World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Προοδος και στατς.

+17
gr68
bambiskos
taramas
JDeviant
dfk_7677
DImis1987
DeadlySin
sisifos
37EMA
imperiumgraecum
cgakis
Sanguinius
mementoM0ri
BeMyBan
yanis
gregorakis
Marita89
21 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από gregorakis Πεμ Αυγ 14, 2014 12:02 am

JDeviant έγραψε:Αν κοιταξεις στα στατιστικα μου θα δεις οτι το Winrate μου ειναι χαμηλο σε σχεση με το WN8

...  κακό πράγμα ... θα ήθελα να γράψω ένα κείμενο με αυτό το θέμα και να το αναλύσω λίγο περισσότερο, πάντως θεωρώ πως περιπτώσεις παικτών με δυσανάλογα μεγάλο wn8 σε σχέση με W/R είναι κακοί παίκτες και πληγή για την ομάδα τους ...
... στη δική σου περίπτωση δεν ισχύει κάτι τέτοιο διότι δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά ... με βάση το wn8 σου θα έπρεπε να έχεις 53-54% w/r και εσύ είσαι σχεδόν στο 53%, δεν είναι μεγάλη η διαφορά ... πάντως αν δεις την εξέλιξή σου θα παρατηρήσεις πως μένεις πιστός στον τρόπο παιχνιδιού σου και η "ψαλίδα" στο recent ανοίγει ... κατά την άποψή μου πρέπει να βρεις τι κάνεις λάθος και χάνεις μάχες ...


ΥΓ... θα γίνω βαρετός αλλά όπως έχω γράψει πολλές φόρες τα πάντα φαίνονται στα στατιστικά ενός παίκτη ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από JDeviant Πεμ Αυγ 14, 2014 2:01 am

Εγω θα ελεγα οτι το μεγαλο winrate σε σχεση με το WN8 , ειναι 'κακοι παιχτες' και οχι το αναποδο. προτιμω να εχω στην ομαδα μου εναν παιχτη του 1250 WN8 και να εχει 49% παρα το αναποδο.
ειμαι 1.5% κατω απο το 'νορμαλ' οπως σωστα ειπες στο 53-54 (52,45% ειμαι τωρα για ακριβεια). Που σημαινει οτι αν 'με πηγαινε' και λιγο θα πρεπε να ειμουν στο 55-56. Δεν ειμαι ομως γιατι οι ομαδες που παιρνω τον τελευταιο καιρο ειναι απλα καταδικασμενες να χασουν. Πρεπει να παλεψω εγω και κανα 2 αλλοι για να κερδισουμε , αλλα αυτο πετυχαινει 1 στις 8 , οποτε το winrate κατηφορο ... ΑΝ ειμουν παιχτης του 2200+ WN8 ισως να μπορουσα να παρω περισσοτερες απο αυτες τις μαχες. δεν ειμαι ομως Smile

πάντως αν δεις την εξέλιξή σου θα παρατηρήσεις πως μένεις πιστός στον τρόπο παιχνιδιού σου και η "ψαλίδα" στο recent ανοίγει

Τι εννοεις με αυτο ?
JDeviant
JDeviant

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ηλικία : 44

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από DImis1987 Πεμ Αυγ 14, 2014 2:27 am

JDeviant έγραψε:Εγω θα ελεγα οτι το μεγαλο winrate σε σχεση με το WN8 , ειναι 'κακοι παιχτες' και οχι το αναποδο. προτιμω να εχω στην ομαδα μου εναν παιχτη του 1250 WN8 και να εχει 49% παρα το αναποδο.

Όχι, όχι, ΟΧΙ!
To wn8 μπορεί μόνο επικουρικά να σου δώσει την εικόνα ενός παίκτη. Βλέπω το winratio και συμπληρωματικά το wn8. Σε καμία περίπτωση το αντίστροφο. Υψηλό wn8 με χαμηλό wr συνήθως σημαίνει ότι παίζει arty ή ότι αγαπάει υπερβολικά τους θάμνους. Ως arty είναι λογικό να έχει χαμηλό wr αλλά ως παθολογικός καμπεράς είναι άχρηστος για την ομάδα.
Ο κύριος στόχος είναι η νίκη στο wot. Το να μην ξέρεις πότε πρέπει να αφήσεις τον αγαπημένο σου θάμνο σε καθιστά βάρος για την ομάδα σου.
To win ratio είναι σαν ομπρέλα στατιστικό, σου δίνει μια γενική εικόνα του παίκτη. Ο 60% ξέρει να αντιδράσει καταλληλότερα σε μια κατάσταση από τον 55% και ο 51% από τον 47% και σε μια random μάχη δε με ενδιαφέρει αν αυτός ο παίκτης "βγάζει" damage, με ενδιαφέρει να ξέρει να κερδίζει.
Μπορεί να ανοίξουμε ολόκληρη συζήτηση για το πώς μπορεί κάποιος να μπουστάρει το winratio του (companies) αλλά δεν είναι τόσο σημαντικό. Και συνήθως αυτές οι περιπτώσεις είναι τόσο ακραίες που φαίνονται (μωβ wr και πράσινο ή κίτρινο wn8).
DImis1987
DImis1987

Αριθμός μηνυμάτων : 23

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από JDeviant Πεμ Αυγ 14, 2014 2:43 am

Μακαρι σε ορισμενες περιπτωσεις να μαθω να καθομαι και λιγο στον θαμνο οταν χρειαζεται και οχι να ρασαρω... αλλα τεσπα αλλη συζητηση αυτη. Εγω το πιστευω γιατι στο να κερδισεις εξαρταται κ απο αλλους 29 τυχαιους. οποτε αυτος με το καλο winrate μπορει απλα να παιρνει καλες ομαδες να παιρνει την νικη αλλα να μου βγαζει 8αρι αρμα με 500 dmg.Ναι, να αντιδρασει καταλληλοτερα ο 60%, αλλα αυτη η αντιδραση δεν μεταφραζεται σε νταματζ/κιλλς? Γι αυτο ειπα οτι προτιμω καποιον που θα κανει 2000 dmg με το 8αρι.. (δηλ καλυτερο WN8)
 Ισως να ειμαι λαθος αλλα απο τα ραντομ που βλεπω , το winrate των παιχτων δε με απασχολει κ τοσο , κοιταω eff/wn8 περισσοτερο.
JDeviant
JDeviant

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ηλικία : 44

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από DImis1987 Πεμ Αυγ 14, 2014 3:04 am

JDeviant έγραψε:Εγω το πιστευω γιατι στο να κερδισεις εξαρταται κ απο αλλους 29 τυχαιους. οποτε αυτος με το καλο winrate μπορει απλα να παιρνει καλες ομαδες να παιρνει την νικη αλλα να μου βγαζει 8αρι αρμα με 500 dmg.
Ναι, να αντιδρασει καταλληλοτερα ο 60%, αλλα αυτη η αντιδραση δεν μεταφραζεται σε νταματζ/κιλλς? 
1. Στη στατιστική όσο μεγαλύτερο το δείγμα τόσο ακριβέστερο το αποτέλεσμα. Σίγουρα υπάρχει ο παράγοντας τύχη (καλύτερες ομάδες, καταλληλότεροι για το άρμα χάρτες κλπ) αλλά στο μεγάλο δείγμα μαχών το τυχαίο γίνεται στατιστικά αδιάφορο.
2. Τις περισσότερες φορές μεταφράζεται σε damage και kills. Γι αυτό ένα υψηλό win ratio συνήθως συνοδεύεται και από υψηλό wn8. Αλλά ακόμη και στις περιπτώσεις που δε συνοδεύεται από ανάλογα υψηλό wn8 το υψηλό wr θα αντιδράσει καλύτερα από το χαμηλό. Είτε είναι cap αντί για "ουγκ! kill all!", είτε βλέπει ποια άρματα έχουν σποταριστεί στην άλλη άκρη του χάρτη οπότε προβλέπει τι θα συναντήσει μπροστά του, είτε πολύ απλά τη θέση που θα πιάσει στην αρχή και κατά τη διάρκεια της μάχης. Τέτοιες λεπτομέρειες αποτυπώνει το win ratio, και για αυτό το λόγο το θεωρώ τόσο σημαντικό.
DImis1987
DImis1987

Αριθμός μηνυμάτων : 23

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από Sanguinius Πεμ Αυγ 14, 2014 3:20 am

Το win rate δείχνει πόσο ξέρει κάποιος να κερδίζει μάχες και πηγαίνει χεράκι χεράκι με το wn8,εκτός κι αν ο τύπος το buffαρει με tc και τα σχετικά
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από gregorakis Πεμ Αυγ 14, 2014 3:36 am

... το ότι ο Dimis1987 έγινε μέλος του forum μας μου έδωσε μεγάλη χαρά ... όχι τόσο επειδή τον γνωρίζω πάνω από 3 χρόνια στο παιχνίδι αλλά κυρίως διότι θα χρειάζεται να γράφω πολύ λιγότερο, καθώς μοιραζόμαστε τις ίδιες σκέψεις όλα αυτά τα χρόνια και μπορεί κατά κάποιο τρόπο να μιλά "εκ μέρους μου" ...
... το wn8 είναι για τα πανηγύρια ... ο στόχος ενός παίκτη πρέπει να είναι η νίκη, το πως θα φτάσεις σε αυτή είναι κάτι διαφορετικό κατά περίπτωση ... για παράδειγμα μπορείς να νικήσεις κάνοντας πολύ dmg και σε αυτή την περίπτωση θα έχεις και καλό wn8 ... μπορείς όμως να νικήσεις κάνοντας πολύ spot (θα έχεις @@ wn8) ή κάνοντας 3 kills αλλά με λίγο dmg πχ με ένα light άρμα "τελειώνεις" 3 low HP άρματα (πάλι θα έχεις @@ wn8) ή ακόμα και με cap, γιατί όχι??? ... από την άλλη μεριά παίζεις με ένα t-57 για παράδειγμα και "αδειάζεις" 2 γεμιστήρες όταν πλέον η μάχη έχει χαθεί, κάνοντας 2,5k επιπλέον dmg (και γαμώ τα wn8 αλλά ήττα μεγάλε) ... στόχος του παιχνιδιού είναι η νίκη, τώρα αν κάποιος έχει σαν στόχο το wn8 παίζει άλλο game ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από JDeviant Πεμ Αυγ 14, 2014 3:46 am

Dimi δεν διαφωνω , απλα μαλλον δινω εγω περισσοτερο βαρος στο WN8 απ'οτι στο W/R. Σιγουρα, περα απο την γκαντεμια που διακρινω εγω, ρολο στο πιο χαμηλο W/R μου επαιξε και οτι δεν εχω τοσες πολλες μαχες σε Platoon. Πραγμα που αλλαζει σιγα-σιγα στη νεα μου "στεγη". Οπως και να'χει πεσμου λιγο αν θελεις για αυτο το buffarisma που αναφερει και ο Sanguinius , μηπως βοηθησει να το ανεβασω  pirat 

gregorakis αντιστοιχα : καθετε ο 56% / 800 WN8 στον τελευταιο θαμνο , και το Τ57 αδειαζει ολους τους γεμιστηρες , κανει 6 κιλλ και παιρνει το ματς, και ο δικος σου βγαζει την μαχη με νικη (και παλι) και 250 dmg sto TD του..
Καταλαβαινω οτι στην πλειοψηφια αυτα τα δυο νουμερα ειναι κοντα οπως στον σχετικο πινακα. Απλα διαφερουμε στο που δινουμε περισσοτερο βαση. no big deal. Γι αυτο εγραψα εδω για να παρω και αλλες αποψεις περα απο τις δικες μου.

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 XRbr4Y
JDeviant
JDeviant

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ηλικία : 44

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από dfk_7677 Πεμ Αυγ 14, 2014 3:56 am

Όπως αναφέρεται και στη σχετική σελίδα του WN8, υπάρχουν πράγματα που δε μπορούν να συμπεριληφθούν. Για παράδειγμα το Damage upon Designation, που κάποια στιγμή πρόκειται να εισαχθεί στο API του WoT, αλλά δεν υπάρχει ακόμη.

Μην ξεχνάμε ότι το WN8 δε λαμβάνει καθόλου υπόψη το Damage Assisted, που δε μπορώ ακριβώς να βρω κάποιο τρόπο με τον οποίο υπολογίζεται από το API. Στα scout παίζει μεγάλο ρόλο, γιατί όντας μικρότερο tier συνήθως 'ανάβουν' εχθρούς παρά τους fragάρουν.

Κανένα στατιστικό δε μπορεί να αντικατοπτρίσει ακριβώς την ικανότητα ενός παίκτη. Σίγουρα μεγάλες διαφορές στο WN8 δείχνουν διαφορά μεταξύ δύο παικτών.

Άλλες 2 ενστάσεις που έχω για το WN8 είναι ότι βασικά είναι μια σύγκριση με τον υποτιθέμενο μέσο όρο του συνόλου των παικτών (updated regularly). Δηλαδή είναι μια εκτίμηση του τι παίζει ρόλο για τις νίκες, βάση μόνο στατιστικών.

Η δεύτερη είναι ότι, φαντάζομαι οι περισσότεροι θα το έχετε παρατηρήσει, ότι το WN8 στις μάχες μας, εξαρτάται εκτός από τη δική μας απόδοση και στην απόδοση των συμπαικτών μας (αν η ομάδα είναι καλύτερη). Σαφώς σε μεγάλο αριθμό μαχών θα σου τύχουν κατά μέσο όρο μια μέτρια ικανότητα συμπαικτών, αλλά δεν παύει μαθηματικώς να είναι λανθασμένο να έχεις 2 μεταβλητές (WN8 και WR) που ουσιαστικά αλληλοεξαρτώνται.

Για μένα προσωπικά το σημαντικότερο είναι το recent WR (σε 100-200 μάχες) με συγκεκριμένο άρμα, το οποίο δείχνει την ποιότητα του παίχτη με το συγκεκριμένο. Εδώ πρέπει βέβαια να διαχωρήσω τα 10 tiers και σε 2η μοίρα τα 9 tiers που έχουν μεγαλύτερες πιθανότητες να είναι top tier, συνεπώς θα παρατηρείται μεγαλύτερη απόκλιση στο WR από το μέσο όρο (~49%), γιατί έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα στα battles που συμμετάσχουν.
dfk_7677
dfk_7677

Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ηλικία : 46

http://httpσ://www.heat-clan.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από DImis1987 Πεμ Αυγ 14, 2014 4:00 am

Δε γινεται να μη διαφωνείς και να συνεχίζεις να θεωρείς σημαντικότερο το wn8. anyway, το wn8 είναι εύκολο να μπουσταριστεί με συγκεκριμένα άρματα, με tds, arty (αρκεί να ξέρεις να παίζεις άρτι) κλπ. Επειδή το wn8 που λαμβάνεις μετά από κάθε μάχη είναι περίπου ανάλογο της επίδοσης άλλων παικτών στο συγκεκριμένο άρμα, επιτρέπει την εκμετάλλευση κάποιων αρμάτων για wn8 farming. Παίρνω το amx12t που το παίζουν όλες οι ντομάτες σαν scout, το χώνω σε ένα θάμνο και κάνω sniping με χρυσές. Χάσω-κερδίσω θα έχω 900-1200 damage και wn8 6000-8000. Σε ενδιαφέρει να έχεις στην ομάδα σου ένα τέτοιο amx12t? 
Από την άλλη, το win ratio μπορείς να το μπουστάρει κάποιος με platoons & team companies αλλά δεν έχει σημασία. Πάλι, με κάποιο τρόπο ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ. Δεν μπορεί να είναι πίθηκος και να τον σέρνει η ομάδα του σε όλα τα παιχνίδια. Κανένα platoon και κανένα team company δε θα τον επέλεγε. Σίγουρα αν έπαιζε σολο δε θα είχε τόσο υψηλό win ratio αλλά η διαφορά δεν είναι στις 2 μονάδες.
Ούτε εγώ παίζω πολλά πλ και σίγουρα δεν παίζω πολλά cw & tc.
DImis1987
DImis1987

Αριθμός μηνυμάτων : 23

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από JDeviant Πεμ Αυγ 14, 2014 4:07 am

dfk_7677 έγραψε:
Κανένα στατιστικό δε μπορεί να αντικατοπτρίσει ακριβώς την ικανότητα ενός παίκτη. Σίγουρα μεγάλες διαφορές στο WN8 δείχνουν διαφορά μεταξύ δύο παικτών.


 cheers
JDeviant
JDeviant

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ηλικία : 44

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από DImis1987 Πεμ Αυγ 14, 2014 4:08 am

dfk_7677 έγραψε:οι περισσότεροι θα το έχετε παρατηρήσει, ότι το WN8 στις μάχες μας, εξαρτάται εκτός από τη δική μας απόδοση και στην απόδοση των συμπαικτών μας (αν η ομάδα είναι καλύτερη). Σαφώς σε μεγάλο αριθμό μαχών θα σου τύχουν κατά μέσο όρο μια μέτρια ικανότητα συμπαικτών, αλλά δεν παύει μαθηματικώς να είναι λανθασμένο να έχεις 2 μεταβλητές (WN8 και WR) που ουσιαστικά αλληλοεξαρτώνται.
Win ratio και wn8 δεν αλληλοεξαρτώνται. Και σίγουρα το wn8 σου δεν εξαρτάται από την ομάδα σου. Αυτός είναι και ο λόγος που είναι της μόδας το wn8. Έβαλε ο κάθε πικραμένος xvm βλέπει τις τομάτες στην ομάδα του και σου λέει "έτσι, είναι αδύνατον να κερδίσεις" οπότε κάνοντας damage και kills ανεξαρτήτως αποτελέσματος αυξάνει το wn8 του.
Το χειρότερο wn8 μου το βγάζω σε μάχες που κερδίζουμε εύκολα και γρήγορα, ενώ το καλύτερο σε μάχες που κρίνονται στο τέλος ή και χάνουμε. Αυτό συμβαίνει γιατί τα HP των αντιπάλων μοιραζονται εντός της ομάδας στην πρώτη περίπτωση ενώ στη δεύτερη στον γενικό χαμηλό μέσο όρο της ομάδας ξεχωρίζω κάνοντας το περισσότερο damage.
Επομένως, για υψηλό wn8 δε σε ενδιαφέρει το αποτέλεσμα ή η σύνθεση της ομάδας σου.
DImis1987
DImis1987

Αριθμός μηνυμάτων : 23

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από Sanguinius Πεμ Αυγ 14, 2014 4:09 am

Σίγουρα δεν buffαρουν πολύ το win rate,αλλά το κάνουν,για αυτό και σταμάτησα να παίζω στημένες μάχες και παίζω πλέον random και συνήθως solo
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από DImis1987 Πεμ Αυγ 14, 2014 4:25 am

JDeviant έγραψε:
dfk_7677 έγραψε:
Κανένα στατιστικό δε μπορεί να αντικατοπτρίσει ακριβώς την ικανότητα ενός παίκτη. Σίγουρα μεγάλες διαφορές στο WN8 δείχνουν διαφορά μεταξύ δύο παικτών.


 cheers
Φυσικά και δεν ισχύει αυτό. Δώσε μου όλα τα στοιχεία του παίκτη και θα σου πω ΑΚΡΙΒΩΣ πώς παίζει!
Τα στατιστικά στο WoT είναι αστεία για κάποιον που ασχολείται ελαφρώς με οικονομική ανάλυση/μαθηματικά. Οικονομικοί αναλυτές προβλέπουν τη συμπεριφορά των καταναλωτών στην εμφάνιση νέων προϊόντων, ή στην αναπροσαρμογή φορολογικών συντελεστών.
Πραγματικά αναρωτιέστε αν φαίνεται η ικανότητα ενός παίκτη όταν γνωρίζουμε τα battles/win ratio/av.damage/av.spotting damage/survivability κλπ κλπ?
DImis1987
DImis1987

Αριθμός μηνυμάτων : 23

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από dfk_7677 Πεμ Αυγ 14, 2014 4:40 am

DImis1987 έγραψε:Win ratio και wn8 δεν αλληλοεξαρτώνται. Και σίγουρα το wn8 σου δεν εξαρτάται από την ομάδα σου. Αυτός είναι και ο λόγος που είναι της μόδας το wn8. Έβαλε ο κάθε πικραμένος xvm βλέπει τις τομάτες στην ομάδα του και σου λέει "έτσι, είναι αδύνατον να κερδίσεις" οπότε κάνοντας damage και kills ανεξαρτήτως αποτελέσματος αυξάνει το wn8 του.
Το χειρότερο wn8 μου το βγάζω σε μάχες που κερδίζουμε εύκολα και γρήγορα, ενώ το καλύτερο σε μάχες που κρίνονται στο τέλος ή και χάνουμε. Αυτό συμβαίνει γιατί τα HP των αντιπάλων μοιραζονται εντός της ομάδας στην πρώτη περίπτωση ενώ στη δεύτερη στον γενικό χαμηλό μέσο όρο της ομάδας ξεχωρίζω κάνοντας το περισσότερο damage.
Επομένως, για υψηλό wn8 δε σε ενδιαφέρει το αποτέλεσμα ή η σύνθεση της ομάδας σου.

Θα σου φέρω μερικά παραδείγματα από τη μικρή μου εμπειρία στο WoT. Επί του παρόντως παίζω 2 άρματα πολύ, το IS-3 και το AMX 13 90 (8 tier δεν πάω για παραπάνω). Στις μάχες που το IS-3 μπαίνει με 10άρια, όπως αντιλαμβάνεσαι για να μείνεις ζωντανός πρέπει να παίξεις κάπως συντηρητικά. Αυτό σημαίνει ότι βασικά η έκβαση της μάχης όπως και συνεπώς το αν θα υπάρχει αριθμητική υπεροχή και ευκαιρίες για damage κατά τη συνέχεια εξαρτάται αρκετά λίγο από τη δική μου απόδοση και αρκετά πολύ από την απόδοση των συμπαικτών μου, κυρίως αυτών με τα 10 tiers.

Βέβαια ένας έμπειρος παίκτης μπορεί να παίξει καλά ακόμα και σαν lowest tier. Αλλά συνήθως όταν παίζεις με 10άρια, οι συντριπτική πλειοψηφία είναι επίσης έμπειροι παίκτες Wink

Ακόμα και αυτό που λες ότι το χειρότερο WN8 το βγάζεις σε μάχες που κερδίζεις εύκολα και γρήγορα, δείχνει να συσχετίζει το WN8 με το victory potential του team σου και όχι από την πλευρά που πρέπει: victory potential = f(personal WN8) αλλά και personal WN8 = f(victory potential) (το 2ο δε θα έπρεπε να συμβαίνει).



dfk_7677
dfk_7677

Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ηλικία : 46

http://httpσ://www.heat-clan.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από imperiumgraecum Πεμ Αυγ 14, 2014 5:09 am

Εξ εμπειρίας, wn8.light_tank.dmg_dealt > wn8.heavy_tank.dmg_dealt

Ειδικά το amx13-90 = best_t8_light_tank_EU, φτύνει dmg σε t9-10 games, μαζεύει wn8 λες και είναι καραμέλες και δεν υπάρχει περίπτωση να σε απογοητεύσει (o Dimis ξέρει  Surprised  )
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 444

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από bambiskos Πεμ Αυγ 14, 2014 5:38 am

kalimera elada anevaste statistika h pnx perimeni....lol
bambiskos
bambiskos

Αριθμός μηνυμάτων : 52

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από bambiskos Πεμ Αυγ 14, 2014 5:45 am

Απ: Προοδος και στατς.
Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty από imperiumgraecum Σήμερα στις 3:09 pm

Ειδικά το amx13-90 = best_t8_light_tank_EU, φτύνει dmg σε t9-10 games, μαζεύει wn8 λες και είναι καραμέλες και δεν υπάρχει περίπτωση να σε απογοητεύσει (o Dimis ξέρει  Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Icon_surprised  )
min tros poles karameles tha se xalasou .pekse kanea armataki na goustaris kai ase ta statistika kai thn kariera sto wot paikse to game san game gia ton xavale re adelfe ....
bambiskos
bambiskos

Αριθμός μηνυμάτων : 52

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από Sanguinius Πεμ Αυγ 14, 2014 6:47 am

bambiskos έγραψε:Απ: Προοδος και στατς.
Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty από imperiumgraecum Σήμερα στις 3:09 pm

Ειδικά το amx13-90 = best_t8_light_tank_EU, φτύνει dmg σε t9-10 games, μαζεύει wn8 λες και είναι καραμέλες και δεν υπάρχει περίπτωση να σε απογοητεύσει (o Dimis ξέρει  Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Icon_surprised  )
min tros poles karameles tha se xalasou .pekse kanea armataki na goustaris kai ase ta statistika kai thn kariera sto wot paikse to game san game gia ton xavale re adelfe ....
Συμφωνώ,αρκεί να μην είσαι στην ομάδα μου,πάντα στην αντίπαλη να είσαι
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από bambiskos Πεμ Αυγ 14, 2014 6:59 am

ginta vre sanguinius???fovase nin ginis romba....
bambiskos
bambiskos

Αριθμός μηνυμάτων : 52

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από Sanguinius Πεμ Αυγ 14, 2014 7:01 am

bambiskos έγραψε:ginta vre sanguinius???fovase nin ginis romba....
Πως ακριβώς θα με κάνεις ρόμπα αν είσαι στην ομάδα μου;
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από DImis1987 Πεμ Αυγ 14, 2014 7:35 am

Sanguinius έγραψε:
Συμφωνώ,αρκεί να μην είσαι στην ομάδα μου,πάντα στην αντίπαλη να είσαι
λολ σανγκ!
στην ουσία πάντως δεν ξέρω γιατί υπάρχει η πεποίηθηση ότι όταν κυνηγάς στατιστικά δεν ευχαριστιέσαι το παιχνίδι. Αντιστρέφω την κατηγορία και αναρωτιέμαι πώς γίνεται να ευχαριστιέσαι το παιχνίδι όταν χάνεις περισσότερες μάχες απ' όσες κερδίζεις.
DImis1987
DImis1987

Αριθμός μηνυμάτων : 23

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από gregorakis Πεμ Αυγ 14, 2014 8:19 am

DImis1987 έγραψε:... Αντιστρέφω την κατηγορία και αναρωτιέμαι πώς γίνεται να ευχαριστιέσαι το παιχνίδι όταν χάνεις περισσότερες μάχες απ' όσες κερδίζεις...
... είσαι νέος εδώ μέσα, θα μάθεις θα μάθεις !!!
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από Sanguinius Πεμ Αυγ 14, 2014 8:26 am

Δεν μπορείς να ευχαριστηθεις κανένα παιχνίδι,όχι μόνο το wot,αν χάνεις περισσότερο από όσο κερδίζεις
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προοδος και στατς. - Σελίδα 4 Empty Απ: Προοδος και στατς.

Δημοσίευση από gr68 Πεμ Αυγ 14, 2014 8:30 am

meta apo para πολυ καιρο,μπαινει καποιοσ στο φορουμ που εχει αποψη αρκετα τεκμηριωμενη,καλα στατιστικα ,δεν μου την σπαει με τον λογο του,και συμφωνω μαζι του.       ++++++++++++1000 απο μενα Dimis1987
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 170

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης