World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

FCing με τον RNGD....

+7
Convii
dfk_7677
gregorakis
dolofonos
perseas
37EMA
imperiumgraecum
11 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 5 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από RNGD Δευ Μάης 16, 2016 10:06 am

Εδώ θα ανεβάζω κάποια video με εμένα να κάνω FC. Σκοπός είναι να επιδεικνύονται κάποιες τακτικές που χρησιμοποιούνται από εμένα και στη δεδομένη στιγμή "βγήκαν" ή όχι.

Πολλές φορές σαν FC παίζω πιο άσχημα από ότι συνήθως (χεχ). Άλλες φορές γίνονται λάθη από παίχτες. Δείξτε ανοχή σε αυτό και μείνετε στο τι συμβαίνει και πότε στον χάρτη. Το thread αυτό αφορά τακτικές-επιλογές και set up και θα ήθελα να μείνουμε στην κριτική επί αυτών....Θα με ενδιέφερε να μου μεταφέρετε την άποψη σας για το τι κάνω εγώ σαν FC λάθος.

RNGD

Αριθμός μηνυμάτων : 392

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από RNGD Δευ Μάης 16, 2016 10:20 am

Για αρχή θα ανεβάσω μια μάχη που για λόγους χαζομικροπολιτικής χρησιμοποιήθηκε από διάφορους. Στην πράξη, καμιά σχέση με το τι παίζανε κατά την περίοδο εκείνη οι KISS βέβαια. Σαν GRBB, επισκέφθηκα το KISS TS, o DennisVt αφιέρωσε λίγο χρόνο στο να συζητήσουμε τακτικές και κυρίως τον τρόπο που παίζουν οι WTP. Το set up είναι επιλεγμένο με βάση την υπόθεση που έκανα για τους WTP, το στήσιμο ασυνήθιστο και γενικά δεν θα το πρότεινα για CW.
Set up: GRBB 6x t54lt,2x IS3,2x AMX 50 100  ---   WTP 2xt54lt,1 obj 416, 1 amx 13 90, 1 AMX 50 100, 4x IS3, 1 M40/43
http://wotreplays.com/site/2695991?secret=0437b8593a143a521c93fc57ef51dba9

enjoy

RNGD

Αριθμός μηνυμάτων : 392

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από RNGD Δευ Μάης 16, 2016 10:27 am

Το επόμενο είναι KISS vs WTP . Άμυνα οι WTP σε περιοχή τους. Απλά πράγμα εν γένει, καδρόνια στα χέρια, μέσα από τις γραμμές, αιφνιδιασμός τακτικά, δημιουργία αδύναμης μεριάς στον αντίπαλο, καθάρισμα στης αδύναμης μεριάς και σκούπισμα στο χάρτη

http://wotreplays.com/site/2696046?secret=0437b8593a143a521c93fc57ef51dba9

RNGD

Αριθμός μηνυμάτων : 392

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από falakros Δευ Μάης 16, 2016 10:50 am

RNGD έγραψε:Θα με ενδιέφερε να μου μεταφέρετε την άποψη σας για το τι κάνω εγώ σαν FC λάθος.
αποψη! γιατι οχι, αλλο ενα ζευγαρι ματια, και αλλο πολλα Smile

να κανω μια χαζη ερωτηση, θα ανεβαζεις replays, καλως...... αλλα σε λιγο ερχετε το patch 9.15   και προηγουμενης εκδοσης γνωστο το οτι δεν παιζουν, τα δικα σου θα παιζουν?? καπου ειχα διαβασει οτι γινετε να παιξουν replays προηγουμενης εκδοσης σε μετεγενεστερη, αλλα δεν θυμαμαι, που το ειδα, και δεν ψαχνω τωρα γιατι δεν ειμαι σπιτι, και τραβαω απο κινητο ιντερνετ Shocked
falakros
falakros

Αριθμός μηνυμάτων : 108

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από RNGD Δευ Μάης 16, 2016 11:13 am

χμμμ, να τα κάνω youtube τότε

RNGD

Αριθμός μηνυμάτων : 392

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από imperiumgraecum Δευ Μάης 16, 2016 11:14 am

>>http://wot.djgappa.com/<<

Eδώ μπορεί κανείς να δει τη συμβατότητα των διαφόρων replays σε διαφόρων εκδόσεων clients, επίσης είναι χρήσιμο σε περίπτωση που κάποιος έχει ένα παλιό replay και θέλει να το καταγράψει για ανέβασμα πχ. στο youtube, μπορεί να κατεβάσει την έκδοση που επιθυμεί.
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 444

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από Dennis20vt Τρι Μάης 17, 2016 7:55 am

Εχουμε μιλησει παρα πολλες φορες RNGD οσο αναφορα τα σχεδια σε διαφορες πιστες βγαλαμε μαζι διαφορα σχεδια τα οποια πρωσοπικα εγω τα δοκιμασα και δουλεψανε και πηρα νικες σε μεγαλες clan!
Σαν fc εισαι καλος για μενα!Εχεις ομως ενα κακο ελλατωμα χωρις παρεξηγηση!Οταν χανεις με 2,3-0 παρατας την μαχη σαν fc!
Σαν fc θα σου πω ποτε να μην την παρατας δεν χανεται η μαχη αν ξεκινησει και χασεις 2 αρματα σου!Η μαχη χανεται οταν τελειωσει το παιχνιδι!Επισης πολοι fc σας περνει απο κατω οταν κανετε ητες!Προσωπικα εφτασα σε ενα επιπεδο σαν fc που δυσκολα κανω ηττες!Ειναι ομως και η ηττα μεσα στο παιχνιδι!Και για να φτασω σε επιπεδο να παιρνω νικες σε μεγαλες ομαδες εκανα παρα πολλες ητες!Ολα ειναι φυσικα μεσα στο παιχνιδι και η ητα και η νικη!! Wink
Dennis20vt
Dennis20vt

Αριθμός μηνυμάτων : 155

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από RNGD Τρι Μάης 17, 2016 9:48 am

Dennis20vt έγραψε:Εχουμε μιλησει παρα πολλες φορες RNGD οσο αναφορα τα σχεδια σε διαφορες πιστες βγαλαμε μαζι διαφορα σχεδια τα οποια πρωσοπικα εγω τα δοκιμασα και δουλεψανε και πηρα νικες σε μεγαλες clan!
Σαν fc εισαι καλος για μενα!Εχεις ομως ενα κακο ελλατωμα χωρις παρεξηγηση!Οταν χανεις με 2,3-0 παρατας την μαχη σαν fc!
Σαν fc θα σου πω ποτε να μην την παρατας δεν χανεται η μαχη αν ξεκινησει και χασεις 2 αρματα σου!Η μαχη χανεται οταν τελειωσει το παιχνιδι!Επισης πολοι fc σας περνει απο κατω οταν κανετε ητες!Προσωπικα εφτασα σε ενα επιπεδο σαν fc που δυσκολα κανω ηττες!Ειναι ομως και η ηττα μεσα στο παιχνιδι!Και για να φτασω σε επιπεδο να παιρνω νικες σε μεγαλες ομαδες εκανα παρα πολλες ητες!Ολα ειναι φυσικα μεσα στο παιχνιδι και η ητα και η νικη!! Wink


Το θέμα είναι πάντα να προσπαθείς να εξελίσσεις τον εαυτό σου. Αν ήταν να είχα μόνο αυτό το στραβό που είπες...
Καθόλου νεύρα, αυτό θεωρώ ότι είναι ένα βασικό μειονέκτημα που έχω διώξει εντελώς, ηρεμία στην ομάδα κλπ κλπ.
Για το αν "αφήνω τη μάχη" στην πρώτη στραβή δεν ξέρω, δεν το είχα σκεφτεί καθόλου να σε πω, θυμάμαι μάχες πάντως που πήγανε από την αρχή μέχρι τέλους στραβά, θυμάμαι και μάχες που γυρίσανε είτε από τους παίχτες μου είτε από επιλογές μου είτε και από τα 2 μαζί.

Το ότι μιλήσαμε μαζί...χεχ, αθάνατη ελληνική χαζοWoTκοινότητα.... με τους ψευτοανταγωνισμούς της. Ήμουνα στους KISS, έφυγα σαν κύριος, ήρθε η ώρα να παίξω με τους WTP, φυσικά και θα πιάσω να μιλήσω με αυτούς που τους έπαιζαν επί ένα μήνα για να πάρω feedback. Πως αυτό χρησιμοποιήθηκε για λόγους προπαγάνδας δεν έχω καταλάβει το λόγο.

Τώρα, είμαι σε μια πολύ ενδιαφέρουσα ομάδα και έχω την ευκαιρία να μάθω ακόμα πιο πολλά.

RNGD

Αριθμός μηνυμάτων : 392

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από Dennis20vt Τρι Μάης 17, 2016 12:38 pm

Δεν σου ειπα για νευρα απλα χαλιεσε!Μπορει και εγω ορισμενες φορες να το κανω!Στα sh ποτε ομως στα cws!Θελει πολυ δουλεια και μελετη απο τους fc παντως για να παρουν περιοχες απο αλλες clan επισης θελει μελετη και δουλεια για να τις κρατησουν!
Επισης θελει και πολλες γνωμες πανω στα σχεδια απο αλλους fc!Οπως εχω παρει και εγω την γνωμη σου για διαφορα σχεδια!Για παραδειγμα τοτε που ημασταν στην ιδια ομαδα και βλεπαμε σχεδιο αμυνας και επιθεσης στην ensk!Ε την ensk δεν μου την πηραν ποτε στην προηγουμενη season και περασαν μεγαλες ομαδες!Επισης παιζει ρολο πως θα αντιδρασεις μεσα στην μαχη αν δεις κατι στο οποιο δεν περιμενες!Εγω σαν fc μετα τις μαχες ακομα και σε νικες ρωταω  και τους παιχτες που ειχα στην ομαδα γιατι χασανε και ποιο προβλημα ειχαν στην θεση που παιζαν!Και θα πω για ακομα μια φορα οτι την νικη την περνουν και οι παιχτες!50% του fc 50% των παιχτων!
Το οτι μιλησαμε μαζι ενω ησουν σε αλλη ομαδα δεν βρισκω λογο γιατι υπηρξε προβλημα!Παντα θα μιλαμε σε οποια ομαδα κι αν εισαι!Και ειναι καλο να το κανουν ολοι οι Ελληνες παιχτες και ομαδες!
Dennis20vt
Dennis20vt

Αριθμός μηνυμάτων : 155

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από RNGD Τρι Μάης 17, 2016 2:14 pm

Κοίτα, αν θες να συνεργάζεσαι με τον Έλληνα συμπαίχτη σου, τον πιάνεις και μιλάς, έτσι απλά και όμορφα. Όλα τα άλλα είναι μικροπολιτικές και χαζοεγωισμοί.
Εντωμεταξύ, καλά τα λέω εγώ αλλά πρέπει να μάθω να κάνω τα vids για το you tube

RNGD

Αριθμός μηνυμάτων : 392

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από RNGD Τετ Μάης 18, 2016 10:42 am

Για να δούμε λοιπόν, πρώτο ανέβασμα στο youtube

GRBB vs WTP. Γρήγορο σχήμα και περιστροφή στο χάρτη. Outplayed αντίπαλος FC


RNGD

Αριθμός μηνυμάτων : 392

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από perseas Τετ Μάης 18, 2016 1:19 pm

Ξεφτύλα, με cheat ..... gg.
perseas
perseas

Αριθμός μηνυμάτων : 176

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από RNGD Τετ Μάης 18, 2016 1:47 pm

perseas έγραψε:Ξεφτύλα, με cheat ..... gg.


Troll bait Op success


Δεν σκοπεύω να κρύβομαι σβήνοντας το res_mod όπως κάνουν οι υπόλοιποι που ανεβάζουν βίντεο στο youtube , μόνο και μόνο για να κοροϊδεύω αυτούς που τα βλέπουν.

Αν λοιπόν από το βίντεο κατάλαβες ότι το destruction mode κέρδισε το παιχνίδι, το thread αυτό δεν σε αφορά. Αν επίσης πιστεύεις ότι δεν τα χρησιμοποιούν ΟΛΟΙ, επίσης αυτό το thread δεν σε αφορά. 

Όποιο άλλο παλικάρι νοιώθει ότι θίγεται το interner bushido του, το κανάλι του Quickiebaby είναι από εκεί  ---->

RNGD

Αριθμός μηνυμάτων : 392

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από perseas Τετ Μάης 18, 2016 1:56 pm

Δηλαδή το FCing πρέπει να συνυπάρχει με το destruction mode για να είναι επιτυχές;
Παρεπιπτόντως το είχα διακρίνει και σε μερικά replay από τον Tyrael στο κανάλι του youtube.
perseas
perseas

Αριθμός μηνυμάτων : 176

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από RNGD Τετ Μάης 18, 2016 2:08 pm

perseas έγραψε:Δηλαδή το FCing πρέπει να συνυπάρχει με το destruction mode για να είναι επιτυχές;

Αυτό είναι δικιά σου υπόθεση. Όχι δικιά μου. Πέρα από αυτό δεν καταλαβαίνω πως θεωρείς ότι στο συγκεκριμένο παιχνίδι, το destruction mode είναι αυτό που έδωσε τη νίκη;
6xt54lt+2xAMX 50 100 στην εκκλησία για να κερδίσω σίγουρα τη μάχη στο σημείο αυτό, ανάβουμε τα IS3 και κάνουμε περιστροφή στον χάρτη. Απασχολώ με το yolo IS3 της μέσης του χάρτη την αντίπαλη ομάδα που μένει αγκιστρωμένη στην πάνω δεξιά γωνία του χάρτη και παίρνει βολές επάνω μου, κερδίζοντας πολύτιμα δευτερόλεπτα για πιο ασφαλή περιστροφή στη γραμμή 1-2. Κάνω suicide τα 2 ΑΜΧ 50 100 στα άρματα της μέσης γα να μην φάω cap και να στερήσω το spot στη σημαία τους , βγαίνει το IS3 από το cap τους και τα 2 t54lt στήνουν διασταυρούμενα πυρά σε αυτους που επιστρέφουν.
Εφόσον το έχει ο συναγωνισμός, τα έχω βάλει και εγώ. Ας βάλει ESL wire στο παιχνίδι η Wargaming να παίζουμε vanilla.

RNGD

Αριθμός μηνυμάτων : 392

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από 37EMA Τετ Μάης 18, 2016 2:44 pm

an den ixate to destruction mode tha pigenane 2 armata karfi sto A5 i tha boruse na kani esto ena decap to andipalo arma pou itan eki ?
Parepiptondos kalo sxedio kali maxi ala mi leme kai pos den boithise to modaki.
ala mias kai to xrisimopioun oloi malakia den ine na min to xrisimopihshs.
37EMA
37EMA

Αριθμός μηνυμάτων : 250

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από RNGD Τετ Μάης 18, 2016 2:49 pm

37EMA έγραψε:an den ixate to destruction mode tha pigenane 2 armata karfi sto A5 i tha boruse na kani esto ena decap to andipalo arma pou itan eki ?
Parepiptondos kalo sxedio kali maxi ala mi leme kai pos den boithise to modaki.
ala mias kai to xrisimopioun oloi malakia den ine na min to xrisimopihshs.

Όχι δεν θα πηγαίνανε καρφί στο Α5, θα πηγαίνανε απέναντι όπως τους έδειχνα, θα τον άναβαν από μόνοι τους και θα τον σκοτώνανε 10 δευτερόλεπτα μετά από ότι το κάνανε.

Εν πάσει περιπτώσει...η φράση "το χρησιμοποιούν όλοι" είναι απόλυτη και κακώς τη χρησιμοποίησα. Το "σχεδόν όλοι" είναι ακριβέστερο.

RNGD

Αριθμός μηνυμάτων : 392

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από RNGD Τετ Μάης 18, 2016 3:01 pm

lol, κάποιος με σφύριξε ότι ρίχνει ban η WG λόγω youtube και mods.

υποθέτω ότι ισχύει ο κανόνας στο fight club δεν μιλάμε για το fight club.

oh well, ένα remake και ξαναανεβάζω

RNGD

Αριθμός μηνυμάτων : 392

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από 37EMA Τετ Μάης 18, 2016 3:07 pm

prosexe krima ine na banarisths an to stiloun WG mexri kai omadiko paizh kai epistrofh ta armatakia an ine apo event
37EMA
37EMA

Αριθμός μηνυμάτων : 250

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από perseas Τετ Μάης 18, 2016 4:14 pm

RNGD έγραψε:
perseas έγραψε:Ξεφτύλα, με cheat ..... gg.


Troll bait Op success


Δεν σκοπεύω να κρύβομαι σβήνοντας το res_mod όπως κάνουν οι υπόλοιποι που ανεβάζουν βίντεο στο youtube , μόνο και μόνο για να κοροϊδεύω αυτούς που τα βλέπουν.

Αν λοιπόν από το βίντεο κατάλαβες ότι το destruction mode κέρδισε το παιχνίδι, το thread αυτό δεν σε αφορά. Αν επίσης πιστεύεις ότι δεν τα χρησιμοποιούν ΟΛΟΙ, επίσης αυτό το thread δεν σε αφορά. 

Όποιο άλλο παλικάρι νοιώθει ότι θίγεται το interner bushido του, το κανάλι του Quickiebaby είναι από εκεί  ---->
Μου αρέσει που είσαι θαρραλέος και δεν μασάς. cheers (oh well, ένα remake και ξαναανεβάζω)

Η θέση της αντίπαλης ομάδας, η θέση του spotter (T-54ltw), αλλά και αυτών που κάνουν reset ή γυρίζουν για να το κάνουν δεν κερδίζει την μάχη; Αν όχι αυτά τότε τι; Αν ''το έχεις'' σαν FC δεν χρειάζεσαι βοηθήματα, τα χρειάζεσαι μόνο αν φοβάσαι την αποτυχία.

Δηλαδή επειδή το χρησιμοποιούν όλοι ή σχεδόν όλοι ή κάποιοι ή στο τέλος μερικοί αυτό τι σημαίνει;

Με πληγώνεις όχι Quickiebaby αλλά QuickyBaby
perseas
perseas

Αριθμός μηνυμάτων : 176

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από RNGD Τετ Μάης 18, 2016 9:24 pm

perseas έγραψε:
RNGD έγραψε:
perseas έγραψε:Ξεφτύλα, με cheat ..... gg.


Troll bait Op success


Δεν σκοπεύω να κρύβομαι σβήνοντας το res_mod όπως κάνουν οι υπόλοιποι που ανεβάζουν βίντεο στο youtube , μόνο και μόνο για να κοροϊδεύω αυτούς που τα βλέπουν.

Αν λοιπόν από το βίντεο κατάλαβες ότι το destruction mode κέρδισε το παιχνίδι, το thread αυτό δεν σε αφορά. Αν επίσης πιστεύεις ότι δεν τα χρησιμοποιούν ΟΛΟΙ, επίσης αυτό το thread δεν σε αφορά. 

Όποιο άλλο παλικάρι νοιώθει ότι θίγεται το interner bushido του, το κανάλι του Quickiebaby είναι από εκεί  ---->
Μου αρέσει που είσαι θαρραλέος και δεν μασάς. cheers (oh well, ένα remake και ξαναανεβάζω)

Η θέση της αντίπαλης ομάδας, η θέση του spotter (T-54ltw), αλλά και αυτών που κάνουν reset ή γυρίζουν για να το κάνουν δεν κερδίζει την μάχη; Αν όχι αυτά τότε τι; Αν ''το έχεις'' σαν FC δεν χρειάζεσαι βοηθήματα, τα χρειάζεσαι μόνο αν φοβάσαι την αποτυχία.

Δηλαδή επειδή το χρησιμοποιούν όλοι ή σχεδόν όλοι ή κάποιοι ή στο τέλος μερικοί αυτό τι σημαίνει;

Με πληγώνεις όχι Quickiebaby αλλά QuickyBaby
Σου εξηγησα μία φορά. Δεν είμαι εδώ για να παίξω σύμφωνα με τους ηθικούς σου κανόνες. Αν δεν θέλει τέτοια mods η WG , ας πάει να βάλει το anticheat το οποίο ήδη έχει φτιάξει και δεν χρησιμοποιεί .
Αυτό που λες για τους αντιπάλους ανιχνευτές, δεν ευσταθεί. Αν δεν βγαλεις τα επιπλέον άρματα από τη σημαία του αντιπάλου για να δώσεις βάθος στην άμυνα σου και να μην σε κάνει decap το πυροβολικό, τότε θα χάσεις. Δεν θα είχαν ανάψει οι αντίπαλοι δηλαδή; Ή μηπως δεν θα είχαν πεθάνει επίσης; Εν πασει περιπτώσει, κάτι μου λέει ότι δεν πρόκειται να σε πεισω.
Και τα βίντεο αν διαβάσεις το πρώτο πρώτο μήνυμα, δεν τα ανεβαζω για να με πουν μπράβο, αλλά για να με βοηθήσουν οι παρατηρήσεις όσων χάσουν από το χρόνο τους να τα δουν σε τακτικό επίπεδο.
Επί αυτού λοιπόν, έχεις κάτι να πεις; Όχι από ότι φαίνεται. 
Γιατί αν δεν εχεις και μία που γνωρίζεις καλύτερα από εμένα την ορθογραφία του Quickybaby, πήγαινε και δες από εκεί.

RNGD

Αριθμός μηνυμάτων : 392

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από perseas Πεμ Μάης 19, 2016 5:06 am

Ένα πράγμα μόνο θα σου πω ότι τα παράνομα modes όπως το ''destruction mode'' σε βοηθάει να πάρεις καλύτερες αποφάσεις τη δεδομένη στιγμή αξιοποιώντας την εικόνα που σου δίνει. Στη συγκεκριμένη μάχη το Τ-54ltw που ήταν πίσω από το σπίτι (δίπλα στη βάση του αντιπάλου) δεν θα είχε φανεί θα είχε επιβιώσει και θα σας σπόταρε για τα reset και σε καμία περίπτωση δεν θα είχατε δει το arty. Δεδομένου ότι γνωρίζατε τι θέση αυτού του άρματος από το mode πήγατε με άνεση και το εκτελέσατε και εκεί κρίθηκε η μάχη.
perseas
perseas

Αριθμός μηνυμάτων : 176

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από Dennis20vt Πεμ Μάης 19, 2016 5:59 am

Το συγκεκριμενο σχεδιο με λιγες αλλαγες που εκανε ο rng το συζητησαμε μαζι!Φυσικα ο fc της μαχης ηταν ο rngd και οχι εγω!Ενα λαθακι που εκανες RNGD ηταν που δεν πηρες γρηγορα απο το g7 g8 επιθετικο σποτ για να αναψεις τον σποτερ που ερχοταν απο εκει!Παντα γινεται το σποτ εκει οπως καναν και αυτοι!Αυτο τι σημενει οτι οι WTP ειδαν μονο εσενα που ησουν μεσα στην μεση και πιθανων τα ht τους προσπαθησαν να παρουν βολη σε σενα χωρις να ξερουν φυσικα οτι ερχεστε απο πανω!Αν σποταριζωταν το lt απο το g7 θα ειχες και ενα μικρο πλεονεκτημα να τους παρεις και μεσα στην πολη μπαμ μπαμ!Φυσικα για να γινει κατι τετοιο επρεπε να τα ειχες ολα τα αρματα μεσα στην πολη εκτος απο σενα που ησουν στην μεση!Για την συνεχεια της μαχης δεν εχω να πω τιποτα καλα εκανες και εφυγες απο την πολη καλα εκανες και πηρες cap καλα εκανες και εχασες εσυ στην μεση η μονη παρατηρηση ειναι οτι ηταν ενα παρα πολυ χαλια παιχνιδι των WTP!Γιατι ειδαν εσας μεσα στην πολη και πιθανων να ειδαν οτι φευγατε δεν πηγαν πισω στην βαση τους αλλα εμειναν εκει!

Οσο αναφορα το συγκεκριμενο modaki ειναι καλα σαν fc να μην το εχεις γιατι αρκετες φορες σου δινει λαθος εντυπωση για την μαχη!Επειδη καποτε το ειχα η αληθεια ειναι οτι περισσοτερο ζημεια μου εκανε παρα καλο!
Dennis20vt
Dennis20vt

Αριθμός μηνυμάτων : 155

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από RNGD Πεμ Μάης 19, 2016 7:45 am

perseas έγραψε:Ένα πράγμα μόνο θα σου πω ότι τα παράνομα modes όπως το ''destruction mode'' σε βοηθάει να πάρεις καλύτερες αποφάσεις τη δεδομένη στιγμή αξιοποιώντας την εικόνα που σου δίνει. Στη συγκεκριμένη μάχη το Τ-54ltw που ήταν πίσω από το σπίτι (δίπλα στη βάση του αντιπάλου) δεν θα είχε φανεί θα είχε επιβιώσει και θα σας σπόταρε για τα reset και σε καμία περίπτωση δεν θα είχατε δει το arty. Δεδομένου ότι γνωρίζατε τι θέση αυτού του άρματος από το mode πήγατε με άνεση και το εκτελέσατε και εκεί κρίθηκε η μάχη.


Συμπέρασμα: πήρα τις σωστές κατά τη γνώμη σου αποφάσεις.

Άρα για τους υπόλοιπους που θέλετε να μάθετε να κάνατε τον FC: βάλτε το destruction mode, σε κερδίζει τις μάχες από μόνο του.

Ευχαριστώ πολύ για το feedback Περσέα

RNGD

Αριθμός μηνυμάτων : 392

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

FCing με τον RNGD.... Empty Απ: FCing με τον RNGD....

Δημοσίευση από RNGD Πεμ Μάης 19, 2016 10:15 am

Ανέβασα και πάλι το GRBB vs WTP Lakeville.
Προσοχή, χρησιμοποιώ mods που δεν συμβαδίζουν με το internet bushido του Persea


RNGD

Αριθμός μηνυμάτων : 392

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 5 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης