World of Tanks Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

+25
Veyder
trexas
ee3509
Ghostalker
dolofonos
mementoM0ri
Quickyelder
HeeroYuy997
mais13
JohnMactavish22
imperiumgraecum
Sanguinius
Gooakis
gr68
perseas
mparek4
Founder
cgakis
gregorakis
patatomhden
yanis
LASKAS
Kostis_Larsson
Marita89
taramas
29 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από mementoM0ri Τετ Μάης 21, 2014 9:34 am

Παλι καλα που πεσανε μπανανες και καθαρισε το κομιουνιτι.
mementoM0ri
mementoM0ri

Αριθμός μηνυμάτων : 206

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από dolofonos Τετ Μάης 21, 2014 9:46 am

taramas έγραψε:Ξεκινάω με την πρώτη αλήθεια :
Το επιεικώς αντιδεοντολογικό recruiting που εχει κάνει ο φίλος laskas και 1-2 άλλοι (π.χ. dolofonos) σε άλλες ομάδες είτε με ανακοινώσεις που στερούνται αλήθειας είτε με επισκέψεις στα ts άλλων ομάδων είτε με υποσχέσεις του τύπου "λεφτά υπάρχουν" ειναι γεγονός και οποιαδήποτε άρνηση προκαλεί γέλιο, τώρα αν εκπροσωπούν την ομάδα τους ή όχι δεν έχει νόημα αφού το αποτέλεσμα των πράξεων αυτών εχει άμεση σχέση με την ομάδα τους, για να το κάνω απλό recruiting δνε κάνουν για να φέρουν παίχτες στο σπίτι τους αλλά στην ομάδα τους οπότε το ζητούμενο είναι αν η ομάδα τους το δέχεται ή όχι.
Με απλά Ελληνικά, η PNX δεν φέρει καμμία ευθύνη για τις πράξεις τους αλλά αν φέρουν παίχτες και διαλύσουν άλλες ομάδες ειναι μια χαρά, μάλλον για μαλάκες μας παίρνουν μερικοί αλλά δεν είναι καινούργιο αυτό.


Είμαι στο φόρουμ αρκετό διάστημα και λυπάμαι πραγματικά για το τι γίνεται εδώ μέσα πλέον. Για τα μπαν τι να πω κάντε ότι θέλετε αλλά μέγα λάθος(να το δικό μου μπαν). Πάμε τώρα στον "κύριο" από επάνω. Πως λες κάτι για εμένα χωρίς να έχει κάτι να μας δείξεις. Απέδειξε μου που έκανα ρεκρουιτ αλλιώς μόκο.  Όλο κάτι έχεις να πεις αλλά μόνο αερολογίες τελικά.
dolofonos
dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από Ghostalker Τετ Μάης 21, 2014 9:48 am

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Snn0739b682_400816a
Ghostalker
Ghostalker

Αριθμός μηνυμάτων : 42

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από mementoM0ri Τετ Μάης 21, 2014 9:49 am

dolofonos έγραψε:
taramas έγραψε:Ξεκινάω με την πρώτη αλήθεια :
Το επιεικώς αντιδεοντολογικό recruiting που εχει κάνει ο φίλος laskas και 1-2 άλλοι (π.χ. dolofonos) σε άλλες ομάδες είτε με ανακοινώσεις που στερούνται αλήθειας είτε με επισκέψεις στα ts άλλων ομάδων είτε με υποσχέσεις του τύπου "λεφτά υπάρχουν" ειναι γεγονός και οποιαδήποτε άρνηση προκαλεί γέλιο, τώρα αν εκπροσωπούν την ομάδα τους ή όχι δεν έχει νόημα αφού το αποτέλεσμα των πράξεων αυτών εχει άμεση σχέση με την ομάδα τους, για να το κάνω απλό recruiting δνε κάνουν για να φέρουν παίχτες στο σπίτι τους αλλά στην ομάδα τους οπότε το ζητούμενο είναι αν η ομάδα τους το δέχεται ή όχι.
Με απλά Ελληνικά, η PNX δεν φέρει καμμία ευθύνη για τις πράξεις τους αλλά αν φέρουν παίχτες και διαλύσουν άλλες ομάδες ειναι μια χαρά, μάλλον για μαλάκες μας παίρνουν μερικοί αλλά δεν είναι καινούργιο αυτό.


Είμαι στο φόρουμ αρκετό διάστημα και λυπάμαι πραγματικά για το τι γίνεται εδώ μέσα πλέον. Για τα μπαν τι να πω κάντε ότι θέλετε αλλά μέγα λάθος(να το δικό μου μπαν). Πάμε τώρα στον "κύριο" από επάνω. Πως λες κάτι για εμένα χωρίς να έχει κάτι να μας δείξεις. Απέδειξε μου που έκανα ρεκρουιτ αλλιώς μόκο.  Όλο κάτι έχεις να πεις αλλά μόνο αερολογίες τελικά.
Ελα και μια Μπανανα στο Θοδωρη , μου φαινεται του λειπει καλιο.Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Z
mementoM0ri
mementoM0ri

Αριθμός μηνυμάτων : 206

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από HeeroYuy997 Τετ Μάης 21, 2014 9:51 am

αυτά τα λέω σαν HeeroYuy

taramas έγραψε:Ξεκινάω με την πρώτη αλήθεια :
Το επιεικώς αντιδεοντολογικό recruiting που εχει κάνει ο φίλος laskas και 1-2 άλλοι (π.χ. dolofonos) σε άλλες ομάδες είτε με ανακοινώσεις που στερούνται αλήθειας είτε με επισκέψεις στα ts άλλων ομάδων είτε με υποσχέσεις του τύπου "λεφτά υπάρχουν" ειναι γεγονός και οποιαδήποτε άρνηση προκαλεί γέλιο, τώρα αν εκπροσωπούν την ομάδα τους ή όχι δεν έχει νόημα αφού το αποτέλεσμα των πράξεων αυτών εχει άμεση σχέση με την ομάδα τους, για να το κάνω απλό recruiting δνε κάνουν για να φέρουν παίχτες στο σπίτι τους αλλά στην ομάδα τους οπότε το ζητούμενο είναι αν η ομάδα τους το δέχεται ή όχι.
Με απλά Ελληνικά, η PNX δεν φέρει καμμία ευθύνη για τις πράξεις τους αλλά αν φέρουν παίχτες και διαλύσουν άλλες ομάδες ειναι μια χαρά, μάλλον για μαλάκες μας παίρνουν μερικοί αλλά δεν είναι καινούργιο αυτό.

Μαρίτα δεν βλέπω να λέει κανέναν μ@λ@@@ ο ταραμας εγω βλέπω αυτο "μάλλον για μαλάκες μας παίρνουν μερικοί αλλά δεν είναι καινούργιο αυτό." απ ότι θυμάμε ξέρουμε όλοι εδω μέσα να διαβάζουμε ?!


BTW o taramas έχει είδη ενα warning!! Απο το αγαπητό post του φίλτατου laska.

@cgakis
Εντάξει τώρα γελάσαμε ολοι μαζί παρέα, ποιος ασχολείται με ποιον το ξέρουμε πολύ καλά, οσο για τις πουστιές αν δεν είσαι ενημερωμένος φρόντισε να μάθεις απο τους δικούς σου που μπαίνουν μέσα στο ts ομάδων και πουλάνε παραμύθια και ενίοτε κατηγορούν διάφορους, πως γίνεται να τα ξέρουμε όλοι και εσυ να μην εχεις χαμπάρι λίγο αστείο φαίνεται.
Οσο για μένα πάντα απαντώ σε αυτούς που προκαλούν και τίποτα παραπάνω, παράδειγμα απάντησα στον ****** που ρωτάει και καλά να μάθει γιατί διαλύθηκε η ΗΕΑΤ, να μην τον αφήσουμε με την απορία.

Υ.Σ. οσο για αυτά που εχω πεί και ευχαριστώ που τα αναφέρεις, θα έλεγα να δούμε οχι μόνο τι έχουμε πεί αλλά τι έχουμε κάνει ολοι, οι πράξεις είναι που μένουν, τα λόγια τα παίρνει ο άνεμος, στις πράξεις λοιπον να μετρηθούμε.

Μην βρίζεις

---------------------------------------------------------------------- (sry αλλα δεν γίνεται quote λόγο κλειδομένου topic)

HeeroYuy997
HeeroYuy997

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ηλικία : 33

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από Gooakis Τετ Μάης 21, 2014 11:16 am

Έφαγε μπαν, ο χρήστης που κάνει τα πιο χρήσιμα ποστς/θρεντς (yanis) μόνο και μόνο γιατί υποστήριξε τον μαρίτα, που έφαγε μπαν γιατί είπε κάτι οφφτόπικ και έφαγε γουόρνινγκ και μετά τόλμησε να κατηγορήσει τους μοντς για αμεροληψία (πωπω προσβόλα! στη πυρά!).

Βαριέστε και δεν έχετε τι να κάνετε ε;


Ο yanis επέλεξε μετά από 2 bans για κάποιο συγκεκριμένο λόγο, να μην τηρήσει τον ίδιο ακριβώς κανόνα για τον οποίο έφαγαν ban και οι υπόλοιποι. Δικιά του επιλογή. Εξάλου το ban δεν είναι μόνιμο (10 ημέρες). Θα χαρούμε να τον έχουμε πίσω μετά από αυτό το διαστημα πιο ψύχραιμο.
Το ίδιο εννοείτε ισχύει και για εσένα.

Αρθρο 2 - Κανονισμοί Φόρουμ
BANNED 10 ΗΜΕΡΕΣ
Gooakis
Gooakis

Αριθμός μηνυμάτων : 120

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από Founder Τετ Μάης 21, 2014 11:23 am

Quickyelder έγραψε:Marita εδω απο acc του αδερφου μου.Μπορει ο sisifos και o billys να ασχολουνται σοβαρα και να θελουν να κρατησουν το φορουμ σε καλο επιπεδο αλλα η συμπεριφορα τους απεναντι μου και σε οσους εχουν ban ειναι απαραδεκτη.Με αυτα τα ban ειναι ολοφανερο οτι κανουν διακρισεις μεταξυ των μελων και των clan στο φορουμ.Τον ταραμα δεν τον αγγιζουν αλλα εγω που δεν εβρισα καν ειμαι εκτος.Οποιος λεει την αποψη του στο φορουμ και δεν αρεσει στους mods τρωει ban σημερα,GG sisifos σε ειχα σε εκτιμηση αλλα εισαι απαραδεκτος και μεροληπτικος.

Υ.Γ Αλλαξε και τον τιτλο του τοπικ,βαλε μιλαμε με λογοκρισια και τρωμε ban.

O Taramas όταν σε εβρισε έφαγε το Warning του και δεν είδα πουθενά να το κάνει θέμα. Και συ ένα Warning έφαγες για αρχή γιατί ο τρόπος με τον οποίο προσπάθησες να υποβαθμίσεις το thread αλλά και τον ίδιο τον συμφορουμίτη σου ήταν κατά την γνώμη μου προσβλητικός, άσχετα με το τι μπορεί να πιστευεις εσύ και οι υπόλοιποι.
Δυστυχώς δεν ασχολήθηκες με το να δεις τι έκανες στραβά αλλά προσπάθησες να βρεις φαντάσματα και δολοπλοκιές εναντίον σου και φυσικά να αρχίσεις το γνωστό τροπάριο που ακολουθουν μερικοί εδώ μέσα που επιτίθονται και κατηγορούν τους Mod του φορουμ για εμπάθειες με την παραμικρή προσπάθεια που θα κάνουμε για moderation στο φόρουμ.
Λοιπόν πληροφορώ εσένα και κάθε άλλο ενδιαφερόμενο πως ειδικά σε αυτό το κομμάτι θα ημαστε αμίληκτοι.
Όποιος δεν θέλει να βλέπει Warnings ας προσπαθεί να ακολουθεί τους απλούς κανόνες του φόρουμ. Δεν ζητάμε πολλά. Απλά να φέρεστε σαν πολιτισμένοι ανθρωποι. Μερικές φορές απλά πράγματα αφήνουμε να περνάνε στο ντουκου διαφορετικά το φόρουμ θα ήταν γεμάτο warnings και bans. Εσείς όμως ακόμα και αυτήν την ανέχεια την χρησιμοποιείτε, φύσικά μόνο όταν σας συμφέρει και την παρουσιάζετε σαν εμπάθεια. Αντίθετα όταν σφίξουμε τα λουριά ξεσηκώνεστε πως λογοκρίνουμε. Γι' αυτό λοιπόν οι μόνοι που θα κρίνουν πως και πότε θα πρέπει να παρατηρηθεί κάποιος θα είναι οι mods του φόρουμ. Και οι αποφάσεις τους δεν θα σχολιάζονται από κανεναν άλλο.
Επειδή ο λογαριασμός αυτός είναι άλλου όπως λες δεν θα φάει ban για πρώτη φορά. Αν συνεχίσεις όμως να τον χρησημοποιείς απλά για να κατηγορείς τις τις πράξεις των mod, θα ban-αριστεί και αυτός.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από mementoM0ri Τετ Μάης 21, 2014 11:51 am

mementoM0ri
mementoM0ri

Αριθμός μηνυμάτων : 206

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από HeeroYuy997 Τετ Μάης 21, 2014 11:51 am

Κοίτα αμα βαριόμουν θα και είχα εγώ access στους mod θα έσβηνα εντελός το κομμάτι με τις ομάδες και θα άφηνα μόνο γενική συζήτηση για καινούρια παιδειά. Αλλα Goakis αυτα ειναι υπεκφυγη Smile εγώ ούτε βλέπω να πατάνε κάποιο rule οι mod. απλα επιτέλους το τυρούνε. Και ούτε βλέπω λόγο να φάει ο taramas ban ουτε βλέπω να αντεδρασε και να έβρησε τους mod οταν εφαγε warning. Αγαπητέ marita δεν ξέρω αν βιαζοσουν ή αν δεν ξέρεις να διαβάζεις αλλα ο taramas είπε αυτό"μάλλον για μαλάκες μας παίρνουν μερικοί αλλά δεν είναι καινούργιο αυτό" τι λες ? και οι κανόνες του forum είναι ίδιοι με όλων των άλλων forum. άμα ξέρεις λίγο απο gaming και forum ξέρεις οτι απογορεύεται να κατακρίνης με οποιονδιποτε τρόπο τους admin σε δημοσιο ποστ Smile Και ¨οπως ειπα ποιο πάνω αν είχα κανείς τα αρ...δια να έπρνε ευθύνη και να βοηθούσε με το forum όταν τo ζήτησε ο sisifos.

Οπότε αγαπητέ goοaki ποιός άξειζε ban αυτός που συμορφόθηκε και δεν ξανα έβρισε η αυτός που έστειλε στον δ... τους mod ? και αυτοί που μετά απο πολαπλα warning συνέχισαν ? δνε το άξηζαν ?


HeeroYuy997
HeeroYuy997

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ηλικία : 33

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από LASKAS Τετ Μάης 21, 2014 12:18 pm

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Z
LASKAS
LASKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από imperiumgraecum Τετ Μάης 21, 2014 12:51 pm

Λοιπόν, διάβασα προσεκτικά τους κανόνες του forum. Oλους. Και τους 21 + ένα-δυο σχόλια. Μέχρι εδώ όλα καλά, όλοι κατανοητοί.

Το πρόβλημα είναι το εξής: Πουθενά, μα ΠΟΥΘΕΝΑ, δεν αναφέρεται η βαρύτητα της ποινής. Το μόνο που υπάρχει είναι αοριστίες. Και εξηγούμαι:

2. Απαγορεύεται η δημόσια κριτική και οι συστάσεις προς τους moderators του φόρουμ για τον τρόπο που αυτοί συντονίζουν τις συζητήσεις. Οι moderators έχουν επιφορτιστεί με ένα έργο το οποίο προσπαθούν να φέρουν εις πέρας. Δεν είναι δουλειά των μελών να τους κρίνουν. Γι' αυτό το λόγο υπάρχει η διαχείριση. Κάθε παραβίαση του κανόνα αυτού θα τιμωρείται με ban.

Δεκτόν. Αλλά πόσες ώρες/μέρες? Ισχύει η ίδια διάρκεια για κάποιον με πρότερο έντιμο e-βίο και για υποτροπιάσαντες πολλαπλώς?

Το παρόν μήνυμα δεν είναι ούτε κριτική ούτε σύσταση προς τον/τους moderator(s). Δεν έχω όρεξη να τρώω ban βραδυάτικα, άλλως τε, έχω γι' αυτό τα τουρκομογγολοειδή δίποδα σε ρόλο mod στο επίσημο forum.
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 444

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από Founder Τετ Μάης 21, 2014 1:03 pm

Φίλε μου ακόμα και αν ορίζαμε συγκεκριμένο χρόνο ανάλογα με την βαρύτητα της ποινής, μετά θα καθόμασταν να κουβεντιάζαμε για το σε πια κατηγορία εμπίπτει ο τιμωρημένος.
Το ξαναλέω. Αφήστε τους moderators να κάνουν τη δουλειά τους και απλά φροντίστε να είστε οκ με τους βασικούς κανόνες. Είμαι σίγουρος πως κάποιος με λογική, ψυχραιμία και ωριμότητα δύσκολα θα υποπέσει σε ποινή ακόμα και αν δεν έχει κοιτάξει καθόλου τους κανόνες, απλά γιατι έχει μάθει να φέρεται σωστά. Όποτε δεν είναι ανάγκη να ανησυχείτε τόσο πολύ  Smile
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από Sanguinius Τετ Μάης 21, 2014 2:44 pm

Α ρε παλιάνθρωποι mods καταδυναστεύετε το φόρουμ με τις άδικες ποινές σας και τους δρακόντειους νόμους σας.Πάντως όλος αυτός ο χαμός γίνεται για ένα ποστ του λάσκα και φυσικά μέσα στον κουρνιαχτό της μάχης ξεπροβάλει κι ένας ταραμάς.Το επίκεντρο της μάχης ένα game με κάτι εικονικές clan και εικονικά αρχηγιλίκια.Ελπίζω να ναι καταλάβετε την τραγικότητα των γεγονότων και να χαλαρώσετε.Εν σκατακλείδι μην βρίζετε τους mods κάνουν ό,τι μπορούν για να μαζέψουν το χάος που δημιουργείτε,με τις ανούσιες και ακατάσχετες μπουρδολογίες σας
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από ee3509 Τετ Μάης 21, 2014 4:12 pm

Μερικοί έχουν χάσει το μέτρο μόνιμα. Δεν είναι ανάγκη να το χάσει και το moderation.


Επίσης, επειδή κανείς εδώ δεν διεκδικεί το αλάθητο, δεν είναι κανένα έγκλημα να έχεις άποψη για το moderation, ούτε απαραίτητα κακοπροαίρετο και «φορουμικά» κολάσιμο.


Εγώ θέλω να θέσω πάντως το εξής ερώτημα, στο οποίο θα βοηθούσε και η συμμετοχή των banarismenon.
Βλέποντας όλο αυτό το μαλλιοτράβηγμα, ποιοι είναι οι τρεις βασικοί λόγοι που κάποιος θα είχε λόγο να επιλέξει clan με βασικό κριτήριο να παίζει με ομοεθνής του ?


1.       Γλώσσα ?
2.       Μαζοχισμός ? (γουστάρω να με βρίζουν και να τους βρίζω)
3.       Σαδισμός ? (γουστάρω να τους βρίζω)
4.       Κοινό time zone ? (θέλω τουλάχιστον να παίζουμε ίδιες ώρες και μετά να βριζόμαστε)
5.       Σύνδρομο κατωτερότητας ? (είμαι χειρότερος από τους ξένους)
6.       Σύνδρομο ανωτερότητας ? (είμαι καλύτερος από τον βλάκα συμπαίκτη μου)
7.       Culture ? (Κοινές αναφορές, σουβλάκια)
9.       Εθνικισμός ? (οι Ελληνες ενωμένοι γαμάμε κλπ…)
9.       Κάτι άλλο ? J



Αναρωτιέμαι γιατί λέτε κάποιοι ότι πρέπει να υπάρχει αυτή η Ελληνική κοινότητα, γιατί δεν λέτε π.χ. ότι θέλουμε να παίζουμε με άτομα που γουστάρουμε, που θα πίναμε ένα καφέ μαζί και θα συζητάγαμε, που δεν νιώθουμε την ανάγκη να βριζόμαστε δημόσια και ανώνυμα – που στην τελική όταν διαφωνούμε σεβόμαστε τον άλλο και τραβάει ο καθένας τον δρόμο του με αξιοπρέπεια…


Την Ελληνική κοινότητα, την θέλετε για να την υπηρετήσετε, ή για να σας υπηρετήσει ?
 
p.s. Ο άλλος πέτυχε αεροπλάνο με stug !

http://www.twitch.tv/galilaios/c/4262200
ee3509
ee3509

Αριθμός μηνυμάτων : 253

http://unregulatedwotgr.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από Founder Τετ Μάης 21, 2014 10:19 pm

Επίτρεψε μου να θεωρώ πως η συντονιστική ομάδα του φόρουμ έχει την κρίση για να αποφασίζει πότε κάτι είναι ¨φορουμικά κολάσιμο" και πότε όχι. Έχουμε αποδείξει ότι κυρίως είμαστε ανεκτικοί και συζητήσιμοι προς χάριν ενός πιο φιλικου και ελευθερου φόρουμ. Αν έχεις παρακολουθήσει όμως όλες τις συζητήσεις των τελευταιων ημερών, αλλά και σε παλιότερες περιπτώσεις, ακόμα και αυτό το χρησιμοποιούν κάποιοι εναντίον μας. Για το λόγο αυτό όπως είπα και πιο πάνω είμαι ανένδοτος, ειδικά σε αυτό το κομμάτι. Κοιτάμε όλοι την δουλειά μας και αφηνουμε τους mod να κάνουν την δική τους. Στην τελική αν κόπτονται τόσο κάποιοι για την σωστή λειτουργία του φόρουμ ας ερχόταν να βοηθούσαν όταν ζητάγαμε βοήθεια για το συντονισμό. Παρακαλώ να λήξει η συζήτηση πάνω σε αυτό το θέμα γιατί δεν θέλω να πέσουν άλλα ban.

Για την ελληνική κονότητα τώρα (αυτήν εδώ γιατί τον τελευταίο καιρό κυκλοφορούν και άλλες) Η ιδέα και αφορμή για να στηθεί αυτό το φόρουμ δόθηκε από ένα 40σέλιδο thread στο official forum του WoT από είχε γίνει pettition για να φτιάχτει και ένα ελληνόγλωσσο κομμάτι όπως είχαν φτιάξει για τόσους άλλους. Εννοείτε ότι η WG μας είχε γράψει εκεί που γράφει συνήθως τους πάντες και έτσι ήρθε η ιδέα να φτιαξουμε κάτι δικό μας.
Χωρίς κανένα ξεχωριστό σχέδιο και όραμα του στυλ ενωθείτε ελληνες να μαμήσουμε όλους τους άλλους ούτε τίποτα. Απλά ένας τόπος για να μιλάμε για το παιχνίδι μας στην ελληνική γλώσσα.
Γιατί τώρα βλέπεις εδω μέσα μόνο για ελληνικές κλαν? Για κανέναν από τους λόγους που αναφέρεις παραπάνω πιστευω. Απλά τυχαίνει να είσαι στο ελληνικό φόρουμ SmileΑυτό δε σημαίνει πως πολλοί έλληνες δεν έχουν επιλέξει να παίζουν σε διεθνής.
Προσωπικά δεν θεωρώ ούτε εθνικισμό ούτε κόμπλεξ να θες να κάνεις και κάτι σαν έλληνας. Στην τελική ήμαστε από τους λίγους λαούς που στο μεγαλύτερο ποσοστό μας μιλάμε 2 και 3 γλώσσες σε αντίθεση με άλλους πιο ανεπτυγμένους που όχι μονο δεν μπαίνουν στον κόπο να μάθουν μια άλλη γλώσσα, έχουν και την απαίτηση οι υπόλοιποι να μιλάνε την δικιά τους.

Sorry αν λέω αερολογίες αλλά μου λείπει ύπνος και είμαι κομμάτια Smile

PS. Κάνείς από όσους τιμωρήθηκαν, πέραν μίας περίπτωσης δεν έφαγαν μόνιμο ban. Σε 10 μέρες θα τους έχουμε πάλι κοντά μας. Αν φυσικά θέλουν να επανέλθουν. Οπότε μην τρελαίνεστε και τόσο πολύ
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από trexas Πεμ Μάης 22, 2014 2:01 am

Το παρόν φόρουμ γεννήθηκε/δημιουργήθηκε από τον Αντώνη(GR_Sisifos) για να μπορούμε όλοι εμείς να λέμε τα νέα μας, είτε είμαστε σε Ελληνική clan είτε όχι. 

Φτιάχτηκε για να μπορούν νέοι Έλληνες παίκτες του παιχνιδιού να μπορούν να βρουν μία βοήθεια/tips/reviews σχετικά με το παιχνίδι αυτό αλλά κ πληροφορίες που δεν ήταν εύκολο να τις βρουν αλλιώς, είτε γιατί έχουν ένα θέμα με την Αγγλική γλώσσα, είτε για οποιονδήποτε άλλο λόγο.
Φτιάχτηκε για να μπορούμε να έχουμε ένα φόρουμ όπως πολύ σωστά είπε ο Αντώνης γιατί η WG δεν μας έδινε ένα subforum στην γλώσσα μας ingame.
Φτιάχτηκε για να βλέπουμε κ άλλα πράγματα πέρα από το WoT που παίζουμε όσοι είμαστε εδώ.
Φτιάχτηκε ώστε να μπορούν οι Ελληνικές clan να κάνουν την διαφήμισή τους για να μαζέψουν κόσμο.

Ειλικρινά πιστεύετε ότι είναι εύκολο να είσαι mod σε κάποιο φόρουμ με όλους εμάς μέσα  bounce  Question 
Πιστεύετε ότι αν μπει ένας νέος παίκτης/παίκτρια εδώ πέραν από ένα χαιρετισμό θα κάνει κάτι άλλο  Question  Question
Πιστεύετε ότι ένας που θα μπει εδώ θα ξαναπατήσει ποτέ όταν δει ότι εμείς οι ίδιοι (οι παλιοί  Suspect  και καλά) βγάζουμε τα μάτια μας  Question  Question 

Αποφασίστε τι θέλετε κύριοι κ μετά κάντε το.
Χωρίς να πειράζετε τον γείτονα σας, χωρίς εμπάθειες, χωρίς ύφος παντογνώστη κ φυσικά με τον δυνατόν πολιτισμένο τρόπο.
Δώστε βοήθεια σε νέους παίκτες εφόσον σας ζητηθεί κ μην περιμένετε ευχαριστώ.
Απλά κάντε το.
Πιστεύω ότι όλοι μας έχουμε μία real life που έχει ήδη αρκέτα προβλήματα, δεν αξίζει θεωρώ να δημιουργούμε κ άλλα εξαιτίας ενός παιχνιδιού κ ειδικότερα ενός διαδικτιακού παιχνιδιού.

Η καλή δουλειά είναι η διαφήμιση του καθενός κ όχι η γκρίνια/δυσφήμιση/καζούρα ή ότι άλλο θέλετε βάλτε...
Όπως λέει κ ένας φίλος
"Αν κάποιος σου πει ότι η δουλειά σου δεν είναι επαγγελματική σκέψου ότι:
Ερασιτέχνες έφτιαξαν την κιβώτο του Νώε κ επαγγελματίες τον Τιτανικό"

Οι mods εδώ ας συνεχίσουν την καλή δουλειά που κάνουν κ το ίδιο εύχομαι σε όλες τις Ελληνικές παρέες/clan καθώς κ στους Έλληνες-ίδες παίκτες που παίζουν μόνοι τους ή σε ξένες clan.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας κ ζητώ συγνώμη αν σας κούρασα.
trexas
trexas

Αριθμός μηνυμάτων : 337

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από Sanguinius Πεμ Μάης 22, 2014 2:24 am

Αφελής όποιος πιστεύει πως θα αλλάξουν τα πράγματα στο φόρουμ
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από Founder Πεμ Μάης 22, 2014 2:47 am

Χαίρομαι γιατί βλέπω πως υπάρχουν ακόμα παιδιά εδώ μέσα που δεν αντιμετωπίζουν το φόρουμ αυτό κοντόφθαλμα και μόνο μέσα στα όρια τον ομάδων τους, αλλά γι' αυτό που είναι ή θα έπρεπε να είναι τέλος πάντων. Και μόνο γι' αυτούς αξίζει να συνεχιστεί η προσπάθεια.
Ελπίζω επίσης κάποια στιγμή να αρχίσουν να συμμετέχουν στις συζητήσεις και όλα αυτά τα παιδιά που μπαίνουν μόνο για να διαβάσουν (άντε και να στείλουν κανένα pm με καμιά απορία) και δεν τολμούν να γράψουν κάτι με το φόβο της απαξίωσης της καζούρας και όλων αυτών των "πανέμορφων" γεγονότων που συμβαίνουν κατά καιρούς εδώ μέσα.
Founder
Founder
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 786
Ηλικία : 78

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από Sanguinius Πεμ Μάης 22, 2014 3:03 am

Ντάξει μπορεί να σκοτώνονται μεταξύ τους,αλλά πιστεύω πως κανείς μας δεν θα πάρει από τα μούτρα κανέναν νέοπα όσο χαζή και να 'ναι η ερώτησή του
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 968

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από ee3509 Πεμ Μάης 22, 2014 3:43 am

Δεν αναφέρθηκα στο forum.

Η κεντρική ερώτηση ήταν αυτή :


Βλέποντας όλο αυτό το μαλλιοτράβηγμα, ποιοι είναι οι τρεις βασικοί λόγοι που κάποιος θα είχε λόγο να επιλέξει clan με βασικό κριτήριο να παίζει με ομοεθνής του ?

Οταν είπα αυτή η Ελληνική κοινότητα, δεν εννοούσα το forum, αλλά την όλη προσπάθεια του να υπάρχει αμιγώς Ελληνική clan.

Εϊμαι υπέρ όλων των μέσων έκφρασης, δεν κριτικάρω τα πεδία ανταλλαγής απόψεων.
ee3509
ee3509

Αριθμός μηνυμάτων : 253

http://unregulatedwotgr.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από HeeroYuy997 Πεμ Μάης 22, 2014 6:15 am

ee3509 έγραψε:Δεν αναφέρθηκα στο forum.

Η κεντρική ερώτηση ήταν αυτή :


Βλέποντας όλο αυτό το μαλλιοτράβηγμα, ποιοι είναι οι τρεις βασικοί λόγοι που κάποιος θα είχε λόγο να επιλέξει clan με βασικό κριτήριο να παίζει με ομοεθνής του ?

Οταν είπα αυτή η Ελληνική κοινότητα, δεν εννοούσα το forum, αλλά την όλη προσπάθεια του να υπάρχει αμιγώς Ελληνική clan.

Εϊμαι υπέρ όλων των μέσων έκφρασης, δεν κριτικάρω τα πεδία ανταλλαγής απόψεων.

Κοιτα ενα είναι η γλώσσα εμεις τουλαχιστον στην GBOA έχουμε άτομα που δεν ξέρουν αγγλικά οποτε σκέψου ποσο παράξενο θα ήταν να μην αλλιλοκαταλαβένονται.
Το time-zone αν και αυτο λύνεται αφου παίζουμε σε Ευρωπαϊκό server.
Και το γαμώτο του να κάνουμε κάτι σαν Έλληνες όπως κανουν κατι και πολλές άλλες ομαδες που ανοίκουν σε ένα και μόνο εθνος.

Επισης κοινότητα ονομάζεται ενα forum ή παραδοσιακα(για τους gamer) μια ομάδα που παίζει σε πολλά games π.χ HEAT όπου εκτός του wot ήταν και ειναι μια απο τις πρώτες κοινότητες στον ελληνικό χόρο του gaming. Η όπως είναι η GROF ή όπως έγινε η GBOA. Οποιαδίποτε άλλη ομαδα ονομάζεται clan ή guild ή οτιδίποτε άλλο την ονομάζει το παιχνίδι.
HeeroYuy997
HeeroYuy997

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ηλικία : 33

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από Veyder Πεμ Μάης 22, 2014 10:32 am

Πουλάω iphone 4s και iphone 5 κλειστή συσκευασία. Μόνο σοβαρές προτάσεις!!!!!!
Veyder
Veyder

Αριθμός μηνυμάτων : 59
Ηλικία : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από mementoM0ri Πεμ Μάης 22, 2014 10:55 am

Veyder έγραψε:Πουλάω iphone 4s και iphone 5 κλειστή συσκευασία. Μόνο σοβαρές προτάσεις!!!!!!
Σε λαθος μερος ηρθες , εδω μονο Μπανανες πουλανε !
mementoM0ri
mementoM0ri

Αριθμός μηνυμάτων : 206

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από billys07 Πεμ Μάης 22, 2014 10:56 am

Samsung ftw!
billys07
billys07

Αριθμός μηνυμάτων : 259

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Μιλάμε ελεύθερα και λέμε την αλήθεια

Δημοσίευση από taramas Πεμ Μάης 22, 2014 1:09 pm

cgakis έγραψε:
taramas έγραψε:@cgakis

Αν δεν γνώριζα πως δραστηριοποιείσαι μέχρι που θα συμφωνούσα μαζί σου, το θέμα είναι οτι μιλάς εσύ για τσοπάνους την στιγμή που είσαι ενα δείγμα από αυτούς και κατά την άποψή μου κακό δείγμα, απο την άλλη εγώ δεν έμεινα στα λόγια, το είπα και το έκανα, δεν με ενδιαφέρουν οι καρέκλες και ευχαρίστως άφησα την καρέκλα μου, και επειδή αναφέρθηκε η τωρινή θέση μου σε αυτή την ομάδα καλό είναι να απαντήσω απλά και κατανοητά, μου εδωσαν αυτή τη θέση για να χειρίζομαι τα τσιπάκια στον χάρτη και τίποτα παραπάνω.

Οσο για το recruiting επιφυλάσσομαι να χρησιμοποιήσω τις μεθόδους σας και ο χρόνος θα δείξει αν πήρατε το μήνυμα η όχι.
μπλα μπλα μπλα και μπρρρρρρρρρρρ σκιαχτικα ενα ριγος διαπερασε το κορμι μου
δεν ξερεις ουτε μια στο εκατομμυριο το ποιος ειμαι και το τι κανω οποτε κρατα τα μπλα μπλα για παρτι σου αερολογε
ενα μονο θα σου πω εγω εχω τα κοτσια και κανω διαφημηση στην clan που ειμαι οπως και στις αλλες που ημουν εσυ επειδη δεν τα εχεις κοιτας να χαλασεις και τους αλλους αλλα οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια ενω θα μπορουσε να πηδηξει και να τα πιασει

και ετσι για να μαθεις αν και δεν επρεπε σε συνολο 60 παιχτων πηρα 59 ψηφους για αρχηγος της clan ο 60 ειμαι  εγω τωρα μπορεισ να συνεχισεις τις αερολογιες σου ελευθερα μιας και εχουμε δημοκρατια μονο για εσενα

Μάλλον δεν το έπιασες το νόημα, σε ξέρουν ολοι και μάλιστα πολλοί περισσότερο από εμένα, οπως επίσης ξέρουν πόσες ομάδες άλλαξες προκειμένου να γίνεις επιτέλους commander, δεν σε κατηγορώ εγώ γιαυτό, τα λένε αυτοί που κατά καιρούς είχανε την ατυχία να είναι μαζί σου, εχω την δική μου άποψη για σένα σαν commander απο την σύντομη "συνεργασία" μας και δυστυχώς ενισχύεται κάθε μέρα απο αυτά που ακούω. Τώρα οσο για τους ψήφους που λές οτι πήρες δεν εχω λόγο να το αμφισβητήσω, ξέρω τι παραμυθατζής είσαι και αυτό στο αναγνωρίζω, τόχεις το ταλέντο γιαυτό και οσο ήσουνα στην ΗΕΑΤ μονίμως τρωγόσουν με τον άλλο παραμυθατζή, αυτά είναι ιστορία και γνωστά σε πολλούς όσο και να θέλεις να τα εξαφανίσεις δεν γίνεται, και για να μην παρεξηγηθώ δεν αναφέρομαι στο ποιος είσαι στην πραγματική σου ζωή γιατί δεν ξέρω και δεν με ενδιαφέρει, αναφέρομαι σε σένα και την πορεία σου στο παιχνίδι.
Οσο για τα κρεμαστάρια, τα έχουμε ξαναπεί, αν βρείς εναν που να εχει συνεργαστεί μαζί μου και να με έχει γνωρίσει και εχει κατι να με κατηγορήσει ευχαρίστως να σε ακούσω, εγώ απο την άλλη έχω τόσους που φτάνουν να στήσουν μια πλήρη ομάδα, οπότε μείνε στην διαφήμιση του εαυτού σου και ασε τις εξυπνάδες.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης