World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

+38
avacus
PanayiotisG
Teknoman28
imperiumgraecum
steelalive17
ChessMaster
mementoM0ri
mais13
nightwish04
mparek4
griniaris
Gathunter
Aedile
killersot
KILLER01
Quickyelder
spartakos
Marita89
iRocket
[GREEK]aris25
gr68
LASKAS
37EMA
amauro
Ghostalker
GRC_Macedonian
trexas
panoc
DocMustang
HeeroYuy997
Kostis_Larsson
taramas
dolofonos
cgakis
Founder
perseas
Sanguinius
gregorakis
42 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 29 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από taramas Τρι Ιουν 04, 2013 5:46 pm

Perseas
Καλή η περιγραφή σου αλλά ελλειπής κατα την άποψή μου πάντα, να την αλλαξω λίγο,
οι σισιφαίοι εχουν 100 μέλη, απο αυτά οι 30 ειναι δεν είναι ενεργοί ή τέλος πάντων δεν παιζουν ποτέ cw για διάφορους λόγους, αλλοι 30 ήταν ενεργοί μέχρι πριν λίγες μέρες γι'αυτό και μπορούσαν να παίζουν σε καθημερινή βάση 2-3 cw ταυτόχρονα αλλα ξεκίνησαν δουλειά και αδυνατούν αρα δεν μπορείς να στηριχτείς πάνω τους τουλάχιστον για τώρα, μένουν 40 απο τους οποίους οι 20 δεν μπορούν να συμμετέχουν καθημερινά αλλά κάποιες μέρες την εβδομάδα, μένουν 20 απο τους οποίους οι 10 ήτανε λαρσοναίοι και εφυγαν και γίνανε σισιφαίοι, αντε να τους πείς να συννενωθούν να γελασουμε, μας μένουν 10 απο τους οποίους οι 8 δεν πληρούν τα κριτήρια των χρωμάτων... λιλά, μωβ κλπ αρα τι μένει να συνενώσεις? τους τελευταίους 2? πέστους να ερθουν και καλό κατευόδιο που λένε.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από perseas Τρι Ιουν 04, 2013 6:14 pm

Αν οι σισιφαίοι και οι λαρσοναίοι έχουν σφαχτεί μεταξύ τους στο παρελθόν αυτό όντως είναι πρόβλημα. Διότι ούτε οι μεν, ούτε οι δε δεν θα μπορέσουν να πραγματοποιήσουν αυτό που επιθυμούν. Οπότε αυτό που μας μένει είναι 2 clan φαντάσματα.

Για να αποφευχθεί το παραπάνω και να επιτευχθεί η συνένωση απαιτείται θέληση, καλή συνεννόηση και κατανόηση χωρίς εγωισμούς, αναγκαίο είναι να βάλουν όλοι λίγο νερό στο κρασί τους ή να την κλαδέψουν μερικά μέτρα. Very Happy
perseas
perseas

Αριθμός μηνυμάτων : 176

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από taramas Τρι Ιουν 04, 2013 6:19 pm

Λοιπόν επειδή ολοι λέμε λίγο απο εδώ λίγο απο εκεί και κανένας μας δεν βάζει το μαχαίρι στο κόκκαλό (μακράν η ποιο πολιτική παπάτζα φράση) να προσπαθησω με δυο λόγια.

Α) Ειτε το θέλουν μερικοί είτε όχι σύμφωνα με τα στατιστικά που τόσο σας αρέσουν αλλά οταν εχουν να κάνουν με τις clan δεν τα αναφέρει κανείς ειναι οπως δειχνει το link απο κάτω για ενα δειγμα βέβαια και οχι για όλες, ενδεικτικά.

http://wotclans.net/eu/compare/hard%252Chard2%252Cgboa%252Cheat%252Chelas%252Cbohh%252Cgreed%252Cgreek%252Chesc%252C

η HARD βέβαια εχει αυτα τα στατιστικά ως πολυεθνική clan αλλα δεν πειραζει δεν θα κολλήσουμε εκεί.
Β) κάθε μία απο τις πρώτες 5 τουλάχιστον έχει ενα μείγμα μελών όπως το περιέγραψα πριν, απο όλα τα μέλη αυτα που ενδιαφέρουν τα παλλικάρια εδω είναι οι 5-10 100% ενεργοί που εχουν τον χρόνο να ασχολούνται συνεχώς με το παιχνίδι εξου και μπορούν να ασχοληθούν και με τα στατιστικά τους και με τα λοιπά ενδιαφέροντά τους, αυτοι οι συγκεκριμένοι στην πλειοψηφία τους εχουν περάσει απο τουλάχιστον 3 clan πριν καταλήξουν σε αυτή που βρίσκονται και κάποια στιγμή μπορεί να μετακινηθούν πάλι, πριν ενα μήνα θέλανε να έρθουν στην ΗΕΑΤ γιατί η ΗΕΑΤ ητανε στον χάρτη με 3-4 περιοχές και το πρόγραμμα έλεγε 2-3 cw κάθε μέρα ανελλειπώς, σήμερα σκέφτονται να πάνε στην HELAS και χθές σκεφτόνταν την HARD2 και αύριο θα σκέφτονται την GBOA αν μπεί στον χάρτη και παει λέγοντας, το σίγουρο είναι οτι σε οποια και να πάνε θα αποτελούν τους κράχτες για να έρθουν και άλλοι.
Γ) Αν νομίζετε οτι μπορειτε να στηριχθείτε σε αυτούς τους 5-10 που έχει η κάθε clan και να δημιουργήσετε μια νέα clan, τότε εμπρός έδαφος δόξης λαμπρό, τώρα αν νομίζουν οι κύριοι απο την HELAS οτι ________________ απο εκεί που ήτανε ανύπαρκτοι και πρέπει να υποταχτούν ολοι οι υπόλοιποι στις ορέξεις τους τότε τους λέω τούτο "ο καθένας δικαιούται 5 λεπτά δημοσιότητας" μετά απο αυτό ερχεται το πέταγμα του αετού και το μετέωρο βήμα του κύκνου, ετσι για ναμην κρυβόμαστε πίσω απο τα δαχτυλάκια μας.

Όχι ύβρις

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από taramas Τρι Ιουν 04, 2013 6:35 pm

perseas έγραψε:Αν οι σισιφαίοι και οι λαρσοναίοι έχουν σφαχτεί μεταξύ τους στο παρελθόν αυτό όντως είναι πρόβλημα. Διότι ούτε οι μεν, ούτε οι δε δεν θα μπορέσουν να πραγματοποιήσουν αυτό που επιθυμούν. Οπότε αυτό που μας μένει είναι 2 clan φαντάσματα.

Για να αποφευχθεί το παραπάνω και να επιτευχθεί η συνένωση απαιτείται θέληση, καλή συνεννόηση και κατανόηση χωρίς εγωισμούς, αναγκαίο είναι να βάλουν όλοι λίγο νερό στο κρασί τους ή να την κλαδέψουν μερικά μέτρα. Very Happy

Εκ των πραγμάτων δεν μπορώ να βάλω νερό γιατί δεν πίνω κρασί αρα? που να το βάλω το νερό? καταρχήν με ολη την καλή διάθεση, ξέρεις τι θέλουμε να πραγματοποιήσουμε και κατάλαβες οτι δεν θα το πετύχουμε? ετσι για να ενημερωθούμε και εμείς για το τί θέλουμε, και δεύτερον σου μοιάζουμε για φαντάσματα? για να ψαχτούμε λίγο μπάς και δεν το πήραμε χαμπάρι, ρε μπας και τόχεις εσυ αυτό που θέλουμε και δεν μας το δίνεις?

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από cgakis Τρι Ιουν 04, 2013 7:47 pm

taramas έγραψε:τώρα αν νομίζουν οι κύριοι απο την HELAS οτι πιάσανε τον πάπα απο τα ούμπαλα απο εκεί που ήτανε ανύπαρκτοι και πρέπει να υποταχτούν ολοι οι υπόλοιποι στις ορέξεις τους τότε τους λέω τούτο "ο καθένας δικαιούται 5 λεπτά δημοσιότητας" μετά απο αυτό ερχεται το πέταγμα του αετού και το μετέωρο βήμα του κύκνου, ετσι για ναμην κρυβόμαστε πίσω απο τα δαχτυλάκια μας.


οταν η HELAS ηταν στον χαρτη αφρικη και ευρωπη εσυ εψαχνες να βρεις clan και ηρθες στην HEAT και εκανες μονο platoonakia
τοτε ημουν και εγω στην HEAT και εδωσα αγωνα για αυτο εδω το forum για συνενοσεις συμαμαχιες ελληνικων clan και αλλα ρωτα αμα θες τον cris82 kai ton ihad να σου πουν και ασε τα μεγαλα λογια
με ξενα κολυβα προσπαθεις να κανεις κηδεια αλλα δεν σου καθετε βλεπεις οτι το μονο που καταφερνεις ειναι να προκαλεις
καλα ηρεμησαμε λιγες μερες που δεν διαβαζαμε τα γεματα χολη σχολια σου
αμα θες ασχολησου και εσυ πολλες ωρες μεσω chat να ψαχνεις να βρεις ελληνικες clan με λιγα μελη και προσπαθησε να τις συχγωνευσεις ολοκληρες ή μονο τους παιχτες που ενδιαφερονται για clan war με την clan που εισαι αρχηγος αντε να σε δω
αλλα οχι εσυ εισαι υπερανω και κατακρινεις την οποια προσπαθεια κανει η HELAS και η καθε HELAS για να φερει ελληνες παιχτες μαζι που τους αρεσει να παιζουν ομαδικα και οχι μονο platoonakia
και κατι τελευταιο ρωτα τον christos77 ποιος ηρθε εκεινο το βραδυ πριν την μαχη στο ts της HEAT για να δεις ποια clan θελει πραγματικα κοντα της και αλλες ελληνικες clan γιατι της αρεσει η παρημια που λεει το ενα χερι νιβει το αλλο και τα δυο το προσωπο
σταματα να ασχολεισαι με το τι κανουν οι αλλοι ειναι δικαιωμα τους να κανουν οτι θελουν στην αυλη τους εσυ κοιτα την δικια σου αυλη

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Signature
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Founder Τρι Ιουν 04, 2013 10:04 pm

Kostis_Larsson έγραψε:Λοιπόν επειδή η αναφορά πραγματικών έστω και τυχαίων ονομάτων από clan προκαλεί ανεπιθύμητα φαινόμενα ας θέσω το θέμα από την αρχή σε μία καθαρά υποθετική βάση.

- Υπάρχουν 2 clans με 80 μέλη η κάθε μία, η clan Sisifos και η clan Larsson.
- Ξαφνικά αποφασίζουν να ενωθούν και να κάνουν μία καινούρια, την clan ΜΟΥΣΜΟΥΛΟ.

Σκεφτείτε και πείτε μου ποιες μπορεί να είναι οι πιθανοί λόγοι που έκαναν τους 2 commander να ενώσουν τις δυνάμεις τους.


Ανάλογα με τους λόγους θα προκύψει και ο τρόπος με τον οποίο θα γίνει η επιλογή των μελών της "Μούσμουλο"

Εγώ μόνο το να γίνει μια πιο ανταγωνιστική clan μπορώ να σκεφτώ ως λογική αιτία, εσείς ?

Και για μένα ένας λόγος υπάρχει μόνο....Πάντα ήθελα να είμαι μέλος σε μια clan που ονομάζεται ΜΟΥΣΜΟΥΛΟ!!! Razz pirat

Άντε να πούμε και καμιά λαλακία γιατί αρχίζει και βαραίνει πάλι το κλίμα Smile
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από panoc Τρι Ιουν 04, 2013 10:46 pm

taramas έγραψε:Perseas
Καλή η περιγραφή σου αλλά ελλειπής κατα την άποψή μου πάντα, να την αλλαξω λίγο,
οι σισιφαίοι εχουν 100 μέλη, απο αυτά οι 30 ειναι δεν είναι ενεργοί ή τέλος πάντων δεν παιζουν ποτέ cw για διάφορους λόγους, αλλοι 30 ήταν ενεργοί μέχρι πριν λίγες μέρες γι'αυτό και μπορούσαν να παίζουν σε καθημερινή βάση 2-3 cw ταυτόχρονα αλλα ξεκίνησαν δουλειά και αδυνατούν αρα δεν μπορείς να στηριχτείς πάνω τους τουλάχιστον για τώρα, μένουν 40 απο τους οποίους οι 20 δεν μπορούν να συμμετέχουν καθημερινά αλλά κάποιες μέρες την εβδομάδα, μένουν 20 απο τους οποίους οι 10 ήτανε λαρσοναίοι και εφυγαν και γίνανε σισιφαίοι, αντε να τους πείς να συννενωθούν να γελασουμε, μας μένουν 10 απο τους οποίους οι 8 δεν πληρούν τα κριτήρια των χρωμάτων... λιλά, μωβ κλπ αρα τι μένει να συνενώσεις? τους τελευταίους 2? πέστους να ερθουν και καλό κατευόδιο που λένε.

αυτο δε λεγεται clan, μαντρι λεγεται και μαλλιστα χωρις φραχτη.
ολα τα προβατακια μαζι να ζεστενομαστε το χειμωνα και το καλοκαιρακι το καθενα σε διαφορετικη πλαγια να τρωει μοναχο του.

panoc

Αριθμός μηνυμάτων : 33

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από ???????? Τρι Ιουν 04, 2013 11:12 pm

panoc έγραψε:αυτο δε λεγεται clan, μαντρι λεγεται και μαλλιστα χωρις φραχτη.
ολα τα προβατακια μαζι να ζεστενομαστε το χειμωνα και το καλοκαιρακι το καθενα σε διαφορετικη πλαγια να τρωει μοναχο του.
ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΜΑΝΤΡΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΣΟΜΠΑΝΗ ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ??ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΧΙΛΙΑ bounce bounce bounce bounce bounce Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 47879842485994761111152

ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ ΛΕΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΔΑΦΟΣ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από panoc Τρι Ιουν 04, 2013 11:14 pm

με τα 1000 θα πηγαινα ομως :p

panoc

Αριθμός μηνυμάτων : 33

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από trexas Τρι Ιουν 04, 2013 11:25 pm

Αν οι Σισιφαίοι κ οι Λαρσοναίοι έχουν αποφασίσει να τακιμιάσουν προφανώς θα έχουν αποφασίσει από κοινού τα μέλη της καθεμίας ότι θα συμμετέχουν κ κατά πόσο θα συμμετέχουν.

Ένας τρόπος δοκιμαστικής περιόδου θα ήταν μέσα σε κοινό TS για να δουν την προσέλευση του κόσμου τους κ μετά να γίνουν από την πάροδο μικρού χρονικού διαστήματος Μούσμουλα κ Μούσμουλα1 με την 2η να είναι θυγατρική υποστήριξης/στρατολόλησης/ακαδημία ή όπως θέλετε πέστε την...

Οι περισσότερες μεγάλες clan του εξωτερικού έχουν μέχρι κ στο TS τους αυτή την επιλογή....
Δηλαδή, TS των Μούσμουλων κοινό με τους Σισιφαίους κ τους Λαρσοναίους (αφού υπήρχαν γτ να τους χαλάσουμε? Ας τους έχουμε για backup Smile ) με επιλογή να μπουν κ τα Τρεχαντήρια αν θέλουν στο μέλλον κ αν κάποιοι θέλουν να γίνουν πιο ανταγωνιστικοί να περάσουν στα Μουσμουλα.
Αν επίσης για κάποιο χρονικό διάστημα έχουν κουραστεί κάποιοι παίκτες από το WoT κ έχουν ξεκινήσει κάποιο άλλο παιχνίδι πχ. διαδικτυακά πεντόβολα Very Happy να έχουν μία γωνιά που μπορούν να παίξουν κ να μην χαθούν από την ομάδα μιας κ οι λογαριασμοί τους μπορούν να χρησιμοποιηθούν.

Άρα έχεις έτσι τα Μουσμουλα για αιχμή του δόρατος, Λαρσοναίους & Σισιφαίους για υποστήριξη κ γερό στομάχι με zantac για τον τσοπάνι από πάνω Cool Cool
trexas
trexas

Αριθμός μηνυμάτων : 337

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από gregorakis Τετ Ιουν 05, 2013 12:11 am

... τρομερό site αυτό που βρήκε ο taramas, μπορείς να διακρίνεις εύκολα τη γύμνια των ελληνικών clan βλέποντας τα average stats τους ... βέβαια "ξέχασε" να βάλει και την HARDS στο "παιχνίδι" ... http://wotclans.net/eu/compare/hard%252Chard2%252Cgboa%252Cheat%252Chelas%252Cbohh%252Cgreed%252Cgreek%252Chesc%252Chards%252C ... και ο ολυμπιακός ήταν πρώτος και ο παοκ αμέσως δεύτερος αλλά είχαν 50 βαθμούς διαφορά, για όποιον μπορεί να "πιάσει" το υπονοούμενο ... μέσα από αυτό το site βλέπουμε για άλλη μια φορά πως η HELAS είναι μια clan φαινόμενο που χρήζει έρευνας (το έχω ξαναπεί και θα το λέω) και όποιος πει κάτι κακό γι' αυτή είναι εμπαθής ή κουτός ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Founder Τετ Ιουν 05, 2013 12:16 am

Εγώ όχι απλά ζωντανό πρόβατο θα πήγαινα αλλά και σφαγμένο (αρκεί τη γούνα μου να τη φόραγε ο τσοπάνης pirat )
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Kostis_Larsson Τετ Ιουν 05, 2013 5:37 am

@perseas & trexas: Απ' ότι καταλαβαίνω και εσείς δέχεστε ως αιτία για την ένωση των clan τη δημιουργία μιας καινούριας πιο ανταγωνηστικής.

Άλλη αιτία για την ένωση μπορεί κάποιος να σκεφτεί ?

Kostis_Larsson

Αριθμός μηνυμάτων : 651
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από gregorakis Τετ Ιουν 05, 2013 8:32 am

... έχεις σκεφτεί εσύ άλλη αιτία γιατί εγώ όσο κι αν "στύβω" το μυαλό μου δε μπορώ να βρω ...
gregorakis
gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 841

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από panoc Τετ Ιουν 05, 2013 8:34 am

μα εισαι χαζουλης και σε ειχα για εξυπνο, ο βασικος λογος ειναι για να μεγαλωσει το μαντρι του ο καθε τσοπαναρεος και συναμα σκιαζωντας τον αλλο τσοπανη.
τι δε καταλαβαινεις;

panoc

Αριθμός μηνυμάτων : 33

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από taramas Τετ Ιουν 05, 2013 10:45 am

gregorakis έγραψε:... τρομερό site αυτό που βρήκε ο taramas, μπορείς να διακρίνεις εύκολα τη γύμνια των ελληνικών clan βλέποντας τα average stats τους ... βέβαια "ξέχασε" να βάλει και την HARDS στο "παιχνίδι" ... http://wotclans.net/eu/compare/hard%252Chard2%252Cgboa%252Cheat%252Chelas%252Cbohh%252Cgreed%252Cgreek%252Chesc%252Chards%252C ... και ο ολυμπιακός ήταν πρώτος και ο παοκ αμέσως δεύτερος αλλά είχαν 50 βαθμούς διαφορά, για όποιον μπορεί να "πιάσει" το υπονοούμενο ... μέσα από αυτό το site βλέπουμε για άλλη μια φορά πως η HELAS είναι μια clan φαινόμενο που χρήζει έρευνας (το έχω ξαναπεί και θα το λέω) και όποιος πει κάτι κακό γι' αυτή είναι εμπαθής ή κουτός ...

Ρε συ γρηγορακη τα ειπαμε ρε αγόρι μου, εισαι λιλα αλλα απο IQ σκίζεις, δεν το βρήκα εγω αυτο, μου το έδειξαν πριν μερικές μέρες και το εχω πεί, δεν εβαλα την HARDS γιατι πολύ απλά το άνοιξα οπως το ειχα σωσει απο αυτόν που μου το έδωσε και ειχε αυτές τις κλαν που ειχε βάλει ο φίλος, άλλωστε και η HARD που ητανε μέσα δεν θεωρείτε Εκκηνική τουλάχιστον μέχρι προχθές που λένε, τώρα τι καταλαβαίνεις εσύ είναι θέμα για την επιστήμη.
Τώρα οσο για το φαινόμενο του θερμοκηπίου, αν βγάζεις κάτι απο την δουλειά που κάνεις τότε σε παραδέχομαι, αν το κάνεις τσάμπα τότε ξαναδέστο το θέμα γιατί μου θυμίζεις την τελευταία πόντια πόρνη.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από taramas Τετ Ιουν 05, 2013 10:50 am

panoc έγραψε:
taramas έγραψε:Perseas
Καλή η περιγραφή σου αλλά ελλειπής κατα την άποψή μου πάντα, να την αλλαξω λίγο,
οι σισιφαίοι εχουν 100 μέλη, απο αυτά οι 30 ειναι δεν είναι ενεργοί ή τέλος πάντων δεν παιζουν ποτέ cw για διάφορους λόγους, αλλοι 30 ήταν ενεργοί μέχρι πριν λίγες μέρες γι'αυτό και μπορούσαν να παίζουν σε καθημερινή βάση 2-3 cw ταυτόχρονα αλλα ξεκίνησαν δουλειά και αδυνατούν αρα δεν μπορείς να στηριχτείς πάνω τους τουλάχιστον για τώρα, μένουν 40 απο τους οποίους οι 20 δεν μπορούν να συμμετέχουν καθημερινά αλλά κάποιες μέρες την εβδομάδα, μένουν 20 απο τους οποίους οι 10 ήτανε λαρσοναίοι και εφυγαν και γίνανε σισιφαίοι, αντε να τους πείς να συννενωθούν να γελασουμε, μας μένουν 10 απο τους οποίους οι 8 δεν πληρούν τα κριτήρια των χρωμάτων... λιλά, μωβ κλπ αρα τι μένει να συνενώσεις? τους τελευταίους 2? πέστους να ερθουν και καλό κατευόδιο που λένε.

αυτο δε λεγεται clan, μαντρι λεγεται και μαλλιστα χωρις φραχτη.
ολα τα προβατακια μαζι να ζεστενομαστε το χειμωνα και το καλοκαιρακι το καθενα σε διαφορετικη πλαγια να τρωει μοναχο του.

Εχεις την πρόθεση να προσβάλλεις τους ανθρώπους που εργάζονται το καλοκαίρι? θα τους το πώ θα χαρούνε να σε γνωρίσουνε.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από taramas Τετ Ιουν 05, 2013 10:59 am

cgakis έγραψε:

οταν η HELAS ηταν στον χαρτη αφρικη και ευρωπη εσυ εψαχνες να βρεις clan και ηρθες στην HEAT και εκανες μονο platoonakia
τοτε ημουν και εγω στην HEAT και εδωσα αγωνα για αυτο εδω το forum για συνενοσεις συμαμαχιες ελληνικων clan και αλλα ρωτα αμα θες τον cris82 kai ton ihad να σου πουν και ασε τα μεγαλα λογια
με ξενα κολυβα προσπαθεις να κανεις κηδεια αλλα δεν σου καθετε βλεπεις οτι το μονο που καταφερνεις ειναι να προκαλεις
καλα ηρεμησαμε λιγες μερες που δεν διαβαζαμε τα γεματα χολη σχολια σου
αμα θες ασχολησου και εσυ πολλες ωρες μεσω chat να ψαχνεις να βρεις ελληνικες clan με λιγα μελη και προσπαθησε να τις συχγωνευσεις ολοκληρες ή μονο τους παιχτες που ενδιαφερονται για clan war με την clan που εισαι αρχηγος αντε να σε δω
αλλα οχι εσυ εισαι υπερανω και κατακρινεις την οποια προσπαθεια κανει η HELAS και η καθε HELAS για να φερει ελληνες παιχτες μαζι που τους αρεσει να παιζουν ομαδικα και οχι μονο platoonakia
και κατι τελευταιο ρωτα τον christos77 ποιος ηρθε εκεινο το βραδυ πριν την μαχη στο ts της HEAT για να δεις ποια clan θελει πραγματικα κοντα της και αλλες ελληνικες clan γιατι της αρεσει η παρημια που λεει το ενα χερι νιβει το αλλο και τα δυο το προσωπο
σταματα να ασχολεισαι με το τι κανουν οι αλλοι ειναι δικαιωμα τους να κανουν οτι θελουν στην αυλη τους εσυ κοιτα την δικια σου αυλη

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Signature

Ρε Χρηστάκο, θες να σου απαντήσω τώρα αν εψαχνα εγώ για κλαν? τέτοια λές και γελάνε οσοι ξέρουν μαζί σου, αστο γιατί δεν ενδιαφέρει κανέναν, εγω θα σου κάνω άλλη μια πρόταση και σκέψου την, εγω πιστεύω οτι πίσω απο όλη την προπαγάνδα και τις χυδαιότητες που εχουμε δεχθεί εμείς απο την ΗΕΑΤ τον τελευταίο καιρό απο μέλη της HELAS βρίσκεσαι εσύ, αν κάνω λάθος εγώ προσωπικά θα ζητήσω συγγνώμη εδω μέσα δημοσίως, θα μας πείς όμως ποιός είναι, ποιό μέλος της διοίκησης είναι πίσω απο ολα αυτα και εγω θα το δεχτώ και οπως είπα θα ζητήσω συγγνώμη, όνομα χρηστάκο, όνομα εδω και τώρα, τα υπόλοιπα ειναι απο αδιάφορα μέχρι αστεία και σταμάτα να κρύβεσαι πίσω απο την HELAS, δεν έχει κανείς πρόβλημα με την κλαν, το όνομα χρηστάκο και οτι θέλεις απο μένα, πιο σταράτα δεν γίνεται.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από panoc Τετ Ιουν 05, 2013 11:01 am

οτι και να κανουν συνεχιζει να μην ονομαζεται clan αυτο το πραγμα, ειτε δουλευουν ειτε οχι ο τσοπανης κοιμαται κατω απο τα αστρα.

panoc

Αριθμός μηνυμάτων : 33

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από GRC_Macedonian Τετ Ιουν 05, 2013 2:07 pm

Διαβάζω τις τελευταίες μερες αυτα που γραφονται σε αυτο το τοπικ και μενω εκπληκτος.Όχι για την ουσια του θεματος αλλα για το πως καταθετονται από ορισμένους διαφορα επιχειρηματα.Σχολιαζουμε πολλες φορες γυναικες από το περιβάλλον μας και τις χαρακτηριζουμε "κατινες" αλλα συχνα πυκνα δεν μας φτανουν ουτε στο μικρο μας δακτυλακι. Το ξεκατινιασμα που κανουμε εμεις δεν το κανει καμια τους.
Δεν ξέρω ποιοι απο σας που γραφετε εχετε περασει τα 12 αλλα αρκετοι φαινεται πως μεινατε εκει και συμπεριφερεστε σαν μικρα παιδια στην αλάνα οπου ο Δημητρακης ειχε καλυτερα σπορτεξ απο το Γιαννακη και του την έλεγε , την ιδια ώρα που ο Αποστολης είχε πιο μεγαλο πιστολη και καπέλο από τον Ιπποκρατη και γιαυτο ήτανε καλυτερος καουμποης.
Εννοείται πως έχουμε ελευθερια λογου και σκέψης αλλα η άποψη μου ειναι πως στην τελικη προκειται για ένα παιχνιδι κύριοι και πως αναλωνόμαστε σε πολυ μικρα πράγματα, και καταλήγουμε στο να καταστρεφουμε αυτο που θεωρούμε διεξοδο απο αγχος καθημερινότητα και τις οποιες ώρες που ασχολουμαστε με το wot αντι να χαλαρωνουμε και να ξεφευγουμε , χαλιομαστε και χαλαμε και άλλους.
Ηθελα να ήξερα πως θα αισθανονταν ο καθένας απο μας που σκαει και χαλιέται την επόμενη μέρα που η war gaming αποφάσιζε ,λεμε, να κλεισει το παιχνιδι.ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ. Παιξτε διασκεδαστε γνωριστε κόσμο αλλα μην χαλιέστε. Και κυρίως όσοι είστε κατίνες και στην καθημερινη σας ζωή μη γινεστε κατινες ακόμα και εδω.
Σε ότι αφορά την ουσία του θέματος ο καθένας είναι ελευθερος να κ'ανει ότι θέλει και να αφιερώσει το χρόνο του όπως θέλει σε κλαν ή όχι σε cw ή μη.Αλιμονο και αν δινει και λογαριασμό τι κανει τον ελευθερο του χρονο. Δίνουμε λογαριασμό σε προισταμενους, στη δουλεια , κτλ ε οχι και εδώ.
Όποια παιδια θελουν να αναπτυξουν πρωτοβουλιες για συνενωσεις καλα κάνουν και τις αναπτυσσουν και θα ήταν ακόμα καλύτερο να βγαλουν μια ανακοινωση και να πουν ειμαστε οι τάδε και θελουμε να κανουμε αυτο αυτο και αυτο . Θα μας βρείτε εκει εκει και εκει να τα πουμε. Οσοι πιστοι προσελθετε.Όσοι μη πιστοι καλα κανετε θα συνεχισουμε να τα λέμε.Τέλος.Τα υπόλοιπα πιστεύω ειναι περιττα αν μη "εκ του πονηρου".
Όπως και να έχει για τους περισσοτερους που δεν με ξέρουν ειμαι ο Γιαννης και αυτά που λέω τα λέω ως άτομο και δεν έκφράζουν κατ αναγκη και την ομάδα στην οποια ανήκω άρα αναλαμβάνω εγω την ευθυνη για αυτα (το λέω για τις κατίνες).Εαν παρεξηγηθει κάποιος δικαιωμα του (ο λαός σοφά λέει όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται). Καλες μάχες σε όλους και συνεχίστε να παιζετε το wot όπως το γουσταρει ο καθένας γιατί απλά ειναι ενα παιχνιδι και τιποτε παραπάνω

GRC_Macedonian

Αριθμός μηνυμάτων : 3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από dolofonos Τετ Ιουν 05, 2013 2:12 pm

Υπάρχει μια συζήτηση για συγχώνευσης και πάει το θέμα στα προσωπικά, έτσι δεν πρόκειται να γίνει τίποτα.
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από taramas Τετ Ιουν 05, 2013 4:19 pm

Φίλε GRC_macedonian, πάρα πολύ ωραία αυτά που εγραψες και θα μπορούσα να σου πώ οτι με εκφράζουν απόλυτα, αλλά στην ζωή υπάρχε ιπάντα ενα "αλλά" και δυστυχως εχουμε μπερδέψει το παιχνίδι με την ζωή, τον εαυτό μας, τα πιστεύω μας και τις συμπεριφορές μας.
Παίρνω σαν αφορμή οτι με χαρακτήρισες ως "κατίνα" αν και αυτό θα εξαγριώσει την σύζυγό μου που εχει αυτό το όνομα χαχα, τέλος πάντων, θα σου απαντήσω λοιπόν οτι έχεις δίκηο, αφού προσπάθησα στην αρχή να μείνω στο επίπεδο και της νοοτροπίας μου (ειμαι πολύ ήρεμος σαν άνθρωπος και οποιον και να ρωτήσεις στην παρέα μας θα ειναι το πρώτο πράγμα που θα σου πεί για μένα και μετά μάλλον θα σου πεί οτι είμαι noobας) αλλά και της ηλικίας μου (50 και κάτι μήνες) μετά αποφάσισα να κατέβω στα 12 γιατί υπαρχουν κάποιοι που δεν μπορείς να τους μιλήσεις αν δεν είσαι 12.
Το βασικό στοιχείο του παιχνιδιού αυτού είναι οτι τους χωράει όλους, εσενα που το βλέπεις έτσι, άλλον που το βλέπει σαν μέσο να αναδειχθεί, εμένα που ξαφνικά έμεινα άνεργος και μου το εδωσε ο γιός μου για να παίζω και να ξεχνιέμαι και οποιον άλλο μπορείς να φανταστείς και οποια ηλικία και νάναι, το πρόβλημα ξεκινά απο αυτούς που για τους δικούς τους λόγους (συνηθως για λόγους αυτοπροβολής και εξουσιολαγνείας) δεν εχουν την πρόθεση να συνυπάρξουν στο παιχνίδι με ολους τους υπόλοιπους, σκαρφίζονται λοιπόν κάτι, το ντύνουν με τον μανδύα της ωραίας ιδέας σαν και το θέμα αυτό και το πλασάρουν στους αδαής και ανυποψίαστους σαν τον μέγιστο σκοπό και τον ύψιστο αγώνα της σωτηρίας του Εθνους.
Οταν παρουσιαστεί κάποιος και πεί οχι και ειδικά αν τολμήσει να πεί μια άλλη ιδέα τότε αρχίζουν τα γνωστά "τι χρώμα έχεις, εχεις μπαλάκια και τα λοιπά γνωστά", το χειρότερο δε απο όλα είναι οτι παρασύρουν και ανθρώπους καθόλα αξιοπρεπείς και με τον γνωστό τρόπο του πολιτικάντη της πεντάρας τους οδηγούν στην απαξίωση, κάτι σαν το "λεφτα υπάρχουν" για να το κάνω απλούστερο.
Ε λοιπόν φίλε μου οσο αφορά εμένα και 5 χρονών αν χρειαστεί να γίνω θα γίνω και κατίνα θα γίνω αλλά οσο βρίσκομαι εγω στο παιχνίδι αυτό άλλο "λεφτα υπάρχουν" δεν θα περάσει, θα με βρίσκουν μπροστά τους.

Υ.Σ κράτα την άποψή σου, ειναι απο τις λίγες υγειείς απόψεις που εχω διαβάσει εδω μέσα.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από dolofonos Τετ Ιουν 05, 2013 4:59 pm

Τελικά πρέπει να είμαι εγώ χαζός. Βλέπεται το θέμα πως λέγεται η απλά τρολάρετε όλοι εδώ μέσα.
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από taramas Τετ Ιουν 05, 2013 6:13 pm

dolofonos έγραψε:Τελικά πρέπει να είμαι εγώ χαζός. Βλέπεται το θέμα πως λέγεται η απλά τρολάρετε όλοι εδώ μέσα.

θοδωρή, σε εχω για σοβαρό άνθρωπο μην με απογοητεύεις, στο θέμα μας ακριβώς είμαστε, εσεις που το σπρώχνετε δεν μας λέτε επιτέλους τι ακριβώς θέλετε με απλά λόγια να κάταλάβουμε.

Θέλετε να διαλύσετε τις άλλες κλαν να φτιάξετε μια ή δύο δυνατές και ανταγωνιστικές?
σας λέμε ναι, μαζί σας, διαλύστε τη HELAS και την HARD να φτιάξουμε την GBOA και την ΗΕΑΤ, κάντε το πρώτο βήμα εσεις και εμείς εδώ είμαστε.

Θέλετε να μαζέψετε συγκεκριμένους παίχτες με κριτήρια δικά σας τυπου μωβ, λιλά κλπ και να φτιάξετε μια κλαν να πάρει σώβρακα?
πάλι σας λέμε ναι μέχρι και να το προτείνουμε σε οσους απο εμας εχουν αυτά τα κριτήρια σας λέμε και μας απαντάτε με υβρεις και διάφορα σάπια.

Θέλετε να διαλύσετε οποια μικρή εντος παρενθέσεως κλαν υπάρχει με 10-20 μέλη και να τους εντάξετε στις κλαν σας για ενίσχυση?
πάλι σας λέμε ναι αλλά απλά δεν νομίζω να βρείτε πολλούς μωβ και λιλά στις παρέες αυτές, αλλά τέλος πάντων ρωτήστε με ευγενικό τρόπο τα παιδιά αυτά και αν θέλουν ευχαρίστως.

Θέλετε να ενισχύσετε τις δικές σας κλαν αφαιρώντας οτι καλό εχουν οι υπόλοιπες μεγάλες κλαν σε παρένθεση πάλι το μεγάλες?
εδω θα πούμε όχι γιατί εμείς στον καιάδα δεν ρίχνουμε κανέναν, η απάντηση είναι σαφής : και ανοίξαμε και σας περιμένουμε, κερνάμε και καφέ.

Καταλήξτε λοιπόν ξεκάθαρα και απλά τι θέλετε και αφήστε τους πολιτικαντισμούς, βγείτε σε ολα τα παιδιά και πέστε τους απλά και όμορφα που λένε "εχουμε αυτή την ιδέα με αυτό το σκοπό και σας ρωτάμε αν αυμφωνείτε" και εκεί θα δείτε πόσοι συμφωνούν και πόσοι διαφωνούν και σαν νοήμωνες άνθρωποι δημοκρατικά και όμορφα θα προχωρήσετε.
Σεμνά και ταπεινά

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2  - Σελίδα 4 Empty Απ: Συγχωνευσεις Ελληνικων Clan part 2

Δημοσίευση από Ghostalker Τετ Ιουν 05, 2013 11:11 pm

taramas έγραψε:
dolofonos έγραψε:Τελικά πρέπει να είμαι εγώ χαζός. Βλέπεται το θέμα πως λέγεται η απλά τρολάρετε όλοι εδώ μέσα.

θοδωρή, σε εχω για σοβαρό άνθρωπο μην με απογοητεύεις, στο θέμα μας ακριβώς είμαστε, εσεις που το σπρώχνετε δεν μας λέτε επιτέλους τι ακριβώς θέλετε με απλά λόγια να κάταλάβουμε.

Θέλετε να διαλύσετε τις άλλες κλαν να φτιάξετε μια ή δύο δυνατές και ανταγωνιστικές?
σας λέμε ναι, μαζί σας, διαλύστε τη HELAS και την HARD να φτιάξουμε την GBOA και την ΗΕΑΤ, κάντε το πρώτο βήμα εσεις και εμείς εδώ είμαστε.

Θέλετε να μαζέψετε συγκεκριμένους παίχτες με κριτήρια δικά σας τυπου μωβ, λιλά κλπ και να φτιάξετε μια κλαν να πάρει σώβρακα?
πάλι σας λέμε ναι μέχρι και να το προτείνουμε σε οσους απο εμας εχουν αυτά τα κριτήρια σας λέμε και μας απαντάτε με υβρεις και διάφορα σάπια.

Θέλετε να διαλύσετε οποια μικρή εντος παρενθέσεως κλαν υπάρχει με 10-20 μέλη και να τους εντάξετε στις κλαν σας για ενίσχυση?
πάλι σας λέμε ναι αλλά απλά δεν νομίζω να βρείτε πολλούς μωβ και λιλά στις παρέες αυτές, αλλά τέλος πάντων ρωτήστε με ευγενικό τρόπο τα παιδιά αυτά και αν θέλουν ευχαρίστως.

Θέλετε να ενισχύσετε τις δικές σας κλαν αφαιρώντας οτι καλό εχουν οι υπόλοιπες μεγάλες κλαν σε παρένθεση πάλι το μεγάλες?
εδω θα πούμε όχι γιατί εμείς στον καιάδα δεν ρίχνουμε κανέναν, η απάντηση είναι σαφής : και ανοίξαμε και σας περιμένουμε, κερνάμε και καφέ.

Καταλήξτε λοιπόν ξεκάθαρα και απλά τι θέλετε και αφήστε τους πολιτικαντισμούς, βγείτε σε ολα τα παιδιά και πέστε τους απλά και όμορφα που λένε "εχουμε αυτή την ιδέα με αυτό το σκοπό και σας ρωτάμε αν αυμφωνείτε" και εκεί θα δείτε πόσοι συμφωνούν και πόσοι διαφωνούν και σαν νοήμωνες άνθρωποι δημοκρατικά και όμορφα θα προχωρήσετε.
Σεμνά και ταπεινά
Εάν ένα διαφορετικό άτομο είχε γράψει την κάθε παράγραφο θα έλεγα "να 5 ωραίες ενδιαφέρουσες και τεκμηριωμένες θέσεις". Με μυστηρίασες ακόμα αναρωτιέμαι πως γίνετε να συμφωνείς και να διαφωνείς με τον εαυτό σου.
Ghostalker
Ghostalker

Αριθμός μηνυμάτων : 42

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 29 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης