World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το πορτοφόλι των clans

+8
ee3509
mementoM0ri
37EMA
gregorakis
LASKAS
taramas
perseas
Founder
12 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από Founder Τρι Ιουν 17, 2014 9:26 am

LASKAS έγραψε:

......
Μπορεί ο καθένας εύκολα να βγάζει γλώσσα...αλλά η πραγματικότητα πονάει.Χωρίς να προκαλέσω τον πανικό, ούτε να προσβάλω οποιονδήποτε προτίμησα στην παρουσίαση της ομάδας μου να αναφέρω αυτά τα στοιχεία.Την επόμενη φορά να προσέχουμε τι λέμε... Twisted Evil και να έχουμε στοιχεία για αυτά που λέμε!

2. Κάθε ομάδα έχει το δικαίωμα να δημιουργήσει και να συντηρεί ένα θέμα στην κατηγορία "Παρουσιάσεις Ομάδων" του τμήματος CLANS, στο οποίο θα παρουσιάζει την ομάδα, τους στόχους της, της απαιτήσεις από υποψήφια μέλη και όποια άλλη πληροφορία θέλει. Το ίδιο θέμα θα χρησιμοποιείται από την ομάδα για να παρουσιάζει νέα για την πορεία της στο παιχνίδι. Το θέμα για κάθε ομάδα θα πρέπει να δημιουργείτε από κάποιο διοικητικό στέλεχος της και μόνο. Το θέμα θα παραμένει ανοικτό αλλά θα επιτρέπονται μόνο διευκρινιστικές ερωτήσεις από ενδιαφερόμενους. Κανενός είδους διπλωματική συζήτηση ή άλλου είδους διάλογοι - αντίλογοι δεν θα επιτρέπονται σε αυτά τα θέματα. Οι υπεύθυνοι της κάθε ομάδας έχουν το δικαίωμα να ζητήσουν διαγραφή συγκεκριμένων ποστ από το θέμα της ομάδας τους αν κρίνουν ότι δεν πρέπει να βρίσκονται εκεί.  Τα ποστ που θα κάνει η ομάδα  μέσα στην ανάρτηση παρουσίασης της θα αφορούν μόνο δικά της θέματα προς ενημέρωση του κοινού και με κανένα τρόπο δεν θα θίγουν άλλες ομάδες ή άτομα. Σε τέτοια περίπτωση θα διαγράφονται αυτόματα.

Laskas διάβασε σε παρακαλώ προσεχτικά τον παραπάνω κανονισμό.
Υποθέτω πως αφού η ομάδα σου επιτρέπει να γράφεις εδώ μέσα δέχεται πως την αντιπροσωπεύεις. Το υπογραμμισμμένο κομμάτι δείχνει πως έχεις παραβιάσει τους όρους υπό τους οποίους λειτουργεί αυτό το thread.
Θα παρακαλούσα τους υπευθυνους της PNX να ελέγχουν τα ποστ που γίνονται από τα μέλη τους εδώ μέσα αλλιως το τόπικ θα κλειδωθεί.

PS Το ποστ του laska που παραβίαζε τον παραπάνω κανονισμό διαγράφηκε μαζί με πολλά άλλα offtopic, αλλά έχει κρατηθει σε αρχείο και θα είναι διαθέσιμο στους υπεύθυνους της PNX αν δεν πρόλαβαν να το διαβάσουν
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από perseas Τρι Ιουν 17, 2014 9:53 am

Ερώτηση, μήπως θα έπρεπε να το μεταφέρεις σε άλλη κατηγορία του forum αντί της διαγραφής; Γιατί αυτό δείχνει προκατάληψη από admin προς τον Λάσκα.
perseas
perseas

Αριθμός μηνυμάτων : 176

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από Founder Τρι Ιουν 17, 2014 10:51 am

perseas έγραψε:Ερώτηση, μήπως θα έπρεπε να το μεταφέρεις σε άλλη κατηγορία του forum αντί της διαγραφής; Γιατί αυτό δείχνει προκατάληψη από admin προς τον Λάσκα.

2. Κάθε ομάδα έχει το δικαίωμα να δημιουργήσει και να συντηρεί ένα θέμα στην κατηγορία "Παρουσιάσεις Ομάδων" του τμήματος CLANS, στο οποίο θα παρουσιάζει την ομάδα, τους στόχους της, της απαιτήσεις από υποψήφια μέλη και όποια άλλη πληροφορία θέλει. Το ίδιο θέμα θα χρησιμοποιείται από την ομάδα για να παρουσιάζει νέα για την πορεία της στο παιχνίδι. Το θέμα για κάθε ομάδα θα πρέπει να δημιουργείτε από κάποιο διοικητικό στέλεχος της και μόνο. Το θέμα θα παραμένει ανοικτό αλλά θα επιτρέπονται μόνο διευκρινιστικές ερωτήσεις από ενδιαφερόμενους. Κανενός είδους διπλωματική συζήτηση ή άλλου είδους διάλογοι - αντίλογοι δεν θα επιτρέπονται σε αυτά τα θέματα. Οι υπεύθυνοι της κάθε ομάδας έχουν το δικαίωμα να ζητήσουν διαγραφή συγκεκριμένων ποστ από το θέμα της ομάδας τους αν κρίνουν ότι δεν πρέπει να βρίσκονται εκεί. Τα ποστ που θα κάνει η ομάδα μέσα στην ανάρτηση παρουσίασης της θα αφορούν μόνο δικά της θέματα προς ενημέρωση του κοινού και με κανένα τρόπο δεν θα θίγουν άλλες ομάδες ή άτομα. Σε τέτοια περίπτωση θα διαγράφονται αυτόματα.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από taramas Τρι Ιουν 17, 2014 1:54 pm

perseas έγραψε:Ερώτηση, μήπως θα έπρεπε να το μεταφέρεις σε άλλη κατηγορία του forum αντί της διαγραφής; Γιατί αυτό δείχνει προκατάληψη από admin προς τον Λάσκα.

Συμφωνώ, δεν πρέπει να διαγραφεί και ούτε να κλειδώσει, να μεταφερθεί εκεί που πρέπει για να απαντηθεί και όπως πρέπει, το να παραθέτουμε κάποια στοιχεία απο μόνο του δεν λέει τίποτα, 
οταν ανοίξει το θέμα θα σας δώσω κι εγώ μερικά στοιχεία για να "ξέρουμε γιατί πράγμα μιλάμε" όπως λέει κι φίλος Κώστας.

Πάντως οπως και νάχει ακόμη και αν δεχθούμε τα στοιχεία του laska για την συγκεκριμένη χρονική περίοδο και χωρίς να εξετάσουμε τις συνθήκες το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν συμβαδίζουν με την στατιστικά δυναμικότητα της PNX-R, ως εκ τούτου θα έλεγα να είμαστε όλοι ολίγον σεμνοί.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από LASKAS Τρι Ιουν 17, 2014 2:25 pm

taramas έγραψε:
perseas έγραψε:Ερώτηση, μήπως θα έπρεπε να το μεταφέρεις σε άλλη κατηγορία του forum αντί της διαγραφής; Γιατί αυτό δείχνει προκατάληψη από admin προς τον Λάσκα.

Συμφωνώ, δεν πρέπει να διαγραφεί και ούτε να κλειδώσει, να μεταφερθεί εκεί που πρέπει για να απαντηθεί και όπως πρέπει, το να παραθέτουμε κάποια στοιχεία απο μόνο του δεν λέει τίποτα, 
οταν ανοίξει το θέμα θα σας δώσω κι εγώ μερικά στοιχεία για να "ξέρουμε γιατί πράγμα μιλάμε" όπως λέει κι φίλος Κώστας.

Πάντως οπως και νάχει ακόμη και αν δεχθούμε τα στοιχεία του laska για την συγκεκριμένη χρονική περίοδο και χωρίς να εξετάσουμε τις συνθήκες το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν συμβαδίζουν με την στατιστικά δυναμικότητα της PNX-R, ως εκ τούτου θα έλεγα να είμαστε όλοι ολίγον σεμνοί.
Φίλε Γιώργο
1)Δεν έβαλα τα στοιχεία για να πάρω απάντηση.Τι να σχολιάσουμε..όσο και αν το συζητήσουμε αυτά είναι τα νούμερα και δεν αλλάζουν.
2)Τα στοιχεία αυτά λένε πολλά...τι κέρδισε η κάθε ομάδα τους τελευταίους μήνες.
3)Τα στοιχεία αυτά είναι από ένα καινούριο site.Δεν είναι του Λάσκα ή του Ταραμά.Είναι πολύ χρήσιμο για να βλέπουμε τι κερδίζει η κάθε ομάδα αλλά και στο εσωτερικό της κάθε ομάδας αν μοιράζεται σωστά ο χρυσός.
4)Τι θα πει δεν συμβαδίζουν με την στατιστική δυναμικότητα της ομάδας?Πληροφοριακά πάρα πολλές φορές πήραμε περιοχές κάναμε λεηλασίες και βγαίναμε από τον χάρτη για να κάνουμε training σε άλλους χάρτες.Το site πάντως δεν λέει ψέματα lol...
5)Σεμνοί?Ναι ...ok αφού μπήκανε τα πράγματα στη θέση τους και ανακαλύψαμε το site δεν μπορεί κανείς να πει το παραμικρό.

πάντα φιλικά Γιώργο από την πλευρά μου δεν έχει αλλάξει κάτι.Οποτε θες να τα πούμε και από ts


ΗΜΑΡΤΟΝ ΜΗΝ ΤΟ ΣΒΗΣΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ...ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΡΩΤΑ!
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από taramas Τρι Ιουν 17, 2014 7:19 pm

Κώστα,
τους αριθμούς που παρέθεσες δεν τους αμφισβητεί νομίζω κανείς, τουλάχιστον οχι εγώ, απο την στιγμή όμως που χρησιμοποιούνται για να δείξεις μια σύγκριση και να καταλήξεις σε ενα για μένα αυθαίρετο συμπέρασμα τότε θα υπάρχει και απάντηση, και εξηγούμαι :
α) συγκρίνεις κάποιες ομάδες για μια συγκεκριμένη περίοδο οταν μόνο μία απο αυτές έχει εκμεταλευτεί "κενές περιοχές" και κάψιμο περιοχών οταν καμμία απο τις άλλες δεν το έχει κάνει.
β) κάνεις την σύγκριση σε ενα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα οταν ξέρουμε οτι ολες σχεδον οι υπόλοιπες ομάδες το περισσότερο απο αυτό το διάστημα είχαν προβλήματα και μάλιστα ενα μέρος απο τους 4,5 μήνες δεν συμμετείχαν και καθόλου.
γ) για να σε βοηθήσω αρκεί μόνο να σου δώσω ενα παράδειγμα, η ΗΕΑΤ σε ίδιο χρόνο 4,5 μηνών σε άλλη χρονική περίοδο είχε μεγαλύτερο ποσό χρυσού απο αυτό που αναφέρεις σαν κορυφαίο για την PNX-R.
δ) Πιστεύεις οτι σύμφωνα με την δυναμική της ομάδας σου που στατιστικά τουλάχιστον (σύμφωνα πάντα με τους αριθμούς που γνωρίζετε πολύ καλά) τα αποτελέσματα σας δικαιώνουν? συγκρίνεις να το πώ λαικά την barcelona με τον πλατανιά για να καταλήξεις σε τί? παρουσίασέ μας τα αποτελέσματα της PNX-R με κάποιες ομάδες ίδιας δυναμικότητας να δούμε τι συμπέρασμα θα βγεί, άλλωστε γιαυτό φτιάχτηκε η ομάδα, για να σαρώσει τον χάρτη, για κάνε μας μια παρουσίαση να δούμε τι γίνεται?

Υ.Σ. λέω λοιπόν να είμαστε λίγο σεμνοί, καλό θα μας κάνει, καλή η διαφήμιση αλλά οταν καταντάει φθηνή προπαγάνδα γυρνάει μπούμερανγκ.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από LASKAS Τρι Ιουν 17, 2014 8:33 pm

Το site μας δείχνει αυτό το χρονικό διάστημα ...Δεν καθορίσαμε εμείς την περίοδο, οπότε δεν μπορώ να κάνω κάτι πάνω σε αυτό!Αν κοιτάξεις προσεκτικά τα νούμερα θα δεις ότι η pnx-r έχει μαζέψει 19 φορές περισσότερο χρυσό από την δεύτερη ομάδα!( pnx- r 38800 / greek 2000 )Χαοτική διαφορά!Και κάποιοι που γράφανε εδώ μέσα και κοροιδεύανε εδώ και μήνες έχουν μαζέψει ΜΗΔΕΝ.Κάπου γράφει κιόλας ότι μοιράζουν το χρυσό 1 φορά το χρόνο...ααχαχαχαχαχ και απαντάει ο άλλος << με την κοπή της πίτας ?>>χααχαχαχαχαχ για να γελάσουμε και λίγο.Πάντως από ότι ξέρω το μηδέν δεν μοιράζεται!
Τώρα για την HEAT ήταν πάντα στην εκτίμηση μου γιατί είδα κ από μέσα σαν παίκτης ότι είναι μια καλή ομάδα αλλά φαινότανε και στον χάρτη με την παρουσία της.Ενα σκαλί πιο πάνω από τις άλλες ομάδες.Το σχόλιο μου είναι ότι τελικά μόλις έφυγες διαλυθήκανε.Εσύ κρατούσες ψηλά την ομάδα.Σχετικά με  τον χρυσό η heat είχε μαζέψει 4800 από τον Φεβρουάριο μέχρι που έφυγες δηλαδή αρχές Μαίου.Δεν νομίζω ότι θα έκανε κάτι καλύτερο σε καλοκαιρινούς μήνες γιατί το έχω ζήσει, άλλα ούτε και ότι σε 1,5 μήνα...( μέχρι σήμερα δηλαδή ) θα μάζευε άλλα 34000 χρυσό για να πεις θα μας ξεπερνούσε κιόλας.

http://www.wot-conquest.com/wot_cw/show_clan/eu/02522a2b2726fb0a03bb19f2d8d9524d

Αυτά με τις συγκρίσεις που συμφωνώ δεν θα έπρεπε να γίνονται γιατί όπως λες και εσύ δεν μπορείς να συγκρίνεις ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΠΛΑΤΑΝΙΑ.

Τώρα για το αν εμείς οι ίδιοι είμαστε ευχαριστημένοι από την δική μας ομάδα σχετικά με τα cw...αυτό είναι θέμα του κάθε παίκτη ξεχωριστά και τις απαιτήσεις του.Εγώ προσωπικά δεν είμαι ευχαριστημένος στο αγωνιστικό κομμάτι γιατί πιστεύω ότι οι δυνατότητες μας είναι για πολύ καλύτερα αποτελέσματα.Είχαμε ένα καλό διάστημα πάντως που νικήσαμε πολύ δυνατές ομάδες.Είναι θέμα χρόνου γιατί ακόμα μπορείς να πεις ότι είμαστε καινούρια ομάδα και είμαστε σε καλοκαιρινή περίοδο με μουντιάλ.Στην heat τέλος Μαίου δεν βγάζαμε 15άδα και αυτός ήταν ο μόνος λόγος που είχα φύγει αν θυμάσαι.

Νομίζω το συζητήσαμε αρκετά το θέμα.Θα σου το στείλω και pm γιατί σβήνουν και μηνύματα χωρίς προσβλητικό χαρακτήρα lol δεν υπάρχει αυτό πουθενά.
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από Founder Τρι Ιουν 17, 2014 10:33 pm

LASKAS έγραψε:

Νομίζω το συζητήσαμε αρκετά το θέμα.Θα σου το στείλω και pm γιατί σβήνουν και μηνύματα χωρίς προσβλητικό χαρακτήρα lol δεν υπάρχει αυτό πουθενά.

laskas to λεω σε σένα καθώς το τελευταίο 24ωρο το έχεις θίξει ποικιλοτρόπως και επανειλημμένα, αλλά απεύθύνομαι και σε κάθε άλλο ενδιαφερόμενο με παρόμοιες ανησυχίες.
Η διαχείριστική ομάδα του φόρουμ αποφάσισε να κάνει κάποιες αλλαγές ωστε να μπορεί το φόρουμ να παραμένει σε ένα πολιτισμένο επίπεδο, καθώς όπως φάνηκε τον τελευταίο καιρό πολλά από τα μέλη μας δεν έχουν την ψυχραιμία να το κάνουν από μόνα τους.
Οι κανόνες μας είναι απλοί ξεκάθαροι και ίδιοι για όλους. Δεν υπάρχει πουθενά φίμωση και μην προσπαθείτε κάποιοι να το παρουσιάσετε έτσι. Ήθελε η PNX να ανακοινώσει στατιστικά στοιχεία για τις ελληνικές ομάδες? Ας το έκανε στο τμήμα της διπλωματίας με έναν από τους επίσημους εκπροσώπους της, ώστε να μπορουν να συζητηθούν με τους εκπροσώπους των άλλων ομάδων. Θέλεις να μιλάς για την ομάδα σου εδώ μέσα, εσύ ή όποιος άλλος? Πείτε να σας ορίσουν υπέυθυνους και μιλάτε για όσο θέλετε στα κατάλληλα τμήματα.
Απλά και ξεκάθαρα.
Το φόρουμ δεν υποχρεώνει κανένα να συμμετέχει. Αν δεν αρέσει σε κάποιον ο τρόπος που το λειτουργούμε, απλά μην συμμετέχει. Δεν βαζουμε κανένα με το ζόρι. Όσο όμως συμμετέχετε θα αποδέχεστε και θα σέβεστε τους κανόνες και θα σταματήσετε πλέον να τους σχολιάζετε. Είναι η τελευταία φορά που συζητάω αυτό το θέμα.

@PNX
Υπενθυμίζω πως αν η ομάδα σας κρίνει πως κάποια από τα ποστ που έχουν γίνει θα πρέπει να διαγραφούν απλά ενημερώστε με.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από gregorakis Τρι Ιουν 17, 2014 11:22 pm

... sry αλλά αυτό δεν το καταλαβαίνω ... αν ήθελα εγώ να κάνω ένα post με βάση στατιστικά στοιχεία και να συγκρίνω 2-3 ή και περισσότερες clan δε θα είχα το δικαίωμα ??? δε μπορεί ο κάθε laskas να γράψει κάτι τεκμηριωμένο και να δεχθεί ασφαλώς τον αντίλογο ??? αν κάποιος ανήκει σε μία clan πρέπει να παίρνει την άδεια της ηγεσίας για να μιλάει ???

... laskas αν ήμουν μέλος της pnx-r και σε 110 μέρες φάρμαρα 38k gold θα ντρεπόμουν όχι μόνο να το γράψω αλλά και να το σκεφτώ ... και το γράφω αυτό διότι σκέφτομαι σοβαρά να επιστρέψω ... ΑΛΛΑ !!! αν οι φιλοδοξίες σας εξαντλούνται στα 8k gold το μήνα δεν έχω καμία θέση ... αν οι φιλοδοξίες σας εξαντλούνται στο να αποδεικνύετε πως είστε καλύτεροι από την HEAT ή την Greek ή δε ξέρω εγώ ποια άλλη ελληνική clan (να σας λένε χασαπίνες όπως έγραψε ο 37εμα) πάλι δεν έχω καμία θέση ... χρειάζεστε μια οριοθέτηση στόχων στη pnx-r ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από LASKAS Τρι Ιουν 17, 2014 11:45 pm

gregorakis έγραψε:
... sry αλλά αυτό δεν το καταλαβαίνω ... αν ήθελα εγώ να κάνω ένα post με βάση στατιστικά στοιχεία και να συγκρίνω 2-3 ή και περισσότερες clan δε θα είχα το δικαίωμα ??? δε μπορεί ο κάθε laskas να γράψει κάτι τεκμηριωμένο και να δεχθεί ασφαλώς τον αντίλογο ??? αν κάποιος ανήκει σε μία clan πρέπει να παίρνει την άδεια της ηγεσίας για να μιλάει ???

... laskas αν ήμουν μέλος της pnx-r και σε 110 μέρες φάρμαρα 38k gold θα ντρεπόμουν όχι μόνο να το γράψω αλλά και να το σκεφτώ ... και το γράφω αυτό διότι σκέφτομαι σοβαρά να επιστρέψω ... ΑΛΛΑ !!! αν οι φιλοδοξίες σας εξαντλούνται στα 8k gold το μήνα δεν έχω καμία θέση ... αν οι φιλοδοξίες σας εξαντλούνται στο να αποδεικνύετε πως είστε καλύτεροι από την HEAT ή την Greek ή δε ξέρω εγώ ποια άλλη ελληνική clan (να σας λένε χασαπίνες όπως έγραψε ο 37εμα) πάλι δεν έχω καμία θέση ... χρειάζεστε μια οριοθέτηση στόχων στη pnx-r ...
Πολύ σωστά τα λες...συμφωνώ απόλυτα!Οι φιλοδοξίες είναι για πολύ παραπάνω...παραδέχομαι ότι ο χρυσός δεν είναι ικανοποιητικός και η παρουσία μας στον χάρτη δεν είναι η ανάλογη.Όμως δίνω ελαφρυντικά καλοκαίρι - μουντιάλ - σχετικά καινούρια ομάδα - ακόμα ψάχνουμε καλούς έλληνες παίκτες - και για μεγάλο διάστημα κάναμε training σε διάφορους χάρτες μπαινοβγαίνοντας σε περιοχές.
Πάντως αν έρχεσαι για τον χρυσό και συγκρίνεις αυτά που πέρναμε στον hami ....θα απογοητευτείς.Ισως έρθει και αυτό στο μέλλον.
Φυσικά μην πάμε στο άλλο άκρο να συγκρίνουμε τις υπόλοιπες ελληνικές ...ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΩΘΗΚΑΝ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ Twisted Evil
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από 37EMA Τετ Ιουν 18, 2014 7:50 am

LASKAS έγραψε:Το site μας δείχνει αυτό το χρονικό διάστημα ...Δεν καθορίσαμε εμείς την περίοδο, οπότε δεν μπορώ να κάνω κάτι πάνω σε αυτό!Αν κοιτάξεις προσεκτικά τα νούμερα θα δεις ότι η pnx-r έχει μαζέψει 19 φορές περισσότερο χρυσό από την δεύτερη ομάδα!( pnx- r 38800 / greek 2000 )Χαοτική διαφορά!Και κάποιοι που γράφανε εδώ μέσα και κοροιδεύανε εδώ και μήνες έχουν μαζέψει ΜΗΔΕΝ.Κάπου γράφει κιόλας ότι μοιράζουν το χρυσό 1 φορά το χρόνο...ααχαχαχαχαχ και απαντάει ο άλλος << με την κοπή της πίτας ?>>χααχαχαχαχαχ για να γελάσουμε και λίγο.Πάντως από ότι ξέρω το μηδέν δεν μοιράζεται!
Τώρα για την HEAT ήταν πάντα στην εκτίμηση μου γιατί είδα κ από μέσα σαν παίκτης ότι είναι μια καλή ομάδα αλλά φαινότανε και στον χάρτη με την παρουσία της.Ενα σκαλί πιο πάνω από τις άλλες ομάδες.Το σχόλιο μου είναι ότι τελικά μόλις έφυγες διαλυθήκανε.Εσύ κρατούσες ψηλά την ομάδα.Σχετικά με  τον χρυσό η heat είχε μαζέψει 4800 από τον Φεβρουάριο μέχρι που έφυγες δηλαδή αρχές Μαίου.Δεν νομίζω ότι θα έκανε κάτι καλύτερο σε καλοκαιρινούς μήνες γιατί το έχω ζήσει, άλλα ούτε και ότι σε 1,5 μήνα...( μέχρι σήμερα δηλαδή ) θα μάζευε άλλα 34000 χρυσό για να πεις θα μας ξεπερνούσε κιόλας.

http://www.wot-conquest.com/wot_cw/show_clan/eu/02522a2b2726fb0a03bb19f2d8d9524d

Αυτά με τις συγκρίσεις που συμφωνώ δεν θα έπρεπε να γίνονται γιατί όπως λες και εσύ δεν μπορείς να συγκρίνεις ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΠΛΑΤΑΝΙΑ.

Τώρα για το αν εμείς οι ίδιοι είμαστε ευχαριστημένοι από την δική μας ομάδα σχετικά με τα cw...αυτό είναι θέμα του κάθε παίκτη ξεχωριστά και τις απαιτήσεις του.Εγώ προσωπικά δεν είμαι ευχαριστημένος στο αγωνιστικό κομμάτι γιατί πιστεύω ότι οι δυνατότητες μας είναι για πολύ καλύτερα αποτελέσματα.Είχαμε ένα καλό διάστημα πάντως που νικήσαμε πολύ δυνατές ομάδες.Είναι θέμα χρόνου γιατί ακόμα μπορείς να πεις ότι είμαστε καινούρια ομάδα και είμαστε σε καλοκαιρινή περίοδο με μουντιάλ.Στην heat τέλος Μαίου δεν βγάζαμε 15άδα και αυτός ήταν ο μόνος λόγος που είχα φύγει αν θυμάσαι.

Νομίζω το συζητήσαμε αρκετά το θέμα.Θα σου το στείλω και pm γιατί σβήνουν και μηνύματα χωρίς προσβλητικό χαρακτήρα lol δεν υπάρχει αυτό πουθενά.
αν ψάξεις εδώ στο φόρουμ θα dis ότι μπήκαμε και εμείς στο χαρτί
Όσο noobas και να είμαι ξέρω πως αν bis στο χαρτί παίρνεις χρυσό

γιατί βρε κολλημένε δεν συγκρίνεις την ομάδα σου με άλλες ισοδιναμες με τι δικια σου
 μήπως γιατί έχουν μαζέψει αυτοί εκατονδάδες χιλιάδες χρυσό

τι εξής πάθη με τι COGR ????
37EMA
37EMA

Αριθμός μηνυμάτων : 250

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από Founder Τετ Ιουν 18, 2014 8:11 am

Βλέπετε τώρα τι γίνετε όταν επιμένετε να μην ακολουθείτε τους κανόνες που βάλαμε?
Εγραψες κάτι laskas στο ποστ παρουσίασης της ομάδας σου, που προκαλεί άλλες ομάδες. Εσυ επέμενες πως είναι αθώο, αλλά δες τώρα τι  γίνετε. Πιάνεις συζήτηση με τον  tarama, τώρα θα πλακωθείτε και με  τον 37ema ή και όποιον αλλο ενόχλησες ίσως και σε λιγο το ποστ παρουσίασης της ομάδας σου θα γινει ξανά ενα μπαχαλο.
Μετα θα αρχίσετε την γκρίνια πως οι αλλοι σας χαλάνε το ποστ παρουσίασης και πως οι admin δεν κανουν τίποτα και όταν σβήσω ποστς θα φωνάζετε πως σβήνουμε τα ποστ σας.

Σαν παιδάκια του νηπιαγωγείου  Mad

Να ξέρετε πάντως πως ότι γράφετε εδώ και ξεφευγει από τις οδηγίες για το πως χρησιμοποιείται το θέμα παρουσίασης των ομάδων, υποκειτε σε πιθανη μελλοντική διαγραφή για να καθαρίσει το θέμα. Οπότε καλύτερα μην μπαίνετε στον κόπο.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από mementoM0ri Τετ Ιουν 18, 2014 8:22 am

37EMA έγραψε:

αν ψάξεις εδώ στο φόρουμ θα dis ότι μπήκαμε και εμείς στο χαρτί
Όσο noobas και να είμαι ξέρω πως αν bis στο χαρτί παίρνεις χρυσό

γιατί βρε κολλημένε δεν συγκρίνεις την ομάδα σου με άλλες ισοδιναμες με τι δικια σου
 μήπως γιατί έχουν μαζέψει αυτοί εκατονδάδες χιλιάδες χρυσό

τι εξής πάθη με τι COGR ????

Αυτο συμβαινει στην ελληνικη γλωσσα καθε φορα που την χρησιμοποιεις...

Το πορτοφόλι των clans Giphy
mementoM0ri
mementoM0ri

Αριθμός μηνυμάτων : 206

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από 37EMA Τετ Ιουν 18, 2014 8:29 am

mementoM0ri έγραψε:
37EMA έγραψε:

αν ψάξεις εδώ στο φόρουμ θα dis ότι μπήκαμε και εμείς στο χαρτί
Όσο noobas και να είμαι ξέρω πως αν bis στο χαρτί παίρνεις χρυσό

γιατί βρε κολλημένε δεν συγκρίνεις την ομάδα σου με άλλες ισοδιναμες με τι δικια σου
 μήπως γιατί έχουν μαζέψει αυτοί εκατονδάδες χιλιάδες χρυσό

τι εξής πάθη με τι COGR ????

Αυτο συμβαινει στην ελληνικη γλωσσα καθε φορα που την χρησιμοποιεις...

Το πορτοφόλι των clans Giphy
Τα παράπονα σε αυτούς

http://services.innoetics.com/greeklish/

 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
37EMA
37EMA

Αριθμός μηνυμάτων : 250

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από mementoM0ri Τετ Ιουν 18, 2014 8:34 am

@ 37ema
xaxaxa ΘΕΟΣ !!!!
mementoM0ri
mementoM0ri

Αριθμός μηνυμάτων : 206

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από 37EMA Τετ Ιουν 18, 2014 8:35 am

sisifos έγραψε:Βλέπετε τώρα τι γίνετε όταν επιμένετε να μην ακολουθείτε τους κανόνες που βάλαμε?
Εγραψες κάτι laskas στο ποστ παρουσίασης της ομάδας σου, που προκαλεί άλλες ομάδες. Εσυ επέμενες πως είναι αθώο, αλλά δες τώρα τι  γίνετε. Πιάνεις συζήτηση με τον  tarama, τώρα θα πλακωθείτε και με  τον 37ema ή και όποιον αλλο ενόχλησες ίσως και σε λιγο το ποστ παρουσίασης της ομάδας σου θα γινει ξανά ενα μπαχαλο.
Μετα θα αρχίσετε την γκρίνια πως οι αλλοι σας χαλάνε το ποστ παρουσίασης και πως οι admin δεν κανουν τίποτα και όταν σβήσω ποστς θα φωνάζετε πως σβήνουμε τα ποστ σας.

Σαν παιδάκια του νηπιαγωγείου  Mad

Να ξέρετε πάντως πως ότι γράφετε εδώ και ξεφευγει από τις οδηγίες για το πως χρησιμοποιείται το θέμα παρουσίασης των ομάδων, υποκειτε σε πιθανη μελλοντική διαγραφή για να καθαρίσει το θέμα. Οπότε καλύτερα μην μπαίνετε στον κόπο.
I make love no war

Το πορτοφόλι των clans 2Q==
37EMA
37EMA

Αριθμός μηνυμάτων : 250

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από 37EMA Τετ Ιουν 18, 2014 8:37 am

mementoM0ri έγραψε:@ 37ema
xaxaxa ΘΕΟΣ !!!!

Me like u too


από pc τις δουλειάς γράφω στο εξωτερικό .
όχι ότι τα ελληνικά μου είναι και τα καλύτερα. study
37EMA
37EMA

Αριθμός μηνυμάτων : 250

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από ee3509 Τετ Ιουν 18, 2014 4:45 pm

...
Η ελεύθερη διακίνηση ιδεών προστατεύεται από το σύνταγμα.

Οι αντιδράσεις για την δημοσιοποίηση μιας πληροφορίας δεν μπορεί να είναι την καθιστούν μη δημοσιοποιήσιμη.

Εάν και όταν υπάρχει moderation με το οποίο διαφωνείτε feel free να ανοίξετε topic εδώ.

http://unregulatedwotgr.forumgreek.com/

Το να φτιάξεις ένα forum είναι υπόθεση μερικών click.
ee3509
ee3509

Αριθμός μηνυμάτων : 253

http://unregulatedwotgr.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από taramas Τετ Ιουν 18, 2014 5:01 pm

Βλέπω οτι η συζήτηση ειναι σε κάποιο επίπεδο (μέχρι στιγμής τουλάχιστον) οπότε να την συνεχίζουμε έτσι..
Κώστα
1) σου ανέφερα το ιδιο χρονικό διάστημα αλλά σε άλλη χρονική περίοδο που η ΗΕΑΤ μοίρασε 3 φορές απο 14000 χρυσό περίπου την κάθε φορά, το γνωρίζω πολύ καλά γιατί εγώ τα μοίρασα και έχω και αναλυτική κατάσταση, το αναφέρω μόνο για να αιτιολογήσω την άποψή μου οτι το ποσό του χρυσού που εχει μοιράσει η PNX-R δεν ειναι το αναμενόμενο για την δυναμικότητα της ομάδας και τις συνθήκες που υπήρξαν σε αυτό το χρονικό διάστημα.
2) Ακόμη ενα στοιχείο είναι το τι εχουν κάνει στο ίδιο χρονικό διάστημα οι άλλες 3 ομάδες της PNX, σύγκρινε αυτές με τους υπόλοιπους να δούμε ποια είναι τα συμπεράσματα.
3) Οταν η TSSR μια ομάδα απο το πουθενά που στηρίζεται σε 12 άτομα απο την ΗΕΑΤ και απο αυτούς μόνο οι 9 ειναι ενεργοί εχει καταφέρει σε ενα μήνα να μπεί 3 φορές στον χάρτη τι μπορεί να περιμένει κανείς απο την υποτιθέμενη αφρόκρεμα των Ελλήνων παιχτών? 
4) οι περίοδος χάριτος για το "νεα ομάδα" "λίγα μέλη" κλπ έχει περάσει προ πολλού, καταφέρατε και πήρατε οτι υποτιθέμενα καλύτερο είχανε άλλες ομάδες και πάραυτα τα αποτελέσματα είναι φτωχά, αστε τις δικαιολογίες και τα λόγια και κάντε έργα.
Το συμπέρασμα είναι οτι είστε μακράν πίσω των δυνατοτήτων σας και καλύτερα να δώσετε προσοχή στην προσπάθεια σας και να αφήσετε τις συγκρίσεις.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από taramas Τετ Ιουν 18, 2014 5:07 pm

Και για να μην παρεξηγούμαι, οταν αναφέρω στην σύγκριση που κάνεις την φράση barcelona vs platanias δείχνω την απόσταση που θεωρητικά υπάρχει σύμφωνα με τα στατιστικά που τόσο σας αρέσει να χρησιμοποιείτε όλοι αλλά επιλεκτικά, η πραγματικότητα έξω απο τα στατιστικά μπορεί να είναι άλλη.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από Founder Τετ Ιουν 18, 2014 10:33 pm

ee3509 έγραψε:...
Η ελεύθερη διακίνηση ιδεών προστατεύεται από το σύνταγμα.

Οι αντιδράσεις για την δημοσιοποίηση μιας πληροφορίας δεν μπορεί να είναι την καθιστούν μη δημοσιοποιήσιμη.

Εάν και όταν υπάρχει moderation με το οποίο διαφωνείτε feel free να ανοίξετε topic εδώ.

http://unregulatedwotgr.forumgreek.com/

Το να φτιάξεις ένα forum είναι υπόθεση μερικών click.

1. Το σύνταγμα επίσης λέει πως οι ελευθερίες και τα δικαιώματα κάποιου τελειώνουν εκεί που αρχίσουν οι ελευθερίες και τα δικαιώματα του διπλανού του. Εκτός και αν μιλάμε για αναρχία.

2. Ποτέ δεν απαγορευσαμε μια δημοσιευση. Απλα ζητάμε να γίνετε με σωστό τρόπο όταν αυτή αφορά ομάδες ώστε και να παίρνουν αυτές τις ευθύνες τους αλλά και να ξέρουν και οι υπολοιπες ομάδες με ποιούς μιλανε και αυτοί που μιλάνε ποιους αντιπροσωπεύουν (διάβασε τους κανόνες που αφορουν τις ομαδες). Σου θυμίζω υπόθεση laskas vs HTF. Ο laskas μιλά για την pnx αλλα δεν αντιπροσωπευει την pnx. Η pnx ανακοινώνει πως δεν την αντιπροσωπευει ο laskas αλλά συμφωνεί με αυτά που λεει. Άλλα μέλη και ομάδες συγκρούονται με τον laskas για αυτά που λεει και η pnx θεωρεί πως επιτίθενται σε αυτή Φαυλος κύκλος.
Δεν είναι λοιπόν καλύτερα να μιλάνε για θέματα που αφορούν ομάδες αυτοί που τις αντιπροσωπευουν?

3. Καλή επιτυχία με το φόρουμ. Να ξέρεις πάντως πως αυτο το πείραμα έγινε και εδώ για μια εβδομάδα (μάλλον δεν μπαίνεις συχνα). Καταλήξαμε να βρίζουν μανάδες, πατεράδες και ότι άλλο φανταστείς και μέλη να παρακαλάνε να επανέλθει έλεγχος στο φόρουμ. Ακόμα και μηνύσεις αιωρήθηκαν πάνω από τα κεφάλια μας. Καλή η ελευθερία δε λέω, αλλά στην τελική για όσα γράφονται και μένουν ΜΟΝΙΜΑ σε ένα φόρουμ, την τελική ευθύνη την έχουν οι admins.

4. Όντως το να δημιουργήσεις ένα φόρουμ είναι υπόθεση 2-3 κλικ. Το να το κρατήσεις σε κάποιο επίπεδο όμως είναι εντελώς διαφορετικό θέμα. Καλή επιτυχία πάντως.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από Founder Τετ Ιουν 18, 2014 10:51 pm

Οσο για το περιβόητο και πάλι ποστ του laska για τα έσοδα των ομάδων, που κάποιοι παραπονιέστε πως σβήστηκε.
Το ποστ έγινε στο θέμα παρουσίασης της PNX οπου δεν ανήκε. Επειτα μπήκε στην Γενικη συζήτηση όπου και πάλι δεν ανήκε και μεταφέρθηκε στην διπλωματία όπου και γίνονται πλέον όλες οι συζητήσεις περι ομάδων.
Ζήτησα να επιβεβαιωθει ότι ο laskas αντιπροσωπευει την PNX αλλά άκρα του τάφου σιωπή. Τη μόνη φορά που μίλησε υπευθυνος της ομάδας ήταν για να μου κάνει συστάσεις επειδή έφυγε το θέμα μέσα από την παρουσίαση της ομάδας τους.
Αφού λοιπόν δεν πήρα απάντηση θεώρησα πως ο χρήστης δεν αντιπροσωπευει την ομάδα του και το θέμα σβήστηκε.
Αν η PNX ήθελε να παραμείνει το θέμα απλά θα δεχόταν να την αντιπροσωπευσει ο laskas με αυτά που έγραφε. Στην ουσία λοιπόν η ομάδα του παίκτη ακύρωσε το θέμα και όχι εγώ. Πού βλέπετε την φίμωση σε αυτό από μέρους της διαχείρησης?
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από cgakis Τετ Ιουν 18, 2014 11:30 pm

δεν ξερω τι εχει γραψει ο laskas στο αρχικο post καταλαβαινω ομως απο την συνεχεια τι περιπου εγραψε γιαυτο και θα σε παρακαλεσω αντωνη να κανεις split το topic στιν σελιδα 2 https://wotgr.forumgreek.com/t493p15-topic#6394
μετα ανοιξε ενα νεο topic που να λεγεται το πορτοφολι των clan και κανε paste εκει μεσα τα υπολοιπα 
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ηλικία : 48

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από perseas Πεμ Ιουν 19, 2014 12:17 am

Τελικά υπάρχει κόλλημα με το τι αντιπροσωπεύει ο καθένας μας. Δήλαδή αν κάποιος βγει και γράψει κάτι για κάτι πρέπει να δούμε που ανήκει ποιούς αντιπροσωπεύει και αν καλώς τους αντιπροσωπεύει. 

Λάσκα αυτό για σένα



Τελικά sisifos αντιπροσωπεύεις τον εαυτό σου, τους admin (είχες πει ότι δεν θα ασχοληθείς), την GBOA, ποιούς;
perseas
perseas

Αριθμός μηνυμάτων : 176

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το πορτοφόλι των clans Empty Απ: Το πορτοφόλι των clans

Δημοσίευση από Founder Πεμ Ιουν 19, 2014 1:25 am

Ναι είχα πει ότι δεν θα ασχοληθώ αλλά δυστυχώς δεν γίνεται. Μακάρι να γινόταν και σε διαβεβαιώ θα το έκανα με μεγάλη ευχαρίστηση καθώς δεν ασχολούμαι πια καν με το παιχνίδι. Δυστυχώς ο μονος τρόπος για να φύγω από admin είναι να διαγράψω το φόρουμ κάτι που δεν θέλω εννοείται. Δεν με αφήνει διαφορετικά γιατί είμαι ο founder. Και επειδή με τα γεγονότα των τελευταίων ημερών πλανήθηκαν στον αέρα ακόμα και απειλές μηνύσεων, αναγκαστικά παραμένω για να υπάρχει ένας έλεγχος και για να μην βρω και κανα μπελά απο το πουθενα. Μέχρι να την παλεύω τουλάχιστον. Μετα θα την κάνω μαζί με το φόρουμ και θα πάτε να γράφετε σε άλλο πιο φιλελευθερο  Smile

Και όχι αν βγει "κάποιος και γράψει κατι" έτσι γενικα. Πάντα έχετε την τάση να γενικευετε τα πράγματα κατα πως σας συμφέρει. Αν βγει κάποιος ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ και γραψει ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ τότε είναι που θέλω να ξέρω αν αντιπροσωπευει την ομαδα του με αυτά που λεει. Διαφορετικα το ποστ είναι flaming και τρολ και όπως αλιως θέλετε πεστε το και δεν έχει θέση εδώ μέσα.

Τελικα όμως πες μου ο laskas αντιπροσωπευει την pnx ή όχι? Για να δω τι θα κάνω με τα ποστ του.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την sisifos στις Πεμ Ιουν 19, 2014 1:40 am, 1 φορά
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης