World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

+22
yanis
Marita89
cgakis
billys07
trexas
panoc
lerovith
CosaNostraISMYINGAMENAME
DocMustang
Kostis_Larsson
taramas
Midblue
Amerikanos
BLACK72
Ghostalker
dolofonos
Sanguinius
HeeroYuy997
ee3509
perseas
Founder
gregorakis
26 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 15 Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Sanguinius Κυρ Ιουν 09, 2013 4:28 am

Ghostalker έγραψε:
Sanguinius έγραψε:
dolofonos έγραψε:Ας πάρουμε τα πράγματα με την σειρά. Δικαίωμα του καθενός είναι νε γουστάρει τα νούμερα που έχει είτε είναι άψογα είτε όχι. Από εκεί και πέρα όμως αν έστω και λίγο ενδιαφέρετε πρέπει να δει τι φταίει. ΟΧΙ δεν φταίει το ΜΜ ούτε η τύχη ούτε η WG ούτε τα ντινκ ούτε η μηδενικές φταίει ο ίδιος και όσο ποιο γρήγορα το καταλάβει τόσο καλύτερα γι αυτόν και την ομάδα του. Δικαιολογίες έχω ακούσει άπειρες γιατί πολύ απλά δεν παραδέχεται κανείς ότι τόσο μπορώ βρε άνθρωπε μου. Και αντί πχ να πιάσει τον gregoraki και να τον ρωτήσει πως μπορεί να γίνει καλύτερος απλά του την λέει. Έχω ζαλίσει πολύ κόσμο με το παράδειγμα του ανιψιού μου που από 400 eff έχει φτάσει σχεδόν στο 1100 wn γιατί πολύ απλά ζορίστηκε, τον έβαλα σε training του έδειξα τα βασικά μετά platoon TC και έκανε και την πρώτη του μάχη πριν λίγες μέρες σε CW με 4000 damage. Δεν θα γίνει μπλε αλλά στο 1300 θα φτάσει που σημαίνει ότι μπήκε στο νόημα του παιχνιδιού. Στους Έλληνες υπάρχει κόμπλεξ.- όταν λες κάποιον έλα να σου δείξω κάτι είναι σαν να τον βρίζεις. Και για να λέμε την αλήθεια το 80% τον Ελλήνων παικτών θέλει training από άτομα που γνωρίζουν ΚΑΙ ΟΧΙ από άτομα που νομίζουν ότι γνωρίζουν.
Ένας άντρας 33 ετών μιλάει με μυαλό 53 ετών και για αυτο παίζεις τοσο καλά.'nough said


Δηλαδή και οι 2 παίζανε wot από 1s χρόνου οπότε το ηλικιακό είναι δείκτης εμπειρίας; Αν όχι μπορείς να μου εξηγήσεις πως εσύ συνδυάζεις το ηλικιακό ως προς τις απόψεις τους στο wot;
Δεν ειναι δείκτης εμπειρίας ειναι δείκτης ωριμότητας.Οταν κάποιος μιλάει πράττει με ωριμότητα μεγαλύτερη από αυτο που τ επιτρέπει η ηλικια τ,σημαίνει πως τ μυαλό τ είναι γερασμένο άρα και πιο μεστό και σοφότερο
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Founder Κυρ Ιουν 09, 2013 4:41 am

dolofonos έγραψε: Στους Έλληνες υπάρχει κόμπλεξ.- όταν λες κάποιον έλα να σου δείξω κάτι είναι σαν να τον βρίζεις. Και για να λέμε την αλήθεια το 80% τον Ελλήνων παικτών θέλει training από άτομα που γνωρίζουν ΚΑΙ ΟΧΙ από άτομα που νομίζουν ότι γνωρίζουν.

Θοδωρή μόλις μου έδωσες μια καταπληκτική ιδέα. Γιατί αντί να κάθεστε να αναλώνεστε όσοι έχετε ψηλά στατιστικά για να πείσετε αυτούς με τα πιο χαμηλά πως πρέπει να τα ανεβάσουν γιατί είναι πολύ σημαντικό, δεν γράφεται αρθράκια με συμβουλές και να ανεβάσετε και βιντεάκια με τις μάχες σας στο κατάλληλο τμήμα του φόρουμ μας ώστε να βοηθηθούν και οι πιο άπειροι παίκτες και να βελτιώσουν τα στατιστικά τους?
Γράφοντας τέτοιες συμβουλές δεν προσβάλλετε κανένα και θα είναι και μια μόνιμη παρακαταθήκη για την ελληνική κοινότητα. Αυτό ισχύει και για πολλούς άλλους έμπειρους παίκτες του φόρουμ που παρόλο που σκοτώνονται σε παρόμοια με αυτό τόπικ να μας πείσουν πόσο σημαντικό είναι να βελτιώνεις τα στατιστικά σου δεν έχω δει να γράφουν ποτέ τίποτα χρήσιμο. Το πως δλδ θα μπορούσε κάποιος να τα βελτιώσει.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Sanguinius Κυρ Ιουν 09, 2013 4:45 am

HeeroYuy997 έγραψε:Εγώ έχω μια απορία πως πάντα οι μοβ όταν παίζουν με 10 πέφτουν πρώτοι ??? μάλλον φταίει οτι έχουν μάθει τα μικρά TIER μόνο . . .
Το ότι πέτυχες έναν μωβ ή 10 σε ασχημα παιχνίδια δν σημαίνει πως παίζουν σε όλα άσχημα,ελεος δλδ
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από gregorakis Κυρ Ιουν 09, 2013 4:45 am

@DocMustang ... κάτι που γράφω εγώ σαν gregorakis μωβ παίκτης (όχι ακόμα μωβ για να είμαστε σωστοί αλλά το παλεύω) δε βαρύνει και όλους τους άλλους μωβ παίκτες ... δεν αποτελούμε κάποια συνομοταξία και οι απόψεις μου δεν αφορούν όλους ... το ότι εγώ δε θα σε έβαζα στο platoon μου δε σημαίνει πως το ίδιο θα έκανε ο dolofonos ή κάποιος άλλος ... ας μη φορτώνονται κι άλλοι τα δικά μου κουσούρια ...
... το πότε θα πιέσεις, πότε θα αμυνθείς και γενικά οι αποφάσεις που θα πάρεις μέσα σε μια μάχη δε μαθαίνονται ... είναι η εμπειρία που αποκτά κάποιος μέσα από τα παιχνίδια ... αλλά για να μπορέσει να αποκτήσει αυτή την εμπειρία θα πρέπει να είναι ανοιχτόμυαλος και να έχει τη σωστή φιλοσοφία πάνω στο παιχνίδι, να γνωρίζει το άρμα του και τις δυνατότητές του ... για παράδειγμα αν στις μάχες που χάνει θεωρεί πως φταίει η ομάδα του ΔΕΝ πρόκειται ποτέ να γίνει καλός παίκτης ...
... δεν είναι όλοι οι μωβ απαραίτητα καλοί παίκτες ή έστω τόσο καλοί ... και φυσικά όπως αναφέρθηκε και οι μωβ κάνουν πολλές μαλακίες και χάνουν μάχες ...
... όσο κι αν ψάχνω στο forum δεν μπορώ να βρω κάποιο post που να βάζει κριτήρια στο ποιος πρέπει και ποιος δεν πρέπει να γράφει ... δε ξέρω που το είδες εσύ γραμμένο, αλλά για μένα όλες οι γνώμες πρέπει να ακούγονται ... από τον καθένα πάντα έχεις κάτι να μάθεις ...

@HeeroYuy997 ... αυτό που λες είναι αστικός μύθος ... δώσε παράδειγμα αλλιώς σε εμένα ακούγεται σα νεφελίμ ψεκασμένο από αεροπλάνο ... όσους "μωβ" παίκτες ξέρω, και είναι πάρα πολλοί, έχουν εξίσου, αν όχι καλύτερα, στατιστικά με τα 10αρια τους ...

... επίσης εξακολουθώ να νοιώθω παράταιρος κι αποκομμένος, σαν να αντιμετωπίζονται οι "μωβ" ως εχθροί ... δε θέλουμε το κακό κανενός ... WE COME IN PEACE ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Ghostalker Κυρ Ιουν 09, 2013 5:30 am

HeeroYuy997 έγραψε:Εγώ έχω μια απορία πως πάντα οι μοβ όταν παίζουν με 10 πέφτουν πρώτοι ??? μάλλον φταίει οτι έχουν μάθει τα μικρά TIER μόνο . . .

οι unicums πέφτουν πρώτοι

1% επειδή έκαναν μαλακία/ lagaran/ήταν μεθυσμένοι ect
39% επειδή έκριναν από το xvm ότι η μάχη είναι χαμένη 100% και ότι στο χρόνο που θα κρατήσει αυτή η μάχη μπορούν να παίξουν 2 νικηφόρες και απλά "rusharoun" να πεθάνουν για να μην φάνε reports
και 60% επειδή έχουν στο μυαλό τους μια ορθότερη αντίληψη το πως πρέπει να κινείται κάποιος στο map και κάνουν το λάθος να νομίζουν ότι είναι ''κοινή γνώση' και ότι θα έχουν κάλυψη στην τακτική τους.Το οποιο δεν συμβαίνει στην πράξη. Οποτε κάτι τέτοιο στα μάτια κάποιου 'άπειρου' φαίνεται ότι βγαίνουν σαν τα γίδια.
Η όπως κάνω εγώ προσωπικά. Kάνω ένα συνδυασμό της 2s και 3s κατηγορίας. Mια πολύ καλή τακτική "" που πετυχαίνει 100% αν έχεις το κατάλληλο support και βάζω ένα μεγάλο λιθάρι να κερδηθεί το game περνώντας κάποια key points του map.Η απλά εάν δεν έχω support λόγο άπειρων παιχτών θα ψοφήσω σαν το "γαμόσκυλο" θα κάνω exit game και θα κάνω το ίδιο.Και επειδή συνεχίζω και ανεβάζω stats θεωρώ ότι είναι καλή τακτική.
Ghostalker
Ghostalker

Αριθμός μηνυμάτων : 42

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Sanguinius Κυρ Ιουν 09, 2013 5:42 am

Ghostalker έγραψε:
HeeroYuy997 έγραψε:Εγώ έχω μια απορία πως πάντα οι μοβ όταν παίζουν με 10 πέφτουν πρώτοι ??? μάλλον φταίει οτι έχουν μάθει τα μικρά TIER μόνο . . .

οι unicums πέφτουν πρώτοι

1% επειδή έκαναν μαλακία/ lagaran/ήταν μεθυσμένοι ect
39% επειδή έκριναν από το xvm ότι η μάχη είναι χαμένη 100% και ότι στο χρόνο που θα κρατήσει αυτή η μάχη μπορούν να παίξουν 2 νικηφόρες και απλά "rusharoun" να πεθάνουν για να μην φάνε reports
και 60% επειδή έχουν στο μυαλό τους μια ορθότερη αντίληψη το πως πρέπει να κινείται κάποιος στο map και κάνουν το λάθος να νομίζουν ότι είναι ''κοινή γνώση' και ότι θα έχουν κάλυψη στην τακτική τους.Το οποιο δεν συμβαίνει στην πράξη. Οποτε κάτι τέτοιο στα μάτια κάποιου 'άπειρου' φαίνεται ότι βγαίνουν σαν τα γίδια.
Η όπως κάνω εγώ προσωπικά. Kάνω ένα συνδυασμό της 2s και 3s κατηγορίας. Mια πολύ καλή τακτική "" που πετυχαίνει 100% αν έχεις το κατάλληλο support και βάζω ένα μεγάλο λιθάρι να κερδηθεί το game περνώντας κάποια key points του map.Η απλά εάν δεν έχω support λόγο άπειρων παιχτών θα ψοφήσω σαν το "γαμόσκυλο" θα κάνω exit game και θα κάνω το ίδιο.Και επειδή συνεχίζω και ανεβάζω stats θεωρώ ότι είναι καλή τακτική.
Αν δν ζητας βοήθεια μν περιμενεις να τν λάβεις,αν ζητήσεις και δν τν λάβεις πας παρακάτω,αν ζητήσεις τν λάβεις και πετύχει νικας και οας παρακάτω,αν τν λάβεις και δν επιτύχει και φταίει ο άλλος μετά τ παιχνίδι κάνε τν κόπο και εξήγησε τ τι έκανε λάθος και τ θα έπρεπε να κάνει,κάποιοι θα σε βρίσουν κάποιοι θα σε ακούσουν και ετσι θα εχεις βελτιώσει έστω και λίγο την player base,αλλα δείξε μου έναν καλό παίχτη που τ κάνει αυτό
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Ghostalker Κυρ Ιουν 09, 2013 6:10 am

Sanguinius έγραψε:
Ghostalker έγραψε:
HeeroYuy997 έγραψε:Εγώ έχω μια απορία πως πάντα οι μοβ όταν παίζουν με 10 πέφτουν πρώτοι ??? μάλλον φταίει οτι έχουν μάθει τα μικρά TIER μόνο . . .

οι unicums πέφτουν πρώτοι

1% επειδή έκαναν μαλακία/ lagaran/ήταν μεθυσμένοι ect
39% επειδή έκριναν από το xvm ότι η μάχη είναι χαμένη 100% και ότι στο χρόνο που θα κρατήσει αυτή η μάχη μπορούν να παίξουν 2 νικηφόρες και απλά "rusharoun" να πεθάνουν για να μην φάνε reports
και 60% επειδή έχουν στο μυαλό τους μια ορθότερη αντίληψη το πως πρέπει να κινείται κάποιος στο map και κάνουν το λάθος να νομίζουν ότι είναι ''κοινή γνώση' και ότι θα έχουν κάλυψη στην τακτική τους.Το οποιο δεν συμβαίνει στην πράξη. Οποτε κάτι τέτοιο στα μάτια κάποιου 'άπειρου' φαίνεται ότι βγαίνουν σαν τα γίδια.
Η όπως κάνω εγώ προσωπικά. Kάνω ένα συνδυασμό της 2s και 3s κατηγορίας. Mια πολύ καλή τακτική "" που πετυχαίνει 100% αν έχεις το κατάλληλο support και βάζω ένα μεγάλο λιθάρι να κερδηθεί το game περνώντας κάποια key points του map.Η απλά εάν δεν έχω support λόγο άπειρων παιχτών θα ψοφήσω σαν το "γαμόσκυλο" θα κάνω exit game και θα κάνω το ίδιο.Και επειδή συνεχίζω και ανεβάζω stats θεωρώ ότι είναι καλή τακτική.
Αν δν ζητας βοήθεια μν περιμενεις να τν λάβεις,αν ζητήσεις και δν τν λάβεις πας παρακάτω,αν ζητήσεις τν λάβεις και πετύχει νικας και οας παρακάτω,αν τν λάβεις και δν επιτύχει και φταίει ο άλλος μετά τ παιχνίδι κάνε τν κόπο και εξήγησε τ τι έκανε λάθος και τ θα έπρεπε να κάνει,κάποιοι θα σε βρίσουν κάποιοι θα σε ακούσουν και ετσι θα εχεις βελτιώσει έστω και λίγο την player base,αλλα δείξε μου έναν καλό παίχτη που τ κάνει αυτό


πολύ χοντροκομμένα μεταφράζω αυτό που λες: προχωράω να μπω σένα supermarket και βλέπω έναν επαίτη στην πόρτα και πρέπει να καθίσω να του δώσω οικονομικές συμβουλές.και όλο αυτό σένα 30 sec countdown
Ghostalker
Ghostalker

Αριθμός μηνυμάτων : 42

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από taramas Κυρ Ιουν 09, 2013 6:26 am

gregorakis έγραψε:... θα γράψω μόνο κάτι τελευταίο και δε θα ασχοληθώ ξανά με αυτή την προσωπική κόντρα που δεν ενδιαφέρει κανένα ... έτσι για την ιστορία να πω πως το μένος σου απέναντί μου πηγάζει από το γεγονός πως όταν ήμασταν συμπαίκτες στη GR-AF δε πήγαινα ΠΟΤΕ platoon μαζί σου και με κάποιους άλλους π.χ. kenseis (εκτός ίσως από κανα δύο περιπτώσεις που ήταν ήδη το platoon έτοιμο και σε έβαζε ο τρίτος, ο thracian, ο maik907 ή ο dimis1987, γιατί εγώ αποκλείεται να σου έστελνα πρόσκληση) ... δε είχα τίποτα εναντίον σου ή εναντίον του κλεισθένη απλώς ΔΕΝ κάνω platoon με παίκτες κάτω από 51%-52% WR ... το ίδιο συνέβη και όταν ήμουν μέλος της HELAS αλλά εκεί τα παιδιά αν κι ενοχλήθηκαν από αυτό τουλάχιστο δε βγήκαν ποτέ δημόσια να μου επιτεθούν, να με ειρωνευτούν ή να με προσβάλλουν ... δεν έχω προσωπικά προβλήματα με κανένα στο παιχνίδι και έχω ξαναγράψει πως άλλο πράγμα είναι ένα avatar και άλλο πράγμα ο άνθρωπος πίσω από αυτό ... taramas μπορεί να είσαι ο καλύτερος σύζυγος, πατέρας, οικογενειάρχης, επαγγελματίας, χριστιανός και άνθρωπος γενικότερα αλλά στο WoT είσαι μεγάλος "μυρωδιάς" και τα αστεία επιχειρήματα που βρίσκεις για να αποδείξεις το αντίθετο σε καθιστούν επιεικώς γραφικό ...
... ο λόγος που δε συγκροτώ platoons με παίκτες με χαμηλό WR δεν είναι ο φόβος του να χάσω (που φυσικά υπάρχει διότι ένας παίκτης με 48% WR χάνει πιο πολλές φορές απ' όσες νικά, απλά μαθηματικά) αλλά ο κίνδυνος να επηρεαστεί η εξέλιξή μου... αν για παράδειγμα χάσω μια μάχη με τον taramas στο platoon το πρώτο πράγμα που θα σκεφτώ είναι πως κάποια μαλακία έκανε και χάσαμε και πως αυτός έφταιγε ... ο taramas όμως μπορεί να είχε παίξει πολύ πιο σωστά από μένα και η μάχη να χάθηκε από δικά μου κυρίως λάθη ... θα έχανα λοιπόν την ουσία, δε θα παρατηρούσα τα λάθη μου, θα είχα έτοιμο άλλοθι για κάθε αποτυχία και θα έπαιρνα σιγά σιγά την "κάτω βόλτα" ... θα γινόμουν ένας από αυτούς που γράφουν στο chat μόλις ψοφήσουν "noob team" ... πολλοί παίζουν το WoT για να χαλαρώνουν και να γουστάρουν ... άλλοι όμως παίζουμε το WoT για να ΝΙΚΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ... πρέπει να απολογηθούμε γιαυτό??? ... sry κιόλας ...
... ζητώ συγγνώμη από όλους για αυτήν τη δημόσια προσωπική αντιπαράθεση, δε θα έπρεπε εξ΄αρχής να εμπλακώ γνωρίζοντας πως δε θα κατέληγε πουθενά ... δε θα συνεχιστεί ...

Αν πάει κανείς πίσω θα δεί οτι εσύ ξεκίνησες την επίθεση εναντίον μου με την ειρωνία που σε χαρακτηρίζει, οποιος θέλει μπορεί να το διαπιστώσει, ουδέποτε με ενδιέφερε τι κάνεις φίλε μου και η απόδειξη είναι οτι δεν πήρα χαμπάρι εγώ οτι δεν έμπαινες σε platoon με κάποιους, άλλοι μου το είπαν και το κατάλαβα, έτσι για να βαλουμε τα πράγματα στην θεση τους, δεν εχω και δεν είχα τίποτα μαζί σου σε σημείο αδιαφορίας, μέχρι που σκέφτηκες να πείς τις εξυπνάδες σου σε μένα προσωπικά τις οποίες επαναλαμβάνεις ξανά, απο την άλλη εγω οσο γραφικός και να είμαι εχω μια διαφορά με σένα και κάποιους άλλους που σκέφτονται σαν εσενα, αφου δεν την καταλαβαίνεις θα στην πω απλά να τελειώνουμε :
Επειδή εσυ και τα φιλαράκια σου δεν τολμήσατε να παίξετε ποτέ σε μάχη που τα στατιστικά σας ελεγαν μικρές πιθανότητες νίκης αυτό δεν σημαίνει οτι κάποιοι άλλοι δεν το τόλμησαν και ακόμα χειρότερα ανέτρεψαν και τα στατιστικά κάποιες φορές. Οταν λοιπόν σας λέει κάποιος οτι έπαιξε, συνεργάστηκε, μίλησε, έμαθε, κέρδισε, έχασε αλλα στην τελική απέκτησε εμπειρίες να μην ξανακάνετε την ήλίθια ερώτηση "φέρε μας βιντεο, screenshots, αποδείξεις" για πράγματα που είναι γεγονότα και ο καθένας μπορεί να τα δεί, και δεν μιλάω για μένα γιατί δεν ενδιαφέρομαι, μιλάω για όλα τα παιδιά οπου και να βρίσκονται που προσπάθησαν και κατάφεραν πράγματα που εσείς δεν θα τολμήσετε ποτέ κύριοι μωβ και λιλά (και εξηγούμαι δεν αφορά ολους γιατί υπάρχουν κια παιδιά με μωβ και λιλά χρώμα που είναι και χρήσιμοι στην ομάδα τους και πραγματικά καλοί παίχτες)

Τέλος φίλε μου gregorakis, go home in peace που λένε, εγω δεν εχω κανενα λόγο να ασχολούμαι μαζί σου γιατι δεν σε βρίσκω ενδιαφέρον και εσύ παραμύθια για μένα δεν θα ξαναπείς και όλα καλά.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από CosaNostraISMYINGAMENAME Κυρ Ιουν 09, 2013 6:38 am

taramas έγραψε:
gregorakis έγραψε:... θα γράψω μόνο κάτι τελευταίο και δε θα ασχοληθώ ξανά με αυτή την προσωπική κόντρα που δεν ενδιαφέρει κανένα ... έτσι για την ιστορία να πω πως το μένος σου απέναντί μου πηγάζει από το γεγονός πως όταν ήμασταν συμπαίκτες στη GR-AF δε πήγαινα ΠΟΤΕ platoon μαζί σου και με κάποιους άλλους π.χ. kenseis (εκτός ίσως από κανα δύο περιπτώσεις που ήταν ήδη το platoon έτοιμο και σε έβαζε ο τρίτος, ο thracian, ο maik907 ή ο dimis1987, γιατί εγώ αποκλείεται να σου έστελνα πρόσκληση) ... δε είχα τίποτα εναντίον σου ή εναντίον του κλεισθένη απλώς ΔΕΝ κάνω platoon με παίκτες κάτω από 51%-52% WR ... το ίδιο συνέβη και όταν ήμουν μέλος της HELAS αλλά εκεί τα παιδιά αν κι ενοχλήθηκαν από αυτό τουλάχιστο δε βγήκαν ποτέ δημόσια να μου επιτεθούν, να με ειρωνευτούν ή να με προσβάλλουν ... δεν έχω προσωπικά προβλήματα με κανένα στο παιχνίδι και έχω ξαναγράψει πως άλλο πράγμα είναι ένα avatar και άλλο πράγμα ο άνθρωπος πίσω από αυτό ... taramas μπορεί να είσαι ο καλύτερος σύζυγος, πατέρας, οικογενειάρχης, επαγγελματίας, χριστιανός και άνθρωπος γενικότερα αλλά στο WoT είσαι μεγάλος "μυρωδιάς" και τα αστεία επιχειρήματα που βρίσκεις για να αποδείξεις το αντίθετο σε καθιστούν επιεικώς γραφικό ...
... ο λόγος που δε συγκροτώ platoons με παίκτες με χαμηλό WR δεν είναι ο φόβος του να χάσω (που φυσικά υπάρχει διότι ένας παίκτης με 48% WR χάνει πιο πολλές φορές απ' όσες νικά, απλά μαθηματικά) αλλά ο κίνδυνος να επηρεαστεί η εξέλιξή μου... αν για παράδειγμα χάσω μια μάχη με τον taramas στο platoon το πρώτο πράγμα που θα σκεφτώ είναι πως κάποια μαλακία έκανε και χάσαμε και πως αυτός έφταιγε ... ο taramas όμως μπορεί να είχε παίξει πολύ πιο σωστά από μένα και η μάχη να χάθηκε από δικά μου κυρίως λάθη ... θα έχανα λοιπόν την ουσία, δε θα παρατηρούσα τα λάθη μου, θα είχα έτοιμο άλλοθι για κάθε αποτυχία και θα έπαιρνα σιγά σιγά την "κάτω βόλτα" ... θα γινόμουν ένας από αυτούς που γράφουν στο chat μόλις ψοφήσουν "noob team" ... πολλοί παίζουν το WoT για να χαλαρώνουν και να γουστάρουν ... άλλοι όμως παίζουμε το WoT για να ΝΙΚΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ... πρέπει να απολογηθούμε γιαυτό??? ... sry κιόλας ...
... ζητώ συγγνώμη από όλους για αυτήν τη δημόσια προσωπική αντιπαράθεση, δε θα έπρεπε εξ΄αρχής να εμπλακώ γνωρίζοντας πως δε θα κατέληγε πουθενά ... δε θα συνεχιστεί ...


Επειδή εσυ και τα φιλαράκια σου δεν τολμήσατε να παίξετε ποτέ σε μάχη που τα στατιστικά σας ελεγαν μικρές πιθανότητες νίκης

Πες τα με τον νουμπα μας παραταει καθε φορα που το win ratio της μαχης ειναι κατω απο 80%...Και καθομαι εγω και παλευω μονος μου απεναντι ΣΤΑ ΑΡΠΑΚΤΙΚΑ!
CosaNostraISMYINGAMENAME
CosaNostraISMYINGAMENAME

Αριθμός μηνυμάτων : 2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Sanguinius Κυρ Ιουν 09, 2013 6:44 am

Ghostalker έγραψε:
Sanguinius έγραψε:
Ghostalker έγραψε:
HeeroYuy997 έγραψε:Εγώ έχω μια απορία πως πάντα οι μοβ όταν παίζουν με 10 πέφτουν πρώτοι ??? μάλλον φταίει οτι έχουν μάθει τα μικρά TIER μόνο . . .

οι unicums πέφτουν πρώτοι

1% επειδή έκαναν μαλακία/ lagaran/ήταν μεθυσμένοι ect
39% επειδή έκριναν από το xvm ότι η μάχη είναι χαμένη 100% και ότι στο χρόνο που θα κρατήσει αυτή η μάχη μπορούν να παίξουν 2 νικηφόρες και απλά "rusharoun" να πεθάνουν για να μην φάνε reports
και 60% επειδή έχουν στο μυαλό τους μια ορθότερη αντίληψη το πως πρέπει να κινείται κάποιος στο map και κάνουν το λάθος να νομίζουν ότι είναι ''κοινή γνώση' και ότι θα έχουν κάλυψη στην τακτική τους.Το οποιο δεν συμβαίνει στην πράξη. Οποτε κάτι τέτοιο στα μάτια κάποιου 'άπειρου' φαίνεται ότι βγαίνουν σαν τα γίδια.
Η όπως κάνω εγώ προσωπικά. Kάνω ένα συνδυασμό της 2s και 3s κατηγορίας. Mια πολύ καλή τακτική "" που πετυχαίνει 100% αν έχεις το κατάλληλο support και βάζω ένα μεγάλο λιθάρι να κερδηθεί το game περνώντας κάποια key points του map.Η απλά εάν δεν έχω support λόγο άπειρων παιχτών θα ψοφήσω σαν το "γαμόσκυλο" θα κάνω exit game και θα κάνω το ίδιο.Και επειδή συνεχίζω και ανεβάζω stats θεωρώ ότι είναι καλή τακτική.
Αν δν ζητας βοήθεια μν περιμενεις να τν λάβεις,αν ζητήσεις και δν τν λάβεις πας παρακάτω,αν ζητήσεις τν λάβεις και πετύχει νικας και οας παρακάτω,αν τν λάβεις και δν επιτύχει και φταίει ο άλλος μετά τ παιχνίδι κάνε τν κόπο και εξήγησε τ τι έκανε λάθος και τ θα έπρεπε να κάνει,κάποιοι θα σε βρίσουν κάποιοι θα σε ακούσουν και ετσι θα εχεις βελτιώσει έστω και λίγο την player base,αλλα δείξε μου έναν καλό παίχτη που τ κάνει αυτό


πολύ χοντροκομμένα μεταφράζω αυτό που λες: προχωράω να μπω σένα supermarket και βλέπω έναν επαίτη στην πόρτα και πρέπει να καθίσω να του δώσω οικονομικές συμβουλές.και όλο αυτό σένα 30 sec countdown
Πριν τν μάχη F7 και ping εκεί που θα πας,μετά τ παιχνίδι αν αποτυχη η υποστήριξη σου κάθεσαι και εξηγείς τ έκανε λάθος και τ θα έπρεπε να κάνει
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από lerovith Κυρ Ιουν 09, 2013 6:50 am

Διακρίνω μια εμπάθεια που ξεκινάει από το gregoraki και κατευθύνεται προς όλους του παίχτες με καλά stats... Και άντε για τον gregoraki μπορώ να καταλάβω τους λόγους, η ομαδοποίηση και η απαξίωση όλων τον άλλων όμως που αποσκοπεί;
Τα στατιστικά σε όλους τους τομείς περιγράφουν μια συμπεριφορά άλλοτε με μεγαλύτερη και άλλοτε με μικρότερη ακρίβεια, ελάχιστες φορές όμως πέφτουν εντελώς έξω..

Ταραμά για να βουλώσεις επιτέλους τα στόματα, αφού δε δέχεσαι ούτε screenshot να σηκώσεις από τα κατορθώματα σου, θα σου πρότεινα να κάνεις ένα καινούργιο account και να παίζεις μόνο για τα stats. Μόνο να κερδίσεις έχεις από κάτι τέτοιο..

Θερμή παράκληση προς όλους τα επιχειρήματα που αναπτύσσετε να βασίζονται τουλάχιστον στην κοινή λογική...
lerovith
lerovith

Αριθμός μηνυμάτων : 32

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από taramas Κυρ Ιουν 09, 2013 6:54 am

dolofonos έγραψε:Ας πάρουμε τα πράγματα με την σειρά. Δικαίωμα του καθενός είναι νε γουστάρει τα νούμερα που έχει είτε είναι άψογα είτε όχι. Από εκεί και πέρα όμως αν έστω και λίγο ενδιαφέρετε πρέπει να δει τι φταίει. ΟΧΙ δεν φταίει το ΜΜ ούτε η τύχη ούτε η WG ούτε τα ντινκ ούτε η μηδενικές φταίει ο ίδιος και όσο ποιο γρήγορα το καταλάβει τόσο καλύτερα γι αυτόν και την ομάδα του. Δικαιολογίες έχω ακούσει άπειρες γιατί πολύ απλά δεν παραδέχεται κανείς ότι τόσο μπορώ βρε άνθρωπε μου. Και αντί πχ να πιάσει τον gregoraki και να τον ρωτήσει πως μπορεί να γίνει καλύτερος απλά του την λέει. Έχω ζαλίσει πολύ κόσμο με το παράδειγμα του ανιψιού μου που από 400 eff έχει φτάσει σχεδόν στο 1100 wn γιατί πολύ απλά ζορίστηκε, τον έβαλα σε training του έδειξα τα βασικά μετά platoon TC και έκανε και την πρώτη του μάχη πριν λίγες μέρες σε CW με 4000 damage. Δεν θα γίνει μπλε αλλά στο 1300 θα φτάσει που σημαίνει ότι μπήκε στο νόημα του παιχνιδιού. Στους Έλληνες υπάρχει κόμπλεξ.- όταν λες κάποιον έλα να σου δείξω κάτι είναι σαν να τον βρίζεις. Και για να λέμε την αλήθεια το 80% τον Ελλήνων παικτών θέλει training από άτομα που γνωρίζουν ΚΑΙ ΟΧΙ από άτομα που νομίζουν ότι γνωρίζουν.

Εγώ θα προσθέσω απλά τα εξής σαν άποψή μου,
μέχρι να μπώ σε κάποια κλαν ήμουν παντελώς άσχετος και έπαιζα διασκεδάζοντας βέβαια αλλά εντελώς ζημιογόνα για την ομάδα που συμμετείχα, στο σημείο εκείνο βρέθηκαν κάποια παιδιά (καλή τους ώρα οπου βρίσκονται, δεν ξέρω αν είναι μωβ αλλά για μένα ειναι πάντα οι λανθρωποι που μου έμαθαν) με πήρανε λοιπον απο το χεράκι και μου είπανε τα εξής : η φιλοσοφία με την οποία θα παίζεις είναι δική σου και δεν θα στην πούμε εμείς, εμείς θα σου πούμε πως συμπεριφέρεται κάθε άρμα που θα βρείς απέναντι, θα μάθεις πως να τοποθετείς το δικό σου μέσα στην μάχη, θα μάθεις τι μπορεί να κάνει το κάθε άρμα του παιχνιδιού και τέλος θα μάθεις πως να στέκεσαι ανάμεσα στους υπόλοιπους της ομάδας, τα υπόλοιπα θα τα δείς εσύ με την εμπειρία σου.
Οποιος λοιπόν γνωρίζει αυτά τα βασικά πράγματα και τα έχει κατακτήσει κατα κάποιο τρόπο μπορεί να διαμορφώσει τον δικό του τρόπο συμπεριφοράς απέναντι στους αριθμούς, με απλά λόγια δηλαδή για να γίνω κατανοητός, για μένα η μεγάλη διαφορά μεταξύ των παιχτών είναι αυτοί που ξέρουν οτι το κανόνι του άρματος τους δεν κατεβαίνει καλά που λέμε αρα το τοποθετούν σωστά, ξέρουν οτι δεν θα πετύχουν την βολή αν δεν κλείσει ο κύκλος του στόχου και εχουν την υπομονή να περιμένουν, και απο τη άλλη ειναι αυτοί που δεν ξέρουν αρα πρέπει να μάθουν ή ξέρουν αλλά εξακολουθούν να βαράνε πριν κλείσει ο στόχος τους και μετά φταίει ο αλγόριθμος, η wargaming, η τύχη τους, ο γείτονας κλπ κλπ.
Εδω μέσα όμως δεν μιλάμε για τους δεύτερους, αυτοί για διαφόρους λόγους δεν παίζουν, απλά απασχολούνται, μιλάμε για τους πρώτους, αυτοί εχουν διαφορετική αντίληψη για τα νούμερα και δεν θα καταλάβετε ποτέ ποιος είναι καλύτερος απο τον άλλο κοιτώντας μόνο τα στατιστικά, υπάρχουν πολλοί άλλοι παράγοντες που τα επηρεάζουν, αυτό είναι το σημείο διαφωνίας μας, πιάστε την φράση μου αυτή που νομίζω οτι ειναι το σημείο κλειδί της συζήτησης τουλάχιστον όπως την βλέπω εγώ.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Sanguinius Κυρ Ιουν 09, 2013 7:04 am

taramas έγραψε:
dolofonos έγραψε:Ας πάρουμε τα πράγματα με την σειρά. Δικαίωμα του καθενός είναι νε γουστάρει τα νούμερα που έχει είτε είναι άψογα είτε όχι. Από εκεί και πέρα όμως αν έστω και λίγο ενδιαφέρετε πρέπει να δει τι φταίει. ΟΧΙ δεν φταίει το ΜΜ ούτε η τύχη ούτε η WG ούτε τα ντινκ ούτε η μηδενικές φταίει ο ίδιος και όσο ποιο γρήγορα το καταλάβει τόσο καλύτερα γι αυτόν και την ομάδα του. Δικαιολογίες έχω ακούσει άπειρες γιατί πολύ απλά δεν παραδέχεται κανείς ότι τόσο μπορώ βρε άνθρωπε μου. Και αντί πχ να πιάσει τον gregoraki και να τον ρωτήσει πως μπορεί να γίνει καλύτερος απλά του την λέει. Έχω ζαλίσει πολύ κόσμο με το παράδειγμα του ανιψιού μου που από 400 eff έχει φτάσει σχεδόν στο 1100 wn γιατί πολύ απλά ζορίστηκε, τον έβαλα σε training του έδειξα τα βασικά μετά platoon TC και έκανε και την πρώτη του μάχη πριν λίγες μέρες σε CW με 4000 damage. Δεν θα γίνει μπλε αλλά στο 1300 θα φτάσει που σημαίνει ότι μπήκε στο νόημα του παιχνιδιού. Στους Έλληνες υπάρχει κόμπλεξ.- όταν λες κάποιον έλα να σου δείξω κάτι είναι σαν να τον βρίζεις. Και για να λέμε την αλήθεια το 80% τον Ελλήνων παικτών θέλει training από άτομα που γνωρίζουν ΚΑΙ ΟΧΙ από άτομα που νομίζουν ότι γνωρίζουν.

Εγώ θα προσθέσω απλά τα εξής σαν άποψή μου,
μέχρι να μπώ σε κάποια κλαν ήμουν παντελώς άσχετος και έπαιζα διασκεδάζοντας βέβαια αλλά εντελώς ζημιογόνα για την ομάδα που συμμετείχα, στο σημείο εκείνο βρέθηκαν κάποια παιδιά (καλή τους ώρα οπου βρίσκονται, δεν ξέρω αν είναι μωβ αλλά για μένα ειναι πάντα οι λανθρωποι που μου έμαθαν) με πήρανε λοιπον απο το χεράκι και μου είπανε τα εξής : η φιλοσοφία με την οποία θα παίζεις είναι δική σου και δεν θα στην πούμε εμείς, εμείς θα σου πούμε πως συμπεριφέρεται κάθε άρμα που θα βρείς απέναντι, θα μάθεις πως να τοποθετείς το δικό σου μέσα στην μάχη, θα μάθεις τι μπορεί να κάνει το κάθε άρμα του παιχνιδιού και τέλος θα μάθεις πως να στέκεσαι ανάμεσα στους υπόλοιπους της ομάδας, τα υπόλοιπα θα τα δείς εσύ με την εμπειρία σου.
Οποιος λοιπόν γνωρίζει αυτά τα βασικά πράγματα και τα έχει κατακτήσει κατα κάποιο τρόπο μπορεί να διαμορφώσει τον δικό του τρόπο συμπεριφοράς απέναντι στους αριθμούς, με απλά λόγια δηλαδή για να γίνω κατανοητός, για μένα η μεγάλη διαφορά μεταξύ των παιχτών είναι αυτοί που ξέρουν οτι το κανόνι του άρματος τους δεν κατεβαίνει καλά που λέμε αρα το τοποθετούν σωστά, ξέρουν οτι δεν θα πετύχουν την βολή αν δεν κλείσει ο κύκλος του στόχου και εχουν την υπομονή να περιμένουν, και απο τη άλλη ειναι αυτοί που δεν ξέρουν αρα πρέπει να μάθουν ή ξέρουν αλλά εξακολουθούν να βαράνε πριν κλείσει ο στόχος τους και μετά φταίει ο αλγόριθμος, η wargaming, η τύχη τους, ο γείτονας κλπ κλπ.
Εδω μέσα όμως δεν μιλάμε για τους δεύτερους, αυτοί για διαφόρους λόγους δεν παίζουν, απλά απασχολούνται, μιλάμε για τους πρώτους, αυτοί εχουν διαφορετική αντίληψη για τα νούμερα και δεν θα καταλάβετε ποτέ ποιος είναι καλύτερος απο τον άλλο κοιτώντας μόνο τα στατιστικά, υπάρχουν πολλοί άλλοι παράγοντες που τα επηρεάζουν, αυτό είναι το σημείο διαφωνίας μας, πιάστε την φράση μου αυτή που νομίζω οτι ειναι το σημείο κλειδί της συζήτησης τουλάχιστον όπως την βλέπω εγώ.
Και θές να μας πεις πως ένας παίχτης με τα δικά μου στατιστικά έχει καλύτερη φιλοσοφία και στυλ παιχνιδιού από κάποιον άλλο που τ εχει διπλάσια;
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από taramas Κυρ Ιουν 09, 2013 7:06 am

lerovith έγραψε:Διακρίνω μια εμπάθεια που ξεκινάει από το gregoraki και κατευθύνεται προς όλους του παίχτες με καλά stats... Και άντε για τον gregoraki μπορώ να καταλάβω τους λόγους, η ομαδοποίηση και η απαξίωση όλων τον άλλων όμως που αποσκοπεί;
Τα στατιστικά σε όλους τους τομείς περιγράφουν μια συμπεριφορά άλλοτε με μεγαλύτερη και άλλοτε με μικρότερη ακρίβεια, ελάχιστες φορές όμως πέφτουν εντελώς έξω..

Ταραμά για να βουλώσεις επιτέλους τα στόματα, αφού δε δέχεσαι ούτε screenshot να σηκώσεις από τα κατορθώματα σου, θα σου πρότεινα να κάνεις ένα καινούργιο account και να παίζεις μόνο για τα stats. Μόνο να κερδίσεις έχεις από κάτι τέτοιο..

Θερμή παράκληση προς όλους τα επιχειρήματα που αναπτύσσετε να βασίζονται τουλάχιστον στην κοινή λογική...

Για τελευταία φορά θα το πώ και ειναι δικαίωμα σου να καταλάβεις οτι θέλεις, δεν υπάρχει καμμία εμπάθεια, οσο για τα στατιστικά συμφωνώ, το περιγράφεις και εσύ ο ίδιος, τα στατιστικά προσπαθούν να περιγράψουν μια συμπεριφορά εστω και κατά προσέγγιση, επείδή ακριβώς είναι συμπεριφορά και δεν μπορούν να προσμετρηθούν οι παράγοντες και οι ιδιομορφίες της κάθε συμπεριφοράς γιαυτό και συχνα δεν δίνουν την πραγματική εικόνα, εκτός βέβαια απο τις εξόφθαλμες περιπτώσεις τις οποίες εχω εξηγήσει στο προηγούμενο ποστ.

Τώρα οσο για το τελευταίο, αστο ρε φίλε, να είναι να τις βγάλουμε έξω να δούμε ποιος την έχει ποιό μεγαλη αστο, να σου πούμε οτι είσαι ο γαμάω να ικανοποιηθείς να τελειώνουμε, τα κατορθώματα του καθενός είναι δικά του, αν ενδιαφέρεσαι μπορείς εύκολα να τα δεις, δημοσια γίνονται όλα, ουδεν κρυφόν υπο τον ήλιον, μας παρακαλείς κιόλας να βασίζουμε τα επιχειρήματά μας σε κοινή λογική, πια λογική την δική σου?

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από ???????? Κυρ Ιουν 09, 2013 7:16 am

[/quote]Εγω τ έχω πει η WG μια φορα τν μέρα πρέπει να μας δίνει τ δικαίωμα να χαστουκιζουμε έναν παίχτη[/quote]

Εκει παω πασο. Θα ειχες στατιστικα κοντα στο 100%. Γιατι μιλαμε εισαι για πολλααααααα χαστουκια. Ειναι η πρωτη και τελευταια φορα που συμφωνω μαζι σου.

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από taramas Κυρ Ιουν 09, 2013 7:16 am

Sanguinius έγραψε:
taramas έγραψε:[.
Και θές να μας πεις πως ένας παίχτης με τα δικά μου στατιστικά έχει καλύτερη φιλοσοφία και στυλ παιχνιδιού από κάποιον άλλο που τ εχει διπλάσια;

Εσύ αυτό κατάλαβες? ωραία, δνε ξέρω τα νουμερά σου φίλε μου αλλά επίσης δεν ξέρω και τους λόγους για τους οποίους ειναι αυτά τα νούμερά σου, εσύ που ξέρεις πες μας την άποψή σου, αν υποθέσω οτι είναι άθλια τα νούμερα τότε υπάρχουν κάποιοι λόγοι ή είσαι στόκος ας πούμε? αδιαφορείς ή δεν μπορείς? εσυ τα ξέρεις καλύτερα απο τον καθένα μας και εσυ πρέπει να δώσεις την απάντηση.
Ας κάνουμε αλλη μια προσπάθεια... φυσικά και υπάρχουν οι καλύτεροι απο άλλους, πάντα θα υπάρχουν, ομως πάντα θα υπάρχουν και οι λόγοι για τους οποιους κάποιοι φαίνονται στους αριθμούς καλύτεροι, αυτοί οι λόγοι δεν υπάρχει τρόπος να προσμετρηθούν στα νούμερα, αυτή είναι ολη η ουσία, επιτέλους ρε παιδιά δεν θέλω να συμφωνήσετε αλλά τουλάχιστον να καταλάβετε αυτό που λέω, τούρκικα να εγραφα πάλι θα ειχατε καταλάβει κάτι.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από taramas Κυρ Ιουν 09, 2013 7:36 am

Εγω τελειώνω το θέμα αυτό εδω, δεν με διασκεδάζει, εχει καταντήσει βαρετό, τελευταία φράση (δεν θέλω να να κλεψω δικαιώματα ανήκει στον armatomenos)
"Οποιος γουστάρει να μπεί στους 100 καλύτερους εχει διαλέξει εναν δύσκολο και μοναχικό δρόμο και καλά θα κάνει να τον πάρει μόνος του γιατί στους υπόλοιπους μόνο ζημιά θα κάνει, γιαυτό και δεν μπαίνω σε καμμία κλαν"

Συμφωνώ απόλυτα, διαχωρίστε λοιπόν τι θέλετε να πετύχετε και ακολουθήστε τον δρόμο σας, χαρα όλων μας θα είναι (οποιος δεν χαρεί είναι κομπλεξικος για μένα τουλάχιστον) να δούμε την λίστα των καλυτέρων γεμάτη απο Ελληνες, καταλάβετε όμως οτι αυτός ο δρόμος, αυτός ο τρόπος και αυτή η νοοτροπία δεν είναι κατάλληλη ούτε για ομάδες ούτε για μάθημα σε νέους που θελουν να ανηκουν σε ομάδες.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Sanguinius Κυρ Ιουν 09, 2013 7:52 am

taramas έγραψε:
Sanguinius έγραψε:
taramas έγραψε:[.
Και θές να μας πεις πως ένας παίχτης με τα δικά μου στατιστικά έχει καλύτερη φιλοσοφία και στυλ παιχνιδιού από κάποιον άλλο που τ εχει διπλάσια;

Εσύ αυτό κατάλαβες? ωραία, δνε ξέρω τα νουμερά σου φίλε μου αλλά επίσης δεν ξέρω και τους λόγους για τους οποίους ειναι αυτά τα νούμερά σου, εσύ που ξέρεις πες μας την άποψή σου, αν υποθέσω οτι είναι άθλια τα νούμερα τότε υπάρχουν κάποιοι λόγοι ή είσαι στόκος ας πούμε? αδιαφορείς ή δεν μπορείς? εσυ τα ξέρεις καλύτερα απο τον καθένα μας και εσυ πρέπει να δώσεις την απάντηση.
Ας κάνουμε αλλη μια προσπάθεια... φυσικά και υπάρχουν οι καλύτεροι απο άλλους, πάντα θα υπάρχουν, ομως πάντα θα υπάρχουν και οι λόγοι για τους οποιους κάποιοι φαίνονται στους αριθμούς καλύτεροι, αυτοί οι λόγοι δεν υπάρχει τρόπος να προσμετρηθούν στα νούμερα, αυτή είναι ολη η ουσία, επιτέλους ρε παιδιά δεν θέλω να συμφωνήσετε αλλά τουλάχιστον να καταλάβετε αυτό που λέω, τούρκικα να εγραφα πάλι θα ειχατε καταλάβει κάτι.
Όλη η θεωρία σου έχει ένα λάθος,η φιλοσοφία τ παίχτη ειναι αλληλένδετη με τς ικανότητες του και τν τρόπο παιχνιδιού τ
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Sanguinius Κυρ Ιουν 09, 2013 7:58 am

danaos130GR έγραψε:
Εγω τ έχω πει η WG μια φορα τν μέρα πρέπει να μας δίνει τ δικαίωμα να χαστουκιζουμε έναν παίχτη[/quote]

Εκει παω πασο. Θα ειχες στατιστικα κοντα στο 100%. Γιατι μιλαμε εισαι για πολλααααααα χαστουκια. Ειναι η πρωτη και τελευταια φορα που συμφωνω μαζι σου.[/quote]Έχεις καταλάβει πως είσαι τ αμάλγαμα τς ιστορικής φράσης τ Παπαδοπούλου <<ο ελληνικος λαός είναι μωρός>>
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από ???????? Κυρ Ιουν 09, 2013 8:05 am

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 47359429

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Sanguinius Κυρ Ιουν 09, 2013 8:09 am

starhidistis1 έγραψε:Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 47359429
Όχι είμαι στ Ρόδο γτ έχω εξεταστική.Σοβαρα τώρα αν και οι προσπάθειες σου μαζί με τ Δαναου για να μν τν πειτε έχουν γέλιο,προσπαθω να κανω μια σοβαρή συζήτηση με τν ταραμά αλλα γεμίζετε τ thread χωρίς λόγο,υπόσχομαι θα κανω νέο thread στ off topic για να μπαίνετε και να συνεχίσουμε τ σπορ
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από ???????? Κυρ Ιουν 09, 2013 10:54 am

Sanguinius έγραψε:
danaos130GR έγραψε:
Εγω τ έχω πει η WG μια φορα τν μέρα πρέπει να μας δίνει τ δικαίωμα να χαστουκιζουμε έναν παίχτη

Εκει παω πασο. Θα ειχες στατιστικα κοντα στο 100%. Γιατι μιλαμε εισαι για πολλααααααα χαστουκια. Ειναι η πρωτη και τελευταια φορα που συμφωνω μαζι σου.[/quote]Έχεις καταλάβει πως είσαι τ αμάλγαμα τς ιστορικής φράσης τ Παπαδοπούλου <<ο ελληνικος λαός είναι μωρός>>[/quote]

Εσυ εχεις καταλαβει οτι εισαι μεγαλος ΜΑΛΑΚΑΣ. Στο γραφω κεφαλαια να το εμπεδωσεις ξερολα.

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από ???????? Κυρ Ιουν 09, 2013 10:56 am

Sanguinius έγραψε:
starhidistis1 έγραψε:Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 47359429
Όχι είμαι στ Ρόδο γτ έχω εξεταστική.Σοβαρα τώρα αν και οι προσπάθειες σου μαζί με τ Δαναου για να μν τν πειτε έχουν γέλιο,προσπαθω να κανω μια σοβαρή συζήτηση με τν ταραμά αλλα γεμίζετε τ thread χωρίς λόγο,υπόσχομαι θα κανω νέο thread στ off topic για να μπαίνετε και να συνεχίσουμε τ σπορ

Εσυ που το κανεις και σπορ εισαι και πρωταθλητης. ΜΕΓΑΣ ΑΡΧΙΕΡΕΑΣ ΤΗΣ ΜΑΛΑΚΙΑΣ. Εισαι απαιχτος λεμε. Μπαγλαμα.

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από dolofonos Κυρ Ιουν 09, 2013 11:13 am

Ρε συ ταραμά γράφεις για τα πάντα άρα λογικό δεν είναι κάποιος να ζητάει αποδείξεις γι αυτά που λες??? Πως κέρδισες μωβ με ποια ομάδα που????? Εγώ πχ αν πω ότι κέρδισα τους pts βάζω και την εικόνα. Όταν κερδίζαμε με τις HARD μεγάλες ομάδες φαινόταν στον χάρτη αλλά δεν βλέπεις να λέω "πω τους π....α". sisifos προσπαθώ να το κάνω με τα άρματα. Τώρα τα άλλα γραπτώς δεν βλέπω να έχει νόημα. Σε training μόνο μπορείς να τα δεις.
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 44

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Sanguinius Κυρ Ιουν 09, 2013 11:23 am

danaos130GR έγραψε:
Sanguinius έγραψε:
starhidistis1 έγραψε:Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 6 47359429
Όχι είμαι στ Ρόδο γτ έχω εξεταστική.Σοβαρα τώρα αν και οι προσπάθειες σου μαζί με τ Δαναου για να μν τν πειτε έχουν γέλιο,προσπαθω να κανω μια σοβαρή συζήτηση με τν ταραμά αλλα γεμίζετε τ thread χωρίς λόγο,υπόσχομαι θα κανω νέο thread στ off topic για να μπαίνετε και να συνεχίσουμε τ σπορ

Εσυ που το κανεις και σπορ εισαι και πρωταθλητης. ΜΕΓΑΣ ΑΡΧΙΕΡΕΑΣ ΤΗΣ ΜΑΛΑΚΙΑΣ. Εισαι απαιχτος λεμε. Μπαγλαμα.
Πατριάρχης τς εικονικής μαλακιες κιετς;Λολ σοβαρά τώρα έχω ανοιξει τοπικ,γραψε εκεί εδω ειναι για στατιστικά
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 15 Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης