World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

+14
JDeviant
DImis1987
DeadlySin
Marita89
kostislarsson2
4rtur
gregorakis
dolofonos
Sanguinius
cgakis
power4
ee3509
Astronautis
Kostis_Larsson
18 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Σαβ Νοε 17, 2012 9:27 am

Απλά πράγματα, ποιος χάρτης δε μας αρέσει και γιατί ?

Εμένα δε μου αρέσει η Serene Coast, γιατί είναι πολύ μικρός χάρτης (λόγω της θάλασσας) με αποτέλεσμα να μην υπάρχουν δυνατότητες ελιγμών παρά μόνο 1-2 συγκεκριμένες διαδρομές που μπορείς να ακολουθήσεις. Τελικά όλοι κάθονται όπου μπορούν και περιμένουν τους αντιπάλους να κάνουν το "λάθος". Κατά τη γνώμη μου είναι ένας χάρτης που τιμωρεί την επιθετικότητα.

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? 30

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από Astronautis Σαβ Νοε 17, 2012 10:13 am

Kostis_Larsson έγραψε:είναι ένας χάρτης που τιμωρεί την επιθετικότητα.
Κάθε φορά που μπαίνω να παίξω σε αυτό το χάρτη, είναι το πρώτο που σκέφτομαι, απο τότε που το πρωτο-είπες.
Παρ'ολα αυτά συνεχίζω να έχω κάποιες αμφιβολίες για το αν ισχύει απόλυτα αυτό...

Γενικά , κάθε χάρτης έχει τα υπέρ και τα κατά του και αυτό αλλάζει, ανάλογα με το άρμα που έχεις κάθε φορά.
Μπορεί δηλαδή να σε βγάλει με arty σε χάρτη με πόλη και να βλαστημάς την ώρα και τη στιγμή. Evil or Very Mad
Μπορεί όμως να σε βγάλει με το arty και στην prokhorovka που είναι ανοιχτός χάρτης και να τρίβεις τα χέρια σου. rabbit

Το ίδιο ισχύει και αντίστροφα βέβαια.
Αν έχεις κανένα Maus ας πούμε παρακαλάς να σε βγάλει σε πόλη γιατί αν σε βγάλει σε open map ή σε καμιά έρημο... άστα να πάνε!

Και για να απαντήσω στην ερώτηση σου, είναι ανάλογα το άρμα που έχω κάθε φορά.
Astronautis
Astronautis

Αριθμός μηνυμάτων : 433

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από ee3509 Σαβ Νοε 17, 2012 2:13 pm

το dragon ridge δεν μου αρέσει
ee3509
ee3509

Αριθμός μηνυμάτων : 253

http://unregulatedwotgr.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από power4 Σαβ Νοε 17, 2012 4:32 pm

Η κινεζική η π@π@ρι@ δεν την χωναψα πότε ,καλό παιχνίδι κανείς σε αυτην 1 κάθε 30+ παιχνίδια και δεν έχεις να κρυφτείς ενώ τα καλά σημεία είναι τα προφανή που σε βλέπουν όλοι,πάντως αγαπημένος μου αλλά και σε ψηφοφορία που είχε γίνει στο site του wot είχε βγει πρώτο το himmelsdorf μάλλον από έλειψη arty αλλά και ατελείωτο pick-a-boo !!! What a Face
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από cgakis Κυρ Νοε 18, 2012 12:54 am

αυτο το dragon ridge γιατι το επανεφεραν δεν μπορω να καταλαβω
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από power4 Κυρ Νοε 18, 2012 1:37 am

Γιατί έχουν βάλει τρέλα γραφικα στο χάρτη αυτόν για να περνούν τα βραβεία από τους διαγωνισμούς!
power4
power4

Αριθμός μηνυμάτων : 505

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από Astronautis Κυρ Νοε 18, 2012 3:22 am

ee3509 έγραψε:το dragon ridge δεν μου αρέσει
Γιατί?
Astronautis
Astronautis

Αριθμός μηνυμάτων : 433

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από ee3509 Κυρ Νοε 18, 2012 6:06 am

Astronautis έγραψε:
ee3509 έγραψε:το dragon ridge δεν μου αρέσει
Γιατί?

Γιατί παίζουν πολύ μεγάλες κλίσεις στα περισσότερα σημεία και τα περισσότερα κανόνια δεν έχουν depression για να κάνεις δουλειά.
ee3509
ee3509

Αριθμός μηνυμάτων : 253

http://unregulatedwotgr.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Δευ Ιουν 17, 2013 6:42 am

Και εκεί που νόμιζα ότι δεν μπορεί να φτιαχτεί χειρότερος χάρτης από την Serene Coast (για randoms πάντα) ανακάλυψα κάτι πολύ χειρότερο...
Η τελευταία προσθήκη χάρτη που ακούει στο όνομα Pearl River
Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Fb
Είναι σίγουρα φτιαγμένη από ηλίθιους και πρέπει να αρέσει μόνο στα bot που δεν έχουν μυαλό και μόνο πάνε ευθεία και πυροβολούν. Όλοι οι δρόμοι είναι στενά περάσματα και αφού επιλέξεις κάποιο δεν έχεις την δυνατότητα για ελιγμούς.
Αν και δεν είμαι στρατιωτικός φαντάζομαι ότι κανένας στρατηγός δε θα έστελνε άρματα σε τέτοια τοπογραφία, μιας και εύκολα μπορούν να εξοντωθούν από 2-3 bazookas.
Απορώ γιατί όσο περνάει ο καιρός αντί να φτιάχνουν καλύτερους χάρτες για το παιχνίδι δημιουργούν όλο και χειρότερους. Question

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από Sanguinius Δευ Ιουν 17, 2013 8:25 am

Kostis_Larsson έγραψε:Και εκεί που νόμιζα ότι δεν μπορεί να φτιαχτεί χειρότερος χάρτης από την Serene Coast (για randoms πάντα) ανακάλυψα κάτι πολύ χειρότερο...
Η τελευταία προσθήκη χάρτη που ακούει στο όνομα Pearl River
Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Fb
Είναι σίγουρα φτιαγμένη από ηλίθιους και πρέπει να αρέσει μόνο στα bot που δεν έχουν μυαλό και μόνο πάνε ευθεία και πυροβολούν. Όλοι οι δρόμοι είναι στενά περάσματα και αφού επιλέξεις κάποιο δεν έχεις την δυνατότητα για ελιγμούς.
Αν και δεν είμαι στρατιωτικός φαντάζομαι ότι κανένας στρατηγός δε θα έστελνε άρματα σε τέτοια τοπογραφία, μιας και εύκολα μπορούν να εξοντωθούν από 2-3 bazookas.
Απορώ γιατί όσο περνάει ο καιρός αντί να φτιάχνουν καλύτερους χάρτες για το παιχνίδι δημιουργούν όλο και χειρότερους. Question

O Pearl (Jam) river είναι δομικά από τους αγαπημένους μου χάρτες.Όταν έχω το ferdi πηγαίνω τέρμα δεξιά πο γίνεται η σφαγή των heavies.Όταν παίζω με τ γαλλικά απλά τον λατρεύω με τς διαδρομές και τν πολύ κάλυψη,απλά βρίσκω ένα καλό σημείο και αδειάζω γεμιστήρες.Προσωπικά το πρόβλημα με αυτό τω χάρτη είναι οι παίχτες που κάνουν lemming trains και βλέπεις mediums και πηγαίνουν εκεί που πάνε τα heavies και πεθαίνουν σε 4 δεύτερα.Τν Erlenberg σιχαίνομαι είναι ο μόνος χάρτης στν οποίο απλά δεν μπορώ να παίξω,μετά είναι ο Abbey πολύ κακός χάρτης για τα γαλλικά, με τ άλλα δεν έχω θέμα και με τν καινούργιο Fjords έτσι όπως τν έκαναν εντελώς μονόπατο
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από cgakis Δευ Ιουν 17, 2013 8:31 am

ελα ντε απο την αηδια dragon ridge και serene coast πηγαμε στη πα_ _ _ _α pearl river αλλος ενας εντελως προβλεψιμος χαρτης χωρις τιποτα το ιδιαιτερο η WG  εχει αναγκη απο καποιον που να εχει φαντασια σε ολοκληρο το παιχνιδι αλλα στους χαρτες ειναι επιτακτικη αναγκη εδω και τωρα που λενε 


Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Signature
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από dolofonos Δευ Ιουν 17, 2013 11:19 am

Εγώ την γουστάρω πάρα πολύ την Pearl River
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από cgakis Σαβ Ιουν 22, 2013 4:27 am

παντως και ο καινουργιος χαρτης ειναι αλλος ενας camperoχαρτης τον επαιξα με arty και μπορεσα απο ψηλα να τον δω οσο καλυτερα μπορουσα camping λοιπον και arty ειναι ο καινουργιος χαρτης ειπαμε η wg στερειται φαντασιας εδω και πολυ καιρο
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Ιουν 22, 2013 10:06 am

Ο καινούριος χάρτης είναι τέλειος,οποίος καμπερωθει τελείωσε,ειναι απλά μανούλα για γρήγορα άρματα και td τν λατρεύω,χωρίς κάλυψη αλλά με τόνους camouflage,οποίος ξέρει να τ χειρίζεται κάνει θαύματα σε αυτή τν πίστα
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από cgakis Σαβ Ιουν 22, 2013 10:17 am

δηλαδη οταν λες μανουλα για γρηγορα αρματα και td δεν ειναι camperoχαρτης τα td δηλαδη δεν παιζουν camping ουτε τα γρηγορα αρματα προλαβαινουν να πανε εκει που πρεπει να πανε να φωτιζουν και να κανουν βολες οι  αλλοι  δηλαδη camperi και αυτα scratch
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Ιουν 22, 2013 1:08 pm

cgakis έγραψε:δηλαδη οταν λες μανουλα για γρηγορα αρματα και td δεν ειναι camperoχαρτης τα td δηλαδη δεν παιζουν camping ουτε τα γρηγορα αρματα προλαβαινουν να πανε εκει που πρεπει να πανε να φωτιζουν και να κανουν βολες οι  αλλοι  δηλαδη camperi και αυτα scratch
Υπάρχει μεγάλη διαφορά από το καμπέρωμα στο ξέρω να χειρίζομαι και να εκμεταλλεύομαι το κάμο,μπορεί να μαι 30 μέτρα μακριά από την βάση σου πίσω από ένα θάμνο και να κάνω τρελά dmg κι αυτό το προσφέρει ο καινούριος χάρτης
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από cgakis Σαβ Ιουν 22, 2013 2:20 pm

ω θεε του  wot sanguinius αναμενουμε τα πορισματα σου και την διαφοτιση σου δειξε μας τις διαφορες του καμπερωνω απο το λειτουργω με το camo μιας και εσυ εχεις σε ολα τα αρματα σου camo στο πληρωμα και δεν καμπερωνεις αλλα εχεις και camo net και φτανεις στα 50 μετρα απο τις βασεις των αλλων (γιατι κατω απο 50 ολα αναβουν wiki) και καμπερωνεις εκει
 δειξε μας δηδαξε μας
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Ιουν 22, 2013 4:42 pm

cgakis έγραψε:ω θεε του  wot sanguinius αναμενουμε τα πορισματα σου και την διαφοτιση σου δειξε μας τις διαφορες του καμπερωνω απο το λειτουργω με το camo μιας και εσυ εχεις σε ολα τα αρματα σου camo στο πληρωμα και δεν καμπερωνεις αλλα εχεις και camo net και φτανεις στα 50 μετρα απο τις βασεις των αλλων (γιατι κατω απο 50 ολα αναβουν wiki) και καμπερωνεις εκει
 δειξε μας δηδαξε μας
Δεν έχω σε όλα τα άρματα κάμο αλλά έμαθα να παίζω αμυντικά με κάμο στο jagdpz4 και επιθετικά με το AMX50B με αυτά τα δύο μαθαίνεις όλες τις λειτουργίες του κάμο και αν καθόσουν να ασχοληθείς λίγο περισσότερο με το κάμο και τους πως να το εκμεταλλευτείς σε κάθε πίστα το κάμο που σου προσφέρεται δεν θα αποκαλούσες την Asian χάρτη για καμπέρωμα και θα ήξερες να κάνεις κάτι άλλο από το να ειρωνεύεσαι
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από cgakis Κυρ Ιουν 23, 2013 12:20 am

μπραβο σου αφου δινεις ραντεβου με τον server  του wot οποτε εχεις αυτα τα 2 αρματα να σε βγαζει στην asian ωστε να εκμεταλευτεις το camo μπραβο και παλι μπραβο 
ειδες δεν εχω αδικο εισαι τρισμεγιστος μεχρι και εκει εχεις χωσει την αφεντομουτσουναρα σου και παλι μπραβο σου εισαι ο διαφωτιστης του wot
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από Sanguinius Κυρ Ιουν 23, 2013 2:51 am

cgakis έγραψε:μπραβο σου αφου δινεις ραντεβου με τον server  του wot οποτε εχεις αυτα τα 2 αρματα να σε βγαζει στην asian ωστε να εκμεταλευτεις το camo μπραβο και παλι μπραβο 
ειδες δεν εχω αδικο εισαι τρισμεγιστος μεχρι και εκει εχεις χωσει την αφεντομουτσουναρα σου και παλι μπραβο σου εισαι ο διαφωτιστης του wot
Λολ νομίζεις πως είναι μόνο η Asian;Όλες οι πίστες σου δίνουν τέτοιες ευκαιρίες,άλλες λιγότερο όπως η Halouf κι άλλες περισσότερο όπως η Asian και η Murovanka
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Δευ Φεβ 24, 2014 5:28 am

Από την τελευταία φορά που ποστάραμε εδώ έχουν γίνει πολλές αλλαγές.
- Port και Dragon Ridge εξαφανίστηκαν,
- Serene Coast, Redshire, Fjords, El Halluf, Steppes, Airfield και άλλοι που ξεχνάω υπέστησαν αρκετές αλλαγές
- Προστέθηκαν καινούριοι (πχ. Severogorsk, Tundra κλπ.)

Επαναφέρω το θέμα...

Αυτή τη στιγμή ο πιο βαρετός χάρτης για εμένα είναι το Komarin και ειδικά στα υψηλά tiers (από 8 και πάνω). Ο λόγος είναι ότι απαιτείται συνεργασία για να γίνει επίθεση, και κυρίως αν υπάρχουν μερικά TDs στα δασάκια πίσω από τη βάση η επίθεση είναι σχεδόν αυτοκτονία.
Κατά τη γνώμη ή θα πρέπει να περιορίσουν το μέγιστο tier στο 6 (όπως έγινε στο widepark) ή να γίνουν αλλαγές στο σχεδιασμό.
Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Komarin


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kostis_Larsson στις Δευ Φεβ 24, 2014 8:32 am, 1 φορά

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από gregorakis Δευ Φεβ 24, 2014 7:10 am

... η κομαριν είναι ένας χάρτης, όπως είπες, που θέλει πολλή προσοχή και team play ... δε φταίει ο χάρτης αν είναι άχρηστοι το 80% σχεδόν των παικτών του wot ... αν περιοριστεί το tier ξέρεις τι θα γίνει ??? το cromwell μου με τα 4 skills θα spotαρει τα πάντα και θα παραμένει αόρατο ... και κάπως έτσι σου βγαίνει το όνομα --> sealcluber <-- ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από Sanguinius Δευ Φεβ 24, 2014 1:22 pm

Η χαλούφ μου την σπάει έτσι όπως την έκαναν και αφαίρεσαν και τον port Sad
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από 4rtur Τετ Μάης 21, 2014 5:32 am

komarin δαγκωτο... την επομενη φορα που θα μου τυχει, σκεφτομαι να εκμεταλλευτω τον χρονο να κανω τιποτα αλλο (να φτιαξω frappe, να κανω ντουζακι, Κλπ)

εν το μεταξυ, μου φαινεται πολυ μεγαλη ειρωνια, που στις κινεζικες πιστες (dragon ridge, pearl river) θες κατα κανονα καλο gun depression, που τα κινεζικα τανκ δεν εχουν ουτε για δειγμα!

4rtur

Αριθμός μηνυμάτων : 12

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ? Empty Απ: Ποιος χάρτης ΔΕΝ σας αρέσει ?

Δημοσίευση από Sanguinius Τετ Μάης 21, 2014 6:08 am

+1
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης