World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

+22
yanis
Marita89
cgakis
billys07
trexas
panoc
lerovith
CosaNostraISMYINGAMENAME
DocMustang
Kostis_Larsson
taramas
Midblue
Amerikanos
BLACK72
Ghostalker
dolofonos
Sanguinius
HeeroYuy997
ee3509
perseas
Founder
gregorakis
26 απαντήσεις

Σελίδα 10 από 15 Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Sanguinius Τρι Ιουν 11, 2013 4:30 am

Και δν μπορώ να καταλάβω,έφτιαξα ένα thread αποκλειστικά για τσακωμούς,ώστε να μν γεμίζουμε με άσχετα posts και πάνω που χε πάρει ωραία τροπή τ θέμα,με τ αν τ στατιστικά πρέπει να τ μελετάμε μόνο στ randoms και αν υποδεικνύουν τν ομαδικότητα τ παίχτη υποτροπίασε η συζήτηση για ακόμη μια φορά
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Founder Τρι Ιουν 11, 2013 4:39 am

Θα παρακαλούσα η συζήτηση να επανέλθει στο θέμα που έχει το τόπικ και να μην ασχοληθείτε πλέον με το συγκεκριμένο συμβάν καθώς ο συγκεκριμένος χρήστης δεν έχει πλέον δυνατότητα να σας απαντήσει.

Ευχαριστώ
Admin
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από gregorakis Τρι Ιουν 11, 2013 5:08 am

... διαφωνώ κάθετα με κάθε είδους λογοκρισία στο φόρουμ ... ο καθένας μας είναι ενήλικος, έχει ευθύνη αυτών που γράφει, τα γραπτά του μένουν και τον εκθέτουν ... αν όμως είναι απαραίτητη προϋπόθεση για να μείνει ο sisifos σαν admin και κατ' επέκταση το φόρουμ σε λειτουργία, θα το σεβαστώ ... θέλω όμως να καταγραφεί η διαφωνία μου, ειδικά λόγω του ότι διαγράφηκαν κάποια σχόλια που αφορούσαν εμένα ... προσωπικά θα ήθελα να φαίνονται, το τι γράφουμε είναι κάτι που θα μας χαρακτηρίζει για πάντα ...

...sry για το offtopic αλλά το άλλο θέμα, η ανακοίνωση του Admin δηλαδή, είναι κλειδωμένο ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από ee3509 Τρι Ιουν 11, 2013 5:22 am

είμαι απόλυτα σίγουρος οτι οι προθέσεις του sisifos και των υπολοίπων που κάνουν moderation είναι οι καλύτερες, οπότε κανένα πρόβλημα.

καταθέτω και την δική μου ιδεολογική διαφωνία με την λογοκρισία ανάμεσα σε ενήλικους, καθένας φέρει την ευθύνη των λόγων του.

ο star είμαι σίγουρος ότι διαβάζει το thread σαν anonymous και μπορεί να κάνει ένα άλλο account για να γράψει.

επίσης αν βλέπεις κάτι στραβό είναι καλύτερα να το επισημάνεις απο νωρίς παρά να το διαγράψεις όταν είναι αργά, ο star είχε ασυλία στην "συμπεριφορά" του εδώ, εγώ θεώρησα στραβό το να γράφεις ανορθόγραφα κεφαλαία, το επεσήμανα καυστικά και τα άκουσα.
ee3509
ee3509

Αριθμός μηνυμάτων : 253

http://unregulatedwotgr.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από BLACK72 Τρι Ιουν 11, 2013 7:22 am

sisifos έγραψε:Θα παρακαλούσα η συζήτηση να επανέλθει στο θέμα που έχει το τόπικ και να μην ασχοληθείτε πλέον με το συγκεκριμένο συμβάν καθώς ο συγκεκριμένος χρήστης δεν έχει πλέον δυνατότητα να σας απαντήσει.

Ευχαριστώ
Admin

Ωραία , επανερχόμαστε επί του θέματος.
Δεν γαμάμε που δεν γαμάμε , δεν πάμε να σπάσουμε καμιά ερπύστρια να πάρουμε κάνα στατς ,χεχεχεχεχε!
BLACK72
BLACK72

Αριθμός μηνυμάτων : 57

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από taramas Τρι Ιουν 11, 2013 12:43 pm

ee3509 έγραψε: @taramas

Εντάξει, αφού είσαι cyber-νταής και κρατάς πάντα τις υποσχέσεις σου και τους τακτοποιείς όλους αυτό σου δίνει αυτοδίκαια την δυνατότητα να πηδάς τις κουβέντες των υπολοίπων.

Αμα θες να του την πεις γιατί δεν πουλάς τον cyber-τσαμπουκά σου με πμ και πηδάς το thread εδω πέρα.

Εγω λέω δεν μαζεύεις τα κουβαδάκια σου σιγά σιγά και να αφήσεις εδώ όποιον θέλει να συζητήσει να το κάνει με την ησυχία του ? εκτός αν θέλεις να συμμετέχεις στο αντικείμενο της κουβέντας.

Κοίτα μεγάλε, για χάρη του sisifos που θέλει να κάνει μια προσπάθεια και δεν θέλω να του την χαλάσω δεν θα σου απαντήσω οπως το ζητάς,
Οσο για τον αγαπητό admin συνεχίζει να σου δείχνει μια ανοχή, γιατί δεν ξέρω αλλά ειναι αξιον απορίας.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Founder Τρι Ιουν 11, 2013 1:23 pm

Θα παρακαλούσα να μην ξανά σχολιαστεί ο τρόπος που εγώ και η υπόλοιπη διαχειριστική ομάδα κάνει την δουλειά της. Ο καθένας ας κοιτάξει τον εαυτό του και την συμπεριφορά του εδώ μέσα και να αφήσει και μας ήσυχους να κάνουμε την δουλειά μας. Σε όποιον δεν αρέσει ο τρόπος που λειτουργεί αυτό το φόρουμ μπορεί κάλλιστα να μην συμμετέχει.

Ευχαριστώ.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Sanguinius Τρι Ιουν 11, 2013 2:20 pm

Με ποια άρματα πιστευετε πως μπορεί να γίνει stat padding; (οποιουδήποτε tier)
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Τρι Ιουν 11, 2013 3:20 pm

Sanguinius έγραψε:... stat padding
Μπορείς να εξηγήσεις τον παραπάνω όρο, τι ακριβώς σημαίνει ?

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Sanguinius Τρι Ιουν 11, 2013 3:23 pm

Kostis_Larsson έγραψε:
Sanguinius έγραψε:... stat padding
Μπορείς να εξηγήσεις τον παραπάνω όρο, τι ακριβώς σημαίνει ?
Να φτιάχνεις στατιστικά πχ το ΑΜΧ 50 100 είναι ένα άρμα για stat padding ή οι chaos space marines στ Dow 1
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Τρι Ιουν 11, 2013 4:26 pm

Κατά τη γνώμη μου αν κάποιος θέλει να βελτιώσει το ποσοστό νικών του τότε θα πρέπει να κάνει περισσότερες μάχες με το άρμα που είναι πιο καλός και πιθανότατα ήδη έχει και καλό ποσοστό νικών.
Τώρα για EFF και WN7 νομίζω παίζει ρόλο και το tier, οπότε δε θα ανέβουν αρκετά αν παίζεις μόνο με T18...

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από taramas Τρι Ιουν 11, 2013 8:38 pm

sisifos έγραψε:Θα παρακαλούσα να μην ξανά σχολιαστεί ο τρόπος που εγώ και η υπόλοιπη διαχειριστική ομάδα κάνει την δουλειά της. Ο καθένας ας κοιτάξει τον εαυτό του και την συμπεριφορά του εδώ μέσα και να αφήσει και μας ήσυχους να κάνουμε την δουλειά μας. Σε όποιον δεν αρέσει ο τρόπος που λειτουργεί αυτό το φόρουμ μπορεί κάλλιστα να μην συμμετέχει.

Ευχαριστώ.

Κατανοώ τις δυσκολίες, κατανοώ την δύσκολη θέση που μπορεί να βρέθηκες απο όλους εμάς που η συμπεριφορά μας κάποιες στιγμές δεν ήταν και οτι καλύτερο και βάζω τον εαυτό μου πρώτο στην λίστα, πέρα απο αυτό, στο απυρόβλητο δεν είναι κανένας και δεν πρέπει να είναι κανένας, μέρες τώρα παρακολουθείς όπως κι εγώ και πολλοί άλλοι κάποιους εδω μέσα να εχουν συμπεριφορά αλαζονική, να γράφουν ειρωνικά και προσβλητικά σχόλια, να γράφουν ανακρίβειες και ψευδή "γεγονότα", να δημιουργούν θέμα με τίτλο προσβλητικό για μένα προσωπικά και αυτό που κάνεις είναι να παρατηρείς εμένα (δικαίως θα πώ) αλλά αφήνεις απέξω κάποιους, ηθελημένα ή όχι δεν ξέρω αλά σημασία έχει το αποτέλεσμα.

Αν λοιπόν μετά απο αυτά αντί να σκεφτείς βρέ αδερφέ μήπως έχει κάποιο δίκιο κάπου αυτός εδώ, απευθύνεσαι σε μένα με τον τρόπο αυτό τότε φίλε μου θα σου πώ τούτο : αν έφτιαξες αυτό το φόρουμ για να γίνεις καίσαρας τότε εχεις δίκιο, δεν μου αρέσει και πιστεύω και σε πολλούς άλλους ο τρόπος αυτός και δεν θα συμμετέχουμε, βλέπω ακολουθείς κατα γράμμα την οδηγία του προηγούμενου που πρότεινε "να πάρουμε τα κουβαδάκια μας και να πάμε σε άλλη παραλία", κρίμα και ειχα καλύτερη εντύπωση.

Υ.Σ. και κατι τελευταίο πριν φύγω, θα στεναχωρηθώ αν δω κάποια στιγμή οτι ξεπουλήσατε την GBOA σε αυτούς που ξέρεις, καλή τύχη.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από trexas Τρι Ιουν 11, 2013 9:40 pm

Τα παιδιά που έφτιαξαν το φόρουμ εδώ δεν το παίζουν σε καμία περίπτωση Καίσαρες ή οτιδήποτε άλλο κ το έχουν αποδείξει πάρα πολλές φορές....

Τι δεν καταλαβαίνετε ορισμένοι?

Αν θέλουμε να κάνουμε μία σοβαρή συζήτηση πρέπει ο διάλογος μας να είναι μέσα σε κάποια πολιτισμένα πλαίσια.
Δεν μπορεί ο ένας μας να μιλά με το σεις κ με το σας κ ο άλλος να λέει ότι την έχει μεγαλύτερη άρα έχει πάντα δίκιο.
Ο καθένας μας λέει την άποψη του κ αν μπορεί να πείσει με τα επιχειρήματα του καλώς εφόσον ο άλλος θέλει να ακούσει την άποψη του πρώτου φυσικά.
Σε καμία των περιπτώσεων όμως ΚΑΝΕΝΑΣ δεν έχει το δικαίωμα/ελεύθερο να μειώνει ή να βρίζει τον άλλο γιατί δεν μπορεί να πείσει διαφορετικά.

Διαβάζω εδώ κ κάμποσο καιρό για το πως κάποιοι είναι ή έγιναν καλύτεροι από τους υπόλοιπους.
Ε ΚΑΙ???
Πάντα κάποιοι θα κάνουν την διαφορά μεταξύ του συνόλου.
Πάντα κάποιοι θα είναι σε κάτι καλύτεροι από κάποιους άλλους.
Το παιχνίδι, γιατί παιχνίδι είναι στο κάτω κάτω, έχει αυτό το είδος στατιστικών για να κρατά κάποια δεδομένα μεταξύ των παικτών ώστε να "φτιάχνει" τις μάχες που παίρνουμε μέρος.

Και εμένα μου την σπάει το ΜΜ αρκετές φορές, αλλά σε κάθε μάχη προσπαθώ να δίνω το καλύτερο εαυτό μου. Το να βρίζω τους άλλους δεν διορθώνει τπτ.

Για σκεφτείτε άλλα παιχνίδια που έχετε παίξει (Battlefield, Delta Force, κ.α.) που βάζει παίκτες 1 lvl αντίπαλους με 20-30 lvl παίκτες τι παθαίνουν...

Σίγουρα θα μπορούσε να έχει καλύτερο MM....

Όμως δεν μας φταίει σε καμία περίπτωση ο άλλος που βρίσκεται σε αυτό το φόρουμ να διαβάζει την κατινιά μας ή να μην πω τπτ χειρότερο.
trexas
trexas

Αριθμός μηνυμάτων : 337

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Sanguinius Τρι Ιουν 11, 2013 9:55 pm

Και τ kv2 πιστεύω είναι καλό άρμα για να φτιάξεις πλασματικά στατιστικά,αν και οταν τ δοκίμασα μου φάνηκε απαίσιο,δν θέλω ούτε καν να τ θυμάμαι
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Founder Τρι Ιουν 11, 2013 10:10 pm

Taramas ξέρω πως είναι λάθος που σου απαντώ αλλά δράττομαι της ευκαιρίας για να ξεκαθαρίσω κάτι και για όλους τους υπόλοιπους. Η διαχειριστική ομάδα δεν είναι εδώ για να κάνει τον διαιτητή στις προσωπικές και ομαδικές σας διενέξεις ούτε και τον δικαστή για να αποφασίζει κάθε φορά ποιος έχει δίκιο και ποιος όχι. Ο ρόλος μας είναι να βεβαιωνόμαστε πως τηρούνται οι κανόνες του φόρουμ και μόνο αυτό. Όσο κρατάτε την κουβέντα σας σε πολιτισμένο επίπεδο και δεν παραβιάζετε αυτούς τους βασικούς κανόνες σας διαβεβαιώ δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα ούτε φίμωσης ούτε λογοκρισίας ούτε μονόπλευρης αντιμετώπισης από εμάς.

Τώρα επί του προσωπικού θα σου απαντήσω σαν [GBOA]GR_Sisifos Deputy Commander της GBOA. Θα σε παρακαλούσα να μην ασχολείσαι με την ομάδα μου όπως και εμείς δεν ασχολούμαστε με την δική σου και να μην την ανακατεύεις στις κουβέντες σου εδώ μέσα χωρίς λόγο. Αν έχεις οποιοδήποτε πρόβλημα μαζί μας ή στεναχωριέσαι όπως λες για μας, μπορείς να περάσεις από το TS μας και να συζητήσεις με τον αρχηγό μας και την υπόλοιπη διοίκηση.

Σε ευχαριστώ.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Επισκέπτης Τρι Ιουν 11, 2013 11:12 pm

Sanguinius έγραψε:Με ποια άρματα πιστευετε πως μπορεί να γίνει stat padding; (οποιουδήποτε tier)

BT2 + t18 στο lvl 2
Hedger (derpgun) στο lvl 4

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από gregorakis Τρι Ιουν 11, 2013 11:39 pm

Sanguinius έγραψε:Με ποια άρματα πιστευετε πως μπορεί να γίνει stat padding; (οποιουδήποτε tier)

... με κανένα ... αν μπορείς να νικάς με ένα άρμα μπορείς ουσιαστικά με όλα ... είναι όμως λογικό να σου ταιριάζουν κάποια άρματα περισσότερο και να αποδίδεις καλύτερα με αυτά ... για παράδειγμα εγώ δε θα έπαιζα ποτέ με hedger δε μου ταιριάζουν τα TD's ... πάντως μια καλή λύση θα ήταν κάποια μικρά prem άρματα, το Τ14 ή το Churchill 3 λόγω του καλού ΜΜ, θα βγαίνεις σχεδόν πάντα top tier ... αλλά χρειάζεσαι πραγματικά skills για να αντιμετωπίσεις τα "κανονικά" HV's πχ KV1, Churchill 1, BDR κτλ. καθώς είναι πολύ πολύ πιο ισχυρά ... top tier βγαίνεις και με τα LoLtractors ... και μην υποτιμάτε τέτοιες μάχες, όλοι έχουν κάτι να μάθουν από αυτές, άλλοι πολλά άλλοι περισσότερα ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από gregorakis Τρι Ιουν 11, 2013 11:47 pm

trexas έγραψε: ... Το παιχνίδι, γιατί παιχνίδι είναι στο κάτω κάτω, έχει αυτό το είδος στατιστικών για να κρατά κάποια δεδομένα μεταξύ των παικτών ώστε να "φτιάχνει" τις μάχες που παίρνουμε μέρος....

... μύθος του WoT ... "παντού υπάρχει ένας μύθος" αλλά στο WoT δεκάδες ...

... ομολογώ πως δεν περίμενα να δω γραμμένο από έναν παίκτη με τη δική σου εμπειρία κάτι τέτοιο και περιμένω αν θες να μας εξηγήσεις τί εννοείς ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Founder Τετ Ιουν 12, 2013 12:02 am

Γιατί αναγκαστικά να είναι μύθος? Εσύ πως είσαι τόσο σίγουρος γι' αυτό? Δουλεύεις στην WG? Smile
Δέχομαι πως όντως πολλά από όσα ακούγονται είναι υπερβολικά και πως ποτέ η WG δεν θα ασχολούνταν με τον καθένα μας προσωπικά. Ακόμα και αν το ήθελε δεν το επιτρέπει η παρούσα τεχνολογία πιστεύω.
Όμως πως αποκλείουμε πως το MM τους δεν έχει ένα κομματάκι κώδικα που μοιράζει τους παίκτες σε μάχες λαμβάνοντας υπόψιν όχι μόνο το άρμα αλλά και ορισμένα στατιστικά του παίκτη (WR, Eff κλπ). Κανείς μας δεν το ξέρει αυτό εκτός από τους προγραμματιστές του MM τους. Οπότε όλοι εμείς οι υπόλοιποι, ότι και να υποστηρίζουμε κάνουμε εικασίες Smile
Προσωπικά αν με ρώταγες θα ήθελα να έχουν στο MM τους ένα σωστό κριτήριο στατιστικών έστω το WR ώστε οι παίκτες να μοιράζονται πιο δίκαια στις μάχες και να μην βλέπουμε ώρες ώρες κάτι κουλά με 15 λιλά από την μια και 15 κόκκινους από την άλλη.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από gregorakis Τετ Ιουν 12, 2013 12:27 am

... ούτε και για το ότι δεν υπάρχουν τα νεφελίμ είμαι σίγουρος, αλλά για να με πείσεις ότι υπάρχουν θα πρέπει να μου το αποδείξεις ... δε μπορώ να βρω κανένα λόγο για τον οποίο η WG θα έστηνε το ΜΜ ούτε έχω ακούσει κάποιο επιχείρημα που να μπορεί να υποστηρίξει μια τέτοια άποψη ... γιαυτό ζήτησα από τον trexas αν μπορεί να μας αναλύσει αυτή του την ιδέα ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από trexas Τετ Ιουν 12, 2013 12:28 am

gregorakis έγραψε:
trexas έγραψε: ... Το παιχνίδι, γιατί παιχνίδι είναι στο κάτω κάτω, έχει αυτό το είδος στατιστικών για να κρατά κάποια δεδομένα μεταξύ των παικτών ώστε να "φτιάχνει" τις μάχες που παίρνουμε μέρος....

... μύθος του WoT ... "παντού υπάρχει ένας μύθος" αλλά στο WoT δεκάδες ...

... ομολογώ πως δεν περίμενα να δω γραμμένο από έναν παίκτη με τη δική σου εμπειρία κάτι τέτοιο και περιμένω αν θες να μας εξηγήσεις τί εννοείς ...

Δυστυχώς δεν είναι μύθος.... Είναι πραγματικότητα....
Υπάρχει ολόκληρο άρθρο σχετικά με αυτό που το ψάχνω για να το παραθέσω.

Μέχρι τότε όμως ας σκεφτούμε πόσες κ πόσες μέρες/φορές, ενώ παίζουμε κ δίνουμε τον καλύτερο εαυτό μας, το XVM ή οποιοδήποτε άλλο αντίστοιχο πρόγραμμα μας δίνει τις μεγαλύτερες πιθανότητες νίκης, μας πάει τόσο χάλια που αηδιάζουμε... Και δεν λέω με ένα άρμα σε μία μεμονωμένη μάχη, αλλά ολόκληρη μέρα να σε πηγαίνει σ&α%α και άλλες φορές να είναι όλα καλά...

Προσωπικά έχω στο γκαράζ από tier 2 έως κ 10 οχήματα από όλους τους τύπους.
Χαιρόμουν να παίζω με FCM36PAK40 & JPII καθώς κ με light/medium (heavy & artys δεν είναι το καλύτερό μου Sad ) αλλά το ΜΜ του πρώτου ειδικά το έχουν αλλάξει.

Να εξηγήσω κιόλας τι έχουν αλλάξει...

Με τον δικό μου λογαριασμό όταν παίζω με βγάζει 7 στις 10 με KV1 κ αντίστοιχα.
Με τον δικό μου λογαριασμό όταν παίζω δεν παίζω σχεδόν ποτέ στην Province.
Όταν παίζω με το λογαριασμό του γιου μου ή του ανιψιού μου είμαι 7 στις 10 top tier....
Όταν παίζω με το λογαριασμό του γιου μου ή του ανιψιού μου βλέπω την Province 3 στις 10 φορές.
Αυτό πως εξηγείται??
Σημείωση με το FCM έχω 69% νίκες επί συνολικού 55% στο λογαριασμό μου
και οι άλλοι 2 έχουν 69% κ 60% νίκες επί συνολικού 48% αντίστοιχα.
trexas
trexas

Αριθμός μηνυμάτων : 337

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Sanguinius Τετ Ιουν 12, 2013 12:37 am

gregorakis έγραψε:
Sanguinius έγραψε:Με ποια άρματα πιστευετε πως μπορεί να γίνει stat padding; (οποιουδήποτε tier)

... με κανένα ... αν μπορείς να νικάς με ένα άρμα μπορείς ουσιαστικά με όλα ... είναι όμως λογικό να σου ταιριάζουν κάποια άρματα περισσότερο και να αποδίδεις καλύτερα με αυτά ... για παράδειγμα εγώ δε θα έπαιζα ποτέ με hedger δε μου ταιριάζουν τα TD's ... πάντως μια καλή λύση θα ήταν κάποια μικρά prem άρματα, το Τ14 ή το Churchill 3 λόγω του καλού ΜΜ, θα βγαίνεις σχεδόν πάντα top tier ... αλλά χρειάζεσαι πραγματικά skills για να αντιμετωπίσεις τα "κανονικά" HV's πχ KV1, Churchill 1, BDR κτλ. καθώς είναι πολύ πολύ πιο ισχυρά ... top tier βγαίνεις και με τα LoLtractors ... και μην υποτιμάτε τέτοιες μάχες, όλοι έχουν κάτι να μάθουν από αυτές, άλλοι πολλά άλλοι περισσότερα ...
Για τν ακριβεια το 50 100 είναι ο απολύτως stat ladder στ μεγάλα tier με μέσο όρο 1500dl dmg και we από 50% παίρνεις άνετα 2000 eff και wn7 τ οποία φυσικά ειναι πλασματικά,γτ ένας παίχτης τέτοιου βεληνεκούς με αυτό τ άρμα θα έχει σίγουρα πολύ παραπάνω από 1500 dmg σε έναν χ αριθμό αγώνων ημερησίως
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από Sanguinius Τετ Ιουν 12, 2013 12:39 am

trexas έγραψε:
gregorakis έγραψε:
trexas έγραψε: ... Το παιχνίδι, γιατί παιχνίδι είναι στο κάτω κάτω, έχει αυτό το είδος στατιστικών για να κρατά κάποια δεδομένα μεταξύ των παικτών ώστε να "φτιάχνει" τις μάχες που παίρνουμε μέρος....

... μύθος του WoT ... "παντού υπάρχει ένας μύθος" αλλά στο WoT δεκάδες ...

... ομολογώ πως δεν περίμενα να δω γραμμένο από έναν παίκτη με τη δική σου εμπειρία κάτι τέτοιο και περιμένω αν θες να μας εξηγήσεις τί εννοείς ...

Δυστυχώς δεν είναι μύθος.... Είναι πραγματικότητα....
Υπάρχει ολόκληρο άρθρο σχετικά με αυτό που το ψάχνω για να το παραθέσω.

Μέχρι τότε όμως ας σκεφτούμε πόσες κ πόσες μέρες/φορές, ενώ παίζουμε κ δίνουμε τον καλύτερο εαυτό μας, το XVM ή οποιοδήποτε άλλο αντίστοιχο πρόγραμμα μας δίνει τις μεγαλύτερες πιθανότητες νίκης, μας πάει τόσο χάλια που αηδιάζουμε... Και δεν λέω με ένα άρμα σε μία μεμονωμένη μάχη, αλλά ολόκληρη μέρα να σε πηγαίνει σ&α%α και άλλες φορές να είναι όλα καλά...

Προσωπικά έχω στο γκαράζ από tier 2 έως κ 10 οχήματα από όλους τους τύπους.
Χαιρόμουν να παίζω με FCM36PAK40 & JPII καθώς κ με light/medium (heavy & artys δεν είναι το καλύτερό μου Sad ) αλλά το ΜΜ του πρώτου ειδικά το έχουν αλλάξει.

Να εξηγήσω κιόλας τι έχουν αλλάξει...

Με τον δικό μου λογαριασμό όταν παίζω με βγάζει 7 στις 10 με KV1 κ αντίστοιχα.
Με τον δικό μου λογαριασμό όταν παίζω δεν παίζω σχεδόν ποτέ στην Province.
Όταν παίζω με το λογαριασμό του γιου μου ή του ανιψιού μου είμαι 7 στις 10 top tier....
Όταν παίζω με το λογαριασμό του γιου μου ή του ανιψιού μου βλέπω την Province 3 στις 10 φορές.
Αυτό πως εξηγείται??
Σημείωση με το FCM έχω 69% νίκες επί συνολικού 55% στο λογαριασμό μου
και οι άλλοι 2 έχουν 69% κ 60% νίκες επί συνολικού 48% αντίστοιχα.
btw τ Fcm είναι τόσο γαμάτο που έχω φτάσει στ σημείο να πιστεύω πως είναι op
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από trexas Τετ Ιουν 12, 2013 12:51 am

Τα παραπάνω, συγκεκριμένα για το FCM κ την Province τα λέω, διότι στην συγκεκριμένη πίστα βλέπει τα πάντα ( με κιάλια φυσικά όλη την πίστα ), δεν φαίνεται (φωτίζεται στα 50m) κ με το πυροβόλο που έχει σκοτώνει τα πάντα (ας είναι κ KV1 η Τ1 heavy)
trexas
trexas

Αριθμός μηνυμάτων : 337

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν? - Σελίδα 10 Empty Απ: Στατιστικά παικτών... με πόση ακρίβεια μας περιγράφουν?

Δημοσίευση από gregorakis Τετ Ιουν 12, 2013 2:36 am

... αυτό που περιγράφεις δεν έχει να κάνει με τα στατιστικά, αν δηλαδή είναι καλός ένας παίκτης ή όχι, αλλά με το αυξανόμενο "βάρος" στο ΜΜ λόγω πλήθους μαχών, τόσο συνολικό όσο κι ανα άρμα ... φυσικά παίζει ρόλο και τι άρματα περιμένουν στην αναμονή για μάχη ... δε θα ήθελε πιστεύω κανείς να ξέρει το δικό μου ΜΜ, χθες πχ platoon εμείς 3 δυάρια σε μάχη με 8 τεσσάρια στην κάθε πλευρά, όλα τα άλλα τριάρια, μόνο εμείς ήμασταν tier2 και στις δυο ομάδες Razz ... τώρα που έφτιαχνα το πλήρωμα στο ltracktor για το event όταν έπαιζα χωρίς platoon ήμουν ο μοναδικός άσσος και στις δύο ομάδες ... αυτό όμως δεν είναι καμιά συνωμοσία είναι φυσική εξέλιξη του παιχνιδιού, όσο πιο πολλές μάχες έχεις συνολικά ή με κάποιο άρμα τόσο το άρμα αυτό έχει χειρότερο ΜΜ ... δεν μπορώ εγώ να διακρίνω πως η WG διαλέγει να με τοποθετεί σε ομάδες ανάλογα με το W/R ή το eff. μου ... και γιατί να το κάνει αυτό??? ... για να με βοηθήσει να το αυξήσω, να το μειώσω ή να το κρατήσει σταθερό ??? ... αυτό δεν καταλαβαίνω ... κι αν το κάνει αυτό για μένα θα πρέπει αυτόματα να το κάνει και για τους υπόλοιπους 14 συμπαίκτες μου, είναι αυτό που λέμε αν έχει έρθει η ώρα του πιλότου έχει έρθει και η ώρα των επιβατών ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 10 από 15 Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης