World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

+9
gregorakis
galanosauros
PuN1Sh3R
TYRAELL75
dfk_7677
Sanguinius
babis2015
Gooakis
Ultimate_Spinach
13 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Ιαν 02, 2016 8:06 am

dfk_7677 έγραψε:
Sanguinius έγραψε:Βάζοντας ως στόχο το περιφερειακό του ESL,περνάς στο 2ο βήμα,χωρίς να έχεις ολοκληρώσει το 1ο,δηλαδή να υπάρχουν έτοιμοι,ανταγωνιστικοί Έλληνες παίχτες.Επιπλέον το να θεωρείς ανταγωνιστικό το περιφερειακό,δεν είναι ρεαλιστικό.Δάσκαλε που δίδασκες και νόμο δεν εκράτεις

dfk_7677 έγραψε:Και κάπου εδώ θα εγκαταλείψω τον μη ρεαλιστικό στόχο να σε κάνω να καταλάβεις.
Δεν μπορείς ρεαλιστικά να με κάνεις να καταλάβω,γιατί δεν υπάρχει πραγματικός ρεαλισμός σε αυτά που γράφεις.Δεν μπορεί εκ του μηδενός,μια ολόκληρη κοινότητα,που δεν ενδιαφέρεται,πραγματικά έστω και για το πιο απλό ανταγωνιστικό κομμάτι του WoT,τα CW,να ενδιαφερθεί για το επόμενο βήμα,που είναι τα ερασιτεχνικά του ESL
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από TYRAELL75 Σαβ Ιαν 02, 2016 8:09 am

Sanguinius έγραψε:
dfk_7677 έγραψε:
Sanguinius έγραψε:Βάζοντας ως στόχο το περιφερειακό του ESL,περνάς στο 2ο βήμα,χωρίς να έχεις ολοκληρώσει το 1ο,δηλαδή να υπάρχουν έτοιμοι,ανταγωνιστικοί Έλληνες παίχτες.Επιπλέον το να θεωρείς ανταγωνιστικό το περιφερειακό,δεν είναι ρεαλιστικό.Δάσκαλε που δίδασκες και νόμο δεν εκράτεις

dfk_7677 έγραψε:Και κάπου εδώ θα εγκαταλείψω τον μη ρεαλιστικό στόχο να σε κάνω να καταλάβεις.
Δεν μπορείς ρεαλιστικά να με κάνεις να καταλάβω,γιατί δεν υπάρχει πραγματικός ρεαλισμός σε αυτά που γράφεις.Δεν μπορεί εκ του μηδενός,μια ολόκληρη κοινότητα,που δεν ενδιαφέρεται,πραγματικά έστω και για το πιο απλό ανταγωνιστικό κομμάτι του WoT,τα CW,να ενδιαφερθεί για το επόμενο βήμα,που είναι τα ερασιτεχνικά του ESL
ayti i kontritsa pisteyete oti exei kati na prosferei stin sizitisi?

TYRAELL75

Αριθμός μηνυμάτων : 256

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από taramas Σαβ Ιαν 02, 2016 8:20 am

Για αρχή θα ελεγα να ξεχωρίσουμε τα επίπεδα του παιχνιδιού, η κορυφή του WOT συνίσταται σε 2 κατηγορίες :

α) ESL & λοιπά πρωταθλήματα WG

β) CW σε επίπεδο TIER X και μάλιστα τώρα δεν υπάρχει και ο διαχωρισμός αφρικής και λοιπων περιοχών.

Τώρα μπορούμε να ξεκαθαρίσουμε τι θέλουμε απο τα δύο, και να το θέσουμε σαν στόχο.

Κατόπιν συζητάμε πως μπορούμε να οργανώσουμε ομάδες που να μπορούν να κυνηγήσουν αυτό τον στόχο, και λέω ομάδες γιατί η δική μου εμπειρία λέει οτι μια ομάδα μόνη της δεν μπορεί να σταθεί στον ανταγωνισμό τουλάχιστον στην δεύτερη κατηγορία, για την πρώτη η εμπειρία μου είναι ελάχιστη και ως εκ τούτου αφήνω άλλους να μας δώσουν τα φώτα τους που έχουν ασχοληθεί.
Μπορώ να σας δώσω πολλά παραδείγματα που τα γνωρίζω πάρα πολύ καλά εκ των έσω που λένε, για παράδειγμα έχω ζήσει την δημιουργία της NOS απο την αρχή μέχρι σήμερα και είχα την χαρά να βοηθήσω και στην οργάνωσή της τον παλιό μου φίλο DONI, το λέω σαν παράδειγμα γιατί σε αυτη την ομάδα είδα μια οργάνωση διαφορετική απο αυτές που είχα δεί στο παρελθόν απο τους PMHC & 1SBP.

Μια παρατήρηση θέλω να κάνω και όποιος θέλει ας την σκεφτεί, μην εστιάζετε τόσο πολύ σε "ανταγωνιστικούς παίχτες" δώστε περισσότερο την προσοχή σας στην "ανταγωνιστική ομάδα", δεν λέω καλά τα στατιστικά αλλά πάνω απο όλα είναι η ικανότητα του παίχτη να αποδίδει ομαδικά και αυτό λείπει πολύ απο τους Ελληνες παίχτες, έχω δεί ομάδες με παίχτες που τα στατιστικά τους δεν είναι unicum να κάνουν θαύματα με υπομονή και επιμονή στο στόχο τους.

Το τελευταίο που θέλω να προτείνω είναι να δείτε οτι έχει γίνει στο παρελθόν και να εστιάσετε στα λάθη, να τα βάλετε στην άκρη για να μην ξαναγίνουν και να προχωρήσετε σε διαφορετικό δρόμο, δείτε τις αδυναμίες άλλων για να τις αποφύγετε, οι πολωνοί για παράδειγμα (οπως μου είχε πεί ενας φίλος παλιά) θα μπορούσαν να έχουν το WOT σπίτι τους αν μπορούσαν να συνεννοηθούν μεταξύ τους αλλά δεν μπορούν, εδώ είναι το μυστικό, συνεννόηση, ειλικρινής συνεργασία με στόχο όχι το προσωπικό όφελος αλλα το συνολικό, ή θα πάνε όλοι μπροστά ή κανένας.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Ιαν 02, 2016 8:26 am

TYRAELL75 έγραψε:
To e-league itan mia telios diaforetiki katastasi giati organwsate enan marathonio 5-6 minon kai oi pextes eprepe na desmeytoun stin ousia oti tha theloun na paixoun kai meta apo toso kairo.
sto teleyteo skelos rwtas an theloun oi 4 se isagwgika kaliteres clan na katevasoun omada sto 7x7 na diagwnistoun metaxi tous?
an einai ayti i erwtisi sou apo tim mia emena prosopika me vriskei entelos simfono to na ginei kati tetio apo tin alli omos pali mperdeyeis tis clan me tis omades sto esl.
an thewreis to oti na dimiourgisoume kapies sinthikes antagwnismou katevazontas omades san clan mpas kai kinisoume to endiaferon emena me psinei para poli kati tetio
Συμφωνώ στα 2 σκέλη,διαφωνώ στο συμπέρασμα.Το να δημιουργηθούν 1-2 clans με super/unica οι οποίες θα παίζουν στο Cw/ESL ή και στα δύο,δεν λύνει το πρόβλημα της κοινότητας.Η μεγάλη μερίδα των Ελλήνων παιχτών,θα συνεχίσουν να αδιαφορούν για αυτά όπως και τώρα.Η λύση στο πρόβλημα,είναι με κάποιον τρόπο η πλειοψηφία των αδιάφορων μελών να αποκτήσει ενδιαφέρον.Ο λόγοι της αδιαφορίας,είναι οι εξής:βλέπουν το παιχνίδι σαν διασκέδαση,κάτι που που δεν είναι κακό,αλλά οδηγεί σε αδράνεια τους παίχτες στα ανταγωνιστικά κομμάτια.Δεύτερον,είναι αυτό που έγραψε ο dfk απαυτούλης,πως οι Έλληνες παίχτες,αρνούνται πεισματικά να ανταγωνιστούν μεταξύ τους,είτε στα CW είτε στο ESL,Γιατί όμως συμβαίνει αυτό;Εξ αιτίας μιας εγγενούς τάσης του Έλληνα παίχτη να μην θέλει να ανταγωνιστεί τον διπλανό του,φοβούμενος πως θα χάσει ή μήπως είναι αποτέλεσμα του φόβου,κάποιον ατόμων που επηρεάζουν την κοινότητα,οι οποίοι δεν θέλουν να ανταγωνιστούν τους υπόλοιπους,από φόβο μην χάσουν;Τρίτον,αυτό που έγραψε ο Βασίλης περί εκνευρισμού των παιχτών που θέλουν να βελτιωθούν.Αυτό είναι σχετικά εύκολο να λυθεί,με την ύπαρξη μιας clan η οποία να του προσφέρει τον κατάλληλο χώρο.Πιστέυω πως έχουμε τουλάχιστον 2 τέτοιες clan αυτή την στιγμή,που μπορούν να το προσφέρουν.
 Εν τέλη,πιστεύω,πως όλο το παιχνίδι παίζεται,γύρω από τους παίχτες που αδιαφορούν για το game.Με την δημιουργία,μιας ή δυο υπερclan,οι οποίες θα χρησιμοποιήσουν το ήδη υπάρχον προσωπικό το οποίο ενδιαφέρεται ήδη για το WoT,δεν θα βοηθήσει ιδιαίτερα την κοινότητα
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από gregorakis Σαβ Ιαν 02, 2016 8:30 am

dfk_7677 έγραψε:Γνώμη μου είναι ότι μια προσπάθεια δημιουργίας μιας υπερ-clan, είναι τελείως ενάντια στην πρόοδο της κοινότητας. Αν θέλετε η κοινότητα να ανέβει ως σύνολο, τότε πρέπει να υπάρχει ανταγωνισμός, όσο το δυνατόν περισσότερες ομάδες που θέλουν η μια να κερδίσει την άλλη. Είναι ένα καλό κίνητρο, γι' αυτό ακριβώς και τα τοπικά πρωταθλήματα μπορούν να προσφέρουν κάτι.
... αυτό ακριβώς, χωρίς ανταγωνισμό δεν προχωράς, δεν εξελίσσεσαι ... είναι απλά τα πράγματα

@tyraell75 ... σου είπα μίλα με τον dennis για να δεις πως γίνεσαι μέλος στο esl πως φτιάχνεις ομάδα και γενικά όλα τα διαδικαστικά διότι αυτός τα έχει κάνει και ξέρει ... έγραψα μάλιστα πως αν υπάρχει κάποιο άλλο θέμα εδώ είμαι να βοηθήσω ... επίσης έγραψα για την ομάδα μου για να δείξω στον sanguinius (και σε όποιον άλλο) πως ένα τοπικό πρωτάθλημα είναι απαραίτητο για μια ομάδα που θέλει να προχωρήσει σε ευρωπαϊκά ή διεθνή τουρνουά ... δεν το έκανα για να ζητήσω βοήθεια ή κάτι τέτοιο ... για μένα πάντα το ζητούμενο είναι ο καθένας να προσπαθεί να βοηθά τον εαυτό του !!! βοηθάς για παράδειγμα την κοινότητα διότι είναι προς όφελός σου ... αν ξεκινήσετε με το σκεπτικό να φτιαχτούν ομάδες για το esl για να στηρίξουμε την κοινότητα ή την ομάδα του gregorakis ή γιατί ο dfk είναι καλό παλικάρι δε θα βγάλει πουθενά, πιστέψτε με !!! όποιος θέλει να συμμετάσχει στο esl ή σε κάποια ελληνική συμμαχία στο WoT ή δεν ξέρω που αλλού, να το κάνει αν βλέπει πως από αυτό έχει προσωπικό κέρδος ...


@Sanguinius ... δεν είναι ώρα και τόπος για να μιλάμε για clans και στόχους ...
@Imperium ... καλομελέτα και το kick έρχεται ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από TYRAELL75 Σαβ Ιαν 02, 2016 8:45 am

gregorakis έγραψε:
dfk_7677 έγραψε:Γνώμη μου είναι ότι μια προσπάθεια δημιουργίας μιας υπερ-clan, είναι τελείως ενάντια στην πρόοδο της κοινότητας. Αν θέλετε η κοινότητα να ανέβει ως σύνολο, τότε πρέπει να υπάρχει ανταγωνισμός, όσο το δυνατόν περισσότερες ομάδες που θέλουν η μια να κερδίσει την άλλη. Είναι ένα καλό κίνητρο, γι' αυτό ακριβώς και τα τοπικά πρωταθλήματα μπορούν να προσφέρουν κάτι.
... αυτό ακριβώς, χωρίς ανταγωνισμό δεν προχωράς, δεν εξελίσσεσαι ... είναι απλά τα πράγματα

@tyraell75 ... σου είπα μίλα με τον dennis για να δεις πως γίνεσαι μέλος στο esl πως φτιάχνεις ομάδα και γενικά όλα τα διαδικαστικά διότι αυτός τα έχει κάνει και ξέρει ... έγραψα μάλιστα πως αν υπάρχει κάποιο άλλο θέμα εδώ είμαι να βοηθήσω ... επίσης έγραψα για την ομάδα μου για να δείξω στον sanguinius (και σε όποιον άλλο) πως ένα τοπικό πρωτάθλημα είναι απαραίτητο για μια ομάδα που θέλει να προχωρήσει σε ευρωπαϊκά ή διεθνή τουρνουά ... δεν το έκανα για να ζητήσω βοήθεια ή κάτι τέτοιο ... για μένα πάντα το ζητούμενο είναι ο καθένας να προσπαθεί να βοηθά τον εαυτό του !!! βοηθάς για παράδειγμα την κοινότητα διότι είναι προς όφελός σου ... αν ξεκινήσετε με το σκεπτικό να φτιαχτούν ομάδες για το esl για να στηρίξουμε την κοινότητα ή την ομάδα του gregorakis ή γιατί ο dfk είναι καλό παλικάρι δε θα βγάλει πουθενά, πιστέψτε με !!! όποιος θέλει να συμμετάσχει στο esl ή σε κάποια ελληνική συμμαχία στο WoT ή δεν ξέρω που αλλού, να το κάνει αν βλέπει πως από αυτό έχει προσωπικό κέρδος ...


@Sanguinius ... δεν είναι ώρα και τόπος για να μιλάμε για clans και στόχους ...
@Imperium ... καλομελέτα και το kick έρχεται ...
ta diadikastika ta kserw eimai idi melos sto esl,stoxos mou den itan na kanoume kati na voithisoume mia siggekrimeni omada apla na prospathisoume na diadwsoume tin iparxi tou ellinikou esl sto wot,ap ligo pou diavasa sto site tou esl i anaptixi erxete mono apo tin ayxisi ton omadwn pou simetexoun. pano se ayto pisteyo an ginei mia kouventa oti mporoume na voithisoume san clan na organothoun omades na paizoun kai siga siga efoson ayksithei to endiaferon na parei to prama ton dromo tou,
distixos to na prospathei o kathenas na voithaei ton eayto tou den pianei stous ellines kai ayto to kseroume,ola xriazonte zmproximo.

TYRAELL75

Αριθμός μηνυμάτων : 256

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Ιαν 02, 2016 8:56 am

gregorakis έγραψε:... αυτό ακριβώς, χωρίς ανταγωνισμό δεν προχωράς, δεν εξελίσσεσαι ... είναι απλά τα πράγματα

@tyraell75 ... σου είπα μίλα με τον dennis για να δεις πως γίνεσαι μέλος στο esl πως φτιάχνεις ομάδα και γενικά όλα τα διαδικαστικά διότι αυτός τα έχει κάνει και ξέρει ... έγραψα μάλιστα πως αν υπάρχει κάποιο άλλο θέμα εδώ είμαι να βοηθήσω ... επίσης έγραψα για την ομάδα μου για να δείξω στον sanguinius (και σε όποιον άλλο) πως ένα τοπικό πρωτάθλημα είναι απαραίτητο για μια ομάδα που θέλει να προχωρήσει σε ευρωπαϊκά ή διεθνή τουρνουά ... δεν το έκανα για να ζητήσω βοήθεια ή κάτι τέτοιο ... για μένα πάντα το ζητούμενο είναι ο καθένας να προσπαθεί να βοηθά τον εαυτό του !!! βοηθάς για παράδειγμα την κοινότητα διότι είναι προς όφελός σου ... αν ξεκινήσετε με το σκεπτικό να φτιαχτούν ομάδες για το esl για να στηρίξουμε την κοινότητα ή την ομάδα του gregorakis ή γιατί ο dfk είναι καλό παλικάρι δε θα βγάλει πουθενά, πιστέψτε με !!! όποιος θέλει να συμμετάσχει στο esl ή σε κάποια ελληνική συμμαχία στο WoT ή δεν ξέρω που αλλού, να το κάνει αν βλέπει πως από αυτό έχει προσωπικό κέρδος ...


@Sanguinius ... δεν είναι ώρα και τόπος για να μιλάμε για clans και στόχους ...
@Imperium ... καλομελέτα και το kick έρχεται ...
Yeap,φυσικά και είναι το απαραίτητο βήμα για να πας στο επαγγελματικό,ή έστω,όσοι θέλουν να πάνε.Το θέμα είναι,πως δεν μπορείς να πάρεις,έναν μέτριο Έλληνα παίχτη και να τον βάλεις να παίξει ESL.Θα πρέπει πρώτα να βελτιωθεί σαν παίχτης,γιατί ακόμα και στο ομαδικό,η μικρο-διαχείριση της εκάστοτε κατάστασης,αφήνεται στην προσωπική ικανότητα του παίχτη.Δεν μπορείς για παράδειγμα να του πεις,πότε να τραβηχτεί πίσω ή πότε να κάνει sidescrape.Αυτά θα πρέπει να τα ξέρει ήδη από μόνος του και επίσης να μάθει να συμβαδίζει με την ομάδα και επειδή στο ESL,ακόμα και στο ερασιτεχνικό τα οφέλη είναι πολλά,καλό θα ήταν να τα μάθει παίζοντας CW.Πιστεύω,το ίδιο ισχύει και για τους fc.Συμφωνώ με όλα τα υπόλοιπα,αν δεν έχεις προσωπικό όφελος,δεν θα προσπαθήσεις και τόσο πολύ.

PS Μπορείς πάντα να στείλεις Prive.Άλλωστε,για κάποιο λόγο,αν και μου φαίνεται λίγο κουφό,αυτό που μου είχες γράψει στο Prive,βρίσκω ένα ενδιαφέρον και θα ήθελα να ξέρω περισσότερα,έστω και σε γενικά πλαίσια μιας θεωρητικής ιδέας
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από gregorakis Σαβ Ιαν 02, 2016 9:38 am

TYRAELL75 έγραψε:ap ligo pou diavasa sto site tou esl i anaptixi erxete mono apo tin ayxisi ton omadwn pou simetexoun. pano se ayto pisteyo an ginei mia kouventa oti mporoume na voithisoume san clan na organothoun omades na paizoun kai siga siga efoson ayksithei to endiaferon na parei to prama ton dromo tou
... πάλι λοιπόν δεν έχουμε να κουβεντιάσουμε και πολλά πράγματα, τα έχεις καταλάβει όλα Wink ... έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα όσες περισσότερες οι ομάδες τόσα περισσότερα τα έπαθλα και τόσα περισσότερα τα cups ... πάντως ό,τι θες ή όποιος άλλος που να αφορά το esl εδώ είμαι ...

... την Τρίτη 5/1 όπως κάθε Τρίτη στις 21.00 είναι το 3x3 ... αν έχουμε αρκετές συμμετοχές στα επόμενα cups θα επιχειρήσουμε να "ανοίξουμε" 5x5 για να δούμε πως θα πάει ... το 7x7 φαντάζει άπιαστο όνειρο αυτή τη στιγμή ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από babis2015 Σαβ Ιαν 02, 2016 11:25 am

Χαίρομαι που βλέπω ότι με το νέο έτος η ευχή μου έπιασε εν μέρει και υπάρχει ένα μικρό ενδιαφέρον για κάτι καλύτερο σαυτη την κοινότητα...έστω και σαν συζήτηση για αρχή...το post μου αν και "σεντόνι" ή "τριμπούρδελο" όπως το χαρακτήρισαν κάποιοι έπιασε τόπο και  ίσως ήταν η αφορμή να κάτσετε να σκεφτείτε και να μιλήσετε για κάποια λύση επιτέλους αντί να τρώγεστε για την πορεία της Ελληνικής Κοινότητας στο game με όποια γκάμα Ελλήνων παικτών και αν διαθέτει...και ευτυχώς το μετατρέψατε σε ακόμα σοβαρότερο το thread, όπως αρμόζει...
Μόνο επιτρέψτε μου να σχολιάσω ότι παρατήρησα 1-2 άτομα προσπαθούν να βγάλουν εκτός θέματος την προσπάθεια που προανέφερα ότι πρέπει να γίνει δίνοντας βαρύτητα στη συζήτηση προς το ESL αντί της ουσίας μιας ενωμένης κοινότητας.

Για να γίνω πιό συγκεκριμένος Το ESL και τα τουρνουά 5χ5,7χ7 κτλ δεν είναι η άμεση λύση που μπορεί να λειτουργήσει με το σύνολο των Ελλήνων παικτών του WOT  για πολλούς λόγους οργανωτικούς και μή αλλά κυρίως γιατί δεν είναι προτεύων στόχος όλων των κατηγοριών παικτών (απευθύνεται πιό πολύ σε gamers) και γιαυτό δε μπορείς να δώσεις εκεί την μεγάλη βαρύτητα (αγαπητέ dfk...) γιατί είναι μία ξεχωριστή κατηγορία και ακόμα δεν είναι έτοιμη η Ελληνική κοινότητα για μαζική συμμετοχή σε διοργανώσεις  ESL εάν δεν υπάρξει συγκέντρωση-σωστή ενημέρωση και κατανόηση απο τον κόσμο....εδώ ακόμα πολλοί παίκτες (καλοί ή κακοί) μέσα στις ήδη υπάρχουσες clan που υπάρχουν (καλές & κακές) βαριούνται ή δε ξέρουν να μπούν σε ένα site να κάνουν εγγραφή..βαριούνται ή δεν ξέρουν πως να μπούν μόνοι τους σε ένα skirmish/stronghold αν δεν τους στείλεις πρόσκληση και λέτε για esl και tournaments???

Φτιάχτε πρώτα ένα δυνατό σύνολο και μετά αυτά αυτομάτως θα τα φτιάξουν οι top paiktes ή αυτοί που θα θέλουν να ασχοληθούν σοβαρά με αυτό το κομμάτι μέσα στο σύνολο ή μέσα στο υποτιθέμενο community και σιγά σιγά θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι...γιατί τώρα που παραπονιέστε ότι δεν έχει απήχηση στο κόσμο το ESL και τα τουρνουά είναι απολύτως λογικό καθόσον όλοι είναι σκορποχώρι στις ελληνικές ομάδες και δεν υπάρχει σωστή ενημέρωση ή υπάρχει παραπληροφόρηση και αδιαφορία παντελώς...γιαυτό τονίζω ότι αυτό θα δουλέψει καλά εφόσον π.χ. υπάρχουν 500 -1000-2000 παίκτες σε ένα κοινο community με ένα ενιαίο teamspeak π.χ. όπου μπορούν κάποια άτομα αν ασχοληθούν σοβαρά μέσα στο όλο σύνολο ο καθένας με την αρμοδιότητά του και να κάτσουν και να ενημερώνουν επ' αυτού και να μαζέψουν το κόσμο πολύ πιο εύκολα για οποιαδήποτε δραστηριότητα!!!
Και λέγοντας για κοινότητα.ήθελα να πώ ότι μιλάτε τόση ώρα γύρω απο το θέμα με σάλτσες απέξω απέξω όλοι αλλά δεν μπαίνετε στην ουσία...για να βοηθήσω θα πώ για παράδειγμα...το community(κοινότητα) ως όρος απευθύνεται σε όλο το σύνολο των παικτών που ασχολούνται με το game...για παράδειγμα πόσοι Έλληνες παίκτες να παίζουν αυτό το Game?5-6k?10k? Από αυτούς να βάλω οτι ενδιαφέρονται να παίζουν ομαδικά ο 1 στους 10?άρα στο minimum δλδ στους 5000παίκτες να ενδιαφέρονται οι 500?στους 10000παίκτες οι 1000?? Εκεί λοιπόν ξεκινάς και υπολογίζεις τι χρειάζεται για τη βάση ενός in game community..φυσικά θα χρειαστεί μία φυσική δομή σαν βάση από τους δυνατότερους στο game και ένας μεγάλος σέρβερ 500ατόμων+++, κάτι σαν τη δημιουργία της PNX για παράδειγμα αλλά φυσικά με καλύτερη δομή και κανόνες απότι φτιάχτηκε...ώστε μπαίνοντας οι παίκτες μέσα να κατηγοριουποιούνται και να αξιολογούνται σωστά..και όχι μπαίνοντας στο κουβά όλοι να διαλέγεις μόνο 40-50 top και να παίζεις clanwar και άσε τους άλλους να κουρεύονται...όπως έγινε με την PNX τελικά..
 επίσης να επισημάνω ότι ο @Punisher21 πρότεινε κάτι και το περάσατε ντουκου.. (είπε δοκιμάστε αν θέλετε όλοι μαζί κάτι και αμα φάτε τα μουτρα σας δεν τρέχει και τπτ..)σαυτό συμφωνώ για την προσπάθεια, αλλά όχι έτσι χύμα μπάτε όλοι σε μια clan και ότι βγεί...θέλει οργάνωση σωστή αγαπητέ και κανόνες και αξιολόγηση παικτών και μελών διοικησης κτλ..εξ αρχής!!!Παρόλα αυτά είναι ένα κίνητρο που πραγματικά το χρειάζεται ο κόσμος να γίνει κάτι καλό άμεσα...εκτός απο μόνο τις 2-3 μεγάλες clan...Υπάρχουν και άλλοι που αξίζουν και σε μικρότερες ομάδες ή σόλο οι οποίοι απλά επιφυλάσσονται ή περιμένουν κάτι καλό να τους δώσει το κίνητρο και όχι την ομάδα του ταδε και ταδε π.χ..
Χρειάζεται πάνω απόλα θέληση και μετά όλα τα άλλα γίνονται.....
babis2015
babis2015

Αριθμός μηνυμάτων : 511
Ηλικία : 106

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από dfk_7677 Σαβ Ιαν 02, 2016 12:01 pm

@babis2015
Είναι κατανοητό ότι όλοι (ή οι περισσότεροι) που γράφουν εδώ, παίζουν ή έχουν παίξει μόνο WoT σε ομάδα. Γι' αυτό ακριβώς και στο μυαλό τους υπάρχει σαν οργάνωση αυτό το 'μπουλούκι' όπως το χαρακτηρίζω εγώ, το οποίο μας φόρτωσε η WG με την ανάγκη όσων το δυνατότερο περισσότερων παικτών για να παίζεις στο map. Το παιχνίδι είναι καταδικασμένο σε ένα εν γένει συγκεντρωτισμό εξ' αιτίας του map...

Αν κοιτάξετε έξω από το WoT, όλες οι ομάδες-clan δεν αποτελούνται από παραπάνω από 20-30 ενεργά άτομα ανά game. Και αυτό διότι είναι πολύ δύσκολο να οργανωθεί κάτι όταν έχει τόσα πολλά άτομα. Αν τα 400 άτομα που έχουν σου λέω 4 μεγάλα clan τους WoT ήταν 20 ομάδες των 20, είμαι σίγουρος ότι οι περισσότερες από αυτές θα μπορούσαν να κάνουν κάτι και στο competitve κομμάτι.

Δες για παράδειγμα το LoL. Δεν έχει τόσους παραπάνω παίκτες από το WoT. Κι όμως επειδή εκεί είναι το πολύ 7 άτομα σε κάθε ομάδα, έχει αρκετές ομάδες να συμμετέχουν. Εννοείται βέβαια ότι παίζει ρόλο και η ηλικία, άλλο πιτσιρικάς που παίζει games και άλλο οικογενειάρχης.

Εγώ αγαπητέ babis, το τοπικό ESL το βλέπω σαν κίνητρο, που είναι κάτι που απουσιάζει από τους περισσότερους. Να ανταγωνιστούν το διπλανό τους ακόμα και αυτόν που έχουν σαν συμπαίκτη στο clan. Και ταυτόχρονα να κερδίσουν και κάποιο gold σαν ανταμοιβή.

Σαφώς κάποιος χρειάζεται να τους καθοδηγήσει εκεί, απλά να τους το προτείνει και να τους βοηθήσει να ξεκινήσουν. Από κει και πέρα σε κάποιους μπορεί να αρέσει σε κάποιους όχι.

Τα τελευταία 10 χρόνια είμαι μέλος σε clan. Από την αρχή η νοοτροπία μας ήταν καλή παρέα, αλλά και το ανταγωνιστικό παιχνίδι. Και σε διαβεβαιώ ότι όλα τα χρόνια της ομάδας, είτε στη σειρά Battlefield, είτε στο CoD4 είτε πρόσφατα στο Rainbow 6 Siege, παίζαμε πάντα σε αγώνες. Αυτό θέλω να δώσω και στους υπόλοιπους που μπορεί να μην το έχουν γνωρίσει. Είμαι σίγουρος ότι κάποιοι θα το αγαπήσουν...

Το WoT δυστυχώς μου ξέφυγε, διότι άλλοι το διαχειρίζονταν και τους είχα δώσει πλήρη ελευθερία.

Και από τη δική μου εμπειρία, δε χρειάζεται να είσαι pro για να παίξεις ανταγωνιστικά. Αντιθέτως παίζοντας ανταγωνιστικά γίνεσαι πολύ καλύτερος, και ο ίδιος ατομικά, αλλά και το κυριότερο για μένα μαθαίνεις να παίζεις ομαδικά και να συνεργάζεσαι.



dfk_7677
dfk_7677

Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ηλικία : 46

http://httpσ://www.heat-clan.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Ιαν 02, 2016 12:12 pm

Μην συγκρίνεις το LoL με το WoT,είναι τελείως διαφορετικά παιχνίδια.Το LoL,δεν έχει clans και clan wars και το WoT,δεν είχε ranked από την αρχή.Επίσης το LoL είναι 5v5 σε αντίθεση με το WoT που είναι 15v15 στα random.Τέλος μην ξεχνάς πως το LoL δημιουργήθηκε εξ αρχής πάνω στο πρότυπο των e sports
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από dfk_7677 Σαβ Ιαν 02, 2016 12:27 pm

Σε ευχαριστώ για τις υποδείξεις.

Σοβαρή ερώτηση τώρα: Είναι σκοπός σου να βάλεις παραπάνω την αντιπαράθεση μαζί μου από τη συζήτηση;

Να ξέρω δηλαδή, να το κάνουμε πουτάνα το θέμα, δόξα τω Θεώ είμαι καλός και σε αυτό.
dfk_7677
dfk_7677

Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ηλικία : 46

http://httpσ://www.heat-clan.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Ιαν 02, 2016 12:37 pm

Βλέπεις να υπάρχει αντιπαράθεση;
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από babis2015 Σαβ Ιαν 02, 2016 12:53 pm

Αγαπητέ @dfk η ιδέα που έχεις δεν είναι λάθος ούτε είναι άσχημο να διοργανωθεί αυτό που λές...αυτό που πρότεινα εγώ όμως είναι ότι πρέπει να υπάρχει πρώτα μία συγκέντρωση - οργάνωση παικτών (απότι όπως είναι η τωρινή κατάσταση με παίκτες κυριολεκτικά χαμένους..σκόρπιους μέσα 250 ελληνικές κλαν + όσοι παίζουν σε ξένες που και πραγματικά να θέλουν να κανουν κάτι χάνονται ή δεν μπορείς να τους ενημερώσεις για το οτιδήποτε) ώστε να βλέπουν όλοι τα κοινά ακόμα και με ανακοινώσεις εντός teamspeak π.χ. και μετά εκεί μέσα ξεκινάς και φτιάχνεις αυτό που λές για cups 5χ5 7χ7 κτλ....Ασ πούμε έστω οτι έφτιαχνες μια κοινότητα με 500 παίκτες μέσα σε 5 ομάδες π.χ. GREECE A-B-Γ-Δ-Ε όπως  και με ανάλογο ts να τους υποστηρίζει άνω των 500 θέσεων και μία σωστή κοινόχρηστη διοίκηση για όλους π.χ. με σωστούς κανόνες-δόμηση-αξιολόγηση και φυσικά community recruiters , εκεί μέσα θα μπορούσες να μαζέψεις μόνο όσους ενδιαφέρονται για ESL / Campaigns / CLanwars/ Stronghold και μετά διοργανώνεις και τα cups μέσα από τους παίκτες αυτού του community....και είναι όλοι happy...!!!
babis2015
babis2015

Αριθμός μηνυμάτων : 511
Ηλικία : 106

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Ιαν 02, 2016 12:57 pm

Κι άντε πες πως βάζεις τους Έλληνες παίχτες των ελληνικων clan.Το θέμα είναι πως θα επαναπατρισεις τους Έλληνες του εξωτερικού
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από babis2015 Σαβ Ιαν 02, 2016 1:12 pm

Αρκετά gold δεν μαζέψατε οι unica και λοιποί απο HAMI - FAME - EFE - ΟΜΝΙ κτλ κτλ??βγάλατε τα αρματάκια σας και τα χρυσά σας μια χαρά τόσο καιρό...xD Στρωθείτε τώρα να κάνετε και καμιά δουλειά για το συνολικό καλό...όπως ανέρτησα σε προϋγούμενο ποστ για μένα αυτοί έπρεπε να ξεκινήσουν αυτο το εγχείρημα...και μετά να πιάσουν τους αρχηγούς των 3-4 top ελληνικών clan που συμμετέχουν σε κάθε διοργάνωση του wot (π.χ. GRBB- PNXR- KISS κτλ) και να κάτσουν να τα βάλουν κάτω ξεκινώντας με την θέσπιση των κανόνων κτλ και μετά βάζοντας τον κόσμο που πρέπει ώστε να φτιαχτεί έστω 1 ή 2 clan με προοπτικη για top clan και όλες οι υπόλοιπες με σωστους κανόνες και αξιολόγιση μέσα στην κοινότητα, με μία 1 και μόνο κοινή διοίκηση για όλους και ξεκινάτε βάζετε επιλεκτικά όσους ενδιαφέρει να παίζουν εκεί που πρέπει με την προοπτική ότι θα υπάρχουν και άτομα που θα ασχολούνται με esl - cups - trainings κτλ.
Αν δείτε λοιπόν απο τις 3 clan που προανέφερα απο τα 20-30 άτομα με καλά στατς που διαθέτει η κάθε μία + 5-10 unica που μπαίνουν και ποστάρουν εδω πέρα, μανι μάνι φτιάχτηκε η 1η clan...μετά λοιπόν μπορεί να ξεκινήσει η 2η με τους υπόλοιπους παίκτες + παίκτες που τους ενδιαφέρει και δεν φυτοζωούν απο τις άλλες clan.......κ.ο.κ.Τι περιμένετε λοιπόν συνεννοηθείτε....!!!!
babis2015
babis2015

Αριθμός μηνυμάτων : 511
Ηλικία : 106

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από imperiumgraecum Σαβ Ιαν 02, 2016 1:15 pm

Sanguinius έγραψε:Το θέμα είναι πως θα επαναπατρισεις τους Έλληνες του εξωτερικού

Θα δώσει φοροαπαλλαγές και τσουπ, θα 'ρθουν τα μαύρα λεφτά πίσω Razz

Δεν εχώ καταλάβει πάντως αν κάποιος από σας θεωρεί απαραίτητη την πρώτερη εμπειρία στο ESL για το CW ή το αντίστροφο, αλλά στον ρωσσικό οι παίκτες του ΕSL μετά από πολύ καιρό το πήραν απόφαση να βάλουν όλοι μαζί τις δυνάμεις τους να κάνουν CW clan

babis έγραψε:Αρκετά gold δεν μαζέψατε οι unica και λοιποί απο HAMI - FAME - EFE - ΟΜΝΙ κτλ κτλ??βγάλατε τα αρματάκια σας και τα χρυσά σας μια χαρά τόσο καιρό...xD Στρωθείτε τώρα να κάνετε και καμιά δουλειά για το συνολικό καλό...

Δεν έχω σπάσει ακόμα το φράγμα των 50k gold εγώ, και με το χριστουγεννιάτικο event έπεσα στα 37k  Sad Sad

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Mm4c4x


Έχει επεξεργασθεί από τον/την imperiumgraecum στις Σαβ Ιαν 02, 2016 1:23 pm, 2 φορές συνολικά
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 444

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από babis2015 Σαβ Ιαν 02, 2016 1:21 pm

Στις τοπ κλαν απόσο γνωρίζω βάζουν τους παίκτες που έχουν γνώση και παίζουν esl πολλές φορές για να παίζουν για να παίρνουν τα κρίσιμα παιχνίδια στα clanwars (τα ντέρμπυ με τις δυσκολότερες ομάδες)...ειδικά αυτό έκαναν κάποιες  με τα 8άρια και 6άρια στο campaign χωρίς βέβαια αυτοί να είναι ξεχωριστό κομμάτι απο την clan!!!!
babis2015
babis2015

Αριθμός μηνυμάτων : 511
Ηλικία : 106

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από babis2015 Σαβ Ιαν 02, 2016 1:25 pm

@imperium φιλαράκια έχεις πολλά απότι φαίνετα και καλά είσαι εκεί..μάζεψε τους λοιπόν και ξεκινάτε...τι περιμένεις να κλωσίσεις τα 37k?
babis2015
babis2015

Αριθμός μηνυμάτων : 511
Ηλικία : 106

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Ιαν 02, 2016 1:33 pm

Συμφωνώ babis.Το θέμα είναι το εξής,με τόσες αποτυχημένες προσπάθειες για την δημιουργία υπερclan,ο κάθε unicum θα είχε αμφιβολίες,αν καταλαβαίνεις τι θέλω να γράψω.Βασίλη μην το γελάς,ίσως χρειαστούν εγγυήσεις.BTW,πιστεύω πως η εμπειρία του CW,είναι ένα άρτιο βήμα για την εκπαίδευση παιχτών για ESL
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από babis2015 Σαβ Ιαν 02, 2016 1:37 pm

Αν δε το ξεκινήσετε εσείς με τις γνώσεις και την κατάρτιση δε θα γίνει τίποτα ποτέ....σας αρέσει να παίζετε με συμπαίκτες που μας τρολάρουν σαν Έλληνες λόγω κρίσης ακόμα και στην ίδια ομάδα??βλεπε EFE-OMNI κτλ...υπάρχουν και screenshot...είναι κρίμα οι καλοί παίκτες μας να έχουν ανάγκη αυτούς για να πάνε μπροστά ή να κάνουν κάτι ανταγωνιστικό και σωστό...αντι να υπάρχει μία αμοιγώς Ελληνική Κοινότητα σαν παράδειγμα προς μίμηση για όλους και ένα φόνιτρο στις ξένες ίσως...!!
babis2015
babis2015

Αριθμός μηνυμάτων : 511
Ηλικία : 106

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από babis2015 Σαβ Ιαν 02, 2016 1:41 pm

...και λέγοντας για κατάρτιση εννοώ ότι την νοοτροπία και την εμπειρία - οργάνωση & δομή αυτών των ομάδων μόνο όσοι έχουν δεί και έχουν παίξει μπορούν να ξέρουν ώστε να το ξεκινήσουν σαν πρότυπο...
babis2015
babis2015

Αριθμός μηνυμάτων : 511
Ηλικία : 106

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Ιαν 02, 2016 1:49 pm

True day.Αλλά όπως βλέπεις,προτιμούν τις ξένες clan και καλά κάνουν κιόλας
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από babis2015 Σαβ Ιαν 02, 2016 2:04 pm

Εγώ πάντως π.χ. 2 ατομα έχω που θέλουν να έρθουν να γίνει κάτι τέτοιο σε αυτή την κατηγορία..το θέμα είναι ποιος το ξεκινάει...ο mr. 37k gold γιατι κάνει τον κινέζο??οεο?τι θές εγγύηση τη βράκα της γιαγιάς μου για να ξεκινήσεις???5 unica αν έρθουν αποτελεί εγγύηση μαζί με τις 3 top clan..τι άλλο θέλετε?την βράκα της γιαγιάς μου για να ξεκινήσετε???imperium εσυ που έχεις τα κονέ τι περιμένεις...??μαζεψε εδω kiss/grbb/pnx-r και 5 κολλητούς σου και ξεκίνα το....!!!
babis2015
babis2015

Αριθμός μηνυμάτων : 511
Ηλικία : 106

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ - Σελίδα 3 Empty Απ: (πραγματικά) ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Ιαν 02, 2016 3:09 pm

dfk_7677 έγραψε:
Sanguinius έγραψε:Δεν έχει νόημα,από την στιγμή που σου έχω απαντήσει,ήδη.Ώστε θέλω να γίνει πουτανα η συζήτηση,μάλιστα.

Νόημα δεν έχει να σχολιάζεις ότι γράφω και να σχολιάζω ότι γράφεις. Τρέφω μια κρυφή ελπίδα ότι θα το καταλάβεις. Αλλά μάλλον είναι φρούδα.

Γι' αυτό καλή συνέχεια Smile
Logical fallacy

@babis Είναι λίγο περιπλοκότερο,από αυτό που περιγράφεις,αλλά κάπως έτσι πρέπει να ξεκινήσει.Το θέμα είναι,πως αμφιβάλω,αν αυτό θα δώσει ώθηση σε ολόκληρη την κοινότητα
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης