά που γράφεις αλλά γιατί θεωρώ το λιγότερο θρασύδειλο να σταυρώνουμε κάποιον αρνητικά κρυμμένοι πίσω από την ανωνυμία αντί να βγούμε ανοικτά και να αντικρούσουμε αυτά που λέει με την δική μας άποψη.

ΥΓ Όπως είδες έδω στο φόρουμ ανεβάζουμε πολύ πιο εύκολα και γρήγορα τα στατιστικά μας Smile
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από =GR=Tiger Τρι Μάης 28, 2013 2:19 am

+2 απο μενα
=GR=Tiger
=GR=Tiger

Αριθμός μηνυμάτων : 29

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από dolofonos Τρι Μάης 28, 2013 3:11 am

Πραγματικά απίστευτο. Ρε ταραμα με ξέρεις? Επειδή εσύ δεν με έχεις δει σε random σημαίνει ότι δεν παίζω? Εσύ random παίζεις διότι για να βγάλεις ένα
10αρι πρέπει να παίξεις μάχες με 9αρια και κάτω. Υπάρχουν στο ελάχιστο κάνα 100+ Έλληνες καλύτεροι από εμένα και δεν έχω κόμπλεξ να το παραδεχτώ. Που ξέρεις τι κάνουμε όταν μαζευόμαστε 15??? Έχεις ιδέα το τι έχουμε κάνει σαν ομάδα? Έτσι είναι προσπαθείς να βοηθήσεις και σε λένε και μ....α γιατί λες την αλήθεια και ποτέ δεν είναι ωραία.
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από LASKAS Τρι Μάης 28, 2013 3:38 am

Δεν έχω δικαίωμα να απορρίψω τις γνώμες σας ...θα πω και εγώ
τη δική μου όμως.


Εχω δει παίκτες με πολύ μέτρια στατιστικά να κάνουν 4000-5000
damage
σε c.w και
παίκτες με εξαιρετικά στατιστικά να βγαίνουν από τη μάχη με μηδέν damage.Αυτό το γράφω για τον
Γρηγοράκη...


Από την άλλη πλευρά οι δυνατές clan που είναι μόνιμα
στον ευρωπαικό χάρτη δεν έχουν παίκτες με 10άρια που να έχουν κάτω από 1500 damage ανά
μάχη.Δες για παράδειγμα Πειρατές ή HAMI ή
όποια άλλη δυνατή θες...Έτσι Γιώργο?!


Κάποιος που έχει 2000 μάχες με E100 ( άρα και πολλά skills ) και av. Damage 2500, μπορεί να χάσει από κάποιον
που έχει 200 μάχες με av.
Damage
1000?????????


ΑΔΥΝΑΤΟΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Δεν μιλάμε για το effic. ή το WR
μιλάμε πόσο damage περνάει το άρμα σου ανα μάχη...


Αν έχει κάποιος 500 av. Damage με is7
σημαίνει ότι ή παιζει ο 5χρονος γιος του
ή έχει πρόβλημα με το internet ή με το pc ή παίζει WOT με το ένα
χέρι για πλάκα...


Αν δεν ισχύει τίποτα από αυτά τότε είναι ένας noobas…. Αυτό το γράφω για
τον Γιώργο...
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από lerovith Τρι Μάης 28, 2013 3:41 am

Πολλές φορές έχω δει καλό παίχτη (με θετικά stats ανεξαρτήτως χρώματος, αλλά τουλάχιστον τετραψήφιο eff) να γυρνάει ένα game ή να οδηγεί την ομάδα του στη νίκη. ΠΟΤΕ όμως δεν έχω δει κακό παίχτη (με αρνητικά stats ανεξαρτήτως χρώματος, αλλά το πολύ τριψήφιο eff) να γυρνάει game ή να οδηγεί την ομάδα, αντίθετα τον έχω δει να καμπερώνει στα πιο ανούσια σημεία και την χειρότερη στιγμή να παίρνει την χειρότερη απόφαση κι εκεί που το game είναι ισόπαλο να βρισκόμαστε με μειονέκτημα ή πλεονέκτημα αν είναι στην αντίπαλη ομάδα.

Ξέρω ότι θα βρεθούν πολλοί να πουν το αντίθετο, αλλά τα stats αντιπροσωπεύουν ένα και μόνο πράγμα:
Δεδομένου ότι έχεις πλήρη γνώση του παιχνιδιού, έχεις ταυτόχρονα και την ικανότητα να παίρνεις τη σωστή απόφαση την κατάλληλη στιγμή. Όποια και αν είναι αυτή, είτε σε random, είτε σε CW, είτε σε TC.

Όσο καλός και να σαι στο χάρτη και στη σχεδίαση στρατηγικών μεγάλης κλίμακας κάποιος πρέπει να κάνει τη δύσκολή δουλεία την ώρα της μάχης και συνήθως αυτός τυχαίνει να φοράει πράσινη, μπλε, λιλά, μοβ φανέλα...

Όταν προσπαθείς να βελτιωθείς και τα καταφέρεις αυτό αντικατοπτρίζεται και στα στατιστικά σου θες δε θες. Όταν πάλι θες μόνο και μόνο να ανεβάσεις στατιστικά, δυστυχώς, ο μόνος τρόπος να το καταφέρεις είναι να γίνεις καλύτερος οπότε και εκεί πάλι τα stats την αλήθεια θα πουν αν μεγαλώσουν.

Τώρα βέβαια αν τα στατιστικά δείχνουν με ακρίβεια το πόσο καλός είναι κάποιος είναι άλλο θέμα. μπορεί όντως κάποιος να μην είναι στην πραγματικότητα στην κλίμακα που φαίνεται. Αλλά θα είναι το πολύ μία πάνω η κάτω, ποτέ 2 ή 3, ποτέ πχ κάποιος που φαίνεται κόκκινος δεν πρόκειται να ναι πράσινος η μπλε στην απόδοση του και ανάποδα. Γι αυτό και υπάρχουν τόσες διαβαθμίσεις στην κλίμακα ώστε να αποφεύγονται αυτά τα λάθη.

Τέλος πάντων αφού κάποιους δεν τους ενδιαφέρουν τα στατιστικά γιατί συνεχίζουν αυτή την κουβέντα σε εντελώς άσχετο thread μάλιστα?
Γιατί πράγμα ακριβώς προσπαθείτε να πείσετε, ότι οι κακοί παίχτες είναι οι πιο αποδοτικοί και οι καλές clan κάνουν λάθος που πριν επιλέξουν κάποιον κοιτάνε τα stats του στο game και όχι τα δόντια του, τα κυλά του, τι χρώμα μάτια έχει κτλ ή αν είναι Έλληνας και ας ξεκίνησε το WOT xθες και αύριο θα παίζει τέτρις στο FB και θα ξαναμπεί στο game μετά από ένα μήνα?

Ένα game είναι, κάποιοι το παίζουν για να περνάει η ώρα σαν να βλέπουν ΤV και κάποιοι το γουστάρουν και θέλουν να γίνουν καλύτεροι διασκεδάζοντας μέσα απ' αυτό όπως ακριβώς κάναμε μικροί όταν παίζαμε μπάλα.. Γιατί δλδ θα πρέπει κάποιοι να σταματήσουν να βελτιώνονται και να ανταγωνίζονται τους καλύτερους επειδή κάποιοι άλλοι βαριούνται να ασχοληθούν και τη βαρεμάρα τους αυτή την βαφτίζουν και "κρυφή ικανότητα" από πάνω?
lerovith
lerovith

Αριθμός μηνυμάτων : 32

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από Founder Τρι Μάης 28, 2013 4:11 am

Παιδιά ειλικρινά πολύ ενδιαφέροντα αυτά που λέτε, αλλά όπως είπε και ο προλαλήσαντας το θέμα το έχουμε κάνει @@. Θα παρακαλούσα λοιπόν η πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση για τα στατιστικά να συνεχιστεί στο κατάλληλο τόπικ και εδώ να συνεχιστεί η συζήτηση για την συνένωση ελληνικών ομάδων όπως ορίζει και ο τίτλος.

Ευχαριστώ.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από ee3509 Τρι Μάης 28, 2013 4:13 am

Νομίζω θέμα χαρακτήρα είναι.

Περίπτωση Α)
Βλέπεις κάποιον που μάλλον είναι καλύτερος απο εσένα ή τουλάχιστον έτσι φαίνεται για πολλούς, και ψάχνεις πως θα τον βγάλεις άχρηστο και πως εσύ για αδιευκρίνιστους λόγους είσαι καλύτερος (συνήθως η ανωτερότητά σου τεκμαίνεται απο μη μετρήσιμες παραμέτρους και ετσι κανείς δεν μπορεί να την ελέγξει).

Περίπτωση Β)
Βλέπεις κάποιον που μάλλον είναι καλύτερος απο εσένα, τα στατιστικά το επιβεβαιώνουν, συνειδητοποιείς οτι μπορεί κατι να έχεις να μάθεις απο αυτόν (όπως τότε που ξεκίνησες το παιχνίδι και ήσουν άσχετος) και προσπαθείς να καταλάβεις που είναι καλύτερος απο εσένα ετσι ώστε να τον φτάσεις ή να τον ξεπεράσεις.

Κάποιοι ανήκουν στην Α, και κάποιοι στην Β περίπτωση, και αυτό το καταλαβαίνω.

Αυτό που δυσκολεύομαι να καταλάβω είναι την αμφισβήτηση των στατιστικών. Βλέπω λοιπόν π.χ. την βαθμολογία της Premier League

http://www.premierleague.com/en-gb/matchday/league-table.html

Σχεδόν όλα τα νούμερα εχουν ξεκάθαρο νόημα, η Manchester έχει την καλύτερη επίθεση, την καλύτερη διαφορά τερμάτων και τις περισσότερες νίκες - είναι έκπληξη οτι πείρε το πρωτάθλημα ?

Η QPR εχει την χειρότερη επίθεση, την χειρότερη διαφορά τερμάτων και τις λιγότερες νίκες, είναι έκπληξη οτι είναι στον πάτο ?

Δηλαδή μήπως πρέπει να πούμε οτι η QPR είναι η καλύτερη γιατί παίζει πολύ καλή μπάλα (που δεν είναι μετρήσιμο), είναι άτυχη (που δεν είναι μετρήσιμο), οι παίκτες της ρίχνονται με αυτοθυσία στα τάκλιν (υποκειμενικό) και κατάφερε να κερδίσει και την Fulham 2-1 (1 απο τις 4 συνολικά νίκες της στο πρωτάθλημα).

Δεν καταλαβαίνετε οτι τα στατιστικά (σε χιλιάδες μάχες) προκύπτουν απο το πως παίζει ο καθένας το παιχνίδι ? Δεν είναι για εσάς προφανές οτι το 1500 wn6 δέν έχει καμία σχέση με το 900 ? Και δεν μιλάω για μένα εγω είμαι μακριά απο τα 1500 - απλά μπορώ να δω ποιος παίζει καλύτερα απο μένα, και δε νομίζω να είδα κανέναν 900αρι να κάνει τίποτα ποιο έξυπνο απο αυτά που σκέφτομαι εγώ, είδα όμως 1500αρι να κάνει την μισή ομάδα γιογιο.

Επίσης στις περισσότερες απο τις νίκες μου είμαι top3 σε xp, είτε απο dmg, είτε απο spot dmg, είτε επειδή έφαγα το arti. Οι νίκες δεν κερδίζονται κατ' εξαίρεση απο τους καλούς παίκτες - αλλά κατα κανόνα. Γι' αυτό στο battle screen συνήθως τα καλά stats είναι στην κορυφή και οι "αφανείς ήρωες" που τρέχαν μεσα στην μέση του χάρτη σαν κοτόπουλα έχουν μείνει με 0 dmg.

Και τέλος, όσον αφορά το γιατί μια ελληνική clan με καλούς παίκτες δεν έχει σαρώσει το χάρτη (εγώ δεν ήμουν ούτε είμαι σε Ελληνική clan), εχω να πω οτι για να κάνεις δουλειά πρέπει να έχεις πολλούς active για να κατεβάσεις 3-4 ομάδες κάθε απόγευμα και να παίξεις με αντιπάλους δυνατές ομάδες - όχι τα τρελοκομεία που βλέπεις στα random.

Open your eyes
ee3509
ee3509

Αριθμός μηνυμάτων : 253

http://unregulatedwotgr.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από cgakis Τρι Μάης 28, 2013 4:31 am

lerovith έγραψε:Ένα game είναι, κάποιοι το παίζουν για να περνάει η ώρα σαν να βλέπουν ΤV και κάποιοι το γουστάρουν και θέλουν να γίνουν καλύτεροι διασκεδάζοντας μέσα απ' αυτό όπως ακριβώς κάναμε μικροί όταν παίζαμε μπάλα.. Γιατί δλδ θα πρέπει κάποιοι να σταματήσουν να βελτιώνονται και να ανταγωνίζονται τους καλύτερους επειδή κάποιοι άλλοι βαριούνται να ασχοληθούν και τη βαρεμάρα τους αυτή την βαφτίζουν και "κρυφή ικανότητα" από πάνω?

+1 ετσι ακριβως ειναι και αυτο φαινεται απο τις ελληνικες clan που ειναι παρα πολλες ως προς τον αριθμο των ελληνων παιχτων που ειναι ενεργος στο παιχνιδι
οι περισσοτεροι απο αυτους φτιαξανε μια clan για να παιζουν platoon ομως χωρις κοπο καταλαβαινεις οτι και το παιχνιδι απο μονο του σου λεει οτι μονο μεσω υδρισης μιας clan μπορεις να ζησεις το απολυτο δηλαδη το clan war
αλλοι θεσανε στοχο να γινουν ανταγωνιστικοι στο βαθμο που μπορουν (αν μπορεσουν και καλυτερα) επανω στον χαρτη
αλλοι τον χαρτη τον γνωριζουν μονο απο τον ατλαντα που ειχαμε στο δημοτικο ομως οσο δεν ασχολουνται με το θεμα clan war θα παιζουν το μισο παιχνιδι γιατι το αλλο μισο ειναι η καταληψη περιωχων στο global map και την ευχαριστιση αυτη θα την νιωσουν μονο αμα η clan τους κανει στροφη 180μοιρων ή οι παιχτες αυτων των clan θελησουν να ερθουν σε μια clan που παιζει clan war




ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Signature


Έχει επεξεργασθεί από τον/την cgakis στις Τρι Μάης 28, 2013 5:10 am, 2 φορές συνολικά
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από dolofonos Τρι Μάης 28, 2013 5:01 am

Επιτέλους!!! Αυτό που λέει ο cgakis. Πιστεύω ότι οι περισσότεροι δεν έχουν παίξει CW και απλά λένε την άποψη τους. Το απόλυτο ομαδικό παιχνίδι είναι το CW TC και όλα τα tournaments. Στις περισσότερες κλαν δεν το κάνουν αυτό. Εγώ ξέρω ότι όταν ήμουν στην HARD2 και είχα αναλάβει FC δεν υπήρχε σχεδόν
ψυχή έμπαινα σε μάχες CW με 4-5 άτομα μετά έγιναν 10 και όταν είδαν ότι μπορούμε να κάνουμε κάτι φτάσαμε σχεδόν 3 15αδες καθημερινά. Δώστε στον κόσμο την δυνατότητα να απολαύσει το παιχνίδι σε όλο του το φάσμα που αυτό θα γίνει μόνο αν συμμαζευτούν λίγο οι clan.
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από lerovith Τρι Μάης 28, 2013 7:07 am

Να προσθέσω εδώ Τεό ότι φτάσαμε, στο πρωτόγνωρο για τα ελληνικά δεδομένα, να έχουμε τον ευχάριστο πονοκέφαλο για το ποιοι παίχτες θα παίξουν (και ποιοι όχι) στις μάχες την ώρα του CW και μάλιστα να έχουμε και παράπονα..

Κι αυτό όχι γιατί ήταν όλοι μοβ με super stats, αλλά γιατί πίστευαν ότι μπορούμε, θέλαν να βοηθήσουν με όποιες δυνάμεις είχαν και φυσικά ...η προοπτική να βγάζεις έστω και 1 gold από το CW με τις δικές σου δυνάμεις είναι τουλάχιστον ενδιαφέρουσα..! ΑΛΛΑ πάνω απ' όλα γιατί είχαμε 70+ ενεργούς Έλληνες παίχτες κάθε μέρα!!!

Αυτό όμως κύριοι θέλει πολύ και συστηματική δουλειά, και δυστυχώς ή ευτυχώς οι παίχτες της clan που έχουν καλά stats βοηθάνε αυτή η δουλεία να γίνεται ευκολότερη...

Οπότε ρωτώ εγώ ο κακός Evil or Very Mad : Μήπως τελικά οι δηλώσεις του τύπου "εμείς στην ομάδα μας είμαστε χαλαρά και δεν ασχολούμαστε με CW κτλ" κατά βάθος σημαίνει : "ΒΑΡΙΕΕΕΕΕΜΑΙ"

Γιατί παίδες ΟΚ, το καταλαβαίνω το CW είναι πολύ ανταγωνιστικό και ίσως κάποιοι δεν είναι έτοιμοι, αλλά το ΤC? Από τότε που φτιάξαμε την HARDS μόνο με Έλληνες, παίζουμε καθημερινά καμιά 20αρια TC, δεν θυμάμαι να έχουνε πετύχει ποτέ απέναντι μας μία ελληνική clan πλην της HARD2 (μια φορά) είτε με 10αρια είτε με 8αρια.
Για να κλείσω εδώ να ξέρετε πώς ο δρόμος για το ανταγωνιστικό CW περνάει σίγουρα μέσα από τα καθημερινά TC και όταν φτάσεις στο επίπεδο να γίνεις ομάδα τότε δοκιμάζεις και στο training κάτι πιο εξεζητημένο.
lerovith
lerovith

Αριθμός μηνυμάτων : 32

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από LASKAS Τρι Μάης 28, 2013 8:39 am

Tι σημαίνει REPUTATION -2... xaaxaxaxxa???? ας είναι και -1000000000 δεν θα κατέβω στις εκλογές, ούτε η αγωνία μου είναι να γίνω αρχηγός κάποτε σε ελληνική clan.Όποιος παίζει για πλάκα είναι δύσκολο να πάρει χρυσό από περιοχή και θα συνεχίσει να παίζει για πλάκα...Όποιος βλέπει το παιχνίδι ανταγωνιστηκά και θέλει σαν ικανοποιήση και μόνο να δει την ομάδα του στον χάρτη και να πάρει και κάτι από χρυσό, πρέπει να διαλέξει τη σώστη ομάδα.Αξίζει να αναφέρω ότι η μόνη ομάδα που μου έδωσε πολλές χαρές σε μικρό διάστημα ήταν η HEAT.Αλλού έδωσα πολλά παραπάνω σαν παίκτης και πήρα τα .... μου.Τους έκανα μάγκες με τα 5χίλιαρα κάθε βράδυ!
Ξένη clan λοιπόν στα χνάρια του ΠΑΝΚΡΑΤΗ, μέχρι να υπάρχει ελληνική με τουλάχιστον 50 ενεργούς παίκτες και ας μην έχουν καλά στατιστικά...
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από Sanguinius Τρι Μάης 28, 2013 8:52 am

Για να πεταχτώ κι εγώ σαν την πορδή τα στατιστικά αντιπροσωπεύουν την αξία ενός παίχτη και είναι νόμος,καμιά φορά ακόμα και οι καλοί παίχτες χάνουν από τους νουμπάδες γιατί κανείς δεν είναι τέλειος αλλά αυτές είναι περιπτώσεις μια στις χίλιες και οι παίχτες που θυσιάζουν τον εαυτό τους έχοντας 0 ντάματζ σημαίνει πως δεν έκαναν το σωστό,εκτός αν είναι επιτακτική ανάγκη ,έχω βρεθεί σε μάχη με το 50 100 και 14 ζωή και μπήκα ανάμεσα σε ένα ε100 και ένα ις 7 για να πάρω την χαριστική βολή από το ις7 και μετά να το σκοτώσει το ε100 γιατί είχε περισσότερες πιθανότητες να το κάνει από μένα,όλοι οι υπόλοιποι είναι παίχτες που ρασάρουν χωρίς πλάνο και μετά αν δεν τους βοηθήσεις σου ζητάνε και τα ρέστα ΛΟΛ.Δευτερον προσωπική άποψη απεχθάνομαι τα τανκ κόμπανιζ δεν έχ την παραμικρή διασκέδαση είναι σθνέχεια ένα ατελείωτο άγχος να αποδώσεις καλά για την ομάδα μόνο με την ΡΟΝΥΡ παίζω γιατί ποτέ δεν το βλέπουν σοβαρά και πάντα έχουμε θετικό γουιν ρέιτ,από την άλλη μεριά λατρεύω τα ραντομς και το 70% των παιχνιδιών μου τα έχω παίξει μόνοςκαι τη διασκέδαση που έχω πιστεύω κανένα ταν κομπανι ή κλαν γουορ μπορεί να την δώσει
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από power4 Τρι Μάης 28, 2013 9:52 am

dolofonos έγραψε:Επιτέλους!!! Αυτό που λέει ο cgakis. Πιστεύω ότι οι περισσότεροι δεν έχουν παίξει CW και απλά λένε την άποψη τους. Το απόλυτο ομαδικό παιχνίδι είναι το CW TC και όλα τα tournaments. Στις περισσότερες κλαν δεν το κάνουν αυτό. Εγώ ξέρω ότι όταν ήμουν στην HARD2 και είχα αναλάβει FC δεν υπήρχε σχεδόν
ψυχή έμπαινα σε μάχες CW με 4-5 άτομα μετά έγιναν 10 και όταν είδαν ότι μπορούμε να κάνουμε κάτι φτάσαμε σχεδόν 3 15αδες καθημερινά. Δώστε στον κόσμο την δυνατότητα να απολαύσει το παιχνίδι σε όλο του το φάσμα που αυτό θα γίνει μόνο αν συμμαζευτούν λίγο οι clan.

Είχατε πετύχει 1-2 φορές και εμάς αλλά είχαμε μπει με ότι να 'ναι και χωρίς καλό σχέδιο (γι'αυτό ίσως δεν το θυμασε.... lol!
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ CLAN

Δημοσίευση από taramas Τρι Μάης 28, 2013 2:58 pm

Εχω ήδη φύγει απο αυτό το φορουμ αλλά πριν απο αυτό πρέπει να δωσω μια απάντηση για να μην μείνουν λάθος εντυπώσεις ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.
1) Φίλε dolofonos δεν σε ξέρω εννοώ οτι δεν ειμασταν συμπαίχτες ποτέ, δεν εχουμε παίξει platoon ποτέ και δεν εχει τύχει να μιλήσουμε ποτέ, σε αντίθεση με κάποιους άλλους εδω μέσα που και συμπαίχτες είμασταν και εχουμε μιλήσει πολλάκις, και platoon εχουμε κάνει πολλάκις και σε κάποιους έτυχε να τους δείχνω πως να στήνουν το άρμα τους στη μάχη, για σενα δεν μπορώ να έχω άποψη και είναι λογικό, για τους άλλους έχω άποψη αλλά δεν ανέφερα την άποψή μου ούτε γιαυτούς, ή αν θέλεις δεν αμφισβήτησα την ικανότητά τους σαν παίχτες.
Αυτό που είπα είναι οτι ξέρω πως παίζουν και μάλιστα πολύ καλά, και πρόσθεσα επίσης οτι είναι δικαίωμα του καθενός να παίζει με οποιο τρόπο θέλει και δεν είμαι εγω αυτός που θα το υποδείξει, αλλά μέχρι εκεί, παραμύθια του τύπου εγω ειμαι ο γαμάω να τα λέτε στα νέα παιδιά που μπαίνουν στο παιχνίδι και στα παιδιά που δεν έχουν ακόμα ιδέα τι γίνεται, και ακόμα καλύτερα να τα λέτε μεταξύ σας να παιρνάτε την ώρα σας αυτοπροβαλλόμενοι, αφήστε εμάς που ξέρουμε το παιχνίδι, ξέρουμε τι γίνεται και ξέρουμε και εσάς, αφήστε μας απέξω, δεν θέλουμε άλλα παραμύθια.
Οσο για το σχόλιο για την HARD παρά τον σεβασμό μου προς την clan αυτή δυστυχώς για σενα φίλε μου το πορτοκαλί κοντέρ το δικό μου δείχνει 4-0 σε ισάριθμες μάχες, παρά το γεγονός αυτό γνωρίζω παρα πολύ καλά ποιός είναι το αουτσαιντερ που λένε και δεν εχω βάλει κανένα καλάμι κάτω απο τα πόδια μου, εσεις συνεχίστε να πετάτε αετό για να γίνει μεγαλύτερο το σκόρ, μου αρέσει εμένα αυτό γιατί αν προσγειωθήτε θα χάσω πιθανότατα.

2) Ο ρόλος του leader-commander για μένα ειναι αυτός που προσπαθω εγω να καταφέρω, να πάρω οποιον άνθρωπο-παίχτη θέλει να ασχοληθεί χωρίς τα στατιστικά του και απο αυτόν να βγάλω οτι καλύτερο έχει να δώσει και τέλος να τον εντάξω σε μια ομάδα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο εχοντας εξασφαλίσει ενα καλό και φιλικό περιβάλλον μέσα στο οποίο εχει πιθανότητες να αποδώσει το μέγιστο που μπορεί, αφου πετύχω σαν άνθρωπο να τον κάνω να αισθανθεί καλά τότε ειναι έτοιμος να κάνει την προσπάθειά του και τότε μόνο παρακολουθώ τα μόνα δυο στατιστικά νούμερα που εχουν κάποια σημασία για μένα (av damage/hit ratio) σε συγκεκριμένα άρματα και μόνο σε σοβαρές μάχες και δεν με ενδιαφέρει τι κάνει και πως παίζει στα random που μπαίνει με τους φίλους του ουτε τα μωβ λιλα καια άλλα τετοια που μπορεί να έχει. Το δεύτερο κομμάτι του ρόλου ενος commander το έχω αναπτυξει σε άλλο ποστ και εκεί τελειώνει η ιστορία για μένα.
Αυτα τα αναφέρω γιατί πιστεύω οτι Ελληνες παίχτες εχουμε πολλούς και καλούς σαν μονάδες και μερικούς εχουμε και εδω μέσα, αρχηγούς δεν έχουμε και ομάδες δεν έχουμε, εγω πιστεύω οτι κάνω την προσπάθειά μου στον σωστό δρόμο και η πράξη φαίνεται να με δικαιώνει, εσεις ειναι δικαίωμά σας να συνεχίσετε τον δρόμο σας με σημαία τα διάφορα χρώματα που έχετε και το μέλλον θα δείξει για τον καθένα μας.
Θα σας αφήσω στην ησυχία σας και πάλι με τις ευχές μου για οτι καλύτερο και το λέω ειλικρινά γιατί το "η Ελλαδα τρώει τα παιδιά της" δεν με εκφράζει.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης