World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

+38
avacus
PanayiotisG
Teknoman28
imperiumgraecum
steelalive17
ChessMaster
mementoM0ri
mais13
nightwish04
mparek4
griniaris
Gathunter
Aedile
killersot
KILLER01
Quickyelder
spartakos
Marita89
iRocket
[GREEK]aris25
gr68
LASKAS
37EMA
amauro
Ghostalker
GRC_Macedonian
trexas
panoc
DocMustang
HeeroYuy997
Kostis_Larsson
taramas
dolofonos
cgakis
Founder
perseas
Sanguinius
gregorakis
42 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 29 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Επισκέπτης Τρι Ιουν 04, 2013 1:58 am

sisifos έγραψε:
1) Όταν λέμε να συγχωνευτούν ελληνικές clan με ποια κριτήρια εννοούμε? Να συγχωνευτούν απλά πολύ μικρές ομάδες-παρέες που δεν έχουν δυνατότητα συμμετοχής στα CW απλά λόγω αριθμών σε μεγαλύτερες clans που ήδη έχουν δραστηριότητα στα CW ή να συγχωνευτούν και μεγαλύτερες αριθμητικά ομάδες που όμως δεν βρίσκονται στο χάρτη με μεγαλύτερες που βρίσκονται?
2) Σε περίπτωση που το δεύτερο σενάριο του πρώτου ερωτήματος φαντάζει θεμιτό και με δεδομένο τα περιορισμένα 100 slots που διαθέτει κάθε clan, με πια κριτήρια θα επιλέξουν δύο ή και περισσότερες υποτιθέμενες προς συγχώνευση clans πια μέλη και από τις δύο ομάδες θα στελεχώσουν την νέα? (Ικανότητα παίκτη, παλαιότητα, θέση τι?). Επίσης η επιλογή αυτή θα γίνει και από την clan που θα συγχωνεύσει τις άλλες ή αυτή θα μείνει αυτούσια και απλά θα προσθέσει κατ' επιλογήν μέλη από τις υπό συγχώνευση clans?
3) Σε οποιαδήποτε περίπτωση του δευτέρου ερωτήματος, τι θα απογίνουν τα μέλη που δεν θα επιλεγούν? Δεν νομίζετε ότι τίθεται θέμα ηθικής? "Σαν το πακέτο που δεν έχει πια τσιγάρα έτσι και μένα τώρα με παραπετάς"?

Το ζητούμενο sisifos είναι απο τις 23456787 Ελληνικές κλαν που υπάρχουν αυτή τη στιγμή να μείνουν 10-15 αξιόμαχες.
Τώρα το πως θα γίνει αυτό θα έπρεπε να μας αφήνει αδιάφορους. Δηλαδή για μένα και τα 2 σενάρια που αναφέρεις είναι επιθυμητά ... Και η συνένωση πολλών μικρών κλάν μεταξύ τους και η απορρόφηση μικρών μεσαίων κλαν απο τις μεγάλες ...
Απο την άλλη η απορρόφηση μικρών και η συγχώνευση μεσαίων σε μεγάλες , έχει πολλά πρακτικά οφέλη ... οι μεγάλες κλαν έχουν έτοιμη υποδομή απο την οποία οι μικρές μπορούν αν ωφεληθούν τα μέγιστα ( μεγάλα σταθερά TS, foroum με πολύ υλικό, FC κτλπ κτλπ)
Και για να σου απαντήσω τι θα γίνει με τους υπόλοιπους παίκτες θα σου πω το εξής. Πριν καιρό είχε γίνει μια τέτοια προσπάθεια με την συγχώνευση 2 συμμαχιών της IROC και της ΗΕLL και κανα 2 μικρότερων ακόμα που αυτή τη στιγμή δεν θυμάμαι (σορρυ άλλα πραγματικά δεν τις θυμάμαι, δεν θέλω να προσβάλω κανέναν) Οι καλύτεροι παίκτες πήγαν στην μαμα GRAC που σχηματίστηκε και οι υπόλοιποι στις 2 ακαδημίες της . Κοινό TS οπότε όλοι έκαναν platoon tc με όλους και δεν υπήρχε κανένας παραπονεμένος. ¨ήταν μια πολύ καλή προσπάθεια που δυστυχώς προσέκρουσε στο τραγικό εγώ κάποιου που έκανε το μακρύ του και διαλύθηκε. Αλλά το βασικό νόημα είναι ότι λύσεις υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ ... Στην καλή θέληση και την διάθεση για συζήτηση διακρίνω το έλλειμμα ... Wink

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Founder Τρι Ιουν 04, 2013 2:21 am

Αλέξη συγνώμη αλλά δεν με καλύπτεις. Γιατί φέρνεις σαν παράδειγμα περιπτώσεις μικρών clan στις οποίες συμφωνώ και γω πως δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα στο να συνενωθούν και να φτιάξουν μια μεγάλη αν υπάρχει βέβαια πάντα η θέληση.
Το ερώτημα μου είναι απλό. Πέρα από τις μικρές clans που και γω συμφωνώ ότι θα μπορούσαν να συνεννοηθούν και να φτιάξουν μεγαλύτερες, αλλά ταυτόχρονα σέβομαι και την επιθυμία και επιλογή κάποιων να παραμείνουν μικρές-κλειστές παρέες, θεωρείτε πως το θέμα της συγχώνευσης τίθεται και για μεγαλύτερες αριθμητικώς αλλά όχι το ίδιο αποδοτικές με άλλες, clans?
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Επισκέπτης Τρι Ιουν 04, 2013 2:31 am

sisifos έγραψε:Αλέξη συγνώμη αλλά δεν με καλύπτεις. Γιατί φέρνεις σαν παράδειγμα περιπτώσεις μικρών clan στις οποίες συμφωνώ και γω πως δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα στο να συνενωθούν και να φτιάξουν μια μεγάλη αν υπάρχει βέβαια πάντα η θέληση.
Το ερώτημα μου είναι απλό. Πέρα από τις μικρές clans που και γω συμφωνώ ότι θα μπορούσαν να συνεννοηθούν και να φτιάξουν μεγαλύτερες, αλλά ταυτόχρονα σέβομαι και την επιθυμία και επιλογή κάποιων να παραμείνουν μικρές-κλειστές παρέες, θεωρείτε πως το θέμα της συγχώνευσης τίθεται και για μεγαλύτερες αριθμητικώς αλλά όχι το ίδιο αποδοτικές με άλλες, clans?

Αντώνη δεν μπορώ να σου απαντήσω σε αυτό πέραν απο το να καταθέσω την δική μου άποψη. (Ο ορισμός του μη αποδοτικού ειναι περίεργος και εμπεριέχει πολλές ευκαιρίες για παρεξηγήσεις και θα ήθελα να τον αποφύγω ολοτελός.)
Προσωπικά Νομίζω ότι θα έπρεπε να τεθεί και για τις μεγάλες κλαν που δεν μπορούν να πρωταγωνιστήσουν αλλά θα ήθελαν.
Αλλα και πάλι δεν υπάρχει κανείς που να μπορεί να πεί ποιες είναι αυτές . Το όλο εγχείρημα είναι εξορισμού εθελοντικό.
Δεν μπορώ να πώ εγω η GBOA (απλό παράδειγμα μια που μιλάω σε μέλος της) είναι για τον π... οπότε ελάτε στην Helas που την έχουμε πιο μεγάλη και απο τον σταρχιδιστή Laughing
Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να εκθέσω τα επιχειρήματα μου για τα οφέλη στους παίκτες της GBOA αλλα και το γενικότερο "Ελληνικό Καλό" των κλαν και να ελπίζω να σας ψήνει η πρόταση μου ....
ΥΓ) Και η IROC και η HELL ήταν 100αρες κλαν ...

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Founder Τρι Ιουν 04, 2013 2:50 am

xiale έγραψε:
Προσωπικά Νομίζω ότι θα έπρεπε να τεθεί και για τις μεγάλες κλαν που δεν μπορούν να πρωταγωνιστήσουν αλλά θα ήθελαν.

Σε αυτό λοιπόν ακριβώς το σημείο μπαίνει ο προβληματισμός μου:

sisifos έγραψε:
2) Σε περίπτωση που το δεύτερο σενάριο του πρώτου ερωτήματος φαντάζει θεμιτό και με δεδομένο τα περιορισμένα 100 slots που διαθέτει κάθε clan, με πια κριτήρια θα επιλέξουν δύο ή και περισσότερες υποτιθέμενες προς συγχώνευση clans πια μέλη και από τις δύο ομάδες θα στελεχώσουν την νέα? (Ικανότητα παίκτη, παλαιότητα, θέση τι?). Επίσης η επιλογή αυτή θα γίνει και από την clan που θα συγχωνεύσει τις άλλες ή αυτή θα μείνει αυτούσια και απλά θα προσθέσει κατ' επιλογήν μέλη από τις υπό συγχώνευση clans?
3) Σε οποιαδήποτε περίπτωση του δευτέρου ερωτήματος, τι θα απογίνουν τα μέλη που δεν θα επιλεγούν? Δεν νομίζετε ότι τίθεται θέμα ηθικής? "Σαν το πακέτο που δεν έχει πια τσιγάρα έτσι και μένα τώρα με παραπετάς"?

Γι αυτό ακριβώς περιμένω απαντήσεις από τις μεγάλες clans. Πως ακριβώς θα διαχειρίζονταν ένα τέτοιο πιθανό σενάριο?

Ας πάρουμε ας πούμε ένα φανταστικό σενάριο (υπογραμμίζω το φανταστικό για να μην μπουν ιδέες στις ομάδες μας και έχουμε παρατράγουδα Razz ). Πες πως έρχεται αύριο η GBOA με 80 μέλη στην κανονική ομάδα και άλλα τόσα στην Ακαδημία της, στην HELAS και θέλει να συγχωνευτεί μαζί σας. Πως θα διαχειριζόταν η HELAS ένα τέτοιο ενδεχόμενο?
Επαναλαμβάνω, χρησημοποίησα τα ονόματα των δικών μας clan απλά για χάριν λόγου και για να μην γράφω ονόματα άλλων ομάδων και παρεξηγηθώ.

EDIT: Η ερώτηση δεν απευθύνεται σε σένα προσωπικά αλλά σε όλες τις μεγάλες ομάδες που θεωρούν ότι είναι εφικτές τέτοιου είδους συνενώσεις.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την sisifos στις Τρι Ιουν 04, 2013 3:11 am, 1 φορά
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Επισκέπτης Τρι Ιουν 04, 2013 3:10 am

θα πρέπει πρώτα να θέσουμε "ρεαλιστικούς" στόχους δηλαδή τι θέλουμε να επιτύχουμε με αυτή την συνένωση.
Αν η απάντηση είναι να πρωταγωνιστήσουμε στον χάρτη τότε το επόμενο βήμα είναι πάρα πολύ απλό. Παίρνουμε τους 320 αυτούς ανθρώπους τους πετάμε στο excell και αφού αποφασίσουμε τα κριτήρια (εγώ προσωπικά θα έλεγα win7 - # cw tanks - παρουσία) πέρνουμε τους 90 πρώτους και τους βάζουμε στην ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ (αναγκαστικά μια που μιλάμε για 2 κλαν με ιστορία και όνομα) μαμά συμμαχία. Βλέπεις οτι έχω αφήσει έξω 10 άτομα 5 +5 δηλαδή για τυχών εξαιρέσεις στον κανόνα (πχ άτομα που είναι πάρα πολύ ενεργά στην διοίκηση, TS admins, δηλαδή άτομα που έχουν προσφέρει πολύ στην κλαν αν και δεν είναι τόσο καλοί παίκτες) και έχεις έτοιμη την πρώτη μετά το ίδιο στη δεύτερη το ίδιο και στη τρίτη (μόνο που πρέπει να προβλεφτεί ΙΣΧΥΡΗ ΗΓΕΣΙΑ με πολύ καλές διδακτικές ιδιότητες για τις 2 ακαδημίες). Και εννοείται ότι και η δεύτερη και η τρίτη θα κατεβαίνουν σε κλαν μαζί με την πρώτη ...
Θα ήθελα απλά να τονίσω ότι αυτή είναι μια λύση που μόλις σκέφτηκα ΕΓΩ ... είμαι σίγουρος ότι θα υπάρχουν και άλλες χ εξίσου αν όχι καλύτερες προτάσεις από άλλα παιδιά με περισσότερη εμπειρία απο μένα Cool

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Founder Τρι Ιουν 04, 2013 3:28 am

Οκ...τώρα με κάλυψες με μια πλήρη απάντηση αλλά όχι και με τη λύση που δίνεις. Σε έναν ουτοπικό gaming κόσμο όπου οι παίκτες των ομάδων είναι πιονάκια σαν αυτά που διαχειριζόμαστε στα CW ίσως και να λειτουργούσε. Αλλά δυστυχώς δεν είναι έτσι. Οι παίκτες είναι αληθινοί άνθρωποι με ελεύθερη βούληση και πολλές φορές ενεργούν όπως θέλουν αυτοί και όχι όπως θα ήθελαν αυτοί που οι ίδιοι και με δική τους θέληση αφήνουν να τους διοικούν.
Το πρώτο κομμάτι της λύσης σου είναι όντως το καλύτερο δυνατό. Διάλυση δηλαδή των παλιών clans και δημιουργία μιας νέας. Από κει και πέρα όμως είμαι σίγουρος πως θα αρχίσουν και τα προβλήματα γιατί δυστυχώς έχεις να διαχειριστείς ένα μεγάλο πλήθος ανθρώπων με τις ιδιαιτερότητες και τις παραξενιές τους. Πες ότι με πολλή καλή θέληση ξεπερνιέται ο πρώτος σκόπελος, ποιοι θα είναι στη διοίκηση. Με το που θα βάλεις σε ενέργεια το excel που λες θα αρχίσεις να χάνεις κόσμο. Δεν θα στο αναλύσω καθώς φαντάζομαι έχεις εμπειρία για να καταλάβεις τι εννοώ. Και σε λίγο που θα έχεις καταλήξει? Σε μια νέα clan που όντως θα έχει καλούς παίκτες ίσως και την δημιουργία δέκα νέων μικρών από τους παίκτες που θα την έχουν κάνει για αλλού γιατί τους δυσαρέστησες. Άρα? Φτου κι απ' την αρχή Smile
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Τρι Ιουν 04, 2013 3:28 am

xiale έγραψε:θα πρέπει πρώτα να θέσουμε "ρεαλιστικούς" στόχους δηλαδή τι θέλουμε να επιτύχουμε με αυτή την συνένωση.
Αν η απάντηση είναι να πρωταγωνιστήσουμε στον χάρτη τότε το επόμενο βήμα είναι πάρα πολύ απλό. Παίρνουμε τους 320 αυτούς ανθρώπους τους πετάμε στο excell και αφού αποφασίσουμε τα κριτήρια (εγώ προσωπικά θα έλεγα win7 - # cw tanks - παρουσία)
Αφού επιλέξουμε αρχικά με βάση τα στατιστικά μετά σειρά έχει ένα ξεσκαρτάρισμα που πρέπει να κάνουν οι Field Commanders.
Αυτό θα γίνει κυρίως μέσα από companies και δοκιμαστικά landings, έτσι κάποιο παίκτες που ενώ έχουν καλά νούμερα αλλά δεν μπορούν να συνεργαστούν με τους υπόλοιπους θα αποχωρίσουν και τη θέση τους θα πάρουν άλλοι από τη 2η clan που θα ταιριάζει ο τρόπος παιχνιδιού τους καλύτερα με την υπόλοιπη ομάδα.

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από ???????? Τρι Ιουν 04, 2013 3:29 am

Για τον λογο οτι ειμαστε Ελληνες (με οτι αυτο συνεπαγετε) το θεμα των συγχωνευσεων (εκτος μερικων εξαιρεσεων) δεν προκειτε να περπατησει.
Και εξηγουμε.
Γιατι π.χ. εγω που ειμαι στην GBOA να πρεπει να παω με την π.χ λεμε HELAS-HARD-HARD2 ή οτιδηποτε αλλο???
Αν ηθελα θα προσπαθουσα να ενταχθω εκει απο την αρχη. Αρα για να παραμενω στην clan μου καποιο λογο θα εχω. Οποιος και αν ειναι αυτος. Και πιστεψτε με οπως ειπα και παραπανω, εκτος καποιων εξαιρεσεων αυτο δεν ειναι εφικτο. Παρτε και για παραδειγμα την περιπτωση των συμμαχιων, που ειναι μια ετσι και μια αλλιως.

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από ???????? Τρι Ιουν 04, 2013 3:33 am

Kostis_Larsson έγραψε:
xiale έγραψε:θα πρέπει πρώτα να θέσουμε "ρεαλιστικούς" στόχους δηλαδή τι θέλουμε να επιτύχουμε με αυτή την συνένωση.
Αν η απάντηση είναι να πρωταγωνιστήσουμε στον χάρτη τότε το επόμενο βήμα είναι πάρα πολύ απλό. Παίρνουμε τους 320 αυτούς ανθρώπους τους πετάμε στο excell και αφού αποφασίσουμε τα κριτήρια (εγώ προσωπικά θα έλεγα win7 - # cw tanks - παρουσία)
Αφού επιλέξουμε αρχικά με βάση τα στατιστικά μετά σειρά έχει ένα ξεσκαρτάρισμα που πρέπει να κάνουν οι Field Commanders.
Αυτό θα γίνει κυρίως μέσα από companies και δοκιμαστικά landings, έτσι κάποιο παίκτες που ενώ έχουν καλά νούμερα αλλά δεν μπορούν να συνεργαστούν με τους υπόλοιπους θα αποχωρίσουν και τη θέση τους θα πάρουν άλλοι από τη 2η clan που θα ταιριάζει ο τρόπος παιχνιδιού τους καλύτερα με την υπόλοιπη ομάδα.

Γιατι ρε παιδια πρεπει να διαλυσουμε τις clan δεν το καταλαβα????
Γιατι πρεπει να ταραχθει το παιχνιδι των παιχτων??? Για να παραμενουν σε μια ομαδα σημαινει οτι κατι τους ευχαριστει και μενουν. Γιατι πρεπει να το χαλασουμε αυτο σωνει και καλα????
Οποιος νομιζει οτι η ομαδα του δεν τον καλυπτει δεν νομιζω οτι ειναι υποχρεωμενος να παραμενει. Μπορει να αναζητησει αλλου την τυχη του. Γιατι πρεπει να χαλασουμε την ηρεμια στις ομαδες????

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Τρι Ιουν 04, 2013 3:39 am

danaos130GR έγραψε:
Γιατι ρε παιδια πρεπει να διαλυσουμε τις clan δεν το καταλαβα????
Γιατί, υποθετικά πάντα, οι 2-3 αυτές clans αποφάσισαν να κάνουν κάτι πιο ανταγωνιστικό.
Είναι ακριβώς η διαφορά που έχει ο αθλητισμός από τον πρωταθλητισμό.

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Επισκέπτης Τρι Ιουν 04, 2013 3:40 am

Αντώνη κανείς δεν είπε οτι θα είναι εύκολο...
Θα είναι παρα πολύ δύσκολο και δοκιμαστικό για όσους το επιχειρήσουν
Αλλά
Καμία μεγάλη πρόοδος δεν σημειώθηκε με ευκολία ... Η ανθρωπότητα πάει μπροστά με θυσίες και υπερπηδώντας τα εκάστοτε εμπόδια ...

Δαναός κανείς δεν είπε να διαλύσουμε καμία ομάδα... Ξαναλέμε ότι, οτι ειναι να γίνει θα γίνει μεταξύ συναινούντων ενηλίκων Wink

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από ???????? Τρι Ιουν 04, 2013 3:41 am

Kostis_Larsson έγραψε:
danaos130GR έγραψε:
Γιατι ρε παιδια πρεπει να διαλυσουμε τις clan δεν το καταλαβα????
Γιατί, υποθετικά πάντα, οι 2-3 αυτές clans αποφάσισαν να κάνουν κάτι πιο ανταγωνιστικό.
Είναι ακριβώς η διαφορά που έχει ο αθλητισμός από τον πρωταθλητισμό.

Ε τοτε ας ενωθουν αυτες και να μην μιλαμε γενικα για ολους. Αρα το θεμα ειναι για 2-3 ομαδες. Ε ωραια ας κανουν οτι καλυτερο νομιζουν. Οι υπολοιποι τι φταινε??

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από ???????? Τρι Ιουν 04, 2013 3:45 am

xiale έγραψε:Αντώνη κανείς δεν είπε οτι θα είναι εύκολο...
Θα είναι παρα πολύ δύσκολο και δοκιμαστικό για όσους το επιχειρήσουν
Αλλά
Καμία μεγάλη πρόοδος δεν σημειώθηκε με ευκολία ... Η ανθρωπότητα πάει μπροστά με θυσίες και υπερπηδώντας τα εκάστοτε εμπόδια ...

Δαναός κανείς δεν είπε να διαλύσουμε καμία ομάδα... Ξαναλέμε ότι, οτι ειναι να γίνει θα γίνει μεταξύ συναινούντων ενηλίκων Wink

Απο το ποστ του Κωστη και τα δικα σου λογια αν καταλαβα καλα μιλαμε για συγχωνευση καποιων ομαδων?? 2-3 4???
Αρα αν θελετε καλυτερα αποτελεσματα καντε ενα νεο τοπικ με τα ονοματα των ομαδων και θεστε τις αποψεις σας εκει. Γιατι ο τιτλος του ποστ αναφερεται προφανως σε ολες. Εκει μπαινω εγω και λεω γιατι πρεπει να τεθει τετοιο θεμα???
Οχι τιποτα αλλο αλλα για να μην ζαλισουμε τα μυαλα και των υπολοιπων. Απλα συγκεκριμενοποιηστε για τι ειδους συγχωνευση μιλατε.

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Επισκέπτης Τρι Ιουν 04, 2013 3:48 am

danaos130GR έγραψε:Ε τοτε ας ενωθουν αυτες και να μην μιλαμε γενικα για ολους. Αρα το θεμα ειναι για 2-3 ομαδες. Ε ωραια ας κανουν οτι καλυτερο νομιζουν. Οι υπολοιποι τι φταινε??

Ε γιατί το παίρνεις τόσο προσωπικά ??? κάνουμε μια γενική συζήτηση σε θεωρητικό επίπεδο ... κανεις δεν είπε να διαλύσουμε την GBOA ούτε οτι φταίτε σε κάτι εσύ και όποιος άλλος με παρόμοιες απόψεις. Δεν σας αφορά, οκ ... (κρίμα κατ' εμε αλλά απόλυτη σεβαστή άποψη) ... Η συζήτηση όμως γίνεται για τους 5000 Έλληνες παίκτες και τις 200 ελληνικές συμμαχίες ...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την xiale στις Τρι Ιουν 04, 2013 3:52 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : συντακτικό)

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Founder Τρι Ιουν 04, 2013 3:49 am

Kostis_Larsson έγραψε:
xiale έγραψε:θα πρέπει πρώτα να θέσουμε "ρεαλιστικούς" στόχους δηλαδή τι θέλουμε να επιτύχουμε με αυτή την συνένωση.
Αν η απάντηση είναι να πρωταγωνιστήσουμε στον χάρτη τότε το επόμενο βήμα είναι πάρα πολύ απλό. Παίρνουμε τους 320 αυτούς ανθρώπους τους πετάμε στο excell και αφού αποφασίσουμε τα κριτήρια (εγώ προσωπικά θα έλεγα win7 - # cw tanks - παρουσία)
Αφού επιλέξουμε αρχικά με βάση τα στατιστικά μετά σειρά έχει ένα ξεσκαρτάρισμα που πρέπει να κάνουν οι Field Commanders.
Αυτό θα γίνει κυρίως μέσα από companies και δοκιμαστικά landings, έτσι κάποιο παίκτες που ενώ έχουν καλά νούμερα αλλά δεν μπορούν να συνεργαστούν με τους υπόλοιπους θα αποχωρίσουν και τη θέση τους θα πάρουν άλλοι από τη 2η clan που θα ταιριάζει ο τρόπος παιχνιδιού τους καλύτερα με την υπόλοιπη ομάδα.

Έχω απαντήσει στην λύση και των δύο σας στο προηγούμενο μου ποστ. Και ας βγει οποιοσδήποτε έμπειρος σε διοίκηση ομάδων να μου πει το αντίθετο.
Με την λύση σας θα καταφέρετε όντως να φτιάξετε μια υπερομάδα με 100 γαμιστερούς παίκτες αλλά θα χάσετε 200 που θα πάνε για άλλες παραλίες.
Οπότε πιο το νόημα και η κάψα που μας έχει πιάσει να συνενόσουμε τις μικρές ομάδες? Αν σκοπός είναι η δημιουργία ελληνικών υπερομάδων ας πουμε τα πράγματα με το όνομα τους και ας αφήσουμε την κλάψα για τις συγχωνεύσεις και τα άλλα δραματικά. Θα ήταν πιο τίμιο για όλους τους έλληνες παίκτες που παίζουν WoT. Δεν είναι κακό να φτιαχτούν μία δύο ελληνικες σούπερ ομάδες που θα εκπροσωπούν την χώρα μας και θα σκίζουν τους πάντες. Απλά πείτε το τίμια και με το όνομα του: " Έλάτε 100 πολύ καλοί παίκτες να φτιάξουμε μια elite ομάδα. Αυτό θα ήταν πιο τίμιο. Αντί να αναμασάμε συνχωνεύσεις , συνενώσεις και άλλα διάφορα και να κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο μας.
Παίρνω 300 παίκτες τους ρίχνω σε μια κατσαρόλα και τους σιγοψήνω, παίρνω από τον αφρό πάνω πάνω τους 100 και φτιάχνω το γλυκό μου και τους υπόλοιπους 200 μαλάκες τους πετάω στις ακαδημιές ή και στα σκουπίδια δεν έχει σημασία.
Το πιο τίμιο αν όντως νιαζόμαστε για την πορεία της Ελλάδας στο WoT? Ας φύγει ο πιο γαμάτος έλληνας παίκτης με τα καλύτερα στατιστικά, όποιος κι αν είναι αυτός από την ομαδα του, ας φτιάξει μια καινούρια και ας πει "Ελάτε άλλοι 99 έλληνες από όποια ομάδα και αν είστε με eff 2000 βάλε να φτιάξουμε την Εθνική Ελλάδος στο WoT. Θα ήταν το πιο τίμιο που θα μπορούσε να γίνει.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την sisifos στις Τρι Ιουν 04, 2013 3:57 am, 1 φορά
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Τρι Ιουν 04, 2013 3:51 am

danaos130GR έγραψε:
Ε τοτε ας ενωθουν αυτες και να μην μιλαμε γενικα για ολους. Αρα το θεμα ειναι για 2-3 ομαδες. Ε ωραια ας κανουν οτι καλυτερο νομιζουν. Οι υπολοιποι τι φταινε??
Να είσαι σίγουρος ότι αν η clan στην οποία ανήκεις αποφασίσει να γίνει πάρα πολύ ανταγωνιστική και εσύ δε θέλεις να δεσμευτείς-ακολουθήσεις σε τέτοιο επίπεδο πολύ γρήγορα θα σε αντικαταστήσουν.
Μιλάμε πάντα υποθετικά και τα ονόματα των clan που αναφέρθηκαν είναι υποθετικά, νομίζω το τόνισε αυτό ο Αντώνης.

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Τρι Ιουν 04, 2013 3:53 am

sisifos έγραψε: Απλά πείτε το τίμια και με το όνομα του: " Έλάτε 100 πολύ καλοί παίκτες να φτιάξουμε μια elite ομάδα. Αυτό θα ήταν πιο τίμιο.
Γιατί υπάρχει κάποιος άλλος λόγος για να συγχωνευτούν clans που είναι ήδη γεμάτες από μέλη ?

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από ???????? Τρι Ιουν 04, 2013 3:55 am

xiale έγραψε:
danaos130GR έγραψε:Ε τοτε ας ενωθουν αυτες και να μην μιλαμε γενικα για ολους. Αρα το θεμα ειναι για 2-3 ομαδες. Ε ωραια ας κανουν οτι καλυτερο νομιζουν. Οι υπολοιποι τι φταινε??

Ε γιατί το παίρνεις τόσο προσωπικά ??? κάνουμε μια γενική συζήτηση σε θεωρητικό επίπεδο ... κανεις δεν είπε να διαλύσουμε την GBOA ούτε οτι φταίτε σε κάτι εσύ και όποιος άλλος με παρόμοιες απόψεις. Δεν σας αφορά, οκ ... (κρίμα κατ' εμε αλλά απόλυτη σεβαστή άποψη ... Η συζήτηση όμως γίνεται για τους 5000 Έλληνες παίκτες και τις 200 ελληνικές συμμαχίες ...

Κανεις μεγαλο λαθος. Δεν μιλησα προσωπικα. Παραδειγμα εφερα. Προς τι ομως ο λογος να γινει συζητηση οπως λες και για 5000 ελληνες παικτες??? Μονος σου ειπες οτι ειμαστε ενηλικοι, αρα ο καθενας μπορει να αποφασισει απο μονος του τον δρομο που θελει να ακολουθηση. Γιατι πρεπει να προσπαθουμε να βαζουμε ορια σε ενα παιχνιδι??? Οποιος θελει παει οπου θελει αναλογα με τον τροπο σκεψης και κινησης καθε ομαδας. Αν π.χ εγω ηθελα να ακολουθησω το προγραμμα της Χ ομαδας να εισαι σιγουρος οτι εκει θα ημουν. Αρα δεν θελω. Και ποιος ειναι αυτος που θα με κρινει για τα στατιστικα μου, για το παιξιμο μου για...για...για..... . Οποιος θελει να κανει πρωταθλητισμο μπορει να το κανει. Δεν αρχιζουμε να μιλαμε για ξεσκαρταρισματα ομαδων στο ονομα της Ελλαδας και των Ελληνων. Αυτα πολυ απλα ξεχαστε τα.

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Επισκέπτης Τρι Ιουν 04, 2013 4:02 am

sisifos έγραψε:Με την λύση σας θα καταφέρετε όντως να φτιάξετε μια υπερομάδα με 100 γαμιστερούς παίκτες αλλά θα χάσετε 200 που θα πάνε για άλλες παραλίες.Οπότε πιο το νόημα και η κάψα που μας έχει πιάσει να συνενόσουμε τις μικρές ομάδες? Αν σκοπός είναι η δημιουργία ελληνικών υπερομάδων ας πουμε τα πράγματα με το όνομα τους και ας αφήσουμε την κλάψα για τις συγχωνεύσεις και τα άλλα δραματικά. Θα ήταν πιο τίμιο για όλους τους έλληνες παίκτες που παίζουν WoT. Δεν είναι κακό να φτιαχτούν μία δύο ελληνικες σούπερ ομάδες που θα εκπροσωπούν την χώρα μας και θα σκίζουν τους πάντες. Απλά πείτε το τίμια και με το όνομα του: " Έλάτε 100 πολύ καλοί παίκτες να φτιάξουμε μια elite ομάδα. Αυτό θα ήταν πιο τίμιο. Αντί να ναμασάμε συνχωνεύσεις , συνενώσεις και άλλα διάφορα και να κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο μας.

Αν αυτό ήταν το ζητούμενο θα πηγαίναμε όλοι στην Hard και θα τελείωνε το θέμα ....
Επίσης διαφωνώ ριζικά με την άποψη σου ... δεν θα κάνεις 1 υπερομάδα των 100 και θα χάσεις 200 ... θ κάνεις μια υπερομάδα των 100 μια καλή ομάδα των 100 και μία ακαδημία των 100 ... Τέλος σου θυμίζω οτι το έχουμε ξανακάνει και δούλεψε (μέχρι να μας κάνει π..ανα ο ΜΓ). Ο σκοπός κατε με ειναι η δημιουργία 2-3 υπερομάδων και 5-6 ακόμα πραγματικά ανταγωνιστικών συμμαχιών ... αντι τις 1 υπερομαδας που έχουμε τωρα τις 2-3 (τραβηγμένα απο τα μαλλιά) κάπως ψιλο ανταγωνιστικών και των 23456 άχρηστων (σε επίπεδο clan war)


danaos130GR έγραψε:Κανεις μεγαλο λαθος. Δεν μιλησα προσωπικα. Παραδειγμα εφερα. Προς τι ομως ο λογος να γινει συζητηση οπως λες και για 5000 ελληνες παικτες??? Μονος σου ειπες οτι ειμαστε ενηλικοι, αρα ο καθενας μπορει να αποφασισει απο μονος του τον δρομο που θελει να ακολουθηση. Γιατι πρεπει να προσπαθουμε να βαζουμε ορια σε ενα παιχνιδι??? Οποιος θελει παει οπου θελει αναλογα με τον τροπο σκεψης και κινησης καθε ομαδας. Αν π.χ εγω ηθελα να ακολουθησω το προγραμμα της Χ ομαδας να εισαι σιγουρος οτι εκει θα ημουν. Αρα δεν θελω. Και ποιος ειναι αυτος που θα με κρινει για τα στατιστικα μου, για το παιξιμο μου για...για...για..... . Οποιος θελει να κανει πρωταθλητισμο μπορει να το κανει. Δεν αρχιζουμε να μιλαμε για ξεσκαρταρισματα ομαδων στο ονομα της Ελλαδας και των Ελληνων. Αυτα πολυ απλα ξεχαστε τα.

Εμείς συζητάμε και προτείνουμε μία άποψη που πιστευουμε ότι είναι μονόδρομος για την βελτίωση της ανταγωνιστικότητας των Ελληνικών κλαν. όποιον τον αφορά θα μας μιλήσει. Αν δεν σας αφορα ξαναλέω δικαίωμα σας και κανείς δεν θα σας υποχρεώσει σε τίποτα ... οπότε ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την τόση αρνητική αντίδραση.


Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από ???????? Τρι Ιουν 04, 2013 4:08 am

Εμείς συζητάμε και προτείνουμε μία άποψη που πιστευουμε ότι είναι μονόδρομος για την βελτίωση της ανταγωνιστικότητας των Ελληνικών κλαν. όποιον τον αφορά θα μας μιλήσει. Αν δεν σας αφορα ξαναλέω δικαίωμα σας και κανείς δεν θα σας υποχρεώσει σε τίποτα ... οπότε ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την τόση αρνητική αντίδραση.

[/quote]

Οταν το ποστ ειναι ανοικτο και γενικο δεν μπορει κανεις να με αποθαρρυνει απο το να πω την αποψη μου. Αν θελεις Αλεξη να το εξειδικευσεις κανε ενα νεο ποστ με συγκεκριμενο τιτλο ωστε να μην σου απαντω. Και μονοδρομοι δεν υπαρχουν..................(αυτο ειναι αποψη σου και δεν μπορεις να την επιβαλλεις)

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Επισκέπτης Τρι Ιουν 04, 2013 4:19 am

danaos130GR έγραψε:Οταν το ποστ ειναι ανοικτο και γενικο δεν μπορει κανεις να με αποθαρρυνει απο το να πω την αποψη μου. Αν θελεις Αλεξη να το εξειδικευσεις κανε ενα νεο ποστ με συγκεκριμενο τιτλο ωστε να μην σου απαντω. Και μονοδρομοι δεν υπαρχουν..................(αυτο ειναι αποψη σου και δεν μπορεις να την επιβαλλεις)

Sorry αλλα δεν καταλαβαίνω γιατι επιλέγεις να διαβάζεις ότι θέλεις ...
Εμείς συζητάμε και προτείνουμε μία άποψη που πιστευουμε ότι είναι μονόδρομος
οπότε ειλικρινά δεν καταλαβαίνω που την είδες την επιβολή ????
Επίσης φυσικά και θέλω την άποψη σου και την άποψη κάθε ανθρωπου που αισθάνεται οτι έχει κατι να προσθέσει στην συζήτηση ....

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από gregorakis Τρι Ιουν 04, 2013 4:23 am

...δε μπορεί να γίνει συγχώνευση ομάδων τόσο μεγάλων και παλιών όπως είναι οι GBOA & HELAS ... απλά δε γίνεται, το έχω αναλύσει και το καταλαβαίνετε νομίζω όλοι ... όταν άνοιξα αυτό το thread (σαν συνέχεια του κλειδωμένου) άλλο πράγμα είχα στο μυαλό μου κι άλλο πράγμα εξήγησα, πως αν κάποιοι έλληνες παίκτες νομίζουν πως έχουν την ικανότητα και θέλουν να προχωρήσουν στο παιχνίδι και να το δουν πιο ανταγωνιστικά και με δεδομένη την αλλαγή στον τρόπο διεξαγωγής των CW, πρέπει να ξανασκεφτούν το σε ποια clan είναι μέλη... επειδή εμένα δε μ' αρέσει να μιλάω γενικά και αόριστα έγραψα πως αυτή τη στιγμή εγώ βλέπω πως 3 μόνο clan είναι ελληνικές και ανταγωνιστικές (σε διαφορετικό επίπεδο όμως η κάθε μια από αυτές)... φυσικά πολλοί παίκτες γουστάρουν να βρίσκονται με την παρέα τους σε μια ομάδα με 20-30 παίκτες και να παίζουν χαλαρά και όμορφα... ΔΕΝ απευθύνομαι λοιπόν σε αυτούς αλλά μόνο σε εκείνους που ψάχνουν κάτι παραπάνω...
... και μια άλλη πρόταση στο τραπέζι... ναι μεν δε γίνεται να συγχωνευθούν clan αλλά μια δημιουργία μιας νέας με στόχους (κι όχι: "είμαστε μια παρέα που γουστάρουμε το παιχνίδι, έλα να γίνουμε φιλαράκια να παίζουμε όλοι μαζί) δε θα ήταν κακή ιδέα... οι HARDS το έκαναν, δε θα ήταν άσχημο να το κάνουν κι άλλοι, όχι απλά για να το κάνουν αλλά επειδή το πιστεύουν ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από HeeroYuy997 Τρι Ιουν 04, 2013 4:32 am

xiale έγραψε:
danaos130GR έγραψε:Ε τοτε ας ενωθουν αυτες και να μην μιλαμε γενικα για ολους. Αρα το θεμα ειναι για 2-3 ομαδες. Ε ωραια ας κανουν οτι καλυτερο νομιζουν. Οι υπολοιποι τι φταινε??

Ε γιατί το παίρνεις τόσο προσωπικά ??? κάνουμε μια γενική συζήτηση σε θεωρητικό επίπεδο ... κανεις δεν είπε να διαλύσουμε την GBOA ούτε οτι φταίτε σε κάτι εσύ και όποιος άλλος με παρόμοιες απόψεις. Δεν σας αφορά, οκ ... (κρίμα κατ' εμε αλλά απόλυτη σεβαστή άποψη) ... Η συζήτηση όμως γίνεται για τους 5000 Έλληνες παίκτες και τις 200 ελληνικές συμμαχίες ...

xiale να έρθεις στο ts μας να εκφραστείς και να σε ακούσουν και τα παιδειά ώστε άμα κάποιος θέλει να έρθει να συμβάλει στο χτύσιμο μιας τέτοιας ομάδας να έχει την δυνατότητα.
Σε περιμένω πριν στις 21¨00 που μαζεύεται ο κόσμος να μας μιλήσεις. Smile


Έχει επεξεργασθεί από τον/την HeeroYuy997 στις Τρι Ιουν 04, 2013 4:38 am, 1 φορά
HeeroYuy997
HeeroYuy997

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ηλικία : 33

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Founder Τρι Ιουν 04, 2013 4:35 am

@danaos
Θοδωρή ας μη δημιουργήσουμε νέα ένταση σε παρακαλώ. Όντως υπάρχει μια θεωρητική κουβέντα και θέλει υπομονή και ψυχραιμία ώστε να καταλάβουμε πως τελικά φανταζεται κάθε ελληνική clan αυτές τις συνενώσεις.

@xiale
Αλέξη δεν ξέρω ποιος είναι ο ΜΓ αλλά να είσαι σίγουρος πως σε κάθε τέτοια προσπάθεια θα συναντήσεις κι άλλους ΜΓ και δε θα έχεις μόνο αυτούς αλλά και μια πληθώρα δυσαρεστημένων παικτών που ενώ μέχρι τότε έπαιζαν στην βασική ομάδα τους υποβιβάζεις χρησιμοποιώντας μάλιστα ένα κριτήριο που όπως είδες από άλλα τόπικς εδώ, καίει και ζεματάει. Τα στατιστικά.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 2 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Επισκέπτης Τρι Ιουν 04, 2013 4:41 am

HeeroYuy997 έγραψε:xiale να έρθεις στο ts μας να εκφραστείς και να σε ακούσουν και τα παιδειά ώστε άμα κάποιος θέλει να έρθει να συμβάλει στο χτύσιμο μιας τέτοιας ομάδας .
Σε περιμένω πριν στις 21¨00 που μαζεύεται ο κόσμος να μας μιλήσεις. Smile

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την πρόσκληση αλλα πιστεύω ότι δεν έχω καμία δουλειά να μιλάω στα μέλη σας ... Είναι δική σας άποφαση αν σας αφορά κάτι τέτοιο και αν ναι η προώθηση του στη συμμαχία σας. Smile

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 29 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης