World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

F2P, P2W and Mods

+13
BeMyBan
grekios
Veyder
Founder
sisifos
Marita89
mementoM0ri
admin
TasosHellbound
Arxiereas_
dimstam
Sanguinius
yanis
17 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από gregorakis Τρι Ιουλ 29, 2014 12:43 am

... o imperium έγραψε πως δεν έχει λόγο ύπαρξης το nerfαρισμένο FV183 ... 

... οι "γεμιστήρες" υπήρξαν και υπάρχουν ... σήμερα υπάρχουν κυρίως autoloaders, μηχανισμοί που γεμίζουν αυτόματα το πυροβόλο ... οι γάλλοι χρησιμοποιούν γεμιστήρες στο leclerc και οι ρώσοι autoloaders στα MBT τους από την εποχή το IS7 ... τόσο το leclerc όσο και το T-90 λοιπόν έχουν 3 μέλη πληρώματος (δεν χρειάζονται loader) ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από BeMyBan Τρι Ιουλ 29, 2014 12:54 am

gregorakis έγραψε:... o imperium έγραψε πως δεν έχει λόγο ύπαρξης το nerfαρισμένο FV183 ... 

... οι "γεμιστήρες" υπήρξαν και υπάρχουν ... σήμερα υπάρχουν κυρίως autoloaders, μηχανισμοί που γεμίζουν αυτόματα το πυροβόλο ... οι γάλλοι χρησιμοποιούν γεμιστήρες στο leclerc και οι ρώσοι autoloaders στα MBT τους από την εποχή το IS7 ... τόσο το leclerc όσο και το T-90 λοιπόν έχουν 3 μέλη πληρώματος (δεν χρειάζονται loader) ...
Autoloader εχει και το Pzh 2000 αλλα μεγιστη ταχυβολια εχει 3 β/λ... επειδη ειμαι στον στρατο εχω καποιες γνωσεις πανω σ'αυτο το θεμα.... τωρα για τα Γαλλικα δεν ξερω πολλα μπορει και να κανω λαθος...



Οπως και να εχει arcade game ειναι.... δεν ειναι simulator.... !!!!
BeMyBan
BeMyBan

Αριθμός μηνυμάτων : 44
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από Sanguinius Τρι Ιουλ 29, 2014 12:56 am

@dimsam Ασχετε και ημιμαθή gamer της πλάκας,το aion ξεκίνησε με μηνιαία συνδρομή και επειδή απέτυχε το γύρισαν σε f2p,για αυτό παντελώς ασχετε με το online gaming μην ξανασυγκρινεις τα λεφτά που έδωσες σε πρώην monthly subed με καθαρά φρεμιουμ παιχνίδια.Όσον αφορά το wot είδαμε και τις δικές σου γνώσεις πάνω στο παιχνίδι που έχεις και 10ρια,λίγο πάνω από το 0 και με το ζόρι,όσο για cw,να σου θυμήσω δν ήμουν εγώ η διάνοια που έγραψε στο ftr πως η efe είναι τουρικη clan
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από Arxiereas_ Τρι Ιουλ 29, 2014 12:57 am

sisifos έγραψε:
Marita89 έγραψε:Ρε παιδια συμφωνω οτι παιζουν πουστιες σε θεματα marketing(λογικο μου φαινεται)
Κοίτα, το παράδειγμα του Σισιφου με το nerfάρισμα σε αγορασμένο άρμα (premium) μπορεί να χαρακτηριστεί μόνο ως κλοπή, όχι marketing

και τα παραδειγματα σας ειναι τρανταχτα και ευστοχα αλλα δεν ειναι αποδειξη ακομα οτι βελτιωνουν η μειωνουν τα στατς αυτα που γραφουμε η στηνουν clan wars.
Βασικά είναι απόδειξη ότι η εταιρία κινείται στο όρια της υπομονής μας. Μας τρολάρουν άγρια σε λέω!  Twisted Evil 
Οι οφθαλμοφανής πουστιες τους, οδηγούν στο συμπέρασμα πως είναι ικάνοι και για άλλα όχι τόσο φανερά.
Σε λίγο θα μας πείτε κύριε ότι κάνουν και κρυφα nerf

Σε αντάλαγμα, οι ομάδες αυτές στηρίζουν τη WG όποτε χρειαστεί. 
Θες να πεις ότι υπάρχουν παπαγαλάκια στο επίσημο forum που σπεύδουν ταχέως να βγάλουν τρελούς όσους κατηγορούν για οτιδήποτε τη WG?

Το 183 σίγουρα δεν είναι αυτό που ήταν αλλά επειδή πολλά είδαμε στον test που αλλιώς εφαρμόστηκαν μετά, οψόμεθα..
Arxiereas_
Arxiereas_

Αριθμός μηνυμάτων : 197

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από BeMyBan Τρι Ιουλ 29, 2014 12:59 am

Sanguinius έγραψε:@dimsam Ασχετε και ημιμαθή gamer της πλάκας,το aion ξεκίνησε με μηνιαία συνδρομή και επειδή απέτυχε το γύρισαν σε f2p,για αυτό παντελώς ασχετε με το online gaming μην ξανασυγκρινεις τα λεφτά που έδωσες σε πρώην monthly subed με καθαρά φρεμιουμ παιχνίδια.Όσον αφορά το wot είδαμε και τις δικές σου γνώσεις πάνω στο παιχνίδι που έχεις και 10ρια,λίγο πάνω από το 0 και με το ζόρι,όσο για cw,να σου θυμήσω δν ήμουν εγώ η διάνοια που έγραψε στο ftr πως η efe είναι τουρικη clan
Ρε παλικαρε.... ποιος ο λογος να επιτηθεσαι φραστικα ;; Μπορεις να πας στο φιλελευθερο forum σας και να βγαλεις ολη σου την χολη εκει.... Το αν καποιος ξερει η εχει γνωσεις για κατι δεν εισαι ο καταλληλος για να το κρινεις.... και βγαινεις και απο το θεμα του Topic!!! 
BeMyBan
BeMyBan

Αριθμός μηνυμάτων : 44
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από Sanguinius Τρι Ιουλ 29, 2014 1:00 am

@bemyban για το l2 και το wow θα διαφωνήσω.Διαχρονικά και τα 2 παιχνίδια βγάζουν εξαιρετικό υλικό,μην ξεχνάς άλλωστε πως είναι τα από τα ελάχιστα ζωντανά monthly subed,ενώ όλα τα καινούρια αποτυγχάνουν και τα γυρίζουν σε fremium όπως τπ swotor και το aion
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από gregorakis Τρι Ιουλ 29, 2014 1:01 am

@bemyban ... στο wiki αναφέρει 10-13 β/λ αλλά έτσι κι αλλιώς δεν είναι αυτό το θέμα μας ... το θέμα μας είναι αυτό που γράφεις: "Οπως και να εχει arcade game ειναι.... δεν ειναι simulator..."
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από BeMyBan Τρι Ιουλ 29, 2014 1:04 am

Sanguinius έγραψε:@bemyban για το l2 και το wow θα διαφωνήσω.Διαχρονικά και τα 2 παιχνίδια βγάζουν εξαιρετικό υλικό,μην ξεχνάς άλλωστε πως είναι τα από τα ελάχιστα ζωντανά monthly subed,ενώ όλα τα καινούρια αποτυγχάνουν και τα γυρίζουν σε fremium όπως τπ swotor και το aion
Ψηλε το L2 ξεχνα το f2p ειναι.... Μονο το WoW εμεινε με συνδρομη.... αλλα και παλι επειδη τα επαιξα για αρκετα χρονια ακομα κι εκει υπηρχε αυτο που περιγραφουμε σε τοσα ποστ για το WoT.
BeMyBan
BeMyBan

Αριθμός μηνυμάτων : 44
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από BeMyBan Τρι Ιουλ 29, 2014 1:05 am

gregorakis έγραψε:@bemyban ... στο wiki αναφέρει 10-13 β/λ αλλά έτσι κι αλλιώς δεν είναι αυτό το θέμα μας ... το θέμα μας είναι αυτό που γράφεις: "Οπως και να εχει arcade game ειναι.... δεν ειναι simulator..."
Για το Pzh2000 λεει αυτα το wiki;;
BeMyBan
BeMyBan

Αριθμός μηνυμάτων : 44
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από Sanguinius Τρι Ιουλ 29, 2014 1:24 am

BeMyBan έγραψε:
Sanguinius έγραψε:@bemyban για το l2 και το wow θα διαφωνήσω.Διαχρονικά και τα 2 παιχνίδια βγάζουν εξαιρετικό υλικό,μην ξεχνάς άλλωστε πως είναι τα από τα ελάχιστα ζωντανά monthly subed,ενώ όλα τα καινούρια αποτυγχάνουν και τα γυρίζουν σε fremium όπως τπ swotor και το aion
Ψηλε το L2 ξεχνα το f2p ειναι.... Μονο το WoW εμεινε με συνδρομη.... αλλα και παλι επειδη τα επαιξα για αρκετα χρονια ακομα κι εκει υπηρχε αυτο που περιγραφουμε σε τοσα ποστ για το WoT.
Έγινε ο official f2p; ο.Ο Κι εγώ έπαιξα για αρκετά χρόνια το wow και ναι υπήρχαν αυτά τα θεματάκια,αλλά σαν concept ήταν πολύ καλύτερα στημένο από το WoT και γενικά από όλα τα fremium
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από gregorakis Τρι Ιουλ 29, 2014 1:31 am

... μούφα f2p είναι το l2, αγοράζεις items, gems και τέτοια ... το μόνο πραγματικό f2p που έχω παίξει είναι το WoT ... είναι το απόλυτο free game ... μπορεί άνετα κάποιος όχι να παίξει αλλά να κάνει unicum καριέρα στο WoT χωρίς να δώσει ούτε ένα euro ... τώρα αν εθίζεστε και λιώνετε στο grinding και στο convert δε φταίει η WG ούτε το WoT ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από yanis Τρι Ιουλ 29, 2014 1:42 am

gregorakis έγραψε:@bemyban ... στο wiki αναφέρει 10-13 β/λ αλλά έτσι κι αλλιώς δεν είναι αυτό το θέμα μας ... το θέμα μας είναι αυτό που γράφεις: "Οπως και να εχει arcade game ειναι.... δεν ειναι simulator..."

Greg πολλές φορές οι διάφοροι ιστότοποι μπερδεύουν την θεωρητική με την πρακτική ταχυβολία όπως και το autoloading με το cartrige.
Παράδειγμα 
Το γνωστό σε όλους G3A3 έχει θεωρητική ταχυβολία >500 φυσ/λεπ, ποιος από εσάς έχει την ικανότητα να αλλάξει 25 γεμιστήρες μέσα σε ένα λεπτό;;;; lol

Στο WoT δεν υπάρχουν Autoloading άρματα ακόμα και εκείνα που δεν έχουν loader (amx 50b) κάποια μέλη του πληρώματος το έχουν ως δευτερεύουσα ειδικότητα στην ουσία είναι όλα drum/cartrige άρματα. Εάν ήταν με autoloading ο ρυθμός επαναγέμισης δεν θα έπρεπε να επηρεάζεται με την απώλεια μελών του πληρώματος αλλά μόνο με "κρίσιμη" στον μηχανισμό εάν αυτός υπήρχε (μην μπερδεύεστε με το ammo rack)

yanis

Αριθμός μηνυμάτων : 117

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από yanis Τρι Ιουλ 29, 2014 1:54 am

gregorakis έγραψε:... μούφα f2p είναι το l2, αγοράζεις items, gems και τέτοια ... το μόνο πραγματικό f2p που έχω παίξει είναι το WoT ... είναι το απόλυτο free game ... μπορεί άνετα κάποιος όχι να παίξει αλλά να κάνει unicum καριέρα στο WoT χωρίς να δώσει ούτε ένα euro ... τώρα αν εθίζεστε και λιώνετε στο grinding και στο convert δε φταίει η WG ούτε το WoT ...

Συμπέρασμα λίγο πολύ το WoT είναι ένα παιχνίδι από όπου η WG βγάζει χρήματα ανάλογα με τα ποσοστά των ηλιθίων που το παίζουν;;;;;;;;


Έχει επεξεργασθεί από τον/την yanis στις Τρι Ιουλ 29, 2014 1:57 am, 1 φορά

yanis

Αριθμός μηνυμάτων : 117

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από sisifos Τρι Ιουλ 29, 2014 1:55 am

gregorakis έγραψε:... μούφα f2p είναι το l2, αγοράζεις items, gems και τέτοια ... το μόνο πραγματικό f2p που έχω παίξει είναι το WoT ... είναι το απόλυτο free game ... μπορεί άνετα κάποιος όχι να παίξει αλλά να κάνει unicum καριέρα στο WoT χωρίς να δώσει ούτε ένα euro ... τώρα αν εθίζεστε και λιώνετε στο grinding και στο convert δε φταίει η WG ούτε το WoT ...

Το πιο ξεκάθαρο f2p που έχω δει εγώ είναι το dota 2. Αγοράζεις μόνο καθαρά διακοσμητικά στοιχεία και όλοι οι ήρωες είναι ανοικτοί από την αρχή. Βέβαια η Valve δεν είναι καμιά αγία που το έκανε έτσι, απλά το έχουν σαν κράχτη μαζί με το TF2 για το steam, αφού μόνο από κει μπορεις να παιξεις αυτά τα παιχνίδια.
sisifos
sisifos
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ηλικία : 56

http://wotgr.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από sisifos Τρι Ιουλ 29, 2014 1:57 am

yanis έγραψε:
gregorakis έγραψε:... μούφα f2p είναι το l2, αγοράζεις items, gems και τέτοια ... το μόνο πραγματικό f2p που έχω παίξει είναι το WoT ... είναι το απόλυτο free game ... μπορεί άνετα κάποιος όχι να παίξει αλλά να κάνει unicum καριέρα στο WoT χωρίς να δώσει ούτε ένα euro ... τώρα αν εθίζεστε και λιώνετε στο grinding και στο convert δε φταίει η WG ούτε το WoT ...

Συμπέρασμα λίγο πολύ το WoT είναι ένα παιχνίδι από η WG βγάζει χρήματα ανάλογα με τα ποσοστά των ηλιθίων που το παίζουν;;;;;;;;

Μάλλον έχει γεμίσει ο κόσμος ηλίθιους τότε γιατί H WG με τις εισπράξεις της επιρεάζει το AEΠ της χώρας της  lol! 
sisifos
sisifos
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ηλικία : 56

http://wotgr.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από Sanguinius Τρι Ιουλ 29, 2014 1:59 am

gregorakis έγραψε:... μούφα f2p είναι το l2, αγοράζεις items, gems και τέτοια ... το μόνο πραγματικό f2p που έχω παίξει είναι το WoT ... είναι το απόλυτο free game ... μπορεί άνετα κάποιος όχι να παίξει αλλά να κάνει unicum καριέρα στο WoT χωρίς να δώσει ούτε ένα euro ... τώρα αν εθίζεστε και λιώνετε στο grinding και στο convert δε φταίει η WG ούτε το WoT ...
Τι ψέματα είναι αυτά που λες;Κανείς δεν μπορεί να grindarei χωρίς premium,μόνο αν σκάσεις 500ρες
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από Sanguinius Τρι Ιουλ 29, 2014 2:02 am

sisifos έγραψε:
gregorakis έγραψε:... μούφα f2p είναι το l2, αγοράζεις items, gems και τέτοια ... το μόνο πραγματικό f2p που έχω παίξει είναι το WoT ... είναι το απόλυτο free game ... μπορεί άνετα κάποιος όχι να παίξει αλλά να κάνει unicum καριέρα στο WoT χωρίς να δώσει ούτε ένα euro ... τώρα αν εθίζεστε και λιώνετε στο grinding και στο convert δε φταίει η WG ούτε το WoT ...

Το πιο ξεκάθαρο f2p που έχω δει εγώ είναι το dota 2. Αγοράζεις μόνο καθαρά διακοσμητικά στοιχεία και όλοι οι ήρωες είναι ανοικτοί από την αρχή. Βέβαια η Valve δεν είναι καμιά αγία που το έκανε έτσι, απλά το έχουν σαν κράχτη μαζί με το TF2 για το steam, αφού μόνο από κει μπορεις να παιξεις αυτά τα παιχνίδια.
Και το LoL είναι το αμέσως επόμενο,αν και σου δίνει την δυνατότητα να αγοράσεις κάποιο πράγματα και παίχτες με rp τα οποία τα αγοράζεις όμως και με ip και είσαι πολύ χαζός αν σκάσεις λεφτά για αυτά
@yianis Ακριβώς όλα τα autoloaders στο παιχνίδι είναι ουσιαστικά semi-autoloaders
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από Arxiereas_ Τρι Ιουλ 29, 2014 3:11 am

yanis έγραψε:
gregorakis έγραψε:... μούφα f2p είναι το l2, αγοράζεις items, gems και τέτοια ... το μόνο πραγματικό f2p που έχω παίξει είναι το WoT ... είναι το απόλυτο free game ... μπορεί άνετα κάποιος όχι να παίξει αλλά να κάνει unicum καριέρα στο WoT χωρίς να δώσει ούτε ένα euro ... τώρα αν εθίζεστε και λιώνετε στο grinding και στο convert δε φταίει η WG ούτε το WoT ...

Συμπέρασμα λίγο πολύ το WoT είναι ένα παιχνίδι από όπου η WG βγάζει χρήματα ανάλογα με τα ποσοστά των ηλιθίων που το παίζουν;;;;;;;;
Δεν είναι θέμα νοημοσύνης νομίζω αλλά υπομονής. Έχω δει καλούς παίκτες χωρίς να έχουν δώσει φράγκο και λίγο πολύ όλοι είχαν λιώσει κάποιο(α) μικρό(α) για να βγάζουν φράγκα. 
Τα έκανα κι εγώ κάποτε αλλά δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να παίζει ακόμα εκείνο το 2άρι ή να έχω 2-3k μάχες με κάποιο 5άρι ή 6άρι moneymaker.
Arxiereas_
Arxiereas_

Αριθμός μηνυμάτων : 197

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από gregorakis Τρι Ιουλ 29, 2014 3:38 am

... ούτε κι εγώ θα χαρακτήριζα "ηλίθιο" κάποιον που διαθέτει χρήματα για το WoT ... το πως διαχειρίζεται κάποιος το πορτοφόλι του είναι δικό του θέμα ... επαναλαμβάνω όμως πως κάποιος μπορεί να "ευχαριστηθεί" το game χωρίς να χαλάσει φράγκο ... προφανώς θα υπάρχουν κι άλλα games παρόμοια (dota2, lol etc) αλλά εγώ δεν έχω ασχοληθεί και δεν τα γνωρίζω ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από dimstam Τρι Ιουλ 29, 2014 3:47 am

gregorakis έγραψε:... ούτε κι εγώ θα χαρακτήριζα "ηλίθιο" κάποιον που διαθέτει χρήματα για το WoT ... το πως διαχειρίζεται κάποιος το πορτοφόλι του είναι δικό του θέμα ... επαναλαμβάνω όμως πως κάποιος μπορεί να "ευχαριστηθεί" το game χωρίς να χαλάσει φράγκο ... προφανώς θα υπάρχουν κι άλλα games παρόμοια (dota2, lol etc) αλλά εγώ δεν έχω ασχοληθεί και δεν τα γνωρίζω ...
Κάτσε βρε αδερφέ.Συμφωνω με το πορτοφόλι που λες, το ιδιο και να το ευχαριστηθεί.Αλλά σε υψηλο επίπεδο και μέχρι να φτασεις εκει?
Εχεις 40κ+ μαχες με stats που πολλοί θα τα ήθελαν.Θες να μου πεις πως ποτέ δεν έβαλες έστω και ένα ευρώ στο παιχνίδι που από ότι δείχνει το ευχαριστιέσαι.Αν είναι έτσι σου βγάζω το καπέλο και σιωπώ
dimstam
dimstam

Αριθμός μηνυμάτων : 99
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από Sanguinius Τρι Ιουλ 29, 2014 4:06 am

dimstam έγραψε:
gregorakis έγραψε:... ούτε κι εγώ θα χαρακτήριζα "ηλίθιο" κάποιον που διαθέτει χρήματα για το WoT ... το πως διαχειρίζεται κάποιος το πορτοφόλι του είναι δικό του θέμα ... επαναλαμβάνω όμως πως κάποιος μπορεί να "ευχαριστηθεί" το game χωρίς να χαλάσει φράγκο ... προφανώς θα υπάρχουν κι άλλα games παρόμοια (dota2, lol etc) αλλά εγώ δεν έχω ασχοληθεί και δεν τα γνωρίζω ...
Κάτσε βρε αδερφέ.Συμφωνω με το πορτοφόλι που λες, το ιδιο και να το ευχαριστηθεί.Αλλά σε υψηλο επίπεδο και μέχρι να φτασεις εκει?
Εχεις 40κ+ μαχες με stats που πολλοί θα τα ήθελαν.Θες να μου πεις πως ποτέ δεν έβαλες έστω και ένα ευρώ στο παιχνίδι που από ότι δείχνει το ευχαριστιέσαι.Αν είναι έτσι σου βγάζω το καπέλο και σιωπώ
Άλλο σου λέει άλλο κατάλαβες
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από gregorakis Τρι Ιουλ 29, 2014 4:11 am

@dimstam ... μα δε μιλώ για μένα ... έχω δώσει αρκετά και για να είμαι πιο συγκεκριμένος στα 3+ χρόνια που παίζω WoT το ποσό είναι κάπου 200-220 euro ... αυτό συμβαίνει διότι αγόραζα gold μόνο τον πρώτο 1,5 χρόνο (από τον απρίλη του 2013 δεν έχω αγοράσει gold) και κάποιους μήνες αγόραζα το πακέτο των 5500 καθώς χρειαζόμουν 2500 για prem acc και χρυσό για βλήματα στα CWs ... δεν έχω αγοράσει prem άρμα (έχω πάρα πολλά prem άρματα αλλά είναι από missions ή αγορασμένα με κερδισμένο χρυσό) και δεν έχω κάνει ποτέ convert ... αλλά επαναλαμβάνω δεν είναι κακό κάποιος να χαλάει χρήματα για κάτι που του αρέσει, χρήματα που του περισσεύουν φυσικά ...

... τι εννοείς όμως "υψηλό επίπεδο" ??? αν εννοείς να έχεις tier 10 άρματα, τότε όχι δε γίνεται κάποιος χωρίς prem acc να παίζει σε τέτοιο επίπεδο ... όμως για μένα υψηλό επίπεδο σημαίνει να παίζει κάποιος το παιχνίδι σωστά και ανταγωνιστικά ανεξαρτήτως tier ... μπορεί λοιπόν κάλλιστα κάποιος να παίζει tier 5-6 χωρίς να δίνει μία και χωρίς κάποιο handicap απέναντι σε μένα ή σε σένα ... αυτό δεν μπορεί να γίνει στο l2 ή στο WoW κτλ ... το μόνο πράγμα στο WoT που χρειάζεσαι gold πλέον είναι η αγορά θέσεων στο garage, τίποτα άλλο ...

... και όσον αφορά τα stats μου δε νομίζω να θέλουν πολλοί να τα έχουν, άλλωστε δεν παίζουν ρόλο Wink ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από sisifos Τρι Ιουλ 29, 2014 4:29 am

gregorakis έγραψε:
... τι εννοείς όμως "υψηλό επίπεδο" ??? αν εννοείς να έχεις tier 10 άρματα, τότε όχι δε γίνεται κάποιος χωρίς prem acc να παίζει σε τέτοιο επίπεδο ... όμως για μένα υψηλό επίπεδο σημαίνει να παίζει κάποιος το παιχνίδι σωστά και ανταγωνιστικά ανεξαρτήτως tier ... μπορεί λοιπόν κάλλιστα κάποιος να παίζει tier 5-6 χωρίς να δίνει μία και χωρίς κάποιο handicap απέναντι σε μένα ή σε σένα ...

Εδώ ο gregorakis έχει ένα point. Παλιότερα βέβαια αν ήθελες να ανακατευτείς με ομάδες και CW, τα πράγματα ήταν μονόδρομος. Χρειαζόσουν οπωσδήποτε 10άρια και κατά συνέπεια τουλάχιστον premium account. Τον τελευταίο καιρό όμως η WG δείχνει να παίρνει μια στροφή κάνοντας και πιο μικρά tier χρήσιμα με τα campaigns αλλά και με τα stronghold που θα μας έρθουν τώρα . Αν επιλεγούν οι κατηγορίες μέχρι και tier 8 μπορεί κάποιος άνετα να παίζει χωρίς να χρειάζεται premium account. Ειδικά αν έχει κάποιο premium 8άρι να τονώνει τα οικονομικά του.
sisifos
sisifos
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ηλικία : 56

http://wotgr.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από Sanguinius Τρι Ιουλ 29, 2014 4:43 am

sisifos έγραψε:
gregorakis έγραψε:
... τι εννοείς όμως "υψηλό επίπεδο" ??? αν εννοείς να έχεις tier 10 άρματα, τότε όχι δε γίνεται κάποιος χωρίς prem acc να παίζει σε τέτοιο επίπεδο ... όμως για μένα υψηλό επίπεδο σημαίνει να παίζει κάποιος το παιχνίδι σωστά και ανταγωνιστικά ανεξαρτήτως tier ... μπορεί λοιπόν κάλλιστα κάποιος να παίζει tier 5-6 χωρίς να δίνει μία και χωρίς κάποιο handicap απέναντι σε μένα ή σε σένα ...

Εδώ ο gregorakis έχει ένα point. Παλιότερα βέβαια αν ήθελες να ανακατευτείς με ομάδες και CW, τα πράγματα ήταν μονόδρομος. Χρειαζόσουν οπωσδήποτε 10άρια και κατά συνέπεια τουλάχιστον premium account. Τον τελευταίο καιρό όμως η WG δείχνει να παίρνει μια στροφή κάνοντας και πιο μικρά tier χρήσιμα με τα campaigns αλλά και με τα stronghold που θα μας έρθουν τώρα . Αν επιλεγούν οι κατηγορίες μέχρι και tier 8 μπορεί κάποιος άνετα να παίζει χωρίς να χρειάζεται premium account. Ειδικά αν έχει κάποιο premium 8άρι να τονώνει τα οικονομικά του.
Συμφωνώ σε αυτό,αλλά τον τελευταίο καιρό,επίσης,πολλά ακούγονται για τα nerf των credits και xp τόσο των premium όσο και των απλών αρμάτων.Τέλος συμφωνώ με τον gregoraki τα πλεονεκτήματα που έχεις με το gold δεν σου δίνει κανένα τρανταχτό πλεονέκτημα ώστε να θεωρείται p2w,απλά κερδίζεις χρόνο,αντί να παίξεις 100 μάχες για να πας ένα πλήρωμα στο 100% το αγοράζεις έτοιμο
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

F2P, P2W and Mods - Σελίδα 4 Empty Απ: F2P, P2W and Mods

Δημοσίευση από 37EMA Τρι Ιουλ 29, 2014 5:24 am

apo tote pou ekopsa to premioum sto wot stis 10 maxes me diskolia oi 2 na ine prasino MM esto kai 51%
exo barethi na pezo me pososto nikis 30% 40% kai merikes fores mexri kai 12% 14%
simptosi vre paidia i kati pezete
Palia xoris premioum i iriokh matilda kai to T40 sou ebgazan 10aria tora an ise tixeros 8000 kerdos
Kai pali leo ego alaksa ego kati sto paiksimo mou (pou den nomizo ) i kati alaksane sto game ?
den ixa pou den ixa noumera ala tora xoris premioum se ligo kairo aspra me kokines boulitses tis ilaras me blepo
i xasoura me ekane na kitao noumera xaxaxa LOL
37EMA
37EMA

Αριθμός μηνυμάτων : 250

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης