World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Προοδος και στατς.

+17
gr68
bambiskos
taramas
JDeviant
dfk_7677
DImis1987
DeadlySin
sisifos
37EMA
imperiumgraecum
cgakis
Sanguinius
mementoM0ri
BeMyBan
yanis
gregorakis
Marita89
21 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από DeadlySin Παρ Αυγ 15, 2014 5:33 am

Ενταξει με τους φιλους παει αλλιως το πραγμα. Εμεις στη συμμαχια μας οπως εχω πει ειμαστε σχεδον ολοι φιλοι που γνωριζομαστε απο κοντα κι ετσι κανουμε πλατουν ανεξαρτητα με το τι στατιστικα εχει ο καθενας γιατι κανουμε το χαβαλε μας. Οταν παιζω μονος ομως φυσικα ξενερωνω μολις δω οτι ειμαι σε μια ομαδα που εχει περισσοτερο κοκκινο απο εκδηλωση του κκε.

Απο εκει και περα ολοι εχουμε διαφορετικους χαρακτηρες και συνεπως διαφορετικη προσεγγιση στο παιχνιδι. Δεν ειναι κακο αυτο. Ενας παιχτης με καλα στατιστικα μπορει να πει σε καποιον με χαλια στατιστικα "μα καλα πως διασκεδαζεις οταν χανεις συνεχεια?" και ο κακος παιχτης να πει "μα καλα πως διασκεδαζεις οταν συνεχεια σε αποσχολουν τα στατιστικα σου?". Και οι 2 αποψεις πιστευω οτι ειναι λαθος μιας και οι 2 διασκεδαζουν απλα εχουν διαφορετικο τροπο προσεγγισης για το τι ειναι διασκεδαση.

Εγω προσωπικα επειδη ειμαι ανταγωνιστικος (σε λογικα πλαισια ετσι?) σαν σκοπο ειχα να μην ειναι κανενας φιλος μου καλυτερος απο εμενα. Ετσι μπορω να τους δουλευω κιολας Razz Οταν το καταφερα αυτο εθεσα αλλο στοχο, οταν το καταφερω κι αυτο θα προσπαθησω να βαλω εναν καινουριο στοχο κτλ. Αν δω οτι απο καποιο σημειο και μετα δεν τα καταφερνω οκ, δεν χαθηκε ο κοσμος (αν και παραδεχομαι οτι θα με τρωει καπως).
DeadlySin
DeadlySin

Αριθμός μηνυμάτων : 56

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από Gooakis Παρ Αυγ 15, 2014 5:59 am

Ακόμα και ο dimis1987 που τα λέει υπέροχα, δεν κατάφερε να πείσει για κάποια αυτονόητα facts τους αμετανόητους. Θα κάνω μια προσπάθεια και θα χρησιμοποιήσω κάποια stats του bambiskou, χωρίς να έχω διάθεση και σκοπό να την πω στο συγκεκριμένο παίχτη ή κάτι τέτοιο, απλά και μόνο γιατί είναι υπαρκτά.

Ας αφήσουμε στην άκρη τα WN8 και τα eff, που πιστεύετε ότι είναι απόρροια farming και μόνο. Ο φίλος μας έχει survival rate 21.5% και win rate 45.5% παίζοντας κυρίως heavy tanks. Πιθανή μετάφραση για όποιον διαβάζει αυτά τα στατιστικά: Ο παίχτης είναι επιρρεπής στο ντου στην αρχή της μάχης (το είπε κιόλας σ'αυτή τη συζήτηση) και *ΛΟΓΙΚΑ* ακόμα και στις 15k νίκες που έχει, σε ένα μεγάλος μέρος αυτών κάποιοι συμπάικτες τον “κουβαλούσαν” για να τις κερδίσει, αφού αυτός έχασε το άρμα του. Δεν θα αναφερθώ άλλο στον bambisko γιατί δεν είναι προσωπικό, ήθελα απλά να χρησιμοποιήσω τα 2 αυτά στατιστικά. Αυτά τα 2 στατιστικά είναι facts και δείχνουν κάτι για τον εκάστοτε παίχτη - δεν φαρμάρονται, δε τα κυνηγάς απαραίτητα, κι επίσης δείχνουν αν κάποιος ευχαριστιέται το παιχνίδι.

Δεν μπορώ να φανταστώ να ευχαριστιέσαι το παιχνίδι, πέφτοντας στο 78.5% των μαχών. Πολύ απλά, αν κρίνω απ’τις αντιδράσεις όλων των παιχτών (κι εμένα) που έχουμε βρεθεί στο ίδιο TS, ή έχω δει σε stream, όταν σε σκοτώνουν νευριάζεις, βρίζεις κτλ. 

Επίσης θεωρώ πολύ σημαντικό τον παράγοντα που είπε ο taramas, το να έχεις κακή σύνδεση, λίγα fps, να παίζεις απ’τη δουλειά, να παίζεις με κακή διάθεση κτλ που σίγουρα επηρρεάζουν το παιχνίδι σου, και αντίστοιχα τα στατιστικά αυτά. Γι’αυτό θα φέρω σαν παράδειγμα εμένα που στις πρώτες 4k-5k μάχες μου το παιχνίδι crashαρε όταν ζοριζόταν λίγο με τα γραφικά. Είχα περιοριστεί στο να παίζω μόνο low tier arty (κόλλαγε λιγότερο γιατί είχε λιγότερες απαιτήσεις) και ξενέρωνα με το παιχνίδι με αποτέλεσμα να παίζω σε πολύ μικρότερους ρυθμούς απ’ότι τώρα (με την ελπίδα ότι θα το φτιάξουν, όπως έγινε κάποια στιγμή). Σίγουρα δεν το “ευχαριστιόμουν” (και ναι φαίνεται και στα stats μου), οπότε η απορία μου είναι πως ευχαριστιέστε το παιχνίδι συνεχίζοντας να παίζετε σε “κακές” συνθήκες (κι ΟΧΙ “πως ευχαριστιέστε χαλώντας τα στατιστικά σας με τις κακές συνθήκες" όπως το διατυπώνατε ως τώρα, δεν είναι το θέμα τα στατιστικά, αυτά απλά δείχνουν στοιχεία). Η ακόμα πιο συγκεκριμένα το ερώτημα: Αν έχεις 21.5% survival γιατί έχεις κακές συνθήκες, πως ακριβώς ευχαριστιέσαι το παιχνίδι με αυτές τις συνθήκες;

Κοντολογίς, αυτά που προσπαθούν να πουν οι “φίλιοι” των stats, είναι 

1) Ότι όσοι δίνουν σημασία στα stats, δεν παίζουν για τα stats (με φωτεινές εξαιρέσεις τα reroll accounts φυσικά που απέναντι σε έναν καλό παίχτη με 30k μάχες φαίνονται τι είναι πραγματικά), παρακολουθούν όμως κάποια stats για να βελτιωθούν. Σαν παίχτες, όχι τα stats τους. Και αυτό μας οδηγεί στο ότι…

2) Ευχαριστιέσαι το παιχνίδι όταν παίζεις καλά. Όταν νικάς τον αντίπαλο. Όταν μένεις ζωντανός να νικήσεις περισσότερους αντίπαλους. Δε μπορώ να φανταστώ πως ευχαριστιέται κάποιος χάνοντας το άρμα του ή/και τη κάθε μάχη. Δεν μπορώ να καταλάβω πως ευχαριστιέται το παιχνίδι ο scout που κάνει suicide run και με αποτέλεσμα 0 για την ομάδα του.

3) Το WoT δεν είναι single player, ούτε εντελώς arcade (όσο κι αν προσπαθούν να το κάνουν σε κάθε patch). Έχει πολλά game mechanics, έχει στρατηγική, κι έχει ομάδες με 15 παίχτες. Αν το αντιμετωπίζεις σαν να παίζεις shoot’em up, δε μπορώ να φανταστώ πάλι πως το ευχαριστιέσαι. Υπάρχουν οι αντίπαλοι απέναντι που παίζουν παίζοντας wot και σε νικάνε και βρίζεις, και καταλήγεις στα γελοία συμπεράσματα περί cheats και hackers. λολ.

4) Ξαναδιάβασε το 1. Αυτή είναι η μη κατανοητή διαφωνία βασικά στην όλη συζήτηση.

Ξαναλέω για αποφυγή παρεξηγήσεων ότι πήρα τα stats (survival και WR) του babiskou γιατί είναι κατάλληλα γιαυτό που ήθελα να πω, όχι γιατί είναι του babiskou. Γιατί έχω την ειλικρινή απορία βάσει αυτών πως ευχαριστιέται το παιχνίδι, κιόχι για να του πω “είσαι κακός παίχτης” ή για να τις μετρήσουμε ή ό,τι άλλο συνηθίζεται εδώ μέσα. Όπως είπα άλλωστε, τις συνθήκες τις λαμβάνω υπ’όψιν, το δικό μου survival rate που είναι 37.7% είναι κατώτερο της πραγματικότητας και οφείλεται στις “συνθήκες” που είχα για κάποιο διάστημα και στα πολλά battles με arty και scouts γενικότερα. Άλλο η ανάγνωση των stats κι άλλο η κρίτικη σε παίχτη βάσει των stats, μεγάλη η διαφορά των δύο. Αν αντιμετωπιστεί σαν να τη λέω στο bambisko, ε τότε τι να πω, υπάρχει πρόβλημα.
Gooakis
Gooakis

Αριθμός μηνυμάτων : 120

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από taramas Παρ Αυγ 15, 2014 8:05 am

Επειδή όλων τα σχόλια είναι μπορώ να πώ σε πολύ καλό επίπεδο και μακάρι να συνεχίσουν έτσι ευχαρίστως να πώ και την δική μου άποψη.
1) Το σημαντικό δεν είναι αν κάποιος έχει χάλια γραμή ή low power pc, αυτό που έχει σημασία είναι αν δέχεται να παίξει με αυτές τις προυποθέσεις ή όχι, τι εννοώ με αυτό, ας πάρω παράδειγμα τον εαυτό μου για να μην χρησιμοποιήσω άλλον, τους τελευταίους μήνες τα στατιστικά μου ανέβαιναν με γοργό ρυθμό μπορώ να πώ εκτός απο το wr που εκ των πραγματων στις 32κ μάχες είναι μαθηματικά πολύ δύσκολο να αλλάξει, απο τότε που άρχισα να παίζω απο τον υπολογιστή του γραφείου έχουν πάρει την κατηφόρα και πολύ δύσκολα τα συγκρατώ, δεν με πειράζει όμως, θέλω να περάσω λίγο την ώρα μου να ξεχαστώ οπότε δεν έχω πρόβλημα, άλλοι δεν θα δεχόντουσαν να παίξουν ούτε κατα διάνοια με αυτές τις συνθήκες.
2) θα συμφωνήσω με τον dimis1987 με μία διαφοροποίηση, τα μέτρια ή κακά στατιστικά δεν δείχνουν de facto τις δυνατότητες του παίχτη, οσο κι αν είναι μικρότερη η πιθανότητα είναι υπαρκτή και αφορά αρκετούς, έχουμε παραδείγματα παιχτών με χαμηλά στατιστικά που είναι κατα πολύ καλύτερη αν παίξεις μαζί τους σε ενα cw για παράδειγμα, οπως υπάρχει και το αντίθετο, εχω δεί πολλούς με στατιστικά που θα τα ζήλευε ο καθένας αλλά στα cw δεν αποδίδουν τα αναμενόμενα και υπάρχουν πολλοί λόγοι γιαυτό.
3) Σε προηγούμενο ποστ ο gregorakis είχε αναφέρει οτι "πρέπει να ξέρεις πότε πρέπει να βγείς απο τον βράχο" κάπως έτσι αν θυμάμαι καλά, παρακολούθησα λοιπόν απο το streaming του 2 μάχες και αυτό που είδα δεν είχε καμία σχέση με αυτό που αναφέρει, και στις 2 μάχες δεν προχώρησε καθόλου, οι συμπαίχτες στο platoon χάθηκαν μαχόμενοι και το μόνο που έκανε ήταν να προσπαθεί να τρυπήσει ενα T62 στον πύργο, να με συγχωρείτε αλλά αυτός ο τρόπος παιχνιδιού δεν με διασκεδάζει.
4) Το βασικό σημείο της διαφωνίας μας είναι οτι κάποιοι δεν μπορούν να καταλάβουν οτι η διασκέδαση είναι θέμα υποκειμενικό και αφορά τον καθένα ξεχωριστά, δεν είναι ούτε κανόνας ούτε δεδομένο, οταν το εμπεδώσουμε όλοι και απο όλες τις πλευρές αυτό τότε νομίζω θα προχωρήσουμε σε χρήσιμα πράγματα.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από gr68 Παρ Αυγ 15, 2014 9:03 am

παλι το πλατιαζουμε.οποιοσ τρυπαει πιο πολυ,σκοτωνει πιο πολυ,φωτιζει πιο πολυ και το σημαντικοτερο νικαει πιο πολυ, εχει καταλαβει το παιχνιδι και το παιζει ΚΑΛΥΤΕΡΑ.       ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ??????
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 170

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από Arxiereas_ Παρ Αυγ 15, 2014 10:16 am

Το θέμα είναι ότι τα στατιστικά φτιάχνονται και το να κάθεσαι να κοιτάς τα γενικά ενός παίκτη δεν είναι πανάκεια. Το WN8 μπορεί να πουσαριστεί, το WR επίσης, οι μισοί και παραπάνω φαινομενικά καλοί είναι 2οι λογαριασμοί και στην τελική θα ξαναπώ την πεποίθησή μου πως αν δεν υπήρχαν αυτά τα stats όλοι θα το ευχαριστιόμασταν περισσότερο και θα βρίζαμε/γκρινιάζαμε λιγότερο.
Arxiereas_
Arxiereas_

Αριθμός μηνυμάτων : 197

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από taramas Παρ Αυγ 15, 2014 4:06 pm

gr68 έγραψε:παλι το πλατιαζουμε.οποιοσ τρυπαει πιο πολυ,σκοτωνει πιο πολυ,φωτιζει πιο πολυ και το σημαντικοτερο νικαει πιο πολυ, εχει καταλαβει το παιχνιδι και το παιζει ΚΑΛΥΤΕΡΑ.       ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ??????

Εγω το αντιστρέφω και σου λέω τι δεν καταλαβαίνεις εσύ απο αυτά που λέμε? τα περισσότερα απο αυτά είναι γεγονότα και αφορούν πολλούς, το σκεπτικό σου μου θυμίζει αυτούς που παίζουν "φρουτακια" ενώ ξέρουν οτι το μηχάνημα δίνει 30% και παίρνει 70% επιμένουν οτι είναι καλύτεροι παίχτες και για να το φέρω πιο λαικά ποιός τρυπάει πιο πολύ? τι άρμα έχει? τι βλήματα χρησιμοποιεί? τι cheat χρησιμοποιεί? και μην μου πείτε οτι δεν χρησιμοποιεί γιατι τα λιγότερο παράνομα που συνήθως τα αποκαλούμε mods εντός ή εκτός παρένθεσης οι περισσότεροι τα χρησιμοποιούν, αρα φίλε μου το θέμα είναι απο μόνο του πλατύ δεν το πλατιάζουμε εμείς.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από Sanguinius Παρ Αυγ 15, 2014 4:24 pm

Άντε πάλι με τα δήθεν cheat
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από sisifos Παρ Αυγ 15, 2014 10:26 pm

Ασχετη ερώτηση.

Μήπως το win8 είναι εντελώς για τον pe@ και ευνοεί μόνο αυτούς που κάνουν dmg? Παράδειγμα:
Type 59 : 2300dmg upon spoting και άλλα 900 δικό μου, συν 45 capture points μου έδωσε περίπου 900 win8

T34(H): Περίπου 3000dmg δικό μου και τίποτα άλλο, 4000+ win8!!!

Δεν σας φαίνεται λίγο ελλεεινό? Δλδ πλέον μετρά μόνο το dmg και μάλιστα το καθαρό το δικό σου για να είσαι καλός παίκτης βάση αυτής της φορμουλας?? Τους καημένους που παίζουν scouts, τους κλαίω!
sisifos
sisifos
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ηλικία : 56

http://wotgr.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από gregorakis Παρ Αυγ 15, 2014 11:02 pm

... το WN8 είναι το χειρότερο μέτρο αξιολόγησης ever ... ακόμα και το ταπεινό efficiency ήταν ακριβέστερο ... το έχω γράψει άπειρες φορές, το έγραψε και ο dimis1987 μέσες άκρες ... και δεν είναι μόνο το παράδειγμά σου sisifos άλλα μπορώ να σου φέρω δεκάδες άλλα ... το wn8 είναι η χαρά του statpadder καθώς η νίκη έχει ελάχιστο bonus ... επίσης έχει εξαφανιστεί η "μεσαία τάξη", που είναι οι "πράσινοι παίκτες" οεο??? μόνο πορτοκαλοκίτρινους και μπλεμωβ βλέπεις στις μάχες ...

... αλλά κάπου έλεος με το wn8, δεν μας απασχολεί ... τα στατιστικά δεν είναι το wn8 !!! παίξτε με στόχο τη νίκη και όλα τα άλλα θα έρθουν ... βρείτε τον τρόπο που θα σας οδηγήσει σε αυτήν ... παίξτε για παράδειγμα σαν τον gregorakis πίσω από το βράχο προσπαθώντας να τρυπήσετε τον turret του t-62, ποιος ξέρει??? μπορεί κάποια μέρα να φτάσετε το 60% w/r ...

... αλλά για να μην παραμυθιαζόμαστε θα κάνω μια αποκάλυψη: ο imperium έχει ένα cheat με το οποίο επιλέγει σαν άρμα το leopard2A6, χρησιμοποιεί βλήματα απεμπλουτισμένου ουρανίου και γιαυτό τρυπάει ... άντε τώρα γατάκια να τον κοντράρετε ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από Arxiereas_ Παρ Αυγ 15, 2014 11:28 pm

sisifos έγραψε:Ασχετη ερώτηση.

Μήπως το win8 είναι εντελώς για τον pe@ και ευνοεί μόνο αυτούς που κάνουν dmg? Παράδειγμα:
Type 59 : 2300dmg upon spoting και άλλα 900 δικό μου, συν 45 capture points μου έδωσε περίπου 900 win8

T34(H): Περίπου 3000dmg δικό μου και τίποτα άλλο, 4000+ win8!!!

Δεν σας φαίνεται λίγο ελλεεινό? Δλδ πλέον μετρά μόνο το dmg και μάλιστα το καθαρό το δικό σου για να είσαι καλός παίκτης βάση αυτής της φορμουλας?? Τους καημένους που παίζουν scouts, τους κλαίω!
Το WN8 έχει γίνει κάπως πιο φιλικό για τον spotter σε σχέση με τις προηγούμενες φόρμουλες αφού τουλάχιστον λαμβάνει υπ' όψιν τα detected. Ακόμη δεν μπορεί να μπει σε κάποιο τύπο το dmg upon spotting καθώς δεν είμαι σίγουρος αν τελικά παρέχεται από το API της WG ή απλά δεν θέλουν να το συμπεριλάβουν. 

Πάντως το WN8 αυτό που κάνει είναι να υπολογίζει σε κάθε μάχη πόσο καλύτερος είσαι από το μέσο όρο που έχει παίξει αυτό το άρμα στους τομείς damage, kills, detected, defence point (έχει κι ένα win percentage bonus αλλά δεν έχω καταλάβει πώς λειτουργεί).

Με γνώμονα πάντως το "πόσο καλύτερος είσαι από το μέσο όρο" ακούγεται καλύτερο από το WN7 για παράδειγμα όπου όλοι κυνηγούσαν να πάρουν το kill γιατί αυτό ήταν που έδινε τους πολλούς πόντους, κι ας έπαιζε ξύλο κάποιος άλλος για να το κατεβάσει.
Arxiereas_
Arxiereas_

Αριθμός μηνυμάτων : 197

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Αυγ 16, 2014 1:10 am

Θα συμφωνήσω το wn8 είναι ό,τι να ναι,η χαρά του statpaderer
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από gr68 Σαβ Αυγ 16, 2014 3:01 am

pros ταραμα.μου λεσ οτι εχω αποψη φρουτακια?αυτο φιλε ειναι προκαθορισμενο.το εχω ξαναγραψει πωσ 2 ατομα συγκρινομενα στα ιδια τανκ παιζοντασ χιλιαδεσ παιχνιδια,τα στατιστικα θαλενε την αληθεια.τωρα για σφαιρεσ κτλ,βαλε και συ,κανε πολυ νταματζ και δεν χερω τι αλλο και παρε πιο πολλα γκολντ για να εχεισ.ενωσε αυτο με το πιο πανω ποστ μου και σε ξαναρωταω.που δεν συμφωνεισ και τι δεν καταλαβαινεισ(μην μου πεισ υπολογιστη,συνδεση κτλ,αυτα ειναι μηδαμινη εξαιρεση ισωσ προσωπικη σου,δεν εκφραζει το συνολο των παικτων)
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 170

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από imperiumgraecum Σαβ Αυγ 16, 2014 4:52 am

gregorakis έγραψε:ο imperium έχει ένα cheat με το οποίο επιλέγει σαν άρμα το leopard2A6, χρησιμοποιεί βλήματα απεμπλουτισμένου ουρανίου και γιαυτό τρυπάει

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 2qthb4m
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 444

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Αυγ 16, 2014 4:59 am

imperiumgraecum έγραψε:
gregorakis έγραψε:ο imperium έχει ένα cheat με το οποίο επιλέγει σαν άρμα το leopard2A6, χρησιμοποιεί βλήματα απεμπλουτισμένου ουρανίου και γιαυτό τρυπάει

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 2qthb4m
Ξέχασε να αναφέρει και τα wall hacks σου
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από taramas Σαβ Αυγ 16, 2014 6:26 am

gregorakis έγραψε:... το WN8 είναι το χειρότερο μέτρο αξιολόγησης ever ... ακόμα και το ταπεινό efficiency ήταν ακριβέστερο ... το έχω γράψει άπειρες φορές, το έγραψε και ο dimis1987 μέσες άκρες ... και δεν είναι μόνο το παράδειγμά σου sisifos άλλα μπορώ να σου φέρω δεκάδες άλλα ... το wn8 είναι η χαρά του statpadder καθώς η νίκη έχει ελάχιστο bonus ... επίσης έχει εξαφανιστεί η "μεσαία τάξη", που είναι οι "πράσινοι παίκτες" οεο??? μόνο πορτοκαλοκίτρινους και μπλεμωβ βλέπεις στις μάχες ...

... αλλά κάπου έλεος με το wn8, δεν μας απασχολεί ... τα στατιστικά δεν είναι το wn8 !!! παίξτε με στόχο τη νίκη και όλα τα άλλα θα έρθουν ... βρείτε τον τρόπο που θα σας οδηγήσει σε αυτήν ... παίξτε για παράδειγμα σαν τον gregorakis πίσω από το βράχο προσπαθώντας να τρυπήσετε τον turret του t-62, ποιος ξέρει??? μπορεί κάποια μέρα να φτάσετε το 60% w/r ...

... αλλά για να μην παραμυθιαζόμαστε θα κάνω μια αποκάλυψη: ο imperium έχει ένα cheat με το οποίο επιλέγει σαν άρμα το leopard2A6, χρησιμοποιεί βλήματα απεμπλουτισμένου ουρανίου και γιαυτό τρυπάει ... άντε τώρα γατάκια να τον κοντράρετε ...

Το γεγονός οτι απαντάς με τρόλια σε μια συζήτηση δείχνει οτι δεν έχεις τίποτα σοβαρό να πείς, εχεις να πείς κάτι για τις μάχες σου που περιέγραψα? ακόμα χειρότερα για σένα δεν εβγαλα εγώ το συμπέρασμα αλλά εσύ ο ίδιος, εσύ σχολίασες για τον εαυτό σου οτι βάραγες το Τ62 στον πύργο χωρίς να κάνεις damage, αλλά συνέχισες να το κάνεις και εσύ πάλι σχολίασες για τον εαυτό σου οτι δεν έκανες τίποτα στις μάχες αυτές, εμείς το συμπέρασμα που βγάζουμε είναι οτι τρολάρεις τον εαυτό σου, εγώ αυτό που είπα είναι οτι αυτά που είδαμε δεν συνάδουν με τα λεγόμενά σου ούτε με αυτά που επιθυμείς να μας διδάξεις, εγώ σε ρωτώ το wr που έχεις εχεις καμία σχέση με τα στατιστικά που έβγαλες στις μάχες αυτές? με tier10 και average damage 1000+? βοήθησες καθόλου την ομάδα σου ή μήπως απλά παρακολούθησες την ομάδα να χάνει και τους 2 συμπαίχτες σου στο πλατουν να πεθαίνουν πολύ πριν απο σένα? 

Οσο για τα cheat, ακόμα και το zoom βρίσκεται στα όρια του ανεκτού αλλά είμαι σίγουρος οτι το χρησιμοποιείς και εσύ όπως και πολλοί, εγώ ας πούμε δεν το χρησιμοποιώ, πολλά είναι τα mods που βρίσκονται στα όρια του ανεκτού και μερικά απο αυτά εχουν αποκλειστεί απο άλλους server, είμαι σίγουρος οτι το γνωρίζεις οπότε την υποκρισία άστην για αυτούς που σε πιστεύουν.

Είμαι σίγουρος οτι θα τρολάρεις ξανά, δείξε τον εαυτό σου αγόρι μου.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από iRocket Δευ Αυγ 18, 2014 1:38 am

BeMyBan έγραψε:Δεν σε ειρωνευτηκα παλικαρε.... απλα δεν λες τιποτα καινουριο η κατι σημαντικο.... το να παιζεις με tier 10 και platoon πιστευω το εχει καταλαβει ο καθενας.... Εχεις καποιο αλλο τροπο να φτιαξουμε το gameplay μας και να βελτιωθουμε σαν παιχτες ;;Αν οχι τοτε γεια σου και σε σενα !!!! Το μονο που βλεπω σε αυτο το φορουμ και το μονο που εκλαμβανω σαν παικτης ειναι το κυνηγι των στατιστικων... αντι να κατσετε και να απολαυσετε το παιχνιδι στο μετρο που ειναι δυνατον .... !!! 

Πρόοδος και στατς με υγεια και διαθεση με 4 απλες κινησεις.
1.Κλεινεις το παλιοpc σου γιατι εχει πιασει μαλλι ο κωλος σου απο το καθησιο και το grind
2.Πιανεις μια δουλεια και δουλευεις λιγο καιρο χωρις να παιζεις wot 24/7
3.Βρισκεις τον Kelly_PL και αγοραζεις το account του 300 ευρωπουλα *που ετσι κ αλλιως θα τα ειχες χαλασει στο giftshop για goldammonoobstatpadder κτλ κτλ
4.Κανεις rename σε οτι γουσταρεις και παιζεις wot like a μπος!

Και που ξερεις μπορει να σου μεινει χρονος να ριξεις και κανα μανικι σε κανα κοριτσακι αφου δεν θα χρειαζεται να grindareis σαν τρελος!
AUTOWIN φιλε!οπως και να το δεις κερδιζεις!!!!!!!

iRocket

Αριθμός μηνυμάτων : 24

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από Sanguinius Δευ Αυγ 18, 2014 1:40 am

what?
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από gregorakis Δευ Αυγ 18, 2014 1:46 am

... μετά από πόσους??, 6 μήνες στο καράβι, ξεμπάρκαρες και έγραψες στο forum ... πιστεύεις αλήθεια πως θα καταλάβουμε τι λες ???  lol! ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από iRocket Δευ Αυγ 18, 2014 1:50 am

Sanguinius έγραψε:what?
εδωσα τα φωτα μου περι προοδου και στατς ευκολα και γρηγορα ,χωρις να χανεις την ωρα σου μπροστα στο pc!

iRocket

Αριθμός μηνυμάτων : 24

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από iRocket Δευ Αυγ 18, 2014 1:52 am

gregorakis έγραψε:... μετά από πόσους??, 6 μήνες στο καράβι, ξεμπάρκαρες και έγραψες στο forum ... πιστεύεις αλήθεια πως θα καταλάβουμε τι λες ???  lol! ...
8 μηνες και ειμαι ακομα μεσα , Ελλαδα απο το 15 μαλλον!! Μονο εγω καταλαβα τι εγραψα?

iRocket

Αριθμός μηνυμάτων : 24

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από Gooakis Κυρ Οκτ 05, 2014 1:55 am

hoho ξεθάβω το ιστορικό αυτό thread - δε ξέρω αν υπάρχει κάποιο άλλο πιο σχετικό - για να αναφέρουμε ότι το wotlabs άλλαξε το scale του:

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Ounsx4

http://forum.wotlabs.net/index.php?/topic/13442-changes-to-the-color-scale/
Gooakis
Gooakis

Αριθμός μηνυμάτων : 120

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από gregorakis Κυρ Οκτ 05, 2014 4:04 am

... δηλαδή έλιωσα για να πάω το w/r μου στο 62% και κατέβασε το "μωβ" στο 60% ??? nice ... πράσινοι και μπλε παντού ... δε μας έφταναν οι πράσινες τομάτες έχουμε πλέον και τις μεταλλαγμένες μπλε τομάτες --> gj and happily ever after !!!


υγ. ίσως έφτασε και για μένα η ώρα να γυρίσω το xvm να δείχνει efficiency όπως έχουν κάνει πολλοί άλλωστε ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από DeadlySin Πεμ Οκτ 16, 2014 6:28 am

Πειτε με χαζο αν θελετε αλλά το τελευταιο διαστημα αρχιζω να πιστευω στις θεωριες συνωμοσιας που λενε οτι το winrate το καθοριζει και το παιχνιδι, κοινως αν θελει να χασεις θα χασεις ενω αν θελει να κερδισεις θα κερδισεις.
Ειχα καιρο να παιξω μιας και ελειπα κανα μηνα περιπου σε αλλη πολη και οταν γυρισα ξαναρχισα το παιχνιδι. Δεν εχανα σχεδον καθολου, παντα οι ομαδες στις οποιες ημουν νικουσαν. Ναι, μερικες φορες ηθελε υπερπροσπαθεια απο εμενα αλλά γενικα τις περισσοτερες φορες απλα ημουν σε ομαδες που νικουσαν, τοσο απλα. Αυτο κρατησε μερικες μερες, απο τη Δευτερα γυρισε καπως το πραγμα και δεν μπορω να σταυρωσω νικη. Εκει που στην αποστολη για το tog εβγαινε με τις 5 πρωτες μαχες χθες επαιζα ενα 2ωρο για να παρω 5 νικες. Θα μου πειτε οκ, επαιζες αλλα αρματα κτλ. Κι ομως, απο τοτε που γυρισα τα μονα αρματα που παιζω ειναι hellcat και borsig (λιιιιιιγο kv2), παιζω πανω κατω στις ιδιες ωρες καθε μερα και η αποδοση μου δεν ειχε καποια ιδιαιτερη διαφορα. Απλα επαναλαμβανομενα ειμαι σε ομαδες που χανουν. Σαν να γυρισε ενας διακοπτης για να το πω απλα. Παραθετω καποια screenshots απο την εφαρμογη του κινητου

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 241nqiw Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 2a4sc9t


Απο ενα σημειο και μετα το winrate χτυπαει τοιχο μετα απο μια αποτομη ανοδικη πορεια. Το avg damage ακολουθει ακομα ανοδικη πορεια και το βαζω σαν ενδεικτικο οτι η αποδοση μου δεν επεσε κτλ. Απλα δεν παει αλλο το winrate. Ξαναλεω, ουτε αρματα αλλαξα ουτε τιποτα. Συγκεκριμενα, αυτο που μου περασε απο το μυαλο ειναι οτι το παιχνιδι ισως βοηθουσε να νικαω επειδη ειχα πολυ λιγα χρηματα (κατω απο ενα εκατομμυριο) και τωρα που εφθασα τα 2 εκατομμυρια με ευκολια, το παιχνιδι ηρθε παλι στα ισα σου. Μαλλον ειναι βλακειες ολα αυτα και ψαχνω δικαιολογια που χανω αλλά απο την αλλη μου εκανε εντυπωση.
DeadlySin
DeadlySin

Αριθμός μηνυμάτων : 56

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από Marita89 Πεμ Οκτ 16, 2014 5:13 pm

Μιας και η συζητηση επανηλθε σε αυτο που αρχικα ηθελα,ας μιλησουμε για στατιστικα  Smile Deadly τι να σου πω το αν κερδισεις η αν χασεις εξαρταται κυριως απο την αποδοση σου,λιγοτερο απο το ΜΜ(ομαδες με τυπους 47% κτλ) και ακομα λιγοτερο απο το RNG.Εγω χθες ειχα wr 50% σημερα ειχα 80%.Προσωπικα οταν χανω πανω απο 4 μαχες στη σειρα,σταματω και παιζω σε καμια ωριτσα για να αλλαξει η ψυχολογια μου.Ακομα και αν χανω παντως προσπαθω να μην κατηγορω τις χαλια ομαδες και το καμπερι(οπως το αλτερι) με το medium που χαλαρωνει στη βαση,αυτο με εκανε να κατηγορω τον εαυτο μου και σιγα σιγα να βελτιωνομαι.Deadlysin να κανουμε κανενα platoon φιλε μου!


Υ.Γ Επισης θελω 135 wn8 για να γινω επισημα(wotlabs) μπλου!

Marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 230

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης