World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Free mparmpas

+26
imperiumgraecum
mparmpas
JohBolter
37EMA
patatomhden
falakros
dfk_7677
dolofonos
TYRAELL75
RNGD
Convii
gregorakis
Gooakis
antkon
Sanguinius
galanosauros
sisifos
astoxos_x
Dennis20vt
barracudaz7
taramas
perseas
Pligomenos
blsbill
Xi@Le
mementoM0ri
30 απαντήσεις

Σελίδα 13 από 20 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 16 ... 20  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από taramas Σαβ Μάης 07, 2016 11:44 pm

[url=Free mparmpas - Σελίδα 13 9qhcsl]Free mparmpas - Σελίδα 13 9qhcsl[/url]

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από taramas Σαβ Μάης 07, 2016 11:46 pm

σορρυ για τις διπλές δεν ξέρω πως μου βγήκαν έτσι, κάτι κάνω λάθος σίγουρα αλλά δεν θα το ψάξω τώρα

Free mparmpas - Σελίδα 13 2nq7gci

αυτή απο το event

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από barracudaz7 Κυρ Μάης 08, 2016 12:00 am

Αγαπητοί forumίστες παρακαλώ πολύ αν θέλετε να με συγχωρέσετε για όλα τα post που έγραψα όσον αφορά τις συνομιλίες με @taramas...Λυπάμαι και ζητώ συγνώμη για όσα έγραψα αλλά μόλις τώρα συνειδητοποίησα ότι έγραφα απέναντι σε άνθρωπο που πραγματικά χρήζει ιδιαίτερης μεταχείρησης...ο άρρωστος του νησιού έχει βρεί το σπιτικό του εδω μέσα...Λοιπόν καλή συνέχεια και καλές μάχες σε όλους.Τώρα κατάλαβα γιατί του μιλούσαν κάποιοι προλαλήσαντες στον πληθυντικό.....!!!
"Κύριε Γιώργο" και απο μένα λοιπόν να στε πάντα καλά...και ΚΑΟ ΠΑΚΑ!!!
Free mparmpas - Σελίδα 13 2zq5xso
barracudaz7
barracudaz7

Αριθμός μηνυμάτων : 71

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από RNGD Κυρ Μάης 08, 2016 2:02 am

taramas έγραψε:@ RNGD

Τι ακριβώς θέλεις να μας πείς? το 25% τι σημαίνει? μηπως σημαίνει οτι δεν landαρα? αν είναι έτσι να το δούμε αλλιώς, και μάλλον δεν παρακολουθείς τον χάρτη, καμία περιοχή δεν είχε αδειάσει όταν μπήκα, και αν δεν κάνω λάθος υπάρχει και φοτο στο facebook, τράβα δες την και κόψε τις παπαριές, και που είσαι όταν την δείς στείλε μου την σε mail για να βεβαιωθώ οτι το έπιασες.

το 25 % σημαίνει βρε μάστορα, ότι για κάθε 4 φορές που παίζεις, τρως τις 3 ξύλο. Αν κάτσεις και παίξεις λοιπόν ας πούμε 50 παιχνίδια, θα φας 37,5 φορές ξύλο. Θα κερδίσεις τις 12,5 φορές. Μέχρι εδώ καλά;
Επειδή και η στατιστική δείχνει μέσους όρους, αν σου έκατσε 1 μέρα καλή, ευθυγραμμίστηκαν οι πλανήτες και έκανες τις 3-4 από τις 12 νίκες που κάνεις για κάθε 50 παιχνίδια. Τι σημαίνει; Ότι landαρες...
ναι και εγώ, αν παίξω box, μπορώ να τον δείρω τον παγκόσμιο πρωταθλητή. Έχω 1 στις 5000000 πιθανότητες να συμβεί, θα φάω βρωμόξυλο τις 4999999, αλλά αυτή τη φορά που θα τον δείρω ε;
Και λες για το event.. για πάμε..98 παιχνίδια με 38,71% ποσοστό νικών και κανένας δεν πήρε το άρμα.
Αλλά landαρες και πήρες περιοχές..με αυτό το 38,71%. Αλλά η ομάδα σου είναι 400 θέση και κανένας δεν πήρε το άρμα.
Κάποιος λέει παπαριές από τους 2 μας
 http://eu.wargaming.net/clans/500022871/globalmap#
Απλοί αριθμοί.
Και όχι δεν φταίνε οι συμπαίχτες σου, Μια χαρά είναι από ότι βλέπω. Σίγουρα δεν είναι για θέση 400..

RNGD

Αριθμός μηνυμάτων : 392

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από dolofonos Κυρ Μάης 08, 2016 2:15 am

taramas έγραψε:
dolofonos έγραψε:
taramas έγραψε:
Επίσης να σας θυμίσω οτι στην περιβόητη συνάντηση για την δημιουργία της PNX τα δικά σας λόγια ήταν ακριβώς αυτά : "δεν μπορεί να πετύχει αυτή η προσπάθεια αν η πρώτη αυτή τη στιγμή ελληνική ομάδα δεν συμμετέχει", διαφήμιση δεν έχω κάνει ποτέ και για τίποτα αλλά η μαλακία σας δεν έχει όρια, την αχαριστία την είχα και την έχω δεδομένη αλλά η μαλακία είναι αξεπέραστη.


Τα δικά μας λόγια και εμείς είπαμε ότι η πρώτη κλαν είναι η κλαν σου.............
Τελικά ήταν του Γρηγόρη τα λόγια ΜΟΝΟ(και αν)...................
Δώσε λίστες. Εσυ μεγάλε ταραμά. Α ρε ενα παλικάρι ρεεεεεεεεε.


@Ταραμάς ον φάιρ
Τώρα το θυμήθηκα, έχω ενα άλλο ωραίο ανέκδοτο για σένα,

στο προηγούμενο event ξέρεις αυτό με το αρματάκι, ήμουν στην GRGB, έτυχε λοιπόν να παίξουμε σε cw με την GRBB σε μια  MALINOVKA, εγώ ο τομάτας εκανα fc, τους κερδίσαμε και μάλιστα με διαφορά, σε ρωτώ λοιπόν : κατα τα λεγόμενα του καραγκιόζη που ακούμε εδώ μέσα τι έπρεπε να κάνω? να πάω στον φίλο μου τον Λάσκα και να του πώ να μου δώσει την ομάδα του? 

το πιάνεις πόσο για γέλια είστε?
Και ρωτάω ε?????? Τι θέλει να πει ο ποιητής????? Μπράβο αν τους κέρδισες τι θέλεις να μας πεις?

Για το τελευταίο θα σου απαντήσω, τίποτα δεν έγινε, ούτε οτι δεν είναι καλοί παίχτες τα παιδιά σημαίνει ούτε οτιδήποτε άλλο, για τον βλαμμένο που παρακολουθούμε εδώ μέσα και ανέφερε οτι σε ενα training η δεύτερη ομάδα κέρδισε την πρώτη σήμαινε οτι έπρεπε να του παραδώσουμε την ομάδα, που κολλάει σε σένα αυτό? πολύ απλά είσαι ένθερμος ακροατής του και θέλεις να έχεςι και άποψη κιόλας.
Οσο για τα παραπάνω, θα κοιτάξω να έχω την λίστα ακόμη, αλλά εσύ που είσαι παλικάρι και μεγάλος και τρανός φοβάσαι να μας πείς επιτέλους που ακριβώς βρίσκεται η ένστασή σου? μια που εσύ έφτιαξες τις λίστες (και εγώ θυμάμαι ποιες ομάδες ήτανε) δεν μας λές ποια ήταν η ομάδα που ήταν καλύτερη απο την ΗΕΑΤ? αντε να σε δούμε να σε καμαρώσουμε τεράστιε.



Πες μας τι πίνεις ρε άνθρωπε επιτέλους πες μας να μας λυθεί η απορία. Πάω και εγώ να βγάλω άκρη με ποιον και πως.
ΠΟΥ είδες εγώ να συμμετέχω στην αντιπαράθεση σου με τον Baracudaz7 και να τον στηρίζω κιόλας. Χωρίς να έχω γράψει τίποτε απολύτως που να σχετίζεται με τον "διάλογο" σας.

Ρε μεγάλε ταραμά γράφεις η όχι για PNX? Ότι ΔΙΚΑ ΜΑΣ λόγια κιόλας. Σου λέω δεν το είπε κανείς και μου λες ο Γρηγόρης. Όταν βάζεις μέσα πολλά άτομα έχω ένσταση σε αυτά που λες τέλος. Και δεν νομίζω κανείς απολύτως που συμμετείχε στο εγχείρημα να σας θεωρούσε τότε την  πρώτη Ελληνική κλαν. Άπλα όμορφα και ωραία. Είναι αποκλειστικά δικά σου λόγια.
Τα θες και σε άλλη γλώσσα? Άντε τώρα μοναδικέ ταραμά δώσε μας παραπάνω στοιχεία και αποδείξεις που μόνο εσύ μπορείς.................
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από Convii Κυρ Μάης 08, 2016 2:47 am

RNGD έγραψε:
taramas έγραψε:@ RNGD

Τι ακριβώς θέλεις να μας πείς? το 25% τι σημαίνει? μηπως σημαίνει οτι δεν landαρα? αν είναι έτσι να το δούμε αλλιώς, και μάλλον δεν παρακολουθείς τον χάρτη, καμία περιοχή δεν είχε αδειάσει όταν μπήκα, και αν δεν κάνω λάθος υπάρχει και φοτο στο facebook, τράβα δες την και κόψε τις παπαριές, και που είσαι όταν την δείς στείλε μου την σε mail για να βεβαιωθώ οτι το έπιασες.

το 25 % σημαίνει βρε μάστορα, ότι για κάθε 4 φορές που παίζεις, τρως τις 3 ξύλο. Αν κάτσεις και παίξεις λοιπόν ας πούμε 50 παιχνίδια, θα φας 37,5 φορές ξύλο. Θα κερδίσεις τις 12,5 φορές. Μέχρι εδώ καλά;
Επειδή και η στατιστική δείχνει μέσους όρους, αν σου έκατσε 1 μέρα καλή, ευθυγραμμίστηκαν οι πλανήτες και έκανες τις 3-4 από τις 12 νίκες που κάνεις για κάθε 50 παιχνίδια. Τι σημαίνει; Ότι landαρες...
ναι και εγώ, αν παίξω box, μπορώ να τον δείρω τον παγκόσμιο πρωταθλητή. Έχω 1 στις 5000000 πιθανότητες να συμβεί, θα φάω βρωμόξυλο τις 4999999, αλλά αυτή τη φορά που θα τον δείρω ε;
Και λες για το event.. για πάμε..98 παιχνίδια με 38,71% ποσοστό νικών και κανένας δεν πήρε το άρμα.
Αλλά landαρες και πήρες περιοχές..με αυτό το 38,71%. Αλλά η ομάδα σου είναι 400 θέση και κανένας δεν πήρε το άρμα.
Κάποιος λέει παπαριές από τους 2 μας
 http://eu.wargaming.net/clans/500022871/globalmap#
Απλοί αριθμοί.
Και όχι δεν φταίνε οι συμπαίχτες σου, Μια χαρά είναι από ότι βλέπω. Σίγουρα δεν είναι για θέση 400..
Δεν λες πάλι καλά πού ευθυγραμμίζονται και οι πλανήτες καμιά φορά !!!

Convii

Αριθμός μηνυμάτων : 92

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από galanosauros Κυρ Μάης 08, 2016 4:10 am

@taramas.

Συγνώμη, αλλά επειδή νομίζω τους βάζετε όλους στο ίδιο τσουβάλι και θεωρώ άδικα....

γράψατε: "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΝΟΜΑΤΑ, ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ, ΓΕΓΟΝΟΤΑ, ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΜΕ ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ"
επίσης γράψατε: "Ενα παράδειγμα : μόλις πριν 4 μέρες συνάντησα απέναντί μου κάποιον σε μια random μάχη, του γράφω "χριστός ανέστη" και μου απαντά "ταραμά είσαι για τα μπάζα", καθώς και "τον συγκεκριμένο παίχτη τον γνωρίζω και απο την ομάδα που βρίσκεται αλλά και απο εδώ μέσα στο φόρουμ που έχει γράψει κατα καιρούς"

Καταλαβαίνεται νομίζω ότι η πρώτη σας πρόταση ακυρώνεται από τις 2 επόμενες.
κατανοώ ότι κάποια ονόματα ή καταστάσεις μπορεί και να μην χρειάζεται να γραφτούν απόλυτα, αλλά περιγραφικά. Αυτό όμως δεν αποτελεί δική σας δικαίωση ως προς την διαφάνεια σας, ούτε ανάθεμα σε κάποιον άλλο.
galanosauros
galanosauros

Αριθμός μηνυμάτων : 50

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από gregorakis Κυρ Μάης 08, 2016 4:47 am

RNGD έγραψε:Και όχι δεν φταίνε οι συμπαίχτες σου, Μια χαρά είναι από ότι βλέπω. Σίγουρα δεν είναι για θέση 400..
... μα φυσικά και φταίνε οι συμπαίκτες του κι αν τερμάτισαν σε αυτή τη θέση σημαίνει πως τόσο άξιζαν ... δηλαδή τι θα πούμε τώρα πως φταίει ο taramas για τη θέση που κατέλαβε η GVA και που δεν πήρε κανείς το άρμα ??? είναι αποκλειστική επιτυχία του tyrael και του laska η πορεία της KISS- και της GRBB αντίστοιχα ???  


... ο taramas είναι αυτός που είναι και τον ξέρουμε λίγο ως πολύ όλοι όσοι ασχολούμαστε χρόνια με το ελληνικό WoT ... έχει τις εμμονές του, είναι στενόμυαλος, έχει μια παράξενη ιδέα για το ποιος είναι και τι μπορεί να κάνει αλλά δε θα του φορτώσουμε τώρα και ό,τι στραβό υπάρχει ... εξ' άλλου ας μην ξεχνάμε πως ο taramas είναι σε διοικητική θέση σε όσες clan ήταν μέλος και πως επίσης έχει μια ομάδα ανθρώπων που τον ακολουθεί και προφανώς ενστερνίζεται τις απόψεις και τις θέσεις του ... τι θέλω να πω με αυτό: πως τις ελληνικές clan δεν τις καταστρέφει ούτε ο taramas, ούτε ο laskas, ούτε ο dolofonos ή όποιος άλλος από τους "συνήθεις υπόπτους" commanders, τις καταστρέφουμε όλοι εμείς με τη νοοτροπία μας ... εμείς είμαστε το ελληνικό WoT ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από RNGD Κυρ Μάης 08, 2016 5:16 am

gregorakis έγραψε:
RNGD έγραψε:Και όχι δεν φταίνε οι συμπαίχτες σου, Μια χαρά είναι από ότι βλέπω. Σίγουρα δεν είναι για θέση 400..
... μα φυσικά και φταίνε οι συμπαίκτες του κι αν τερμάτισαν σε αυτή τη θέση σημαίνει πως τόσο άξιζαν ... δηλαδή τι θα πούμε τώρα πως φταίει ο taramas για τη θέση που κατέλαβε η GVA και που δεν πήρε κανείς το άρμα ??? είναι αποκλειστική επιτυχία του tyrael και του laska η πορεία της KISS- και της GRBB αντίστοιχα ???  


... ο taramas είναι αυτός που είναι και τον ξέρουμε λίγο ως πολύ όλοι όσοι ασχολούμαστε χρόνια με το ελληνικό WoT ... έχει τις εμμονές του, είναι στενόμυαλος, έχει μια παράξενη ιδέα για το ποιος είναι και τι μπορεί να κάνει αλλά δε θα του φορτώσουμε τώρα και ό,τι στραβό υπάρχει ... εξ' άλλου ας μην ξεχνάμε πως ο taramas είναι σε διοικητική θέση σε όσες clan ήταν μέλος και πως επίσης έχει μια ομάδα ανθρώπων που τον ακολουθεί και προφανώς ενστερνίζεται τις απόψεις και τις θέσεις του ... τι θέλω να πω με αυτό: πως τις ελληνικές clan δεν τις καταστρέφει ούτε ο taramas, ούτε ο laskas, ούτε ο dolofonos ή όποιος άλλος από τους "συνήθεις υπόπτους" commanders, τις καταστρέφουμε όλοι εμείς με τη νοοτροπία μας ... εμείς είμαστε το ελληνικό WoT ...
Η φράση μου απομονωμένη όπως την έχεις, είναι εντελώς άκυρη. Και σαφώς αν δεις αυτή τη φράση και μόνο σαν περιεχόμενο έχεις απόλυτο δίκιο. Αν δεις το σύνολο του σκεπτικού όμως...με έναν FC που αρέσκεται να λέει "landαρα" σε κάθε ευκαιρία. Γιατί δεν υπάρχει ομάδα κλπ;

RNGD

Αριθμός μηνυμάτων : 392

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από taramas Κυρ Μάης 08, 2016 10:13 am

RNGD έγραψε:
taramas έγραψε:@ RNGD

Τι ακριβώς θέλεις να μας πείς? το 25% τι σημαίνει? μηπως σημαίνει οτι δεν landαρα? αν είναι έτσι να το δούμε αλλιώς, και μάλλον δεν παρακολουθείς τον χάρτη, καμία περιοχή δεν είχε αδειάσει όταν μπήκα, και αν δεν κάνω λάθος υπάρχει και φοτο στο facebook, τράβα δες την και κόψε τις παπαριές, και που είσαι όταν την δείς στείλε μου την σε mail για να βεβαιωθώ οτι το έπιασες.

το 25 % σημαίνει βρε μάστορα, ότι για κάθε 4 φορές που παίζεις, τρως τις 3 ξύλο. Αν κάτσεις και παίξεις λοιπόν ας πούμε 50 παιχνίδια, θα φας 37,5 φορές ξύλο. Θα κερδίσεις τις 12,5 φορές. Μέχρι εδώ καλά;
Επειδή και η στατιστική δείχνει μέσους όρους, αν σου έκατσε 1 μέρα καλή, ευθυγραμμίστηκαν οι πλανήτες και έκανες τις 3-4 από τις 12 νίκες που κάνεις για κάθε 50 παιχνίδια. Τι σημαίνει; Ότι landαρες...
ναι και εγώ, αν παίξω box, μπορώ να τον δείρω τον παγκόσμιο πρωταθλητή. Έχω 1 στις 5000000 πιθανότητες να συμβεί, θα φάω βρωμόξυλο τις 4999999, αλλά αυτή τη φορά που θα τον δείρω ε;
Και λες για το event.. για πάμε..98 παιχνίδια με 38,71% ποσοστό νικών και κανένας δεν πήρε το άρμα.
Αλλά landαρες και πήρες περιοχές..με αυτό το 38,71%. Αλλά η ομάδα σου είναι 400 θέση και κανένας δεν πήρε το άρμα.
Κάποιος λέει παπαριές από τους 2 μας
 http://eu.wargaming.net/clans/500022871/globalmap#
Απλοί αριθμοί.
Και όχι δεν φταίνε οι συμπαίχτες σου, Μια χαρά είναι από ότι βλέπω. Σίγουρα δεν είναι για θέση 400..

Δεν ξέρω αν συνηθίζεις να λες παπαριές το σίγουρο είναι πάντως οτι έχεις θέμα με την Ελληνική γλώσσα, που στον κόρακα μίλησα εγώ για ποσοστά νικών ή κάτι τέτοιο? είπα οτι landαρα και το αμφισβήτησες, μάλιστα εκανα και ενα μικρό λάθος χρονικά, δεν ήταν μέσα στις 30 μέρες, πάμε λοιπόν απο την αρχή, στις 1241 cw μάχες με tierX το ποσοστό νικών είναι 50,20%, κάνε μας τώρα μια πολύ ωραία ανάλυση όπως ή προηγούμενη.

Οσο για το event σαν FC landαρα και εκεί και στην αρχή της 2ης εβδομάδας είχαμε 10 παίχτες στο αρματακι και εγώ ήμουν ο πρώτος στη λίστα, μετά μπήκαμε στο πάσχα και εξαφανίστηκαν οι περισσότεροι απο τους συμμετέχοντες μαζί και εγώ που ξεκίνησα δουλειά, φάγαμε συνολικά 8 ποινές για μη συμμετοχή σε μάχη, το πιάνεις τώρα ή σε εικόνες το θες?

Και με την ευκαιρία που τα πας καλά στα νούμερα κάνε μας μια ανάλυση των δικών σου, συνολικά 136 cw με tierX και ποσσοστό 50% και μετά βάλτα μαζί με τα δικά μου να κάνουμε μια ωραία σούπα.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από taramas Κυρ Μάης 08, 2016 10:21 am

RNGD έγραψε:
gregorakis έγραψε:
RNGD έγραψε:Και όχι δεν φταίνε οι συμπαίχτες σου, Μια χαρά είναι από ότι βλέπω. Σίγουρα δεν είναι για θέση 400..
... μα φυσικά και φταίνε οι συμπαίκτες του κι αν τερμάτισαν σε αυτή τη θέση σημαίνει πως τόσο άξιζαν ... δηλαδή τι θα πούμε τώρα πως φταίει ο taramas για τη θέση που κατέλαβε η GVA και που δεν πήρε κανείς το άρμα ??? είναι αποκλειστική επιτυχία του tyrael και του laska η πορεία της KISS- και της GRBB αντίστοιχα ???  


... ο taramas είναι αυτός που είναι και τον ξέρουμε λίγο ως πολύ όλοι όσοι ασχολούμαστε χρόνια με το ελληνικό WoT ... έχει τις εμμονές του, είναι στενόμυαλος, έχει μια παράξενη ιδέα για το ποιος είναι και τι μπορεί να κάνει αλλά δε θα του φορτώσουμε τώρα και ό,τι στραβό υπάρχει ... εξ' άλλου ας μην ξεχνάμε πως ο taramas είναι σε διοικητική θέση σε όσες clan ήταν μέλος και πως επίσης έχει μια ομάδα ανθρώπων που τον ακολουθεί και προφανώς ενστερνίζεται τις απόψεις και τις θέσεις του ... τι θέλω να πω με αυτό: πως τις ελληνικές clan δεν τις καταστρέφει ούτε ο taramas, ούτε ο laskas, ούτε ο dolofonos ή όποιος άλλος από τους "συνήθεις υπόπτους" commanders, τις καταστρέφουμε όλοι εμείς με τη νοοτροπία μας ... εμείς είμαστε το ελληνικό WoT ...
Η φράση μου απομονωμένη όπως την έχεις, είναι εντελώς άκυρη. Και σαφώς αν δεις αυτή τη φράση και μόνο σαν περιεχόμενο έχεις απόλυτο δίκιο. Αν δεις το σύνολο του σκεπτικού όμως...με έναν FC που αρέσκεται να λέει "landαρα" σε κάθε ευκαιρία. Γιατί δεν υπάρχει ομάδα κλπ;


Μάλιστα, σαφώς και δεν υπάρχει προσωπική επιτυχία, ενα ομαδικό παιχνίδι είναι δεν παίζει κανείς μόνος του, δεν αρέσκομαι να κάνω διαφήμιση, αν ήταν διαφορετικά θα είχα απο χρόνια γεμίσει τα φόρουμ με παπαριές, απαντώ σε κάθε περαστικό που απευθύνεται σε μένα, η ομάδα που βρίσκομαι αυτή τη στιγμή είναι ανοργάνωτη και ρέμπελη, είναι η ποιο παρείστικη ομάδα που έχω δεί ποτέ μου αλλά είναι οι φίλοι μου και είμαι μαζί τους επειδή γουστάρω και περνάω καλά, επίσης εχω κάνει πολλά στο παιχνίδι (απείρως περισσότερα για εναν noob παίχτη σαν εμένα) και δεν ενδιαφέρομαι για κάτι άλλο.

Αρα λοιπον οι προσωπικές αναφορές είναι εντελώς υποκειμενικές και σε κάθε περίπτωση η ομάδα κερδίζει και όχι εγώ ή μόνο εγώ, για μένα αυτό είναι αυτονόητο.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από taramas Κυρ Μάης 08, 2016 10:49 am

galanosauros έγραψε:@taramas.

Συγνώμη, αλλά επειδή νομίζω τους βάζετε όλους στο ίδιο τσουβάλι και θεωρώ άδικα....

γράψατε: "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΝΟΜΑΤΑ, ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ, ΓΕΓΟΝΟΤΑ, ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΜΕ ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ"
επίσης γράψατε: "Ενα παράδειγμα : μόλις πριν 4 μέρες συνάντησα απέναντί μου κάποιον σε μια random μάχη, του γράφω "χριστός ανέστη" και μου απαντά "ταραμά είσαι για τα μπάζα", καθώς και "τον συγκεκριμένο παίχτη τον γνωρίζω και απο την ομάδα που βρίσκεται αλλά και απο εδώ μέσα στο φόρουμ που έχει γράψει κατα καιρούς"

Καταλαβαίνεται νομίζω ότι η πρώτη σας πρόταση ακυρώνεται από τις 2 επόμενες.
κατανοώ ότι κάποια ονόματα ή καταστάσεις μπορεί και να μην χρειάζεται να γραφτούν απόλυτα, αλλά περιγραφικά. Αυτό όμως δεν αποτελεί δική σας δικαίωση ως προς την διαφάνεια σας, ούτε ανάθεμα σε κάποιον άλλο.

Δεν υπάρχει κανένα ανάθεμα εδώ, και δεν αναφέρω το όνομα γιατί δεν έχει καμιά σημασία, θέλω να δείξω μια νοοτροπία που υπάρχει και κάποιοι φαίνεται να την αρνούνται, χρόνια τώρα παρακολουθώ ή και συμμετέχω στα κοινά του WOT, εχω φωνάξει σε όλους τους τόνους οτι το πρόβλημα της ρημάδας της Ελληνικής κοινότητας δεν είναι τα πρόσωπα, αν ήταν αυτά θα είχε αλλάξει όλη η κατάσταση, το πρόβλημα είναι η νοοτροπία που έχουμε και αν αυτή δεν αλλάξει θα κάνουμε συνεχώς ωραίους κύκλους στο ίδιο σημείο.

Αυτό το παραμύθι οτι για να έχει κάποιος μια ιδέα και να τον ακούσουμε με προσοχή είτε πρέπει να είναι στο παρεάκι μας είτε να έχει stats πρέπει να τελειώνει αλλιώς δεν υπάρχει μέλλον, κάθε φορά που θα πω κάτι, μια άποψη, μια ιδέα ή οτιδήποτε θα καταλήξουμε να τις βγάλουμε έξω να δούμε ποιός έχει την μεγαλύτερη, και καλά εγώ εχω περάσει απο πολλά και πολλούς στη ζωή μου και δεν χαμπαριάζω, σκέψου όμως πόσοι νέοι άνθρωποι που έχουν ιδέες, έχουν κάτι να πουν και θέλουν να ασχοληθούν αλλά δεν έχουν τα "απαραίτητα" stats ή δεν ανήκουν σε καμία κλίκα, τι γίνεται με αυτούς? είτε θα γίνουν σφουγγοκωλάριοι κάποιου είτε θα τους ξεβράσει το σύστημα, θέλεις επιβεβαίωση σε αυτό που γράφω? μπες σε όποια Ελληνική ομάδα θέλεις και θα το δεις να υπάρχει άλλοτε σε μικρότερο και άλλοτε σε μεγαλύτερο βαθμό, ρίξε μια ματιά εδώ μέσα αν θέλεις, εχω γράψει πολλές ιδέες, πολλές προτάσεις και απόψεις, δεν είναι απαραίτητο να είναι όλες σωστές, σίγουρα κάποιες δεν θα είναι, αυτό που έχει σημασία είναι οτι δεν τις πρόσεξε κανείς, το τρολάρισμα είναι η πιθανότερη απάντηση, δες τώρα και τις ιδέες που εκφράστηκαν απο κάποιους συγκεκριμένους, έτυχαν μιας ωραίας τύχης και συζήτησης, γιατί αυτό? ήταν όλες σωστές? ή μήπως όπως πάντα γίνεται η κλίκα είναι το σύμβολό μας.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από taramas Κυρ Μάης 08, 2016 11:08 am

Νομίζω οτι έχουμε παρατραβήξει το θέμα και το έχουμε κάνει λάστιχο, δεν θα πω κάτι άλλο, θα άλω ενα θέμα προς συζήτηση που αφορά όλους και θα δώσω πρώτος την δική μου εμπειρία, ευχαρίστως να ακούσω ότι έχει να πει ο καθένας.


Σαν παίχτης σε ομάδες είχα σχηματίσει την άποψη οτι εκτός των άλλων υπήρχε μια παντελής έλλειψη δημοκρατικών διαδικασιών στην διοίκηση των ομάδων, εν ολίγοις καθόταν ενας commander στην καρέκλα, επέλεγε 2-3 κολλητούς για μέλη και τα πάντα περιστρέφονταν γύρω απο αυτόν, αν τύχαινε να είναι αξιόλογος τα πράγματα πήγαιναν καλά, αν όχι τότε μας έτρωγε η μαρμάγκα.
Οταν μου πέταξαν την ΗΕΑΤ στην μούρη θέλησα να εφαρμόσω τις ιδέες μου και γιαυτό μάζεψα όσους υπήρχαν τότε και τους είπα τα εξής :
1) ο commander πρέπει να βγαίνει απο εκλογές και υποψήφιος μπορεί να είναι οποιοσδήποτε απο τα μέλη, επίσης πρέπει να εκλέγονται και οι deputy.
2) η θητεία του commander δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερη απο 2 χρόνια, δεν έχει σημασία αν είναι καλός ή όχι, είναι θέση που έχει ευθύνες και ενίοτε περιέχει ψυχοφθόρες καταστάσεις.
3) στα πολύ σοβαρά θέματα πρέπει να γίνεται συζήτηση και ψηφοφορία με την συμμετοχή όλων.

Ολα αυτά τα εκανα πράξη στην ΗΕΑΤ, κατηγορήθηκα για όλα αυτά και άκουσα φράσεις όπως "οι παίχτες είναι πρόβατα και πρέπει απλά να τους καθοδηγείς", "δεν είναι μοντέλο διοίκησης αυτό", "ενας πρέπει να αποφασίζει και οι υπόλοιποι να εκτελούν".

Μετά απο χρόνια εξακολουθώ να πιστεύω οτι οι δημοκρατικές διαδικασίες είναι απαραίτητες αλλά επίσης διαπίστωσα οτι δεν είμαστε έτοιμοι σαν άτομα για δημοκρατία ούτε καν μέσα σε μια ομάδα ενός παιχνιδιού και δεν ξέρω αν ποτέ θα είμαστε.

Οποιος νομίζει οτι έχει να πει κάτι ευχαρίστως να το ακούσουμε.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από RNGD Κυρ Μάης 08, 2016 11:15 am

taramas έγραψε:
RNGD έγραψε:
taramas έγραψε:@ RNGD

Τι ακριβώς θέλεις να μας πείς? το 25% τι σημαίνει? μηπως σημαίνει οτι δεν landαρα? αν είναι έτσι να το δούμε αλλιώς, και μάλλον δεν παρακολουθείς τον χάρτη, καμία περιοχή δεν είχε αδειάσει όταν μπήκα, και αν δεν κάνω λάθος υπάρχει και φοτο στο facebook, τράβα δες την και κόψε τις παπαριές, και που είσαι όταν την δείς στείλε μου την σε mail για να βεβαιωθώ οτι το έπιασες.

το 25 % σημαίνει βρε μάστορα, ότι για κάθε 4 φορές που παίζεις, τρως τις 3 ξύλο. Αν κάτσεις και παίξεις λοιπόν ας πούμε 50 παιχνίδια, θα φας 37,5 φορές ξύλο. Θα κερδίσεις τις 12,5 φορές. Μέχρι εδώ καλά;
Επειδή και η στατιστική δείχνει μέσους όρους, αν σου έκατσε 1 μέρα καλή, ευθυγραμμίστηκαν οι πλανήτες και έκανες τις 3-4 από τις 12 νίκες που κάνεις για κάθε 50 παιχνίδια. Τι σημαίνει; Ότι landαρες...
ναι και εγώ, αν παίξω box, μπορώ να τον δείρω τον παγκόσμιο πρωταθλητή. Έχω 1 στις 5000000 πιθανότητες να συμβεί, θα φάω βρωμόξυλο τις 4999999, αλλά αυτή τη φορά που θα τον δείρω ε;
Και λες για το event.. για πάμε..98 παιχνίδια με 38,71% ποσοστό νικών και κανένας δεν πήρε το άρμα.
Αλλά landαρες και πήρες περιοχές..με αυτό το 38,71%. Αλλά η ομάδα σου είναι 400 θέση και κανένας δεν πήρε το άρμα.
Κάποιος λέει παπαριές από τους 2 μας
 http://eu.wargaming.net/clans/500022871/globalmap#
Απλοί αριθμοί.
Και όχι δεν φταίνε οι συμπαίχτες σου, Μια χαρά είναι από ότι βλέπω. Σίγουρα δεν είναι για θέση 400..

Δεν ξέρω αν συνηθίζεις να λες παπαριές το σίγουρο είναι πάντως οτι έχεις θέμα με την Ελληνική γλώσσα, που στον κόρακα μίλησα εγώ για ποσοστά νικών ή κάτι τέτοιο? είπα οτι landαρα και το αμφισβήτησες, μάλιστα εκανα και ενα μικρό λάθος χρονικά, δεν ήταν μέσα στις 30 μέρες, πάμε λοιπόν απο την αρχή, στις 1241 cw μάχες με tierX το ποσοστό νικών είναι 50,20%, κάνε μας τώρα μια πολύ ωραία ανάλυση όπως ή προηγούμενη.

Οσο για το event σαν FC landαρα και εκεί και στην αρχή της 2ης εβδομάδας είχαμε 10 παίχτες στο αρματακι και εγώ ήμουν ο πρώτος στη λίστα, μετά μπήκαμε στο πάσχα και εξαφανίστηκαν οι περισσότεροι απο τους συμμετέχοντες μαζί και εγώ που ξεκίνησα δουλειά, φάγαμε συνολικά 8 ποινές για μη συμμετοχή σε μάχη, το πιάνεις τώρα ή σε εικόνες το θες?

Και με την ευκαιρία που τα πας καλά στα νούμερα κάνε μας μια ανάλυση των δικών σου, συνολικά 136 cw με tierX και ποσσοστό 50% και μετά βάλτα μαζί με τα δικά μου να κάνουμε μια ωραία σούπα.


Κάνω FC από τον Νοέμβριο 15 στην ουσία. Δεν έχω παίξει καν CW σε 10άρι εκτός από μια φορά στο campaign του χειμώνα σαν KISS που κερδίσαμε κάτι noobάδες. Οι ομάδες στις οποίες είμαι, δεν παίζουν 10αρια.
Άρα, κάθεσαι και μου λες για το γινόταν πριν από πόσα χρόνια ξέρω γω που δεν ήμουν καν σε clan. Δεν καταλαβαίνεις καν για πιο λόγο σε μιλάω. Γιατί το είδος σου το ξέρω στο διαδίκτυο.. Συγκεντρώσεις..αρχεία με λίστες στον υπολογιστή...αποδείξεις...Όλα αυτά τα διαδικτυακά άρματα είναι πολύ αληθινά σωστά;
Από όλα τα στατιστικά καημένε που βλέπεις αντιλαμβάνεσαι ότι πρέπει να κοιτάς το 51...% κάτι και να το συγκρίνεις με το 50% το δικό μου στα 10άρια. Έτσι έκανα και εγώ με ένα unicum κάποτε...έψαχνα έψαχνα να βρω και βρήκα...."είμαι πολύ καλύτερος spotερ με ΟΙ" του λέω.
Τι να σου πω, προσπάθησα, αλλά είσαι πέραν πάσης οικονομικής επισκευής. Καλά να περνάς. Μάλλον καλά περνάς, τόσα χρόνια στη σφαλιάρα, ε κάπως θα έχεις συνηθίσει

RNGD

Αριθμός μηνυμάτων : 392

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από galanosauros Κυρ Μάης 08, 2016 12:03 pm

@taramas.

"δεν αναφέρω το όνομα γιατί δεν έχει καμιά σημασία", "καποιος", "καποιοι" κλπ. Αυτές οι τοποθετήσεις σας δεν έχουν σχεση με το ότι "δεν υπάρχει άλλος εδω μέσα που να δίνει ονόματα κλπ" που είπατε. Αυτό σας είπα και τίποτε άλλο.

Επίσης, διαφωνώ κάθετα μαζί σας για ακόμη μια φορά στο ότι γνώμη έχει και ακούγεται όποιος είναι ψηλά σε win8. Όσο για τα υπόλοιπα περί Ελληνικών ομάδων, είμαι στην KISS ακριβώς για τα χάλια των Ελληνικών Ομάδων, την νοοτροπία, τις κλίκες και ότι άλλο έχετε πει.
Αυτά μας αηδίασαν και γι αυτό κάναμε την KISS μακρυά από όλα αυτά.
galanosauros
galanosauros

Αριθμός μηνυμάτων : 50

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από 37EMA Κυρ Μάης 08, 2016 1:46 pm

gregorakis έγραψε:
RNGD έγραψε:Και όχι δεν φταίνε οι συμπαίχτες σου, Μια χαρά είναι από ότι βλέπω. Σίγουρα δεν είναι για θέση 400..
... μα φυσικά και φταίνε οι συμπαίκτες του κι αν τερμάτισαν σε αυτή τη θέση σημαίνει πως τόσο άξιζαν ... δηλαδή τι θα πούμε τώρα πως φταίει ο taramas για τη θέση που κατέλαβε η GVA και που δεν πήρε κανείς το άρμα ??? είναι αποκλειστική επιτυχία του tyrael και του laska η πορεία της KISS- και της GRBB αντίστοιχα ???  


... ο taramas είναι αυτός που είναι και τον ξέρουμε λίγο ως πολύ όλοι όσοι ασχολούμαστε χρόνια με το ελληνικό WoT ... έχει τις εμμονές του, είναι στενόμυαλος, έχει μια παράξενη ιδέα για το ποιος είναι και τι μπορεί να κάνει αλλά δε θα του φορτώσουμε τώρα και ό,τι στραβό υπάρχει ... εξ' άλλου ας μην ξεχνάμε πως ο taramas είναι σε διοικητική θέση σε όσες clan ήταν μέλος και πως επίσης έχει μια ομάδα ανθρώπων που τον ακολουθεί και προφανώς ενστερνίζεται τις απόψεις και τις θέσεις του ... τι θέλω να πω με αυτό: πως τις ελληνικές clan δεν τις καταστρέφει ούτε ο taramas, ούτε ο laskas, ούτε ο dolofonos ή όποιος άλλος από τους "συνήθεις υπόπτους" commanders, τις καταστρέφουμε όλοι εμείς με τη νοοτροπία μας ... εμείς είμαστε το ελληνικό WoT ...
Free mparmpas - Σελίδα 13 JSBTl
37EMA
37EMA

Αριθμός μηνυμάτων : 250

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από dfk_7677 Κυρ Μάης 08, 2016 1:50 pm

taramas έγραψε:Οποιος νομίζει οτι έχει να πει κάτι ευχαρίστως να το ακούσουμε.

Θα χαρώ να διαβάσω και ένα ζωντανό παράδειγμα, όπου το δημοκρατικό μοντέλο που αναφέρεις, είναι επιτυχές.
dfk_7677
dfk_7677

Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ηλικία : 46

http://httpσ://www.heat-clan.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από Sanguinius Κυρ Μάης 08, 2016 3:22 pm

dfk_7677 έγραψε:
taramas έγραψε:Οποιος νομίζει οτι έχει να πει κάτι ευχαρίστως να το ακούσουμε.

Θα χαρώ να διαβάσω και ένα ζωντανό παράδειγμα, όπου το δημοκρατικό μοντέλο που αναφέρεις, είναι επιτυχές.
GRBB
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από RNGD Κυρ Μάης 08, 2016 4:57 pm

Sanguinius έγραψε:
dfk_7677 έγραψε:
taramas έγραψε:Οποιος νομίζει οτι έχει να πει κάτι ευχαρίστως να το ακούσουμε.

Θα χαρώ να διαβάσω και ένα ζωντανό παράδειγμα, όπου το δημοκρατικό μοντέλο που αναφέρεις, είναι επιτυχές.
GRBB

lol

RNGD

Αριθμός μηνυμάτων : 392

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από taramas Κυρ Μάης 08, 2016 9:24 pm

galanosauros έγραψε:@taramas.

"δεν αναφέρω το όνομα γιατί δεν έχει καμιά σημασία", "καποιος", "καποιοι" κλπ. Αυτές οι τοποθετήσεις σας δεν έχουν σχεση με το ότι "δεν υπάρχει άλλος εδω μέσα που να δίνει ονόματα κλπ" που είπατε. Αυτό σας είπα και τίποτε άλλο.

Επίσης, διαφωνώ κάθετα μαζί σας για ακόμη μια φορά στο ότι γνώμη έχει και ακούγεται όποιος είναι ψηλά σε win8. Όσο για τα υπόλοιπα περί Ελληνικών ομάδων, είμαι στην KISS ακριβώς για τα χάλια των Ελληνικών Ομάδων, την νοοτροπία, τις κλίκες και ότι άλλο έχετε πει.
Αυτά μας αηδίασαν και γι αυτό κάναμε την KISS μακρυά από όλα αυτά.

Δεν γνωρίζω τι συμβαίνει στην KISS, αν είναι έτσι όπως τα λες και δεν έχω λόγο να τα αμφισβητήσω τότε μπράβο σας, αν καταφέρατε να σπάσετε το κατεστημένο που υπάρχει τότε ακόμα ενα μεγαλύτερο μπράβο και φροντίστε να μην το χαλάσετε.

Υ.Σ. κατα 99% έχω αναφερθεί σε πρόσωπα που τα γνωρίζω, είναι λογικό πολλά απο αυτά να είναι ξένα σε πολλούς, δεν έχω την απαίτηση να τα καταλαβαίνουν όλοι προς θεού.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από taramas Κυρ Μάης 08, 2016 9:33 pm

@ RNGD

Φίλε μου είτε δεν με καταλαβαίνεις οπότε μπορεί να φταίω κι εγώ λίγο είτε δεν διαθέτεις κοινή λογική, δεν αναφέρθηκα εγώ πρώτος σε στατιστικά, εσύ το έκανες, ούτε έχω καμία διάθεση να ψάχνω τα στατιστικά του καθενός, δεν με ενδιαφέρουν, εδώ δεν με ενδιαφέρουν τα δικά μου τα δικά σου θα κοίταγα? αν δεν μου εγραφες αυτά που έγραψες ούτε που θα ήξερα τι στατιστικά έχω σε cw, τώρα τα είδα.
Νομίζω οτι είναι τόσο απλό που δεν μπορεί, του πούστη που λένε δεν μπορώ να το κάνω ποιο λαικά, δεν με ενδιαφέρουν ρε φίλε τα στατιστικά μου, τι να το κάνω το μάθημα που μου προσφέρεις? 

Υ.Σ. κοίτα ενα προηγούμενο ποστ εδω μέσα και διάβασε οτι "κατηγορούμαι" οτι παίζω 8άρια, ξανακοίτα τώρα τα στατιστικά μου και πες μου είναι άσχετος αυτός που το έγραψε ή όχι?

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από taramas Κυρ Μάης 08, 2016 9:39 pm

dfk_7677 έγραψε:
taramas έγραψε:Οποιος νομίζει οτι έχει να πει κάτι ευχαρίστως να το ακούσουμε.

Θα χαρώ να διαβάσω και ένα ζωντανό παράδειγμα, όπου το δημοκρατικό μοντέλο που αναφέρεις, είναι επιτυχές.

Ειλικρινά δεν έχω να σου δώσω κανένα παράδειγμα σημερινό, πιστεύω οτι το καλύτερο παράδειγμα θα μπορούσε να είναι η ΗΕΑΤ αν δεν έκανα εγώ προσωπικά το λάθος να κρατήσω μέσα στην ομάδα μερικά ανδρείκελα, ήταν μεγάλο λάθος μου και το δέχθηκα απο την πρώτη στιγμή που μου το είπαν οι συμπαίχτες μου.

Ισως ενα παράδειγμα θα μπορούσε να είναι σήμερα η GRBB, έχω περάσει αμέτρητες ώρες συζήτησης με τον Κώστα (laskas) να συζητάμε αυτά τα θέματα και ξέρω πολύ καλά οτι η άποψή του είναι ταυτόσημη με τη δική μου σε αυτά τα θέματα, δυστυχώς όμως η πράξη απέχει αιώνες απο την θεωρία και τις προθέσεις και δεν ξέρω κατα πόσο έχει αναπτύξει με σωστό τρόπο όλα όσα είχαμε συζητήσει.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από taramas Κυρ Μάης 08, 2016 9:42 pm

Πάντως το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι οι κλίκες και η άποψή μου ήταν πάντα οτι κλίκες μπορεί να γίνουν ανεκτές εως ενα βαθμό τουλάχιστον αν προέρχονται απο παίχτες, η διοίκηση δεν νοείται να έχει κλίκα με τίποτα, αυτό ήταν και είναι όρος απαράβατος για μένα και ήταν λόγος που παρεξηγήθηκαν και κάποιοι φίλοι μου στο παρελθόν.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από JohBolter Κυρ Μάης 08, 2016 11:03 pm

Πιστεύω πως μετά από τόσα χρόνια θα έπρεπε να έχουν ξεχαστεί πολλά πράγματα αλλά από οτι βλέπω δυστηχώς δεν ξεχάστηκαν.

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

JohBolter

Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ηλικία : 33

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Free mparmpas - Σελίδα 13 Empty Απ: Free mparmpas

Δημοσίευση από barracudaz7 Δευ Μάης 09, 2016 12:42 am

@Gregorakis έγραψε:... ο taramas είναι αυτός που είναι και τον ξέρουμε λίγο ως πολύ όλοι όσοι ασχολούμαστε χρόνια με το ελληνικό WoT ... έχει τις εμμονές του, είναι στενόμυαλος, έχει μια παράξενη ιδέα για το ποιος είναι και τι μπορεί να κάνει αλλά δε θα του φορτώσουμε τώρα και ό,τι στραβό υπάρχει ... εξ' άλλου ας μην ξεχνάμε πως ο taramas είναι σε διοικητική θέση σε όσες clan ήταν μέλος και πως επίσης έχει μια ομάδα ανθρώπων που τον ακολουθεί και προφανώς ενστερνίζεται τις απόψεις και τις θέσεις του ... τι θέλω να πω με αυτό: πως τις ελληνικές clan δεν τις καταστρέφει ούτε ο taramas, ούτε ο laskas, ούτε ο dolofonos ή όποιος άλλος από τους "συνήθεις υπόπτους" commanders, τις καταστρέφουμε όλοι εμείς με τη νοοτροπία μας ... εμείς είμαστε το ελληνικό WoT ...

Συμφωνώ μαζί σου, πάντα κάποιοι supportάρουν μία νοοτροπία ή έχουν κοινή άποψη με κάποιους και γουστάρουν & το θάψιμο γιαυτό και ο κάθε "αρχικλικαδόρος" πάντα βρίσκει διοικητικές θέσεις ή ανοικτές πόρτες ειδικά σε ελληνικές clan...(κοινώς πάντα βρίσκει και επιβιώνει)...αφού πιό πολύ ασχολείται με τα κουτσουμπολίκια/θαψίματα, με τα φόρουμ και τη συνομοσιολογία, παρά στο να βελτιώσει το παιχνίδι του και να ασχοληθεί με το παιχνίδι ουσιαστικά & πρακτικά.Αν λοιπόν βρεί και 4-5 ακόμα σε οποιαδήποτε ομάδα με τα ίδια γούστα & μυαλά μπορεί πολύ εύκολα να στήνει το μίνι καφενείο/στρατόπεδο του όπου κι αν βρεθεί...και φυσικά να το ανανεώνει σε κάθε νέα ομάδα....αφού δεν χρειάζεται και ιδιαίτερη προσπάθεια για να το καταφέρεις τελικα....υπάρχουν πολλοί τέτοιοι στο WoT και σε άλλα online παιχνίδια όπως και στη φύση του Έλληνα γενικότερα απόσο γνωρίζω....Είναι πολύ εύφορο το έδαφος στην Ελλάδα γιαυτές τις καταστάσεις.....

Πάντως αν και δεν ασχολούμουν με το forum καθημερινά μέχρι προσφάτως....παρατήρησα ότι παίζει ο ακατανόμαστος να έχει χώσει τη μύτη του και την άποψή του σε κάθε θέμα που έχει postαρηθεί εδω μέσα...ακόμα και για παιχνίδια στο facebook να έμπαινε κάποιος να postάρει ..απο κάτω θα έβλεπες και ένα σχόλιο με την υπογραφή του ακατανόμαστου.....
Η λύση είναι μία στην τελική... γιατί άκρη δε βγάζεις με τον τύπο...απλά αγνοείς τα post του και τελειώνει η υπόθεση.....οτιδήποτε άλλο του δίνει τροφή/ζωή πως το λένε....σαν τη λερναία ύδρα ένα πράγμα ο κάβουρας....!!!Αντε γειά!!!!
barracudaz7
barracudaz7

Αριθμός μηνυμάτων : 71

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 13 από 20 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 16 ... 20  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης