World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

+38
avacus
PanayiotisG
Teknoman28
imperiumgraecum
steelalive17
ChessMaster
mementoM0ri
mais13
nightwish04
mparek4
griniaris
Gathunter
Aedile
killersot
KILLER01
Quickyelder
spartakos
Marita89
iRocket
[GREEK]aris25
gr68
LASKAS
37EMA
amauro
Ghostalker
GRC_Macedonian
trexas
panoc
DocMustang
HeeroYuy997
Kostis_Larsson
taramas
dolofonos
cgakis
Founder
perseas
Sanguinius
gregorakis
42 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 29 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Founder Τρι Ιουν 04, 2013 4:48 am

Αυτό που είπα πριν για δημιουργία μιας Εθνικής Ομάδας το εννοούσα. Αν μας καίει η ένωση για να φτιαχτεί μια καλή ομάδα ας αναλάβουν κάποιοι καλοί παίκτες να ενώσουν 100 κορυφαίους σε μια νέα ομάδα. Τουλάχιστον θα είναι ξεκάθαρος ο στόχος.
Αν αυτό είναι το ζητούμενο βέβαια. Αν πάλι το ζητούμενο είναι γιατί να υπάρχουν τόσες μικρές ομάδες, τι μας νοιάζει στην τελική? Αν αυτές θέλουν να είναι έτσι γούστο τους και καπέλο τους. Αν κάποιες από αυτές κάποια στιγμή αποφασίσουν να ενωθούν και πάλι γούστο τους και καπέλο τους αλλά δε νομίζω ότι θα το κάνουν επειδή απλά το λέει η HELAS ή η GBOA.
Αν πάλι το θέμα είναι πως μπορεί να υπάρχουν καλοί παικτες σε τέτοιες μικρες ομάδες που νομίζουμε πως χαραμίζονται ας βγούμε ξεκάθαρα και ας το πουμε. Η τάδε μεγάλη clan δέχεται καλούς παίκτες από μικρές ομαδούλες Όσοι πιστοί προσέλθετε Smile Γιατί σώνει και καλά να πρέπει να αποροφίσουμε και να διαλύσουμε εξολοκλήρου τις μικρές ομάδες?
Με βλέπετε και έχω κολλήσει γιατί έχω την εντύπωση πως δε μιλάμε ξεκάθαρα ή δεν έχουμε κατασταλάξει στο τι θέλουμε τελικά.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από cgakis Τρι Ιουν 04, 2013 4:49 am

taramas έγραψε:Τώρα, αφού τελειώσατε με την επίδειξη των π@π@ριων θα συμφωνήσω με τον φίλο που ειπε οτι δεν υπάρχει περίπτωση να ζητήσεις βοήθεια απο Ελληνα και να μην την δώσει, να μάθουμε ομως ολοι να σπρώχνουμε ο ενας τον άλλο μπροστά και οχι να χαντακώνουμε ο ενας τον άλλο (ετσι φίλε cgakis), για να ερχεται για βοήθεια ο καθένας απο μας με ευχαρίστηση και οχι με μισή καρδιά που λένε.

τι θελει να πει ο ποιητης ειπαμε?
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Founder Τρι Ιουν 04, 2013 4:59 am

gregorakis έγραψε:...δε μπορεί να γίνει συγχώνευση ομάδων τόσο μεγάλων και παλιών όπως είναι οι GBOA & HELAS ... απλά δε γίνεται, το έχω αναλύσει και το καταλαβαίνετε νομίζω όλοι ... όταν άνοιξα αυτό το thread (σαν συνέχεια του κλειδωμένου) άλλο πράγμα είχα στο μυαλό μου κι άλλο πράγμα εξήγησα, πως αν κάποιοι έλληνες παίκτες νομίζουν πως έχουν την ικανότητα και θέλουν να προχωρήσουν στο παιχνίδι και να το δουν πιο ανταγωνιστικά και με δεδομένη την αλλαγή στον τρόπο διεξαγωγής των CW, πρέπει να ξανασκεφτούν το σε ποια clan είναι μέλη... επειδή εμένα δε μ' αρέσει να μιλάω γενικά και αόριστα έγραψα πως αυτή τη στιγμή εγώ βλέπω πως 3 μόνο clan είναι ελληνικές και ανταγωνιστικές (σε διαφορετικό επίπεδο όμως η κάθε μια από αυτές)... φυσικά πολλοί παίκτες γουστάρουν να βρίσκονται με την παρέα τους σε μια ομάδα με 20-30 παίκτες και να παίζουν χαλαρά και όμορφα... ΔΕΝ απευθύνομαι λοιπόν σε αυτούς αλλά μόνο σε εκείνους που ψάχνουν κάτι παραπάνω...
... και μια άλλη πρόταση στο τραπέζι... ναι μεν δε γίνεται να συγχωνευθούν clan αλλά μια δημιουργία μιας νέας με στόχους (κι όχι: "είμαστε μια παρέα που γουστάρουμε το παιχνίδι, έλα να γίνουμε φιλαράκια να παίζουμε όλοι μαζί) δε θα ήταν κακή ιδέα... οι HARDS το έκαναν, δε θα ήταν άσχημο να το κάνουν κι άλλοι, όχι απλά για να το κάνουν αλλά επειδή το πιστεύουν ...

Με βρίσκεις απολύτως σύμφωνο και αυτό προσπαθώ να εξηγήσω στον Αλέξη. Μεγάλες clan ειναι πρακτικά αδύνατον να συγχωνευτούν.
Όσο τώρα για το σε ποιούς απευθύνεσαι "... φυσικά πολλοί παίκτες γουστάρουν να βρίσκονται με την παρέα τους σε μια ομάδα με 20-30 παίκτες και να παίζουν χαλαρά και όμορφα... ΔΕΝ απευθύνομαι λοιπόν σε αυτούς αλλά μόνο σε εκείνους που ψάχνουν κάτι παραπάνω... " . Μήπως θα ήταν καλύτερο να κάνεις ένα ποστ στρατολόγησης για την HARD αντι να ανοίξεις τόπικ για συγχωνεύσεις και να μας μπερδεύεις και μας τους καημένους?
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από ???????? Τρι Ιουν 04, 2013 5:01 am

xiale έγραψε: οπότε ελάτε στην Helas που την έχουμε πιο μεγάλη και απο τον σταρχιδιστή Laughing

ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΕΞΗ ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ ΑΝΑΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΕΙΣΤΕ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΔΙΑΠΛΑΝΗΤΙΚΗ lol! lol! lol! lol! ΙΣΩΣ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο afro afro BLACK72 afro afro

ΧΟΥΜΟΡ ΚΑΝΩ ΕΤΣΙ ΧΟΥΜΟΡ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΑΦΡΥΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΕΙΜΑΙ ΧΙΟΥΜΟΡΑΚΙ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Ο ΦΑΤΣΕΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΟΙΑΖΩ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΟΚΟΥΝ

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από HeeroYuy997 Τρι Ιουν 04, 2013 5:03 am

xiale έγραψε:
HeeroYuy997 έγραψε:xiale να έρθεις στο ts μας να εκφραστείς και να σε ακούσουν και τα παιδειά ώστε άμα κάποιος θέλει να έρθει να συμβάλει στο χτύσιμο μιας τέτοιας ομάδας .
Σε περιμένω πριν στις 21¨00 που μαζεύεται ο κόσμος να μας μιλήσεις. Smile

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την πρόσκληση αλλα πιστεύω ότι δεν έχω καμία δουλειά να μιλάω στα μέλη σας ... Είναι δική σας άποφαση αν σας αφορά κάτι τέτοιο και αν ναι η προώθηση του στη συμμαχία σας. Smile

xiale σε περιμένω το βράδυ διότι αφού εσύ παρουσιάζεις αυτήν την ιδέα είσαι και υπεύθυνος να την παρουσιάζεις στους άμεσα ενδιαφερόμενους και επιρεαζόμαινους. Οι παίχτες της ομάδας που είμαι αποφασίζουν για τον εαυτό τους , δεν είναι δική μου παιχτες είναι αδέλφια στις μάχες όπως λέει και το όνομα της ομάδας μας. Οπότε σε περιμένουμε το βράδυ να μας μιλίσεις και να παρουν τα παιδειά τις αποφάσεις τους.
21:00 Νομίζω είναι καλά. Smile


Καλες μάχες ως τότε,
heeroyuy

EDIT:
Οποιοσδίποτε θέλει να μιλίσει για συνχωνεύσης και έχει κατι σωστό και συμαντικό να πει να έρθει να εκφράση την γνώμη στο ts3 μας εφόσον θέλει να συμμετάσχουμε και εμείς σαν GBOA αλλιώς δεν χριάζεται να μας αναφέρει καν σε αόριστες κουβέντες και αερολογίες.
HeeroYuy997
HeeroYuy997

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ηλικία : 33

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από taramas Τρι Ιουν 04, 2013 5:56 am

xiale έγραψε:
taramas έγραψε:
Τώρα, αφού τελειώσατε με την επίδειξη των π@π@ριων θα συμφωνήσω με τον φίλο που ειπε οτι δεν υπάρχει περίπτωση να ζητήσεις βοήθεια απο Ελληνα και να μην την δώσει, να μάθουμε ομως ολοι να σπρώχνουμε ο ενας τον άλλο μπροστά και οχι να χαντακώνουμε ο ενας τον άλλο (ετσι φίλε cgakis), για να ερχεται για βοήθεια ο καθένας απο μας με ευχαρίστηση και οχι με μισή καρδιά που λένε.

Ας ξεκινήσω αναφέροντας οτι μιλάω σαν Αλέξης και όχι σαν εκπρόσωπος της κλαν ...
Μια ερώτηση θέλω να κάνω ... Πρόσφατα σας δώσαμε το landing, ενώ δεν μας μιλήσετε καν ... Αν αυτό δεν είναι δείγμα καλής θέλησης τι είναι τότε ?!? Μήπως ήρθε η ώρα να ξεπεράσουμε τα όποια προηγούμενα έχετε μεταξύ σας και να συνπορευτούμε εν WOT αδερφοί (οχι η ... μην έχουμε πάλι παρεξηγήσεις ... Laughing )

Ρε Αλέξη, για το όνομα του Θεού, φυσικά και υπήρξε συνεννόηση προηγουμένως πως λές να ήρθαμε εκεί? πέσαμε κατα λάθος με αλεξίπτωτο? τώρα αν οι υπεύθυνοι δεν σε ενημέρωσαν τοτε δικαιολογημένα λές αυτά που λές, αν πάλι σε ενημέρωσαν αλλά σου είπαν τα μισά και πάλι δικαιολογημένα λες αυτα που λές αλλά να ξέρεις οτι το οτι ήρθαμε εκεί ήτανε δική μου προσωπική απόφαση την οποία δέχτηκαν ολα τα παιδιά με εναν ενδοιασμό-προβληματισμό "οτι μια μέρα θα βρισκόταν κάποιος να μας πεί οτι μας έδω το landning για δείγμα καλής θέλησης" και οπως βλέπεις δικαιώθηκαν. Προηγούμενα και τέτοια δεν ειπώθηκαν-συζητήθηκαν καθόλου σε πληροφορώ, δυστυχώς υπάρχουν τωρινά και φρέσκα, προσωπικά δεν σε κατηγορώ γιατί ειναι ολοφάνερο οτι είσαι απληροφόρητος. Τωρα αν ενδιαφέρεσαι να μάθεις το TS μας ειναι ανοιχτό μπορείς να μας επισκεφτείς (και οποιοσδήποτε θέλει) οτι ώρα θέλεις, εγω προσωπικά μιλάω με όλους ακόμη και με αυτούς που κατα καιρούς με βρίζουνε.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από ???????? Τρι Ιουν 04, 2013 6:00 am

gregorakis έγραψε: εγώ βλέπω πως 3 μόνο clan είναι ελληνικές και ανταγωνιστικές (σε διαφορετικό επίπεδο όμως η κάθε μια από αυτές)

Ολες οι ομαδες μικρες ή μεγαλες προσπαθουν για το καλυτερο. Αλλες τα καταφεραν, αλλες θα τα καταφερουν στο μελλον. Δεν ειναι μονο 3. Ειναι παραπανω. Ας μην βαζουμε νουμερα και ταμπελες και ριχνουμε στον Κεαδα τις προσπαθειες ολων των ομαδων. Αυτο μπορουν - αυτο κανουν.

P.S. Στα υπολοιπα που ειπες δεν εχω ιδιαιτερες ενστασεις. Αρκετα με καλυπτουν.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την danaos130GR στις Τρι Ιουν 04, 2013 6:17 am, 2 φορές συνολικά

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από gregorakis Τρι Ιουν 04, 2013 6:06 am

@sisifos ... εγώ ήμουν σαφής ... άλλο αν παρεξηγήθηκα και εξακολουθώ να παρεξηγιέμαι ... ΔΕΝ κάνω recruiting για την HARD, δε με ενδιαφέρει να κάνω κάτι τέτοιο, η HARD δεν είναι ελληνική και φυσικά αλίμονο αν η HARD χρειάζεται recruiting...

... για να το κάνω "ψιλά" για να καταλάβουν όλοι τι έχω πει ... αν είσαι έλληνας παίκτης και θες να παίξεις σοβαρά το παιχνίδι (λέγοντας σοβαρά μιλάω για CW ειδικά τώρα που ο χάρτης "καθαρίζεται" και αρχίζει από το μηδέν) πρέπει να είσαι μέλος ή να γίνεις μέλος μιας "ικανής" ελληνικής clan ... οι ελληνικές clan που μπορούν να σου δώσουν αυτή τη δυνατότητα είναι η HARDS κατά πρώτο και κύριο λόγο, έπειτα η HARD2 και μετά η HELAS ... εγώ προσωπικά δε βλέπω κάτι άλλο ... αυτά φυσικά αν ψάχνεις ελληνική clan αλλιώς δεν υπάρχουν αυτοί οι περιορισμοί, άλλωστε πολλοί έλληνες είναι μέλη στους EFE, HAMI, κοκ ...
... τυχόν συγχωνεύσεις, ενώσεις κτλ ΔΕΝ θα έχουν κανένα ουσιαστικό αποτέλεσμα ... οι μαζεύονται κάποιοι καλοί παίκτες και κάνουν κάτι από την αρχή ή μιλούν με κάποια έτοιμη και οργανωμένη clan ...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gregorakis στις Τρι Ιουν 04, 2013 6:23 am, 1 φορά
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από ???????? Τρι Ιουν 04, 2013 6:12 am

Δεν υπαρχει καμμια αντιπαραθεση και καμια ενταση Αντωνη. Απλα αυτα η επιμονή για συγχωνευσεις με βαζει σε σκεψεις. Γιατι πρεπει να βαλουμε το κοσμο στο τρυπακι να γινει πιο '' ανταγωνιστικος'' με την προυποθεση να διαλυθουν ομαδες???
Οποιος αντεχει και θελει ας φτιαξει μια ομαδα με προυποθεσεις που αναφερθηκαν παραπανω και οποιος θελει συμμετεχει.
Το θεμα συγχωνευσεων ειναι ατοπο και χωρις ουσια και κακως το συζηταμε.
Και να το πω και αλλιως και ας παρεξηγηθω??? Οποιος ειναι μαγκας και εχει στομαχια και αντοχες ας το ξεκινησει. Ας φτιαξει μια ελιτ ομαδα και εγω πρωτος θα του βγαλω το καπελλο. Αλλα το να συζηταμε να κανουμε κατι διαλυοντας κατι αλλο αυτο δεν με βρισκει συμφωνο και θα με βρειτε απεναντι σε αυτον που θα το ξεκινησει. Ειναι τραγικο λαθος. !!!

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από cgakis Τρι Ιουν 04, 2013 6:25 am

προς δημο DocMustang αρχηγο GBOA και ολα τα μελη της clan GBOA
ενα ειναι σιγουρο οτι η HELAS δεν ψαχνει να συχγωνευσει clan με ιστορια σαν της GBOA αλλα μικρες clan με περιορισμενο αριθμο μελων μεχρι 20 που δεν μπορουν να κανουν μονες τους clan war αυτο και μονο αυτο
αν θελετε μπορειτε να δειτε post μου στη πρωτη σελιδα αυτου του topic και να καταλαβετε τι θελει να κανει η HELAS

ο αρχηγος της HELAS




cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από DocMustang Τρι Ιουν 04, 2013 6:39 am

Μελετώντας το νέο thread περι συγχωνεύσεων ομάδων ενώ ξεκίνησε με το ποιό ήρεμο τρόπο κατέληξε να δημιουργηθεί μια μεγάλη παρεξήγηση μεταξύ ομάδων που ειπώθηκαν (παραδειγματικά η όχι) για να λύσουν το πρόβλημα των συγχωνέυσεων.
Πατώντας στο λόγο του Γρηγοράκη(και σε ευχαριστώ )που μου δίνεις την ευκαιρία να τον χρησιμοποιήσω , η GBOA και η HELAS είναι δύο ομάδες με ισχυρή προσωπικότητα, με καλούς παίκτες, με δυνατά στοιχεία ομαδηκότητας που πολεμούν για το καλύτερο.
Το ότι η μία είναι στο χάρτη και η άλλη δεν ειναι σημαίνει πως πρέπει να διαλύσουμε την μία για να φτιάξουμε μια μεγάλη δυνατή ομάδα. Ο παράγοντας τύχει κάποια στιγμή παίζει ρόλο, και θα έρθει η σείρα και για την άλλη ομάδα.
Εδώ στο τωρινό μας θέμα εάν υπάρχουν οι προυποθέσεις για μια τέττοια ομάδα εις βάρος άλλων ομάδων δεν είναι σωστό και πρέπει να σταματήσει εδώ.
Καταλήγοντας θεωρώ ότι ή έκφραση που χρησιμοποιήθηκε για τον σκοπό που ο xiale(Αλέξανδρε σε σένα αναφέρομαι)προκειμένου να δώσει ένα παράδειγμα ομάδων δυστηχώς δεν απέδωσε με το σωστό τρόπο.

Αλέξανδρε, εκτιμώντας την προσπαθεία που κάνεις για την ομάδα σου και για το ότι η ίδια έχει καταφέρει να βρίσκετε στο χάρτη να ξέρεις ότι η ομάδα GBOA δεν θα συμμετάσχει σε καμία συγχώνευσει με καμία άλλη ομάδα(ιστορική ομάδα) αλλά και όυτε με την ιστορική HELAS.
Θεωρώ, ότι τόσο οι ομάδες HARD, HARDS,
HARD2,HELAS,BOHH,HEAT,GBOA,GREED και συγχωρέστε με ίσως να υπάρχουν και άλλες ομάδες που έχουν κάνει αρκετά , έχουν τις δικιές τους προσωπικότητες και στόχος τους θα είναι να προσελκύσουν παίκτες ή ομάδες με μικρές ποσότητες παικτών που δεν έχουν την δυνατότητα να μπούν στον χάρτη όσο και να προσπαθούν.
Τελειώνοντας, θέλω να εκφράσω τα συγχαρητήρια μου στις ομάδες HARD,HARDS,HARD 2 και HELAS ελληνικές όντως που κατέχουν περιοχές στον χάρτη. Εμείς οι υπόλοιπες που δεν είμαστε αλλά προσπαθούμε κάθε φορά να ξέρετε ότι θα ειδωθούμε ξανά.

Σας ευχαριστώ , σας εύχομαι καλές μάχες και να είμαστε όλοι καλά.

Με εκτίμηση
DocMustang Greek Brothers of Arms
DocMustang
DocMustang

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Επισκέπτης Τρι Ιουν 04, 2013 7:00 am

Παιδιά σοβαρά θα πηδηχτώ από το παράθυρο
Ξεκαθαρίσαμε από την αρχή με τον Αντώνη ότι χρησιμοποιούμε τα ονόματα των κλαν μας σαν παράδειγμα και τίποτα περισσότερο. Τώρα πως κάποιοι από εσάς φτάσατε να διαβάζετε ότι μιλάμε για συγχώνευση της GBOA και της Hélas και να χτυπιέστε για το πόσο αδύνατο είναι, είναι απλά σουρεαλιστικό ….

danaos130GR έγραψε:. Γιατί πρέπει να βάλουμε το κόσμο στο τρυπάνι να γίνει πιο '' ανταγωνιστικός'' με την προυποθεση να διαλυθουν ομαδες???
Γιατί οι υπάρχουσες δεν είναι ανταγωνιστικές ίσως ?
danaos130GR έγραψε:. Οποιος αντεχει και θελει ας φτιαξει μια ομαδα με προυποθεσεις που αναφερθηκαν παραπανω και οποιος θελει συμμετεχει…Και να το πω και αλλιως και ας παρεξηγηθω??? Οποιος ειναι μαγκας και εχει στομαχια και αντοχες ας το ξεκινησει. Ας φτιαξει μια ελιτ ομαδα και εγω πρωτος θα του βγαλω το καπελλο.
HARDS και αν και όχι ελιτ αλλα στο ίδιο πλαίσιο η Helas
danaos130GR έγραψε:Το θεμα συγχωνευσεων ειναι ατοπο και χωρις ουσια και κακως το συζηταμε…Αλλα το να συζηταμε να κανουμε κατι διαλυοντας κατι αλλο αυτο δεν με βρισκει συμφωνο και θα με βρειτε απεναντι σε αυτον που θα το ξεκινησει. Ειναι τραγικο λαθος. !!!
Φουλ του δημοκρατικού σε βρίσκω …

taramas έγραψε:
αλλά να ξέρεις οτι το οτι ήρθαμε εκεί ήτανε δική μου προσωπική απόφαση την οποία δέχτηκαν ολα τα παιδιά με εναν ενδοιασμό-προβληματισμό "οτι μια μέρα θα βρισκόταν κάποιος να μας πεί οτι μας έδω το landning για δείγμα καλής θέλησης" και οπως βλέπεις δικαιώθηκαν. Προηγούμενα και τέτοια δεν ειπώθηκαν-συζητήθηκαν καθόλου σε
Και μόνο ο τρόπος που το θέτεις δείχνει έλλειμμα καλής θέλησης και υπερβολική καχυποψία όπως και όλα τα προηγούμενα ποστ σου άλλωστε … Διόρθωσε με φίλε μου λοιπόν αφου δεν ξέρω … εδώ δημόσια χωρίς μισόλογα … γιατί εγώ ξέρω ότι μιλήσατε με την Hard2 και όχι μαζί μας. Τέλος αν δεν μπορείς να καταλάβεις ότι μια κλαν (που έχεις ξεκατινιάσει πολλάκις εδώ στο φόρουμ) σου δίνει ένα landing που κραταγε για 9 μέρες το κάνει σαν δείγμα καλής θέλησης απεναντι σου τότε δεν ξέρω τι να πω …

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Founder Τρι Ιουν 04, 2013 8:45 am

Παιδιά εγώ και ο Αλέξης χρησιμοποιήσαμε απλά τα ονόματα των ομάδων που ανήκει ο καθένας μας σαν παραδείγματα για ένα υποθετικό σενάριο και για να κουβεντιάσουμε για κάτι που είχαμε διαφορετικές απόψεις. Αποφύγαμε μάλιστα να αναφέρουμε ονόματα τρίτων clans για να μην γίνει καμιά παρεξήγηση. Μάλιστα το τονίσαμε κιόλας πως μιλάμε εντελώς υποθετικά και για χάριν λόγου. Δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε τέτοια παρεξήγηση
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από dolofonos Τρι Ιουν 04, 2013 9:14 am

Μην κολλάτε σε ονόματα παιδιά. Εμείς που είμαστε στην S θέλαμε να κάνουμε μία καινούργια κλαν με άλλη ονομασία απλά επειδή εγώ δεν ήθελα μία ακόμη Ελληνική κλαν το κάναμε στην S. θέλω να πω ότι δεν έχουμε κόμπλεξ με το σε ποια κλαν θα είμαστε ή το όνομα της. Δεν είναι κακό να χαλάσεις κάτι για να φτιάξεις κάτι καλύτερο. Ξαναλέω δεν ενώνεις κάποιες κλαν μόνο με την προοπτική του ανταγωνισμού . Το θέμα είναι επιτέλους να μαζευτούμε και να μιλήσουμε. Επίσης και να μην ενωθείς μπορείς να χρησιμοποιείς το ίδιο ts.
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από taramas Τρι Ιουν 04, 2013 10:05 am

xiale έγραψε:[color=blue][b]

taramas έγραψε:
αλλά να ξέρεις οτι το οτι ήρθαμε εκεί ήτανε δική μου προσωπική απόφαση την οποία δέχτηκαν ολα τα παιδιά με εναν ενδοιασμό-προβληματισμό "οτι μια μέρα θα βρισκόταν κάποιος να μας πεί οτι μας έδω το landning για δείγμα καλής θέλησης" και οπως βλέπεις δικαιώθηκαν. Προηγούμενα και τέτοια δεν ειπώθηκαν-συζητήθηκαν καθόλου σε
Και μόνο ο τρόπος που το θέτεις δείχνει έλλειμμα καλής θέλησης και υπερβολική καχυποψία όπως και όλα τα προηγούμενα ποστ σου άλλωστε … Διόρθωσε με φίλε μου λοιπόν αφου δεν ξέρω … εδώ δημόσια χωρίς μισόλογα … γιατί εγώ ξέρω ότι μιλήσατε με την Hard2 και όχι μαζί μας. Τέλος αν δεν μπορείς να καταλάβεις ότι μια κλαν (που έχεις ξεκατινιάσει πολλάκις εδώ στο φόρουμ) σου δίνει ένα landing που κραταγε για 9 μέρες το κάνει σαν δείγμα καλής θέλησης απεναντι σου τότε δεν ξέρω τι να πω …

Ωραία, τωρα ξεκαθάρισαν τα πράγματα, δεν ησουν απληροφόρητος οπως μου φάνηκε εμένα, εισαι προκλητικός και το ζητάς, λοιπον επειδή με τίποτα δεν θα εκθέσω τα παιδιά απο την HARD2 και ειδικά κάποιον που εκτιμώ και σέβομαι τις προσπάθειες που εχει κάνει και αν σκέφτομαι οτι στενοχώρησαμαι κάποιον ειναι μόνο αυτόν και επειδή δεν εχω ξεκατινιάσει καμία clan αλλά εσένα ευχαρίστως θα σε ξεκατινιάσω εχεις ανοιχτή πρόσκληση να έρθεις στο TS της ΗΕΑΤ όποια μέρα θέλεις απο τις 20:00-22:00 για να είμαι εκεί και να πείς οτι εχεις να πείς μπροστά σε ολα τα παιδιά και να πάρεις και τις απαντήσεις που θέλεις, έτσι ειναι δημόσια φίλε μου, οχι εδω μέσα που δεν ενδιαφέρουν και τους υπόλοιπους

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Επισκέπτης Τρι Ιουν 04, 2013 10:32 am

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω που είμαι προκλητικός και τι ζητάω... όπως και γιατί είσαι συνεχόμενα τόσο εριστικός και επιθετικός. Δήλωσα σε μια δημόσια συζήτηση κάτι πού γνωρίζω σαν γεγονός.
Αν έχεις αντίθετη άποψη ή γνωρίζεις κάτι άλλο είσαι παραπάνω από ευπρόσδεκτος να την καταθέσεις (κατά προτίμηση σε πιο ήπιο τόνο) και αν έχω άδικο κάπου με χαρά μου να μάθω την αλήθεια ...

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από taramas Τρι Ιουν 04, 2013 10:52 am

xiale έγραψε:Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω που είμαι προκλητικός και τι ζητάω... όπως και γιατί είσαι συνεχόμενα τόσο εριστικός και επιθετικός. Δήλωσα σε μια δημόσια συζήτηση κάτι πού γνωρίζω σαν γεγονός.
Αν έχεις αντίθετη άποψη ή γνωρίζεις κάτι άλλο είσαι παραπάνω από ευπρόσδεκτος να την καταθέσεις (κατά προτίμηση σε πιο ήπιο τόνο) και αν έχω άδικο κάπου με χαρά μου να μάθω την αλήθεια ...
Τέλος δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορείς να απαντήσεις (για άλλη μια φορά) συγκεκριμένα, με επιχειρήματα και όχι αερολογώντας ...

Δηλαδή θέλεις να μας πείς οτι γνωρίζεις σαν γεγονός οτι ψάχναμε απεγνωσμένα κάποιον να μας δώσει μια περιοχή και σκεφτήκαμε εσένα που εισαι γαλαντόμος να μας δώσεις μια να εχουμε να παίζουμε?
και θέλεις τώρα να σου απαντήσω σοβαρά? νασαι καλά φίλε μου, πολύ γέλιο μιλάμε, και θέλεις και επιχειρήματα, επειδή εσυ γράφεις οτιδήποτε υποτίθεται οτι γνωρίζεις και το πλασάρεις σαν γεγονός πρέπει εγω να απαντάω και να σου δίνω και επιχειρήματα, ελα φιλε μου να μας επισκεφτείς να σου τα δώσουμε όλα, μην προβληματίζεσαι ειμαστε καλοί οικοδεσπότες, που ξέρεις ισως μάθεις και κάτι παραπάνω σαν γεγονός.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από panoc Τρι Ιουν 04, 2013 11:07 am

lol, συγχωνευσεις και πρασινα αλογα, υπαρχει περιπτωση ο τσοπανης απο βασιλιας του του μαντριου να αφησει το προβατα του σε αλλους ?

ακομα και εαν αυτο σημαινει οτι απο τσοπανης και προβατα θα γινουν λυκοι.
καλυτερα τσοπανης σε μαντρι του 1800 παρα λυκος να τρως προβτα των αλλων.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την panoc στις Τρι Ιουν 04, 2013 12:24 pm, 1 φορά

panoc

Αριθμός μηνυμάτων : 33

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Επισκέπτης Τρι Ιουν 04, 2013 11:16 am

κάθε άλλο παρά... είπα ότι αποφασίσατε να έρθετε στην περιοχή που ήταν οι υπόλοιποι Έλληνες και πήρατε την περιοχή μας μην μπαίνοντας καν στον κόπο να μας μιλήσετε ... και παρόλα ταύτα αποφασίσαμε να σας την δώσουμε σαν κίνηση καλής θέλησης απέναντι σε μια Ελληνική κλαν και της ιδέας της συνεργασίας μεταξύ των Ελλήνων ...

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Τρι Ιουν 04, 2013 11:23 am

xiale έγραψε:κάθε άλλο παρά... είπα ότι αποφασίσατε να έρθετε στην περιοχή που ήταν οι υπόλοιποι Έλληνες και πήρατε την περιοχή μας μην μπαίνοντας καν στον κόπο να μας μιλήσετε ... και παρόλα ταύτα αποφασίσαμε να σας την δώσουμε σαν κίνηση καλής θέλησης απέναντι σε μια Ελληνική κλαν και της ιδέας της συνεργασίας μεταξύ των Ελλήνων ...
Νομίζω έχεις βγει λίγο off-topic.

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από ???????? Τρι Ιουν 04, 2013 12:34 pm

Εμενα με καλυψε ο commander μου.
Ευχαριστω.

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Επισκέπτης Τρι Ιουν 04, 2013 1:06 pm

Kostis_Larsson έγραψε:Νομίζω έχεις βγει λίγο off-topic.
Δηλαδή όλη η απρόκλητη επίθεση που δέχομαι σε όλο αυτό το τοπικ επειδή τόλμησα ο θρασύτατος να συζητήσω πολιτισμένα μια ιδέα μου είναι On topic ? ? ?

danaos130GR έγραψε:Εμενα με καλυψε ο commander μου.
Ευχαριστω.
Εμένα πάλι με κάλυψε ο Αντώνης ...

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από taramas Τρι Ιουν 04, 2013 1:46 pm

xiale έγραψε:κάθε άλλο παρά... είπα ότι αποφασίσατε να έρθετε στην περιοχή που ήταν οι υπόλοιποι Έλληνες και πήρατε την περιοχή μας μην μπαίνοντας καν στον κόπο να μας μιλήσετε ... και παρόλα ταύτα αποφασίσαμε να σας την δώσουμε σαν κίνηση καλής θέλησης απέναντι σε μια Ελληνική κλαν και της ιδέας της συνεργασίας μεταξύ των Ελλήνων ...

Ωπα ωρε κλεφτόπουλο, εσυ ξέρεις και τι αποφασίσαμε και ξέρεις οτι ψάχναμε καιρό να βρούμε ενα θυμα να μας δώσει μια περιοχούλα και είπαμε να ο xiale να μας δώσει μια περιοχούλα να δούμε και εμείς πως ειναι ο χάρτης και το καλύτερο γίνεται στο τέλος, μας την έδωσε ο φίλος και δεν τον ρωτήσαμε κιόλας, ε ειμαστε άξεστοι το λιγότερο.

Οταν τελειώσεις με τις ______ που γράφεις ελα να μας τις πείς και απο κοντά και πάρε και τον φίλο τον cgakis γιατί κάτι με τρώει, με ενα ανεξήγητο τρόπο νοιώθω οτι κάνεις αναμετάδοση.
Θέλεις να κάνεις και συγχωνεύσεις _______
Ζητώ συγγνωμη απο τους υπόλοιπους αλλά το παλλικάρι εδώ μου έριξε και τις τελευταίες τρίχες της κεφαλής, κύριε διαχειριστή διώξε με τωρα γιατί το βλέπω να αρχισω να ρίχνω εδω μέσα στο παρεάκι που δεν θα τους ξεπλένει ουτε ο αμαζόνιος, καλή η ευγένεια αλλα εχει και ορια.

Όχι ύβρις

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Τρι Ιουν 04, 2013 2:27 pm

Λοιπόν επειδή η αναφορά πραγματικών έστω και τυχαίων ονομάτων από clan προκαλεί ανεπιθύμητα φαινόμενα ας θέσω το θέμα από την αρχή σε μία καθαρά υποθετική βάση.

- Υπάρχουν 2 clans με 80 μέλη η κάθε μία, η clan Sisifos και η clan Larsson.
- Ξαφνικά αποφασίζουν να ενωθούν και να κάνουν μία καινούρια, την clan ΜΟΥΣΜΟΥΛΟ.

Σκεφτείτε και πείτε μου ποιες μπορεί να είναι οι πιθανοί λόγοι που έκαναν τους 2 commander να ενώσουν τις δυνάμεις τους.


Ανάλογα με τους λόγους θα προκύψει και ο τρόπος με τον οποίο θα γίνει η επιλογή των μελών της "Μούσμουλο"

Εγώ μόνο το να γίνει μια πιο ανταγωνιστική clan μπορώ να σκεφτώ ως λογική αιτία, εσείς ?

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 3 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από perseas Τρι Ιουν 04, 2013 3:35 pm

Εκτιμώ ότι οι λόγοι που τους έκαναν να συνενωθούν είναι οι εξής:

1. Από τα 80 μέλη τους έχουν ενεργούς σε μόνιμη βάση 29 άτομα έκαστος (1 ίλη).
2. Κάποιοι από αυτούς τους ενεργούς ας υποθέσουμε οι 10, θέλουν απλά να παίζουν χωρίς τις υποχρεώσεις των clan war.
Άρα μας μένουν 19 που επιθυμούν να παίζουν clan war ανά clan.
3. 19 σισιφαίοι +19 λαρσοναίοι=38 μουσμουλαίοι, όλοι ενεργοί που γουστάρουν clan war μας κάνουν 2 ίλες που μπορούν να παρουσιάσουν κάτι σε ανταγωνιστικό επίπεδο. Τώρα βέβαια υπάρχει δυνατότητα να ενταχθούν νέα μέλη που επιθυμούν να συμμετέχουν στα clan war. Ας υποθέσουμε άλλα 12 άτομα.
Τώρα το μούσμουλο έχει 50 άτομα και αν το Μούσμουλο έχει και 2-3 fc (με 1 fc γίνεται αλλά πολύ δύσκολα) μπορεί να κάνει μετά από ένα μήνα προπονήσεων επιτυχημένη είσοδο για ορισμένη χρονική διάρκεια στον χάρτη και κάθε φορά ο χρόνος αυτός θα διευρύνεται, επίσης υπάρχει η δυνατότητα επιλογής της καλύτερης ομάδας σε περίπτωση πολέμου με μια αρκετά ανταγωνιστική clan.

Αυτοί που έμειναν πίσω μπορούν να συνενωθούν και να παίζουν random ή platoons συνεχίζοντας να διασκεδάζουν μια και δεν έχει αλλάξει τίποτα γι' αυτούς.

Έτσι και οι Μουσμουλαίοι είναι χαρούμενοι γιατί έχουν αυτό που ονειρεύτηκαν και οι υπόλοιποι κάνουν αυτό που γουστάρουν χωρίς πρόβλημα.
perseas
perseas

Αριθμός μηνυμάτων : 176

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 29 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης